РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Локомотив (Пд) - Купа на България, финал

Рет қаралды 50,469

CSKA Sofia FC

Күн бұрын

ЦСКА отстъпи на Локомотив (Пловдив) при общ резултат 3:5 след изпълнение на дузпи и нулево равенство в редовното време на финала за Купата на България.
През първото полувреме армейците бяха по-добрият отбор на терена и търсеха повече победата. Изгодни положения за гол пропуснаха Али Соу, Евандро и Тиаго Родригес. Малко преди почивката капитанът Петър Занев засече топката с глава след изпълнение на корнер, но вратарят на Локомотив (Пд) успя да отрази и запази вратата си суха. Така двата отбора се оттеглиха в съблекалните при нулево равенство.
Втората част също започна с надмощие на червените, които не спираха да атакуват и да търсят попадение. В 73-ата минута дойде най-чистото положение за гол до този момент в срещата, когато Иван Турицов центира отдясно и намери отлично Енрике Рафаел, които стреля с глава, но отново стражът на символичните гости спаси. Три минути по-късно Брадли Мазику отправи силен шут извън наказателното поле, но топката мина покрай вратата. До края на редовното време дваата отбора не успяха да си отбележат гол и срещата отиде в продължения. В тях ЦСКА бе по-стойностният отбор и търси победата до последно. В 115-та минута Кристиян Малинов получи втори жълт и респективно червен картон. Така нулевото равенство се запази докрая и двубоят се реши с дузпи, при които късметът бе на страната на символичните гости.

Рет қаралды 2,1 МЛН
Botev Plovdiv - Lokomotiv Plovdiv 2:1, 22nd round - season 2021/22 | 05.03.2022 (HIGHLIGHTS)
10:57
Български клубен футбол
Рет қаралды 20 М.
Slovacko - Lokomotiv (Pd) 3:3*, 2nd qualifying round of Conference League | 29.07.2021 (HIGHLIGHTS)
Рет қаралды 7 М.
Copenhagen - Lokomotiv (Pd) 4:2, 3rd qualifying round of Conference League | 12.08.2021 (HIGHLIGHTS)