Partnerem odcinka jest serwis wlasnysoftwarehouse.pl - kompleksowy kurs (7 modułów, 12h video) o zakładaniu i prowadzeniu software house’ów bez popełniania błędów prawno-biznesowych. DARMOWY MODUŁ 6 - Negocjacje kontraktów IT: bit.ly/wsh-negocjacje - hasło: PASJAINFORMATYKI (pisane dużymi literami). Dziękujemy autorce kursu, Pani Annie Thol za wsparcie naszej edukacyjnej roboty na KZbin oraz udostępnienie naszym Widzom darmowego dostępu do jednego z modułów kursu!
@JacekSoplica085 Жыл бұрын
Odcinek jak i również poczucie humoru wybitne. Stary dobry Mirosław Zelent. Pamiętam pierwsze odcinki gdy powstawał kanał. Chodziłem wtedy do liceum. Po tylu latach znów powracam. Nie zawiodłem się.
@drakouzdrowiciel9237 Жыл бұрын
Ten filmik jest naprawdę świetny! Dzięki niemu zrozumiałem, jak działa szyfr Vigenère, który wcześniej wydawał mi się bardzo skomplikowany. Teraz mam wrażenie, że mogę go z powodzeniem zastosować do zabezpieczania swoich prywatnych wiadomości. Bardzo doceniam sposób, w jaki przedstawiono to zagadnienie - kroki są jasne i zrozumiałe, a przykłady pomogły mi lepiej zrozumieć, jak to wszystko działa. Dzięki za ten świetny materiał edukacyjny!
@MADZIA0606 Жыл бұрын
*Dziękuję i zabieram się za oglądanie, pozdrawiam*
@krystianpiwowarski15468 ай бұрын
Witaj próbowałem zaszyfrować raz jeszcze zaszyfrowaną wiadomość otrzymałem vpau{ysltwjiajwaewimow} ale deszyfracja dała uemd{jukiistcilmnhkldi} zamiast gwox{RgqssihYspOntqpxs} czy powodem tego jest Lower()?
@LegionKRN Жыл бұрын
Kiedy pojawi się nowy odcinek o canvas? Bo ostatnio zacząłem przygodę z canvasem i bym bardzo chciał zobaczyć ten poradnik bo na yt nie ma zbytnio dobrych poradników a na początek bym chciał po polsku by lepiej zrozumieć temat a ten kanał najprościej przedstawia temat
@WielkiSzef Жыл бұрын
Też czekam na ten odcinek całe wieki. Dosłownie co tydzień sprawdzam ten kanał, czy nie ma nowego odcinka z JS
@wystrzalowy Жыл бұрын
Smakowicie
@wlocek369 Жыл бұрын
Jestem ciekaw kodów opartych o litery polimorficzne czyli im częściej jakaś litera występuje tym musi posiadać więcej zamienników (szyfr zoodiaka) czyli przykładowo alfabet ma 26 liter ale symboli będzie musiało być np. 40 że względu na częste występowanie liter a, e, i, o, u. Czy takie szyfry można odszyfrować: - znając klucz (o ile coś takiego istnieje) - bez wiedzy o kluczu.
@JarrowJR5 ай бұрын
Na podobnej zasadzie (w dużym uproszczeniu działała Enigma). Mogłeś wciskać obojętnie jaką literę kilka razy i za każdym razem na wyjściu była inna litera. Dlatego ciężko było ją tak złamać. Jeden i ten sam wyraz miał za każdym razem inną wartość. Po wciśnięciu znaku na klawiaturze 1 koło (bęben zębaty) przesuwał się o 1 pozycję zmieniając przebieg impulsu elektrycznego przez inne obwody. Tych bębnów było kilka. Dlatego osoba odbierająca wiadomość na innej Enigmie musiała mieć najpierw początkowe ustawienia bębnów a one były ustalane w sztabie (np Dowódctwie Kriegsmarine) na 1 miesiąc na każdy dzień do przodu i były ściśle tajne dostępne tylko dla osób upoważnionych (np :kapitanów u-bootów .) Mając dwie enigmy bez znajomości ustawień klucza na dany dzień nikt nie był w stanie odczytać wiadomości.
@wlocek3695 ай бұрын
@@JarrowJR tyle że wadą było to że nigdy na wyjściu nie mamy tej samej litery co na wejściu. Krótko mówiąc "A" może być czymkolwiek ale nigdy "A"
@EkstraMovens Жыл бұрын
Już wiem co napiszę w js! Świetnie przygotowany zastrzyk wiedzy!
@77ADAM666 Жыл бұрын
Edukacja jakiej wszyscy potrzebujemy, dziękujemy!
@Pasjainformatyki Жыл бұрын
Dzięki za miłe słowa!
@itmaker256 Жыл бұрын
Dobry materiał, ale wciąż czekam na materiał o GIT.
@tomaszw6449 Жыл бұрын
Kiedy nowy film?:)
@michajemioek7490 Жыл бұрын
Facet matematyk i nieobliczalna kobieta rozśmieszyło
@RobieMVPAplikacjeKarolBocian Жыл бұрын
Ciekawe!
@serwisbarcom2461 Жыл бұрын
Mirku jak TY to robisz, że to wszystko układa się w głowie 😊! Świetny materiał 💪 Pozdrawiam