Т А К М Е Д ! СПАСИБІ ! Вдячні за Вашу інформ. роботу, за спілкування з теми медичної допомоги ! Сили і Здоров'я Вам, Воїни України! СЛАВА УКРАЇНІ! 🔵✨ 💫💙💛 🇺🇦🌅🇺🇦
@Білас-щ2д2 жыл бұрын
Слава героям ЗСУ слава нації
@РадаВетеранівКриму8 ай бұрын
Дякуємо. Доступно
@SayklUA Жыл бұрын
Яка гарна у вас телеведуча❤
@ОлегГригорєв-к9д Жыл бұрын
Дякую Вам!
@denyadroid27132 жыл бұрын
від фосфорного опіку скинути весь уражений одяг, механічно видалити що можна (стороннім предметом), і закрити повністю доступ кисню, зануренням у воду, або грунтом, що є під рукою не плавке і не горюче. але краще не потрапляти, бо це просто... словами не передати...
@aleksradon44732 жыл бұрын
Всё верно,но подходит ещё песок(желательно но необязательно мокрый),лужа,мокрая тряпка,хорошо намотанная на повреждённый участок.
@denyadroid27132 жыл бұрын
@@aleksradon4473 пісок важко виковирювати потім, і він сильно вїдається у мясо, бажано мокрий, шоб не так сильно
@ina268 Жыл бұрын
Захисні окуляри та респіратори хоча б такі як при короні (ffp3) теж допоможуть? Ще зарубіжна теорія пише, що білий фосфор дуже реагує з жирною шкірою, тому не можна мастити жирами чи олією. Виходить, якщо в людини природньо суха потріскана шкіра, то тоді менше реакція?
@denyadroid2713 Жыл бұрын
@@ina268 основний компонент - кисень. немає доступу останнього - немає реакції. а виїдає він усе, і кістки дірявить і все що на його шляху потрапляє.
@ina268 Жыл бұрын
@@denyadroid2713 Зрозуміла( Просто стаття, яку я читала, розділяє ураження білим фосфором шкіри, очей і дихальних шляхів. Певно, в ідеалі, щоб запобігти контакту очей, носа, рота з речовиною+киснем, має бути протигаз, але в реалі здогадуюсь що не все так.
@BestkpiHomeWork2 жыл бұрын
Гарні поради. Завжди потрібно вчити і згадувати медицину. Склад аптечки і що де лежить і як використовувати. Корисно, лаконічно, змістовно. Слава Україні 💙💛 і її Родині!!!
@groteskafery76582 жыл бұрын
А при хімічному опіку хіба можна лити воду??? А раптом реакція буде? І про фосфор нічого не сказали... Якось так собі(((
@denyadroid27132 жыл бұрын
можна, вода буде працювати як абсорбент. набагато гірше якщо хімія проникне у кров...
@groteskafery76582 жыл бұрын
@@denyadroid2713 з фосфором вода не працює. Так що порада так собі
@denyadroid27132 жыл бұрын
@@groteskafery7658 ви сказали про хімію, для більшості хімії вода є абсорбент, окрім сірки ні з чим в реакцію не всупає, а для фосфору саме щоб закрити доступ кисню
@Anchy_she2 жыл бұрын
@@denyadroid2713 фосфор не вступає в реакцію з оксигеном, що входить до складу води?
@Patriot-rn3sb2 жыл бұрын
Дякую. Найчастіша помилка це намащування жиром не відомих науці тварин, секретні примочки та пластирі і мазі не відомі спеціалістам з опіків. перший та другий ступінь опіку потрібно тримати стерильним та сухим або сушити інакше на місці опіку розвиваються мікроби та грибки що переводить перший та другий ступінь у третій.Опіки вище першого ступеня та великої площі враження потрібно показати спеціалісту з опіків ,не стоматологу і не сільському фельшеру. При належному догляді та після огляду медика перший ступінь термічний 1 відсотка шкіри заживає за кілька днів сам ,головне не мочити і не запарювати. Перевірено на власному досвіді. Про опіки фосфором не знаю нічого , потрібен спеціаліст з опіків.
@ina268 Жыл бұрын
Щодо одного з ваших тверджень не певна: гідрогелеві пов'язки, які є сучасним стандартом першої допомоги при опіках, не тримають рану сухою, а навпаки, створюють вологе середовище. Саме вологе, не мокре і не сухе середовище, вважається сучасним стандартом при лікуванні ран, AFAIK (принаймі в цивільному житті з ранами тиску і тертя, не знаю щодо опіків, крім того, що в аптечках для них йдуть гідрогелеві пов'язки).
@denyadroid2713 Жыл бұрын
муміє - не дуже секретна, не відома мазь проти опіку. дуже болить якщо нанести на опік, але заживлю рану швидше за будь що. в тому числі і гноєм виводить залишки оксидів фосфору з рани. після опіків фосфором бажано щоб рана "сочилася," а не була сухою, бо залишки фосфору залишаться в кожі, вона матиме коричнюватий колір, з часом може нагноюватись. в медицині вважається альтернативою. то шо - не користуватися?
@Patriot-rn3sb Жыл бұрын
@@ina268 Шановна , спеціальні сертифіковані пов*язки не скрізь є під рукою ,не скрізь є стерильні приміщення. В не стерильних ранах за кілька годин вже є ознаки інфекції а потім перший ступінь поступово переходить у другий. Навіть на стаціонарному лікуванні і у мирний час навіть професійний медперсонал за всіма встигає дивитися.
@ina268 Жыл бұрын
@@Patriot-rn3sb Гідрогелеві пов'язки для опіків - це ж стандартний вміст аптечки. Чогось надзвичайного в них немає, будь-хто може їх придбати, аби були в продажі... Припускаю, що будь-які рани, отримані в польових умовах, розглядають як апріорі інфіковані. Стерильна пов'язка, накладена в нестерильних умовах, звісно втрачає стерильність. Це ж не означає, що не треба надавати першу домедичну допомогу доступними, сучасними, в тому числі трохи знеболюючими (як гідрогелеві пов'язки при опіках) засобами.
@ina268 Жыл бұрын
В цивільному житті не завжди є змога 20 хв охолоджувати опік в прохолодній воді. Чи не доцільно в такмеді виходити з того, що такої можливості немає? ПС. Очевидно, сучасні гідрогелеві пов'язки для опіків в аптечці якраз виконують трохи охолоджуючу функцію в умовах відсутності часу і безпеки/прохолодної води/.
@user-tebpj6pjo82 жыл бұрын
Храни Господь наших воинов
@Atronomore2 жыл бұрын
Дякую!
@SportFit-uw8qn5 ай бұрын
Відповідь на питання автора: так як фосфор є джерелом хімічного опіку і контакт з повітрям його розвиває, нам необхідно зробити так щоб в ділянці ураження зникло повітря цим самим загасимо його. Як приклад можна взяти марлю промочити водою та накласти на уражену ділянку обмотавши її щоб трималася і ні в якому разі не знімати обпалені частинки одягу з пораненого, якщо це неможливо + огорнути термоковдрою пораненого.
@avngr32182 жыл бұрын
А чому в такмеді нічого немає про сучасні засоби від опіків, які дійсно допомогають? Такі як Burntec Dressing. Така собі собі інфа, водою полити - і вся боротьба з опіками?!!!
@ina268 Жыл бұрын
Погоджуюсь, зробила висновок з почутого, що гідрогелеві пов'язки, як Burntec Dressing, серед іншого, виконують ту ж саму прохолоджуючу функцію, але в умовах недостатності часу/прохолодної води. В них більш тривала дія, компактність, закриття рани. Але корисно розуміти той самий загальний механізм дії. В цивільних умовах виходить можна замінити водою чи імпровізовано змоченою тканиною, якщо треба пересуватися.
@ВолодимирНечепоренко-ь9чАй бұрын
@@avngr3218 Задача такмеду- надання домедичної допомоги, а це парші хвилини після травмування. Далі вже справа лікарів. А якщо ми не медики за освітою, то й просту пігулку від серцевого нападу не мажмо права пхати до иота постраждалого, бо можна ще й статтю Карного кодексу собі заробити.
@user_AEA2 жыл бұрын
Білий фосфор - вода
@Арфей-й3к Жыл бұрын
Воду беріть з калюжі ... І щоб не мучився далі знаєте куди кулю як казав сєня...
@oleksiivarvarov38382 жыл бұрын
Про фосфор я і хотів із відео дізнатись. Ну дякую
@Atronomore2 жыл бұрын
Враження фосфором також потрібно промивати холодною водою...