Bosze jaka piekna Aglaomena - chodzi z amna juz od dluzszego czasu❤
4 ай бұрын
Bardzo dziękuję 🥰🥰🥰 też jestem z nich dumna 🥰 bardzo pięknie się prezentują 💚
@mirkaplichta6767 Жыл бұрын
Uwielbiam Twoje filmy😊
Жыл бұрын
Dziękuję 🥰🪻
@teodorastasiurka28022 жыл бұрын
Używam przeźroczystych doniczek i osłonek i nic się złego nie dzieje a ja cieszę się widokiem pięknych, białych korzeni.Są takie filmiki, które wskazują na to że i innym się to udaje.
2 жыл бұрын
Wszystko zależy od wielu czynników, np od tego jak kto dba o czystość, lub od nasłonecznienia. Im mniej dbasz o czystość, im bardziej doniczka jest w świetle, tym logiczne, że będą w niej glony ;) które są pasożytem, wyjadają tlen z wody i nawoz :) . Ja też używam przezroczystych, każdy możne :) nikt nikomu nie broni :) to tylko podpowiedzi na co zwracać uwagę, co może powodować problemy :)
4 жыл бұрын
Dzięki za film 😊 Bardzo ładne masz rośliny 🐓💐💐💐
4 жыл бұрын
A dziękuję 🥰🥰🥰🥰🥰 staram się żeby ładnie wyglądały 😊
@ewaewagra28314 жыл бұрын
Chciałabym rozpocząć przygodę z hydroponiką, jaka roślina byłaby najlepsza na początek dla zupełnego świeżaka w temacie? Gdzie kupujesz dziurawe doniczki do tej metody uprawy? Czy można zacząć w doniczce do storczyków umieszczonej w nieprzezorczystej osłonce. Czy znasz jakiś sklep z dobrymi akcesoriami do tej uprawy (osłonki, nawozy)? A może poleciłabyś jakąś literaturę na ten temat uprawy hydroponicznej roślin domowych, najlepiej po polsku. Twoje filmy bardzo mi się podobają, podziwiam dżunglę i sposób zagospodarowania kącika z roślinami (regał, podpórki, doświetlanie itp.). Czekam na następne, są dola mnie bardzo cenne. Pozdrawiam serdecznie.
@aniadinzoo47694 жыл бұрын
Podobno najlepiej zacząć uprawę w hydroponice z pnączami. Ponoć one rosną najlepiej.
4 жыл бұрын
Dokładnie jak pisze Ania , pnacza typu epipremnum czy pnacze filodendrony to bardzo dobry wybór, szybko rosną, szybko robią korzenie , nie wymagają wiele i są tanie , więc lepiej popełniać błędy na tanich roślinach by się nauczyć. Równie fajne są syngonia czyli zroslichy . Aglaonemy na początek też są super , bo super łatwo się myje ich korzenie :)
4 жыл бұрын
Niestety żadnego sklepu Ci nie polecę, bo ja nie mam niczego co jest dedykowane do hydroponiki 🤭😅 . Wszystko co mam to zamienniki tego co " mieć powinnam " . Doniczki ( wkłady) to doniczki produkcyjne z roślin które kupujemy wszędzie. Jak kupuje rośline to zostawiam z niej doniczke , zawsze zostawialam. Czasem też sąsiadka kilka dała, więc skoro już je mam to ich używam :)
4 жыл бұрын
Co do literatury to niestety i z tym ciężko , gdy ja zaczynałam to znajdowałam niewielkie ilości informacji , czytałam a pytań tak naprawdę nie ubywalo. Dlatego zrobiłam ten kanał yt, żeby dzielić się tym co już wiem , co wychodzi, co działa , żeby w jakiś sposób ta luke informacji wypełnić. Tak naprawdę więcej dowiesz się od osób które uprawiają już coś w hydro, niż z Internetu czy książek które najczęściej są tak stare ,że nie aktualne , bo postęp i technika idą do przodu.
4 жыл бұрын
Dziękuję za miłe słowo , mam nie wiele miejsca, więc tylko komaktowosc wchodziła w grę 😅
@aniadinzoo47694 жыл бұрын
Karola, nagraj filmik o podlewaniu plisss. Czy dolewasz wody do roslinki od góry, czy wyjmujesz koszyczek i dolewasz wodę, czy wymieniasz ją za każdym razem na nową? Czy jak podajesz nawóz to potem tylko wodę dolewasz, a przed kolejnym podaniem nawozu wymieniasz wodę całkowicie?
4 жыл бұрын
W zasadzie na większość z tych pytań odpowiadam w drugim filmiku uzupełniającym o nawozach . Ale jeśli jest on nie wystarczający , to nie ma problemu , nagram taki film :) spisze sobie Twoje pytania i odpowiem na każde, tłumacząc co i jak ja robię :)
@stanisawachmiel2 жыл бұрын
Jak sprawdzamy roślinę w hydroponice które stoją w pojemniku z wodą i jak często zmieniać tą wodę
2 жыл бұрын
Cała co 2-4 tygodnie każdy robi inaczej , w między czasie dolewac sama wode , kiedy ubywa tej z nawozem :)
@ewasilverman74954 жыл бұрын
Ale wspaniała dżungla. :) Ja wczoraj kryzysowo przesadzałam monkey mask. W kwietniu kupiłam dwie małe roślinki, naprawdę malutkie, miały po 2 listki. Przez ok. pół roku w hydro urosły do imponujących rozmiarów, miały prawie 60 cm i mnóstwo liści. Jakiś miesiąc temu postanowiłam posadzić je razem do większej doniczki i źle się to skończyło. Kiedy wyciągałam je ze starych doniczek, to korzenie przypominały zbitą bryłę, otaczały keramzyt, nijak nie dało się tego rozplątać. W takiej zbitej formie wsadziłam je razem do nowej doniczki i niestety zaczęły im gnić korzenie, liście zaczęły żółknąć. :( Wczoraj oberwałam podgniłe korzenie i posadziłam je ponownie. Teraz korzenie są całkiem rozplątane więc może wszystko będzie ok.
4 жыл бұрын
Oj to pewnie efekt tego że coś tam się uszkodziło :( . No niestety minus hydro, jak jest dobrze to lepiej nie ruszac albo być okropnie delikatnym :( . Ale myślę że one się zregeneruja 🥰 . A na wszelki wypadek zawsze możesz pobrać kilka odnozek i zacząć je ukorzeniac w wodzie :) najwyżej komuś oddasz albo się wymienisz :)
@bozenawalkowicz94353 жыл бұрын
Matusiu, jakie piekne rosliny
3 жыл бұрын
Bardzo dziękuje :) :)
@ws98734 жыл бұрын
Wspaniała kolekcja! Zazdroszczę
4 жыл бұрын
Oj nie ma czego , naprawdę , każdy z Nas może mieć tak samo, A nawet i lepiej 🥰 . Mnie niestety ogranicza bardzo miejsce 🥺
@PrOktOlOg84 Жыл бұрын
Witam. Jest coś takiego jak idealny stosunek N-P-K lub Mg-Ca-K w hodowli pydrophonicznej Wodę jaka będę dostarczał do roślin będzie w stosunku 20-2-30, w obiegu zamkniętym, ciągłym. Czy w takim przypadku ilość wody też nie powinna przekraczać określonego poziomu w doniczce? Chciałem pompować wodę do maksymalnego poziomu donicy, tak ażeby umieszczony w niej pumeks mógł w jak naj większym stopniu być wykorzystany jako złoże biologiczne do wody akeariowej. Generalnie moje pytanie brzmi, czy rośliny z takiej hodowli można przystosować tak ażeby całą część rośliny zasłonięte podłożem była wiecznie w wodzie? Czy to ma prawo żyć Nadmienie że podobno większość roślin można całkowicie wsadzić do wody i niby powinny się przystosować, tylko problem w tym że to PODOBNO mnie trochę martwi
Жыл бұрын
Hmmm i tak i nie , bo faktycznie możesz zalewać całą donice z podłożem woda , np w systemie aquaponicznym , wtedy rośliny robia Ci naflitracje całego akwarium , a w podłożu będą wstanie zrobić się bakterie dla akwarium . Ale bardzo często bywa tak , że kiedy podstawa rośliny jest wiecznie w wodzie / wilgoci to zaczyna się " gnicie podstawy pędu " , więc moja odpowiedź wg mojej wiedzy brzmi i tak i nie , ale obawiam się że zalewanie dokładnie caaalej donicy woda , nie będzie zbyt dobre , nawet jeśli ta woda będzie stałe płynąć 24h dzień w dzień ( w takiej wodzie jest tlen , więc będzie dostarczany) ale że to może przynieść sporo problemów. Zazwyczaj ludzie robią system po kropelce albo cieniutka stróżka która wlewa się do donicy nad akwarium i wypływa z drugiej strony znów do akwarium , wszystko oczywiście uszczelnione i gąbka na wlocie i wylocie żeby nic nie wpadło do roslin i nie zaczęło gnic , oraz żeby nic nie wpadła do akwa . Nie mam takiego systemu , więc to nie jest moja wiedza praktyczna 😔 , domyślam się, że lepiej by pomógł ktoś kto ma taki system i działa on załóżmy dłużej niż rok , żeby wykluczyć sytuację że taki układ działa bo " jeszcze działa " . A co do npk w hydroponice zazwyczaj nie przekracza się 1200 ec , w aquaponice głównie korzysta się z kupek rybek ewentualnie koryguje się braki nawozami akwariowymi , jednak nie jestem wstanie powiedzieć czy stosunek 20-2-30 będzie dobry 🤷♀️ jeśli roslin będzie dużo to będą jeść szybko ( przy dobrym świetle) , jeśli będzie ich za mało to może się okazać że to za dużo 😂 i pewnie wtedy nadmiary wyjdą glonami w akwarium 🙉🤷♀️
@PrOktOlOg84 Жыл бұрын
@ właśnie po to będę robił cascade wall żeby nie było glonów w akwarium, poprzez rośliny z doniczke będę mógł w prostszy sposób korygować parametry wody w akwarium. Tam skok 1ppm może wywołać katastrofę glonową, stąd pomysł na rozbudowę systemu o hydrophonike. Na bakterie w donichak liczę owszem I to bardzo, ale tylko na nitryfikacyjne. W akwarium też potrafi oderwać się kawałek rośliny i gnic gdzieś z tylu w akwa, to raczej nie będzie duży problem w doniczkach, właśnie po to chce wyhodować więcej bakterii żeby sobie radziły z przerabianie azotynów/azotanów 😉 wodę będzie doprowadzał kolejny filtr akwariowy co też sprawi że będzie tam raczej czysto. No zobaczymy jak to będzie. Najwyżej będę zwiększa poziom wody stopniowo, stopniowo przyzwyczajając rośliny. O nawozy się nie martwię bo to groszowe sprawy A i ta co tydzień muszę uzupełniać w akwa. Doświetlanie jakie zastosuje to belka firmy happet wrgb również z białym światłem 70W którą dotychczas używałem do fotosyntezy w akwarium, a tam z kolei tym razem wyląduje jak że znaną I chwalona przez wszystkich akwarystów belka chihirios wrgb 110W. Co do stosunku parametrów, no trudno trzeba będzie obserwować I korygować obsadę w doniczkach, tak jak w akwa na początku, nie wszystko razem dobrze się czuje🤷♂️. Generalnie parametry będą wyglądały tak Ph-6.8 7 Max Kh-4 Gh-10 No3-20 Po4-2 K-30 Fe-0.1 Ca-75 Mg-10 Max 15 Jako takiego napiwietrzania w akwarium nie posiadam, za napiwietrzanie wody odpowiada tylko I wyłącznie ruch tafli wody, ale za to Co2 jest podawane 24h utrzymywane na poziomie około 20-30 ppm. I jedno bardzo ważne pytanie, słyszałem że nie mogę posiadać aktywnego węgla w filtrze akwariowym Czy węgiel aktywny zniczy mi rośliny?!!!
@PrOktOlOg84 Жыл бұрын
@ za samo zaangażowanie w odpowiedź, już leci subik. 😉 Muszę się bardziej wgłębić W Twój kanał Na pewno wychaczę jeszcze jakieś ciekawe informacje
Жыл бұрын
@@PrOktOlOg84 zawsze staram się pomóc, Tobie nie umiem w 100% , więc jedynie mogłam powiedzieć co może się stać z roślina ozdobna kiedy będzie zbyt mocno wsadzona w wodę i będzie w podłożu + w tej wodzie ( nawet płynącej) długi czas . Bo jasne , miesiąc, nawet 5 mogłoby być ok , aż w końcu mogłaby wejść zgnilizna podstawy pędu, co wykonczy całą Twoja roślinę w ekspresowym tempie ;( i będzie ona do usunięcia z systemu i do kosza :( . Nie ma skutecznego leku na tą chorobę, powód jest prosty , wszystkie te " leki " dla roslin są zaporzyczeniem od roslin uprawowych ( sałat, truskawek itp itd ) więc nikt nie robi leku na zgnilizne podstawy pędu, tylko szybko zabiera ową roślinę z całego systemu , żeby nie zaraziła innych , bo tutaj nośnikiem choroby będzie woda . Tak samo, jest jakiś grzybek ( nazwy nie pamiętam) atakuje on korzenie , wykańcza Twoja roślinę od korzeni , nie da jej odbudować systemu , roślina umiera, na to również leku nie ma , taka roślina szybko jest usuwana by nie zarazić innych i tym samym nie stracić całego plonu 😔.
Жыл бұрын
@@PrOktOlOg84 uuu mocne lampy :D . Jeśli chodzi o filtr węglowy, nie zniszczy on Twoich roslin , ale wegiel jest chropowaty , badania wykazują że wegiel wciąga w siebie dużo nawozu , a Ty chcesz dac go roślinom, więc połączenie filtra z węglem + całą kaskada z roślinami może nie przynieść efektu jaki chcesz. Więc wegiel sam w sobie nie zabije Twoich roslin , tylko w pewien sposób " zabierze" im nawoz. Jeśli chodzi o ph 7 to za wysoko , rośliny w hydroponice powinny być w ph między 5.5 a 6.5 ( max 6.5) dlaczego ? Bo tylko w takim ph będą wstanie przyjąć najwięcej nawozu ( mówiąc najprościej) I będą wstanie przyjąć każdy składnik. Kiedy ph będzie powyżej 6.5 nie przyjmą one tyle składników ile powinny. Wiec co za tym idzie , w akwarium powinny być ryby / inne stworzenia wodne , które lubia kwasne ph . Ale i to proste może nie być, bo roślina kiedy zjada nawoz , podnosi ph , to naturalne , więc przykładowo ja leję do doniczki 6ph z nawozem , po 3 dniach mam blisko 7 ph , roślina zjadla , oddala z siebie do wody różne związki i podniosła ph . Więc może warto by mieć w kwarium miernik z sonda ? Żeby cały czas pokazywał Ci jakie jest ph ?? Kurde blaszka, ze mnie słaby akwarysta 🙉🤣 wiedzę mam totalnie podstawowa 🤣🤣🤣 aż mózg mi płonie ,żeby nie pominąć istotnych kwestii.
@radsieminski99742 жыл бұрын
Kilka lat temu uprawiałem pomidory hydro na nawozie bio własnej produkcji. Wszystko było super, nic nie gniło. Najważniejsze w hydroponice są: odpowiednia ilość minerałów i dobre natlenienie. Wszystko. Polecam, kapitalna zabawa!
@radsieminski99742 жыл бұрын
Aha, i Ph wody!!!!
2 жыл бұрын
Najważniejsze że dobrze się bawiłes i roślinki dobrze rosły :) . Ja jednak nigdy nie polecę nawozu bio do hydroponiki, bo nawet jeśli miałoby być dobrze , to większość ludzi to sfrustruje , a to ma być przyjemne i w moim zamyśle łatwe :) . Ale bardzo mnie cieszy ,że Tobie super szło na nawozie bio :)
@radsieminski99742 жыл бұрын
@ co roku robimy nawóz z fermentacji pokrzyw. Ale warto taki nawóz wzbogacić. Pomidory pyszne.
@jerzysba37752 жыл бұрын
Fajny film 👍 Natomiast chciałem zapytać. Czy mogę trzymać rośliny w hydroponice w przezroczystej doniczce i tą z kolei w nieprzezroczystej osłonce? Czy lepsza nieprzezroczysta doniczka?
2 жыл бұрын
Przezroczysta doniczka jest cudowna, bo widać w niej co się dzieje w środku i wielokrotnie to ułatwi w życie . Ale jeśli chodzi o osłonke lepiej już od początku żeby była ona nieprzezroczysta, z racji takiej że korzenie nie lubią światła 😊.
@jerzysba37752 жыл бұрын
@ Super. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 🙂
@Patryk.krzy943 жыл бұрын
A co jeśli korzenie tak się rozrosły ze dotykają dna doniczki wiec są blisko a nawet dotykają wody?
3 жыл бұрын
ale one maja dotykac wody :) to hydroponika wiec korzenie maja byc w wodzie :)
@sylwia3figura9592 жыл бұрын
Mam pytanie a jaki nawóz używać
2 жыл бұрын
Najlepiej nawoz hydroponiczny, to będzie najbezpieczniejsze . Bo nawoz marketowy nie wiadomo jak się zachowa , więc taki nawoz z marketu , dedykowany do ziemi , używasz na własną odpowiedzialność :)
@magorzatabukowska3233 жыл бұрын
Dziękuję za film i zawarte w nim informacyje :) Chciałbym się zapytać czym czyścisz / nabłyszczasz liście, że tak pięknie wyglądają?
3 жыл бұрын
Olej neem, tym myje rośliny i mam 2 w 1 czyli piękny wygląd + ochronę przed szkodnikami 😊
@martakruk93294 жыл бұрын
Witaj, czy w okresie jesienno-zimowym również używasz nawozu? A jeśli tak to czy zmniejszasz stężenie? A jeszcze bardzo mnie ciekawi jak tam Kalatee w hydroponice czy przeżyły i jak się mniewaja :) Bardzo mi się podobaja, ale ciągle coś się z nimi dzieje nie tak. Może hydroponika jest lepszą alternatywą. Pozdrawiam
4 жыл бұрын
Witam , nie ma znaczenia czy jest zima czy lato bo większość moich roślin pochodzi z tropikow czy innym dżungli , te rośliny nie znają zimy więc niczego im nie zmieniam. W hydroponice ogólnie trzeba zrozumieć że jeśli roślina stoi w keramzycie ( który nie ma w sobie nawozu ) i ma dostęp do wody ( która w zasadzie nic w sobie nie ma ) to roślina nie ma skąd wziąść jedzenia , więc jeśli nie dodasz jedzenia do wody , roślina zacznie marniec , blednac, blaknac, będzie słabiej rosnąć i w końcu zacznie zrzucać masowo liście, z głodu... co s końcu bez poprawienia jej jakości życia spowoduje śmierć. 365 dni w roku podaje nawóz tak samo i niczego nie zmniejszam. Co do kalateei to część umarła, część oddałam z obawy że i te zabije , ostatecznie została że mną stromathe i w końcu przywykla do hydro i robi już ładniejsze liście, bez zasuszonuch części. W lecie kupiłam kalatee która ma takie meszkowe falowane liście , ona od początku polubiła hydro i ma się cudnie :) . W tym momencie mam 3 maranty i również każda z nich świetnie się czuje w hydro :) . Jeśli chcesz spróbować swoich sił i zobaczyć , czy hydroponika była by dla Ciebie czymś lepszym od uprawy w ziemi , polecam zacząć czymś prostszym, napewno nie kalateea, ale np epipremnum , czy filo pnacym, peperomia czy nawet aglaonema której mycie korzeni jest bardzo proste i sama roślina świetnie czuje się w uprawie wodnej :) . Ja każdemu odradzam kalatee i paprocie , mnie nie wyszło mimo różnych prób, więc lepiej zacząć czymś co u każdego w hydro ma się super :)
@martakruk93294 жыл бұрын
@ Wielkie dzięki za szybka i treściwą odpowiedź:) na pewno spróbuje hydroponiki bo szczerze bardzo mnie to zainteresowało natomiast już myślę o roślinach które mi się bardzo podobną i nie zawsze mi się z nimi wiedzie:) Do nich właśnie należą niestety te bardziej ozdobne Kalatee. Natomiast między czasie znalazła też informacje, ze przesadzanie ich ogóle bardzo stresuje więc przy większych okazach nie ma na to szans, może można spróbować na maluchach. A druga grupa to begonie, ale też muszę je wspomóc światłem. Natomiast jeśli byś mi podpowiedziała czy w ogóle warto tą metodę do nich stosować? :)
@ALOJZYVVVVVVVVVVVVVVVVVVV3 жыл бұрын
Spoko instruktaz
3 жыл бұрын
Dziękuję ❤💚🍀
@szczurowar3 жыл бұрын
Hej, Jak poradzic sobie z czyszczeniem z ziemi korzeni bardzo cienkich, jak w przypadku Hoya liearis? Staram sie robić to bardzo delkatnie ale ziemia wcziąż trzyma sie tych niteczkowatych korzonków. Co tu począć? Pozdrawiam!
3 жыл бұрын
Ja w takim przypadku biorę szczoteczke do zębów. Często też mocze takie korzenie 2-3 dni i często w tym czasie zmieniam wode oraz plucze takie korzenie pod kranem . Ewentualnie zawsze zostaje ostateczna opcja - obciąć 100% korzeni i ukorzenic od początku. Tak robi się najczęściej kiedy korzenie są wrosniete w taka " gąbke " i prawie nie wykonalne jest jej usunięcie :(
@paulinaharazim-koj14513 жыл бұрын
Hej, Chciałam zapytać czy można do hydroponiki używać takich kulek żelowych hydropowych, kolorowych. Czy to słaby pomysł ?
3 жыл бұрын
Jest o tym film w którym tlumaczę swój pkt widzenia w sprawie tych kuleczek żelowych :) . Myślę ,że najlepiej będzie kiedy go sobie włączysz , bo spisanie tego wszystkiego troszke by zajeło ;) filmik nazywa sie : rośliny po 30 dniach oraz kulki żelowe :)
@ilonarudny35212 жыл бұрын
Co to za aglaonema?
2 жыл бұрын
Ta różowa? Nie mam pojęcia :( nie miała podanej nazwy odmiany :(
@magdalenajurga81073 жыл бұрын
Po przeniesieniu roślinki z ziemi do hydroponiki, po tygodniu zauważyłam że listko żółknie czy to normalne? Czy coś jest źle zrobione? Co w takiej sytuacji.. wyciągnąć z keramzytu i jeszcze raz przepłukać ? Proszę o pomoc 🥺🤦🏼♀️
3 жыл бұрын
Witam , brak informacji cóż to za roslinka , stąd nie wiem jaki to gatunek , bo być może ten typ tak ma , np alokazja , one uwielbia zjadać liście , szczególnie gdy jest młoda. Żółty listek może być efektem tego ,że roslinka jest głodna , więc zjada liścia żeby mieć siłę , np na zrobienie korzeni , czy ogólnie na przetrwanie . Żółty listek może też być oznaką , że poziom wody jest troszkę za wysoki. Żółty listek może też być oznaką starości , co jest normalne , bo wszystkie rośliny prędzej czy później zrzucaja swoje najstarsze listki i w naturze dzieje się dokładnie tak samo . Ciężko mi pomóc, bo nie wiem nic o szczegółach, napisz do mnie na mesengera prywatnie , albo na instagramie ( jak wolisz ) ja pomogę, ale dobrze jest widzieć problem , a niestety w komentarz na yt zdjęcia dodać się nie da :( .
@aniakozak82983 жыл бұрын
korci mnie spróbować z hydro ale obawiam się, że dopasowywanie ph może mnie przerosnąć, czy uważasz że można spróbować ze zwykłą wodą +nawóz?
3 жыл бұрын
Ja nie mierze ph , jadę na wodzie z kranu + nawóz. Oczywiście w hydroponice wszystkie parametry powinny być mierzone, ale ja tego nie robię i roślinki mimo to rosną super 😂
@lucynawojcicka7083 жыл бұрын
piękne rośliny
3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję 💚🍀
@GrzecznyChlopak3 жыл бұрын
Może ktoś mi pomoże bo nie znalazłem w internecie jak to najlepiej zrobić. Kupiłem 2 dni temu roślinę asparagus plumosus i jest ona rozmiarów hmm około 15cm wysokości i z 5cm szerokości (jako tako w doniczce 😄) i teraz zastanawiam się czy jak ona już jest "duża" - bo nie jest szczepką to jak ukrywać ten temat? Martwię się, że gdy oczyszczę całosc z z ziemi i wsadze do koszyczek wypełnionego keramzytem np na 2-3cm i następnie umieszczę roślinę i dosypie jej keramzytu to następnie wsadze do naczynia z wodą tak mniej więcej by ledwo woda stykała się z tymi korzonkami. Boję się że zgnije lub uschnie bo będzie na pograniczu. Trochę chaotycznie ale może ktoś coś poradzi :)
3 жыл бұрын
Ja osobiście asparagusa nie próbowałam, tzn próbowałam ale on już umierał, to nie była zdrowa roślina, więc to nie miarodajne . Na mojej grupie fb kilka osób pokazywalo swoje asparagusy w hydro i mają się dobrze.
@GrzecznyChlopak3 жыл бұрын
@ pokaż grupe :) dołączę
3 жыл бұрын
Link jest pod każdym filmem w opisie, wystarczy kliknąć taka strzałke w dół i rozwija się opis filmu :)
@zielony42043 жыл бұрын
UWAGA! Nie robić nawozu biobizz na zapas bo zmieni ph ;)