Рет қаралды 33,824
CZY BURMISTRZ TO DONOSICIEL ?
A POLICJA TO TŁU...KI ?
Zastępca burmistrza Damian DAWCZYŃSKI wezwał policję twierdząc, że zakłócam jego prace. Każdy z nas ma prawo przyjść do urzędu załatwić sprawę. Legalizm działania urzędu powinien także określić jakie nasze zachowanie zakłóca spokój urzędu. Pani sekretarka nie była w stanie podać mi podstaw prawnych swoich żądań. Ja domagałem się rozmowy i udzielenia publicznej informacji co do nieprawidłowości w urzędzie, w tym w zakresie SB - ckiej współpracy burmistrza BANASIA vel "KLEMENS"
Policjant nie był w stanie podać mi literalnego brzmienia przepisów swoich żądań na jakie się powoływał wdając się przy tym ze mną w przepychanki słowne. Kiedy każdy policjant powinien zachować szczególną powściągliwość słowną podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych. Tak samo jak i spokój psychoruchowy ( to było zachowane).
Policjant ten oświadczył że pracownice opieki społecznej Karina Las i Monika Syrek mają NIEBIESKIE KARTY, a mimo to zasiada z nimi w Zespole.
KARINA LAS wraz z Moniką SYREK wykonuje nadal swoje obowiązki w Zespole Niebieskiej Karty.
Rada Gminy Siewierz nie podjęła uchwały w zakresie ich odwołania lub zawieszenie w swoich obowiązkach , czym nie wypełniła obowiązku z art.9a ust.15 i art.9a ust.2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ( Dz.U. 2021 r.,poz. 1249 t.j.)
Nie dziwi zatem oburzenie społeczne taką sytuacją, żeby takich urzędników eliminować z zajmowanych stanowisk. Zwłaszcza patrząc na ich zachowanie, gdzie publicznie pomawiały mnie o nie mające miejsca sytuacje, w tym że popełniam przestępstwo...
Tym samym według mnie policjant ten naruszył legalizm działania z art. 7 Konstytucji RP - bezprawnie i publicznie ( mając świadomość publikacji tegoż materiału w Internecie ) ujawniając tajemnice służbową o wdrożonych procedurach Niebieskich Kart wobec urzędniczek z którymi zasiada w Zespole - Moniki Syrek i Kariny Las, czym mógł wypełniać znamiona czynu zabronionego z art. 231 § 1 k.k. ?
W tej sprawie skieruję zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Tak jak i w zakresie niedopełnienia obowiązków służbowych przez tego policjanta w zakresie zaniechania podania mi literalnego brzmienia przepisów na które się powoływał żądaniem okazania mu przeze mnie dokumentu. Taką sytuację zgłosiłem telefonicznie do dyżurnemu Komisariatowi Policji w Siewierzu.
Każdy z nas ma prawo dokumentować i nagrywać reportaże w celu ochrony uzasadnionego interesu społecznego ukazując patologię urzędników, którzy nie powinni pełnić swoich ról społecznych wobec nas i pobierać za to naszych wspólnych środków z podatków.
Służebna rola Policji i charakter nałożonych na nią zadań powoduje, że Policja jest instytucją zaufania publicznego. Pociąga to za sobą m.in. konieczność przejawiania troski o umacnianie autorytetu, którym ta formacja cieszy się w społeczeństwie, co związane jest także ze szczególnie wysokimi wymaganiami w stosunku do policjantów, których postawa moralna i nieposzlakowany charakter powinny chronić interes społeczny i podkreślać autorytet władzy państwowej (wyrok NSA z 16.12.2010 r., I OSK 962/10, Legalis; wyrok NSA z 11.1.2017 r., I OSK 2386/16, Legalis; wyrok NSA z 16.1.2020 r., I OSK 3430/18, Legalis). Służba w Policji ma szczególny charakter, jest szczególnym rodzajem służby publicznej, podlegającym określonym rygorom i ograniczeniom (wyrok WSA w Warszawie z 13.2.2007 r., II SA/Wa 2239/06; wyrok WSA w Warszawie z 15.11.2006 r., II SA/Wa 1152/06 ). ( K. Chałubińska-Jentkiewicz, J. Kurek (red.), Ustawa o Policji. Komentarz, Warszawa 2021 ). W świetle podstawowych zasad, na których opiera się działanie Policji, sam fakt naruszenia obowiązującego porządku prawnego, bez względu na to, jaki charakter ma owo naruszenie, stanowi sprzeniewierzenie się obowiązkom policjanta. Szczególna rola tej formacji i jej zhierarchizowana struktura wymaga dla skutecznego i prawidłowego działania przestrzegania także innych, poza normami prawa karnego, przepisów i zasad. (por. wyrok NSA z 13 lutego 2019 r., I OSK 1353/17). Zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji ( Dz.U.2020.0.360 t.j ) przed podjęciem służby funkcjonariusze Policji złożył następującą rotę ślubowania zawodowego "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.