@@artur5738 Dlaczego mam zatrudniać dzisiaj więcej osób, jeśli obecnie jeden pracownik jest bardziej wydajny od tego, który był 4 lata temu?
@dariuszmion27644 күн бұрын
NIE zastąpi. Przede wszystkim by korzystać z AI w kontekście programisty trzeba wiedzieć o co pytać. Jednak na pewno ułatwia programowanie.
@tomekprzytarski9167Күн бұрын
Znajomość chatu gpt? Przecież to żadna umiejętność. Po prostu w okienku wpisujesz co chcesz. Co tam jest takiego trudnego? I dlatego to nie widnieje w umiejętnościach.
@przyszlyprogramista-plКүн бұрын
Jeśli patrzymy na chata gpt przez pryzmat trochę lepszej wyszukiwarki to faktycznie nie ma o czym mówić i nie ma sensu o tym pisać w ogłoszeniach. NATOMIAST jeśli patrzymy na niego jak na narzędzie, które ma ZASTĘPOWAĆ JUNIORÓW, PRZYSPIESZAĆ pracę seniorów o 50% to nie można przejść obok tego tak obojętnie. Bo gdybym ja był właścicielem software house i zatrudniał setki programistów i nagle powstało narzędzie które potrafi przyśpieszyć ich pracę o 50% to każdemu bym kazał się nauczyć jak z niego korzystać i od każdego nowo przyjętego pracownika wymagał bym znajomości tego narzędzia. Do tego jak wpiszemy w wyszukiwarkę nofluffjobs.com fraze copilot, czyli nazwę narzędzia wykorzystującego AI do wspomagania pracy programisty, to również praktycznie nie ma ogłoszeń, gdzie pracodawcy by pisali że masz możliwość z niego korzystać. A jest to płatne narzędzie, podobnie jak chat gpt jak chce się z niego poważniej korzystać. A skoro mówimy o płatnym narzędziu, więc pracodawcy powinni w ogłoszeniach pisać, że np. kupują je pracownikom i wymagają aby z niego korzystać w celu zwiększenia produktywności. Zauważ, że branża marketingowa nie przechodzi obojętnie obok narzędzi AI, tylko wyraźnie w ogłoszeniach piszą, że masz umieć z nich korzystać i w pracy wykorzystywać. Do tego są badania firmy Uplevel, która przebadała 800 programistów jak wpłynie na ich wydajność korzystanie z copilota i wyniki okazały się takie, że wydajność nie zwiększyła się, natomiast zwiększyła się ilość bugów w kodzie o 40%. To się dzieje właśnie dlatego, że praca nad gotowym kodem wygenerowanym przez AI wymaga jego analizy, sprawdzenia czy nie ma błędów, a później ich naprawienia. Ten proces okazuje się, że jest dużo dłuższy niż napisanie kodu samemu. źródło: resources.uplevelteam.com/gen-ai-for-coding
@andrzejwodynski7 күн бұрын
A Czy kombajn zastąpił rolników?
@artur57387 күн бұрын
Tak
@andrzejwodynski7 күн бұрын
@artur5738 nie, sprawił że teraz rolnicy są multimilionerami i warzywa liczą w dziesiątkach ton zamiast w kilogramach.