Czy Dark Soulsy Mają Sens?

  Рет қаралды 25,883

Kiszak

Kiszak

Күн бұрын

Absurdy Dark Souls
Oglądany Film • Absurdy Dark Souls - A... ‪@dptak‬
🟢 Wesprzyj kanał: / @kiszak
🔴 Zapraszam na Streamy - Codziennie ~20:00 : / putrefy
🎥 Kanał Archiwum: / @kiszakarchiwum
🎬 Kanał z Clipami: / @kiszakclipy
👕 Moje Koszulki Kupicie Tutaj: alldead.pl/ 💀 (reklama)
🔷 Discord: / discord
📷 Instagram: / thekiszak
💲Kupuj gry taniej na Instant Gaming: www.instant-ga... (reklama)
Stream z dnia: 07.06.2024
#ludolog #ludologia #groznawstwo

Пікірлер: 82
@kamilpotyra6655
@kamilpotyra6655 7 ай бұрын
Ja tam wolę hipoteze nawiązującą do słów Solaire, że światy tam się stykają. Każdy gracz reprezentuje jakiś świat, tak samo npc. I teraz zabijając npc. Odcinasz jego łączność z twoim światem. Np. W naszym świecie Solaire może mieć owsiki w głowie, ale w swoim zostanie Władcą Pogorzelisk. A te byty które się respawnują, są już jakby elementem twojego świata, stalym niezmiennym punktem, puki masz poczytalność ty reprezentujesz swój świat. Jak ją utracisz i stajesz się pustym stajesz się niejako elementem, "amalgatujesz" ze światem.
@patrioratassadar6844
@patrioratassadar6844 7 ай бұрын
Akurat ziomek ma rację. Narracja z Soulsów, Fnafa itd. jest przereklamowana i na dłuższą metę szkodzi kulturze, ponieważ oddziela historię od dzieła. Niby można się kłócić, że da się tę historię odkryć samemu, ale prawda jest taka, że 99% graczy przeczytało ją w internecie. Zresztą o ile same Soulsy jeszcze jakoś tę narrację potrafiły usprawiedliwić, tak Elden Ring niestety robi to już bardzo źle. Nikomu nie stałaby się krzywda, gdyby o historii gry dałoby się wyczytać w książkach albo podczas dialogów z NPCami. Zwyczajnie otwarty świat kłóci się z tą narracją i tutaj już musisz używać wyszukiwarki aby poznać fabułę. Elden jest de facto obdarty ze swojej historii przez ten zabieg. Jeżeli już gra chce eksperymentować z narracją to powinna ona moim zdaniem wyglądać bardziej jak Silent Hill albo Mullholand Drive, gdzie niby historia jest opowiedziana wprost od A do Z, to jednak by poznać jej prawdziwe znaczenie trzeba zagłębić się w motywy i symbolikę dzieła. O ile zgadzam się, że gra nie powinna wszystkie dawać na tacy to mimo wszystko tę metaforyczną tacę powinna posiadać
@tymonsulimastalman1727
@tymonsulimastalman1727 7 ай бұрын
Zgadzam się z tobą. Po prostu są gry nastawione w większości na rozgrywkę i klimat, a fabuła czy też lore są ostatnim, o czym myślą twórcy. A jeśli znajdzie się jakiś gracz, którego obchodzi co i dlaczego jest w tym świecie, to popuści wodze fantazji i sam odpowie na własne pytania z tych skrawków.
@szymonmakua7972
@szymonmakua7972 7 ай бұрын
W Soulsach akurat musisz się bardziej zgłębić w symbolikę dzieła niż w jakimkolwiek filmie Lyncha. Ciężko znaleźć bardziej symboliczny twór kultury niż soulsy. Choćby z samego powodu, że w DS1 i 3 gracz uczestniczy w micie kosmologicznym, a Elden jest powieścią o apokalipsie, która została spowodowana katastrofą ontologiczną. To jest symboliczne i abstrakcyjne, poza tym ma sens, a filmy Lyncha są symboliczne i otwarte, ale rzadko mają jakiś sens.
@patrioratassadar6844
@patrioratassadar6844 7 ай бұрын
@@szymonmakua7972 1. Musisz bardziej się zagłębiać, bo soulsy poza intrem nie mają żadnej fabuły i lore to jedyne co posiadają 2. Twierdzisz, że filmy Lyncha mają mniej sensu niż Soulsy, które celowo projektuje się tak by były fabularnie wybrakowane?
@Xoris_0
@Xoris_0 7 ай бұрын
⁠​⁠​⁠@@patrioratassadar6844Lore to nic innego jak kontekst dla osadzonej w świecie akcji. Świat przedstawiony sam w sobie. Aktualnie jest to nadużywany termin, którym ludzie określają fabułę dzieła jako taką, bo przecież po angielsku to się tak tłumaczy. Domyślam się jednak, że chodzi Ci o sposób prowadzenia narracji fabularnej, który w soulsach jest nietuzinkowy i angażuje w zapoznawanie się ze światem przedstawionym. W tym przypadku narracja sama w sobie wydaje się być lepszym rozwiązaniem niż prowadzenie za rękę. Nie zmienia to jednak faktu, że sam Lore np. DS1-3 jest dziurawy i opiera się na filozofowaniu: a może to jest tak i wstaw X. Oceniając zamysł Lore: mega mocny i wciągający. Oceniając jego egzekucje na łamach technicznych jako dzieł w ogóle? Niekonsekwentny i przeciętny. Istnieje zdecydowanie więcej konsekwentniejszych w swoich założeniach światów fantasy niż te od FromSoftware.
@thequin5054
@thequin5054 7 ай бұрын
Fajnie upływ czasu pokazuje dlc w ds3 gdzie znajdujemy oryginalne fire link shrine, kiedyś znajdujące się na klifie między górami, a teraz jest głeboko pod ziemią, też to w jakiś sposób tłumaczy czemu tylki anor Londo przetrwało upływ czasu, kiedyś znajdują się wysoko na szczycie wielkiej ściany z możliwością dostania się tam tylko poprzez wlecenia tam, a teraz możemy się tam dostać na piechotę, jednak mimo wszystko całe otoczenia uległo zmianie oprócz głównego zamku który był strzeżony przez gwendolyna, oczywiście wszystko to, to nic innego niż fan serwice dla fanów ds1 jednak mimo to świetnie można to wytłumaczyć za pomocą czegoś tak podstawowego jak upływ czasu i cykl życia.
@grundim1042
@grundim1042 7 ай бұрын
Mega polecam serie filmów Agony of effort, która pokazuje, że w bloodborne warstwa Lovecraftiańska to tylko czubek góry lodowej i rozkładająca na czynniki pierwsze bloodborne i jego pierwotne oparcie na rewolucji medycznej z przełomu 18 i 19 wieku. Raczej średni materiał na stream ale świetny do przesłuchania i skumania jak bardzo u podstaw leży inspiracja tym tematem i dziełami z epoki opisującymi te zagadnienia coś niesamowitego. To tak jakby materiał porównujące BB do Lovecraft to uchylenie okna a te materiały z agony of effort to wyrwanie go z framugą xD
@Mikiri82
@Mikiri82 7 ай бұрын
To samo jest na kanele Kanciapa Krisa
@GrzebykLive
@GrzebykLive 7 ай бұрын
Odnośnie tego "niedopowiadania" w grach, nie chodzi o to żeby wszystko było podane na tacy, ale świetnie jest to zrobione w Portal 2, bo poza sensowną i dobrze podaną fabułą główną wraz z otoczką i powiązaniami z serią Half-Life (ten sam świat i walka korporacji) jest mnóstwo ukrytego lore i niejasnych odniesień (część po jakimś czasie po premierze została powyjaśniania choćby przez komiks)
@WhisMui
@WhisMui 7 ай бұрын
5:12 ludzie są głupi, wiesz że niektórzy dopiero w czwartym sezonie The Boys odkryli że Homelander jest zły? Serio to jest dramat.
@Mikiri82
@Mikiri82 7 ай бұрын
22.11.63 (11.22.63) Prime Video Edit: Trojanowi chodziło o to, że teoria o połączeniu DS i BB jest stworzona na podstawie czegoś co jest zawarte w grze (z fikołem ale ma pewną bazę). Natomiast upływ czasu przy ognisku jest czystym wymysłem bez żadnych podstaw zawartych w grze (choć za taką możemy uznać o przenikaniu się światów).
@kamilpotyra6655
@kamilpotyra6655 7 ай бұрын
Dla mnie najbardziej satysfakcjonujące wytłumaczenie ds2 jest podobne do "salt and Sanctuary" to są "majaczenia" przedśmiertne tonącego człowieka, wiecie taka seria szybkich slajdów z całego życia przed śmiercią. Taka koncepcja czyśćca/limbo stanu między życiem, a śmiercią co pasuje do nieumarłego.
@kacperolszewski10
@kacperolszewski10 7 ай бұрын
Może jako osoba, która przeszła tylko ds1 nie powinienem się wypowiadać na temat lore, ale lubię sobie poteoretyzować i teraz mam taki pomysł, że wszystkie gry fromsoftware są tak naprawdę obrazami naszego świata, w które my wchodzimy włączając je i wszystkie te elementy do interpretacji mogą być spowodowane tym, że my jako gracze wchodzimy w obrazy-gry, w których wchodzimy w obrazy-światy przez co powstają nielinearne pętle czasu i przestrzeni ( tu mam na myśli, że np dla nas walka z bossem to np kilka godzin gdzie wewnątrz gry to może być i tysiąclecie) i ogniska jako miejsca odpoczynku mogą być wewnątrzgrowym odpowiednikiem snu, który dla nas odczuciowo jest różny czasowo od rzeczywistości, a to że pewne postacie się odradzają może być symbolicznym pokazaniem trudności codzienności ( ludzie mijani na ulicach to hollowy bo dla nas nie mają znaczenia, "jednorazowe" npc to np jacyś ludzie którzy coś znaczą ale tylko przez chwilę, a bossowie to zmieniające życie i światopogląd sytuacje) a cała ta cykliczność światów to po prostu my wracający do gier. Nie jestem pewien czy dobrze przekazałem to co mam na myśli, ale może będzie ktoś kto zrozumie o co mi chodzi 😂
@Posępnik
@Posępnik 7 ай бұрын
Taka mała ciekawostka odnośnie tego ,,1 roku''. Nie pochodzi z Dark Souls, tylko z Elden Ringa. Mianowicie, jeżeli w Twierdzy Okrągłego Stołu, porozmawiamy z Kowalem, po czym opuścimy Twierdzę i zginiemy gdzieś na mapie, następnie zaś wrócimy do Kowala, to ten rzuci tekstem typu ,,Gdzie Ty się ukrywałeś? Myślałem, że już nie żyjesz.'' Nie jest to dosłowny cytat, ale czy nie pokazuje, że w momencie naszej śmierci, mija jakiś czas? Wszak Kowal nas nie widział jakiś czas i się zaczął zastanawiać, co z nami. Niby pochodzi to z innej gry, ale jak wiemy, między tymi grami występuje dużo podobieństw i nawet połączeń.
@Kaktifiti
@Kaktifiti 7 ай бұрын
Jestem pewien, że najciekawsze jest właśnie teoretyzowanie i gonienie za króliczkiem. W wyimaginowanych światach właśnie najlepszy może być ten brak ,,naszej ziemskiej" logiki dzięki czemu te światy i teorie o tych światach są ciekawsze. Pamiętam jak wychodziły pierwsze Five nights at Freddys, te gry nie osiągnęły by swojej popularności gdyby nie poukrywana fabuła (i wrzeszczący youtuberzy).
@ChessTer-_-
@ChessTer-_- 7 ай бұрын
A słyszałeś teorie że zakończenie gwiazd w eldenie to prequel do bloodborna, bo z tych gwiazd w przyszłości zeszly bóstwa bloodbornowe do świata eldena, a zakonczenie ognia to prequel do soulsow bo pozniej ten ogien przygasa i dzieja sie soulsy
@mcroyal8000
@mcroyal8000 7 ай бұрын
no frenzied flame to średnio może być prequel do soulsów bo jak first flame pozwala istnieć życiu w formie jako takiej czyli zaprezentowanej w soulsach, to frenzied flame pali i niszczy wszystko, po nim nie ma nic.
@Papcio_B
@Papcio_B 7 ай бұрын
Brak wprost rozpisanej fabułki to niesamowita kopalnia kontentu dla społeczności podczas doszukiwania się tych wszystkich smaczków. Gdyby było wszystko wprost powiedziane, zapisane w dziennikach, logach itp to całkowicie straciło by swój urok
@W00JDA
@W00JDA 7 ай бұрын
Problem z ocenianiem jakości fabuły soulsów jest taki że możesz mieć dwa podejścia. Jeśli bierzesz tylko to co masz w samych grach, to fabuła to absolutna beznajdzieja bez ładu i składu. Jeśli jednak pragniesz zrozumieć co autor miał na myśli i próbujesz zrozumieć jego intencje, to i tak nie masz wystarczająco dowodów żeby je potwierdzić. We fnafie przynajmniej już znamy całą fabułę krok po kroku przynajmniej do pizzeria simulator bo kawałki układanki znajdują się w grach. Spróbuj ocenić jakość obrazka na puzzlach gdzie brakuje połowy kawałków.
@edi392
@edi392 7 ай бұрын
Najśmieszniejsze w Twoim porównaniu do matury i interpretacji "pod klucz" jest to, że taki "Kordian" Słowackiego też ma zakończenie otwarte. I głąby sie tego ucza w szkole, a i tak nie potrafią wyciągać własnych wniosków i wysnuwać własnych interpretacji. Tak to jest jak uczenie się matmy ludzie sprowadzają do "po chuj mi te wzory skróconego mnożenia". I wtedy percepcja i abstrakcyjne myślenie leży
@norbert6555
@norbert6555 7 ай бұрын
Jak lubisz takie motywy pętli czasu to polecam Twelve Minutes do ogrania na streamie, jeżeli jeszcze nie ogrywałeś
@TheCuper5
@TheCuper5 7 ай бұрын
Lubię jak Kiszak leci z tymi tiktokowymi gamoniami 🙌🤝
@piotrlepa5736
@piotrlepa5736 7 ай бұрын
Nie żebym się czepiał, ale nie znasz definicji teorii. "Teoria naukowa to dobrze ugruntowany i zweryfikowany zbiór zasad, który wyjaśnia pewien aspekt rzeczywistości i pozwala przewidywać przyszłe obserwacje lub wyniki eksperymentów." to nie może jest coś typu "mi się wydaje" nie może zawierać "fikołków logicznych" . Teoria to pelny zbiór zasad, który jest od A do Z logiczny i ma sens.
@piotrlepa5736
@piotrlepa5736 7 ай бұрын
Prędzej hipoteza by tu pasowała :P
@gathaspar2831
@gathaspar2831 7 ай бұрын
Nie będę udawać, że jestem znawcą Soulsów, bo grałem tylko trochę w DS2 i DS3. Ale mam pewne problemy z tymi grami. Po pierwsze, bez sensu jest to, że ich trzonem, główną mechaniką jest ginięcie w kółko. Gra "prób i błędów". Zanim się dowiesz, nauczysz, że coś cię zabija musisz najpierw sobie rozjebać o to ryja kilka razy. Rozumiem, że to może być fajne dla kogoś kto już zna większość mechanik, pułapek i chce sobie porobić jakieś challenge-runy ale dla mnie jako nowego gracza ta filozofia gry jest bez sensu. Druga rzecz: walka, poruszanie. Jest strasznie toporna i nieprzyjemna. Mam wrażenie, że po każdym zadanym ciosie postać zbyt długo "dochodzi do siebie", pozostając otwarta na ataki przez zbyt długi czas. Tak nie wygląda walka mieczem czy nawet toporem (wiem, bo kolekcjonuję miecze i trenuję). Owszem, jest pewien moment kiedy się odsłaniasz ale regeneracja po każdym zadanym uderzeniu w DS jest absurdalnie wydłużona. Nieustannie podczas walki mam jedną myśl: "no rusz w końcu to dupsko!". Bardzo nieprzyjemne. Ostatnia rzecz: narracja, kontekst. Kontekst tego kim jestem, jaki mam cel, co się dzieje jest tak tragicznie poprowadzony, że właściwie nic nie wiadomo o co chodzi. Może to celowy zabieg, jak autor zauważył na tym filmiku, ale to jest tak jakbym trafił w nowe miejsce pracy gdzie wszyscy sobie żartują z czegoś co tylko oni rozumieją a ja nie, bo nie mam żadnego kontekstu.
@mikoaj557
@mikoaj557 7 ай бұрын
I to jest właśnie w nich piękne, daje ci to ogromną satysfakcje w pokonywaniu własnych słabości, ale oczywiście nie każdemu musi się to podobać. " zbyt długo dochodzi do siebie" - daje nam do zrozumienia że wszystko niesie za sobą konsekwencje w tym przypadku odsłonięcie się na ataki przeciwnika, w przypadku źle wyprowadzonego ciosu. "Ostatnia rzecz: narracja, kontekst" - nie sądzisz że dzięki temu masz ogromne okienko na to żeby snuć sobie piękne teorie. Miyazaki zostawia nam sporo miejsca (jako taką przynętę ) po to żebyśmy sami mieli ochotę zagłębić się w historię przedstawionego świata.
@paweuek
@paweuek 7 ай бұрын
Nie rozumiem pierwszego zarzutu. Brakuje Ci samouczka czy poziom trudności jest za wysoki? Bo jak to pierwsze to spróbuj eldena (bardzo dobry samouczek dla każdego casuala). Jak to drugie to niestety takie z założenia są soulsy. Jak chcesz coś prostego to se odpal wiedźmina. Generalnie to jak opisałeś swój problem wskazuje na to, że idealną grą dla Ciebie byłby właśnie wiedźmin. Spełnia kazdy punkt.
@tomaszlankocz2029
@tomaszlankocz2029 7 ай бұрын
Dark Soulsy i ogólnie gry FS są spoko, ale one właśnie są bardziej irytujące, wkurzające, niż wymagające. Jeżeli chodzi o bycie wymagającą, ale uczciwą grą, to znacznie lepiej wypada tutaj taki Cuphead czy Hollow Knight.
@paweuek
@paweuek 7 ай бұрын
@@tomaszlankocz2029 ja zupełnie tego nie odczuwam w taki sposób. Gdzie odczuwasz tę niesprawiedliwość? To, że ataki mają konsekwencje to świetna mechanika. Inaczej byłbyś nietykalny i gameplay byłby trywialny. Co dla realizmu szermierki - to nie jest Kingdom Come Deliverance
@azzaz557
@azzaz557 7 ай бұрын
@@paweuek Oo właśnie kingdome come w odróżnieniu od Soulsów jest przykładem gry z dobrym systemem walki xD No ta walka w Soulsach jest niesprawiedliwa w głupi sposób bo bossów w ogóle nie dotyczą zasady dot. wykorzystywania staminy do ataków tylko mogą latać po całej arenie robiąc combo AOE, żeby potem od razu rzucić się na gracza jak gdyby żadnego wysiłku fizycznego wcześniej nie wykonywali. Nie mówię, że to jest niemożliwie trudne bo tego wszystkiego da się nauczyć po prostu patrząc po kilka razy w jakiej kolejności jakie ataki oni wykonują i kiedy jaki unik zrobić, ale moim zdaniem jest to głupie i nielogiczne.
@karolmerk2863
@karolmerk2863 7 ай бұрын
Niepopularna opinia. Nie zgadzam się z tym lekkomyślnym podejściem, że każda interpretacja jest dobra. Jasne masz prawo do swojej interpretacji, ale może ona być błędna. Nie umiejscowienie dzieła w kontekście prowadzi do błędnej interpretacji. Jest sztuka bardziej otwarta na dowolną interpretację, bardziej abstrakcyjna, ale jest sztuka, w której narzucony symbolizm jest ważny. Dlatego w szkole wpajali, że pisanie pod klucz jest ważne. Problem w tym, że nie wytłumaczyli dlaczego takie jest. Nie możesz dobrze zinterpretować ostatniej wieczerzy nie mając bladego pojęcia o katolickim kręgu kulturowym (ot zwykły obiad). Symbolika jest bardzo ważna w sztuce. To jest to słynne "co autor miał na myśli". Czasami wydaje się, że nic. A czasami to jest tylko wrażenie, bo nie potrafimy tego dobrze zinterpretować. Cały sens dzieła potrafi być odebrany przez "dowolną interpretację" (jak w przykładzie ostatniej wieczerzy). Dziś malując w kręgu kulturowym Europy swastykę, ty jak bardzo byś nie chciał nikt tego nie odczyta jako symbol starosłowiański. Artyści są tego świadomi i np. na gzymsie budynku nie mogła by się przypadkowo znaleźć swastyka. A gdy ktoś za 300 lat będzie interpretował europejską sztukę, to czerwona flaga ze swastyką nie będzie słońcem i to nieważne jak bardzo interpretujący będzie przekonywał nauczycieli. Dlatego interpretacja nie musi być dobra tylko dlatego, że jest twoja.
@Daxilos94
@Daxilos94 7 ай бұрын
Interpretacja, intencją autora i kontekst kulturowy to są w sumie 3 różne rzeczy. Weźmy te swastykę. Intencje autora w sumie moga być 2. Hitlerowska i starożytna (słońce). Natomiast to kontekst kulturowy pobudza pewna jedna interpretacje, czyli ta zła. Ale to wcale nie neguje istnienia innych interpretacji. Rożni ludzie mogą zinterpretować swastykę inaczej ze względu na kontekst w jakim się znajduje
@karolmerk2863
@karolmerk2863 7 ай бұрын
@@Daxilos94 trzy różne ale dość mocno powiązane. Nie możemy dobrze zinterpretować dzieła jeżeli nie znamy w chociaż pewnym stopniu kontekstu w którym powstawało. Są pewne oczywiste oczywistości, z którymi w interpretacji się nie polemizuje. A co gdybym powiedział że poziom tych oczywistości zależy od znajomości kontekstu. Gdy pisałem egzamin szóstoklasisty - lata temu, ale to dobry przykład - dostaliśmy do odczytania obraz z jednego z powstań. Na obrazie były polskie oddziały i śnieg więc mnóstwo osób zaznaczyło powstanie styczniowe. Problem w tym, że powstanie styczniowe miało charakter partyzancki i nie było zbrojnych oddziałów w mundurach (tak przynajmniej tłumaczyli mi w podstawówce) było to powstanie listopadowe. To jest bardzo dosłowny przykład, ale pokazuje że interpretacje mogą być błędne. Nie neguje ich istnienia, ale zaznaczam że nie muszą być trafne. Możemy też oddzielić odczytywanie znaczenia komunikatu od tego jakie emocje na nas wywołuje. Czy ikona świętego może być ważna i wywoływać emocje u ateisty - oczywiście. Czy on na napisanej ikonie dostrzeże świętą osobę - raczej nie.
@karolmerk2863
@karolmerk2863 7 ай бұрын
@@Daxilos94 w naszym kraju nawet prawnie nie możesz zinterpretować swastyki inaczej
@karolmerk2863
@karolmerk2863 7 ай бұрын
Oczywiście mówię o dziś powstających tworach
@Daxilos94
@Daxilos94 7 ай бұрын
@karolmerk2863 sorki ale rozpoznanie jakie powstanie jest przedstawione na obrazie nie ma za dużo wspólnego z interpretacją a właśnie z kontekstem kulturowym czy inaczej historycznym. To jakie obraz wywołuje emocje. Co może oznaczać poza postaci w drugim planie. To jest interpretacja. Z jakiego okresu ziomki na obrazie mają mundury. To jest kontekst kulturowy/historyczny. Który dodaje głębi do interpretacji, ale nie sprawia że inne interpretacje są błędne
@krzysztofsarnecki7138
@krzysztofsarnecki7138 7 ай бұрын
Nie jestem pewien czy teoria o której mówisz to teoria naukowa, definicja teorii i hipotezy naukowej różni się od definicji tych słów w języku potocznym. Teoria naukowa uznawana jest za fakt (do czasu jego obalenia), poparty obserwacjami, wyliczeniami etc. Teoria naukowa to nie przypuszczenie.
@PravoSlavicon
@PravoSlavicon 7 ай бұрын
Fakty, to bardziej jak: proponowany-działajacy model tłumaczący jakiś wycinek rzeczywistości (moja definicja). Czy może się okazać za 10 lat że ewolucja to fake? Jak najbardziej. To teoria. Ale do czasu obalenia jej, to z tą teorią filozofii przyrody, spotkasz się ucząc się wiedzy, na wykładach z dziedziny przyrodoznawstwa, biologii etc. Także to nie *Prawda* (specjalnie napisana przez duże P).
@paweuek
@paweuek 6 ай бұрын
@@PravoSlavicon Kolega ładnie wytłumaczyl różnicę między teorią a teorią naukową. Zachowaj swoje pseudo intelektualne wywody nie mające odzwierciedlenia w świecie dla siebie.
@bartomiejorganisciak2762
@bartomiejorganisciak2762 7 ай бұрын
Jesli lubisz filmy na rozkmine to polecam "Głowa do wycierania" Trzeba sie skupic ale warto
@ArgonautaHayden
@ArgonautaHayden 7 ай бұрын
Ostatnio natknąłem się na shorta o pewnej darmowej grze, a w komentarzach "Gra fajna tylko trochę trudna bo trzeba w niej myśleć"
@SpecShadow
@SpecShadow 7 ай бұрын
Path of Exile?
@ArgonautaHayden
@ArgonautaHayden 7 ай бұрын
​@@SpecShadowTo chyba było o Cry of Fear lecz nie pamiętam dokładnie.
@bartekkucharski3880
@bartekkucharski3880 7 ай бұрын
Ja jestem jaroszem w tym temacie i jestem Soulsowym casualem ale w ksiazkach Moorcocka, Hawkmoon, Elrik i inne, postacie przechodza z krainy do krainy przez portale ale nie sa to portale jak w Portal. Poprostu wchodza do jaskini bo jest to miejsce, ktore przenosi gdzies. Wplywajac w mgle czy w DS winda moze byc takim miejscem. Tego miejsca nie ma 'normalnie' w tym miejscu.
@Mr-Ren-
@Mr-Ren- 7 ай бұрын
Steins Gate orginalnie wyszło jako visual novel na xboxa 360 a dopiero potem zrobili anime wiec taka tam ciekawostka. Nie wiem czy kiszak uznaje gatunek visual novel jako gry wiec proszę nie bijcie XD
@tymonsulimastalman1727
@tymonsulimastalman1727 7 ай бұрын
Z tego, co wiem, ledwie toleruje, bo a: japońszczyzna, b: gra, której głównym priorytetem jest fabuła i postacie.
@Margomus
@Margomus 7 ай бұрын
Gry narracyjno-fabularne grają głównie emocjami, a Kiszak jako autystyk nie znosi czegoś, co za mocno gra na emocjach.
@Grzesek009
@Grzesek009 7 ай бұрын
Wydarzenia w Steins Gate są inspirowane teorią spiskową o pierwszym podłużniku w czasie John Titoru :)
@Vystian
@Vystian 7 ай бұрын
I wlasnie to mnie wkurwia w nauczaniu w szkolach. Bo nie daja miejsca na wolną interpretacje, masz podążać za kluczem i elo. Przez to wlasnie sa tacy ludzie co muszą mieć podaną cala fabułę itd. na tacy, bo sami nie sa w stanie myśleć abstrakcyjnie lub rozbudowywać wlasnej interpretacji i popierać ją argumentami. I to się wlasnie odnosi nie tylko do filmow, gier, książek etc, lecz do wielu aspektów w życiu. To jest stricte zamykanie mózgów młodym pokoleniom, i dzieki temu mamy takie kwaitki nie raz na chacie xD
@RadomirTM
@RadomirTM 7 ай бұрын
Jako gracz, który uchował się od soulsów, chciałbym spytać o radę. Mam do wyboru kilka soulslików, który waszym zdaniem byłby najlepszy na start? -Steelrising -No Rest For The Wicked -Code Vein -DS 1 Remastered (do kupienia_ -DS 3 (do kupienia) -ew. Lies of P w gamepassie
@piotrkozak219
@piotrkozak219 7 ай бұрын
DS1. Najbardziej toporny, ale i bez udziwniaczy z innych soulslików - po prostu core mechanik soulslików i nic poza tym. Jest też najwolniejsz, więc masz trochę czasu, aby ogarnąć co dzieje się na ekranie. PS: Póki co jedynym soulslikem nie od fromsoftu godnym uwagi jest Lies of P. Inne albo są soulslitami albo ssą pałkę.
@JanKowalski-hd6pz
@JanKowalski-hd6pz 7 ай бұрын
Myślę że Dark Souls 3 jest bardzo przyjazny dla graczy, po 2 pierwszych bosach idzie całkiem sprawnie
@rsBadro
@rsBadro 7 ай бұрын
Ds 1 albo ds 3
@Czolokazu
@Czolokazu 7 ай бұрын
Uważam, że steins gate równie dobrze przedstawia zjawisko załamania czasoprzestrzeni. A drugi sezon, który jest de facto, drugim/ alternatywnym zakończeniem, robi papke z mózgu.
@zubrbydle7448
@zubrbydle7448 7 ай бұрын
Tichy albo Pirx mieli przygodę z grawitacja i spotykaniem siebie z innej kino czasowej
@RikaFurude6969
@RikaFurude6969 7 ай бұрын
Śmierdzi mi dydek
@RikaFurude6969
@RikaFurude6969 7 ай бұрын
@@Cypson pozdrawiam również!
@pioroigamepad
@pioroigamepad 7 ай бұрын
Dark Souls ma tyle sensu, ile uda się odbiorcy im nadać. Ostatecznie jednak poznawanie fabuły jest trochę jak praca archeologa lub historyka - skrzętne dłubanie albo w dokumentach albo w przedmiotach.
@SoulsMaster777
@SoulsMaster777 6 ай бұрын
musi ktos mi dropnąć nazwe tego videosa o bloodbornie bedącym paintingiem w ds3, nie moge tego znalezc
@codyx8787
@codyx8787 7 ай бұрын
ja dalej czekam na ending lalki
@szymonmakua7972
@szymonmakua7972 7 ай бұрын
Fabuła w soulsach to jest najcięższy boss bo nawet Kiszak go solo nie robi.
@pawekoodziej8644
@pawekoodziej8644 7 ай бұрын
Przez 30s materiału zapisałem 2 filmy do obejrzenia i jeden serial 🤦‍♂️
@DiabolImp
@DiabolImp 7 ай бұрын
Istnieją anime, które wpisują się dokładnie w to o czym mówisz. Szkoda, że skreślasz je za sam fakt bycia anime :/
@fular8353
@fular8353 7 ай бұрын
Trochę jak rozkminka, co jest po śmierci
@rakta1655
@rakta1655 7 ай бұрын
Ludzie na facebooku to pierdolone ameby chcą, żeby gra wprost opowiadała fabułę i wszystkie niesprecyzowane zdarzenia najlepiej niech gra sama się przechodzi i platyna sama się wbija ja nie mam czasu ja mam 6 dzieci kredyt pracę w ogóle nie mam czasu grać.
@Dawido_061
@Dawido_061 7 ай бұрын
Sprzedam Opla
@wojciechgiza9277
@wojciechgiza9277 7 ай бұрын
Nie, dziękuję pozdrawiam 😂
@sn3p72
@sn3p72 7 ай бұрын
Wkoncu nie ten crap elden ring
@grzegorzniewadzi
@grzegorzniewadzi 7 ай бұрын
Nieuki bez matury. Tfu 😂
@bartekmadziara4743
@bartekmadziara4743 7 ай бұрын
Déjà vu😊
@merton2438
@merton2438 7 ай бұрын
STEINS;GATE>PRIMER
@alibabsonn
@alibabsonn 7 ай бұрын
Pierwszy !!!
@mateusz4343
@mateusz4343 7 ай бұрын
chuj nas to. pozdrawiam ;)
@mondziu3872
@mondziu3872 7 ай бұрын
23:35 Wait, czyli masz maszyne czasu i ze wszystkich opcji jakis ci to daje stwierdzasz że robisz burgerownie? Sigma w huj
Czy Soulsy to NAJLEPSZE GRY, a Ich Gracze są LEPSI?
37:22
Jak Dark Souls ZMIENI TWOJE ŻYCIE
23:41
Kiszak
Рет қаралды 25 М.
Гениальное изобретение из обычного стаканчика!
00:31
Лютая физика | Олимпиадная физика
Рет қаралды 4,8 МЛН
Don’t Choose The Wrong Box 😱
00:41
Topper Guild
Рет қаралды 62 МЛН
Największe KOMPROMITACJE Dziennikarzy Growych
30:20
Kiszak
Рет қаралды 42 М.
NAJTRUDNIEJSI bossowie Dark Souls  3 - TOP 10
16:46
Demonidias
Рет қаралды 56 М.
Every Dark Souls 1 Enemy Ranked Worst to Best
52:49
Chad of Astora
Рет қаралды 152 М.
15 Rzeczy, których NIE WIEDZIAŁEŚ o Dark Souls
18:54
Kiszak
Рет қаралды 49 М.
Jak Dark Souls 3 mnie ZŁAMAŁO, żebym odrodził się SILNIEJSZY
36:27
Doktor ATAKUJE Gry Komputerowe
45:26
Kiszak
Рет қаралды 60 М.