Czy filmy zamieniają się w reklamy?

  Рет қаралды 65,962

Wojna Idei

Wojna Idei

Күн бұрын

Пікірлер: 214
@WojnaIdeiPL
@WojnaIdeiPL Жыл бұрын
Analiza Spirited Away: Jak niszczy nas konsumpcjonizm? - kzbin.info/www/bejne/fHuxgmuPiqaliLc
@mr.goodmorning9029
@mr.goodmorning9029 Жыл бұрын
Jestem pewien że ciekawym tematem byłby "baki i jak nienawiść kształtuje człowieka" Wierzę w ciebie Szymon
@spes8002
@spes8002 Жыл бұрын
Ten materiał jak i film były super. Ta animka zainspirowała grę również z ciekawymi tematami - serię Little Nightmares.
@spes8002
@spes8002 Жыл бұрын
@UrantiaPodcast I to jest właśnie Ironia Sokratejska.
@masumi1990x
@masumi1990x Жыл бұрын
Wystarczy popatrzyć na nasze polskie podwórko paździerzy romantycznych z lokowaniem produktu co kilka minut. To nie filmy, ale bloki reklamowe.
@BlackDragon95912
@BlackDragon95912 Жыл бұрын
i to zarówno produktów , jak i kiepskich ,,aktoropodobnych" osób - bohaterów jednej roli / postaci - np. aktorka która grała matkę w ,,rodzinka pl" i dodatkowo zrobiło się o niej głośniej przez odcinek "rodzninki pl "gdzie krzyczała ,, nie mówi się skajpaja tylko skajpa " - i każda jej rola w tak zwanej ,,polskiej komedii romantycznej" to wydzieranie się i na tym się kończy jej aktorstwo , bo to drewno jak większość tych ,,aktorów" z tych paździerzy romantycznych XD
@saskia3691
@saskia3691 Жыл бұрын
Aktorzy jak Kurdej Szatan czy młody Królikowski XDDDD
@A-BYTE94
@A-BYTE94 Жыл бұрын
ale Korzuchowska to amatorka @@saskia3691
@mizet5477
@mizet5477 Жыл бұрын
Niestety tak jest i tak naprawdę to jest bardzo smutne. Tak samo jest w internecie z portalami specjalistycznymi, z kanałami youtube - po niedługi czasie np kanał youtubowy staje się, kończy jako tablica reklamowa i sponsorska wszystkiego co popadnie (w Polsce średnio po 2 latach) kończy się jakakolwiek treść i merytoryczność
@berakfilip
@berakfilip Жыл бұрын
Kacper pitala lol
@julianozaur444
@julianozaur444 Жыл бұрын
Wojna Idei: filmy zmieniają się w reklamy! Także Wojna Idei: Ale pamiętajcie, że partnerem odcinka jest LETYSHOPS !!!1!
@grot7x603
@grot7x603 Жыл бұрын
oj, za pierwszy hollywoodzki blockbuster uważany jest film z 1933 roku, pt. "King Kong", który był prawdziwym przełomem w kinematografii rozrywkowej. Do tego stopnia, iż niektóre z nowatorskich pomysłów jego twórców oddziaływaly na kino jeszcze przez 50 lat, aż do czasów kolejnego przełomu, czyli filmów Spielberga.
@martar74
@martar74 Жыл бұрын
a ja uważam, że pierwszy "blockbuster" to batman. Pamiętacie bat-fryzury, bat-koszulki, bat-czapeczki itp.?
@Xinperor
@Xinperor Жыл бұрын
To ja jeszcze dopowiem, że łatwo zobaczyć w współczesnych filmach/serialach postacie dodane tylko z myślą o merchandisingu. Polecam zobaczyć zwiastun Buzz Astrala ;)
@jasparta993
@jasparta993 Жыл бұрын
Czarna Ariel? W tym samym dniu co trailer, do sklepów wleciała Ariel z zanieczyszczonego morza zamiast tej z czasów przed działalnością międzynarodową człowieka.
@winio437
@winio437 Жыл бұрын
A Co2 jest emitowane🙃
@A-BYTE94
@A-BYTE94 Жыл бұрын
Co2 mały problem@@winio437
@LuckyLucky-er3eb
@LuckyLucky-er3eb Жыл бұрын
Powinniście na koniec zaprosić do sklepu z gadżetami związanymi z Wojną Idei i Szymon mówi. ;-)
@sreksploracja
@sreksploracja Жыл бұрын
Szymonie, dziekuje za kolejny merytoryczny odcinek. Bardzo dobrze zmonotwany odcinek trzyma poziom, nastomast mam pare uwag co do przekazu informacji. W zasadzie gdyby tylko przesluchac jako podcast wszystkie twoje filmiki to brzmią jednostajnie jak gdyby czytałbyś nudny podrecznik do ekonomii. Myślę, że wiele by wnioslo gdybyś stosowal dłuższe pauzy zwłaszcza po zadanym pytaniu lub do odzielenia wątku, przynajmniej wypadałoby dac czas do namysłu odbiorom tak w odcinkach tematycznych jak i wywiadach. Zycie to nie sprint a maraton, pozdrawiam serdecznie trzymaj się
@whatsyourstory81
@whatsyourstory81 Жыл бұрын
Ostatnio mój syn, który generalnie nie lubi słodyczy uparł się na KitKata jak zahipnotyzowany, okazało się że ogląda młodych jutuberow oni bardzo dziwne promują takie słodycze . Zauważyłam że muszę ciągle przypominać i uświadamiać moje dzieci ze te reklamy to kłamstwo , że słodycze bardzo szkodzą ich zdrowiu . To jest walka nie będę podawała nazwy tego kanału - ale skończyliśmy z tym
@Pan_Blazej
@Pan_Blazej Жыл бұрын
A gdzie w tym wszystkim Polska? W d_piu, ot gdzie! Czemu w sklepach nie mamy: - pluszowych Borysów Szyców? - zestawu Cobi "Akademia Pana Kleksa"? - "Smoku, jesteś piękny" na baterie? - komiksów z Karolakiem? Polskie wytwórnie - do roboty!!!
@liszarezo3658
@liszarezo3658 Жыл бұрын
Polscy twórcy próbowali, czego przykładem jest seria gier z killera.
@SpecShadow
@SpecShadow Жыл бұрын
rąk do pracy nie ma bo większość wyemigrowała albo siedzi na socjalu
@Nik_ol_
@Nik_ol_ Жыл бұрын
nie wiedziałam, że tego potrzebuję XD chociaz wiem, że są gadżety z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, Wiedźminem, więc nie jest aż tak źle
@kpc211
@kpc211 Жыл бұрын
I tutaj już w PRL-u były zapałki czy kredki z Reksiem czy Bolkiem i Lolkiem...
@karolinakuc4783
@karolinakuc4783 Жыл бұрын
Ależ są np. chrupki z logiem Reksia
@supernowycepbojowy
@supernowycepbojowy Жыл бұрын
Śmieszne jest to, że twórcy mang i anime tworzą nowe, mniej lub bardziej kreatywne historie, a mimo to i tak potrafią sprzedać merch z ich postaciami, a nawet na tym zarobić (to tak w kontrze do ostatniej tezy filmu, sugerującej, że wtórność i brak kreatywności Hollywood wynika z chęci sprzedaży merchu)
@werbel0
@werbel0 Жыл бұрын
Końcówka ze sponsorem skojarzyła mi się z jednym z pierwszych odcinków czarnego lustra ;) Gdzie bohater sprzeciwiał się skomercjalizowaniu świata i wygłaszał monolog na ten temat podczas talent show. Po czym dostał własny program ;)
@robbazzzzz
@robbazzzzz Жыл бұрын
hah, w sumie :D
@dokosza2981
@dokosza2981 Жыл бұрын
Legendarny odcinek. Juz niedługo nowy sezon.
@sienkiewiczmonika1161
@sienkiewiczmonika1161 Жыл бұрын
Biorąc pod uwagę ile Mattel (ci od Barbie) wydali laleczek z chyba wszystkimi bohaterami Małej Syrenki i jak bardzo są drogie, to tak. I to tylko lalki, a są jeszcze kubki, koszulki itp.
@spes8002
@spes8002 Жыл бұрын
A może zrobisz film o Muminkach. Wiem że było o Nini, lecz mam wrażenie że bardziej poważnym tematem jest samotność Buki .
@WojnaIdeiPL
@WojnaIdeiPL Жыл бұрын
Możliwe, nie wykluczam że wrócimy kiedyś do tego tematu :)
@piotrwiecaw2611
@piotrwiecaw2611 Жыл бұрын
​@@WojnaIdeiPLKolego, będzie materiał o serii Sonic the hedgehog związany z ekologią?
@Saberu_o_oppai_de_momu
@Saberu_o_oppai_de_momu Жыл бұрын
@@spes8002 na anime to nie wygląda
@damianarcz7078
@damianarcz7078 Жыл бұрын
Polecam felieton profesora Łukasza Święcickiego w tym temacie
@berakfilip
@berakfilip Жыл бұрын
Dem 3000 zrobił o tym szorta 10 lattemu
@AdamKrzeslo
@AdamKrzeslo Жыл бұрын
Od siebie dodam, że już w powrocie jedii Lucas zmienił zakończenie by więcej dzieci poszło do kin i maskotki się lepiej sprzedały.
@steve_jedi2511
@steve_jedi2511 Жыл бұрын
To w zasadzie się tyczy każdego dzieła kultury, w tym książek i gier.
@A-BYTE94
@A-BYTE94 Жыл бұрын
gier aż tak nie
@steve_jedi2511
@steve_jedi2511 Жыл бұрын
@@A-BYTE94 no właśnie bardzo, patrz Fortnite.
@piotrmiler234
@piotrmiler234 Жыл бұрын
5:09 Montarzysta czuwa .
@pawelekk37
@pawelekk37 Жыл бұрын
Miałem mocnego mindfucka jak to zobaczyłem XD
@januszratajczyk478
@januszratajczyk478 Жыл бұрын
Ciekawe kiedy letyshops zacznie tworzyć youtuberów żeby zarabiać na reklamach.
@KawalekKrzyska
@KawalekKrzyska Жыл бұрын
Fajny format filmu 😊
@Maxio1606
@Maxio1606 Жыл бұрын
Hasbro robił też serial/filmy "My Little Pony" jako reklamę do swoich zabawek. Co ciekawe czwarta generacja serialu (z podtytułem "Friendship is Magic") stał się na tyle popularny wśród ludzi różnej maści, że doszło do powstania fandomu Bronies.
@kpc211
@kpc211 Жыл бұрын
Był taki okres, w którym amerykański przemysł seriali animowanych dla dzieci został w zasadzie zdominowany przez firmy zabawkarskie produkujące kreskówki właśnie w takim trybie... Zresztą - to akurat z innej części świata - ale Pokemony to podobna historia. Oryginalnie były gry komputerowe, potem dorobiono do tego animację, która po wielokroć przebiła je popularnością. Tylko tutaj mamy akurat do czynienia ze zjawiskiem odwrotnym do omawianego w filmie. Choć jedno i drugie sprowadza się do synergii różnych mediów.
@liszarezo3658
@liszarezo3658 Жыл бұрын
Rynek anime funkcjonuje na podobnej zasadzie od dziesięcioleci. Sama emisja nie tylko nie przynosi zysków, ale trzeba za nią płacić telewizji, w sumie cały zysk pochodzi w wydań blueray i gadżetów takich jak poduszki. To oczywiście powoduje zalew cukierkowych meobleów w każdym sezonie.
@gizmo9290
@gizmo9290 Жыл бұрын
Ale merchandise do anime to nie tylko moe panienki. Ja w japońskich sklepach spotkałam się głównie z gadżetami do shounenów, w tym np. poduszkami (i mnóstwem innych przeróżnych różności) z bohaterami "Haikyuu!!". Poduszki z siatkarzami, no ludzie. Z drugiej strony może to dlatego, że to na takie rzeczy głównie zwracałam uwagę i moe panienki mogły mi po prostu nie wpaść w oko, nawet jeśli były ich całe stosy.
@liszarezo3658
@liszarezo3658 Жыл бұрын
@@gizmo9290 Zegarki, miecze, pluszami maskotki - wszystko co tylko idzie. Przypomniał mi się odcinek z Yattamana (a to seria z lat 70) gdzie czarne charaktery w jednym odcinku sprzedawały podroby takich rzeczy. Już od początku istnienia tego rynku (ponad 50 lat) ten biznes się kręci.
@fanmacrossa
@fanmacrossa Жыл бұрын
Sprzedaż BD w ostatnich latach leci na pysk, więc ma to znaczenie tylko przy większych tytułach. Teraz producenci odbijają sobie to na streamingach zagranicznych, które pokrywają część kosztów produkcji. Jeśli chodzi o merchanding, jeśli można tak to nazwać, trzeba zaznaczyć, że anime jest przede wszystkim dobrą reklamą mang, light novel i gier (zwłaszcza smartphonowych), których sprzedaż po emisji wersji animowanej skacze do góry. Warto też wspomnieć o promocji muzyki i idolek. Gdy w zachodnich serialach w zasadzie odchodzi się od klasycznych, śpiewanych, długich czołówek, nikt nawet o czymś takim nie myśli w anime.
@ksaveriusz
@ksaveriusz Жыл бұрын
Parafrazując klasyka: Dla baby Yody zrobię wszystko. Nawet maskotkę kupię.
@piotrpioter2377
@piotrpioter2377 Жыл бұрын
Najpierw mówi jaki to zły konsumpcjonizm, a po chwili ale jeśli jednak chcesz z tego korzystać to masz letyShops xD
@liszarezo3658
@liszarezo3658 Жыл бұрын
Marks też pisząc o komunizmie zarabiał na książkach, tak samo Lenin. Zło konieczne =D.
@SzaryJelen
@SzaryJelen Жыл бұрын
O ile można było się zastanawiać nad pytaniem z tytułu filmu podczas oglądania jego zawartości, to wstawka między wstępem a zawartością i końcówka tego filmu rozwiewają wszelkie wątpliwości ;)
@PiotrekDuncan7885
@PiotrekDuncan7885 Жыл бұрын
Problemem nie jest jeśli z danego filmu wytrwórnia sciąga dodatkowe zyski. Gorzej jest gdy sprzedaż produktów związanych z danym filmem staje się priorytetem. Cierpi na tym kino jako sztuka ( chyba najlepszy przykład takiego posunięcia jaki znam to cała ta afera z Grogu jaką zrobili w Book of Boba Fett)
@A-BYTE94
@A-BYTE94 Жыл бұрын
kino już dawno jest martwe
@wiktoriahyjek768
@wiktoriahyjek768 Жыл бұрын
A ja proszę i żądam analizę tego jak Darth Vader powrócił na jasną stronę mocy ;)
@karolinakuc4783
@karolinakuc4783 Жыл бұрын
7:59 Maleficient była lepsza od oryginału. Ogólnie to Disney tworzy te filmy dla propagandy, a nie dla zysku.
@prk2543
@prk2543 Жыл бұрын
Trudno dzisiaj znaleźć film, który jest sztuką. Większość to po prostu reklamy trwające po 1,5-2h.
@SirBukos
@SirBukos Жыл бұрын
Świetny materiał jak zawsze ❤
@MixerTheNovir
@MixerTheNovir Жыл бұрын
5:04 lol lmao nie zapłaciłem ani grosza za szalik w barwach gryfindoru bo babcia mi uszyła
@Embrod
@Embrod Жыл бұрын
Patrząc na to, że chociażby gracze, mimo realnych sygnałów od lat, że nie kupuje się AAA na premierę - dalej je kupują, uważam że jesteśmy skazani na bagno.
@A-BYTE94
@A-BYTE94 Жыл бұрын
bo na zachodzie dla nich 60$ to nie tak dużo
@Matrix76733
@Matrix76733 Жыл бұрын
Od malego jestesmy tworzeni na konsumentow dlatego ciezko nas odciagnac od reklam w mlodym wieku, potem wybieramy rzeczy dlatego ze maja taki czy inny znaczek badz napis choc jako calosc nie sa jakos super interesujace
@andrzejmajewski8526
@andrzejmajewski8526 Жыл бұрын
Jeśli produkt jest reklamowany, to go nie kupuję
@SuperDarmian204
@SuperDarmian204 Жыл бұрын
Ja mam pomysł na odwrócenie tytułu jako pomysł na nowy film: Czy reklamy zamieniają się w filmy? Coraz więcej reklam to tak naprawdę krótkie filmiki, gdzie produkt jest na drugim planie, w tle. Nie tak jak kiedyś że był prezentowany produkt i kupuj jak chcesz.
@Nik_ol_
@Nik_ol_ Жыл бұрын
Przecież taki zabieg reklamowych filmów istnial już w dwudziestoleciu międzywojennym
@kpc211
@kpc211 Жыл бұрын
Nie wiem, ja odnoszę wrażenie, że coraz rzadziej...
@lesker000
@lesker000 Жыл бұрын
5:07 złoto
@pepepandziobak1800
@pepepandziobak1800 Жыл бұрын
Gdy opłata za bilet do kina czy zakup filmu już nie wystarcza. Wyrżnąć wszystko do zera, wycisnąć ile się da. Żałosne.
@berakfilip
@berakfilip Жыл бұрын
Mowi o problemie reklam w filmach a sam cos reklamuje hipokryta
@wojtekszalankiewicz4601
@wojtekszalankiewicz4601 Жыл бұрын
Na reklamy ...nie wiem , ale propaganda i demagogia i doktrynacja ...TAK !
@platfusek1963
@platfusek1963 Жыл бұрын
tak było nie zmyślam
@BaltazarGombka455
@BaltazarGombka455 Жыл бұрын
Chyba INdoktrynacja.
@wojtekszalankiewicz4601
@wojtekszalankiewicz4601 Жыл бұрын
Mowi sie ,, Doktryna,, czy : ,,Indoktryna ,, ? ...ps. , w Lacinie ,, in,, oznacza przeciwnosc .
@pashft
@pashft Жыл бұрын
Warto też zauważyć pewien trend który zaczął się chyba od milenialsów, tzn kupowanie zabawek nie dla swoich dzieci (bo ich nie mają i nie planują mieć) a dla siebie. Klasycznym przykładem jest Lego uderzające w marketing bardzo drogich zestawów "dla dorosłych"
@kpt_Yossarian
@kpt_Yossarian Жыл бұрын
Co w tym złego? Zabawki nie są tylko dla dzieci.
@bartomiejbaszkowski4067
@bartomiejbaszkowski4067 Жыл бұрын
Filmy jak filmy. Niektórzy ludzie dzisiaj są czystą reklamą.
@CXIXTrueMan
@CXIXTrueMan Жыл бұрын
Nie, to reklamy zamieniają się w osobowości decyzyjne, korzystające z wolnej woli ich odbiorców.
@skrrrpowpow562
@skrrrpowpow562 Жыл бұрын
Witam, dałoby się trochę głośniej audio w następnych filmikach?
@PawkoZielarz
@PawkoZielarz Жыл бұрын
Aż mi się przypomniała rozmowa Szymona z Raidinelem (czy jak mu tam). Fajny zachodzi dysonans względem tego co postuluje, kiedy się spojrzy na regały pełne komercyjnego szajsu za jego plecami.
@marekkondyn2908
@marekkondyn2908 Жыл бұрын
Możesz napisać, o jaki dokładnie film chodzi? Zaciekawiłeś mnie tym.
@PawkoZielarz
@PawkoZielarz Жыл бұрын
@@marekkondyn2908 ralindel sie gość nazywa. Nie podoba mu się, że ktoś się w ogóle wzbogaca a sam otacza się gadżetami popkultury napychając kieszenie tym złym kalpitalistom. Odpal jakiś jego filmik. Zawsze w tle od figurek po gierki i podobny szajs. Śmiechowy typ.
@robbazzzzz
@robbazzzzz Жыл бұрын
Spotkałem się już kiedyś przedstawieniem różnicy pomiędzy milionem a miliardem na przykładzie z sekundami i początkowo zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Po czasie uważam, że to porównanie jest nietrafione, wręcz dające mylne czy przesadzone wyobrażenie, może nawet nacechowane negatywnymi emocjami. We mnie za pierwszym razem wzbudziło okrutną niechęć to miliarderów. Później sporo się zastanawiałem nad tym, dlaczego przestało mi w tym porównaniu coś pasować. Matematyka się zgadza. Ale dobór jednostki jest niefortunny, bo silnie wpływa na emocje. 11 dni to dla nas chwila, ale 32 lata to prawie połowa przeciętnej długości życia człowieka. Czas jest czymś co przepada bezpowrotnie i nie można go odzyskać. Przez to takie porównanie wpływając na emocje, może fałszować rzeczywisty obraz, a jednocześnie wciąż nie daje dobrego, praktycznego porównania miliona dolarów z miliardem. Jestem przekonany, że gdybyśmy średnio żyli tysiąc lat, to porównanie nie robiłoby na nas takiego wrażenia. Tego efektu szoku można się łatwo pozbyć zmieniając jednostkę, np. 1 000 000 mm2 to kwadratowy trawnik o boku długości 1 m. Natomiast 1 000 000 000 mm2 to kwadratowy trawnik o boku 32 m (w zaokrągleniu). Przykład, który nie wzbudza żadnych emocji i można przejść wobec niego obojętnie, choć wciąż nie daje praktycznego wyobrażenia o milionie i miliardzie dolarów (czy każdej innej waluty). Dlaczego o tym piszę? Otóż nie wiem. A film świetny :D
@Teofilakt_Einterteinment
@Teofilakt_Einterteinment Жыл бұрын
"It's just good business" - Lord Cutler Beckett
@damianfox1531
@damianfox1531 Жыл бұрын
Teraz rozumiem dlaczego przestępcy zostawiają sobie ''pamiątki'' po swoich ofiarach :D
@maciej5866
@maciej5866 Жыл бұрын
Dwa słowa PSI PATROL Wychodzisz na dwór i niemal każde dziecko ma koszulkę, czapkę albo inny element garderoby z Psiego Patrolu. Każdy sezon jest tworzony pod merchandising, każdy sezon to nowe kostiumy (więc i nowe figurki), nowe pojazdy (nowe zabawki) itd. Targetem są dzieci, więc z masz wszystko z tymi psami, każdy drobiazg jaki możesz sobie wyobrazić i nawet takie o których byś nie pomyślał. Już 2-3 latki z mózgami przepranymi merchandisem. Gdzie 2-3 latki, to już zaczyna się wcześniej. Masakra
@spokostudio5491
@spokostudio5491 Жыл бұрын
CDPR zaczęło zarabiać na cyberpunku2077 zanim cyberpunk został wydany, bo sprzedawali gadżety związane z gra. Do tej pory gra zarabia krocie dzięki gadżetom i anime.
@aleksandersaski5387
@aleksandersaski5387 Жыл бұрын
Takie mamy filmy, jakie chcemy...
@mroczysaw4388
@mroczysaw4388 Жыл бұрын
Wykorzystywanie filmów i np. komiksów jako reklamy nie jest czymś specjalnie nowym. Firma Hasbro robi tak od dekad, czego przykładem mogą być kreskówki z lat osiemdziesiątych, które miały promować takie marki jak G. I. Joe, Transformer, czy My Little Pony (wspomniane zresztą w filmiku). Przy czym różnica jest taka, że w przypadku tych marek to zabawki były pierwotnym produktem, a filmy i seriale powstawały jako reklama, a w przypadku „Gwiezdnych Wojen” to film był tym pierwotnym tworem, a „mercz” pojawił się później.
@liszarezo3658
@liszarezo3658 Жыл бұрын
Gwiezdne Wojny powstały dla tego i tego jednocześnie. Lukas miał umowę która kazała mu go stworzyć aby dostać kasę na film, efektem ubocznym jest niesławny świąteczny specjal czy królik łowca nagród.
@koprolity
@koprolity Жыл бұрын
Filmy zawsze miały reklamować swoich twórców.
@struspedzisraczka7853
@struspedzisraczka7853 Жыл бұрын
Od samego początku przewodziła ta myśl. Nie myśl, kupuj. Nie myśl, wierz i ufaj w ślepo. Nie myśl, zdawaj się, polegaj i opieraj na "autorytety". Przecież w tym systemie/cywilizacji myślenie, analizowanie jest tępione, niedopuszczalne, zabronione, zakazane, bo zagraża, podważa poprawność, doktrynalność. Twórcy ideologii/filozofii, religii, porządku/ładu/ustroju/systemu od początku zabiegali, troszczyli się o reklamę, wizerunek i zależało im na sprzedaży tak czarów, zaklęć, zabobonów, mitów i mitologii, dogmatów czy akademickich bzdur, populizmów, pseudonaukowych prawd objawiono-wolnorynkowych. O wizerunek, reputację/dobre imię kapitalizmu też dbają, zabiegają, troszczą się. Kampanie propagandowa promująca, reklamująca kapitalizm, że ach/och/ech działa. Udziałowcy/producenci/beneficjenci/interesanci chcą sprzedawać i zarabiać :) Promocja/reklama technologii zbawienia, konsumpcjonizmu to czysta kampania promocyjno-reklamowa i marketing :)
@Anonim-os7rp
@Anonim-os7rp Жыл бұрын
​@@struspedzisraczka7853 "Przecież w tym systemie/cywilizacji myślenie, analizowanie jest tępione, niedopuszczalne, zabronione, zakazane, bo zagraża, podważa poprawność, doktrynalność." Mnie akurat się wydaje że raczej umiarkowanie zniechęcane przez podmioty prywatne i okresowo polityczne ugrupowania szczujące się na siebie nawzajem dla osobistego zysku- Zaraz zaraz Halo, co jest, ty tu system nam podważasz Kto ci dał pozwolenie na dostęp do internetu i dlaczego nie siedzisz jeszcze za kratami?
@struspedzisraczka7853
@struspedzisraczka7853 Жыл бұрын
​@@Anonim-os7rp Prawda??Jestem zbrodniarzem, antydemokratycznym bandytą :):):). Powiem więcej. Za takie poglądy, przekonania, zapatrywania, podejście, nastawienie byłbym i zostałbym najprawdopodobniej zabity :) Nie można być wrogiem systemu. Wiem, wiem dlaczego to akurat tak a nie inaczej działa, funkcjonuje :). T wszystkie systemy, ideologie, filozofie narzucone, stanowione wiadomo komu, czemu i do czego służą i przeciwko komu są nastawione/skierowane. Można śmiało zaryzykować tezę/twierdzenie, że myślenie ludzi skończyło się wraz z narzuceniem/wprowadzeniem chrześcijaństwa/katolicyzmu. Ta czapa wykluczyła, wyrzuciła myślenie, wolne, niezależne, suwerenne, autonomiczne myślenie. Każda dyktatura/reżim/hierarchia/zwierzchnictwo czy to arystokracja, burżuazja, magnateria nie uznaje niczego wolnego, suwerennego, autonomicznego, niepodległego na dole wśród niewolników i poddanych. Tylko bezgraniczne/bezwzględne ślepe posłuszeństwo, poprawność, poddaństwo, podporządkowanie, wierność, lojalność, usłużność. To, że wierzymy w te systemowe pierdoły nie wzięło się w XX wieku, ale znacznie wcześniej. Odkąd zmienili nam oblicze/definicję/mentalność/tożsamość/organizację/ład/porządek/warunki/status spychając i sprowadzając do roli niewolników odtąd jesteśmy niewolnikami głupoty, czarów, mitów, dogmatów i uwarunkowani, uzależnieni. Autorytety którymi jesteśmy doszczętnie, dokładnie otoczeni, obstawieni, osaczeni robią nam dosłownie sraczkę z mózgu i to od urodzenia. d urodzenia nas krzywią, upośledzają, deformują, okaleczają czyniąc kalekami niezdolnymi samodzielnie myśleć które powinny się wstydzić, krępować, wyrzec, wyzbyć wolnego, autonomicznego, niepoprawnego, anty doktrynalnego, suwerennego myślenia. To się wpaja, wszczepia, zakorzenia od najmłodszych lat, przyzwyczaja, oswaja. Inaczej chrześcijaństwo/katolicyzm dawno temu by upadł, rozpadł się. A żyje dzięki propagandzie, dziedzicznej skazie, którą roznosimy/dziedziczymy/powielamy. Najgorsze w tym wszystkim, że jako ożywione hybrydy/biotechnologie/mutacje/modyfikacje nie wiemy dlaczego, przez kogo jesteśmy jacy jesteśmy i co/kto nas takimi uczyniło, uwarunkowało. Nie wiemy kto, przez kogo. Kto miał interes, komu zależało, kto za tym stoi/ukrywa się :):) Nie mamy tej wiedzy, świadomości, orientacji, więc nie możemy się sami zmienić poddać analizie, weryfikacji, rewizji. Nie wiemy nic o sobie. Przekonali nas do pierdół, do wiary w propagandę, w jedną, wygodną, poprawną, doktrynalną, słuszną wersję stworzenia, działania, funkcjonowania świata i na tym bazujemy, opieramy się.To jest fundament, baza. Czyli stek bzdur/pakiet pierdół do mamienia. Takie opium/omam dla naiwnych :):)
@tobiaszpasterski481
@tobiaszpasterski481 Жыл бұрын
​@@struspedzisraczka7853 Niestety ludzi już nie ma, to są zaprogramowane jednostki zdalnie sterowane, kontrolowane, nadzorowane. Zero asertywności, niepoprawności, suwerenności, autonomii, niepodległości, niezależności. Pełna poprawność. Ja też nie dopuszczałem myśli do siebie, że człowieka można tak spieprzyć, zdeformować, okaleczyć, przekonać do bzdur, wmówić, że bzdury są prawdziwe i faktami. A jednak człowiek bardziej podatny, uległy niż zwierzę. Zwierzę nie oczarujesz, nie zindoktrynujesz, nie przekonasz do jakiegoś mitycznego Jezusa z krainy OZ, nie przekonasz do monetaryzmu, konsumpcjonizmu, technologii, instytucjonalizmu, biurokracji, chorej/upośledzonej/pasożytniczej/szkodliwej ekonomii/ekologii. Zwierzę tego nie kupi, zwierze kieruje się realiami. Nie uwierzy w jakieś chore imperializmy, globalizmy, kapitalizmy, wolno-kontrolowane rynki, elitaryzmy. A ludzki gatunek połknął przynętę i wpadł w sidła/pułapkę/zasadzkę/potrzask globalistów. Uwierzył w wyższość, nadrzędność bóstwa nad socjalizmem/komunizmem. Oczywiście bóstwo to też przynęta/pokusa i pułapka. Ale to pokazuje na jakim poziomie żyje, funkcjonuje na czym opiera się/polega ludzkość. To marność, próżność, nicość wszędzie. Taka programacja, impregnacja mózgów. Tego nie da się uleczyć. To trwała/nieodwracalna przypadłość genetyczna. Pseudowartości stały się wartościami a nawet świętościami czyli sakrami-absolutami. Wszystko się zgadza i potwierdza. Zostaliśmy uszkodzeni, zdeformowani, okaleczeni i płacimy za to cenę, ponosimy koszt tego stanu i działania. Skrzywili i przetrącili kręgosłupy, skazili krew, szpik, skazili cały układ życia. Przekształcili/przeobrazili nas w systemowe zombie.
@struspedzisraczka7853
@struspedzisraczka7853 Жыл бұрын
​@@tobiaszpasterski481 Ta masowa, globalna, patologiczna pralnia mózgów będzie zbierać coraz bardziej tragiczne żniwo. Nikt już nie będzie asertywny, naturalny, niepoprawny. Wszyscy będą jednolici, bez różnic w świadomości, orientacji, poglądach, przekonaniach, zapatrywaniach, postrzeganiu. Pod naciskiem globalistów różnice zanikną całkowicie. Będzie jedna osobowość, tożsamość, mentalność, charakter. Cyba nawet już tak jest, ma to miejsce. Nie ma miejsca na niepoprawność, anty-systemowość i anty-doktrynalność. Widzę po jednostkach, że nawet te biedne, pokrzywdzone, poszkodowane są za systemem, pro-systemowe, bronią go, stoją za nim murem. Czyli jest silne/mocne oddziaływanie, wpływ i natężenie/nasycenie systemem. To pokazuje że jednostki są trwale ustawione, ukierunkowane, przekonane. Czyli system odcisnął potężne piętno na ich psychice, mentalności, ocenie stanu, sytuacji, zjawisk, wydarzeń, że mimo tego stoją za nim murem, są mu wierni, podlegli, lojalni, posłuszni, oddani, podporządkowani.To już jest ustawienie, wysterowanie, ukierunkowani mózgu i przejęcie nad nim kontroli, sterowania. To oczywiście wiąże się z pozbawieniem władzy, kontroli, panowania nad sobą. Jednostkom pozwolono i pozostawiono tylko taki wpływ, możliwości, zakres i pole manewru/ruchu/działania który służy systemowi.Nie możesz myśleć niepoprawnie. Jesteś uwarunkowany, skazany na myślenie poprawne, doktrynalne, systemowe-pro-systemowe, bo otaczające warunki i stan nie pozwala, wyklucza, uniemożliwi myśleć inaczej i działać/funkcjonować inaczej. Wszystko co szkodzi systemowi jest objęte klauzulą nielegalności. Tak system narzuca/wymusza poprawność, lojalność, zgodność, posłuszeństwo, poddaństwo, uległość, podporządkowanie. Daje jednostkom tylko taki wybór, który mu służy, jest korzystny, opłacalny, przynosi zyski/korzyści :)
@moran2
@moran2 Жыл бұрын
Super, znowu film
@maksiutrzyjedenjeden7689
@maksiutrzyjedenjeden7689 Жыл бұрын
Po tym odcinku, cieszę się ,że nie kupiłem nic z waszego sklepu.
@maksymilianwasko3571
@maksymilianwasko3571 Жыл бұрын
Drogi Szymonie mam nadzieja że zauważysz ten skromny komentarz Ponieważ chciałbym z twojej strony uzyskać poważną analizę filmu lorax chodzi mi o nową i starą wersje ale również usunięte sceny z nowego filmu wierze analiza tego przypadku z twojej strony zaowocuje ciekawym materiałem i zwłaszcza że w Polsce jest o tym stosunkowo cicho Z poważaniem wierny słuchacz
@spokostudio5491
@spokostudio5491 Жыл бұрын
przykład z harrym potterem jest nieudany, bo to wszystko zaczęło się od książki. film i zabawki były dodatkiem do książki. a szkoda że nie wspomniałeś o serii lego ninjago, gdzie powstało już 17 sezonów bajki i filmy które promują najlepiej sprzedającą się serię tych klocków.
@kpc211
@kpc211 Жыл бұрын
Tak i nie. Same książki owszem faktycznie były fenomenem i są tabuny ludzi, którzy przeczytali w życiu tylko tę jedną serię książek. Ale całe to uniwersum nie byłoby aż takim zjawiskiem, gdyby nie filmy. Gdzie zresztą cały merch był oparty na filmach, no bo jak jest tylko książka, to każdy trochę inaczej sobie wyobraża wygląd postaci, istot itp. - i trudno o coś takiego oprzeć jakieś zabawki, odzież czy inne akcesoria. A film to niejako standaryzuje. W filmie widać dokładnie, jak np. wyglądał szalik Gryffindoru (i innych domów), da się takie same szaliki produkować i sprzedawać. Przy samej książce - nie mówię, że nie byłoby to wykonalne, ale byłoby dużo trudniejsze. A poza tym jest jeszcze ta kwestia, że na filmy poszło zdecydowanie więcej ludzi, niż przeczytało książki - dzięki temu szeroko pojęty fandom rozrósł się o pewnie jakiś rząd wielkości. Cała franczyza w ten sposób stała się jeszcze bardziej popularna, jeszcze więcej osób dzięki temu sięgnęło po książki... To można podsumować hasłem: SYNERGIA.
@spokostudio5491
@spokostudio5491 Жыл бұрын
@@kpc211 nie masz racji. Książka Harry Potter była fenomenem w świecie gdzie dzieciaki już nie czytały książek nagle pojawiła się książka która w mgnieniu oka sprzedała się w większej ilości egzemplarzy niż biblia. dzieciaki na całym swiecie zaczytywały się w harrym potterze i film był oczywistym sukcesem po tym jak książki pobiły już wszelkie możliwe rekordy. oczywiście że filmy i zabawki też zarabiają ale to wszystko dzięki genialnej książce Rowling.
@kamilbrylowski3934
@kamilbrylowski3934 Жыл бұрын
Z tym ninjago to też chciałem o tym powiedzieć
@kpc211
@kpc211 Жыл бұрын
​@@spokostudio5491 Raczej źle mnie zrozumiałeś, bo ja się z tobą w pełni zgadzam. Książka jako książka była niezmiernie popularna, w niespotykany sposób, już sama w sobie, właśnie jako książka. Ale filmy po pierwsze jeszcze bardziej nakręciły ten hype, a po drugie - w zasadzie umożliwiły sprzedaż merchu, bo trudno sprzedawać jakieś akcesoria inspirowane książką, szczególnie taką, w której nie ma zbyt wiele ilustracji (w zasadzie wcale nie było poza małymi obrazkami przy tytułach rozdziałów, obecnymi nie w każdej wersji językowej - z tego co kojarzę, w oryginalnej brytyjskiej nawet tego nie było). Bo nawet nie wiadomo, jak te akcesoria miałyby wyglądać. Filmy pozwoliły zmonetyzować to całe uniwersum Rowling dużo bardziej, niż tylko same książki. To miałem na myśli. A efekt tego, że gdy wychodzi (duża hollywoodzka) ekranizacja jakiejś książki, wzrasta też i sprzedaż samej książki, występuje w takich sytuacjach niemal zawsze - Władca Pierścieni (seria książek istniała od kilkudziesięciu lat - jednak prawdziwą popularność zdobyła dopiero po premierze filmów), Opowieści z Narnii itp. Wiedźmin w sumie też do tej kategorii należy, choć tutaj czynnikiem popularyzującym uniwersum był nie film, lecz gra.
@karolinakuc4783
@karolinakuc4783 Жыл бұрын
Harry Potter. Książka która promuje konsumpcjonizm nie jest komercyjna? Boki zrywać! Pełno jest podwójnych standardów. Na przykład czemu Harry Potter musi wykupić wszystkie słodycze z wózka dla szpanu i nikt mu tego nie wygarnie, a jak Draco Malfoy obnosi się z bogactwem to źle? I czemu nigdy nie przyjdzie do głowy Harremu, że Gryfindor czasem nie zdobywa punktów fair? Że może dobrze by było być uczciwym wobec uczniów Slytherine? Czemu narracja jest jednostronna i używa manipulacyjnego języka np. scena kłótni Snapa z Petunią została przedstawiona w taki sposób, że tylko uważny czytacz zrozumie, że Snape nie sprowokował zajścia? Niby nie powinno się spodziewać po sierocie takiej empatii i poszanowania dla życia jak po bohaterce bajki Tittelitury ale jednak byłam rozczarowana
@szamabake9808
@szamabake9808 Жыл бұрын
Wniosek? Nie kupujcie bezmyślnie wszystkiego co się świeci i ma napis z filmu bo niedługo przestaną robić dobre filmy, a będą to tylko głupie reklamy które na celu będą miały reklamowanie starych zabawek których nie udało się sprzedać (krótko mówiąc np Finn w przebudzeniu mocy się zbytnio nie przyjął to go wcisnęli na siłę z azjatką do następnej części żeby miał solowego questa bo przecież wszyscy ufają byłemu szturmowcowi no bo przecież uciekł xD prawda jest taka że nikt nie chciał kupować Fina z mieczem świetlnym bo nikomu to nie grało do sesnu filmu, ale zabawki trzeba sprzedać rzekł papa disney xD
@rafal.qwerty
@rafal.qwerty Жыл бұрын
No pewno ten trend jest od lat mocno widoczny na polu seriali animowanych. Wiele świetnych historii było na siłę zmienianych po to aby zwiększyć sprzedaż gadżetów z tym związanych, a gdy to nie przynosiło pożądanego efektu to taki serial był anulowany lub robiono bardziej zdurnowaciały reboot. Wiele świetnych wątków zostało zarżniętych lub pogrzebanych a lubiane postacie trafiały do wora durnowatych rebootów bo te się lepiej sprzedają :/
@piotrjawor6994
@piotrjawor6994 Жыл бұрын
Czy zrobiłbyś analizę filmu Zwierzogród? Pozdrawiam
@burek3226
@burek3226 Жыл бұрын
Komentarz dla zasięgu. :)
@micharutkowski3432
@micharutkowski3432 Жыл бұрын
Dlatego swiadomy konsument nie kupi nic związanego z filmem czy serialem - bo robi to z nosicieli koszulek z warzywa perspektywy świadomego konsumenta
@kikolandzik
@kikolandzik Жыл бұрын
jutuberzy robiąc swoje filmiki także zamieniają się w reklamy.
@winio437
@winio437 Жыл бұрын
Alez oczywiste jest ze produkcja zabawek nie emituje tego mitycznego Co2🙃
@pnpn3477
@pnpn3477 Жыл бұрын
Najlepiej zarabia się na emocjach tłumu
@micharutkowski3432
@micharutkowski3432 Жыл бұрын
Kupcie sobie czarny płaszcz bez loga ala Neo z Matrixa, a nic z logiem - badzcie rozumni, a nie korpo zywicielami.
@mstrG
@mstrG Жыл бұрын
hahah, od zawsze nimi były, stąd amerykańskie kino ma takie budżety na filmach, myślicie, że lokalizacje, samochody, zegarki, cola,pepsi i inne produkty czy usługi znajdują się przypadkowo w filmach
@janwojtusiak6145
@janwojtusiak6145 Жыл бұрын
Zawsze z pomysłem szymonie, ale tematów nigdy braknie teraz marketing
@tonk5711
@tonk5711 Жыл бұрын
Tymczasem Hasbro poszło 20137 kroków dalej i wypuszczało merchendaise jeszcze zanim ukazał sie finałowy trailer najnowszych Transformersów
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
A ja nadal czekam na reedycję zordów z pierwszego sezony Migthy Morphin Power Rangers 😂 Pytam sie gdzie jest moj Smokozord?
@pepepandziobak1800
@pepepandziobak1800 Жыл бұрын
Dobra, a jak mają się teraz zyski z kilkunastominutowego filmiku, gdzie spamują mi reklamami dwa razy minimum?
@Jasar25
@Jasar25 Жыл бұрын
Ciekawe co sie stanie z Myszławem Mockim jak wygasnie copyright w 2024
@stasiek6367
@stasiek6367 Жыл бұрын
Ten Voldemort XDD
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
To jest podlozona kwestia Dudleya jak mowi o mamie pottera ze nie zyje.
@wampiirr666
@wampiirr666 Жыл бұрын
Nie zapominajmy o The Pokemon Company
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
I ostatnie seria gier wydana na szybko i zabugowana bo hajsy. Dobrze ze skonczylem na 3DS bo juz Sun/Moon mi nie podeszlo.
@FleszYr
@FleszYr Жыл бұрын
Kupowałem kiedyś żelki z biedronki ale nie dlatego, że były na nich licencjonowane postaci kreskówkowe 😂
@karolekjestem
@karolekjestem Жыл бұрын
Filmy w reklamy oraz kazda szanująca się produkcją musi implementować akcje która zostanie wiralem na tiktoku
@Mateusz44483
@Mateusz44483 Жыл бұрын
Filmy zamiast nieść treść reklamują produkty! Pamiętajcie żeby kupić kubek z logo wojny idei.
@piotrwisniewski70
@piotrwisniewski70 Жыл бұрын
Jeszcze nie obejrzalem całego filmu, i nie wiem czy bedzie powiedziane, ale wszelkie seriale i filmy teansformer i my littke pony powstały właśnie jako reklama zabawek
@xslothqueenx
@xslothqueenx Жыл бұрын
nie sądzę, by było to zjawisko nowe. baardzo wiele kreskówek z lat 90., a nawet 80. (Kucyki Pony, He-Man, Żółwie Ninja, Transformers) powstało jawnie jako reklamy zabawek.
@lecim11
@lecim11 Жыл бұрын
Poszedłbym jeszcze o krok dalej - w związku z tym, że filmy same w sobie zarabiają mniej niż merch, to ich jakość sama w sobie zaczyna spadać, przy okazji próbując przemycić jakieś wartości, które nie do końca są w społeczeństwie pożądane.
@taki_niby_mądry
@taki_niby_mądry Жыл бұрын
jest to rzeczywiście jakaś możliwości... nwm Czy ktoś kto się tym zajmuje mógłby się wypowiedzieć?
@wampiirr666
@wampiirr666 Жыл бұрын
Ale jak film będzie słaby i się nie sprzeda, to nikt nie kupi zabawek. Jedynie sequele, prequele, spinoffy itp. mogą być słabe, bo żerują na popularności marki.
@tennickniejestdostepny
@tennickniejestdostepny Жыл бұрын
@@taki_niby_mądry przykładowo, żeby się oświadczyć musisz kupić pierścionek z brylantem, bo tak jest w filmach. W sensie nie musisz, ale jak tego nie zrobisz to jesteś uważany za sknerę, skąpca, że Ci nie zależy i takie tam... Uczucia i przywiązanie, można, a nawet powinno się okazywać poprzez zwykłe codzienne gesty, szacunek do drugiej osoby, wsparcie itp., ale według filmów możecie się kłócić, tłuc, a kwiatki i brylanty zazwyczaj (choć nie zawsze oczywiście) załatwią sprawę. Nie wspominając już o kokosach jakie trzepie się na wydobywaniu diamentu, okupowaniu krajów afrykańskich bogatych w zasoby, wykorzystywaniu niewolników i całej reszcie. Inny przykład to bezwzględny patriotyzm, walka za ojczyznę i wmawianie, że my to ci dobrzy, a tamci są źli. I nie chodzi tu o walkę w obronie własnej, a wręcz przeciwnie - jest to wręcz nakłanianie do wojny i bezwzględnego posłuszeństwa. Do tego nadmierny konsumpcjonizm, wszechobecna pornografia i rozpusta, czy fantastyczne sceny akcji, z których główny bohater zawsze wychodzi zwycięsko - w prawdziwym życiu prowadzi to do wielu problemów, konfliktów, a nierzadko też do poważnych tragedii.
@panpunkt5185
@panpunkt5185 Жыл бұрын
@@tennickniejestdostepny skoro ona uważa że MUSISZ kupić pierścionek z brylantem to ZNAKOMICIE - od razu wiesz aby to coś omijać szerokim łukiem! Masz info o materialistce a kasa za pierścionek zostaje w kieszeni. Same plusy!
@stalkermalina9494
@stalkermalina9494 Жыл бұрын
@@tennickniejestdostepny no właśnie, pięknie napisałeś jak słowo "miłość" jest dosłownie wypaczane. "i żyli długo i szczęśliwie... przez cały miesiąc miodowy, a potem się rozstali". gówno mejstimu jest wszędzie. nie oglądam współczesnego chłamu jak coś to mam ochotę na filmy przed 2000r. jest na to sposób co opisałeś, wypierdolić telewizor, radio i być PANEM szmatfona a nie jego sługą
@gabrysiatynska5210
@gabrysiatynska5210 Жыл бұрын
Jak zwykle ciekawy filmik, ale czy masz kontrolę nad wyświetlanymi reklamami? Żabka "jush" niezwykle irytuje
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
Z tego co wiem reklamy sa wybierane przez algorytm. Szymon ma wplyw tylko na rodzaj reklamy (baner, krotka z pominieciem, bez pominiecia, dlugo spot z pominieciem). Ktos kiedys o tym mowil. Byla taka sytuacja ze ktos mowil zle o parti i jeb wyskakuje spot tej parti bo algorytm nie wylapal kontekstu. Podobnie jest jak ogladasz filmy z budowania w simsach i masz reklamy materialow budowlanych.
@jakubszylak4740
@jakubszylak4740 Жыл бұрын
Ale Grogu to szanujcie 🥰
@orkako
@orkako Жыл бұрын
Jestem w pełni odporny na to zjawisko :)
@MichaLisiecki-ej7sv
@MichaLisiecki-ej7sv Жыл бұрын
Interesuje się popkulturą dodałbym jeszcze parki rozrywki potężna działki.
@wilkszczek
@wilkszczek Жыл бұрын
Dobre filmy nie mają zabawek. Bo są ku...a offowe XD a tak bardziej życiowo. Jak coś ma zarabiać to musi "się podobać" masom i zawsze do tego będzie przyklejone marketingowe plastikowe gówno niszczące pierwotny przekaz dla zysku. Co nie znaczy, że nie lubię. Każdy lubi. Jak to się mówi. "Dobre gówno" :V Komercha jest częścią bycia fanem. Co nie zmienia faktu, że mogło by być mniej tandetnego szajsu a więcej porządnego szajsu XD
@kanapkuba4072
@kanapkuba4072 Жыл бұрын
Mój ulubiony film Spielberga to Park Jurajski
@Szwader
@Szwader Жыл бұрын
Ostatnio starałem się znaleźć na kanale filmik w którym opisywano szaleństwo Denarys Targaryen z GoT, czy ktoś może wie gdzie podział się ten filmik ? Xd
@VaanMcleod
@VaanMcleod Жыл бұрын
Dlaczemu przez 32 lata żadna firma zabawkarska nie wypuściła modelu Jules Verne's train z Powrotu do przyszłości III ???
@winio437
@winio437 Жыл бұрын
Bo nie mialaby w tym zysku?
@ImotekhtheStormlord-tx2it
@ImotekhtheStormlord-tx2it Жыл бұрын
moze nie wszystkie filmy ale 80% filmow to reklama merch i zabawek. 99% disneya i WB
@quetzal4448
@quetzal4448 Жыл бұрын
Co to za bajka 6:20?
@sylvan33
@sylvan33 Жыл бұрын
Przyłączam się do pytania.
@unknown_err
@unknown_err Жыл бұрын
Co to za melodia w tle?
@maciej_kozlowski_
@maciej_kozlowski_ Жыл бұрын
W kapitalizmie najważniejszą wartością jest zysk i wszystko jemu jest podporządkowane. Nie ma się zatem czemu dziwić, że twórcy filmów w coraz mniejszym stopniu kierują się kryteriami sztuki, a coraz więcej kryteriami zwiększenia sprzedaży gadżetów. Film to produkt, który musi się sprzedać a żeby sprzedał się w jak najszerszym gronie, jego poziom musi być uśredniony względem średniej oczekiwań/wymagań/gustów społeczeństwa. "Gwiezdne Wojny", filmy Marvela, "Szybcy i ściekli" są chyba jednymi z najbardziej widocznych tego przykładów. Dlatego nowe produkcje, w kinach liczebnością znacznie ustępują różnorakim kontynuacjom znanych już historii.
@kanapkuba4072
@kanapkuba4072 Жыл бұрын
Ja lubię kolekcjonować np figurki z kreskówek
@sznstrategic
@sznstrategic Жыл бұрын
Co sie stało z spofity?
@kamilolszewitz2935
@kamilolszewitz2935 Жыл бұрын
do czasu, az ludzie beda kupowac kazde gowno reklamowane w taki czy inny sposob, bedzie jak bedzie. nigdy nie kupilem niczego, przez reklame. jestem na ten szit odporny, a nawet reklamy dzialaja na mnie odwrotnie. im cos wymaga wiekszej reklamy = wiekszym gownem jest. dobre produkty, reklamuja sie same. ps. to samo dotyczy reklam na kanalach YT. ja kompletnie nie rozumiem idei reklamy. ludzie,, ktorzy kupuja na podstawie reklamy sa dla mnie zwyczajnie niedorozwinieci.
@kpt_Yossarian
@kpt_Yossarian Жыл бұрын
Tak, jasne reklama na ciebie nie działa... Zrozum, to nie jest tak, że ludzie widzą reklamę i lecą do sklepu. Jednak już kojarzą markę. Swoją drogą w dzisiejszych czasach jakość się sama nie obroni. Wszystko potrzebuje reklamy.
@kamilolszewitz2935
@kamilolszewitz2935 Жыл бұрын
@@kpt_Yossarian mi by wystarczyla strona. na ktorej pojawiaja sie nowe produkty. zebym mial dostep co mozna kupic. co do reklam. umowmy sie, 99% reklam obraza intelekt odbiorcy. przynajmniej moj. nawet nie chce myslec, ilez jest docelowych adresatow tak infantylnego przekazu. co do zabawek i gadzetow z filmow. tak jak filmy, tak i zabawki sa dla dzieci. ze dorosli to kupuja/ogladaja, mowi samo za siebie ;)
@tomasrolter6729
@tomasrolter6729 Жыл бұрын
I tu po trochu idzie sprawa: czy (a jeśli tak to kiedy) przejdziemy przez granicę która wymusi na twórcach zmianę.
@razdwa3201
@razdwa3201 Жыл бұрын
Przy okazji polecam podcast Dzikie Lektury - Reklama uśmiechnięte ścierwo
@leebre5418
@leebre5418 Жыл бұрын
Witam. "CO Mnie obchodzi napis na moich gaciach"?
@martinmarkson1513
@martinmarkson1513 Жыл бұрын
5:09?
@peskyomnivore5456
@peskyomnivore5456 Жыл бұрын
Hej wiedzieliście że hasbro nasłało prywatną armię ochroniarską na youtubera który przez przypadek otrzymał przedpremierowo jakieś karty i nagrał o nich film?
@Nik_ol_
@Nik_ol_ Жыл бұрын
To nie jest nowe zjawisko- już ponad 50 lat temu powstawały seriale, które miały na celu sprzedaż produktów (np: He-man, My Little Pony, Minky Momo) wiec boomerskie narzekanie, że to nowe zjawisko jest przesadzone
@wampiirr666
@wampiirr666 Жыл бұрын
Zgadza się
@Torsan0
@Torsan0 Жыл бұрын
Różnica jest taka, że tamte seriale były dobre.
@wampiirr666
@wampiirr666 Жыл бұрын
@@Torsan0 masz na myśli animacje? Zobacz sobie ich oceny, były co najwyżej przeciętne.
@Torsan0
@Torsan0 Жыл бұрын
@@wampiirr666 Oceny rzadko kiedy są wyznacznikiem jakości. Poza tym w porównaniu ze współczesnym chłamem większość starych tworów stoi na dużo lepszym poziomie.
@Nik_ol_
@Nik_ol_ Жыл бұрын
@@Torsan0 przecież stare animacje też miały swoje problemy (np: kopiowanie tego samego konceptu, ( tak mówię o tobie Hanna-Barbera) sztywne, nienaturalne ruchy postaci)
@jacekpe6022
@jacekpe6022 Жыл бұрын
Ciekaw jestem pana analizy mandeloriana wydaje mi się że w zalewie innych propagandowych seriali akurat ten jakoś wydaje mi się pozytywny
@A-BYTE94
@A-BYTE94 Жыл бұрын
kto normalny taki paździerz kupuje?
Kto ustala wartość pieniędzy?
17:24
Wojna Idei
Рет қаралды 70 М.
Czy filozofia Jedi ma sens?
11:58
Wojna Idei
Рет қаралды 197 М.
Quando eu quero Sushi (sem desperdiçar) 🍣
00:26
Los Wagners
Рет қаралды 15 МЛН
Chain Game Strong ⛓️
00:21
Anwar Jibawi
Рет қаралды 41 МЛН
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН
To Brawl AND BEYOND!
00:51
Brawl Stars
Рет қаралды 17 МЛН
Człowiek to kłamca z natury?
11:00
Nie wiem, ale się dowiem!
Рет қаралды 91 М.
Streszczenia lektur - "Mały Książę"
20:00
mietczynski
Рет қаралды 713 М.
Czy Trump Odwróci Brexit?
9:58
Po Prostu Europa
Рет қаралды 2,7 М.
Czy Sztuczna Inteligencja zepsuje Facebooka?
12:23
Wojna Idei
Рет қаралды 51 М.
Pseudohistoria - Historyczne fake-newsy!
2:45:02
Podcast Historyczny
Рет қаралды 1,3 МЛН
Nic w życiu naprawdę nie ma znaczenia - Nihilizm
15:23
Nie wiem, ale się dowiem!
Рет қаралды 280 М.
Skąd się bierze "trauma po Avatarze"?
10:40
Wojna Idei
Рет қаралды 139 М.
GDZIE TU MIESZKAĆ? Czyli ludzie Bez/Domni
3:10:35
Bez/Schematu
Рет қаралды 52 М.
Kto psuje popkulturę?
16:30
Wojna Idei
Рет қаралды 111 М.
10 największych wpadek biznesowych w historii
5:52
Planeta Faktów
Рет қаралды 1,1 МЛН
Quando eu quero Sushi (sem desperdiçar) 🍣
00:26
Los Wagners
Рет қаралды 15 МЛН