Kurczę starzeję ...się kiedyś amerykańskie sklepy w filmach czy serialach powodowały u mnie oczopląs i uczucie zazdrości a teraz kojarzą mi się z chemią i wysoko przetworzonym jedzeniem... zdecydowanie wolę wyroby od mojego miejscowego rzeźnika. Filmik świetny pozdrawiam!!!
@ikate2323 жыл бұрын
akurat wyroby z sieciówek chociaz są kontrolowane dokladnie przez sanepid (pracowalem w sklepie), a takie u "rzeznika" często zbierane są z ziemi i myte -> sprzedawane.
@82Zubi3 жыл бұрын
@@ikate232 nie napisałem że są trujące tylko wysokoprzetworzone a pisanie o zbieraniu z ziemi i sprzedawaniu to zwykłe pomówienie, zresztą jak ludzie by się pochorowali po wyrobach takiego rzeźnika to więcej by nic nie sprzedał. Taki drobny sprzedawca/wytwórca może konkurować z dużą siecią tylko i wyłącznie jakością bo na pewno nie cena.
@ikate2323 жыл бұрын
@@82Zubi nie masz pojecia o handlu. U twojego lokalnego rzeznika zawsze bedzie drożej niż w sieciówce. A to nie pomowienie tlyko wiem co sie robi bo sam w takim rzezniku pracowalem
@ikate2323 жыл бұрын
@@telefonfd7882 tylko, ze mleko smakuje tak samo i mieso, roznica to cena. A nie kazdy ma ochote doplacic 10zl wiecej za to samo tylko, ze OD RZEŹNIKA LOKALNEGO XDD YIKES.
@82Zubi3 жыл бұрын
@@ikate232 Wrzucanie wszystkiego\wszystkich do jednego worka już samo w sobie jest błędnym tokiem myślenia. Tym bardziej że podkreślasz że w takim(domyślam się jednym) pracowałeś... Twoje doświadczenie nie przekłada się na ogół i jest tylko twoim własnym doświadczeniem a moje jest całkiem inne...jedno nie wyklucza drugiego a na świat warto mieć szersze spojrzenie i żeby nie było ...tak w marketach można też kupić zdrowe jedzenie tylko jest ono droższe i rzadziej dostępne.
@laikipl12783 жыл бұрын
Zawsze mnie telepie jak widzę gotowe i obrane gruszki, pomarańcze czy inne owoce/warzywa zapakowane w plastik
@FiftynaPol3 жыл бұрын
Też tak miałam i do jakiegoś stopnia dalej mam ale Monica z filmu mi właśnie opowiadała że jest to bardzo ważne dla osób niepełnosprawnych dla których takie czynności sprawiają wielkiej utrudnienie
@jestejutube3 жыл бұрын
@@FiftynaPol nie pomyślałam o tym, bardzo pomysłowe
@selfmadewoman69583 жыл бұрын
Mój chłopak ma chyba troche racji, ze cała Europa cisnie na eco, ze nie pakowac warzyw i owocow w plastik unikac tego, powstaja sklepy na wage itd. a w USA jak widac :D
@AllyeShow3 жыл бұрын
@@selfmadewoman6958 W takim razie zapraszam do Holandii, tutaj praktycznie wszystko zapakowane jest w plastik
@frofrofrofro9003 жыл бұрын
@@AllyeShow moze degradowalny cry do segregscji?
@jank54433 жыл бұрын
Pomysł na filmik: pierwsza wizyta w USA. 2-3 tygodnie. Chicago. Gdzie się zatrzymać? Co zabrać ze sobą? Co przywieźć z Chicago? Co zwiedzić? Poradnik dla very first visitors in USA/Chicago... 😁
@weronikab.23293 жыл бұрын
I New York! 😍
@janusznowak44553 жыл бұрын
czemu mi ukradłeś avatar
@jank54433 жыл бұрын
@@janusznowak4455 🤪🙈👍
3 жыл бұрын
Kamizelke kulodporna
@andrzejkonior52183 жыл бұрын
W centrum miasta troche drogawo prponuje wypozyczyc samochod I zamieszkac na przedmiesciach gdzie komunikacja miejska praktycznie nie istnieje . Sampchodem mozna dojechac w wiele miejsc
@ghost012213 жыл бұрын
Chętnie bym zobaczył film o amerykańskim socjalu w porównaniu do tego co jest w Polsce, także ciekawy byłby film o ubezpieczeniu zdrowotnym w USA 🙂
@piotrwiniarski3 жыл бұрын
"o ubezpieczeniu zdrowotnym w USA", może lepiej nie bo Ci się odechce ameryki :P
@blackcupcake46433 жыл бұрын
W USA mają szpitale publiczne za które nie trzeba płacić jak nie jesteś ubezpieczony
@AS-010o03 жыл бұрын
Ubezpieczenie to temat rzeka tu🙈 to jest jak otworzyc puszke pandory
@AS-010o03 жыл бұрын
@@blackcupcake4643 nie do konca.. to tylko jak jestes Bardzo biedny, nie masz nic co mogliby ci zabrac i tylko jak cie przyjma na pogotowie. Do szpitala na noc wezmę cię tylko jak masz zagrożenie życia, jeżeli nie masz ubezpieczenia I zaraz jak cię „ustabilizują” to cię wypisują.
@ingredient.3 жыл бұрын
@tom tom podlixz sobie ile umiera w Polsce, bo publicznie mają wizytę za rok czy dwa 😂 i jeszcze za to płacimy 😂 Co ma posiadanie pracy? Trzeba bylo się czegoś nauczyć. Nie umiesz, nie masz pracy, niezależnie od kraju. Tutaj ludzie płacą za gówno, którego nawet nie dostają. Nie masz wyboru czy chcesz płacić za to gówno czy nie.
@lafragile5513 жыл бұрын
W Polsce też już jest mnóstwo dań i produktów wegańskich w marketach. Również burgerów roślinnych.
@AS-010o03 жыл бұрын
A czy ktoś twierdzi ze nie ma?
@lafragile5513 жыл бұрын
@@AS-010o0 Padło pytanie w filmiku czy są.
@korneliajanczak29063 жыл бұрын
Ale ich ceny zwalają z nóg :O
@AS-010o03 жыл бұрын
@@korneliajanczak2906 w dobrym czy zlym sensie?
@korneliajanczak29063 жыл бұрын
@@AS-010o0 że tak drogo - czyli chyba w złym
@MrsFahrenheit9913 жыл бұрын
To, ze coś jest mrożone nie znaczy, ze jest niezdrowe 🤣 tak samo świeże nie będzie z automatu zdrowe i dobre dla nas. Trzeba patrzeć przede wszystkim na skład. Wszystko jest dla ludzi - trzeba tylko zachować umiar.
@Jagnatown3 жыл бұрын
Dokładnie,np mrożone warzywa są zdrowsze niż te niby świeże...bo są mrożone zaraz po zebraniu a te świeże nieraz długą drogę przechodzą niż dotrą na nasze talerze .
@ogrodpodlasem2 жыл бұрын
Dużo gotowych dań w zamrażarkach jest naprawdę dobrej jakości , trzeba czytać skład . Zawsze
@tomizubi2 жыл бұрын
Lody są dużo lepsze jak są mrożone. Kiedyś chciałem jeść świeże lody to nie ma porównania. Mrożone są lepsze pod każdym względem.
@Moto_Fun3 жыл бұрын
Przyznam, że jak ktoś zarabia 2000 USD miesięcznie, to nie jest tak tanio. Czy mogłabyś zrobić filmik o kosztach utrzymania dla jednej osoby, BTW?
@troutjunkie73303 жыл бұрын
$2000 miesięcznie to jest bardzo mało. W stanie Illinois gdzie jest Chicago jest przeciętna płaca $60,693 na rok. W Chicago jest $73,140 na rok. Jak małżeństwo zarabia poniżej $24,040 to ma za darmo medyczne ubezpieczenie, telefony komórkowe, prąd i gas. I do tego $300 miesięcznie zapomogi na jedzenie.
@resturator3 жыл бұрын
Może nie jest to sklep z najniższymi cenami? Wygląda raczej jak niegdysiejszy Piotr i Paweł a nie jak Biedronka.
@natalala18033 жыл бұрын
$2000 miesiecznie to malutko. Tak swoja droga dostajemy wyplaty co tydzien lub co dwa tyg (zalezy od pracodawcy) Od prawie 20 lat tutaj w Usa nigdy nie slyszalam zeby ktos dostawal wyplate co miesiac.
@olasek79723 жыл бұрын
@@natalala1803 pobierałem pensje z UC Santa Cruz - była miesięczna ale zgadzam się ze to rzadkość w stanach
@ASkyy1663 жыл бұрын
@@troutjunkie7330 jak w chicago zyc za 60k gdzie rent jest $4k miesiecznie. Parking $50 za godz. Zakupy dla jednej osoby $400 tygodniowo. Za gips z insurance z pracy trzeba zaplacic $8k, a za kanalowe leczenie zeba $5k. Make it make sense. Jak ludzie tam wydalaja? Ja byłam w restauracji z chłopakiem w Chicago pare razy i nasz rachunek za niesmaczny obiad był $180-250 plus $50 napiwek. Jak zyc z 60k na rok tak. Normalnie wow. Czarna magia.
@qperski3 жыл бұрын
Nie ma co przeliczać cen na złotówki, bo to zgubne. Amerykanie mają inne zarobki i np. 2 dolary za kilo ziemniaków, to tak jakby 2-3 zł w Polsce, więc drogo nie jest. Przeliczanie na złotówki można wykorzystać tylko przy sprzęcie elektronicznym, bo podstawa ceny na świecie jest najczęściej wyliczana z dolara.
@blinski13 жыл бұрын
Nie jest tak absolutnie. Nie ma czegoś takiego jak 'Amerykanie mają inne zarobki', bo po pierwsze, różnice w zarobkach w USA są gigantyczne, a po drugie jeśli większość zarobków idzie ci na rzeczy za które w Polsce na ogół nie płacisz bardzo mało w porównaniu do USA (głównie mówię o ubezpieczeniu zdrowotnym), to odnosisz się do tego ile ci w portfelu zostaje ostateczne po odjęciu wszystkich opłat stałych, a nie ile masz na wypłacie. A najważniejsze jest, że to czy coś jest tanie czy drogie wynika w naszym odczuciu z subiektywnego doświadczenia, ile coś jest warte, a nie ile kto zarabia. To, że np. jakiś Polak zarabia 20 tys. miesięcznie nie oznacza automatycznie, że dla niego benzyna po 6 zł za litr będzie tania - będzie na podwyżki tak samo wkurzony jak osoba zarabiająca 3 tys./m-c i tak samo na ogół będzie szukał na tym oszczędności.
@jacekjanusz98403 жыл бұрын
Poza sodą, właściwie w PL jak się dobrze poszuka, to da się znaleźć wiele podobnych produktów - mashed potatoes Knorra, ostre korniszonki z chilli Biedry, olej w sprayu, mamy nawet placki ziemniaczane z proszku. Chyba nie jest tak źle, poza cenami :)
@halfi31542 жыл бұрын
O! A gdzie można kupić olej/oliwe w sprayu stacjonarnie? Bo chyba przeoczyłam albo stoi w takim miejscu że bym się nie spodziewała.
@resturator3 жыл бұрын
4:45 - Skąd pochodzą te gruszki? W UK można kupić gruszki w syropie, które zostały zerwane w Argentynie, zalane i zapakowane w Australii i następnie przetransportowane do UK. Tak, można zjeść gruszki w zalewie, które pokonały jakieś 29 000 kilometrów, 3/4 obwodu Ziemi.
@michalkapica50603 жыл бұрын
norma, ryby z norwegii, oprawiane i pakowane w maroko i sprzedawane w niemczech ;) teraz sobie wyobraz jak wielka jest to skala przetworstwa, ze oplaca sie bardziej transportowac do tanich krajow i tam przetwarzac to pomimo tysiecy kilometrow. no i mozesz sie zlapac za glowe ze to swieze nigdy nie bylo, nawet przed zapakowaniem.
@renmaria3 жыл бұрын
W Oslo kiedyś napotkałam w sklepie cebule z Nowej Zelandii. Taką zwykła, biała jaka jest u nas , nic wymyślnego 😳
@tomizubi2 жыл бұрын
@@renmaria kto by przywoził cebulę? Renata to musiała być inna cebula. Jakbym napisał, że w Kłodzku na placu sprzedawali pietruszkę z Argentyny, jeszcze była świeża. Uwierzyłbyś? A Zelandia to wyspa w Danii. Także blisko
@Ojcon3 жыл бұрын
mówi się Purée ziemniaczane, w Europie coraz częściej się mówi o 4 dniowym tygodniu pracy i jej ograniczaniu więc raczej za 10 lat będzie jeszcze więcej wolnego czasu
@beatakoodziej94433 жыл бұрын
Albo tłuczone ziemniaki :)
@Husarz683 жыл бұрын
@@beatakoodziej9443 ja też tak mówię, ale słyszałem jeszcze formę "gniecione ziemniaki"
@Ukiya443 жыл бұрын
W Europie może tak ale nie w Polsce gdzie nadal pracuje kultura zapierdolu. Niestety ;( Dla mnie koncepcja 4 dniowego tygodnia pracy jest świetna ale większość ludzi reaguje na nią śmiechem myśląc że to jakiś zabawny dowcip.
@bb-kw4jy3 жыл бұрын
@@Ukiya44 wiem ze to nie to samo ale na studiach mam wolne poniedzialki i to jest niesamowite jak poprawia to komfort życia i generalnie samopoczucie
@Ukiya443 жыл бұрын
@@bb-kw4jy Tak też miałem na studiach wolne dni czasami jeden, czasami nawet dwa i jest tak jak mówisz dobrze to wpływa na komfort życia. Tylko że sporo studentów te wolne dni wykorzystuje nie po to żeby odpocząć ale żeby iść do roboty i zapierdalać. No i też po części to rozumiem bo jakoś trzeba zarobić na życie ale to również pokazuje problem tej wcześniej wspomnianej kultury zapierdolu.
@magda65973 жыл бұрын
Tej sody kiwi nie ma w Polsce, a przynajmniej ja się nigdy nie spotkałam. Jabłka znacznie droższe niż w PL ale za to awokado jak za darmo, zazdro 😅 tutaj to za jedno placi się ok 6 zł.
@TheDongQuai3 жыл бұрын
Awokado ? zależy gdzie kupujesz, po 6 zł były ostatnio; za 1 kg
@franekw52743 жыл бұрын
@@TheDongQuai Gdzie?
@TheDongQuai3 жыл бұрын
@@franekw5274 w Biedronce; piękne, świeże; teraz widzę że są w Kauflandzie, po 8 zł za kg; ale może nie kupujesz w tych sklepach
@franekw52743 жыл бұрын
@@TheDongQuai Fakt, raczej na bazarze albo w Carrefourze...
@AS-010o03 жыл бұрын
W brew pozorom to avocado było takie tanie bo na Sale, normalnie koło dolara kosztuje a w takich sklepach jak Whole Foods nawet $2 lub więcej
@Maruslha3 жыл бұрын
Dziękujemy Kasiu i Moniko! Pozdrawiam z Dolnego Śląska k/Wrocławia
@sylwuniap49513 жыл бұрын
Nie ma takich gotowych dań na lunch dla dzieci bo w Polsce obiady się dzieciom wykupuje w szkołach albo coś pożywnego daje do szkoły. Ewentualnie jakieś pieniądze, żeby dziecko coś w sklepiku szkolnym sobie kupiło. Ogólnie też jest dużo gotowców w Polsce już i zupy i dania takie do mikrofali, sporo tego też jest już.
@aleksandramitrenga33823 жыл бұрын
To nie ma czy są? 😂
@blinski13 жыл бұрын
@@aleksandramitrenga3382 Nie ma specjalnie dla dzieci, a są ogólnie. W Polsce mimo że dzieci coraz mocniej tyją i jedzą coraz więcej słodyczy, to jednak łatwe sprzedawania syfu specjalnie reklamowanego jako dziecięce przechodzi ciężko.
@Husarz683 жыл бұрын
Co do mleka to "świeże" mleko jest w lodówkach, a poza lodówkami jest tylko mleku UHT (Ultra-high temperature processing). Osobiście kupuję tylko to świeże. A co do wielu produktów w stylu gotowe ziemniaki do zalania wodą to też są w Polsce ale wydaje mi się że bardzo bardzo mało ludzi je takie rzeczy normalnie w domu, tylko na wyjazdach itp.
@wielkizderzaczandronow28693 жыл бұрын
To mleko w lodówkach, też jest pasteryzowane, tylko w 82 st. C a UHT w 132 st. W Polsce sprzedaż mleka surowego tzn. bezpośrednio od krowy jest zakazana. Bodajże Mlekovita próbowała wejść na rynek z mlekiem mikrofiltrowanym ale cos "nie pykło".
@Husarz683 жыл бұрын
@@wielkizderzaczandronow2869 Wiem że jest pasteryzowane dlatego napisałem "świeże" w cudzysłowie (za drugim razem tylko pominąłem), ale w sumie samo słowo mogło być mylące
@adapodolska4193 ай бұрын
ŚWIEŻE NAJLEPSZE BO MA DUŻO BAKTERII KAŁOWYCH (Z KUPY KROWY). PYSZNOŚCI
@Husarz683 ай бұрын
@@adapodolska419 podeślij źródło tych rewelacji w wolnej chwili ;)
@adapodolska4192 ай бұрын
@@Husarz68 niestety ale jak zamieszczam to są usuwane... super
@MissRaspBerry73 жыл бұрын
Moim zdaniem ten sklep jest super. Wybór tak ogromny, że nie wiem czy udałoby mi się na coś zdecydować w miarę szybko. :D
@wrk43803 жыл бұрын
każdy więszy sklep tak wygląda.. W okolicy Chicago to żadna sensacja.
@AS-010o03 жыл бұрын
@@wrk4380 omg 🙄 człowiek wyraził swoją opinie, a ty na podstawie „swoich doświadczeń” oceniasz i negujesz jak ONA ma odbierać ten sklep?
@szaryportfel50173 жыл бұрын
@@AS-010o0 co xD chłop po prostu powiedzial , ze większość sklepow tak wygląda XDD
@AS-010o03 жыл бұрын
@@szaryportfel5017 dokladnie, tylko po co? Co ma piernik do wiatraka?
@irenejerzygirl27v183 жыл бұрын
Mieszkam w Stanach i myślę, że potrzebujemy prawdziwych piekarzy chleba. jeśli jesteś wypiekaczem chleba i chcesz założyć tutaj biznes, odniesiesz duży sukces.
@grejsikdz19033 жыл бұрын
niekoniecznie , to wszystko zalezy od stanu , poza tym Amerykanie w duzej mierze nie przykladaja uwagi do jakosci chleba , mala ilosc sprawdza sklad chleba i innych produktow ,zamiast wydac na drozszy bochenek i droga ale dobra szynke i zrobic sobie kanapke samemu wola kupic gotowca , robia to wylacznie z wygodnictwa , tak samo ma sie to do zup w puszkach , mrozonych gotowcach ,
@irenejerzygirl27v183 жыл бұрын
@@grejsikdz1903 Wychowałem się na chrupiącym chlebie żytnim i gorącej musztardzie lub chrzanie. Większość Amerykanów je biały chleb biały. W Ameryce jest wielu świetnych piekarzy z ceglanego pieca, ale to za mało. Gdybym miał talent do robienia chleba z pieca ceglanego, byłbym bardzo popularnym sklepem. I don’t have that talent so I will have to keep getting my rye bread from another state. 😀
@grejsikdz19033 жыл бұрын
@@irenejerzygirl27v18 a ja robie sama i pszanny na zakwasie , i zytni tez calkowicie na zakwasie bez dodatku drozdzy,
@laliday3 жыл бұрын
Są sklepy z dość dobrym chlebem. Ja lubię seduction rolls i San Francisco sour dough z Whole foods. Jest to droższy chleb i droższy sklep dlatego mało ludzi robi tam zakupy. Ja wolę taki chleb bo nie jem go dużo. Ktoś kto nie jest wrażliwy na smak, lub ktoś kto zjada szybko chleb (świeży zawsze lepiej smakuje), nie ma potrzeby przepłacać za chleb z innej piekarni. Dużo ludzi też wypieka własne chleby.
@utahdan2313 жыл бұрын
@@laliday San Francisco sourdough najpyszniejszy chleb na planecie Ziemi.
@magdalenaborowa50042 жыл бұрын
Mieszkam w niedużym Polskim mieście i sklepie Auchan jest olbrzymi dział dla wegan , wręcz cała alejka lodówek z tofu i innymi zamiennikami. A ta soda do picia jest w jednym sklepie w różnych smakach 🙂
@edi832 жыл бұрын
Mi się wydaje że jak chcesz gotować zdrowo to możesz to robić. Wystarczy dobra organizacja i nie można się zasłaniać brakiem czasu.
@mikolukasia4213 жыл бұрын
Super film dziewczyny! Dobrze Was się razem ogląda, fajnie opowiadacie o wszystkim. Chętnie obejrzę film w podobnym klimacie o wizycie w takiej typowej amerykanskiej restauracji. Pozdrowienia dla Was.
@wrk43803 жыл бұрын
Typowa jankeska knajpa, to meksyk z burrito i orchatą, chińczyk z pudełkami na wynos, do tego tysiące innych knajp w aglomeracji Chicago, na zadupiu królestwo meksyków oraz sieciowych wynalazków.. typu Denny's, Cracker Barrel, Burger King, Dunkin, Subway itp...
@bibelotful3 жыл бұрын
Moim zdaniem te wszystkie gotowce nie są po to żeby ułatwić życie, tylko po to żeby ludzie dużo pracowali. Sami jesteśmy sobie winni. Póżniej zdrowia i straconego czasu za te pieniądze nie kupimy 😔
@AS-010o03 жыл бұрын
Dokładnie. Ludzie się śmieją ze Amerykanie tacy leniwi bo kupują gotowce, a w stanach się poprostu dużo pracuje I czasem ludzie naprawdę nie maja czasu ani już siły żeby gotować. Jak spędzasz ponad 10 godzin poza domem a w pracy masz tylko mikrofalówkę to kupujesz gotowce. Czasem jak się jest fizycznym pracownikiem, albo takim której calyczas sie gdzieś przemieszcza i nawet nie ma kuchni to je sie w samochodzie albo gdzieś na boku I takie pokrojone już owoce są jak znalazł.
@cichechmury3 жыл бұрын
@@AS-010o0 a w Polsce myślisz, że jest inaczej? identyko
@jolab36603 жыл бұрын
Ale ciekawym jest to, ze wlasnie ludzie biedniejsi czesciei jedza fast foody bo wychodzi taniej niz zdrowe, zbilansowane i przemyslane zakupy.
@tianik69883 жыл бұрын
Super odcinek! Dziękujemy Monice :-)
@CyberNomadd3 жыл бұрын
Bardzo fajny montaz, milo oglada sie takie konkretne filmy na jakis temat :)
@natvampi3 жыл бұрын
Pomysł na film: 1)beauty routine typowej Amerykanki, plus coś o salonach kosmetycznych, fryzjerskich na co jest moda. 2) wizyta w McDonald's, weź nas tam! najlepiej coś w stylu jem 24h fast food. 3) Opieka zdrowotna? da się o tym zrobić filmik?
@agnieszkanowak56193 жыл бұрын
Te gotowe makarony z sosem już weszły do Polski. Lunchów gotowych raczej się dzieciom nie daje, wydaje mi się, że nie sprzedają tego w Polsce. I tego napoju też nie widziałam nigdy.
@ewa97583 жыл бұрын
Up
@dawidnitsche9433 жыл бұрын
Sa lunche gotowe w Polsce.
@Megoran11073 жыл бұрын
@@dawidnitsche943 Są, ale nie ma targetowanych specjalnie dla dzieci.
@martyna36633 жыл бұрын
@@Megoran1107 ale kieruje się do dzieci reklamy np słodyczy, soczków, ciasteczek, nuggestów, wędlinek i paróweczek ze śladowa ilością mięsa, więc nie jesteśmy i tak czyści w tej kwestii. Zamiast wody daje się kubusia z pierdyliardem łyżeczek cukru, herbatniki, biszkopty to samo, a rodzice i dziadkowie wciskają dzieciom cukier, że ręką nie drży. Fajnie to przedstawia zdrowostki na Instagramie - weryfikuje gazetki, robi przegląd popularnych produktów.
@martyna36633 жыл бұрын
Znikąd nie wzięły się statystyki mówiące o tym, że nasze polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Dzieci 5-9 r.z. to co czwarty chłopiec i co trzecia dziewczynka z nadwagą (nie mówiąc ilu dorosłych już ją ma). Dogonimy stany jak tak dalej pójdzie i żarty o amerykanach grubasach przestaną być aktualne
@izabelaa83213 жыл бұрын
Dziękujemy Moni 😊
@mlodaa3 жыл бұрын
Dziękuję dziewczyny🙂, bardzo fajny vlog. Pozdrawiam!!
@sylwesterszwedzki97143 жыл бұрын
Fajny filmik Kasiu, dobrze się oglądało. Podoba mi się sposób, w który został zmontowany materiał :D
@piotrgarbacz473 жыл бұрын
Jestem zakochany w waszym akcencie ,po 16 latach w Londynie ciągle nie pije angielskiego mleka ,nie jem angielskich jajek o pieczywie nawet nie wspomnę .Na szczecie Polish shop na każdym rogu
@KanałŻyciewKanadzieAnitaBeata3 жыл бұрын
Belgian endive - to cykoria belgijska. Je sie ją na surowo, glownie jako dodatek do salatek. Jest wtedy bardzo chrupiaca. Glaby trzeba usunac, bo sa gorzkie. Mozna tez ją tez zgrilowac z dodatkiem dobrej oliwy. Bardzo lubie z niej taka przystawke: listek surowej cykorii, na to cienki plasterek fetty, na to odrobine wedzonego lososia a na to listek bazylii. Wszystko spryskac odrobina soku z cytryny i kroplami dobrej oliwy z oliwek. Jesli nie ma swiezej bazylii - to mozna uzyc odrobine suszonej. A na to grubo zmielony pieprz. Ogolnie mozna kombinowac z nadzieniami, bo sa to takie gotowe "lodeczki" Smacznego!
@justynam473 жыл бұрын
w europie jest tendencja do mniej pracowania niż więcej ...4 dniowy tydzień pracy.Co do jedzenia to z mojej obserwacji my europejczycy lubimy gotować , celebrować jedzenie. W stanach tego nie widziałam tak mocno.Byłam tylko kilka miesięcy i to tylko moje odczucia :)
@irenejerzygirl27v183 жыл бұрын
Stany nigdy nie przejdą na 4-dniowy tydzień pracy. jeśli już, to przeszliby do 6 dni, gdyby mogli. W stanach celebrujemy jedzenie. Jest teraz tak wielu ludzi, którzy lubią gotować od podstaw, ponieważ oglądają wiele programów kulinarnych. Dorastałem na całym domowym jedzeniu. Moja mama potrafiła zrobić zupę ze wszystkiego. staram się podążać 😀
@mama26503 жыл бұрын
Kasiu jestem pod wrażeniem twojego progresu z językiem polskim! Praktycznie nie masz już akcentu
@ryksaabcd25103 жыл бұрын
Progress to po polsku postęp lub poprawa ... najzabawniejsze w tym filmiku są polsko-amerykańskie komentarze ...
@mama26503 жыл бұрын
@@ryksaabcd2510 słowo progres występuje też w języku polskim xd wyrzuć ze swojego słownika wszystkie zapożyczenia i wtedy się odzywaj
@ryksaabcd25103 жыл бұрын
Występuje, ale w innym sensie i kontekście. Twój post jest niegramatyczny, nie ma w języku polskim konstrukcji "progres z językiem polskim" - warto używać poprawnej polszczyzny nawet w postach na YT.
@TotalState3 жыл бұрын
Ten film byłby w roku 1988 bardzo fascynujący.
@radoslawrock11 ай бұрын
Ale ładne blondynki :) Super kanał, można dużo się dowiedzieć o USA, Pozdrawiam 😊
@Daxid3 жыл бұрын
Patrząc na półki widać, że można zjeść sztucznie i zdrowo 😅 więc opowiadanie, że w USA się je tylko przetworzone to chyba było zawsze wyolbrzymione
@jjbartula3 жыл бұрын
jak sie chce to sie da :P
@ellap14953 жыл бұрын
To samo pomyslalam ogladajac ten film. Dziwi mnie masa komentarzy skupiajacych sie tylko na przetworzonym jedzeniu. Sama mieszkam w uk i porownujac te produkty do tych najlepiej wyposazonych marketow w mojej okolicy, uk ma rownie duzo produktow gotowych, lub tych idacych na skroty (pokrojona cebula, bialka jajek itp) i mniejszy wybor warzyw i owocow, ale mimo wszystko, jesli sie chce jesc zdrowo i gotowac wszystko od zera, bez przetworzonych polproduktow to tez sie da
@vraios3 жыл бұрын
@@ellap1495 gotowe jajka są dla mnie trochę przerażające, ale gdyby w biedronce można było kupić obrane ziemniaki to bym dużo częściej je jadł zamiast ryżu/makaronu. Poprostu nie mam czasu ani chęci obierać ziemniaków a bardzo je lubie xD ryż/makaron zawsze wygrywa czasowo. W tym roku jadlem ziemniaki może maks 10 razy tylko dlatego że nienawidzę ich obierać i nie mam czasu
@ellap14953 жыл бұрын
@@vraios dla mnie też, i o ile nie wiem jak jest w usa, i tyle w uk dosc powszechna rzecza jest kupowanie lunchu, czy to w pracy, czy w lokalnym sklepie, gdzie zwykle te lunche kupuje sie w postaci ‘meal deal’, gdzie masz do wyboru jakas kanapke/salatke, napoj i ‘snack’. I te obrane i ugotowane jajka sa czesto jako jeden ze snackow do wyboru. Po prostu, jestes w pracy (czy na miescie) i masz ochote na jajko, ale nie masz jak sobie ugotowac, wiec kupujesz gotowe xD Sama nigdy nie probowalam, bo mnie to odpycha, ale znam takich, co sobie chwala
@migotka9433 жыл бұрын
Przetworzone jedzenie istnieje i w Europie i w USA. Raczej większość z pokazywanych przez Kasię produktów możesz znaleźć też w dużym sklepie w Polsce. Większym problemem jest proporcja cenowa - w Europie warzywa i owoce są relatywnie tanie i więcej oszczędzisz gotując samemu od 0 w domu niż kupując gotowe produkty lub zamawiając restauracji czy fastfoodu (szcególnie jeśli mówimy o wyżywieniu rodziny). W stanach gotowce i fast foodu są dużo tańsze niż "normalne" jedzenie, na które często najuboższych nie stać. Ciekawym zjawiskiem są też tzw "food deserts", gdzie po prostu w okolicy wcale nie ma dostępu do zdrowej i nieprzetworzonej żywności.
@annajonasz71003 жыл бұрын
Mega + za wybór warzyw i owoców, nie wiem co do ich jakości ale jest to miła odmiana po innych marketach. Vege w Pl coraz bardziej się rozpowszechnia juz od kilku ladnych lat i jest coraz lepiej. Niestety produktów - szybko i często byle jak- również, co widać po popsutych zębach dzieci już w wieku 3 lat, do ich otyłości, która szerzy na potęgę. Dzięki Dziewczyny!!! 👍👍👌👌👌
@TheElia643 жыл бұрын
Ja mieszkam w Orange County, CA i uważam, że wybór vege produktów w polskich marketach jest znacznie lepszy niż tu ^.^ (byłam i sprawdziłam w tym roku)
@iz00lka3 жыл бұрын
Te gotowe rzeczy mnie przyprawiają o mdłości :D na prawdę, nie wiem jak ktoś może to jeść chyba że smakują lepiej niż te nasze
@joannaurban24183 жыл бұрын
Kohlrabi to swojska polska kalarepa, a yuca to maniok/kassawa (świetna jest mąka z tego), popularna też w Hiszpanii ze względu na emigrantów-Latynosów.
@gregory82983 жыл бұрын
Miłego dnia życzę
@FiftynaPol3 жыл бұрын
Nawzajem
@gregory82983 жыл бұрын
@@FiftynaPol dziękuję
@madalena.l.3 жыл бұрын
Film zszokował mnie totalnie w kilku momentach :) chciałabym zobaczyć skład niektórych produktów. Jestem ciekawa czy byłaby tam cała tablica Mendelejewa czy zaskoczyłabym się bo skład byłby ok.
@karolinafeniksa8325 Жыл бұрын
Z tego co się orientuję, to w Stanch nie ma obowiązku wypisania wszystkich składników w składzie, więc to już w ogóle jest jakiś dramat.
@gabigrabowska25523 жыл бұрын
"Dla polaków, Cebula też dobrze zaopatrzona " 😂👌
@Jawnuta_z_Niemierzy3 жыл бұрын
Z tą cebulą dla Polaków, to już przesada. Wystarczy przypatrzeć się na Ukraińców jak kupują cebulę w marketach. W siatkach 5-10 kg i to o 6 rano :D . Bardzo często mam okazję zauważyć u siebie w mieście.
Cebula jest super i zdrowa. Do zupy do saute, do pieczenia. Włosi, Polacy, Francuzi, Hindusi, Chińczycy, wszyscy jedzą cebulę
@jacekambosiewicz48553 жыл бұрын
Uwielbiam was dziewczyny ! Dzięki
@wthiskubaa Жыл бұрын
W Polsce mamy bardzo duży wybór wegańskich produktów aktualnie, w pobliskim markecie jest cała półka na same napoje roślinne i jest bardzo dużo zamienników mięsa, albo mamy dużo rodzai tofu
@martingorbush29443 жыл бұрын
Dziękujemy Moniczko za udział. Pięknie oczęta umalowałaś. A przy okazji to podziwiam zasób słownictwa w języku polskim. Czasami nawet Kasię ratujesz z opresji. :)
@mmarta48703 жыл бұрын
Suchy makaron z sosem też można kupić i parę z ziemniaków w proszku ale nie testowałam ,jesteście cudne dziewczyny Super się Was ogląda
@Path19883 жыл бұрын
Jak tam jest wszystko ładnie poukładane :)
@sylwesterborowiec67872 жыл бұрын
Ciekawe czy ceny zamieniają tak jak w polsce🤪
@Ytreecv3 жыл бұрын
Mieszkam kilka kilometrów od zakładów Tarczyńskiego, można powiedzieć, że to mój krajan :) Pochodzi z mojej okolicy, dla nas to zawsze był lokalny przedsiębiorca. Super się patrzy na to, jak udało mu się rozwinąć firmę i że jego produkty trafiają na cały świat.
@kodmin11782 жыл бұрын
Ślicznie wygladacie w tych kagańcach 👍
@Natalia-mm6pf3 жыл бұрын
Jak tam jest wszystko uporządkowane 😮 Filmy z Monicą mają fajny vibe, super dziewczyny!
@gabig95493 жыл бұрын
Przyjemny podkład muzyczny do filmu. Pozdrawiam ze Slaska, Kasiu i Moniko🙂
@Moto_Fun3 жыл бұрын
Jak wygląda kwestia konserwantów i wzmacniaczy smaku w produktach w Stanach? Klienci zwracają na to uwagę?
@mkk5253 жыл бұрын
Tam jest więcej konserwantów i wzmacniaczy smaku niż podstawowego produktu.
@jerryl66343 жыл бұрын
@@mkk525 aż tak bym się nie rozpędzał🙂 Jednak ponad wszelką wątpliwość europejskie normy dotyczące żywności są dużo bardziej restrykcyjne na korzyść konsumenta. Ta gdzie u nas "chemia" się kończy w Stanach się zaczyna.
@WaynesTW3 жыл бұрын
@@mkk525 Nie, tak nie jest. Trzeba patrzec na sklad produktu i tyle.
@wielkizderzaczandronow28693 жыл бұрын
Tam jest cała masa E... Są tam nawet takie, które już 20 lat temu zostały zakazane w UE np. E320 i E321, czy bromian potasu.
@grejsikdz19033 жыл бұрын
bardzo malo , w USA, ludzie sa przyzwyczajeni do wygodnego stylu zycia pod kazdym wzgledem , dlatego jest tak duzo zup w puszkach z oropnym skaldem , mrozone dania , sklad to prawdziwa tablica mendelejewa , te wszystkie sosy do salatek tak samo , kiedys do mojej corki przyszla kolezanka , poczestowalam ja zupa pomidorowa , stwierdzila ze nigdy nie jadla domowej ,a expertka byla jakie dania mrozone sa najlepsze , u niej w domu to polowa posilkow byla
@katarzynaciucios40283 жыл бұрын
A mnie ciekawi czy "normalne żywienie" w stanach jest dużo droższe niż zamawianie fast food? Czy może ludzie robią to z wygody? Bo tak sobie myślę, że to w knajpie typu Mc'Donalds można za dolara zamówić hamburgera a pół kilo jabłek kosztuje 3 dolary.. może to złe zestawienie produktów ale ciężko odnieść się do tematu nie znając takiego życia na codzień w stanach.
@milenasadurska76363 жыл бұрын
Jest duzo drozej, jesli chce sie jesc zdrowo, niestety :( Gotowe produkty czesto sa duzo tansze, niz zakup polproduktow i zrobienie czegos samemu.
@jolab36603 жыл бұрын
No niestety. Biedniejsi ludzi jedza tansze fast foody niz swieze lecz drogie produkty.
@__MJ__3 жыл бұрын
Mam nadzieje że u nas tak nie będzie. Zresztą polacy znacznie wiecej wagi przywiązują do składu produktów niż inne nacje w UE. Patrz np angoli. Oni mają skład bardzo głęboko. Sporo znajomych edukuje ich czemu kupić produkt x a nie y. A co do Stanów to używają sporej ilości chemikaliów dodawanych do żywności, które są dawno zabronione w Unii. Tak wiec fala nadwagi i otyłości będzie trwać nadal. Im mniejszy liczebnie skład tym produkt mniej przetworzony. Im mniej przetworzony tym mniejsza szansa na zawały, zatory, otyłość i raka. Mam nadzieje, że nie wychowamy dzieci co będą wolały dodać wody do papki i mieć niby odpowiednik ugotowanych ziemniaków. I mam nadzieje, że bedą wiedzialy dlaczego. BTW Cebula to polskie ananasy :D
@TymonZgor3 жыл бұрын
U nas tak nie będzie … w Polsce są produkty dobre i bardzo złe. Ludzie jedzą różnie. Jeden na śniadanie do pracy bierze puree zalewane wrzątkiem a drugi sałatkę i kanapkę z pomidorem . Jeden je codziennie kilogram warzyw i owoców a drugi nie je tyle przez miesiąc. I wszędzie tak jest. To bardziej zależy od świadomości konkretnego człowieka a nie kraju…
@ewadawidsson9099 Жыл бұрын
@@TymonZgor A jednak kraju. Co zrobisz jak nie mozesz kupic normalnej maki czy jaj od kur z wybiegu? Itd...
@KK-fc5di3 жыл бұрын
W Polsce są tez gotowe mrożonki czy zestawy obiadowe pakowane próżniowo tylko do odgrzania ale wśród moich znajomych to jest traktowane jako jedzenie śmieciowe = niezdrowe bo zawiera dużo chemii. Gotowe sosy są już dostępne od dawna włącznie z BBQ czy Francuskim. Ziemniaki w proszku chyba nie. Raczej Polacy wola ziemniaki gotowane lub smażone. Sosy gotowe do spaghetti czy sweat and chili itp leżą na półkach ale tam jest tyle sztucznej chemii i konserwantów. Generalnie Polacy zwracają uwagę na skład produktu i świadomość konsumenta jest zdecydowanie wyższa niż kilka lat temu.
@Yabcia3 жыл бұрын
Świetny film. UWIELBIAM spożywczaki
@jank54433 жыл бұрын
Fajny filmik, lubię takie z codziennego życia, dzięki Pani Kasiu!🤠👍
@xxxxxx-o1l Жыл бұрын
super sklep. Ja bym miał tam raj! mega wybór i każdy zajadzie coś dobrego dla siebie! Monika brak słów, śliczna i mądra!
@bartekzieba2393 жыл бұрын
Monia dzięki wielkie że byłaś obecna i ciekawie zabierałaś głos.
@lilatestuje3 жыл бұрын
Super odcinek dziewczyny ‼ Dzięki i pozdrawiam serdecznie ❤
@azajek3 жыл бұрын
Przeraża mnie ta ilość plastiku 😔 Choć z drugiej strony jestem pod wrażeniem zaopatrzenia tego sklepu. Tyle warzyw! Wow! Ciekawa jestem na ile Amerykanie korzystają z tych produktów, a na ile kupują półprodukty lub gotowce. Bo wydaje mi się że większość tych warzyw sprzedawanych tam się marnuje 😔
@kacpergrabowski1083 жыл бұрын
Wydaje mi się że odnosisz złe wrażenie zaopatrzenie jest na poziomi większego hipermarketu i warto zauważyć że zapewne są tam rzeczy których nie ma u nas ale działa to i odwrotnie pozdrawiam
@azajek3 жыл бұрын
@Simo Häyha mnie obchodzi
@tomizubi2 жыл бұрын
@@azajek Anno,w Polsce, w marketach także dużo się wyrzuca, tego nie widać bo robią to w nocy . Mięsa co prawda mało wyrzucają,bo wszystko idzie do tych barów sklepowych. Tam nie ma świeżej żywności, wszystko jest po terminie.
@ogrodpodlasem2 жыл бұрын
Środkowy regał ,2 półka od dołu, z lewej strony :-) ....uwielbiam ....:-)
@dpsz2618 Жыл бұрын
Ja widzę, że ceny nie są takie straszne, nawet jest taniej niż w Polsce i pewnie więcej się zarabia. Mieszkałam 8 lat w Niemczech, teraz wróciłam do Szczecina, pozdrawiam serdecznie ❤ Nie widziałam sody kiwi, ale może jednak gdzieś jest, bo ja za bardzo nie gustuję w gazowanych…
@krysiakrystyna77303 жыл бұрын
Po co robić ziemniaki z proszku? O wiele smaczniejsze i zdrowsze są ugotowane świeże ziemniaczki.
@arondarck96133 жыл бұрын
Super duet i tematyka filmiku! Niby banalny, a odkrycia jakby z innej galaktyki 😂
@AivanderWoods3 жыл бұрын
generalnie co do zasady w Polsce masz 2 rodzaje mleka UHT w kartonach i Pasteryzowane w butelkach - UHT jest poddawane wyższej temperaturze (90* albo więcej ale nie jestem pewna) przez co ma dużo dłuższy termin ważności a pasteryzowane jest chyba podgrzewane na krótko do 70 czy 80*C i termin zazwyczaj mnie 7-10 dni max
@AivanderWoods3 жыл бұрын
a jeśli chodzi o wysuszone zmumifikowane ziemniaki do których masz dodać wodę to tylko widziałam placki ziemniaczane w takiej formie - dobre na wyjazd pod namiot ale w domu wole zrobić sama
@weronika41863 жыл бұрын
U nas raczej nie zaznasz sztucznych barwników, ludzie zwracają na to uwagę. Ewentualnie w cukiernictwie te ozdoby na ciasta ale też jest to ograniczone. Mamy zupełnie inny wachlarz dodatków dopuszczonych do stosowania żywności.
@zofiapatulska48243 жыл бұрын
Im bardziej posiekane czy zmielone tym większy,,syf’’, to co nie schodzi lub wygląd ma już nieciekawy idzie do przemiału. Pracowałam w tej branży w Stanach i widziałam różne rzeczy.Wole zjeść ziemniaki z jajkiem sadzonym niż te rarytasy w plastikach. Amerykanie kupują albo tzw gotowce albo półprodukty z których przygotowują posiłki. Dość niskie ceny no i wygoda. W typowym amerykańskim domu najczystsza jest kuchenka:) Amerykanie tez nie,, przepadają’’ za świeżym warzywami czy owocami;)
@ukaszbilinski4903 жыл бұрын
Bardzo estetyczny i czysty ten market widać właściciele dbają i szanują swoich klientów. Nam jeszcze dużo brakuje.
@petitefleur7054 Жыл бұрын
Też mi się to rzuciło w oczy. Wszystko jest pięknie uporządkowane w tym sklepie.
@claudii20033 жыл бұрын
Kohlrabi to kalarepa, mam w ogrodzie, zarowno do zupy jak i na surowo jest pycha 😁😁😁
@marcinsmierzynski93833 жыл бұрын
Większość mleka w Polsce jest poddawana nie pasteryzacji tylko konserwowane jest metodą UHT (Ultra High Temperature) dlatego nie musi, a nawet nie powinno być w lodówce.
@Daniel-wd3ok3 жыл бұрын
Melka UHT to były w Polsce popularne 20 lat temu. Teraz na stosikach z mlekiem 70% asortymentu to mleka świeże z krótkim terminem przydatności.
@jarekl.85503 жыл бұрын
Mashed potatoes to po polsku 'tłuczone ziemniaki'. Asortyment w polskim supermarketach trochę się różni w zależności od regionu, np. w Wielkopolsce bardziej popularny jest majonez Winiary, na wschodzie Polski majonez kielecki, ale chyba nigdzie nie ma napoju gazowanego o smaku kiwi ;) Mamy też lemioniady w proszku, ale ostatnio ze względu na podatek cukrowy (i może też inflację) widoczny jest w opakowaniach downsizing, czyli małe puszki Pepsi już oprócz 0.33 l mają opcję 0.2 l.
@utahdan2313 жыл бұрын
Mashed potatoes to nie tylko potłuczone ziemniaki , to dodatek masła , mleka i często czosnku. Smak zupełnie inny od polskiego.
@Pitek96963 жыл бұрын
Czy ten market to taki osiedlowy czy duży w centrum miasta? Bo ilość asortymentu, który ma się wyprzedać zanim straci ważność wskazuje jakby przychodziło tam 500 osób / godzinę. Pozdrawiam, fajny odcinek.
@robertgworek24973 жыл бұрын
Żaden ze sklepów tej sieci nie znajduje się w ścisłym centrum miasta. Są one porozrzucane głównie po przedmieściach. Na ten moment jest ich siedemnaści w okolicach Chicago i wszystkie mają mniej więcej taki sam standard, choć niektóre są mniejsze.
@zuzannamk84633 жыл бұрын
W Stanach nie istnieje coś takiego jak mały/osiedlowy sklep spożywczy. Każdy sklep spożywczy wygląda jak supermarket.
@JanNowak-yq4gy3 жыл бұрын
Zajebiscie wyposażony sklep. Super
@wrk43803 жыл бұрын
Żadna nowina, każdy większy powierzchniowo sklep ma tutaj podobny asortyment. Różnią się drobnymi szczegółami.
@zuzaj70543 жыл бұрын
25:44 ale się zaskoczyłam, gdy zobaczyłam šakotis nad tymi daniami :) To tradycyjny litewski wypiek, podobny do sękacza. Dokładnie tę markę można kupić na Litwie.
@annak.2613 жыл бұрын
Widze bardzo duze podobienstwo miedzy smerykanskimi i angielskimi marketami. W angielskich sklepach rowniez jest duzo przetworzonej zywnosci (np. tluczone ugotowane ziemniaki, ugotowany makaron), gotowych dan, nawet zestawow dan. Sa tez podobne, a nawet znalazlam te same produkty w angielskim sklepie (jak pop tart). Musze powiedziec ze w Polsce, a takze i w polskich sklepach w UK takze są juz gotowe garmazeryjne rzeczy jak np. nalesniki (z nadzieniem, lub bez), pierogi, zapiekanki, pizze (nie tylko mrozone, ale i takie przechowywane w lodowkach), zestawy obiadowe (np schabowy, tluczone ziemniaczki i jakas surówka) takze mysle ze juz powoli Polska takze robi sie wygodna pod tym wzdledem. W UK mozna takze kupic gotowe dania na cieplo, wiele sklepow jak tesco,ASDA maja restauracje lub kawiarnie na terenie sklepu gdzie mozna usiąść i zjesc. Widze takze podobienstwa produktow wysoko mrozonych, w UK takze mozna kupic gotowe kurczaki juz w panierkach, najpopularniejszym sosem jest mayo (co w ogole nie smakuje jak majonez) i garlic a takze bbq. Sa gotowe torty, ciasta, babeczki i jest tez to surowe ciasto o ktorym mowilas. Widze bardzo duzo podobienstwo miedzy USA a UK.
@Gracz873 жыл бұрын
Dziękujemy Moniko, jesteś bardzo sympatyczna.
@marago7113 жыл бұрын
Wybór produktów wegańskich jest spory, nie ma na co narzekać, a asortyment cały czas rośnie🙂
@marcinrzasa79203 жыл бұрын
Super kanał. Cieszę się, że nadajesz.
@nustraela2 жыл бұрын
A jak z freeganizmem w Stanach? Czy żywność po terminie idzie na śmietniki, które zamykają na klucz? Czy może dałoby się z tego skorzystać, a jednak ludxie nie są chętni? Jestem bardzo ciekawa
@necromorti Жыл бұрын
Mieszkam w UK. W sklepach typu Budgens, sa sekcje amerykanskie i próbowalam pop tartsów, root beer oraz pikantnych czerwonych fasolek ze slodyczy. Poptarts szalu nie robi ale Dr Pepper z limitowanymi edycjami czy Root Beer, to spoko sprawa gdy o fizzy drinks mowa. W samym UK dla odmiany jest dramat gdy o czipsach mowa, szalu nie robi rowniez oferta soków czy to co oferowane jest w zakresie pieczywa. Ale wiadomo, sa sklepy zagraniczne, wiec mozna sobie cos dobrac dobrego jakosciowo do jedzenia z polskich sklepów lub takich gdzie sa bulgarskie/litewskie/tureckie/hinduskie/azjatyckie ogolem produkty.
@u1pl3 жыл бұрын
7:28 - pierwszy raz widzę taką sodę. W Polsce nie ma. W Stanach mnie nie było.
@TheMacanko3 жыл бұрын
Montaż twoich filmików z przeskokami, zmianą przybliżenia, i kadru 3 razy w ciągu jednego zdania jest niesamowicie męczący. Jaki jest tego cel? Nadanie jakiejś dynamiki? Mnie boli głowa po kilkunastu minutach, chociaż temat filmiku jest interesujący. Mam wrażenie, ze montaż jest przekombinowany na siłę.
@RaijaAlatalo3 жыл бұрын
Napisałam to samo i według oglądających jestem za stara na ten kanał ;) mam takie samo odczucie, więc odpuściłam sobie te filmiki. Chociaż temat bardzo mnie interesuje.
@marysia54023 жыл бұрын
Co robisz ze nie parują Ci okulary z maseczka? Próbowałam różnych sposobów i nic nie działa
@TheEmilia13 жыл бұрын
Kasiu, uwielbiam Twoje filmy o żarciu. Mogłabym oglądać tylko takie!😍
@teresatrela22563 жыл бұрын
Kasiu, Moniko_ super filmiki nie jest tak źle bo jest duży wybór, jak ktoś chce zdrowo, to kupuje nie przetworzone. Kasiu pięknie mówisz po polsku .Mam porównanie bo oglądałam Twoje początki. Dziękuję za ciekawe filmiki!
@ShineAnnGold3 жыл бұрын
Ja powiem tylko, ze chętnie bym korzystała z pokrojonych warstw. Nienawidzę szatkować cebuli i warzyw. Super są te dressingi i ich wybór. Fajny film.
@Jvdinho3 жыл бұрын
kohlrabi = kalarepa! pyyycha! a tak na marginesie - zabawny dress code albo jego brak w tym odcinku :D:D dobry team work :)
@ActusPurus3 жыл бұрын
@monicaleben 🤩😍 Kasia, może następny vlog o Świętach Bożego Narodzenia w Ameryce i Polsce ? Wigilia, prezenty, nastrój, atmosfera, tradycje i ogólnie ?
@wrk43803 жыл бұрын
Święta zaczynają się w noc po Thanksgiving, kończą z chwilą zakończenia imprezy z okazji Nowego Roku. ćhoinki zbierają do połowy stycznia, raz w tygodniu. Mielą i na wysypisko.
@sylwuniap49513 жыл бұрын
Sosów faktycznie zazwyczaj tyle nie na, choć nie jest tak, że w ogóle wyboru nie ma jakiegoś. Co do gotowych sałat to od paru lat już są u nas te mieszanki. Humusu też coraz więcej jest wyboru i paprykowe, pomidorowe, oliwkowe itd. Wegańskich produktów w ostatnim czasie też o wiele większy wybór niż kiedyś. Oj takiego aloesu to nigdy w żadnym sklepie w pl nie widziałam, jedynie soki z aloesu. Tak awokado u nas droższe. Rzeczywiście bogaty ma asortyment ten sklep. A z tym jedzeniem, które są z danych restauracji bardzo ciekawe👍.
@ewadawidsson9099 Жыл бұрын
niestety najwiecej chemi i przetwarzaczy maja dania weganskie, czysta chemia. Dlatego taka reklama weganskiego stylu zycia aby bylo duzo roboty dla Big Pharma , chorzy ludzie to dla nich radocha.
@marcinooxx3 жыл бұрын
17:42 - może nie tyle posmak co zapach. Moje ulubione czekoladki z USA :D
@koprolity3 жыл бұрын
Kasia tak ładnie prezentuje te produkty, że chyba powinna założyć sieć własnych marketów.
@martingorbush29443 жыл бұрын
A smaku mi z tym sosem ala śmietankowym "Ranch" narobiła, że teraz muszę szukać w polskich sklepach. ;)
@franekw52743 жыл бұрын
@@martingorbush2944 Sam sobie zrób świeży, a nie takie FUJ! ;))
@czata19743 жыл бұрын
Dziękujemy ślicznej Monice zapraszamy częściej😍
@TheKioskarz3 жыл бұрын
26:30 Jak tak zrobili w Polsce w Lidlu kilka lat temu, to po miesiącu się wycofali, bo wszyscy wyciągali jedzenie z pojemników w samochodach i zwracali puste opakowanie, chcąc zwrotu pieniędzy.
@anetammm39633 жыл бұрын
Ciekawy film, obejrzałam z przyjemnością, porażająca ilość plastiku i gotowców
@allisunrise16883 жыл бұрын
Dzięki Kasiu, uwielbiam Twój polski i w dużej części dlatego Cię oglądam - pojawiają się ciekawe, fajne sformułowania wynikające z tego, że j. polski często nie opiera się na logice. A co do tematyki filmu - ustalałyście co się dzieje ze świeżymi produktami (warzywa, owoce, dania gotowe), które się nie sprzedadzą w ciągu dnia? Jest jakiś pomysł na to, czy raczej wszystko się marnuje? Tak czy owak, niestety w Polsce nie ma takiego rynku na dania gotowe- z dobrym składem, lekkie, bez tony tłuszczu, smażenia, panierki - jak na zachodzie Europy. Zawsze tego zazdroszczę, że można na szybko, w każdym sklepiku kupić coś naprawdę smacznego, ciepłego, zdrowego, warzywnego, za malutki cash. U nas to będzie ewentualnie jakaś sałatka z masą majonezu i chemii. Ale nigdy nie zrozumiem co popycha ludzi do kupowania gotowanych jajek/warzyw w opakowaniach. A tak ogólnie- zaopatrzenie poraża dostatkiem wszystkiego, towar aż się wylewa z półek, w każdej kategorii produktów tyle, że trzeba się długo zastanawiać który lepszy- od razu widzi się tony marnowanej żywności, tysiące ludzi z nadwagą/otyłością/cukrzycą itp., a równocześnie miliony ludzi głodujących...
@kazukizamaa3 жыл бұрын
Dzięki Monika
@sfesa_33513 жыл бұрын
Ta soda była w Polsce w okresie PRLu teraz już jej nie ma.
@TheDongQuai3 жыл бұрын
nie było w okresie PRL; były różne wody sodowe, ale tej z filmu na pewno nie; ktoś produkuje to w USA
@sfesa_33513 жыл бұрын
@@TheDongQuai była taka ale opakowanie sie zmieniło.
@blinski13 жыл бұрын
Mnie się wydaje, że ta soda kiwi jest produkowana od zawsze w USA przez jakichś polonusów, którzy stworzyli ją dla polonii na bazie tego co znali z Polski, tzn. ptysiów i mazowszanek smakowych, a także lokalnie dostępnych kolorowych oranżad. Miały różne smaki - cytrynowy, cytrynowo-pomarańczowy, gruszkowy, truskawkowy itp., i etykiety wyglądały podobnie.
@sfesa_33513 жыл бұрын
@@blinski1 właśnie tak
@TheDongQuai3 жыл бұрын
@@blinski1 też tak uważam ☺
@WarjatRadekShow3 жыл бұрын
oglądam i jestem w 1/4 filmu i jestem już głodny :P :P
@andrzejwodynski3 жыл бұрын
Ta Nełęczowianka to jest w Stanach nalewana czy w Polsce? Piasek też z Polski kupujecie? WoW
@jerryl66343 жыл бұрын
Zły przykład 😉 akurat piasku budowlanego na świecie brakuje. Na dalekim wschodzie nawet się o ten piasek biją
@andrzejwodynski3 жыл бұрын
@@jerryl6634 proszę przykład gdzie mogę w USA kupić polski piasek, z tego co wiem to w Polsce kupują węgiel brazylijski. Dziwny jest ten świat
@franekw52743 жыл бұрын
@@andrzejwodynski Rosyjski, ukraiński, z Australii i Nowej Zelandii jak dobrze pamiętam... ;))
@george.brzeczyszczykiewicz3 жыл бұрын
(5:51) Kohlrabi po niemiecku oznacza po prostu kalarepę; może trafiłem? W końcu nie mam pojęcia, jak to się nazywa po amerykańsku, ale googl'owy tłumacz też pokazuje kalarepę. Nawiasem - widać (5:43) kalarepę.
@mariuszp16493 жыл бұрын
Kolhrabi - kapusta rabina :)
@george.brzeczyszczykiewicz3 жыл бұрын
@@mariuszp1649 , czyli wszystko się zgadza. Dzięki.