Fajnie, że ktoś porusza ten temat. Coraz więcej jest naciągaczy w sieci, które zarabiają na osobach, które jednak nie do końca się nadają.
@LaughterThroughTears02 жыл бұрын
Bardzo cenne informacje, za które dziękuję. Przyjemnie się Ciebie słuchało, napawasz człowieka optymizmem. 😉 Pozdrawiam.
@JZP2 жыл бұрын
Pozdro
@streszczonezaliczone2 жыл бұрын
3:14 ^^ to uczucie, kiedy choć nie ma ku temu wyraźnych podstaw masz 100% pewności że coś nastąpi.
@ArthelasPL Жыл бұрын
Super masz kanał, bardzo ciekawe i wartościowe treści! Dzięki za to!
@polnapanda49342 жыл бұрын
Mega polecam dla zainteresowanych technikum na kierunku programista. Nie ma tam najczęściej mega dużego poziomu, ale nawet jak na jakiś czas stracimy chęci to owiele łatwiej jest do tego wrócić i się zmobilizować :)
@ОлегЗ-е1о2 жыл бұрын
Jak super kiedy słuchasz Polski i wszystko rozumieś😏😁
@renatao3503 Жыл бұрын
Fajny filmik. Dzieki.
@zenonkieubasa59042 жыл бұрын
Fajny material. Wlasnie podejmuje probe nauki programowania i choc wszystkie cechy potencjalnego programisty, ktore tu wymieniles pasuja do mnie to dalej mam watpliwosci... Poucze sie jednak kilka miesiecy i zobacze jak bedzie ;) Dziekuje i pozdrawiam :)
@juliasochacka281111 ай бұрын
I jak?
@zenonkieubasa590411 ай бұрын
@@juliasochacka2811 No niestety. Probowalem I szlo niezle, ale rozwoj AI mnie przeraza i odpuscilem i zajalem sie czyms innym 😉
@Stalkerowsky10 ай бұрын
@@zenonkieubasa5904w jakim sensie rozwój AI ci przeszkodził ?
@djkok010 ай бұрын
@@zenonkieubasa5904 Wlasnie ten AI...
@miroslawturski Жыл бұрын
Tak, język angielski to absolutna podstawa w informatyce z powodów elokwentnie podanych przez prowadzącego. Dodam tylko, że o ile poziom A2, B1, będzie wystarczający na początek, to warto zainwestować w dalszą naukę. W dzisiejszych czasach pracy zdalnej, częściej i częściej projekty są w swojej naturze międzynarodowe. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim otwiera dużo drzwi.
@milkenjoyer.2728 Жыл бұрын
witam, mam 16 lat i już kilka miesięcy jestem w programowaniu, uczę się samemu z internetu lub z książek z biblioteki ponieważ szkoda mi pieniędzy na kursy heh. Z angielskim nie widzę problemu ponieważ po pierwsze jest to moje rozszerzenie a po drugie mam certyfikat FCE :). Ale nadal do końca nie wiem czy uda mi się znaleźć pracę bo ciągle uważam że moja wiedza ciągle i ciągle jest za mała
@FantasyFormulator3 ай бұрын
Dzieki 👌
@vxsniffer Жыл бұрын
pierwszy język każdego programisty to angielski ;-)
@agtbrdsrcrspkt4007 Жыл бұрын
to zajebiscie pierwszy język opanowany
@agtbrdsrcrspkt4007 Жыл бұрын
to zaje@@@cie pierwszy język opanowany XD
@swetamahlaj77982 жыл бұрын
Hm, samodzelność, plus myślę, rozszerzenie kontaktów… żeby było u kogo zapytać. :)))
@leevicious84022 жыл бұрын
Dzieki 👌💗
@adiskorpion72 жыл бұрын
Prawdę mówisz "programistom się nie zostaje z dnia na dzień" , i to każdy z moich kolegów z pracy o tym wie jednak nauczyciele chcą z nas zrobić programistów w 3 miesiące co dla mnie jest absurdalne, do tego tak jak mówisz potrzeba na to czasu i wytrwałości. Bardzo fajny materiał; dzięki za spędzony czas przed kamerą.
@wieniomaster Жыл бұрын
Na obecne czasy to lepiej ćwiczyć samoobronę i język wschodni
@szymonbieluczyk41252 жыл бұрын
Uczę się pętli do JS już tydzień i nie ogarniam co się dzieje ..o ile instrukcje warunkowe ogarniam to zadania matematyczne na pętli już nie. Zastanawiam czy się nadaje no ale cóż nie poddaje się
@rsajdok Жыл бұрын
Nadajesz się, po prostu potrzebujesz więcej czasu aby zaskoczyć 🙂
@mabciapayne16 Жыл бұрын
@@rsajdok więcej od kogo? Może on idzie normalnym tempem. Ułożenie w głowie rzeczy czasem zajmuje więcej czasu, niż by się nam wydawało.
@arkadiusz66883 жыл бұрын
Szacun za "Jednego Zz Dziesięciu " i poglad o matmie. RObię różne rzeczy, czy tam pluginy do Total Commandera, czy jakieś inne programy mniej lub bardziej użytkowe, i największa matma, z jakiej korzystałem to algebra czy dzielenia całkowite.
@mabciapayne16 Жыл бұрын
@@dzik1815 są dziedziny, w których programista korzysta z matematyki wyższej, ale to raczej nie na front-endzie ;)
@mabciapayne16 Жыл бұрын
@@dzik1815 nie znam się na ai. Ale słyszałem, że całki liczyli np. w hazardzie.
@mabciapayne16 Жыл бұрын
@@dzik1815 podobno django jest spoko
@stivimontana5981 Жыл бұрын
Mam pytanie ja z zawodu jesteś ślusarz spawacz ale to nie jest to co chciał bym robić myślałem żeby spróbować działać w IT ale doświadczenia nie mam za bardzo wręcz wcale jakieś porady czy w to się zaangażować i cierpliwie po pracy się uczyć czy odpuszczać
@piotrmlody784 Жыл бұрын
Odetchnąłem z ulgą kiedy wszystko co powiedziałeś nie było dla mnie zaskoczeniem. Niedawno zacząłem...C++ właściwie to od stycznia i założyłem sobie że nauczę się go w rok a przynajmniej podstaw. Jak dla mnie to najważniejsze aby się nauczyć i pisać programy bo po prostu chcę to robić a praca? Praca to drugorzędna sprawa dostanę...ok nie dostanę też ok.
@djkok010 ай бұрын
Cześć i jak udało sie?
@TheRFracer2 жыл бұрын
Obecnie z pewnością początkujący mają trudniej niż Filip. Konkurencja jest dużo większa tak jak i wymagania. Możecie spokojnie pomnożyć razy dwa czasy, które są tutaj wspominane. W 2015 było ogromne ssanie juniorów. Pewni sam Filip się zgodzi, że teraz by pracy nie dostał z takim samym skillsetem co wtedy ;) Z drugiej strony materiałów jest więcej... coś za coś. Wytrwałość jest konieczna :)
@michatchorzewski42722 жыл бұрын
wydaję mi się, że to zależy od projektu i tak dalej. Ja swoją pierwszą pracę dostałem w 2019 nie mogę powiedzieć, że było ciężko ją znaleźć ale z dzisiejszej perspektywy bym oczekiwał więcej od takiej osoby jak ja wtedy. Moim zdaniem juniora to osoba która ma małe ale jednak doświadczenie komercyjne lub sporą wiedzę teoretyczną i chyba w takiej konfiguracji to nie jest zbyt trudne dostać pracę tylko trzeba dobrze szukać. Stażysta to dla mnie osoba bez doświadczenia z mała wiedzą teoretyczna, która będzie miała ciężko dostać pracę. Ze wzgledu na to, że nie wyróżnia się na tle innych. A po swoich rówieśnikach widzę, że bardzo dużo osób szuka teraz pracy jako programista najczęściej pythona bez zbyt dużej wiedzy i mają często problemy z pierwszą pracą.
@TheRFracer2 жыл бұрын
@@michatchorzewski4272 Ludziom po prostu się wydaje, że ogarniają... a bardzo łatwo prostymi pytaniami albo prostym zadaniem można komuś udowodnić, że jego projekty to kopiuj wklej z tutoriali, a sam nie potrafi rozwiązać prostych problemów. Współczuję rekrutowania juniorów bo to jest taki 'syf' jeśli chodzi o te CV co tam lecą, nie dziwie się że firmy w ostateczności sięgają po juniorów. Wolałbym opłacić mida za stawkę x3 niż 3 juniorów po bootcampie z jednym projektem pod okiem mentora :D Co lepsze, ludzie którym jakoś się fartnęło i się załapali, później po 2 latach okazuje się, że oni nawet nie dorównują wiedzą obecnym juniorom, a co dopiero na mida. Słaby programista, która tego nie czuje, który poszedł tylko za kasą, nigdy nie będzie zarabiał tyle ile sobie myśli, lepiej wybrać inna ścieżkę wtedy.
@damianczajkowski59962 жыл бұрын
Witam interesuje się rozpoczęciem nauki programowania. Jednak muszę przyznać że nigdy nie byłem Orłem w obsłudze komputera. Nie oznacza to także że się na tym nie znam lub jestem zacofany. Pracowałem już w dziale informatycznym w Magazynie Amazon jednak tam praca była nieskomplikowana. Boję się jednak że to za mało. Jak duża musi być moja biegłość w obsłudze komputera żeby zacząć uczyć się programowania ?
@kampi2602 жыл бұрын
Jestem w 8 klasie, szukam czegoś co będę robił w przyszłości. Nie lubię się uczyć, ale czuję że bardzo chce zostać programista, pewnie przez to, że dużo czasu spędzam w internecie i czuję że programista to może być to coś.
@rymarzkrzysztof2 жыл бұрын
"Nie lubię się uczyć" - to chyba załatwia dylemat bycia programistą, czy informatykiem. W każdym zawodzie musisz się uczyć by w taki zawód wejść. Np. kierowca zawodowy musi się nauczyć swojej pracy i utrzymać raz zdobytą wiedzę, co potwierdza na okresowych szkoleniach. Nawet sprzątać trzeba się nauczyć by robić to dobrze.
@vxsniffer Жыл бұрын
mało jest zawodów, gdzie trzeba się ciągle uczyć z taką intensywnością jak w przypadku programisty... jeżeli faktycznie tego nie lubisz, to od razu przejdź do planu B ;-)
@rsajdok Жыл бұрын
@@rymarzkrzysztof bredzisz, w programowaniu nauka wygląda zupełnie inaczej niż w szkole podstawowej, dlatego jest to bardzo proste ale mało kto o tym wie
@mabciapayne16 Жыл бұрын
@@rymarzkrzysztof wielu ludzi nie lubi się uczyć dla szkoły, ale lubi się uczyć dla siebie. Może o to mu chodziło
@rsajdok Жыл бұрын
W pracy programisty ciągle "spotykamy się z czymś nowym" i to jest prawda dlatego pytania rekrutacyjne "co to ciąg Fibonacciego" czym różni się "merge od rebase" nie mają sensu. W pracy programista szuka danego tematu zapoznaje się z nim i pracuje z problemem. Na rekrutacji trzeba mieć szczęście do pytań i tyle. W codziennej pracy masz pod ręką internet, który rozwiąże za Ciebie większość problemów 🙂 czego tego typu kanał nigdy Ci nie powie 🙂 W swojej pracy miałem doczynienia z ludźmi po technikum, magistrów fizyki, czy matematyki. Dobrego programistę wyróżnia jedna cecha i nie jest to żadne wykształcenie. To lubienie spędzenia czasu nad szukaniem rozwiązań w internecie. Taki tip do CV jeśli widzisz ogłoszenie z konkretnymi wymaganiami to wpisz je do CV 🙂
@kociarra1372 Жыл бұрын
Fajny film, ale nie zgodzę się co do angielskiego. Poziom A2 to poziom, na którym człowiek jest w stanie zrozumieć proste teksty np. o pogodzie, ale nie tutorial dotyczący programowania albo dokumentację języka. Chodzi tu choćby o zasób słownictwa. Choć oczywiście można zacząć naukę programowania na poziomie A2, korzystać głównie z polskojęzycznych materiałów, a w międzyczasie uczyć się też intensywnie angielskiego.
@norbulas22 жыл бұрын
A codziennie po 30 min albo 60 wystarczy żeby w rok się nauczyć programowania?
@missdzn3 жыл бұрын
Kolejny świetny film! Na dzisiaj kończe oglądanie ale jutro obejrzę sobie kolejne filmy. Jeśli chodzi o język angielski to wydaje mi się że jestem na wystarczającym poziomie, może i nie jestem mistrzem angielskiego ale porozumiewanie się na forach nie powinno stanowić dla mnie problemu, i tak jestem dopiero w 8 klasie więc mam jeszcze czas na naukę xD. Jedno pytanie odnośnie szkoły średniej. Czy w momencie kiedy ch e się nauczyć głównie programowania i spraw z tym związanych, warto zebym szedł na technikum informatyczne? Bo coś czuję że będzie tam dużo materiału które mi się nie przyda w programowaniu a nie mam się kogo doradzić więc pytam ✌️ ps. Dzięki za tak szybkie reakcje pod poprzednimi komentarzami, 😉
@JZP3 жыл бұрын
Odnosnie szkoły, to zależy jakie masz do niej podejście. Ja byłem w liceum na profilu z roszerzoną matmą, co bardzo nauczyło mnie myślenia analitycznego. Ale jako, że było to liceum ogólnokształcące to musiałem bardzo dużo czasu poświęcić na przedmitoy, które w programowaniu przydadzą się jeszcze mniej niż w techinkium (chemia, itp). Jakie masz plany?
@missdzn3 жыл бұрын
@@JZP Jeśli chodzi o szkole to nie stanowi ona dla mnie jakiegoś dużego problemu. Jednakże boję się że takie technikum informatyczne zmarnuje sporo mojego czasu na naukę czegoś co z programowaniem nie jest , aktualnie myślę zeby iść w kierunku front-end developer a takie technikum informatyczne oferuje chyba trochę inny zakres obowiązków. Więc muszę się mocno zastanowić jak wyjść z tej sytuacji z wyborem, na niektórych forach ludzie piszą że takie technikum ma tylko jakieś podstawy programowania i nic zaawansowanego więc ciężko mi się zdecydować co zrobić
@JZP3 жыл бұрын
@@missdzn Duzo też zależy od szkół średnich w Twojej okolicy - najlepiej byłoby porozmawiać z osobami, który już skończyły technikum albo liceum w Twoim rejonie i spytać ich o wrażenia :)
@missdzn3 жыл бұрын
@@JZP Właśnie zapytałem znajomego znajomej, i dowiedziałem się że przez pierwsze dwa lata nauki w tym technikum informatycznym u mnie nie miał NIC z programowania, a teraz dopiero na trzecim roku zaczynają podstawy tworzenia stron w HTML, a już widziałem że na waszym kanale jest tego dużo i szybciej się nauczyć niż w tym technikum... Czy w takiej sytuacji opłaca mi się iść do tej szkoły? Jakbyście mieli jakieś propozycje to byłbym wdzięczny
@JZP3 жыл бұрын
@@missdzn W takim razie wydaje mi się, że lepiej iść do liceum na jakiś profil z rozszerzoną matmą/fizyką :)
@rekinmartin92933 ай бұрын
dużo słów, mało treści, idę dalej
@YoshiYoshiyuki3 жыл бұрын
Polecam podgłośnić troszkę w post-produkcji, bo głos jest strasznie cichy ;(
@sangwoah3073 жыл бұрын
a co sadzisz o technikum programistycznym? jestem w 8 klasie i obecnie skupiam sie na wyborze szkoly. moze w programowaniu i znajomosci języków mistrzem nie jestem (interesuje sie programowaniem, ale czy do technikum nie idzie sie po to aby sie uczyć?). angielski mam w pełni opanowany i potrafie sie nim biegle posługiwać, nie tylko ten szkolny ale i w ogóle. jedno pytanie - warto?
@JZP3 жыл бұрын
A jakie inne opcje rozważałeś? Liceum?
@sangwoah3073 жыл бұрын
@@JZP ogolniaka, jakis profil z rozszerzonym angielskim. wlasciwie licea ogólnokształcące rozważam 2, jedno stosunkowo najlepsze w miescie (chcociaz ponoc nauczyciele sa straszni) i jedno z troche niższym poziomem nauczania (na dobra sprawe to na mature mozna sie samemu przygotować dobrze)
@karoldbrowski7712 Жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek przy czym trochę muszę się nie zgodzić na temat umiejętności. Zdolności matematyczne są niewątpliwie powiązane z abstrakcyjnym myśleniem przy czym w wielu dziedzinach programowania takie umiejętności są niezbędne a przynajmniej bardzo ułatwiają prace. Wart też wspomnieć że często specjaliści od kadr lubią zaskoczyć kandydatów "testem na inteligencje" (test abstrakcyjnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów) który dla osoby z uzdolnieniami matematycznymi jest łatwiejszy i zazwyczaj lepiej wychodzi. Często pracodawcy lubią wytestować swoich kandydatów poprzez danie im jakiegoś problemu algorytmiczno/matematycznego którego rozwiązanie może decydować o dostaniu pracy. Dlatego uważam że uproszczanie matematyki do wzoru skróconego mnożenia jest trochę błędne i lekceważące.
@Luzzny2 жыл бұрын
I do tego mi wyskakuje reklama jakiegoś webmakera na początku polecam
@jakubzalewski86372 жыл бұрын
Czy bez znajomości angielskiego łatwo znaleźć pracę albo czy to możliwe?
@JZP2 жыл бұрын
Niestety jest to dość ciężkie - angielski jest standardowym wymaganiem.
@jakubzalewski86372 жыл бұрын
@@JZP Ajaj no to po mnie🤣
@narkes80962 жыл бұрын
@@jakubzalewski8637 mi też średnio idzie z angielskim, ale myślę, że poziomu b1, czyli wymaganego może nauczyć się każdy ;)
@szaman6204 Жыл бұрын
Może na Ukrainie jest to możliwe.
@Alex_Ukrop3 жыл бұрын
Super sprawa😎 dzięki za info
@proton47692 жыл бұрын
Witam chciałem zapytać czy Pan zrezygnował z bycia programista na rzecz bycia you tuberem? 🙂
@JZP2 жыл бұрын
Nie :D
@proton47692 жыл бұрын
@@JZP Aha 🙂
@meroina2 жыл бұрын
A jesli mam problemy z matematyka,mam szanse? Czy mogę sobie darować?
@JZP2 жыл бұрын
Masz :)
@meroina2 жыл бұрын
@@Tomi-YT czyli nie dam rady :) Dziękuję. Przynajmniej ktos to ukazał realistycznie.
@meroina2 жыл бұрын
@@Tomi-YT jak najbardziej rozumiem. Przyznam że samo programowanie mnie interesuje,ale matma nie była mi nigdy po drodze. A nie mam zamiaru odczuwać zmęczenia, jak sam to ująłeś. Doceniam że jasno to przedstawiłeś. Bo to lukrowanie na każdym kroku ,nie jest żadna wskazówka. Chciałam realnie ukazana rzeczywistość.
@nowy5 Жыл бұрын
@@Tomi-YT są takie zagadnienia do zaprogramowania, że wystarczy umiejętność dodawania i takie, że profesura z matematyki to bywa mało
@nowy5 Жыл бұрын
@incognito a czy w wieku 35 lat nauczysz się np. hiszpańskiego? jak ci się chce to się nauczysz, jak nie to nawet mając 15 lat nic ci to nie pomoże
@vizon67373 жыл бұрын
A dało by się zostać bekend-develeporem poświęcając 1h dziennie w 4 lata i od razu po szkole średniej dostać prace
@scKaron33 жыл бұрын
1460 godzin w porównaniu do tych około 300h na jakiś kursach brzmi dobrze, jeśli byś był wytrwały przez taki czas xD
@vizon67373 жыл бұрын
@@scKaron3 dzk
@narkes80962 жыл бұрын
@@scKaron3 brzmi nawet bardzo dobrze, bo informacje będą lepiej przyswajane niż te podczas katowania 5-10h dziennie
@kamildugosz72802 жыл бұрын
Kurs 10 misięcy ?
@19duch4 жыл бұрын
Witam chciałbym sie zapytać od czego zacząć nauke?
@JZP4 жыл бұрын
Hej! Odpowiadamy na to pytanie w odcinku #4 :) Miłego oglądania!
@darekw19672 жыл бұрын
Przeczytaj sobie ofery pracy dla programistow i ustal jakich wymagan jest najwiecej i co trzeba znac najczesciej i wtedy zacznij uczyc sie. Dobra rada abys na poczatek dobrze nauczyl sie GIT-a
@patmattv Жыл бұрын
Wszystko super, ale ilość popełnionych błędów językowych aż rezi.....
@ppawzik3 жыл бұрын
"tak, otóż nie" haha
@4Kol_o2 жыл бұрын
A czy zawsze programiści tyle będą zarabiać?
@4Kol_o2 жыл бұрын
@@Tomi-YT To wiem ale czy za 15 lub 20 lat też tyle będą?
@gruchox69173 жыл бұрын
Mam rozumieć,że podstawa to matematyka i angol c'nie ? :DD
@JZP3 жыл бұрын
Nawet nie tyle matma, co sama umiejętność rozwiązywania problemów :) No i angielski zdecydowanie tak :)
@gruchox69173 жыл бұрын
@@JZP No to dobrze wiedzieć. W takim razie serdecznie sobie podziękuje xD. Matma to dla mnie zło wcielone do dziś mam braki z podstawówki nawet xDD
@szymek16s2 жыл бұрын
@@gruchox6917 nie matma a rozwiązywanie problemów.
@kostekkostecki57502 жыл бұрын
@@szymek16s jakich problemów
@szaman6204 Жыл бұрын
@@kostekkostecki5750 haha
@dawidkubicki66992 жыл бұрын
Hej Przychodzę z pytaniem odnośnie wykształcenia , życie potoczyło mi się tak że ukończyłem póki co jedynie szkołę zawodową a w ostatnim czasie po odkryciu programowania i tworzenia stron internetowych doszedłem do wniosku że jest co coś co chciałbym robić na dłuższą metę i zastanawiam się czy nie mając wykształcenia będę miał szansę dostać pracę czy będę skreślamy z automatu , świetny materiał pozdrawiam 😊
@JZP2 жыл бұрын
Jak najbardziej będziesz miał szanse, jeśli chodzi o pracę dla programistów to w 99% przypadków liczy się skill a nie papier :) powodzenia!
@darekw19672 жыл бұрын
O korporacjach mozesz zapomniec... Firmy poszukuja doswiadczonych programistow z odpowiednia praktyka. Robienie stron internetowych to ulamek wymagan w takich firmach ;)
@rymarzkrzysztof2 жыл бұрын
Jest dodatkowa droga KKZ (kwalifikacyjne kursy zawodowe) w szkołach zaocznych, masz tylko przedmioty zawodowe, podchodzisz do kwalifikacji gdy zdasz obie w danym zawodzie to masz technika - aktualnie te kwalifikacje mają oznaczenia INF
@michasobstyl2493 Жыл бұрын
A co jak sztuczne inteligencja podejmie pałeczkę
@mcdonaldscook1444 Жыл бұрын
no to dupa
@damianoowski50833 жыл бұрын
Witam, można zostać programistą uczyć sie w internecie i pracować na własną rekę np. tworzenie stron internetowych? Czy koniecznie jest pracowanie w korporacji żeby w tym zawodzie sie wybić?
@JZP3 жыл бұрын
Cześć Damian :) Praca w korpo aboslutnie nie jest konieczna, możesz zacząć na własną rękę. Właściwie to wiele osób zaczyna właśnie od tworzenia stron dla rodziny/znajomych/organizacji charytatywnych żeby zyskać doświadczenie. Czasami przy okazji wpadnie również trochę grosza :)
@orangutan8886 Жыл бұрын
matma też się przydaje do algorytmów
@mariuszsaassa4144 жыл бұрын
Jaki program jest przyszlosciowy dla programistow . Czy ciezko to przewidziec ? Czy java c++ ?
@michaorzechowski49483 жыл бұрын
Program?
@mariuszsaassa4143 жыл бұрын
@@LS90 ok dzieki aza info ,a ktory jest bardziej przyszlosciowy jezyk ? ktory szybko nie wypadnie z jezykow lub bedzie odgrywac wieksza role?
@mariuszsaassa4143 жыл бұрын
@@LS90 ok dzieki ,a na co zwrocic wieksza uwage podczas nauki ? co sie baerdziej przydaje?
@mariuszsaassa4143 жыл бұрын
@@LS90 raczej chodzilo mi o co zwrocic uwaage aby sie lepiej uczylo z perspektywy kogos kto to umie ?
@mariuszsaassa4143 жыл бұрын
@@LS90 ok dzieki za pomoc
@kurwiszon-mikke58512 жыл бұрын
Lanie wody. Sorry, Mistrzu, ale taka prawda. Coś co można powiedzieć w minutę, w 60 sekund, to Ty rozwlekasz w nieskończoność. Czyli w 7 minut z hakiem. Horror.
@kurwiszon-mikke58512 жыл бұрын
No i jeszcze k_rwa nazwa tego kanału... Dlaczego tak bardzo podobna jest do : "Jak nauczyć się programowania" około 60 tysięcy subskrybentów : kzbin.info%C4%87si%C4%99programowania/videos - - WTF ? Programista z tak bardzo ograniczoną wyobraźnią ???
@kurwiszon-mikke58512 жыл бұрын
Wyobraźmy sobie ... autobus 6:10 może kruwa prom kosmiczny ?
@JZP2 жыл бұрын
Nie wiem, Mistrzu, może dlatego, ze oba kanały tworzą materiały dla osób które zaczynaja przygodę z programowaniem? xD
@nowy5 Жыл бұрын
po co tu tracisz czas?, wejdź na forum jak poprawić 4532 błąd w systemie win11 lub coś podobnego
@erykbaradziej36393 жыл бұрын
TALENT! Nikt o tym, a szczególnie sam autor, nie wspomniał, ale brak talentu skazuje z góry na porażkę, choćby nie wiem, jak dużo czasu poświęcać na naukę i ćwiczenia. A reszta to tylko dodatek, choć też konieczny, bo w praca sama się też nie zrobi (zadania trzeba wykonać). Tak więc, kto ma trudności z matematyką, niech pomyśli o innym zawodzie (tak, to przykre, ale to prawda)! Ponadto z czasem znaczną część pracy programistycznej przejmie sztuczna inteligencja a bardziej będą się liczyć znajomość systemów informatycznych i ich zastosowań w realnym świecie, niż umiejętność kodowania, ponieważ kodowanie przejmie właśnie sztuczna inteligencja (AI). Bardziej będzie się liczyć umiejętność znajdowania odpowiedzi na pytanie "co zrobić?" niż "jak to zrobić", aby rozwiązać jakiś konkretny problem w otaczającym nas świecie (można to określić jako swego rodzaju wynalazczość). W związku z tym zmniejszy się zapotrzebowanie na programistów (koderów) a wzrośnie na projektantów i wdrożeniowców. Warto więc chyba zacząć od zapoznania się z językiem projektów informatycznych, jakim jest UML, o czym wielu dziś zapomina.
@heytear1421 Жыл бұрын
@@Tomi-YT ja bym nie przekładał ocen z matmy w szkole na sposób myślenia. Myślałem że jestem słaby z logiki bo leciałem na dwójach. Skończyłem edukację, parę miesięcy agonii, myślałem że się do większości nie nadaje "bo słabe oceny". Bazinga, testy na IQ w widełkach 130-137. System przemielił moje poczucie wartości. Zazwyczaj byłem wyśmiewany za te idee w szkole jak mówiłem żeby robić biznesy. Miałem ten "gut feeling", intuicja podpowiadała dobrze i przez to zawsze kwestionowałem zamysł szkoły i sens nauczycieli. Uczą, a sami żyć nie potrafią. Poszedłem w biznes i okazało się że to jest to. Więc oceny w szkole, zwłaszcza z matmy nie muszą mówić o czymkolwiek. Miałem z dwóch takich co mieli same 5 i przy okazji wyglądali na takich co boją się żyć, bez własnego zdania. Wystarczy mieć poukładane pod kopułą, umiejętnie zarządzać swoim czasem i uświadomić sobie ze nie mozna pracowac dla pieniędzy, tylko pieniądz dla człowieka
@mabciapayne16 Жыл бұрын
Z tym talentem to często jest tak, że jest on mylony z nakładem pracy, jaki dana osoba włożyła w rozwój w danej dziedzinie w przeszłości. Więc jak ktoś sobie radzi lepiej od nas, to niekoniecznie znaczy, że jesteśmy gorsi z natury, tylko może tamten ktoś ma większe doświadczenie.
@arerrera36122 жыл бұрын
O, to chyba odcinek o mnie Plottwist: Bo zostałem już chirugiem neuronowym essa (czy jakos tak, nwm jak sie to zwie dokladnie, bo zmyslam tera)
@Nicozaur_VoD2 жыл бұрын
666 likes XD
@nexarr2 жыл бұрын
XD
@hasztagt99152 жыл бұрын
Cześć Filip , tutaj Filip
@loczekmoziu94762 жыл бұрын
ogolniki ktore kazdy wie wiercisz w serzs ktory nie ma juz dziur, przykre ze taka monotematycznosc pomaga w zarobieniu kasy na wyswietleniach
@nowy5 Жыл бұрын
rozumiem, że zacząłeś kurs prawa jazdy od analizy jak Kubica pokonuje trzeci zakręt na torze w Monaco 😉
@wilk0002 Жыл бұрын
Nie każdy może być programistą i nie chodzi tu o brak zaangażowania ale "Mindset" analityczne podejście do problemu, dokładność co często też nie jest domeną wielu osób które widziałem. Sam w branży jestem od 16 lat +- programowanie niskopoziomowe / Chmury - hurtownie danych, dziesiątki razy widziałem ludzi co chcieli zacząć bo - oczywiście pieniądze. Ponadto jeżeli nie polubisz tego co robisz to wypalenie też następuje szybko. Potrzeba ciągłego dokształcania też nie wszystkim leży a jest to podstawą. Nauka nowego języka czy technologii w locie podczas rozpoczynania projektu który ma wystartować za tydzień też jest szokiem dla niektórych. Znam mitycznego pythona a za tydzień jestem wrzucony w projekt pisany w języku R i serwisami których tylko pobieżnie znasz nazwy i trzeba się adaptować. Jak już nadmieniłem nie jest to lekka praca jak się niektórym wydaje i klikaniem w klawiaturę i magicznie wszystko się dzieje.