Jak zwykle super filmik Panie Tomaszu, super porównanie. Pozdrawiam i czekamy na więcej! Co do śmigłowca, czy to ultralekki czy normalny, przy spokojnym wietrze frajda taka sama.
@qpeciarz19023 жыл бұрын
Bardzo cenię sobie fachowość tego typu publikacji. Ale tutaj nie ma jej wiele. Wydaje Pan książkę, z której wiedzę będzie czerpał... no właśnie. Kto ? 4:08 - Atakujące z ekranu wartości: moc (HP), nie wiem co (K*G - Kelwin * przyspieszenie ziemskie), i ponownie moc, choć w Koniach Mechanicznych (bo dystans ma przecież jednostkę "km").
@ansuz36533 жыл бұрын
Boję się latać samolotami, ale gdy latałem w klubie na lotni to nie czułem żadnego lęku, pomimo, że lotnia jest znacznie bardziej niebezpieczna niż wygodny samolot pasażerski. Podobnie jest z samochodami. "Szaleję" własnym roadsterem a jadąc jako pasażer, nawet z dobrym kierowcą trzymam się kurczowo fotela. Nawet w autobusie czuję lekki niepokój! ;))) Wspinałem się na spore, pionowe skałki i nie czułem lęku, ale gdy widzę film z kamery na cudzym kasku to mam ciarki na plecach. ;))) Kurczę, nie ufam ludziom, tylko sobie, więc teoretycznie skazany jestem na własny śmigłowiec. ;)
@sierrazulu8 ай бұрын
Oooo dopiero wpadł mi w oko ten film ze Śmigłowcem Łukasza. Dobry film edukacyjny!
@igortrela17963 жыл бұрын
Kiedyś sobie obiecałem ze jak już wygram w totka to sobie taki kupię 😂 ciekawa i jednak tańsza forma latania. A film jak zawsze interesujący.
@yarpenzigrin18932 жыл бұрын
Czyli skończy się na marzeniach.
@savageaxis7721 Жыл бұрын
@@yarpenzigrin1893 Nie przejmuj się , ja też sobie obiecałem i pewnie skończy się na marzeniach 🤣
@januszpolski42283 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał, lotnictwo to piękna pasja i dziedzina życia jak i transportu. Niemniej jednak przy śmigłowcach zawsze będę obstawał za tymi co mają po dwa silniki a nie jeden.
@jmingog202310 ай бұрын
Chodzi o. bezpieczeństwo?
@wooshidorzssta4653 жыл бұрын
zmieniam swoje marzenie właśnie
@ToTylkoLU3 жыл бұрын
Cena Dynali to ok 750 tys. zł. To nadal nie jest w zasięgu 90 procent społeczeństwa. Oczywiście nie jest to cena zaporowa, ale stawiająca koszty rekreacji śmigłowcowej o kilka półek wyżej niż samoloty ultralekkie, wiatrakowce itp.
@marcpas20123 жыл бұрын
w zasiegu 99,98% spoleczenstwa ;)
@ToTylkoLU3 жыл бұрын
@@marcpas2012 Można teoretycznie wziąć leasing czy spółkę, ale to też trzeba mieć aktywa i dochód na odp. poziomie. Czyli praktycznie prezesi, wlasciciele firm, ewentualnie wyżsi urzędnicy, wojskowi itp. Reszta kupi paralotnie, motolotnie, w porywach do używanego wiekowego ultraljta.
@marcpas20123 жыл бұрын
@@ToTylkoLU Za 20 lat to wszystko powinno stanieć. 😉
@Artro103 жыл бұрын
@@marcpas2012 albo zdrożeć... raczej zdrożeć bo w cebulandii jeszcze nic nigdy nie potaniało a i na świecie tendencje są takie, że wszystko drożeje
@marcpas20123 жыл бұрын
@@Artro10 telefony staniały, samochody elektryczne tanieją. Kto wie.
@fiuel3 жыл бұрын
dopóki sami ludzie nie zaczną robić swojego coś niż tylko pracować u kogoś i tylko konsumować i oglądać tv to się nic nie zmieni
@Pugh-ZbigniewUrbański8 күн бұрын
Aleś się śliznął po temacie. Jaki koszt szkolenia, jaki koszt lotu, jakie zasięgi, jakie parametry, jak duże musi być lądowisko, jakie masy, ile kosztuje zakup, jak wyglądają kwetie rejestracji i uzywania wg prawa lotniczego. ech.
@OKIEMPILOTA_TS8 күн бұрын
Zapraszam do przygotowania i zaprezentowania głębszej analizy.
@mastermati7733 жыл бұрын
Kurde, wygląda jakby wibracje były bardzo mocne.
@allmypassionsallmylife3 жыл бұрын
Rozumiem, że ten start niejako z rozbiegiem jest na wypadek awarii silnika i lądowania w autorotacji, czy są jakieś inne przeciwskazania aby przy starcie wznieść się na 30m i dopiero ruszyć do przodu?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
To jest dość standardowy start. Również śmigłowcem startuje się z rozbiegu i rozpoczyna właściwe wznoszenie przy 50-70 węzłach. Oczywiście, wtedy kiedy nie ma innego wyjścia, i mamy wokoło przeszkody, możemy wznieść się w takim "kominie". Ale nie zawsze się da. Każdy śmigłowiec dysponuje określoną mocą startową, która zależy nie tylko od mocy silnika, ale też od masy w danym locie i warunków atmosferycznym. Niekiedy, na przykład przy dużej wysokości gęstościowej nie da się wystartować "pionowo", za mało mocy, musi być prędkość postępowa. Do autorotacji też potrzebna jest prędkość postępowa. Teoretycznie taki R44 może autorotować przy prędkości 0. Ale jest to manewr trudny i może być niebezpieczny. Nie lata się go zasadniczo przy podstawowym szkoleniu.
@allmypassionsallmylife3 жыл бұрын
@@OKIEMPILOTA_TS dzięki za wyjaśnienie
@listonoszpat2333 жыл бұрын
Nie bój żaby nie przeładujesz go i grubej żony też nie załadujesz bo jak będzie miał za ciężko to będzie ślizgał na paskach jak w Bizonie ;-)
@MrMarek413 жыл бұрын
Co się stało z Robinsonem 22.Kiedyś widywałem go, a od pewnego czasu już nie?
@polskiedruzynystrzeleckiew58204 ай бұрын
Jak leciałem Robinson R44 z pod centrum handlowego M1 w Poznaniu to pilot pytał Ławicę o zgodę na start. To zawsze tak się robi czy tylko w mieście? pozdrawiam
@OKIEMPILOTA_TS4 ай бұрын
W strefie kontroliwanej (ctr), czyli obszarze lotniska kontrolowanego - bez względu na to czy jest w mieście czy poza
@jozefadamowicz97163 жыл бұрын
porównanie do Robinsona R44 raczej nie trafne, inna klasa maszyny, R22 jest w tej klasie ale nie do końca ponieważ R22 jest śmigłowcem certyfikowanym
@savageaxis7721 Жыл бұрын
Piękna sprawa...
@piotrbednarczyk5233 жыл бұрын
Podstawową wadą "tych mikrośmigłowców" jest SILNIK ! Tylko turbina daje zapas mocy ! Niestety cena ...
@kubamiszczz3 жыл бұрын
I masa, przy większym wietrze jak liść :) ale ze samolotami statkami tak samo
@djsollar3 жыл бұрын
Lepszy i bezpieczniejszy niz Hayabusa I caly czas grzeje 135 KM na Prawie pel nym gazie Jaki jest resurs silnika do remontu ile motogodzin? Ile motogodzin wirnika glownego? Lot we mgle wogole mozliwy?
@tytusbomba603324 күн бұрын
Czemu tak trzęsie? Nawet głos się łamie. W ultra lekkim samolocie tego nie ma więc jestem ciekaw
@omicronczeskaspawarka.59123 жыл бұрын
Dlaczego to jest takie drogie.materiału nie za wiele.polskie firmy powinny to robić.dla chętnych poliniakow
@djsollar3 жыл бұрын
Materialy wysilone w lotnictwie zawsze byly drogie Do tego producja krotkoseryjna I certyfikaty sa piekielnie drogie A certyfikowac trzeba kazdy jeden stop Metalu oraz kazde nowatorskie rozwiazanie technologiczne
@Szybki22 жыл бұрын
To tak jak byś zapytał co tyle kosztuje w motocyklu enduro lub lepiej cross : 2 koła , silnik , łańcuch rama siedzenie ,zaieszenie i zbiornik paliwa waga do 100 kg . Nic tam nie ma a 45 tyś trzeba dać . Do tego silnik ma inspekcje co 100 mth 2t a 4 t zmieniasz olej co 8 h
@olo35392 жыл бұрын
za to odpowiada już polityka państwa, ceną/kosztami stworzono monopol! kto na tym traci ? Pan i Pani na tym traci. Najtaniej znalazłem zrobienie uprawnień na UL'a 50 k PLN :)
@unverifiedbiotic Жыл бұрын
Byli tacy co nawet łódź podwodną chcieli zrobić tanim kosztem bez bawienia się w certyfikaty, jak to się dla nich niedawno skończyło chyba pamiętasz.
@alanowa1234 ай бұрын
@@unverifiedbiotic bez certyfikatów, a bez myślenia to dwie różne sprawy
@JoeMcCohn11 ай бұрын
a porównanie bezpieczeństwa ?
@homopoeticus13 жыл бұрын
Mnie nie stać, ale gdyby ktoś oferował przelot takim maluchem, to chętnie bym skorzystał. Myślę tu o przelocie typowo rekreacyjno-turystycznym i nie za tysiące zł, tylko max za kilka stówek. Maszyna raczej jest ekonomiczna, więc raczej przeloty turystyczne powinny być na każdą kieszeń.
@andrzejmatuszczyk96647 ай бұрын
Tak wskazywałaby logika. Niestety w naszym bantustanie panujś przepisy ustalone w demoludach tak żeby żadnej "nie uświadomionej czarnej masie wybić z głowy fanaberję wolnego podrużowamia. Najtaniej jest zarejestrować latadełko w Czechach i tam chomilogować.
@remka36503 жыл бұрын
Jak najbardziej ma sens. Ale Jeszcze wzialbym sprytny smiglowiec pod uwage mianowicie Rotorway a koszt jest mniejszy. Pozdrawiam
@ebc41sp3 жыл бұрын
Jaki dokładnie jest tam silnik zamontowany? Bo przyznam się, że dźwięk wydaje taki jak by to była jakaś benzyna piłująca na odcince cały czas.
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Rotax, ten mocny, 135h, ale rotax, więc musi piłować. 5000 obrotów z reduktorem. Jak w samolotach.
@ebc41sp3 жыл бұрын
@@OKIEMPILOTA_TS Omg. A taka tradycyjna 'korba bokiem' albo tak bardziej poważnie remont generalny co ile motogodzin? I trochę mnie dziwi, że jego trzeba aż tak strasznie wysoko kręcić. Przecież to nie jest dwusuw, tylko czterosuw i to o nie takiej małej pojemności.
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
@@ebc41sp rotax-y serii 900 to już standard na rynku samolotow lekkich, śmigłowców i wiatrakowców. 2000h, tak jak standardowe zasilane avgasem lycomingi czy continentale. Zasilane benzyną i spalanie 18-25l, w zależności od modelu i rodzaju statku. Niestety, choć nie ma nic piękniejszego niż bulgot mojej 540-ki w socacie czy r44, to potępujący od lat kryzys paliwowy wymusza taką transformację.
@adasserafin57793 жыл бұрын
@@ebc41sp s
@piotrprzybylski29533 жыл бұрын
Wspominiał Pan, że nie przepada Pan za trasami na śmigłowcu typu cross cuntry. Czy jezt tak przez brak Autopilota?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Śmigłowce mają autopiloty, również R44. Nie przepadam, bo poza śmigłowcami hi-performance, drogimi turbinami, którymi i tak nie będę latał, to przelot na tłokowym śmigłowcu to taki trochę fuel-burning bez wartości dodanej.
@jmingog202310 ай бұрын
@@OKIEMPILOTA_TSprzecież taki dynali pali 20 e95 na godzinę w tym czasie przyleci się 150 km. To całkiem moim zdaniem niezłe biadać pod uwagę np. Że z Warszawy na Hel helikopterem w linii prostej mamy 310 a autem 430
@tomekj30873 жыл бұрын
Ciekawie było by też obejrzeć jakiegoś wiatrakowca własnej konstrukcji. Pozdrawiam.
@maciejurbanczyk21153 жыл бұрын
To może jeszcze wiatrakowiec Panie Tomku?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Polatałem trochę na wiatrakowcu, kolega mnie "wkręcił" kilka lat temu ;) No może, zobaczymy jak z czasem i dostępem.
@PROinstal3 жыл бұрын
No muszę sobie kupić 🤓
@majkizbajki80323 жыл бұрын
Ciekawe 👍. A może jakis film o autożyro własnej konstrukcji?
@biaymis9882 Жыл бұрын
Do czego sluzy ten wskaznik na szybie?
@OKIEMPILOTA_TS Жыл бұрын
Nitka? Najprostszy sposób kontrolowania przez pilota czy śmigłowiec leci z prawidłowym opływem (tzn czy nie ma ześlizgu czy wyślizgu - po ludzku, czy nie leci „bokiem”, albo „krzywo”;)
@krzysztofprus72472 жыл бұрын
a ile kosztuje
@blacked_b_72903 жыл бұрын
bardzo fajny śmigłowiec
@polak95763 жыл бұрын
O wszystko można pytać czy na sens czy ma sens twoje życie czy ma sens kupować samochód za 300 tys jak można kupić za 10 tyś też zajedzie z punktu A do punktu B głupie pytanie
@Gronostajl20 Жыл бұрын
Czym szybciej nauczyć się latać? Ultra lekkim śmigłowcem czy samolotem? Jako tylko obserwatorowi wydaje mi się, że śmigłowiec jest łatwiej opanować.
@OKIEMPILOTA_TS Жыл бұрын
Oczywiście samolot. Śmigłowiec dla kogoś kto zaczyna jest sporo trudniejszy.
@deltapapa-673 жыл бұрын
A JK2 Nano...jak sie bawić to sie bawić.
@PiotrSygutPL3 жыл бұрын
👍
@888waldi3 жыл бұрын
Czy wiatrakowiec nie jest bezpieczniejszy ??
@djsollar3 жыл бұрын
A w ktorej fazie lotu wiatrakowiec jest bezpieczniejszy Zobacz jak lataja modele wiatrakowvow RC to odechce ci sie nawet myslec o locie w big size
@888waldi3 жыл бұрын
@@djsollar Wiesz nie znam się dokładnie na lataniu , ale informacja że wiatrakowiec jak mu silnik stanie , to jest w stanie opaść ( wylądować) a załoga przeżyje , brzmi atrakcyjnie 😁👍.
@djsollar3 жыл бұрын
@@888waldi Opcja ladowania na autorotacji czyli bez pracujacego silnika w helikopterach jest tak samo mozliwa tylko trzeba odpowiednio skonfigurowac parametry lotu do tego stanu lotu czyli predkosc slizgowa i odpowienio ujemny kat lopat potrzeba na to tylko odpowiedniego czasu i wysokosci w chwili gdy nastapi awaria nie to czyni wiatrakowce lepszymi od smiglowcow jedynie w wiatrakowcach nie ma wirnika ogonowego co czyni je bezawaryjnymi w tym przypadku gdyz awarie wirnika czy tez w nowszych specjalnej dmuchawy ogonowej kontrujacej moment obrotowy maszyny sa zmora kazdego pilota helikoptera szczegolnie niekorzystne gdy smiglowiec jest w zawisie awaria ogona nie daje szans wejscia w stan autorotacji i tu nawet duzy zapas wysokosci moze nie pomoc oczywiscie wiatrakowce sa tansze bo mniej wysilona konstrukcja ale opcji i stanow latania i manewrow akrobacji tez mniej
@888waldi3 жыл бұрын
@@djsollar 👍 ale jakby były 2 śmigiełka w przeciwnych kierunkach to by się to nie skompensowało ??
@djsollar3 жыл бұрын
@@888waldi To jest drogie technologicznie rozwiazanie Dobre tylko w modelach i zabawkach Byc moze w przyszlosci jak beda jeszcze Bardziej wysilone materialy Ale do tego czasu szerokiej masci drony wypra rynek
@renny44923 жыл бұрын
Czy. Na pokładzie jest spadochron ?
@djsollar3 жыл бұрын
Nom Najpierw mikro lasunki odpinaja lopaty z wirnika flownego zeby nie odciely glowy A zaraz otwiera sie kokpit mimo pedu powietrza przy spadaniu swobodnym I mozna skakac odpiac sie z fotela Jasne Ale chyba tylko Apache ma taki system Akapulta wraz z siedzeniem nawet na wysikosci zerowej ze spadochronem
@renny44923 жыл бұрын
@@djsollar To sarkazm oczywiście ;)
@djsollar3 жыл бұрын
@@renny4492 widzialem na jakims filmie taki projekt zeby zamontowac spadochron nie tylko dla pilota ale dla calego ultralekkiego samolotu przy obecnych materialach waga tego spadochronu byla calkiem akceptowalna do eksploatacji ultralekkiego samolotu badz helikoptera nie moge zapomniec opini pilotow z USA twierdzili ze aircrafty stalyby sie zbyt bezpieczne przez to nudne i zabiloby to ducha w lataniu czyli poczucia ryzyka...
@renny44923 жыл бұрын
@@djsollar O proszę…Nie byłem nawet świadom ze są takie opcje 🤔
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Bardzie wiele samolotów ma spadochrony - nie tylko ultralekkie. Np. Cirrus, najlepiej sprzedający się samolot na świecie. Z tym ryzykiem to jakaś głupia plotka. Ze śmigłowców - Zephire - pierwszy cywilny śmigłowiec ze spadochronem.
@mazuras13 жыл бұрын
A to tak się trzepie kamera czy cały helikopter ?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Każdy śmigłowiec, tym bardziej mały, to porządna trzepaczka. Jak ktoś powiedział, śmigłowiec to 15 tyś części obracających się wokół permanentnego wycieku oleju. I jeszcze każdy trzepie inaczej;)
@mazuras13 жыл бұрын
@@OKIEMPILOTA_TS Dobre :) :) A koledze samolotowemu to przeszkadza czy da się z tym żyć ?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
@@mazuras1 da się przeżyć;)
@mazuras13 жыл бұрын
@@OKIEMPILOTA_TS Kiedy zawitasz kolego na EPKP ? Czymkolwiek 🙄
@piotrprzybylski29533 жыл бұрын
Może Pan powiedzieć jak działa Governor?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
W dużym skrócie, governor to device, który ma automatycznie zgrywać obroty silnika i wirnika, tak, żeby pilot nie musiał robić tego ręcznie, i operować tylko skokiem śmigieł na wirniku. Jeżeli nic złego się nie dzieje, to governor „pilnuje”, żeby te obroty trzymały 100% i tyle.
@piotrhuzar5693 жыл бұрын
R44 i dynali mają bardzo dziwny ster. Z ultralekkich Heli to najlepiej wypada Mosquito. Przy okazji, w USA podobno na ultralekkie śmigło nie trzeba mieć papierów. Ile w tym jest prawdy???
@ToTylkoLU3 жыл бұрын
Do 200 kg masy startowej przy masie samolotu do 115kg nie trzeba mieć papierów nawet w Polsce, także jeśli śmigło waży 115 kg to nie trzeba nic mieć.
@wojciechlenardt98703 жыл бұрын
@@ToTylkoLU aż mi się wierzyć nie chce , na drona powyżej 4 kg trzeba mieć podobno a na samolot gdzie razem z samolotem waży poniżej 200 nie ??
@davidciurus39503 жыл бұрын
@@wojciechlenardt9870 dla mnie też to brzmi jak nonsens, ale z drugiej strony prawdopodobieństwo uszkodzeń ciała i mienia spowodowane dronem jest dużo większe zakładając ich popularność powiązaną z kosztem.. Poza tym przy dronie operator wiele nie ryzykuje, co najwyżej stratę sprzętu lub rozpoznanie a do ULH już wsiada i, jakby nie patrzeć, potencjalnie ryzykuje zdrowiem lub nawet życiem... W dodatku złożoność konstrukcji helikoptera, nawet ultralekkiego (podejrzewam że chodzi głównie o dokładne wyważenie, wirujących elementów mających dużo większą masę niż w samolocie) sprawia że helikoptery mają bardziej złożoną i droższą w produkcji konstrukcję.. Może się mylę, jeśli tak, proszę mnie poprawić..
@davidciurus39503 жыл бұрын
Ponoć Mosquito to też najtańszy ultralekki Heli...
@norbert.kiszka3 жыл бұрын
@@wojciechlenardt9870 trzeba mieć na UAV powyżej 0.25 kg a nie 4 kg.
@adrianopolacco58087 ай бұрын
Wszystko co lata ma sens
@ekorych3 жыл бұрын
Czy śmigłowiec ultra lekki czy wiatrakowiec? Obie konstrukcje wydają się mieć podobne zastosowanie.
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Wiatrakowiec potrzebuje jednak pasa. Jeżeli nie mamy dostępu do pasa, przy domu, tam gdzie często przebywamy, to to robi różnicę. Z kolei wiatrakowiec jest mniej wymagający w zakupie. Więc, jeżeli ktoś nie potrzebuje pionowego startu i lądowania, to jest opcja.
@GENERAL_POSTAL3 жыл бұрын
a jak wygląda kwestia uprawnień? Czy takie same jak na zwykły śmigłowiec, czy jest to jakoś skategoryzowane?
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Można oczywiście na licencji, ale wystarczy tzw. Świadectwo kwalifikacji.
@rolnikzsahary48003 жыл бұрын
Podobno nie ma głupich pytań dlatego pytam:co w momencie awarii,unieruchomienia silnika podczas lotu? Pozdrawiam.
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
Autorotacja. Czyli wykorzystanie siły nośnej wirnika. Potrzebna szybka reakcja, ściągnięcie skoku i utrzymanie zalecanej prędkości. I do ziemi. Przy teoretycznie perfekcyjnym wykonaniu nawet śmigłowiec będzie cały. Ale najważniejsze, żeby samemu się wykaraskać.
@rolnikzsahary48003 жыл бұрын
@@OKIEMPILOTA_TS Dzięki za odpowiedź,pozdrawiam.
@januszstanowski59943 жыл бұрын
Fajny sprzęt
@xjaker91x2 жыл бұрын
Cenowo gdzieś $125k :)
@tadloki3 жыл бұрын
dobre
@kamillkowalski6193 жыл бұрын
Tak bym chciał latać helikopterem.
@m72m723 жыл бұрын
Bez sensu, to się tak telepie że ledwo gadają
@NIESYSTEMATYCZNY3 жыл бұрын
Kurde ale sprzęt ale bym se polatał
@wacawbieszczada2403 жыл бұрын
Podejrzewam, że ultralekkie śmigłowce zostaną niedługo wyparte przez o wiele bezpieczniejsze, prostsze w konstrukcji i tańsze quadcoptery. Musi jednak zejść do ludzi technika bardzo wydajnego zasilania elektrycznego.
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
To jest kierunek. Ale jeszcze chwile to zajmie, celuję w 10-15 lat. Kluczem będzie przełom w zasilaniu, który postępuje krocząco. Ale nie tylko. Bo „copter” do przewozu tkanki ludzkiej będzie musiał spełnić wymogi konstrukcyjne, krórych dzisiaj żadna konstrukcja tego typu nie spełnia - zasada „reduncancy”, czyli zastąpienia elementu, który zawiódł innym. Czyli, taki „copter” musiałby móc kontynuować lot i wylądować bezpiecznie przy awarii choćby jednego silnika. Śmigłowiec czy samolot jednosilnikowy są konstrukcjami bezpiecznymi aerodynamicznie (śmigłowiec autorotuje, samolot szybuje) - copter nie ma tych właściwości, przy awarii tylko jednego silnika nie jest w stanie utrzymać stabilności. Dużo bardziej zaawansowana żyrokompensacja i systemy ratunkowe będą niezbędne, żeby „coptery” mogły przewozić ludzi. Ale, once again, nastàpi to nieuchronnie. Choć stawiałbym docelowo na systemy bezśmigłowe.
@SlawcioD3 жыл бұрын
@@OKIEMPILOTA_TS Panowie! Przyszłość już jest: kzbin.info/www/bejne/fKvLg3iPhLBjpdE&ab_channel=Jetson
@OKIEMPILOTA_TS3 жыл бұрын
@@SlawcioD produkt marketingowy - nierejestrowalny pod żadnym nadzorem lotniczym
@wiesawbrogowicz79763 жыл бұрын
Za dużo tego "wiesz co?"
@janstankiewicz51452 жыл бұрын
Nie wiem co ma pokazać ten film ? Naprawdę nie rozumiem ?
@janusz-bl8eu10 ай бұрын
Po litrze niczego się nie boję , no może kraweżników , bo po nich mam tzw. liszaje asfaltowe...
@74tgf Жыл бұрын
No entiendo nada!!
@egalxxx3 жыл бұрын
Jaki Zegarek na lewej rece? nie umie go zidentyfikowac.