A gdzie znajduje się zakład produkujący pompy ciepła w Chinach bo nie w Polsce.
@JanR155 Жыл бұрын
Szacun dla Pana Prezesa. Spokojna, merytoryczna wypowiedź. Wydaje mi się, że wiem jaką pompę kupię.
@brado0469 Жыл бұрын
jaki sposob jest dostep do internetu tej szafy ? przez modul wifi domowy?czy inaczej
@olekt1970 Жыл бұрын
Witam,czy jak mieszkamy w DE i kupie dom w Polsce i zamontuje pompe ciepla czy dostaniemy dodacje..? Pozdrawiam
@pawesowinski42182 жыл бұрын
Czy w tej szafie hydraulicznej jest system do zabezpieczenia linii wodnej między jednostką zewnętrzną a szafą hydrauliczną przed zamarznięciem w przypadku braku prądu?
@pozytywnico22 жыл бұрын
System ten oparty jest o awaryjne zasilanie UPS, akumulator i małą pompę 12v. W przypadku zaniku napięcia uruchomia się pompka i przetłacza wodę co zabezpiecza ją przed zamarznięciem.
@edwardfrydryczek7895 Жыл бұрын
Ale gwarancje tylko na 4 lub 5lat co sugeruje że po tym czasie trzeba będzie kupić nową
@AnnaBudzinska-Wisz2 жыл бұрын
bardzo ciekawy materiał w jasny i przejrzysty sposób przedstawione istotne informacje jak dla mnie super
@pozytywnico22 жыл бұрын
Dzięki! Już wkrótce kolejny materiał!
@dzieniarz2 жыл бұрын
Jakie części składowe są produkowane w kraju
@pozytywnico22 жыл бұрын
Poszczególne elementy są różnych producentów i głównym kryterium wyboru była jakość i niezawodność. Mamy więc np. pompę obiegową Grudfos produkowaną we Francji, szwedzki wymiennik ciepła SWEP czy silnik wentylatora marki Panasonic. Sama pompa powstaje jednak na zlecenie firmy Thermatec.
@fanbiomasy Жыл бұрын
@@pozytywnico2 A gdzie powstaje pompa to chyba nie tajemnica no chyba ,że się wstydzicie powiedzieć .
@RzetelnyInstalatorpl Жыл бұрын
@@pozytywnico2 Przecież to jest nic innego jak chiński phnix tak samo jak Kipi czy Kaisai. Panowie macie solidne lekcje do odrobienia.
@rafalrafalski76172 жыл бұрын
Hmmmmm, to u mnie tragedia 😞 bardzo żałuję, ze zamienilem kocioł gazowy na PC. Panasonic T-CAP 9kW, to straszny badziew (mam nadzieje, ze inne sa znacznie lepsze) W listopadzie zużycie w/g PC 697 kWh (realne 18% wiecej). Dom 200 m2 temperatura 21,5-22,0 kaloryfery niskotemp. Ta pompka potrafi sie odszraniac co 1,5 godziny przez 12-15 minut. Produkuje z COP ok 3,0 w/g PC (realne niższe). Przy odszranianiu pobiera ciepło z COP 10-16. Ona tak naprawde produkuje tylk ona swoje odszranianie. (dodam, ze pobór ciepła do odszraniania jest zaliczany do produkcji). Mam licznik ciepła na instalacji i niestety produkcja rzeczywista jest o 24.6% niższa od tej z PC, jedno wielkie oszustwo. Nikomu nie polecam PC, kondensacyjny gazowy kocioł jest najlepszy. Pozdrawiam
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
Najważniejszy przy pompie jest montaż a u ciebie raczej skopany , niestety teraz co drugi instalator to piekarz po kursie on-line... Moja pompa ma defrost z 5x na dobe
@olllek62 жыл бұрын
Jaki jest średnioroczny COP?
@pozytywnico22 жыл бұрын
Współczynnik zależy od jednostki i temperatury zasilania czyli podłogówka 35 stopni i grzejniki 55 stopni. Najniższy SCOP przy grzejnika to 3,75 SCOP a najwyższe przy podłogówce to 5,20 SCOP.
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
Na papierze , średnioroczny COP realny przy podłogowce to 3.5 , max 3.9
@bulbazaurtwojejstarej5620 Жыл бұрын
I jaka jest wasza odpowiedź na to pytanie
@owczarekkuba5028 Жыл бұрын
Super odciek Panowie. Ledwo słychać p. Prezesa, jak i Was. Przyciszcie muzykę, poprawcie mikrofony i będzie luks. :)
@pozytywnico2 Жыл бұрын
Dzięki :)
@edek3588 Жыл бұрын
Czyli jakbyśmy z podatków nie dokładali do PC to one w życiu by się nie opłacały nikomu czyli w realu to kompetnie nieekonomiczne rozwiązanie bo potrzebuje aby społeczeństwo do tego dopłacało abu ktokolwiek chciał to kupić
@smolikjr Жыл бұрын
Zgadzam się, zdecydowanie lepiej pompować miliardy w górnictwo. Może nie jest tanio ale za to powietrzem nie da się oddychać 👍
@alinak18552 жыл бұрын
A ma to jakieś minusy ? Aż strach pomyśleć co zrobić gdy to się zepsuje
@pozytywnico22 жыл бұрын
Największym minusem jak to jest w przypadku tego typu produktów jest cena zakupu. Natomiast jest możliwość pozyskania dofinansowania, która ją w dużym stopniu rekompensuje. Taka pompa również zwraca się szybko z biegiem lat, szczególnie biorąc pod uwagę obecne ceny węgla i gazu. W przypadku awarii jest 5 letnia gwarancja + serwis w Polsce a ewentualne podzespoły są renomowanych światowych producentów więc nie ma problemów z dostępnością czy zamiennikami.
@edek3588 Жыл бұрын
Normalnie perpetum mobile skoro z 1kWh daje 5 kWh......wydaje mi się to kompletnie nierealne
@dariuszswistowski Жыл бұрын
1kw energii elektrycznej i 4kw energii cieplnej uzyskanie z powietrza , niestety to nie jest perpetuum mobile
@bulbazaurtwojejstarej5620 Жыл бұрын
Firma kolton też jest z Polski i robią pompy na propanie i kto jest lepszy
@pozytywnico2 Жыл бұрын
Kolton ma pompy typu on/off a my mamy pompy inwerterowe. Decyzja należy do klienta :)
@pozytywnico22 жыл бұрын
GREEN FRIDAY U NAS PRZEZ CAŁY GRUDZIEŃ! pozytywnico2.pl/pompy-ciepla-green-grudzien Kup z PozytywnymiCo2 pompę ciepła 20% taniej od naszych eko partnerów THERMATEC! Skontaktuj się z naszym pozytywnym doradcą: 17 283 10 03 mail: biuro@pozytywnico2.pl
@KrzysztofSroka-ug2dz2 жыл бұрын
Dla mnie ale myślę, że dla większości użytkowników pomp ciepła, ważne jest zużycie energii. Pompy propanowe (R290) ze względu na niższe ciśnienie sprężania zużywają mniej prądu :)
@pozytywnico22 жыл бұрын
Klasa A+++ :)
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
@@pozytywnico2 dla jakiej strefy klimatycznej ?
@pabloz9989 Жыл бұрын
100 lat za murzynami to jest ciągle aktualne. Budujecie dom nie planujcie żadnej pompy ciepła jedynie klimatyzatory ewentualnie pompy mono block.
@77seban2 жыл бұрын
Zastanawiam się czy będą opłaty tych co stosują czynniki nie ekologiczne. Takie są wszystkie oprócz R290. Jak ktoś mówi o R32 że to jest ekologiczne to kłamie.
@pozytywnico22 жыл бұрын
Dzięki za komentarz! Na tle czynników R134A czy R410A faktycznie czynnik R32 wydaje się ekologiczny, ale niestety do R290nie ma podjazdu :)
@77seban2 жыл бұрын
@@pozytywnico2 Słyszałem że na zachodzie jest opłata a nawet kary za inne czynniki niż R290.
@mariusm3595 Жыл бұрын
Cos pieknego
@marcingp52 жыл бұрын
Taa jasne a jak będą z sieci wyłączać i włączać prąd kilka razy dziennie to pompa padnie i koszt kilkanaście tysięcy. To wszystko jest ogromny biznes bo zaraz poi pompach ciepła będą nakłaniać na magazyny energii aby się nie wyłączała.....
@pozytywnico22 жыл бұрын
Pompy tak czy inaczej będą się włączały i wyłączały bez względu na to czy będą zasilane z sieci czy nie. Żywotność kompresora określa się na około 50 000 startów więc wyłączenia z sieci nie zrobią poważnej straty. Poza tym kompresor jak każdy podzespół jest elementem wymiennym :)
@marcingp52 жыл бұрын
@@pozytywnico2 a co jak wyłącza prąd podczas rozmrażania bądź sprężania czyli w trakcie dużego obciążenia...
@pozytywnico22 жыл бұрын
@@marcingp5 Jeżeli wyłączą prąd to nic się nie stanie. Elektroniczny zawór rozprężny opadnie, będzie charakterystyczny syk powietrza, wyrównają się ciśnienia i pompa będzie czekać na powrót zasilania.
@musicmachine.2 жыл бұрын
Klikam a tu znowu termatec
@pozytywnico22 жыл бұрын
Przypadek? Nie sądzę :D :D :D
@RzetelnyInstalatorpl Жыл бұрын
Polskiego producenta? Dobre sobie, przecież to nic innego jak importer. Co w tej pompie jest polskiego? Polski to jest, Kołton, Sas czy Heiztechnik a nie to.