Hej. Dziękuję za wasz udział w ankiecie. W tygodniu 15-19.11.2021 zapraszam was na Live i zrobimy Q&A na tematy, na które nie zdążyłęm odpowiedzieć w komentarzach. Wrzucacie mnóstwo ciekawych informacji i myślę, że warto z tego zrobić live. W zakładce community ustalimy godziny. Rozkminiam jeszcze kwestię potencjalnego discorda/ sposobu wymiany wiedzy i jak tylko czas pozwoli dam znać. Miłego odcinka i dziękuje za waszą uwagę!
@marianoitaliano37633 жыл бұрын
A jak usunąć rekomendacje YT?
@michawitkowski4203 жыл бұрын
Spoko pomysł z tym discordem, na pewno chętnie bym dołączył
@ROBZAD3 жыл бұрын
@@marianoitaliano3763 usuń historie przeglądania i wyszukiwania
3 жыл бұрын
Hej, dobry materiał. Słyszałeś może o koncepcie gogli (nie googli) od Brave? To tak w kontekście baniek informacyjnych
@dominikmalanek25253 жыл бұрын
Z materiału na materiał wsiąka coraz bardziej. Wartościowe materiały przesiąknięte treścią zawsze w cenie :-)
@marciningielewicz52333 жыл бұрын
Mam już swoje lata i większa lub mniejszą świadomość na tematy, które poruszasz. Uważam że informacje poruszane przez ciebie powinny być obowiązkowo poruszane w szkołach, aby młodzież świadomie działała z dobrodziejstw jakie daje nam świat.
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo mi miło dziękuje. Ja ciągle żyję ze świadomością, że większość rzeczy jest oczywista jednak z odcinka na odcinek uczę się też nowych rzeczy. Być może kiedyś uda mi się połączyć siły z kimś ogarniętym i zrobimy taki zbiór materiałów "Jak to działa"? Ciekawy pomysł. Dziekuje!
@841106noel3 жыл бұрын
Trendy i mechanizmy takie jak w tym odcinku zmieniają się tak szybko, że zanim by to weszło do szkół to już byłoby mocno nieaktualne. Ale może zrobić interaktywne zajęcia z ludźmi ogarniętymi i uczyć młodych jak się mają sami uczyć i nadążać w tych czasach ..
@MarekMazurkiewicz1988pl3 жыл бұрын
Nie powinno być opowiazkowych szkół
@Ukiya443 жыл бұрын
Pełna zgoda, niestety na takie zmiany będzie trzeba jeszcze bardzo długo czekać. Musiałby się zmienić cały system edukacji, ponieważ aktualnie nadal funkcjonuje przestarzały system, który zakłada że najistotniejsze nie jest wyszukiwanie wartościowych informacji i wykorzystanie ich, ale zapamiętanie wiedzy przekazanej przez mentora-nauczyciela.
@SlawcioD2 жыл бұрын
bywa poruszane.
@Gnievv3 жыл бұрын
Petarda materiał. Ludzi trzeba uświadamiać o technologii, z której na co dzień, co poniektórzy bezmyślnie korzystają.
@Van_Aalen3 жыл бұрын
5:58 - Bardzo trafne określenie co do zhakowania. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że tak na prawdę nie trzeba nas podsłuchiwać. Wystarczy przyjrzeć się upodobaniom lub nawykom. Świetne, proste przykłady ilustrujące jak to działa. Brawo!
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo dziękuje! Cieszę się, że ten przykład trafił. Pozdrawiam!
@dariuszd62072 жыл бұрын
Pewne mechanizmy zauważyłem i zapomniałem o nich. Ten film pozwolił zebrać i połączyć gromadzone gdzieś w pamięci doświadczenia. Dzięki.
@wCreew3 жыл бұрын
Oby Twój kanał pojawił się w jak największej ilości rekomendacji! Nie mogę się doczekać materiału nt asystentów głosowych :) powodzenia!
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Będzie! Bardzo dziękuje. W sumie tak pomyślałem, że fajnie by było zrobić pogadankę na ten temat. Właśnie piszę do człowieka, który wie mnóstwo na ten temat. Jeżeli się uda to zrobimy jeszcze pogadankę o tym "co w środku". Miłego!
@czakilbn3 жыл бұрын
To mógłby być naprawdę ciekawy filmik. Warto by opowiedzieć o plusach i ukrytych minusach bo o oczywistych nie ma co mówić.
@rmpanas3 жыл бұрын
algorytmy mnie tu przywiodły :) i dziś to za to mógłbym podziękować maszynie (obejrzałem 3 filmy przed komentarzem). więcej materiału! szacunek za PROSTY, JASNY i PRAWDZIWY przekaz trudnych tematów
@adamdyrko78432 жыл бұрын
Taki sposób prezentacji dość w końcu skomplikowanych tematów dociera nawet do tak wiekowych ludzi jak ja. Serdeczne dzięki
@Bukson8x9x3 жыл бұрын
Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak bardzo giganci internetowi trzymają swoich użytkowników na smyczy. Dobrze, że są tacy twórcy jak Ty. To bardzo cenne informacje. Dziwi mnie, że system edukacji nie porusza tak istotnych spraw jak ochrona prywatności w sieci i świadome użytkowanie internetu od najmłodszych lat. Szacunek za content!
@piotrbednarek99693 жыл бұрын
Bardzo cieszę się że znalazłem ten kanał. Dużo wartości merytorycznych przekazanych w świetny sposób. Oby tak dalej!
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo mi miło dziękuje. Mam nadzieje że wytrzymacie te lekko dłuższe formy.
@marciningielewicz52333 жыл бұрын
@@MateuszChrobok dłuższe formy nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie bardzo dobrze się ciebie słucha, a wiem że nie każdy ma dar przekazywania wiedzy czy opowiadania. A u ciebie jest jeszcze dobra merytoryka.
@pragmatycznymatt7402 жыл бұрын
To nie Ty znalazles ten kanal, on sam Cie znalazł przez algorytm rekomendujący ;)
@marciningielewicz52332 жыл бұрын
@@pragmatycznymatt740 Ja na ten kanały trafiłem dziękuję Kubie Klawiterowi, który na swoim kanale powiedziałaś o nowo tworzonym kanale Mateusza. Nie ma w tym zasługi żadnego algorytmu.
@ukaszszymala93813 жыл бұрын
Tutaj mam pewne zastrzeżenia. Target dąży do urządzeń mobilnych niżeli stacjonarnych i tam spotkamy częściej niższe ceny czy też więcej promocji. Na co dzień widzę to nad zbyt często (np. kupowanie podróży). W dodatku to z urządzeń mobilnych zbierane jest więcej informacji tzw. bieżących niż ze stacjonarnych. Chociażby IP ma duży na to wpływ. Jeżeli będziesz wchodził na znane serwisy z IP polskiego często będziesz miał niższą cenę niż np. jak wejdziesz z IP niemieckiego. Ogólnie na algorytmy nazwijmy to reklamowe duży wpływ ma wiele źródeł informacji jak geolokalizacja, urządzenie na którym szukasz a nawet tak drobne rzeczy jak szybkość wpisywania szukanej frazy. Niemniej dzięki, ze uświadamiasz społeczeństwo na czym polegają te algorytmy i jeżeli ktoś zechce może się przed tym bronić.
@plkampai3 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał, w sumie dobrze wyjaśnia jak to dziala, bo ogólnie ilość foliarzy ostatnio jest porazajaca. Ilosc osob przykonana, ze zyjemy w jednym wielkim spisku, jest ostatnio porazajaca, a chodzi tylko i wylacznie o uwage i monetyzacje własnie (może nie wylacznie, ale jest to glowny, by nie powiedziec gargantuiczny przyczynek do tego jak działajaca algorytmy). Pokazuje tez w jak naprawde skomplikowanym swiecie sie znalezlismy nie wiadomo kiedy, ze wiekszosc ludzi ma problem z ogarnianiem rzeczywistosci zakopujac sie w tych swoich bańkach...
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Zgadzam się, że są czasem ludzie, którzy nie rozumiejąc zjawisk tłumaczą je w dość zaskakujący sposób. To skomplikowanie, w którym się znaleźliśmy moim zdaniem jeszcze utrudnia proces poznawania dlaczego ponieważ mamy do czynienia z wieloma odcieniami szarosci, propagandą i olbrzymią ilością fake newsów. Miłego
@Waniol3 жыл бұрын
Super film. Czekam na więcej wiedzy o ochronie prywatności i cyberbezpieczeństwie. Fajnie jakbyś zrobił coś na temat ustawień na koncie Google czy na smartfonie, żeby zbierali jak najmniej informacji. Pozdrawiam
@michalinkowski25213 жыл бұрын
Twój kanał to jedna z najlepszych treści na YT. Przechodzę w nim edukację internetowego bezpieczeństwa. Keep up the goodwork!
@sceavitaz3 жыл бұрын
Wejdę wyjątkowo w interakcję, gdyż tworzysz wyjątkowo świetne teści!
@polpoliko22223 жыл бұрын
- Badanie zachowani użytkowników jest jednym z metod profilowania. Obecnie bardzie istotne jest budowanie profilów Psychometrycznych (polecam pracę Michał Kosiński i książki Modern Psychometrics )( na podstawie prac Michała Kosińskiego powstał Cambridge Analytica). Dane do budowy profilów zbiera się nawet z podsłuchiwania i podglądania użytkowników. Bardzo fajne prace na ten temat są na Stanford.
@adamdede943 жыл бұрын
Dobry, dość długi i dość ciężki momentami materiał o dopaminie i mechanizmach związanych z zatrzymaniem uwagi przez korporacje stworzył Mirosław Zalent z kanału Pasja informatyki również polecam w ramach dopełnienia tematu :D
@DL7Media3 жыл бұрын
Tego typu wiedzy brakowało mi w technologicznym KZbin :)
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo dziękuje! Dzięki komentarzom wiem też co was interesuje. Będę to przeplatał co jakiś czas z tym co aktualnie we mnie siedzi. Miłego
@ChemiQ812 жыл бұрын
Świetny, ciekawy materiał. W przypadku KZbin system rekomendacji nie działa zbyt dobrze: mnie na stronie głównej i na pasku po prawej stronie pojawiają się głównie już obejrzane filmy, zamiast zaproponować coś nowego w podobnym stylu. PS. Na ten film trafiłem przypadkiem podczas wyszukiwania materiałów o regionie ;-).
@paprukas3 жыл бұрын
Zdecydowanie brakuje takich kanałów na polskim KZbin
@rhalfik3 жыл бұрын
Ja wychodzę z bańki informacyjnej na fb subskrybując tymczasowo losowe rzeczy, w tym dziwne grupy polityczne. Dzięki temu pokazuje mi cały wachlarz perspektyw. Niektóre cudaczne :D
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Dobre podejście do hackowania systemu. Na jednym CCC był ciekawy eksperyment gdzie włoski badacz subskrybuował różne grupy polityczne i badał jak zmienia się jego strumień danych przed wyborami. Wkleję jak to znajdę.
Hej Mateusz. Zapomniałeś powiedzieć o tym że wszystko co mówimy też wpływa na to jak jesteśmy profilowani. 3 lata temu zwróciło to moja uwagę jak rozmawiałem z żoną o Mozarcie (wogole nie moja branża). Po powrocie do domu pierwsze co zobaczyłem na "youtube to The best of Mozzart". Od tego czasu zwracam uwagę na to co mówię i widzę odzwierciedlenie w reklamach jakie dostaje.
@mareksopl3 жыл бұрын
Ludzie pierwotni musieli nauczyć się życia w buszu. My musimy nauczyć się żyć w Internecie. Dzięki.
@mcnc17283 жыл бұрын
kolejny baaardzo wartościowy film edukacyjny, trzymam kciuki za ciągle rosnące zasięgi ponieważ niewielkie grono ludzi zdaje sobie faktycznie sprawę jaki wpływ mają na nas media internetowe :)
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo dziękuje za wsparcie. Mam nadzieje, że dotrze to jak najszerzej.
@mateuszmichalik3003 жыл бұрын
Dzięki wielkie za super materiał! Na pewno opowiem o tym znajomym, a jeśli tylko zechcą od razu podrzucę im ten film :D Faktycznie dużo osób wgl nie myśli na temat swojej prywatności w sieci, choć każdy z nich chciałby być jak najbardziej "anonimowy" we własnym życiu. W końcu nikt nie chce, żeby jakieś obce osoby wiedziały o nim więcej niż on sam.
@filipkuczak34262 жыл бұрын
Wow ! Świetny kanał. Bardzo konkretna, rzeczowa wiedza przekazana w przystępny i interesujący sposób. Daję Suba (xD) i czekam na więcej materiałów !
@strussy_baka2 жыл бұрын
jesteś super, normalnie nie daję komentarzy, ale tutaj nakarmię swoje personalizowane treści, bo ten materiał jest przekozacki
@marcinjuhas29243 жыл бұрын
Klawiaturowi niech będą dzięki za polecenie tego kanału. Świetny content!
@staroll3 жыл бұрын
Props za Łone. Dzięki za podpowiedzi czego używać. A teraz biegnę wykrzykiwać obok telefonu żony co chce dostać pod choinkę.
@jarlfenrir4 ай бұрын
Mnie ostatnio zastanawia jak komukolwiek opłacaja się reklamy w internecie. Np. szukasz butów. Zanim algorytmy załapią, że to cię interesuje, już te buty kupisz. A potem nagle wszędzie widzisz reklamy butów - sprzedawcy butów płacą za wyświetlanie ci reklam, mimo, że już tych butów nie kupisz, bo już je masz. A kliknięcia nieraz dają złudne wrażenie zainteresowania, bo np. sprawdzisz z ciekawości, czy nie przepłaciłeś.
@KamileX19903 жыл бұрын
Ależ potrzebny kanał z tego typu tematyką w dzisiejszych czasach! Dzięki wielkie, rozsyłam gdzie mogę ;)
@filipbrowarny46793 жыл бұрын
Jakis czas temu wylaczylem wszystkie funkcje zbierania danych przez mapy google i usunalem historie. Po mniej niz godzinie oddalem uprawinienia spowrotem. Okazało się że jestem tak przyzwyczajony do funkcji bazujących na danych ze wyłączenie ich było jak powrót do internetu sprzed paru lat
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Wiem co czułeś. Dlatego właśnie ten wydatek energetyczny tyle kosztuje. Moim zdaniem jak wyboerasz śwoadomie to już jest super 😀. Miłego
@jakubczeczot85003 жыл бұрын
Sensowie i przystepnie przedstawiony temat. Dzieki wielkie Mateusz!
@mariuszgolonko81542 жыл бұрын
Jeśli chodzi o przeglądarkę z kaczuszka to nie do końca fajne jest to że nie zbiera informacji zagnieżdżając nas w bance. Wyniki wyszukiwan dla różnych fraz są zupełnie z czapy i uniemożliwiają wydajna pracę.
@I_will_need_you3 жыл бұрын
Kolejny swietny odcinek, Mateusz! Niecierpliwie czekam na kolejny material! ☑️ Polubienie ☑️ Komentarz
@gonzacz3 жыл бұрын
bardzo merytorycznie, dobra dykcja, ladna polszczyzna. Fajnie sie oglada, Dziekuje i pozdrawiam
@adamdede943 жыл бұрын
Odnośnie firmy Target i ogólnie systemów sklepowych i zakupowych do profilowania polecam rozdział 7. "Target wie, czego chcesz, zanim ty sam się o tym dowiesz(...)" z książki którą też serdecznie polecam "Siła nawyku" autorstwa Charles'a Duhigg'a
@krzysztofkonicki17942 жыл бұрын
Zgadzam sie bravo ty psychologia rzadzi swiatem ja od dawna instynktownie to wiedzialem mega korzysci mi przynioslo czytanie ludzi..... I nie uleganie pozorom
@matka_wiecznie_w_biegu3 жыл бұрын
Świetna robota! Merytorycznie na najwyższym poziomie i tyle wiedzy na raz, wiedzy, albo raczej świadomości, ktora jest tak potrzebna, a której pewnie sama bym nie zgłębiła. Super, ze robisz to, co robisz 🙂
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za pozytywną energię!
@osiemdwa23 жыл бұрын
Siema Mateusz, wpadłem pierwszy raz dzięki Kubie i nie żałuję. W jakimś stopniu jestem geekiem i lubię kawałki o sieci bo sam swoją rozwijałem wchodząc na dach (pomimo lęku wysokości) przyczepiając miedzianą antenke na czubku dachu. Keep going!
@muza90152 жыл бұрын
Proszę bardzo interakcja 😀
@neralizard81893 жыл бұрын
Fajnie,że mogę wejść w interakcje z Twoim merytorycznym i ciekawym kanałem.👍🏼
@tomeckitomecki197910 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał. Piszę ten komentarz żeby algorytmy zadziałały na korzyść autora. Nie się niesie świadomość w sieci 😂
@jezuschrystus.onlycash2 жыл бұрын
Święta prawda!👍 Dlaczego ja tego materiału jeszcze nie widziałem?🤔
@bartekmatuga66853 жыл бұрын
Pyk, interakcja! Niech algorytmy wyniosą kanał na podium! 😄
@salvadorblizy35693 жыл бұрын
Zaskakująco dobrze się ogląda takie treści nagrane w plenerze
@bialy19913 жыл бұрын
Doobejrzałem w domu, po pracy :D 10:20 potwierdzam - też nie lubię korzystać z apek allegro, aliexpress itp bo nigdy w mobilnej apce nie mogę znaleźć najlepszej oferty w tych serwisach 12:00 ojcowie to jednak są zapatrzeni w ich małe córeczki :D nie dość, że dał się wrobić własnemu dziecku to jeszcze zrobił z siebie durnia przed innymi.
@HuatengChen3 жыл бұрын
Mateusz, super materiał i choć wiele rzeczy oczywistych, to część bardzo ciekawa i interesująca. Specjalnie piszę długi komentarz żeby był większy zasięg. Oczywiście łapka też zostawiona. Pozdrawiam i do zobaczenia w następnym odcinku! 👍
@PrendkiProntek3 жыл бұрын
komentarz dla zasięgu ;)
@kuba_pol44923 жыл бұрын
Dzięki 👍
@RafalSochacki3 жыл бұрын
Teraz wystarczy ze telefon leży obok nieużywany i rozmawiam na jakiś temat z kimś w pokoju … dzień później na dany temat mam już reklamy np na fejsie
@master79533 жыл бұрын
Super materiał. Mi osobiście nie przeszkadza bańka jaką stworzyłem, ale może inni chcą się wydostać
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
świadomość miarą doświadczenia. Wszystko jest dla ludzi - to tylko kwestia umiejętności korzystania. Miłego!
@JarekAtWork Жыл бұрын
Zanim powiedziałeś o tym, co w temacie "Jak korzystam z profilowania" pomyślałem o tym już w połowie filmu :)
@konradkrawczyk36923 жыл бұрын
Cześć na początku bardzo dziękuję za bardzo interesujący materiał. Mam pytanie dotyczące tych przeglądarek internetowych które chronią naszą prywatność. Z czego one się utrzymują skoro nie generują treści ani materiałów za które inne firmy są w stanie zapłacić?
@RoczneZwloki3 жыл бұрын
gratki, NIKT nie dał łapska w dół :)
@mdradek3 жыл бұрын
Rekomendacja - jest, Obejrzane całość - jest, Interakcje (łapa, komentarz) - jest, No to algorytmy do roboty, bo dobra zawartość :)
@karlonehouserecords3 жыл бұрын
to pewnie jesteś w tych dwóch statystycznych procentach widowni która reaguje w jakikolwiej sposób na materiał. Podejrzewam, że dopiero jak reacja widowni przekracza te 2% to dopiero zyskuje się na algorytmie. Mnie osobiście to wkurza, że nie mogę swobodnie eksplorować np. YT. Fatycznie u mnie, rzadko kiedy pojawiają się jacyś nowi twórcy czy tematy. Jedyny sposób to wiedzieć czego się szuka, a takie spontaniczne odkrywanie praktycznie nie istnieje. Na ali podobnie, jak już kliknę powiedzmy plecak, to z pewnością będą mi wciskać same plecaki, a w rzeczywistośći jestem skłonny kupować inne ciekawe, praktyczne, przemyślane rzeczy.
@ksz72433 жыл бұрын
Fajnie że kanał się rozwija i pojawiają się ciekawe materiały, byle tak dalej :)
@jakubgarlik63463 жыл бұрын
Świetna robota! Temat zbierania danych o nas elegancko wyjaśniony 👌
@malamutmadre49303 жыл бұрын
Snowden się narażał a my ludzie sami udostępniamy swoje dane...chore
@metalblack46972 жыл бұрын
Keep going! Bardzo dobry kanał, dzięki!
@rekawek63 жыл бұрын
To o czym Pan opowiada, jest łatwe do zrozumienia, ale jak wytłumaczyć, wyświetlające się reklamy albo podpowiedzi wyszukiwania, jeżeli tylko o czymś rozmawiamy. Kiedy raz uruchomił się jakiś asystent głosowy (google) klasycznie rzuciłem "nie podsłuchhj" po czym google wygłosił formułkę że nie podsłuchuje, nie mogę być jednak tego pewien
@Shadowcat3 жыл бұрын
Ja po próbie przeniesienia się na nieprofilowany silnik wyszukiwania wytrzymałam może miesiąc. Niestety, profilowana wyszukiwarka często daje mi szybciej, lepsze wyniki po podaniu mniejszej liczby słów kluczowych. A profilowanie da się niemalże wszędzie wyłączyć (co zrobiłam) a dodając do tego przeglądarkę, która z założenia blokuje tracking (Safari/Firefox) dostajemy naprawdę dobre doświadczenie korzystania z sieci.
@inesd333 жыл бұрын
Dane, dane, dane - zbierane zawsze i wszędzie. Przykład z ubezpieczeniem to wierzchołek góry lodowej ;) Wiadomo - jeśli za coś nie płacisz to Ty jesteś towarem :)
@DominZiomek2 жыл бұрын
Matrix i Cyberpunk dzieje się dziś. Świetny merytoryczny materiał. Zostane dłużej na tym kanale.
@adamkwalczyk3 жыл бұрын
Wydaje mi się, że problem baniek ma jeszcze jedną warstwę. Można pewne przekonania wmówić, owijając je w błyszczący papierek, tym samym pompując nowa bańkę. Popatrzmy na marketing polityczny na przykładzie YT: niektórzy politycy i publicyści w sieci dostają kilka tysięcy wyświetleń w pół godziny od publikacji filmu i masę komentarzy tak bałwochwalczych i łapek do góry, że aż bierze na mdłości. Po jakimś czasie bombardowani takimi impulsami widzowie przyjmują te poglądy jako własne, żeby z nich się nie śmiano. Opinie krytyczne są atakowane i marginalizowane.
@tomaszopalski58273 жыл бұрын
Dostaję świetne treści, a w tle zwiedzam Katowice. Dla mnie bomba! ;)
@Bemx2k3 жыл бұрын
Dziś to podstawa , 4 przeglądarki i w każdej inne konto na FB i YT :) jak czegoś szukam to czasami na różnych kontach mam różne wyniki wyszukiwania , tak nas ładują od tyłu cwane bestie.
@pawel.14387 ай бұрын
Bardzo dziękuję za opis pod każdym filmem, wraz z… indeksem(?) czasowym.
@joytekb2 жыл бұрын
Ciekawe że KZbin na ogół poleca mi to co lubię w mojej bańce ale są takie dni gdy proponuje coś zupełnie randomowe wogóle ze mną nie związane.
@danielszarynski74833 жыл бұрын
Super! Miałem ten temat poruszany na studiach, ale i tak dowiedziałem się kilku ciekawostek od Ciebie :D
@CiongLeeMaoo3 жыл бұрын
Mega powytywny jestes i super ze ktos chce sie dzielic taka wiedza natomiast ja mam nietypowe pytanie. Jak sie przelamac i nie bac zeby nagrywac na yt. jak ty to robisz
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Bardzo dziękuje miło mi! Mi Kuba Klawiter powiedział - nagrywaj. No i nagrywam. Ja tam jestem początkującym jutuberem ale jak chcesz żebym do Ciebie zadzwonił albo napisał: Hej Kariii3 nagrywaj! Fajna jest ścieżka uczenia się tego wszystkiego. Ja bardzo lubie nowe rzeczy a tu jest cały wszechświat, którego nie znałem. Powodzenia!
@DanielSkwierawski3 жыл бұрын
Skoro z takich pośredników do wyszukiwarek korzysta tylko wąska grupa osób to tam też następuje profilowanie. Co to za różnica czy profilowanie nastąpi z rozdzielczością do jednej osoby która potem zostanie skategoryzowana do grupy "informatyk" czy będziesz korzystać z pośrednika, którego wyszukiwania też są profilowane (w dużym uproszczeniu) na grupę "informatyk". Oczywiście ja wiem że są różne sytuacje i CZASAMI korzystanie z takich pośredników jest pomocne.
@user-hm9gb5bc1t3 жыл бұрын
Props za Biblioteke ,Linusa i Rozka☺
@jarosawrusztyn87742 жыл бұрын
Szacun za Łone.
@grubertos3 жыл бұрын
Łapka poszła to jeszcze komentarz żeby algorytmy widziały interakcję :)
@shiz48493 жыл бұрын
Komentarz dla statystyk i zasięgów, materiał świetny 😀
@TheSiemek3 жыл бұрын
Uwielbiam ten kanał. Przesiadłem się właśnie na Ecosię i zobaczymy czy po latach z Googlem się uda :)
@shir0w3 жыл бұрын
Ale ten kanał jest mistrz! 💪 święta trójka - Pan, Pan Krzysztof M. Maj i Makłowicz 🤘🏻
@PatiG1991 Жыл бұрын
Po obejrzeniu, zainstalowalam duck duck go i faktycznie, lepiej dziala wyszukiwanie informacji 😀 dziekuje
@MichalK_Photo3 жыл бұрын
Dla zwiększenia zasięgów :)
@MegaSzax3 жыл бұрын
Mega fajny kanał. Brakowało mi takiego contentu na YT w Polsce. Z niecierpliwością czekam na więcej 😀
@MegaSzax3 жыл бұрын
Też może jakaś sugestia, ale wiadomo zrobisz z nią co zechcesz. Osobiście częściej słucham tego co masz do powiedzenia niż patrzę. Wrzucanie tego rodzaju contentu w formie podcastu na np. Spotify miałoby w moim odczuciu duży sens. Powodzenia i oby tak dalej!
@pepek69andhalf3 жыл бұрын
Cudowny początek! Dzięki!
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Ja dziękuję za uwagę!
@Jacek2111103 жыл бұрын
Kciuk w górę żeby wejść w interakcję jeszcze bardziej i komentarz, żeby więcej ludzi to obejrzało i było świadomych. Pozdrawiam duckduckgo...
@B1A2r63 жыл бұрын
komentarz dla zasięgów :)
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
IQ200 dziękuje
@Enlinado3 жыл бұрын
Fajne nawiązanie do Matrixa. Czyli już wiem, jakie reklamy będę widział po dodaniu reakcji do Twojego materiału :D
@przemysawjurycki18063 жыл бұрын
Wreszcie merytoryczny kanał na YT. Brakowało mi takich materiałów.
@Frenio893 жыл бұрын
Cześć, mógłbyś może przybliżyć takie zagadnienie, o którym tylko mimochodem wspomniałeś- kwestia nasłuchiwania tego co mówimy/robimy przez sprzęt? Nie mówię tutaj o świadomym wyrażeniu zgody, poprzez korzystanie z Asystenta Google, Ciri czy innych tego rodzaju systemów, a raczej działania w tle, bez naszej wiedzy. Czy takie coś w rzeczywistości istnieje, jeżeli tak - czy odpowiadają za to konkretne aplikacje/usługi, jak to zablokować, jak to wyłączyć, a jeżeli nie istnieje, to skąd ta miejska legenda? Świetny kanał! ;)
@jakubwasowicz15332 жыл бұрын
Bardzo ciekawy i wartościowy materiał dla mnie. Dziękuje 👍🙂.
@czeci73 жыл бұрын
Świetna robota! :) Polecasz jakieś dodatki żeby nie wyskakiwały okienka z cookies?
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Ja korzystam z brave'a ale jest taki śmieszny addon "i don't care about cookies" do firefoxa
@krzysztofs3t5323 жыл бұрын
super materiał, kolejny raz jestem pod wrażeniem jakościowym i merytorycznym.
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Serdecznie dziękuje!
@mateuszkwiecien99033 жыл бұрын
Świetny materiał. Ogólnie koncepcja i tematyka materiałów które wrzucasz bardzo dobra (wg. mnie). Skoro już i tak zdobyłem się na ten "wydatek energetyczny" w postaci komentarza, to mam pytanie - część materiałów jest z różnych miejsc, tj. MCK, Nikisz, teraz Biblioteka Śląska itp. Widzę że oznaczasz te miejsca pod filmami - to zamierzone działanie mające na celu "zhakowanie" algorytmu youtube'a który może bardziej promować takie materiały (niż np. filmiki z szafy), czy po prostu wolisz mieć inne tło niż szara ściana, oraz pokazywać jakieś śląskie miejscówki?
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Przyznam szczerze, że nie wiem czy lokalizacja ma jakikolwiek wpływ na algorytm. Prawdopodobnie ludzie szukający konkretnej miejscówki mogą na zasadzie tagu znaleźć też te oznaczone - więc to zawsze więcej metadanych a to zwiększa szanse bycia znalezionym. Idea bycia w różnych miejscach mi się podoba. A co! po co upraszczać sobie życie - przecież wiatr, przechodnie i zmienne warunki są super jak ktoś zaczyna 😂. A tak serio to chyba nutka lokalnego patriotyzmu i jeżeli komuś się podoba to może trafi w to miejsce. Miłego i dzięki!
@josephlombardo57112 жыл бұрын
Świetna robota
@FreakingAwesom33 жыл бұрын
Planujesz może jakiś materiał o podejrzeniach, że nasz sprzęt nas podsłuchuje? Mówię tutaj o momencie, gdy rozmawiamy o jakimś przedmiocie, a potem ta sama rzecz pojawia się w reklamach na naszych urządzeniach mimo tego, że nigdy jej nie wyszukiwaliśmy.
@marcinpopielarz85663 жыл бұрын
Cenny i merytoryczny materiał, dziękujemy! (I owszem: zazwyczaj nie komentuję treści w sieci :D )
@Dzbaneeek3 жыл бұрын
Mateusz, mógłbyś powiedzieć z jakich stron korzystasz szukając "informacji"? Chodzi mi o wiadomości ze świata i polski ale też ciekawe badania itd. Jest jakaś warta uwagi polska strona?
@azbest13803 жыл бұрын
Nie wiem czemu nagle to mi się pojawiło na głównej, ale się cieszę 😁
@korova963 жыл бұрын
Bardzo ważny film na wielu poziomach! Dziękuję, share'uję i czekam na więcej ;)
@MateuszChrobok3 жыл бұрын
Dziękuje. Mam nadzieję że nie przeładowałem. Miłego!
@ThePiomro3 жыл бұрын
Znakomity, treściwy materiał! Jak zawsze! Dzięki!👍👍👍
@daw.id.j3 жыл бұрын
Zdecydowanie za długi
@bartosu9872 жыл бұрын
no, i to jest dobry kanał!!
@cameledon3 жыл бұрын
Jak zwykle super materiał. Może trochę za długi, ale na szczęście bardzo interesujący co motywuje do obejrzenia do końca. Pozdro!!!
@BaVeer3 жыл бұрын
Mega materiał, super kanał, oby Cię Wielki Algorytm polecał jak największej liczbie osób 😀