zaczynam dopiero. Twoje materiały to wielka pomoc. Są czytelne, jasne. Dziękuję.
@pofilozofujmy Жыл бұрын
Dziękuję za feedback! 🙏🏻 Jest mi niesamowicie pomocny. Zachęcam do obejrzenia innych materiałów! :)
@lucynadegoszewska92039 ай бұрын
@@pofilozofujmy1w. P
@claudiag21589 ай бұрын
Bardzo ważne i przydatne informacje dla dzisiejszych psychiatrów, neurologów i psychologów.
@Kargul4531212 күн бұрын
Pozdrawiam, bardzo ciekawy materiał, świetnie opracowany w skrócie 🙂
@vitortik5 күн бұрын
zgadzam się :)
@beatahajder9994 Жыл бұрын
doskonały materiał, jak każdy.
@bartek36636 ай бұрын
Świetny kanał, merytoryka na najwyższym poziomie, temat trudny, a podany niezwykle przystępnie. Czekam na kolejne filmy ❤
@pofilozofujmy6 ай бұрын
Dziękuję serdecznie! 🙏🏻
@karolinamis73143 жыл бұрын
Super opracowałeś ten materiał. Filmik jest przystępny, ciekawy i wyczerpujący;)
@oliwandero20310 ай бұрын
Genialny kanał, interesujące treści, piękna mowa oraz konkretne informacje. Twój kanał bardzo pomaga mi na studiach, dzięki za Twoją genialną pracę! :)
@pofilozofujmy10 ай бұрын
Dziękuję! 🙏🏻 i oczywiście zapraszam po wiecej, nowe materiały już w drodze :) Pozdrawiam!
@Ja-vr5tr Жыл бұрын
Ile ludzi cierpiących jest…….. przez prochy też…… by emocje zaklucić….. jak wiesz….. obłędem karmieni…… miłością gnębieni……by zrozumieć ich treść….. 41:55 od zera zacznę ten wiersz…..
Dziękuję serdecznie za komentarz :) 20 Listopada opublikowany zostanie kolejny materiał w formie wywiadu, w którym także chwilę porozmawiamy o filozofii, pedagogice i nie tylko :)
@iwona9542 жыл бұрын
Świetne opracowanie i wyjaśnienie zawiłych tekstów Freuda, które nie należą do lekkich lektur. Chętnie posłucham innych wyjaśnień do teorii Freuda oraz Melanie Klein. Bardzo dziękuje za ten film i będę z nadzieją czekać na kolejne 🙂
@pofilozofujmy2 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję za komentarz! 🙂 do teorii Freuda na pewno będę powracać, chociażby w kontekście innych podejść do psychoterapii. A materiały na kanale mam nadzieję że już wkrótce się pojawią nowe, wraz z nową oprawą 🙂
@leemnkey3 ай бұрын
Hej, bardzo miło mi się słuchało, gdy opowiadałeś. Zabrakło mi rozwinięcia wątków zaburzeń psychicznych, np. w jaki sposób dany etap rozwoju skutkuje zaburzeniem - jakim? W jaki sposób było to widziane w psychoanalizie w IX czy X wieku, a jak teraz? Czuję, że brakuje mi tej wiedzy. Fajnie by było to rozwinąć, ale też rozumiem, że filmik wtedy trwałby o wiele dłużej ;) Niemniej jednak, doceniam Twoją pracę, dzięki za ten filmik!
@pofilozofujmy3 ай бұрын
Dzięki wielkie za komentarz i za docenienie pracy! :D Tak, z całą pewnością tego zabrakło, acz wprowadzenie tego wątku nie dość, że by mocno materiał wydłużyło, to na pewno musiałbym głębiej te kwestie przestudiować. Na pewno temat do rozwinięcia, jeśli nie do zaplanowania wywiadu ze specjalistą w tej kwestii i Pofilozofowanie sobie z nim o tym 🙂 dzięki za pomysł! I zapraszam oczywiście także na kanał 🙂 Pozdrawiam!
@zapomniaemstarego49805 ай бұрын
Świetny film
@pofilozofujmy3 жыл бұрын
Kochani! Co myślicie o klasycznej psychoanalizie, jakie jest wasze zdanie na temat teorii Freuda? Jak ocenilibyście wkład Freuda w rozwój psychologii, filozofii, psychoterapii czy generalnie świata? :) Niestety wkradł się mały babol, teoria libido dotyczy stricte potrzeb seksualnych :) natomiast Id które zawiera w sobie potrzeby libido współcześnie przyjmuje się, że jest rezerwuarem generalnie naszych potrzeb :)
@Ja-vr5tr Жыл бұрын
😂
@kamilsuliga94422 жыл бұрын
Super materiał! Leci sub
@pofilozofujmy2 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję! :)
@jakubf4 Жыл бұрын
Dzięki, bardzo dobry odcinek.
@pofilozofujmy Жыл бұрын
Serdecznie dziękuję! Zapraszam do obejrzenia najnowszej serii poświęconej Erichowi Frommowi i innych materiałów na kanale :)
@Ja-vr5tr Жыл бұрын
Tu czas zatrzymany jest……. Miłością ….. lękiem jest…. Lecz prawdą też….. 17:09
@m.mbocianowskie6 ай бұрын
Dziękujemy, jest już filmik o historii psychiatrii?
@pofilozofujmy6 ай бұрын
Dzień dobry! Do tej pory jeszcze nie realizowałem większego materiału o historii samej psychiatrii, jest w fazie konceptualnej. Nie ukrywam że na dniach mam zamiar przygotować ankietę na Kanale odnośnie materiałów, które widzowie chcieliby ujrzeć :) dziękuję za komentarz! 🙏🏻
@Ja-vr5tr Жыл бұрын
Oj pokochała bym się 😂❤
@jpopowski21 күн бұрын
Emil Reiman psychiatra. i tu mamy sedno problemu. pan psychiatra (skąd to wiedział) uwazał ze znudzone kobiety rozczytane w literaturze dla panienek. a moze to własnie jest bardzo powazny problem wycofania zaangażowania w relacje . moze jak ktos nie miał halucynacji to dla doktora to tylko fanaberie ( to tylko moje przypuszczenie i zobrazowanie) własnie tym cierpieniem, niezrealizowaniem zainteresował sie Freud i jako pierwszy zaczął słuchać kobiety.
@pofilozofujmy21 күн бұрын
Tak też mogło być, istotnie, Freud jako jeden z pierwszych psychiatrów i neurologów ówczesnych czasów skupił się na rozmowie i poznaniu swojego pacjenta, niźli jedynie na stawianiu diagnozy. I to w pewnym sensie w XIX wieku mogło być przełomowe , choć sama metoda rozmowy wcale nie jest wynalazkiem samego Freuda. Odnoszę wrażenie że w toku dziejów co jakiś czas do niej wracamy i odwracamy się od niej :) Dziękuję za komentarz i pozdrawiam! :)
@Michał-t7j11 ай бұрын
Szukam powiązań/ wątków filozoficznych w psychologii Freuda. Czy ktoś może pomóc naprowadzić mnie w odpowiednią stronę?
@pofilozofujmy11 ай бұрын
W przypadku Freuda jego koncepcję można potraktować jako teorię antropologiczną, co można także traktować jako teorię filozoficzną. Wielu filozofów przyjmowało pewne założenia odnośnie człowieka i tego, jaki jest a jaki być powinien. Tak więc zachęcam, by na pisma Freuda spojrzeć od strony antropologiczno-filozoficzne. Polecić mogę także „kultura jako źródło cierpień” i generalnie pisma „późnego” Freuda. Pozdrawiam!
@seba.l61811 ай бұрын
Jedna uwaga: kiłę leczymy nie antykoncepcją a antybiotykoterapią. Cała reszta ok. Pozdrawiam serdecznie SL
@pofilozofujmy11 ай бұрын
Serdecznie dziękuję za komentarz! Tak, zgadzam się, najprawdopodobniej w materiał musiał wdać się lapsus, najmocniej przepraszam. Pozdrawiam!
@kingastec8161 Жыл бұрын
nagraj material o Melanie Klein, o Bionie i o Lacanie :P
@pofilozofujmy Жыл бұрын
Dzięki! Jak tylko przebrnę przez aktualne projekty pomyślę i zacznę organizować materialy :) Pozdrawiam!
@helek_disodu2811 Жыл бұрын
Mam pytanie- jakie znaczenie ma to, że pacjent, który przybył do szpitala na operację prostaty był czarnoskóry?
@pofilozofujmy Жыл бұрын
Trudno powiedzieć, jednakże trzeba pamiętać, że mówimy o latach 20stych XX wieku. Ówczesny stosunek do czarnoskórych Amerykanów wciąż pozostawiał wiele do życzenia. Jednakże sądzę, iż idąc z myślą psychoanalityczną tamtych czasów raczej wobec każdej osoby mogłaby być postawiona taka diagnoza. Jednakże nie mnie to oceniać, bazuję jedynie na tym, co wyczytałem, więc jeżeli w czymś się mylę to z góry przepraszam :)
@Ja-vr5tr Жыл бұрын
Droga….. daleka….. zagmatwana ….. po lekach
@michalnowakowski5586 Жыл бұрын
:)
@tomaszt718011 ай бұрын
Freud to chyba sam miał problem z seksualnością u siebie dlatego widział ją wszędzie u innych 😅Natomiast chciałbym abyś coś przygotował o Meissnerze -tym ezoteryku i filozofie jesli to możliwe. Pozdrawiam
@pofilozofujmy11 ай бұрын
Freud jest wysoce ciekawym przypadkiem, choć ja lubię wierzyć w taką tezę, iż powstanie klasycznej psychoanalizy w takim kształcie w jakim ja dziś znamy wynikała z potrzeby czasów :) XIX wieczne społeczeństwo miało zupełnie inny stosunek do seksualności niż współczesny świat i być może dlatego potrzebowali właśnie psychoanalizy freudowskiej by pewne rzeczy uporządkować, by się móc dalej rozwijać.. szalenie ciekawy temat. A co do Meissnera myślę że to dobry pomysł :) dziękuję! Z pewnością dopiszę do listy tematów koniecznie do zrealizowania :D
@NightcoreRose4567 Жыл бұрын
a Freud nie uważał przypadkiem tak że homoseksualizm jest normalny?
@pofilozofujmy Жыл бұрын
Jezeli wierzyć literaturze zrodlowej to wczesny Freud homoseksualizm uznawał raczej za zaburzenie, za wynik źle rozwiązanego kompleksu Edypa. Możliwym jest, iż późniejszy Freud zmienił owe zdanie, jednakże w amerykańskiej wersji psychoanalizy - zgodnie z relacją Shortera - taki pogląd utrzymał się dość długo. Aczkolwiek sprawa wymagająca na pewno jeszcze głębszego researchu :) Pozdrawiam!
@yanoosh3924 Жыл бұрын
Ściślej mówiąc, Freud zakładał, że każdy człowiek jest z natury biseksualny. Tylko że u większości ludzi impulsy homoseksualne są utajone.