Šimek bez kšiltovky to je jako revizor bez odznaku :D
@RobinKott3 жыл бұрын
hrozně se mě líbí ten otevřenej štít v obyváku. tady mě hodně zajímá konečná verze. těšim se na další díl
@iggiB3 жыл бұрын
pekné to je, ale na úkor izolácie. koľko cm tam mohli dať?
@venaanek3 жыл бұрын
13:11 Je super, že se opět vrací vaničky. Méně rizik poruchy, snadnější oprava či výměna, oproti sprchovým kanálkům a žlabům.
@martinmatha27143 жыл бұрын
ja mam ted problem s vanickou z liteho mramoru, po realizaci za 2 meseice se nomalne se zvedla od zeme o 5mm vubec nevim proc. Kdyby klesla podlaha tak by klesla i vanicka s ni, ale je ve vzduchu pri okrajich sedi. Fakt divme asi pujde ven, jen problem ze spousty oblkadacu preferuje vanicky pod obklad, sice dobre proti stekajici vode, ale ted to budem muset okolo osekat aby jsme ji vyndali. :(
@MrSilencesucks3 жыл бұрын
@@martinmatha2714 pod vaničkou je určitě Polystyren v podlaze...z toho byvaj problemi
@venaanek3 жыл бұрын
@@martinmatha2714 Chápu dobře, že vanička je umístěna v nice, její obvod zůstává v kontaktu s dlažbou i díky překrytí obkladem na třech stranách, a pouze uprostřed je vanička vyboulená směrem od podlahy?
@martinmatha27143 жыл бұрын
@@venaanek je to cvrt oblouk, ty rovne 2 strany jsou pod obkladem v rozich u sten a podel steny se to zda ok, ale ten oblokovy obvod se zvednul o 5 mm, ale smerem k okraji je to ok, jakoby se podlaha prohnula, Ale 5mm je dost a rikam si kdyby to podlahou tak se to musi na te podlaze nekde projevit, nskde vyprsskat spara, pakud by nejak klesla tak po ovodu sten byctk bylo znat. A to se vcte kouoelne nic nedelo jeste tam neni zastena. Klidne poslu foto na mail, kdyby nekdo tusil co se mohlo stat
@venaanek3 жыл бұрын
@@martinmatha2714 Jako první bych zjišťoval, co je vlastně prohnuté a pak volal toho, kdo to dělal. Pokud jsou stěny zděné (nepružící), pokud prohnutá vanička už byla prohřátá vodou nebo podlahovým topením (dno její desky bývá tenké a prohřeje se velmi rychle), je pravděpodobné, že mezi jejími rovnými hranami a stěnou není dostatečný odstup pro rozpínání vaničky v tepelném cyklu. Pokud tam ta dilatační spára sice je, ale není vyplněná nějakým pružným materiálem kzbin.info/www/bejne/mmXQoJJ9ptJ6bbc, mohlo se tam obkladači natlačit cementové lepidlo. Mramorové (kompozitové) vaničky mají příčinou obsahu pryskyřic vysokou tepelnou roztažnost srovnatelnou s plasty. Jestli to co píšu vyhodnotíte jako pravděpodobné, stálo by možná za to vyškrábnout či rozšířit ty ca 3cm krátké svislé spáry mezi obkladem a vaničkou v koncích oblouku, odstranit ležaté silikony, přelepit odhalené spáry senzitivní nebo PE maskovací páskou, a následně se v ní několikrát za pohybu běžně vysprchovat. Podle té výšky vzedmutí to může to být problém pouhých desetin milimetrů mezi zdí a vaničkou. Je-li vanička lepená pružným tmelem, drobný posun směrem z koutu by jí mohl napomoci.
@danticzek3 жыл бұрын
Už jsem se lekl, že neuslyším "Jak, já říkám" :) bez toho by to video nebylo to pravé, Šimkové :)
@orang36623 жыл бұрын
Zdravím, můžete uvést nějaký konkrétní výrobek, jak uvádíte 1:50, montážní expanzní lepidlo na prolepení spojů OSB desek mezi sebou (předpokládám je tam i pero-drážka), že by mohlo stačit i jako vzduchotěsný spoj?
3 жыл бұрын
ano, je to běžná praxe, pakliže vám ale spára sedí. Pakliže je deska výrobně rozměrově nedokonalá a spára je nerovnoměrná, je třeba přelepit.
@orang36623 жыл бұрын
@ Rozumím, ale stále přesně nevím co máte na mysli montážním expanzním lepidlem - můžete dát nějaký konkrétní výrobek?
3 жыл бұрын
@@orang3662 prakticky jakákoli montážní pěna, třeba Thermo Kleber Wood
@josefchrastina63623 жыл бұрын
Prosím výrobce nebo typ pásky z videa v 1:35min přehrávání? Děkuji
3 жыл бұрын
butylová páska např. Soudaband
@venaanek3 жыл бұрын
1:31 Čímpak to jsou podložené, ty příčky? Něco speciálního?
3 жыл бұрын
vůbec - spodní dřevo je jen natřené penetračním asfaltovým lakem
@gustonator3 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/bHuQn5yfq7GLf80 Vravite ze tam nedosahnete. Akurat zabudate na to, ze podlaha nieje dokoncena. Raster/izolacia+fermacell = +15-20cisel (popripade podlahove topenie + zaliatie) + dlazba 2cm. takze ta klika je v pohode si myslim.
@datomek6 ай бұрын
taky jsem si říkal co to má za amatérské "inženýrské" kecy - člověka, který nikdy nerobil asi rukma! Zná teorii, ale praktické uvažování dobrého dělníka, který myslí několik kroků dopředu nemá!
@lukasplasgura30033 жыл бұрын
Komín v provedení jakožto svislý kouřovod nesmí být proveden s izolací pouze 25 mm jako je tomu u tohoto systému Schiedel Permeter 25. Takže prostup parotěsem je sice vyřešen naprosto špatně, ale v globálu je celý odvod spalin navržen nevhodně.
3 жыл бұрын
dám se podat - proč to ten Schiedel tedy prodává s touto izolací?
@lukasplasgura30033 жыл бұрын
@ je to univerzalní komín, vhodny například také pro odvod spalin od plynových spotřebičů, pro provoz pevnými palivy pouze například jakožto exteriérový komín, nebo pro peletková kamna atp. na svislé kouřovody se používá systém Permeter 50 a jiné...
@venaanek3 жыл бұрын
Kéž byste se koupelnám věnoval častěji💕💖❤❤👏 :).
3 жыл бұрын
beru za úkol!
@venaanek3 жыл бұрын
@ Paráda! To od 11:19 jsem mezitím už drze nasdílel na fb do skupiny Obkladači. Aby vám napsali totéž :).
@venaanek3 жыл бұрын
5:48 Dobrý den pane Šimku, díky za další video. Mám malý dotaz k zoomování - točil jste video ještě Osmo pocket jedničkou, nebo něčím jiným? Ten výsledek mě překvapuje. Díky :).
3 жыл бұрын
ne, zde Osmo bylo vybité, tyhle záběry jsou starší Sony HX60
@lubosjanek4553 жыл бұрын
No krb bez CPV si nějak nedokážu představit a dle základny co tam chybí bude docela velký. Prostup komínu nakonec nějak vyřešili??
3 жыл бұрын
ano, taky nechápu. Prostup byl vyřešen, kamna budou jen malá solitérní, viz příští díl.
@ex3scz3 жыл бұрын
12:25 na skle "Dej odběr" takový easter egg :D už odebírám!
@LFichna3 жыл бұрын
Dobrý den, možná se to už u jiného videa řešilo, ale můžete mi pane Šimku říct z jakého důvodu se tak často kombinují difúzně otevřené stěny s difúzně uzavřenými stropy? Jaký to má význam, proč už rovnou neudělají i difúzně otevřený strop?
3 жыл бұрын
nemá to žádný význam, jediný důvod je ten, že a) firma šetří na klientovi b) neumí udělat dif. otevřený strop (což třeba u pultových střech může být vyšší dívčí)
@Quickyprd3 жыл бұрын
Je to blbost. Větší logiku by možná měl otevřený strop a stěny uzavřené. Takto je to úplna patlanina. Jak se říká, dělej to pořádně, nebo to nedělej vůbec. Když neumí kompletní difúzně otevřenou skladbu, tak ať udělají uzavřenou.
@SobotkaMartin3 жыл бұрын
1:32 aku butylkaucukovu pasku s hlinikovou foliou odporucate na tento detail napojenia hydroizolacie vs OSB?
@Quickyprd3 жыл бұрын
Osobně jsem vše doma řešil isocellem. Sice je drahý, ale je to kvalita. Jak fólie, tak pásky, penetrace, prostupky, tmely. Cely barák mě stál bez fólie 6500,-, čili tam se nějaký zázrak neušetří. A že jsem lepil a tmelil jak vzteklej ( BDT 0,2 zdivo VPC).
@PaliVCiernom3 жыл бұрын
Pane Simku co by ste odporucili na poschodi, pod koberec ? teraz je tam OSB, to samozrejme nie je dost rovne. Potrebujem nejaky produkt este na to, a na vrch koberec. Knauf BRIO?
@petrdufek54133 жыл бұрын
ohledně toho okna a jak dát tu kliku ...je to ok protože pak třeba po 1 roce jde okno špatně zavírat
3 жыл бұрын
Aký to má zmysel, difuzne uzavrieť strop? Pokiaľ tam nieje nad krokvami OSB záklop, alebo nadkrokvová izolácia z difuzne neprechodného izolantu ako napr. PIR dosky, tak pod kontra laty stačí dať difúzne otvorenú poistnú hydroizoláciu (resp. dif. otvorený záklop s DHF keď je starosť o kuny :)) a vodné pary majú kade von. Jedine čo mi napadá je ušetrené peniaze za parobrzdu formou OSB dosiek, keďže parotesná fólia je lacnejšia ako OSBčky, ale to je v porovnaní s celkovou cenou relatívne malý rozdiel a funkčne určite násobne lepšie riešenie, keď už na stenách je pavatex (alebo iné drevovlákno) čo v tej hrúbke nieje lacná záležitosť, tak to isté mohlo byť na streche - podkrokvami minerálna izolácia a nad drevovlákno. Celý dom by mal skvelé parametre ako pri spracovaní vhlkosti, tak tepelnej izolácie a tiež fázového posunu v letnom období..
@Jacon953 жыл бұрын
8:30 a nebudou mít ty kamna udělaný přisávání komínem?
@Quickyprd3 жыл бұрын
Ten komín měl jen jeden průduch. I kdyby Šimek neukázal vnitřek komínů, tak nevím jak by do takto relativně hubeného komínů daly dvě šachty. Já mám zděný/betonový dvou průduch Schiedel a má myslím 45x35cm. Je tam i dost izolace.
3 жыл бұрын
ne, není to komínem. Zde prostě budou brát kamna vzduch z místnosti.
@Quickyprd3 жыл бұрын
@ Tak snad tam nebude rekuperace... ideálně lehce podtlaková :)
@otogerych19953 жыл бұрын
Je to schiedel permeter 25, takze izolace 25mm... Schiedel dela i neco podobneho s prisavanim vzduchu, jmenuje se to Permeter smooth air.... Ale je to drazsi.... Ale kdyz se chce....by me zajimalo jak se na to bude tvarit revizni technik spalinovych cest.....
@miirajeky3 жыл бұрын
já bych asi jen doporučil trošku zpomalit při tom pohybu uvnitř, je vidět, že kamera to nedává a ono si fakt hodně rychlej a kolikrát není vidět na co to ukazuješ a tak.. Jinak naučný každý díl! Jen tak dál.
@BezKomprese3 жыл бұрын
Ja kdyz vsude vidím ty kliky nahoře dostavam silné podezření..... Jestli ty nebudeš teda prcek 😂🤣😂
@lubosjanek4553 жыл бұрын
No na podlahu přijde ještě ještě nějaký polyš, beton a dlažba jak to ukazoval. Dá se dosáhnout, ale většinou dělaj úklid ženské a ty jsou poněkud menší takže s části má pravdu.
3 жыл бұрын
ono právě na výklopných oknech a klice nahoře většinou poznám, že u zhotovitel u objednávky oken nepřemýšlí. Přitom v drtivé většině případů (pakliže poměr výška x šířka okna dovolí) lze kliku přesunout do boku okna. Naštěstí to po realizaci hrubých podlah (+20cm) nebylo tak strašné, viz příští díl.
@BezKomprese3 жыл бұрын
@ ja to samozřejmě beru jako hrubý nedostatek a komentář byla pouze legrace 😂 ale tento nedostatek je tak často ze narážka na vejšku se nabízela 🤣🤣😂
@matusrohal13693 жыл бұрын
Ako to je s prehrievanie v lete pri takejto stavbe- pri otvorenom strope, aká tam bude izolácia typ a hrúbka izolácie. Skúsenosti z fázovým posunom v lete. Keďže tu prichádza globálne otepľovanie, tak už by sa to mohlo do budúcna riešiť. Ďakujem za každú skúsenosť ;)
3 жыл бұрын
ano, je to problém do budoucna, ještě větší je když štít je s další oknem. Nicméně zde je klimatizace, takže bude vyřešeno.
@Stryko63 жыл бұрын
Něják nemůžu přešíst co je na tom zadním okýnku auta na závěru videa napsané :D
@Stryko63 жыл бұрын
Odpovím si sám :D už to vidím :D DEJ ODBĚR
@venaanek3 жыл бұрын
3:47 Snad tam na desku/ záklop vlevo okna nepůjde pak i obklad. To už by bylo asi dost natěsno, k pantům. Kdo to má pak silikonovat😉. Nejběžnější způsob silikonování spár obkladů v koupelně, tentokráte v ◢ profilu spáry: kzbin.info/www/bejne/op-TloSNpZanhtE
3 жыл бұрын
hele klaplo jim to nakonec báječně, panty naštěstí dole, viz příští díl.
@venaanek3 жыл бұрын
@ Super. To jsem tedy trochu předběhl, když budou dole :). Budu sledovat.
@radekpastor65583 жыл бұрын
Ten tobogán ve sprcháči začínající ostrou zatáčkou asi blbě skončí. Opět mě ale dostala ta betonáž, mě prostě tohle plácání míchačkou přijde hrozný. To nikdy neumíchá to co betonárka.
@radoslavkarasek12763 жыл бұрын
Nemusí byť medzi miestnosťami dilatácia v podlahe?
@matusrohal13693 жыл бұрын
Ten prívod vzduchu z exteriéru do krbu, by mal v dnešnej dobe robiť každý.
@matusrohal13693 жыл бұрын
V akej časti bol pán S. Ta hydroizolácia kúpeľne, sifón, betón ... Ďakujem za odkaz ;)
@martinsuk12023 жыл бұрын
To se stavělo blízko bydliště, když jste tam dojel kolmo, že?😁