Dobrý den páne Šimek. Začnu tím že 1 problém je podklad. Protože mělo by tam byt dvojité opláštění SDK, jinak není to stabilní podklad. Co s tyče spár a šroubu na SDK, tak musí byt určitě zatmeleny ale ne sadrova stěrka, a lepidlem na které se bude dávat obklad. Hydroizolace určitě 2 vrstvy. O tom se ani nemluvi. Když mně řekne obkladač stačí jedna, tak to není obkladač. Ten otvor jak tam nechal, že to obloží, nejdřív to mne zadělat. No a do rohu vždycky dávám hydroizolační vnitřní a vnější roh a pak přijdu na ty rohy ještě hydroizolačni páskou.
@ivankalivoda2 жыл бұрын
Máte pravdu pane Šimek. Navalovací technika nikdy nebude dokonalá v jednom nátěru. Je to pouze a jen otisk materiálů na podklad. Zcela jistě je nutné provádět druhý křížový nátěr, tehdy se zamezí tvorbě mikrotrhlin. Osobně preferuji první nátěr štětcem a druhý nátěr válečkem. První nátěr štětina dokáže řádně setřít nesoudržný podklad, případný prach zakotvit a navalovací technika v druhém nátěru uzavře celistvost plochy na z penetrovaném podkladu prvním materiálem. Tehdy si můžeme říci, že při správné technice nátěrů jsou posléze nátěry dokonalé. Zde je vlastní podobnost lakýrnických nátěrů.
@MiloslavBušek-u7j10 күн бұрын
Dobrý den, co ten sádrokarton v koupelně nemá být zelený děkuji.
@martinhomola89962 жыл бұрын
Ahoj, ja robím hydroizolácie hladítkom 2- krát …
@ovboj11502 жыл бұрын
My jsme dělali koupelnu a záchod svépomocí, ve sprcháči jsme dávali možná až 5 vrstev
@lukaszajac8422 Жыл бұрын
Zdravím, nemal by byť v kúpeľni zelený SDK ?
Жыл бұрын
nie, je použitý Rigistabil
@petrstrich75822 жыл бұрын
Hydroizolace všude dává smysl za mě v jediném případě a to, když máte anhydrit, který nemůže být vystaven vodě. Tak se může stát, že třeba pod akumulačkou bude něco kapat a netěsnou spárou to prokape až na anhydrit, který bude postupně degradovat. Takto když tam bude hydroizolace, tak se voda objeví na viditelném místě a víme, že musíme řešit nějaký problém. U potěrů na bázi cementu toto odpadá. Určitě bych k tomu taky nepřistupoval tak, že to zachrání prasklou vodu nebo vytečenou myčku apod.
@Kalfja2 жыл бұрын
Kdo je prosim zhotovitel?
@petr123442 жыл бұрын
Veřejně nesděluje
2 жыл бұрын
to mě musíte požádat přeci do mejlu
@sunnyb19812 жыл бұрын
Přeci trojka na trhu 😉.
@Guarrdian19842 жыл бұрын
Jen koukám, kdo je tam ta paní! To nebývá příliš zvykem, ženy na stavbě, co nejsou na straně investora! ;)
2 жыл бұрын
přeci řemeslnice ne? Tady čeština trochu pokulhává, protože řemeslník je vždy chlap a ženám tohle nějak odpírá. Ale jinde naprosto v pohodě a je radost se dívat: kzbin.info/www/bejne/o5jMiKSrg7t7mNU
@zbynekvlcek15532 жыл бұрын
Já se jenom usmívam, když si vezmu ze jsem dával do sprchace a za vanu cca 5-6 vrstev valeckem a to ještě mám strach 😂tvl no pěkný a frajer tam dá 0,1 mm a sadros prosvita …
@pcwifi95442 жыл бұрын
rozvadec ma zjevne vse potrebne, jen na to jak je velky to v nem vypada ze tam skoro nic neni. Ale po zkusenosti kdy je rozvadec u RD nacpany az k prasknuti uz nikdy neco co je akorat... jen a jen vetsi, radejc at je xx pozic volnych nez tlačenka a podivuji se kolik elektrikaru to tak bezne dela, tlacenka a sardinky nejen na jidelnicku... 6:35 - nezapomeli, vyflaknuli se na to 🙃
@jirimitacek42862 жыл бұрын
Dneska už ne. Chybí přepěťovky. Naopak bych klidně udělal méně okruhů. Dávám samostatný jistič pouze na spotřebiče nad 2kW, ale aby měla každá místnůstka svůj jistič na zásuvky nebo světla, to mi přijde jako hloupost. Rozvaděč ale není velký, do budoucna tam jistě přibude nějaká MaR a pod.
@tomspk636 Жыл бұрын
Jako vážně nechápu vaší trpělivost.
@Shakyrass2 жыл бұрын
proč je nesmysl dávat hydroizolaci všude? Chcete ji? OK za třeba 20 000kč vám ji všude uděláme 😀 že je to kničemu, je věc druhá 😀
2 жыл бұрын
souhlas. Právě v dnešní době, kdy jsou rozpočty napnuté bych právě preferoval dobře udělanou hydro u vany/sprchy a nic více. Proto zírám když jsem nedávno viděl hydrozolaci u wc a dokonce do horní hrany obložek.
@jirimitacek42862 жыл бұрын
@ Já třeba nedávám do koupelny zelenej SDK (je to nesmysl), ale hydroizolaci tam mám 3vrstvy + asi 8vrstev epoxid. Pokud by tam nebyli dveře, tak tu místnost jsem schopen napustit po strop vodou... Veškeré místnosti koncipuji tak že pokud praskne třeba bojler, tak to nesmí ohrozit stavbu samotnou.
@jancermak19882 жыл бұрын
@@jirimitacek4286 Nejste, nevydržely by to stěny.
@jirimitacek42862 жыл бұрын
@@jancermak1988 Myšleno obrazně. :-D Stěny vydrží mnohem víc než bude vody při jakékoliv havárii ve vaší stavbě.
@martinstickyable2 жыл бұрын
hydroizolace to je prostě základ a k tomu sprcháči pokládka dlažby je špatně za mne amatérská práce