Link do aukcji tutaj: allegro.pl/oferta/monitor-msi-mag321cqr-31-5-curved-144hz-12499677453
@MarcinekNu2 жыл бұрын
Pięknie, cena dobije prawie do najtańszego nowego.
@SaulG21372 жыл бұрын
Cena rośnie... Pewnie ktoś liczy na autograf...
@MyAmdr2 жыл бұрын
Cena już przekroczyła najtańsze "kup teraz" 1399zł o ponad 150zł.
@Ligmasick2 жыл бұрын
@@MyAmdr pewnie ktos baituje i a tak nie kupi
@szafirmeru2 жыл бұрын
Mówisz o poniedziałku a w aukcji jest środa po 21 godzinie koniec.
@hawajskibzyk19642 жыл бұрын
Zrezygnowałem z Netflixa na rzecz subskrybcji Twojego kanału, dużo ciekawszy, więcej emocji, dużo niewiadomych i wielki finał. Każdy epizod cieszy, zawsze kecą lajki.
@waldekgounski5242 жыл бұрын
Kondensator z filmu ma żywotność 5000h dla maksymalnej dopuszczalnej temperatury pracy. Dla niższych temperatur można oszacować czas życia mnożąc żywotność razy 2 co każde 10°C. Przykład: kondensator ma żywotność 5000h dla 105°C. Załóżmy że temperatura kondensatora w czasie pracy nie przekracza 45°C. Mamy 60°C różnicy czyli mnożymy 5000h x2 x2 x2 x2 x2 x2 = 320 000h czyli około 36 lat ciągłej pracy. Czyli nie tak mało :)
@Norb3rt71 Жыл бұрын
A częstotliwość pracy/cykli? wzięłeś pod uwagę? Tu kondensator bierze na siebie szczyt impulsu, czyli wyższe napięcie a to sporo prądu. Dlatego daje się równolegle pojemności i inne elementy. W "tanich" zasilaczach impulsowych, elementy często nie wytrzymują nawet 3 lat! Co innego regulatory liniowe tam kondensatory mają jak pod pierzynką u babci :)
@maxim25o2 Жыл бұрын
Bardziej chdzi i wysokie częstotliwości bonproducent chce byś kupował jego sprzęt Czesto i był zadowolony i proponował innym. Ale i tak ma się popsuć po pewwnym czasie. Chodzi i wysokie częstotliwości aby za szybko się nie popsul. Kiedyś było głośno o intencyjnemu szybszemu starzeniu się sprzętu. Szczegulnie ustawiony w programach by wydawało się że im starszy sprzęt tym wolniej działa.a procesory od 10 lat wciąż mają tą samą prędkość w gigaherców i ciężko to zwiekszyc. Jedynie ilość rdzeni pomaga zwiększyć wydajność i miniaturyzacja by pobierał mniej prądu. Ale moc obliczeniowa jednego rdzenia zostaje taka sama.
@tegdt24Gf2 жыл бұрын
TY jesteś chyba jedynym gościem, który się cieszy, że zasilacz nie jest zepsuty.
@romanhermanski67762 жыл бұрын
Daniel, jak miło zaobserwować jaką drogę pokonałeś w 3 lata, ile przybyło sprzętu, jak bardzo uatrakcyjniłeś przekaz, sposób objaśnienia schematów, pokaz wykresów i pomiarów. Coś naprawdę wielkiego. Prośba do większości blogerów - uczyć się i jeszcze raz uczyć się.
@tomaszbrzeczyszczykiewicz40822 жыл бұрын
Od dawna zamawiam w TME, zresztą prawie codziennie obok niego przejeżdżam. Gratuluję sponsorom wyboru tego kanału. Po prostu mistrzostwo marketingu.
@MrSwiety0072 жыл бұрын
Nie jestem elektronikiem. Raczej mniej niż amatorem, ale lutować umiem. 7lat temu wziołem na klatę naprawe pół rocznego telewizora. A przypadłość była podobna. Wymiana kondenastora, a raczej 5. Wymieniłem i poprzyklejałem do nowych kondesatorów radiatorki. Televizor działa do dzisiaj. Pozdrawiam.
@mariuszs.3029 Жыл бұрын
Co do kondensatorów to myślę że chodzi o napięcie pracy. Miałem podobną sytuację w ładowarce akumulatora od kosiarki, ale z rezystorami. W oryginale był tam 1kohm pracujący przy napięciu niemal sieciowym. Pomimo że parametry prądu i wydzielanej mocy nie były przekroczone rezystor dostawał przebicia. Nie był zwęglony a ' dostawał przerwy' po kilku wymianach łącznie z użyciem rezystora większej mocy zmieniłem to na dwa rezystora szeregowe o rezystancji wypadkowej 1kohm. Od tej pory zapomniałem o problemie. Z jednej strony bym pomyślał, że z tego samego powodu na płytce masz po dwa kondensatory szeregowo, ale z drugiej strony skoro zrobili tak z ceramikami to czemu elektrolit którego wymieniłeś jest samotny 😂
@maxim25o2 Жыл бұрын
Małe kondensatory w parze z dużym ma dość ważne znaczenie. Szczegulnie z elementami które narażone są na bardzo krutkie igły skoków napiecia. Duzy kondensator jest dobry do trzymania dużej porcji energii ale przy wiekszych czestotliwosciach traci swoje właściwości. Dla tego teraz lutuje się również małe kondensatory aby zwiększyć zakres filtracji i przy wysokich częstotliwościach nie mamy już Tychy igieł napięć. Często też w laptopach i telefinach łączy się ze sobą male kondensatory w szeregach bo lepiej filtrują wysokiej częstotliwości sygnały niż jeden duży.
@piotrc47012 жыл бұрын
Daniel jest jak Krystyna Czubówna ! Ja NIC nie rozumiem z elektroniki, ale On tak świetnie to przedstawia... Że nawet gdyby mówił o życiu seksualnym pszczoły afrykańskiej i tak bym to oglądał :-)
@marsma182 жыл бұрын
Kondenastory daje się szeregowo jako zabezpieczenie przed ich częstą usterką czyli pełnym zwarciem. Jeżeli jeden z nich się zewrze drugi ma szanse ciągle działać i urządzenie powinno również dalej działać. Czasem daje się kondensatory szeregowo aby poprawić ich napięcie pracy. 2 kondensatory 50V teoretycznie powinny dobrze pracować w napięciu 100V włączone w szeregu. Ale przy obecnych kondensatorach drugie przeznaczenie jest niespotykane.
@Dymszlip2 жыл бұрын
Dosłownie ŁAŁ! Mega się rozwinąłeś przez ten czas. Jest ta płynność w przekazywaniu informacji i w tym przypadku, chyba nic nie zostało pominięte. Jestem pod wielkim wrażeniem, a zatrzymałem się, żeby napisać ten komentarz po 12:35s.
@jacekkey2 жыл бұрын
Bardzo miło oglada się człowieka z pasją :)
@kamskam9082 жыл бұрын
Wszyscy: Prosze, aby to był tylko zasilacz. Daniel: Proszę, aby to nie był zasilacz.
@janedytwony74152 жыл бұрын
wlasnie odwrotnie XD
@bibru782 жыл бұрын
@@janedytwony7415 chyba chodziło koledze o to jakby zwykłemu Kowalskiemu przestał działać sprzęt ;-)
@Batorly2 жыл бұрын
Ja zawsze mówię, proszę żeby to był kondensator xD
@kamskam9082 жыл бұрын
Jeszcze co z tym sterownikiem lasera? Działa? Czy to taboo?
@tomaszsmolarczyk23572 жыл бұрын
Może "ośmionóżka mosfetowa z gatunku wqrwików bez skrzydłych" narobiła bałaganu
@mariuszsobocinski41582 жыл бұрын
Jesteś boski.Podziwiam.
@arminredyk2 жыл бұрын
Muzyka na Twoich filmach pierwsza klasa..
@demm5 Жыл бұрын
Nie jestem pewien, ale co do tych ceramicznych kondensatorów ułożonych szeregowo, może tak być, iż jakby jeden w szeregu uległ zwarciu to drugi nie pozwoli na toralne zwarcie. Samemu nie widzę innego wyjaśnienia dlaczego by tak mogło być. Ale raczej zwiekszenie napięcia pracy jest poprawnym wyjasnieniem, ten tozmiar kondensatora często widzę, mają max 50V
@krzysztofwegorzewski46632 жыл бұрын
Kolejny udany filmik z dokładnie wytłumaczonym i rozwiązanym problemem.Daniel kolejny raz dobra robota !
@sawekadw65872 жыл бұрын
Kondensatory w szeregu mają dwa razy wyższe dopuszczalne napięcie pracy. Jeden ma np. 220nF/100V to dwa w szeregu będą miały łącznie 110nF/200V do tego równolegle dołączona jest taka sama parka i daje to w sumie 220nF/200V Rozwiązanie stosowane w np. zasilaczach wzmacniaczy lampowych gdzie kondensatory elektrolityczne na 500V są drogie , wtedy daje się 4 sztuki w takim samym układzie jak napisałem wyżej i ma się kondensator zastępczy na 700V (stosując 4 elektrolity na 350V)
@jakublis45602 жыл бұрын
15:00 błąd, sprawdź wzór na pojemność kondensatora :) Pojemność jest odwrotnie proporcjonalna do odległości okładzin
@panchilla19862 жыл бұрын
Dr. House Elektroniki 😂 Aż musiałem zostawić SUBa. Jeżeli muzyka którą masz w filmach to gatunek którego słuchasz to już Cię lubię. Ten odcinek aż musiałem wyshazamować ostatni utwór. Kolego owocnej pracy!
@ukasz32942 жыл бұрын
Daję łapkę w górę za skomplikowane obliczenia 😂
@pentagramzejton61852 жыл бұрын
Ja Ciebie naprawdę podziwiam. Jak będę chciał coś naprawić to wiem gdzie napisać 👍😉
@przemysawpacwa22642 жыл бұрын
17:45 policzył jak jaszczomp nbp 😅
@Klusio192 жыл бұрын
No i niedziela udana! 😍
@Blaszow2 жыл бұрын
17:47 - "I co ja wyliczyłem w sumie?" Wybuchłem ze śmiechu XDD
@dawidgieras56452 жыл бұрын
Daniel, kawał dobrej roboty jako twórca jak i specjalista. Fascynacja odnośnie tematu i sposób w jaki prezentujesz swoje nagrania, jest dla mnie ogromnie ciekawa oraz sprawia mi ogromną przyjemność z oglądania. Jestem totalnym laikiem co do elektrotechniki bądź szeroko pojętej elektroniki, ale dzięki Tobie mam aż ochotę rozłożyć jakiś sprzęt i spróbować go naprawić. Naprawdę chapeau bas!
@Kocis992 жыл бұрын
Przy 47.3uF w stosunku do przedziałów dokładności jakimi posługują sie producenci kondensatorów o niczym nie świadczy, a wyciaganie jakiś wniosków na tym etapie jest błędne. Poza tym odcinek super jak zawsze
@ukradli_48832 жыл бұрын
Na jaką szkołę poszedłeś że umiesz tyle rzeczy człowieku
@xmonastyrx2 жыл бұрын
Mimo tego że nie potrafiłbym potworzyć nawet zdania, oglądam z pełnym zaangażowaniem :D Pozdro Danielos
@myszigene2 жыл бұрын
Miałem taki przypadek, wówczas bez specjalnego doświadczenia i wiedzy, w Samsung - pięknie napuchnięty kondensator na podświetleniu. ;-) PS: Chapeau bas za poza wizualne tłumaczenie!
@mateuszkopec31462 жыл бұрын
Jak zwykle świetny materiał, fajnie opisany problem, wyjaśnienie problemu z esr, i zabezpieczeniami tj over voltage protect, opis działania przetwornicy i mnósto przydatnej wiedzy, za każdym razem zaskakujesz mnie swoją wiedzą, mam wrażenie że wiesz wszytko:D Dzięki!
@krisek91042 жыл бұрын
Oo super 😀 taka ustereczka i cyk monotor bedzie nadal komuś służył ❤️
@trichert73602 жыл бұрын
Misiu , pojemność kondensatora się zwiększa jeśli odległość między okładzinami się ZMNIEJSZA. 15:12
@MaQmbak Жыл бұрын
No mi kiedyś tranzystory z TME po 2 miesiacach przyszły😂 Widać kto ma układy 😂
@mirosaw1772 жыл бұрын
No brak słów ogromną wiedza
@piotrduraj79672 жыл бұрын
Dziękuje Danielu, dzięki oglądaniu twoich filmów naprawiłem sobie mój drugi z monitorów wykorzystywany do retro komputerów Samsung Syncmaster 911MP. Kosztowało mnie to 5€. Jeszcze raz dziekuje i życze powodzenia w dalszym edukowaniu społeczności YouTuba ;)
@marianwielkopolski17202 жыл бұрын
Świetna Robota Daniel :) JA FAN!! LIKE !!!
@pawelnowak94002 жыл бұрын
Małe wyjaśnienie odnośnie czasu pracy kondensatorów. Podany czas jest przy temperaturze 105st, wydłuża się zdecydowanie z każdym stopniem w dół.
@adamkekow65582 жыл бұрын
10 stopni w dół daje 2 razu żywotność.
@Brzeczyszczykiewicz18992 жыл бұрын
Czekam na kolejny odcinek z komputera od lasera za 2 banie 😅😅
@ryszardmakowiec19432 жыл бұрын
Daniel proszę delikatniej.Pozdro.
@MarcinHunters2 жыл бұрын
Podsumowując monitor posiada taka konstrukcję że ma się popsuć po okresie gwarancji czyli około 2,5 roku bo tyle teoretycznie wytrzyma ten kondensator.
@robertjung89292 жыл бұрын
5000 hours is at max temperature, at lower temperatures it lasts much longer.. so 5000 hours at 105C but 85000 hours at 65C
@adamnowak33742 жыл бұрын
Zwiększenie odległości między elektrodami kondensatora zmniejsza jego pojemność a nie zwiększa :-)
@Siesingen2 жыл бұрын
I ponownie praca zrobiona na szóstkę z plusem😁😁😁 🍀👍👍👍👍👍👍👍🍀
@marek_ryn2 жыл бұрын
Kondensatory łączy się szeregowo w celu zwiększenia niezawodności. Kondensatory ceramiczne warstwowe uszkadzają się na zawarcie. Łącząc dwa kondensatory w szereg w przypadku gdy jeden ulegnie przepaleniu to pojemność zastępcza wzrasta x2 i urządzenie dalej może działać.
@wojteksadek8252 жыл бұрын
Brawo! Właśnie po to.
@myoniwy2 жыл бұрын
W takim układzie gdy jeden szkodzi się na zwarcie to pojemność wzrośnie 2x. 1/C= 1/C1+1/C2
kzbin.info/www/bejne/h5iuimiHjMqbg6c dla zainteresowanych tu więcej informacji o tym jak chronić układy przed awaria ceramicznego kondensatora. Łączenie kondensatorów w szereg jest przedstawione jako jedna z metod.
@jarok18912 жыл бұрын
@@marek_ryn Tu w tym konkretnym przypadku masz tylko szukanie oszczędności i nic poza tym 2 kondensatory ceramiczne na 50 V będą po prostu tańsze niż jeden na 100V. W tej gałęzi panują stosunkowo wysokie napięcia a tanie ceramiki na 50 V łaczone szeregowo używał już Samsung w swoich pierwszych monitorach LED. Ze 2 może 3 x spotkałem sie z awarią tego ustrojstwa z tym że przebicie jednego kondensatora powodowało że ten drugi z szeregu nie miał prawa tego przeżyć. Zwykle tez dostawał zwarcia albo miał takie upływy przy napieciu wyższym od nominalnego że przetwornica się zabezpieczała i wyłączała.
@bartalbus2 жыл бұрын
Najlepsze to są te kondensatory jakie montują w żarówkach, kupujesz żarówkę a masz firewerki w gratisie, ostatnio jak mi wybuchła żarówka LED to tak śmierdziało rybą jak nad odrą, o dziwo po eksplozji po chwili zaczęła świecić znowu, ale wolałem ją usunąć, z resztą nie tylko kondensatory tam wybuchają, raz wkręciłem nową żarówkę LED, odpalam i detonacja, gwint żarówki musiał mieć zwarcie, korki wywaliło, kawałek gwintu wyparowało, gniazdo w lampce nocnej całe usmolone, ale na szczęście lampki nocnej nie uszkodziło, ryżowa jakość, raz mnie wzięło na świetlówki kompaktowe, świetlówki są fajne, ale raz trafiłem na świetlówki które po nagrzaniu śmierdziały palonym plastikiem, działały świetnie, tyle że śmierdziały, to montowałem je do elektrycznej lampki na owady, też się łapią, a nie ma szkodliwego UV jak w oryginalnej świetlówce, tylko wystarczało jeden kabelek przelutować bo gwint jest normalny E14
@tomaszgatki98342 жыл бұрын
Ooo, właśnie czekałem na filmik
@niedzwiadekdryp48522 жыл бұрын
Najlepszy elektronik ❤️ uwielbiam oglądać twoje filmy i chcę uczyć się więcej od ciebie, pozdrawiam 😁
@marcomarco50562 жыл бұрын
Na Biotad Plus lecimy?
@niedzwiadekdryp48522 жыл бұрын
@@marcomarco5056 ?
@petrikko2 жыл бұрын
TO ten powienien nazywać sie ewentualnie WIELKI ELEKTRONIK..tak nawiasem. ;-)
@DeadTouch12 жыл бұрын
A co z tym komputerem sterującym laserem przemysłowym?????
@zurawww12 жыл бұрын
Już nim nie steruje xD
@mefedron42002 жыл бұрын
@@zurawww1 pięknie powiedziane
@Prawilniak03042 жыл бұрын
@@zurawww1 🤣🤣🤣🤣
@mikolajmikun53372 жыл бұрын
@@zurawww1 już kupiony nowy, produkcja nie może stać. Jedno zlecenie nie zarobione, ale nowy komputer jest :)
@Kalksip2 жыл бұрын
Zdecydowanie wstawiłeś za mało znaków zapytania przez co Daniel nie widzi pytania
@uaszb2 жыл бұрын
Daniel, Po ucieciu wyprowadzen należy przelutować element by pokryć lutowiem obcięte części wyprowadzeń. Inaczej są narażone na utlenianie. Dodatkowo montaż takich kondensatorów powinien być również na odpowiedniej wysokości. Aluminiowe kondensatory teoretycznie są bardziej trwałe i odporne choć jak widać ten jeden miał dość.
@_kabza_40792 жыл бұрын
Oglądam Cię od dłuższego czasu i mogę powiedzieć tyle. Jesteś jak ten fryzjer z GTA San Andreas, co z łysej głowy robi afro :D. Nie ważne jak bardzo uszkodzony sprzęt do rąk dostaniesz, to go zrobisz. Złamana płyta? Brakujące elementy? Puzzle 3D z elektroniki? Nie ma żadnych ograniczeń. Szanuję.
@tmfmikro2 жыл бұрын
Mała poprawka. Pojemność kondensatora elektrolitycznego w miarę starzenia maleje a nie rośnie. Rośnie ESR i prąd upływu.
@emceh2 жыл бұрын
Już na oko było widać, że wieko kondensatora jakieś podejrzane :-) fajny zakup
@nomen_omen2 жыл бұрын
super profesjonalne nagranie!!!!!!
@toshibajoey2 жыл бұрын
Film świetny jak zwykle, tylko ilość reklam jakby mocno zwiększona, niemniej jednak jakość treści i oprawa rewelacyjna, pozdrawiam
@TheMrAtakama2 жыл бұрын
Czas życia kondensatora określany jest w nominalnych warunkach pracy, oznacza to, że kondensator będzie pracował 5000h w maksymalnej dopuszczalnej temperaturze, przy maksymalnym zadeklarowanym prądzie tętnień przez producenta, oraz z przyłożonym maksymalnym napięciem do okładzin, w praktyce nie oznacza to również, że kondensator po 5000h przestanie działać nagle i zrobi zwarcie, zwykle po przekroczeniu tego czasu jego parametry stopniowo zaczynają odbiegać od nominalnych ale proces ten dla dobrej jakości kondensatorów może trwać jeszcze sporo czasu. Natomiast jeśli kondensator jest dobrany z odpowiednim zapasem (przede wszystkim temperaturowym i tętnień prądu) to jego żywotność w kontekście zachowania nominalnych parametrów jest wielokrotnie większa, stąd często spotyka się urządzenia które pracują 24/7 a kondensatory po wielu długich latach nadal mają odpowiednie parametry. Zastosowanie kondensatora THT w tym miejscu było rozsądne gdyż te zwykle mają większą żywotność od kondensatorów SMD. Pozdrawiam.
@B3RyL2 жыл бұрын
Czyli monitor nie tylko naprawiony, ale i będzie służył dłużej niż nowy. Dzięki za wyjaśnienia :)
@Ligmasick2 жыл бұрын
@@B3RyL chyba nie zrozumieles kolegi. kondensator a caly monitor to dwie rozne kwestie jesli chodzi o zywotnosc.
@AmatorElektronik2 жыл бұрын
Dokladnie tak, też o tym napisalem. Pewnie przebilo go napięciowo lub prądowo. Wgl to pierwszy raz widze zwarte elko.... nigdy nie miałem takiej usterki.
@B3RyL2 жыл бұрын
@@Ligmasick Ale w tym przypadku najwyraźniej słabym ogniwem jest kondensator. Więc wymieniając kondensator na lepszy, jakby nie patrzeć wydłużamy życie sprzętu ;)
@gradziadhala33902 жыл бұрын
@@AmatorElektronik Ja miałem i do tego pożar w salonie, na szczęście byłem w pobliżu i nic poważnego nie zdążyło się zadziać.
@tenluko2 жыл бұрын
O i już jest co oglądać 😀 pozdrawiam 😁
@rafalhorny26352 жыл бұрын
Aby zmniejszyć impedancję kondensatory łączy się równolegle. Częsty zabieg gdy wymienia się NEC tokin
@eaglee40102 жыл бұрын
...ale tu są szeregowo...
@gb77572 жыл бұрын
Napięcie dopuszczalne elementów montażu powierzchniowego może być niższe niż występujące w tej aplikacji...?
@dominikmalanek25252 жыл бұрын
Ładny budżet na następne projekty się szykuje. Kolejny super film.
@martingorbush29442 жыл бұрын
18:00 Z tym czasem życia kondensatorów to teraz mnie przeraziłeś. Nie dziwie się, że skoro mój monitor raportuje ponad 35000 godzin pracy (kod VCP z indeksem C0, z tymże to również czas w stanie oczekiwania - standby) to zaczęły mi się pojawiać objawy jak w starym CRT: " biały szum na matrycy i z głośników". Prawdopodobnie pada już układ odpowiedzialny za odbieranie sygnału cyfrowego i zamianę na analogowy.
@tiemanowo2 жыл бұрын
Jeden kondensatorek i naprawione. Niesamowite!
@piotrantczak962 жыл бұрын
Daniel jesteś wielki pozdro...
@342sopel2 жыл бұрын
Brawo ty
@emilos24952 жыл бұрын
Propozycja następnego materiału to przeróbka portu lightning w iphone na usb-c
@MrFring2 жыл бұрын
Co do tego zasilacza to dają takie oryginalnie do tych ekranów.
@Flav12 жыл бұрын
Cena na aukcji już przewyższa cenę nowego xD
@morfeusz14442 жыл бұрын
Muzyka i jeszcze raz muzyka, buduje takie napięcie, że bezpieczniki wywala! :D Brawo!!!
@cezarekane68062 жыл бұрын
A może tak przypadkiem wiesz jak nazywa się artysta od tej muzy?
@morfeusz14442 жыл бұрын
@@cezarekane6806 Ni chu chu :D
@damianpekala96312 жыл бұрын
@@cezarekane6806 Naski - Twilight
@cezarekane68062 жыл бұрын
@@damianpekala9631 Podziękował, dobry człowieku 👏
@mateuszbaranowski72792 жыл бұрын
15:10 nie żadna degradacja, bo pojemność wyszła książkowa. Dla takich elektrolitów w normie mieszczą się wahania nawet do 5 mikro (oczywiście w zależności od tolerancji). A co do esr - nie, zbyt niski nie jest oznaką uszkodzenia. Może być za wysoki, Ale nigdy za mały.
@RSElektronika2 жыл бұрын
Zgadzam się. Kondensator niepotrzebnie wyrzucony. Ponieważ długo nie pracował, zyskał nieco ESR ale po kilku minutach pracy odzyskał by parametry. Oczywiście łapa w górę za robotę.
@andrewandrewski25462 жыл бұрын
@@RSElektronika Jak inaczej zrobić TME placement 😁
@RSElektronika2 жыл бұрын
@@andrewandrewski2546 No chyba że tak... w takim razie zwracam honor :)
@BodziuM2 жыл бұрын
Muzyczka jak zwykle na pełnym wypasie ! 😀
@tomi82z2 жыл бұрын
Bardzo dobra robota 👍 , naprawa wykona profesjonalnie.
@dariuszfunkcjonariusz58282 жыл бұрын
Oj Danielu, ja również licytowałem ten monitor z myślą naprawy. Pozdrawiam
@Norb3rt71 Жыл бұрын
W takich przebitkach cenowych TME łaski nie robi, że szybko wysyła.
@Bogdan1983krk2 жыл бұрын
Mistrz że wszystkim daje radę 🙂💪👍
@herkulespoirot26972 жыл бұрын
26:52 Z punku widzenia producenta, bo i po co, monitor ma działać tyle, na ile jest przewidziana gwarancja a jak się "spali" po gwarancji to kupuj drogi kliencie nowy. Producentów nie obchodzi by sprzęt był na lata, dla tego oszczędzają na zabezpieczeniach. Swoją drogą ten monitor miał w tamtym roku premierę a normalnie ma trzy lata gwarancji, ze względu na wyszczypany plastik na roku zapewne serwis w Niemczech odrzucił jako uszkodzenie mechaniczne.
@rhtr.2 жыл бұрын
Jesteś kozak chłopie. Ciebie nawet koledzy po fachu nie raz komplementują w swoich filmach (nawet dzisiaj widziałem). Być jak Daniel 🧐 Miłosz też kozak z edycją 👌
@dawidkaszynski2 жыл бұрын
Już się bałem ze nie będzie odcinka dzisiaj
@idroid20002 жыл бұрын
Nowy na innych aukcjach można kupić za 1400zł, ale ludzie i tak wolą zapłacić więcej za naprawiany xD
@tomaszjozwiak13212 жыл бұрын
O mamo😍... Brak słów... Ale jazda😎💪
@Johny666EU Жыл бұрын
ps, max czasy pracy to przy max temp a jesli bedzie np 35-40 stopni to moze byc nawet 30,000 godzin. czas pracy jest zalezny od temperatury.
@Tomor882 жыл бұрын
Można było od razu wymienić kondensator C4 na tej płytce.
@empe8112 жыл бұрын
Inny elektronik zarobi na kolejnej naprawie ;)
@yamajczyk79272 жыл бұрын
Nie polecam z całego serca produktów od MSI z tej serii MAG CQR. Posiadałem MAG271CQR, na czarnym tle widziałem 3 różne poziomy podświetlenia, po zgłoszeniu tego do supportu oczywiście produkt został przyjęty, lecz odesłany z diagnozą " Musa effect " i zaleceniem producenta żeby nie używać na czarnym tle:) Następnie od razu odsprzedany.. Wymieniłem na tańszy zamiennik od samsunga(podobne parametry lecz fhd zamiasta qhd i ani monitor nie piszczy, i nareszcie czarne tapety obsługuje bez problemów :))
@krystiandrwal76792 жыл бұрын
Świetna robota panie a monitor wygląda swoją wielkością jak tv LCD pozdrawiam serdecznie zdrówka
@grzepak2 жыл бұрын
Mój monitor wczoraj zaczął się sam wyłączać i włączać co kilka sekund, sam zaczął rozjaśniać ekran itp cuda na kiju. Stary płaski samsung z 2010, rozebrałem a w środku nic co by wskazywało na uszkodzenie. Odpiąłem płytkę z przyciskami od nastawów, których i tak ani razu nie użyłem od 12 lat. Działa xD
@paweswiebodzice3352 жыл бұрын
Jak zwykle super materiał. Pozdrawiam.
@Cyborg91Ninja2 жыл бұрын
Mam taki sam tylko 27 cali. Przyda się ten odcinek jakby nagle zgasł mi ekran ;)
@DigitalDistortedGuitars2 жыл бұрын
Łapka w Górę 👌 i czekamy na następny odcinek 🙃
@ANGOREK0072 жыл бұрын
Szkoda, że go sprzedałeś, to znaczy fajnie, ale szkoda, bo ja bym go odkupił 😉 Był fajny. Podobał mi się. Potrzebuje dużego monitora
@damianwisniewski73052 жыл бұрын
ceramiczne kondensatory mogą łatwo dostać zwarcia, i czasami łączy się po 2 szeregowo przy wyższych napięciach aby ograniczyć ryzyko awarii i wywołania jakiegoś pożaru bo, potrafią one złapać akurat taką oporność że nie przeciążą zasilania a zaczną przetapiać pcb (ceramika się nie topi)
@janekgrozik38062 жыл бұрын
Teoretycznie są kondensatory ceramiczne na wysokie napięcie Ale w dzisiejszych czasach przy optymalizacji kosztów co do grosza bardziej opłacalne jest łącznie w szereg.
@oiomeu Жыл бұрын
A może zainteresował byś się tv philipsa 42pfl. Seria 6000. Płyta po 2 latach padła... Kupiłem kolejna znowu po 2 latach padła, miała inny sortwear. Podobno to kwestia wgrania EPRO niwego, czy coś takiego. Tv stoi już że 3lata... Ale przydał by się w sypialni...
@mate68742 жыл бұрын
Mam ten sam monitor tylko w wersji 34", od ponad roku... Jak mi nagle zgaśnie, to przynajmniej sobie w domu sam sprawdzę, czy nie wystarczy wymienić kondensatora :D Dzięki!
@M785062 жыл бұрын
Gdzie jest sens dawać za używany po naprawie na obecną chwilę licytacja osiągneła 1650zł a kończy się w środę,gdzie nowy na tym samym portalu kosztuje 1500zł
@renataworonko42422 жыл бұрын
Wymyślił to myśliciel !
@ppanek2 жыл бұрын
A już myslałem że zrobisz dziure tymi 5A na początku :) Ale nie , nie tym razem :)
@Daniel-xc1bk2 жыл бұрын
A gdzie ESR na nowym kondensatorze? Mógłby być jeszcze gorszy niż używany.
@jacekrzepczynski37582 жыл бұрын
Naprawa w zasadzie w porządku ale. Jak zwykle pewna uwaga przyklejenie przewodów taśmą naprawczą (taśma zrywana, gafer i kilka innych nazw) jest niedopuszczalne ta taśma klei przez określony stosunkowo krótki czas. Po tym czasie w zależności od producenta dzieją się z nią dwa zjawiska. Pierwsze taśma wysycha pozostawia zaschniętą zaskorupiałą warstwę kleju zaś płótno odpada i nic nie trzyma. W przypadku drugim z pod taśmy zaczyna wypływać klej oczywiście płótno w końcu odpada za to na klejonych elementach pozostaje pozostaje warstwa "gluta" bo nie wiem jak inaczej to określić która nie zasycha. Ta taśma w serwisie nadaje się do chwilowego przyklejenia elementów, na stałe zdecydowanie nie. Nawet przyklejenie na dłuższy czas w trakcie naprawy potrafi pozostawić na klejonych elementach warstwę kleju.
@gradziadhala33902 жыл бұрын
Ciekawe, w takim razie jakiej taśmy należy użyć?
@antli00n2 жыл бұрын
17:07 pan matematyk Szymon Patyk wchodzi na grubo w wyliczenia czasu pracy XD No się roześmiałem na głos :D
@Ma-tv5qs Жыл бұрын
szkoda, że nie zmierzyłeś też tego nowego kondensatora dla porównania ze starym
@TarruTarru2 жыл бұрын
Zazwyczaj większość najpopularniejszych kondensatorów ceramicznych 0805 jest na 50V, a po napięciu elektrolita (100V) możemy wnioskować, że paski LED pracują tu na wyższym napięciu (niż 50V) wiec dlatego ceramiki są tutaj w szeregu aby uzyskać napięcie wypadkowe dopuszczalne również 100V.
@gordongecko94052 жыл бұрын
I finalnie cztery takie kondensatory w połączeniu dają pojemność 2R+2C = [C]