У нас на фирме одного взяли работать "по резюме" с хорошей зарплатой. Но когда он выпил лишнего, то сказал, что его папа позвонил своему другу - директору фирмы и поэтому его взяли. Он часто вообще не приходил на работу, зная, что не уволят. Но иногда приходил и первый вопрос был - нам премий никаких не давали - а может быть только ему не дали, а все получили. Resume is great. But connections are more important. Advice - use both - connections and resume. Try to get knowledge and experience as much as possible Try to learn English and German better. It's possible in case you have motivation
@Wow_Viki9 ай бұрын
Дуже цікаве і корисне відео, приємна і привітна дівчина. Валентина як завжди розумничка :) Дякую!
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую за коментар
@ВиталийАндрейчиков5 ай бұрын
Яка гарна "байка" про нехватку спеціалістів. В мене підтверджена освіта, рівень мови B1. Сиджу втрачаю фах.
@baradatuyАй бұрын
Є досвід?
@ZhannaBlank9 ай бұрын
Дякую вам за ціну інформацію. Дуже гарна подача матеріалу і інформації!
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую за коментар ❤️🙂
@nataliia15899 ай бұрын
корисне відео, дякую.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую за коментар 🙂
@kirandev19 ай бұрын
Вибачте, але з таким резюме, де не вказані досягнення, ви ніколи не знайдете роботу в Німеччині. Це взагалі якійсь тренд 10 річної давності, коли писали тільки обов"язки. Зараз мають бути написані досягнення разом з цифровим представленням (тому що обов"язки майже у всіх однакові і як вас відокремити від інших - невідомо)
@vell25999 ай бұрын
Супер корисне відео. Дякую ❤
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую, дуже приємно
@ТатьянаМатвийчук-х4и9 ай бұрын
Дякую,за важливу іформацію❤
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую дуже за коментар ❤️
@СмартСамс-э6ч9 ай бұрын
Вы думаете резюме многое решает? Намного важнее витамин B = Beziehungen oder BGB = Besonders Gute Beziehungen = знакомства или блат. Так более эффективно для поиска хорошей работы. А другим можете рассказывать, что нашли работу по резюме.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Ну таке собі....
@lyudmilamila50839 ай бұрын
Как впрочем и везде..😅
@ivanpopov36079 ай бұрын
меня в линкедине нашли и предложили такую зарплату, что отказаться было невозможно. Причем весь мой немецкий это фраза из советских фильмов хенде хох - больше я ничего не знаю. Наверное их кто-то по блату в линкедин зарегистрировал :)
@lyudmilamila50839 ай бұрын
@@ivanpopov3607 наверное, вы guter Spezialist 👍
@valentyna_dyka9 ай бұрын
🙂 дякую за коментар і ваш досвід
@electriccity65539 ай бұрын
очень полезное видео, спасибо огромное
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую за коментар. 🙂 це важливо для просування відео
@victoriamay31949 ай бұрын
Дякую дівчата ,за вашу працю і поради🫶
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую за коментар 🙂
@ЛюдмилаБобракова-ф6л9 ай бұрын
Для кожної сфери своє резюме. До речі там, де треба працювати в команді хоббі важливе, їм цікаво, що ви за людина
@valentyna_dyka9 ай бұрын
В залежності яке хобі
@СмартСамс-э6ч9 ай бұрын
Я был на job interview. Меня спросили: Do you have good communication skills as it is important - we are working in a team? Я ответил: Yes, good communication skills. Но когда я получил работу, то те же самые люди мне сказали: The best communication in our team is no communication at all. The second best communication is just asking How are you? and not waiting for reply. The third best communication is Nice weather today, isn't it? and again not waiting for reply. То, что спросят на job interview, не всегда так в реальности.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
I totally agree!
@СмартСамс-э6ч9 ай бұрын
@@valentyna_dyka Can I talk to you? Do you use Telegram, Skype, Viber?
@tetianatymoshchuk68479 ай бұрын
Дякую, важлива інформація. Єдине, що ріже слух - "На англійські мові, на німецькій мові..." Раджу говорити "резюме англійською мовою, німецькою мовою". Або розмовляти англійською мовою, а не "на англійській мові". Ще раз щиро дякую за актуальну інформацію.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Дякую за коментар 🙂
@alexworon9 ай бұрын
Извините, но не о чём. Очень однобоко. Не забудьте что в данном примере IT-сфера. Она очень спецефичная. И натянуть Lebenslauf в этом направлении на другой тип например медицина или строительство не очень то и получиться.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Якщо мати трохи чогось вартісного в голові, то все можливо. Айті сфера це не щось таке специфічне, це один із видів професії.
@КсенияБорисова-с8у9 ай бұрын
Все ж таки це специфічний вид професій і там свої правила по всьому світу. Окрім, можливо, Німеччини, ще не зрозуміло поки що...@@valentyna_dyka
@ТаняМацейко9 ай бұрын
Дуже дякую. Почула цінну інформацію. Виявилося, що в резюме ні німецький номер не вказано і саме резюме англійською складене
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Рада що було корисно 🙂
@КсенияБорисова-с8у9 ай бұрын
Німецькі резюме просто олдскульні, тому вони дивно дивляться на продвинуті резюме спеціалістів, які працевлаштовувались в інших країнах і їх резюме виглядають релевантної до їх очікувань.
@3BE3DHbIUiKOT7 ай бұрын
Ще мушу додати, що тема більше для айтівців, аніж для інших спеціальностей. Поза ІТ нажаль "трошки" інші вимоги щодо німецької та реального попиту на роб. силу. Як пояснив один з місцевих - реальна потреба в спецах значно менша, ніж здається. Реальна конкуренція за спеців просто не вкладається в схему дефіциту кваліфікованої роб. сили. Скажімо так, що процент відмов занадто високий для реального дефіциту, який декларується. Знов таки, я не знаю як в ІТ, але таке враження, що дефіцит в інших направленнях дещо роздутий.
@КсенияБорисова-с8у9 ай бұрын
Європейці беруть не своєю впевненість, а вмінням себе продавати, а потім тільки швах, працювати далеко не завжди можуть нормально. Наші просто адекватніші і не люблять брехати...
@Lili_Mimosa9 ай бұрын
Жаль, что речь шла только о IT-специалистах. Очень много менеджеров, экономистов, бухгалтеров. Очень много вопросов по этим специальностям, и очень долго можно искать работу. Я например, экономист. Немецкий, - есть сертификат В2. Но понимаю, что с моим немецким я не потяну работу экономиста. Хочу работать бухгалтером, так в своем опыте сталкивалась много с разными расчетами. И считаю, что там меньше аналитики, и мне, на начальном этапе, будет лучше. Но как правильно написать , чтоб и не обмануть, но и заинтересовать работодателя? Я была последних несколько лет руководителем отдела контроля материального обеспечения и закупок. Но я же на этой должности проводила много расчетов и вела много таблиц. Но работодатель, как видит название должности, сразу - отказ. Не знаю, чем в Германии занимаются люди на таких позициях, но наверное, не так , как у нас, когда я могла понимать и делать все. Как это правильно донести ? Повторюсь, жаль, что приглашенная гостья раскрыла только тему IT-специалистов. Но конечно, спасибо за Ваш труд. Было интересно. Ещё не было важного вопроса о том, какие документы прикладывать к резюме. Сертификаты, украинские дипломы... Нужно ли это? Языковые сертификаты... Нужно ли прикреплять? И насчёт возраста, мне кажется, нужно указывать. Вы же не на знакомство идете и можете флиртовать. Типа : - А угадай, сколько мне лет.. Я думаю, работать хочет знать, сколько Вам лет. 30 или 50. Потому что люди могут выглядеть по-разному. Ну, а там наверное, это каждый решает для себя.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Вероніка наводила приклади із Айті, але це не означає що для інших професій інакше. А на рахунок віку, то коли я працювала з німцями, то питати скільки років було непристойно
@valentyna_dyka9 ай бұрын
@@ybond навіщо вказувати дату народження/вік?
@LSB-i3t9 ай бұрын
Щоб знати, чи ви постійно працювали, чи може були безробітними.
@jananemo75179 ай бұрын
Уже лет 30 как известно,что только IT и врачи принимаются охотно на работу и то врачам 5 лет неслабой учебы. Все остальные не могут продать себя на рынке Германии.Вы ничего не умеете с точки зрения немецкого работодателя. Квалификации нет. "Хочу" позиция странная. Здесь другие программы и все другое. Но практически если вы считаете ,что вы специалист,диплом подтвержеден, бевербуйтесь ,ходите на разговор ,расскажите что вы умеете. По сути вам жаловаться не на что...Название должности...Вы в резюме напишите ваши навыки , что бы человек на вас время не тратил..а понимал что вы умеете.
@ivanpopov36079 ай бұрын
@@jananemo7517 Я электронщик, взяли даже без языка. Коллеги рассказывали что до меня приходили на собес. местные ребята с немецкими дипломами, но их надо было 2-3 года учить профессии, давая им только тестовые проекты, а я сразу был готов приступить к работе.
@НаталияНатали-й9р9 ай бұрын
🙏👍🌻
@valentyna_dyka9 ай бұрын
🙂
@gacek73249 ай бұрын
Дякую за відео, знайшла корисні думки для себе, але відповіді на головне питання не дочекалась. Стосовно віку. Одні говорять, що треба вказувати, інші (наприклад один коуч) - що це особиста інформація і це не потрібно. А як Ви вважаєте?
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Чим більше інформації, тим більше питань. Як Вероніка казала про сімейний стан "по бажанню", але щоб це важливо - ні.
@tanyas.35919 ай бұрын
У Німеччині прийнято писати дату народження, у США - ні. Можливо, що ІТ сфера в Німеччині прогресивна та там вік не важливий, але якщо Ви просто інженер, то роки навчання у школі (рік закінчення та отримання абітур), роки у ВНЗ вказують.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
роки навчання і роботи звичайно вказувати. Ваша дата народження або вік є добровільною інформацією. Коли я працювала з німцями, то питати скільки років було непристойно
@RemiX1018x9 ай бұрын
Як правильно скласти резюме, якщо не має досвіду? Я в Україні працював регіональним менеджером. Тут розумію що з рівнем німецької А2 мені це не світить, а Джобцентр напрягає шукати роботу
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Візьміть у JobCenter "AVGS Gutschein". Індивідуальна робота з коучем вам допоможе сформувати документи і скласти план робіт та список компаній куди подаватися. У мене є відео про це.
@kohavsheifa12129 ай бұрын
Головне,мені здається зараз, не вказувати національність. Бо німці не розглядають українців надовго😢
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Так, я теж такої думки 🙂
@zudwest9 ай бұрын
А ви дійсно вважаєте, що по вашому імені і прізвищу німці не зрозуміють, звідки ви?
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Багато словян є в Європі. Латвія, Литва, Єстонія, Словенія, Польща
@kohavsheifa12129 ай бұрын
@@zudwest та розуміють, але мені навіть німкеня порадила це, коли я пожалілася, що останнього разу відмовили зі стандартним "недостатньо кваліфікації" коли в мене було 10 навичок з 10 на лінкедині і з кожної по 5-10 років досвіду. З іншого боку, з такими ж іменами та прізвищами можуть бути русифіковані казахи, що є етнічними німцями)
@serhiiyunnikov5099 ай бұрын
На якій мові у вас проходили мітинги? Спілкувались в німецькій компаніі
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Англійською. Багато розробників з різних країн: України, Польщі, Іспанії, Індії було.
@Ovidder_Portfolio8 ай бұрын
А якщо ти дизайнер за профілем, чи в такому разі потрібно робити хоча б мінімальне оформлення?
@amazing35279 ай бұрын
Підкажіть будь-ласка, чи достатньо буде німецькому роботодавцю мого резюме, чи воно має бути обов'язково з Bewerbung?
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Ми обговорювали мотиваційний лист у відео 😉
@amazing35279 ай бұрын
@@valentyna_dyka вже знайшла, дякую
@amazing35279 ай бұрын
@@Unknown-xd3zk тобто, на вашу думку має бути Bewerbung, я правильно розумію?
@Роман-ь5д9с9 ай бұрын
я проходив курси програмування в українській школі.можу я влаштуватися на роботу в Німеччині ??
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Вероніка дала відповідь на це питання у відео
@RemiX1018x9 ай бұрын
Від ідеального резюме дуже далеко По перше це резюме обговорили тільки для ІТ. У резюме важливо щоб було без пробілів, от я зараз не зовсім розумію як вказати правильно, що я 1,5 років не працюю, тому що проходжу інтеграційні курси.
@valentyna_dyka9 ай бұрын
Так і вказати, що займалися освітою
@ХлопСьогоднішній9 ай бұрын
Виходить для кожної вакансії потрібно створювати індивідуальне резюме.