Dobrý den, pěkné video. Já douglasku poznám podle borky. Připomíná mi povrch krásně upečeného a rozpraskaného bochníku chleba. To se mi na ní líbí.
@DeflectorBushcraft2 жыл бұрын
Mě to pro změnu připomíná korek 🙂
@vladimirnovak99124 жыл бұрын
díky za videjko mám vedle domu pole (asi 25 aru )které jsem oplotil, předělal na zahradu a zasadil tam 3 douglasky 1 sekvojovec obrovský 2 jedle bělokoré 2 borovice heldreichovy a jednu borovici lesní pěkně jsem je rozmístil po celé ploše ať si rostou a že opravdu rostou je fakt,že sekvoják má za 2 roky co ho mám už víc jak metr bydlím vedle lesa takže to je takové přiblížení si lesa až k domu :-) hezký den všem ...
@jozefzachar70513 жыл бұрын
Náderné poučné video,veľmi sa mi páči.Aj ja som vysadil v mojom parku asi 300 ušľachtilých stromov z listnatých buky,hraby,duby,jasene a z listnatých borovice,smreky,jedle a duglasky.Park som nazval Park detí.Vytvoril som takú maličkú oázu pre detičky nech majú kam íst´ aj rodičmi a poznávať prírodu v prírode.Park je na rozlohe 10 800 m2 je tesnej blískosti Váhu.Ohromne sa tam darí všetkým stomom,pretože celý pozemok je pod závlahou.Park sa teší veľkej oblube detí a ich rodičov.Reštitučný pozemok som využil na príležitosť,že aj keď tu už nebudem, nech niečo po mne krásne zostane.To bola prvotná myšlienka založenia parku.
@pyros8253 жыл бұрын
Paráda opět jsem si video vychutnal. Super práce.
@DeflectorBushcraft3 жыл бұрын
To jsem rád :-)
@Premysl_Valla4 жыл бұрын
I u nás jí říkáme Jedle Douglaska :-) U rodičů za barákem je několik statných jedinců se zhruba metrovými kmeny (v průměru) a ač okolní smrky podlehly suchu, Douglasky stále drží. Díky za pěkné video.
@DeflectorBushcraft4 жыл бұрын
jojo, je to tak..douglaska toho docela hodně vydrží :-)
@Afro470Ай бұрын
Metrovými kmeny? Pán říká že největší douglaska v ČR má 87 cm...
@Premysl_VallaАй бұрын
@@Afro470 Pisi ZHRUBA metrovymi. Hold rodice maji za barakem v lese jedny z nejvetsich u nas... 🤷😉
@miluskafilipcova42272 жыл бұрын
Pěkný poučné video
@martinzelenak9594 жыл бұрын
To je jedľa!
@mariogregor12486 жыл бұрын
Máte nádherné a poučné videjka rad vás pozerám a potom to skúšam aj ja len tak ďalej držím vám palce 👍👍👍😂
@DeflectorBushcraft6 жыл бұрын
Děkuju moc za hezký komentář a jsem rád, že mé videa inspirují ;-)
Жыл бұрын
Jedľa Douglasová je i môj obľúbený strom. V Gelnici na východnom Slovensku boli sadené vedľa lyžiarskej zjazdovky. Taký menší lesík. Ale je posadená i na iných miestach na okolí. Dlho sa sama nemnožila /je tam posadená vyše 50 rokov/. Ale v posedných rokoch rastú malé stromčeky priamo na lúke zjazdovky ktorá sa už nepoužíva. Na šuškách je tiež často i smola , celé kvapky. Akoby smolu vyrábali. A sú viac podlhovasté ako na Tvojích fotkách. Nie všetky jedince rovnako silno voňajú. Ale jedna pri ceste z tej sa orezovali konáre na Vianoce do kytíc čo voňali viac ako celý stromček. Jeden porofesor z lesníckej školy ju odporúčal i pri únave nôh. Neďaleko od zjazdovky je i Vejmutovka, ktorá sa po rokoch tiež začala množiť. No jej konáre sú strašne krehké kým dorastie dosť vysoko.
@lukaskropac49336 жыл бұрын
Ahoj máš super videa. Ta douglaska co jsi ji zmiňoval roste ve Vlastiboři na Jablonecku a je nejvyšší strom u nás ale co se týče objemu , tak u nás je to sekvojovec obrovský který roste na Uherskohradišťsku u obce Břestek . Je vysoký 60 metrů a obvod kmene má 612 centimetrů což je na průměru kolem 2 metrů . Škoda že ho v roce 1972 blesk zkrátil o 6 metrů . Nehraju si na chytrého všechno bylo na té tabuli u toho stromu jen sem si myslel že by to mohl být třeba námět na tvoje video , že by jste si tam mohli s Georgem zabľbnúť.
@DeflectorBushcraft6 жыл бұрын
Ahoj, já vycházel z informací, které se ke mě dostaly..je možné, že je u nás i větší strom, nicméně jak píšeš, super námět na výsadek, děkuju :-) ;-)
@mikimikovic85706 жыл бұрын
Pre zaujímavosť video o meraní najvyššej (známej) douglasky v ČR kzbin.info/www/bejne/iJelkGBtn5ukn6c
@DeflectorBushcraft6 жыл бұрын
Jj..to videjko sem už viděl, ale díky 👍
@logcabinfire4 жыл бұрын
Ahoj super video ale připadá mi že ty mladý stromky jsou spíš jedle bělokoré.
@DeflectorBushcraft4 жыл бұрын
..nene, jedle nemají takové ty puchýřky s pryskyřicí :-)
@vendi5584 жыл бұрын
👍
@martinzelenak9594 жыл бұрын
Drevina v čase 3:45 je jedľa bielokôrá a to ma nepresvedčí nikto.
@83mrfelix5 жыл бұрын
Nejlepší na tom videu je, že při záběru pařízku uříznuté douglasky cítím tu vůni!!! Tady, zavřený v kanceláři... Chápeš to?
@DeflectorBushcraft5 жыл бұрын
..jj, kdo jednou něco takového pozná, nechce jinak :-)
@martinacizkova69994 жыл бұрын
Ahoj, no jeto krásné video a poučné, a fandím douglasce ale opravdu ty mladé větvičky jsou opravdu z jedle bělokoré trochu mě i při pomělo (kafkazkou) tou sitou barvou, a i to v pozadí za tebou jak stojíš jsou fakt jedle bělokoré, na proti tomu douglasky ty větvičky jsou rozvolněné v mladší větve jsou lehce převislé a řidčejší a barva je lehce světlejší, a když jsi ukazoval ty větvičky z blízka tak právě douglaska má výrazně řekl bych lesklé hnědozrzavé špičaté pupeny, jehličí je lehce světlejší mírně slabší v tloušce listu a hlavně poslední ročník přírustku u douglasky je vždy světlejší jehličí!, Ale ty větvičky co jsi ukazoval mají pupeny menší a kulatější více přisedlé a to sice s podobnou barvou, a jehličí má jedle vždy sytě tmavě zelené!, a to i poslední ročník přírustku!, co se týče puchýřků tak jeto téměř shodna i s mladou jedlý bělokorou - podobně i s douglaskou, ale pak na konci videa ten závěr to ano to jsou skutečné douglasky!! Pokračuj dále, fandím stromům stále!! zdravý Pavel Čížek.
@Afro470Ай бұрын
Gratuluji ke znalosti stromů ale podotýkám, že "zdraví" se píše s měkkým i. Nic ve zlém.