Деградація літієвого акумулятора в ДБЖ

  Рет қаралды 3,382

tangerine-pank

tangerine-pank

Күн бұрын

Пікірлер: 55
@i-omen
@i-omen 9 ай бұрын
стрьомний результат, реально потрібен упс с режимом "очікування" стореджа акумів і вже коли прижме торежим "на всі гроші" Ще може хто PON обслуговує цікаво було б почути що там за упси і як часто міняють, це ж яка амортизація дика
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Мабуть, вони використовують якісь типу гелевих акумів, а може в них акуми більшої ємності з врахуванням того, щоб компесувати оцей "недозаряд" до 100% Десь можна погуглити і знайти, що вони там використовують.
@zewcobs
@zewcobs 9 ай бұрын
Ми використовуємо AGM акуми, і впринципі вони не сильно деградують, але в минулому році коли з світлом і акумуляторами напряг був то багато де ставили і автомобільний свинець і все, да, їх вистачало на місяці 2-3 але іншого вибору не було)
@zewcobs
@zewcobs 9 ай бұрын
​@@tangerine-pankтак як акуми стоять 100 ампер годин то той не дозаряд зачасту не грає ролі бо всеодно доводиться заводити генератор якщо довго світла немає
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@zewcobs в мене минулого року також свинцевого на 100Аг вистачило на 3 місяці, то після того зібрав ліфер на 105Аг )
@NepN
@NepN 4 ай бұрын
@tangerine-pank, маю інакший досвід. Досить позитивний. Або акуми у вас вже були довго в роботі до того, або плата дійсно відрізняється. Насправді бачив вже 3 варианти ії виконання. В одній взагалі мікросхема інша була і схема інша. З власного кейсу - поставив 2 нові самсунг INR 3500 2,5 роки тому. Рік тому вдосконалив схему - додав більше току, бо не встигало заряджатись з нашими відключеннями. На сьогодні - зменшення ємності маю менше 5%. За цей час рахую відмінний результат.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 4 ай бұрын
акуми відмінні) то певно, я експериментував крепко з одною платою і вгробив її, сам цього не помітивши і так далі користувався нею... зараз пробую дійти до якогось висновку. Тут є плата захисту XB7608 - вона працює по типу бмс 1с - і от якщо підключати навантаження з великою силою струму - я якраз щось таке робив, щоб знайти пік можливостей))) то та плата часто виходить з ладу, і тоді вона не захищає від перезаряду.... хоча й ТР4056 також має заряджати максимум до 4,263В і далі переходити в режим флоат зі струмом 40мА , і якщо так воно і відбувалось, то той флоат на 100% soc, теоретично міг за пару місяців вгробити акуми ... але треба копати далі) може і ТР4056 і ті плати накрились) зараз ось тестую, то ТР уже зарядила акум до 4,25В і не зупиняється - струм при цьому на плату із зарядного йде 0,85А - 4,1Вт , і дивно до яких пір акум це буде брати... Вона (зарядка) мала би зупинитись, коли акум буде брати 1/10 від встановленого рівня заряду ТР4056 - там здається 1200мА, то це має бути 120мА , але він не зупиняється і бере заряд ))) А та плата захисту має максимально допустиму верхню відсічку по напрузі 4,35В . Цікаво , що далі буде, поки спостерігаю)
@YaroslavPastushenko
@YaroslavPastushenko 9 ай бұрын
Проженіть кожну банку по 3 повних цикли заряд-розряд і зафіксуйте ємність на кожному циклі. Здається мені результат буде інший.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
треба спробувати
@ДарьяКолпакова-р6р
@ДарьяКолпакова-р6р 9 ай бұрын
Спасибо, очень интересно🧐. Теперь понятно почему батарейка ноутбука быстро уходит в утиль.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
я колись чув про те, що треба акум виймати як працюєш постійно від мережі, але ж світло бликне - і все, хіба через ДБЖ працювати. І в сучасних ноутах є незйомні акуми. Можливо, вже зараз є в ноутів якийсь алгоритм який враховує цю деградацію, хоча я не впевнений
@e2d2k
@e2d2k 9 ай бұрын
@ine-pank в мене ноут з 2016р майже 99% до розетки під'єднаний працює (з 100% заряду). Знос акумулятора по моніторингу 29%. У дружини іншого виробника ноут - батарея в такому ж режимі за 2 роки до 35% зносу дійшла. Я це к чому - виробники можуть робити нормальні батареї якщо це потрібно.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
в мене lenovo c340 - за три роки роботи від розетки в акумі залишилось 15% ємності, і акум тут незйомний, в тому сенсі, що без того, щоб розібрати ноут його не виймеш @@e2d2k
@vpchelko
@vpchelko 9 ай бұрын
​@@tangerine-pank мда уж - у меня когда-то был ноут там через биос были "умные" настройки для аккума - у меня к сожалению его украли... достаточно ограничить уровень от 20% до 80% - тогда батарея проижвает намного дольше. ну автономность будет меньше - но благодаря минимальному износу от розетки - через 1-2года автономность будет намного выше
@Alik3kilA
@Alik3kilA 9 ай бұрын
Я теж такі взяв але у роботу не ставив немає поки що сенсу але все знаходиться поруч з технікою на випадок якщо що. Вони хороші якщо це постійні відключення, а так простіше підійти і підключити.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
хочеться на постійне зробити, особливо за містом, де часто скаче напруга, і не зрозуміло коли може пропасти. Бачу, що треба буде повертатись до того з чого починали - ажм і якісь платки і хай собі чергує, а як будуть жосткі вимкнення - тоді вже підключати такий ДБЖ. Або таки робити на літію, лише з контролем напруги заряду, але знову-таки на час коли немає постійних блекаутів.
@random-staff
@random-staff 9 ай бұрын
По можливості не заряджайте до 4.2. В продвинутих ДБЖ є можливість не заряджати на 100%.
@alexandermusienko
@alexandermusienko 9 ай бұрын
Простий літій не можна тримати під постійною напругою. Навіть меншою за 4.2В. Деградує. Після заряду батарею необхідно відключати. LiFePO4 може довготривало працювати в буферному режимі на відміну від.
@joekelly875
@joekelly875 4 ай бұрын
Не знав, а не підскажете на платі ups 24 ватта, там теж постійно під напругою? ​@@alexandermusienko
@denysrozrobnyk7913
@denysrozrobnyk7913 9 ай бұрын
Треба їх прогнати в декілька циклів. По ідеї акум має трохи "розкачатись". І ще якщо не жаль провести експеримент на максимально критичний розряд (≈2v), бачив відос, що внутрішній опір ніби може зменшитись, типу покращення характеристик.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Дякую, за цікаву ідею, можна спробувати прогнати і розрядити нижче 2В і побачити як це вплине на внутрішній опір та чи зміниться ємність
@AndriiNastroha
@AndriiNastroha 8 ай бұрын
@@tangerine-pank такий розряд посилить деградацію елементів
@АндрійКавчук
@АндрійКавчук 9 ай бұрын
для того і існують самрт бмс. вмене стоїть заряд до 4,15 вольт далі відключається заряд і коли рівень напруге падає до 3,89v знову вмикається заряд.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
смарт бмс за 60 баксів на міні ДБЖ ? В мене на ліферу також смартбмс стоїть, але не на ДБЖ за10 баксів, сюди простіше приліпити якийсь контролер зарядки, та і власне не сюди, а зібрати самостійно з модулів собі ДБЖ
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
@@tangerine-pank 9в хвата роутеру. Тоді 3s збірка рулить..
@AndrewShevchuk
@AndrewShevchuk 9 ай бұрын
А як ви хотіли. І рибку з'їсти і на лавочку присісти. Або тримати рівень заряду на рівні "зберігання", або повного заряду.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
...і на ялинку залізти 😆😆😆
@virusik922
@virusik922 9 ай бұрын
Проводил все возможные эксперименты с литием , такую деградацию первый раз вижу . Есть ссылка на эти аккумуляторы ?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
є документ на них в тг каналі t.me/tangerinepankYT/90 а ось де я їх брав kzbin.info/www/bejne/ooe0aJJrp9N8m9Esi=FMC4yqvc7bB7TeHq
@virusik922
@virusik922 9 ай бұрын
@@tangerine-pank Ну они не новые были изначально . А сколько примерно циклов заряда- разряда прошли в дбж или постоянно были заряжены на 4,2в ?
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@virusik922 я розбирав новий акумулятор, який був призначений для установки на скутер. Постійно були в дбж на 4.2В 5 місяців 24/7
@virusik922
@virusik922 9 ай бұрын
@@tangerine-pank У меня lifepo4 в дбж компьютера стоит . Проверил ради интереса емкость, за 4 года 100mAh потерял . У меня еще солнечная панель заряжает li-ion и держит на 4.2в , будет время проверю емкость .
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
@@virusik922 а давно панелі підключкні? Цікаво, що в тебе покаже, заміряй, будь ласка, як буде час
@alexandermusienko
@alexandermusienko 9 ай бұрын
LiION в буферному режимі не повинен працювати,- тільки в циклічному . Ймовірно ця платка весь час тримає напругу заряду на них. Буферний режим тримають LIFePO4 батареї. напруга 3.35/комірку забезпечить довготривале використання.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
кажуть люди, що режим флоат працює лише на кислотних акумах з метою компенсації їх саморозряду, і для літієвих (в т.ч. ліферних) цей режим не має ніякого сенсу, і він уде для літію працювати як простий зарядник в режимі CCCV Ось цікаве відео kzbin.info/www/bejne/bKe3knahibufbassi=YLLgWAHBxygRdz4w
@alexandermusienko
@alexandermusienko 9 ай бұрын
@@tangerine-pank Дякую. Люблю дивитись канал Andy. В кислотних окремо вирізняють режим флоат. Це так. Переважна більшість ДБЖ реалізує флоат просто своїм CV. А що таке "нескінченний" CV після СС? Це і є буферний режим. Тобто коли батарея знаходиться під постйною напругою (яка і є зарядною напругою для батареї ДБЖ) якщо ця напруга буде 3.35-3.45В/комірку, то комірки будуть жити довго, але заряджатись повільно та з часом батарея може бути розбалансована, тому що топ балансінг реально починає працювати починаючи з 3.5В/комірку. А просто літій під постійною напругою дійсно швидко деградує. Контролери заряду сучасних ноутбуків при роботі від мережі після повного заряду батареї заряд припиняють. Леново, наприклад, дозволяє налаштувати верхню межу заряду. Чим нижча напруга, - тим довше проживе Катод. 85% вважається оптимальним компромісом для батареї ноута.
@ЮрійГолубінка-з7ц
@ЮрійГолубінка-з7ц 9 ай бұрын
Для повноти картини знати б, яка напруга на акумуляторах в дбж.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
тут має бути інформація kzbin.info/www/bejne/rKq6i2eAh6mWn6Msi=8Y_GVU_pRGJdr3Oh
@joekelly875
@joekelly875 4 ай бұрын
Кажуть якщо поставити bms , до плати червоної що на 24 вати буде заряджати до 4.1 вольт не знаю не перевіряв писпли писаки
@tangerine-pank
@tangerine-pank 4 ай бұрын
бмс стандартні роблять те саме, що й плати захисту на дбж - ну вимкнуть вони заряд до 4.1в і увімкнуть в 4.0 чи 3.9в і знову зарядка зарядить до 4.1в - і так по колу, акум буде всеодно під 100% зарядом завжди
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
Берем 3s збірку і 12в блок живлення. Резистор на 3ома 5ват. Ну і бмс на всяк випадок.. або 3s зарядку + діод 2шт на акб. Зарядка диоди розвернуті 2шт+ акб (9~12в вихід) бува мало 9в роутеру то повишайку ставим. Діоди запираються і не заряжають акб більне 3.9~4в і не розрядаеться...
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
щось подібне до цієї схеми вимальовується) ну повишайку брати хіба, якщо якийсь роутер не хоче від 12В працювати. Я завжди забуваю глянути чи є якісь діоди Шотткі ампера на 3 , ти часом не в курсі ? Блок живлення можна й стандартний - вони там йдуть на 1А , а по факту роутер споживає десь 0,3-0,5А
@D9ID9I
@D9ID9I 9 ай бұрын
Теж саме що коїться з ноутбуками
@vlog_electronics
@vlog_electronics 9 ай бұрын
Там все ще гірше)
@avotaramoja2937
@avotaramoja2937 9 ай бұрын
Або вони просто так доживають віку, вони-ж вживані
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
Вони не вживані
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
4+ вольи гроблять акб... А тут вони постійно в дозаряді...
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
це я й намагаюсь сказати, проте, ніде толком інфи немає - типу 20% за 6 місяців - якщо soc 100% і робоча температура 30 градусів. Є якісь дослідження науковців і з купою графіків і подібного, але конткретних значень ніде не можу знайти. Я й не знаю вже чи саме 100% заряд їх вгробив, чи , можливо календарне старіння ))) зараз шукаю інфу, потім якось в голові узагальню і випустю невеличкий подкаст з цього приводу
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
@@tangerine-pank шукай графіки тестів АКБ телефонів. Суть в тому що літій не любить межі 80~100 и 0~20%. При 50 там під 5к циклів. А повних 500. 20~80 це вже 1000 того буіерки роблю до 4в. Гунтованими діодами простіше або щас супердіоди появились без втрат на виході ставлю. На заряд діод маси хев.
@West_1988
@West_1988 9 ай бұрын
В тій схемі іде постійний заряд АКБ а 12в робиться з АКБ. Того гробить.
@antonusik5624
@antonusik5624 9 ай бұрын
Нахіба розповсюджувати не правдиву інформацію?????? У мене такі самі акуми вже другий рік стоять в ДБЖ. Не полінився і заміряв параметри. Всі три приблизно 17-18 мОм та 2550 мА. Купи нормальну плату до ДБЖ у тебе акуми напевно постійно в перезаряді.
@tangerine-pank
@tangerine-pank 9 ай бұрын
в чому інфа не правдива? показую те, що сталося з акумами за період їх використання в цьому ДБЖ - в моєму випадку опір змінився із 17 до 40 мОм. На цю плату є окремо відео тесту, там всі заміри робив - перезаряду, перерозряду немає, пошукай на каналі, якщо тебе цікавлять деталі. Звідки в тебе такі самі акуми? ))) Ці плати за 3 бакси всі з однакового тіста зліплені
The IMPOSSIBLE Puzzle..
00:55
Stokes Twins
Рет қаралды 185 МЛН
ТВОИ РОДИТЕЛИ И ЧЕЛОВЕК ПАУК 😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 6 МЛН
FOREVER BUNNY
00:14
Natan por Aí
Рет қаралды 32 МЛН
Тест | Яку площу обігріє тепловентилятор FH-15  | Dnipro-M
6:06
Dnipro-M - інструмент для кожного
Рет қаралды 136
15 ноября 2024 г.
9:34
Димон Димоныч
Рет қаралды 459
HTRC P20 та літієві акумулятори
12:19
tangerine-pank
Рет қаралды 938
Акумулятори з OLX LG M58T
5:54
tangerine-pank
Рет қаралды 6 М.
The IMPOSSIBLE Puzzle..
00:55
Stokes Twins
Рет қаралды 185 МЛН