DevDuck 2024 Webinar | Sharding Blitz. Setki testów w Playwright w kilka minut! | Jonasz Karafioł

  Рет қаралды 749

Brainhub

Brainhub

Күн бұрын

0:00 Intro
7:25 Otwarcie webinaru
9:30 Agenda
10:57 Start prezentacji
57:30 Kontakt do prelegenta
58:04 Q&A
Link do repozytorium: gitlab.com/jonasz.karafiol/de...
O prezentacji:
Jednym z wyzwań, jakie pojawiają się w obszarze automatyzacji testów end-to-end, jest ich czas wykonania. Wraz z ich rosnącą liczbą w projekcie pojawia się potrzeba przyspieszenia procesu. Co możemy zrobić, aby nie ograniczać liczby uruchamianych testów, a nadal zapewnić wysoki poziom jakości?
Podczas swojego webinaru Jonasz Karafioł, Senior QA Engineer w Brainhubie, napisze parę przykładowych testów z użyciem Playwrighta. Następnie omówimy opcje, które Playwright oferuje w kontekście zwiększenia szybkości wykonania testów. Na koniec przyjrzymy się możliwościom GitLab CI/CD Pipelines, które wspomogą nas w skróceniu czasu wykonywania e2e.
O Brainhubie:
Już po 5 latach naszego istnienia Clutch, Deloitte i Financial Times uznały Brainhub za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Dbamy o to, by nasi eksperci mogli brać udział w projektach, które odpowiadają nie tylko ich specjalizacji, ale także zainteresowaniom. Nawiązujemy współpracę jedynie z partnerami, z którymi łączy nas podobna kultura organizacyjna i etyka pracy. Stale wzbogacamy nasz stack technologiczny (m.in. Kubernetes, Redux czy Terraform). Łączymy metodyki Agile z podejściem DevOps. Prowaliśmy między innymi dla National Geographic, Paradox Interactive czy Beam.
Dołącz do nas: career.brainhub.eu

Пікірлер: 6
@brainhubeu
@brainhubeu 4 ай бұрын
Podczas live'a pojawiło się pytanie, na które Jonasz obiecał odpowiedzieć w komentarzu. Pytanie brzmiało: “Czy to jest feature Playwright Testa, czy można to zaimplementować analogicznie też w Pythonie?”. Oto odpowiedź: "Playwright najwięcej opcji oferuje w wersji JS/TS, ale w Pythonie też da się zaimplementować zrównoleglenie testów. Zobacz jakie opcje są dostępne: playwright.dev/python/docs/test-runners".
@sautemr4964
@sautemr4964 4 ай бұрын
Pan Jonasz to profesjonalista. Sama przyjemność z Nim współpracować.
@kamilmynski5133
@kamilmynski5133 4 ай бұрын
Prośba o link do repo, świetna prezentacja ;)
@brainhubeu
@brainhubeu 4 ай бұрын
Cześć! Link właśnie pojawił się w opisie :)
@lesawkula5145
@lesawkula5145 3 ай бұрын
Bardzo fajny webinar. Mam jedną wątpliwość odnośnie shard-ingu. Wspominałeś, że na GitLabie optymalnie jest ustawić 2 workery, bo przy większej liczbie testy nie przyśpieszają. Natomiast przy shardingu ustawiłeś parallel na 6. Rozumiem, że to oznacza 6 wątków niezależnie wykonująych 6 jobów. Skąd wynika różnica między tymi liczbami?
@brainhubeu
@brainhubeu 3 ай бұрын
Hej! Podsyłamy odpowiedź Jonasza: "Już mówię na czym polega różnica. Ustawienie "workers" w "playwright.config.ts" odpowiedzialne jest za ustawienie liczby procesów, jakie zostaną uruchomione na danym urządzeniu, czyli ile testów będzie się jednocześnie wykonywać. Jest to ustawienie, które zależy od wydajności urządzenia. Natomiast "parallel" w GitLabie określa ile jobów zostanie stworzonych. Każdy job będzie obsługiwany przez innego runnera. W efekcie mamy 6 osobnych runnerów i na każdym z nich lecą po 2 testy jednocześnie."
A clash of kindness and indifference #shorts
00:17
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 35 МЛН
Can You Draw A PERFECTLY Dotted Line?
00:55
Stokes Twins
Рет қаралды 105 МЛН
Nauka programowania - moje błędy
11:14
Jak zacząć programować?
Рет қаралды 86 М.
Jochen Issing: Insights from the Engineering Realm
49:03
Next.js czym są pliki .env? Czyli konfiguracja na produkcję.
16:35
Lubię Programować
Рет қаралды 42
Coś Uderzyło w Księżyc, Tworząc Jasny Błysk
19:37
Ridddle PL
Рет қаралды 14 М.
How to recognize building great software?
1:05:46
Brainhub
Рет қаралды 65
Python od podstaw [2024]
3:29:14
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 79 М.