Dzięki serdeczne za ten instruktarz! Nie znam angielskiego, jestem już wiekowym posiadaczem pierwszego w życiu drona i coś takiego jest dla mnie wspaniałą wskazówką jak mogę praktycznie wykorzystać możliwości jakie daje Air 3. Z pewnością będzie to dla mnie super frajda, gdy uda mi się nagrać lot bez stałego udziału w jego sterowaniu, jedynie kontrolując sam przebieg prawidłowości lotu !!! Oby więcej takich wskazówek ! Pozdrawiam !!!
@michalnaszlaku Жыл бұрын
Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂 W razie jakichś pytań proszę pisać śmiało a postaram się odpowiedzieć. Ewentualnie jeśli pod tym filmem uzbiera się więcej komentarzy z pytaniami to z miłą nagram kolejny film.
@meydey83johny2311 ай бұрын
Super. Właśnie kupiłem dji mini 4 i szukałem takiego przewodnika. Pozdrawiam
@michalnaszlaku11 ай бұрын
Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂
@bezmozguwygodniej87073 ай бұрын
Dziękuję za filmik
@businessvanBe7 ай бұрын
Fajne skóry jak na multiple 😅 Świetny film, dzięki za wskazówki, będzie mi dużo lżej dzięki temu co pokazałeś 🍺👍🏻💪🏻
@michalnaszlaku7 ай бұрын
Nawet śmiechłem z tego porównania 😁
@manomanini37116 ай бұрын
Pogadanki Michsła na Szlaku to jedne z lepszych polskojęzycznych lekcji o lataniu dronami. Wszystko jest bardzo dostępnie i bez "zadzierania nosa", jak to nieraz bywa. Co do tematu, to myślę jednak, że plan waypoint lepiej wykonywać na mapie w opcji satelitarnej, bo tam widać wszystkie szczegóły.
@michalnaszlaku6 ай бұрын
Dziękuję bardzo za tak miły komentarz! Używanie mapy w opcji satelitarnej to bardzo dobry pomysł, o ile w miejscu, w którym jesteśmy, jest to dobrze odwzorowane. Zdarzyło mi się kilkukrotnie, że miejsce, w którym byłem, na zdjęciu satelitarnym wyglądało inaczej - po prostu brakowało obiektów, które stały dookoła mnie.
@krzysztofmierzejewski10 ай бұрын
Brakuje tutaj omówienia najważniejszej funkcji jaką jest POI. To jest coś co nadaje sens lotom i filmowaniu po wyznaczonej trasie. POI umożliwia wskazanie dronowi co ma filmować przelatując w danym punkcie trasy. Jak długo ma filmować kiedy i w którą stronę skierować obiektyw na inny punkt filmowania lub fotografowania. Lot z obiektywem skierowanym na wprost jest banalny i nudny.
@LeszekSz-j2h11 ай бұрын
Miło się ogląda Twoje porady. Możesz powiedzieć jakiego programu używasz do edycji filmów do montażu i podkładu dźwiękowego ?
@jarovega15 күн бұрын
Super. Ale pytanie? Jak usunąć zapisany lot?
@grzegorzkrajewski1095 Жыл бұрын
Jeśli punkty 1, 2 i 3 mamy na wysokościach 50, 100 i 50 metrów to on między tymi punktami płynnie będzie zmieniał wysokość? I podobne pytanie: jeśli pkt. 1 kamera będzie skierowana np. na północ, a w punkcie 2 na południe, to on płynnie wykona tą rotację czy skokowo, dopiero w waypoincie?
@michalnaszlaku Жыл бұрын
Zaplanowaną trasę dron postara się przelecieć najpłynniej, jak to jest możliwe bez żadnych przeskoków. Podczas lotu będzie się wznosił, opadał oraz obracał w wyznaczonym kierunku bez zatrzymywania. No chyba, że będziesz chciał, aby się gdzieś zatrzymał to może to zrobić do maksymalnie 20 sekund.
@paraodlotybartoszkowalski8544 Жыл бұрын
Hej, mówisz że obrabiasz filmiki na telefonie...mógłbyś powiedzieć jakiej apki na telefon do obróbki filmów używasz jeśli to nie tajemnica?
@michalnaszlaku Жыл бұрын
Cześć! Prawie wszystko składam na PC w Davinci Resolve ale jeśli potrzebuję coś bardzo na szybko to używam aplikacji Quik od GoPro. Nie jest idealna ale do prostych filmów wystarczająca.
@janekbyd27488 ай бұрын
Czy mozna podczas zaplanowanego lutu wcisnac pauze i drazkami sterowac predkosc lotu i gimbalem sterowac?
@michalnaszlaku8 ай бұрын
Raczej nie, ale zwrócę na to uwagę następnym razem, kiedy będę latał dronem. Natomiast można przerwać lot, nagrać co się chcę manulanie, a następnie wybrać dowolny punkt kontrolny, jako początek trasy i kontynuować lot automatyczny.
@sebo7933 ай бұрын
Pytanie mam czy jak ustawie 1 waypoints na 100m a drugi na 50 m to on będzie leciał na wysokość 100 m i przy 2 waypoints obniży lot do 50 m czy jak już będzie leciał do 2 punktu to powoli będzie się obniżał
@michalnaszlaku3 ай бұрын
@@sebo793 Między jednym a drugim będzie nieustannie zmieniał wysokość, aby zachować płynność.
@sebo7933 ай бұрын
@@michalnaszlaku a czujniki wtedy działają ?
@sebo7933 ай бұрын
@@michalnaszlaku jeżeli przy 1 punkcie będzie wysokość 120m a przy drugim np 50 m a między tymi dwoma punktami znajdzie się np budynek który ma 70 m to czujniki powinny to ominąć ? Bo rozumiem że z 1 punktu jak będzie leciał do 2 to odrazu powoli będzie obniżał swój lot żeby mieć pożądana wysokość w momencie kiedy do niego doleci
@michalnaszlaku3 ай бұрын
@@sebo793 Jasne, czujniki będą działać, ale możesz dodać dodatkowe punkty, przez które będzie musiał przelecieć i w ten sposób samemu wytyczyć ścieżkę, bo przeszkody mogą zaburzyć płynność ruchu i będzie to zdecydowanie bezpieczniejsze.
@sebo7933 ай бұрын
@@michalnaszlaku dziękuję bardzo za odpowiedź Szacuneczek za filmy które robisz i za pomoc Lecą Pozdrowienia dla cb i rodzinki :)
@krzysztofw92719 ай бұрын
Mam mini 4 pro ale kontroler bez ekranu ten szary i on nie posiada tego przyciisku C, jak zatem zaznaczyc kolejne punkty ?
@michalnaszlaku9 ай бұрын
O ile dobrze pamiętam, to na zwykłym kontrolerze przyciskiem Fn możesz zaznaczyć kolejne punkty
@Lewarus7 ай бұрын
Nie mam opcji "kontynuuj" po zgubieniu sygnału. Coś zmienili po aktualizacji? Jest tylko RTH, zawis lub ląduj.
@michalnaszlaku7 ай бұрын
Niestety brak takiej możliwości i jest szereg powodów dla których może się nigdy nie pojawić.
@Lewarus7 ай бұрын
@@michalnaszlaku Rozumem, że jak testowałeś drona to jeszcze taka opcja była.
@michalnaszlaku7 ай бұрын
@@Lewarus Małe sprostowanie, ponieważ źle zrozumiałem Twoje pytanie. Opcja kontynuować jest wciąż dostępna, właśnie sprawdziłem. Natomiast ja nie znajduję się aktualnie na terenie EU i to może być powodem, dlaczego mam taką możliwość.
@yuriidrahomaretskyi5612 күн бұрын
Dlaczego nie widzę tej ikonki po lewej?
@michalnaszlaku2 күн бұрын
@@yuriidrahomaretskyi561 O której konkretnie ikonce dokładnie piszesz?
@asadnur26 Жыл бұрын
In your KZbin Channel, I have noticed that your videos have not done perfect SEO. Here are some other details: No SEO friendly Title, Description is too short & no keywords in description No video Tag are given End Screen is not added in video Videos are not share on Social media like Facebook ,Instagram, Twitter, Reddit, Linkedin, Video SEO score is empty No Eye catching Thumbnail As a result, You video doesn’t reach your targeted viewers, You do not get subscribers.
@360.republic6 ай бұрын
Troche jestem zawiedziony tymi waypointami. Chce kupic air 3 ale myslalem ze bede mogl zaprogramowac trase i dron zajmie sie lotem po konkretnej trasie a ja bede w stanie kontrolowac jego predkosc i ruchy kamera a takiej opcji niestety nie ma.
@michalnaszlaku6 ай бұрын
Niestety, ale takiej opcji brak. Do jakich zastosowań chciałbyś tego używać? Z ciekawości pytam.
@360.republic6 ай бұрын
@@michalnaszlaku Glownie do rajdow samochodowych i kolarstwa górskiego. Myslalem ze bede mogl zaprogramowac waypointy a potem gdy nadejdzie samochod/kolarz bede w stanie za nim podazac kamera i kontrolowac predkosc drona nie zaprzatajac sobie glowy samym lotem.
@michalnaszlaku6 ай бұрын
@@360.republic Okej, rozumiem, ale bez tego masz dużo większe możliwości w filmowaniu, a także możesz szybko reagować na zmieniające się warunki. Wystarczy trochę polatać, a śledzenie dowolnego obiektu będzie bezproblemowe 🙂
@360.republic6 ай бұрын
@@michalnaszlaku troche juz latam. Mialem air1 i teraz mam dwojke. Wiem ze sam moge wszystko kontrolowac i robie to co będziesz mogl sprawdzic na moim kanale dzisiaj ale nie jest to jednak takie proste i trzeba naprawde uwazac i miec w tym niezla wprawe. Waypointy bardzo mocno ulatwily by mi prace.
@kubasubi6676 ай бұрын
Z tego co dziś patrzałem ale muszę się upewnić jest taka opcja, w kategorii skierowania kamery zaznaczasz ręcznie, dron leci po trasie a ty sterujesz kamerą