DLACZEGO NASZE POKOLENIE MA CORAZ GORZEJ?

  Рет қаралды 119,159

Hardcore Teaching

Hardcore Teaching

Күн бұрын

Mój nowy ebook: jaksprzedawacs...
Darmowe nagranie o tworzeniu kursów w sieci:
Darmowe nagranie o tworzeniu kontentu w social mediach: hardcoreteachi...
Moja odnowiona platforma: hardcoreteachi...
Moja książka (można już płacić psc):
WAŻNE - jak mail nie dojdzie to sprawdź spam! Albo dział "oferty"!
TU MNIE ZNAJDZIESZ!
► / hardcore_teaching
► / hardteach
Materiał inspirowałem tym oto nagraniem dorzucając wstawki odnośnie polskiej giełdy i swoje rozważania:
• Young Generations Are ...
👍😘 🧠 Fragmenty utworów należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Пікірлер: 631
@HardcoreTeaching
@HardcoreTeaching Жыл бұрын
Hejos - licze na ciekawą dyskusje w sekcji komentarzy! Zapraszam również do darmowego e-booka :(! Będzie masno! I to tyle chyba! Dziękuje za oglądanko i papa! Widzimy się za tydzień!
@zubrzyk3
@zubrzyk3 Жыл бұрын
Jeżeli chodzi o domy i ich wyższą niż kiedyś cenę, to chciałbym zauważyć jak mocno zmieniły się standardy. Każdy chce mieć piękny, stylowy, solidny, energooszczędny. Kiedyś wiele rzeczy pomijano. wykańczano aby tylko było. Nieważne że krzywo i brzydko. Piec jaki taki byle grzał. Ocieplenie stropu- trociny albo glina z słomą. Tynki farbą pomalowane bez gładzi. Przepisy budowlane to teraz szaleństwo. Kiedyś budowano duuuuuuuuuuuuuuużo mniej solidnie. Trzeba spełniać dużo więcej norm (energooszczędność, odbiory od elektryka, kominiarza itd. , drogi projekt). Podejrzewam, że jakby teraz zbudować dom według tamtych standardów, kosztował by połowę mniej albo nawet mniej.
@Skandaliczny8
@Skandaliczny8 Жыл бұрын
A gdzie pytanie " napisz czy mieszkasz z rodzicami w komentarzu" Statystycznie na studia wyprowadziło się 3/4 mojej klasy z liceum, więc tylko 25% z rodzicami mieszka. A jak u Was ?
@przemyslawmalesa3720
@przemyslawmalesa3720 Жыл бұрын
Zrobisz odcinek o tym jak szukasz nieruchomości dla siebie?Madrego warto posłuchać
@ragefilmsstudio1297
@ragefilmsstudio1297 Жыл бұрын
Ten kryzys, że młodsze pokolenie ma gorzej od starszego, zaczęło być widać już w latach '60 w USA. Kiedy to obiektywnie ludzie wchodzący w dorosłość 20 lat później, mieli dużo ciężej niż ich rodzice w latach '60. Potem nastąpił moment hossy od lat '90 do '20 aktualnego wieku.
@maciekmanko6835
@maciekmanko6835 Жыл бұрын
Mógłbyś zrobić odcinek o superkomputerze aladdin od firmy blackrock?
@mattipll_4265
@mattipll_4265 Жыл бұрын
Zacząłem Cię oglądać jak robiłeś serię z Piłą , ale te filmy na tematy ekonomiczne są absolutnie zajebiste i chętnie obejrzałbym ich więcej
@pralka6773
@pralka6773 Жыл бұрын
Dzieki jajko za kolejny dobry odcinek
@Cisar_gaming
@Cisar_gaming Жыл бұрын
🥚
@marecki1000
@marecki1000 Жыл бұрын
🤭
@DlaCzegoJaa
@DlaCzegoJaa Жыл бұрын
Jojec
@pawe6532
@pawe6532 Жыл бұрын
Faktoza, przemawia do mnie poke jajko 😮
@michaldec
@michaldec Жыл бұрын
Zgadzam się z Tobą w 100%. Kiedyś było łatwiej i nie ma co się z tym kłócić. I to nawet nie trzeba cofać się 30 czy 50 lat do tyłu, a wystarczy spojrzeć na ostatnie kilka lat. Ja sam po sobie wiem, że 10 lat temu z mojej pensji było mnie stać na wynajem mieszkania, raty za samochód i jeszcze mi zostawało. Teraz przez wojnę i covid ledwo starcza mi na mieszkanie mimo tego, że niby zarabiam więcej. W moim wieku moi rodzice mieli mieszkanie, samochód i dwójkę dzieci, a ja boje się przygarnąć psa psa pod dach bo nie wiem czy mnie byłoby by stać na niego.
@michasurdy13
@michasurdy13 Жыл бұрын
Ale wina zawsze leży pośrodku czy tam prawda obecnie w Polsce większość ludzi około 50 lat ma marne pojęcie o ekonomii i są Socjalistami z drugiej strony młode pokolenie ma inne spojrzenie na świat przeważnie mało zgodne z rzeczywistością i mowa tutaj lewicy, najważniejsze aby być szczęśliwym a według mnie do realizacji celów potrzebne są pieniądze oraz chęci jednemu wystarczy 10tys w skali miesiąca inny ciągle chce się rozwijać i większość pieniędzy inwestuje a kapitał rośnie ważne w tym wszystkim aby znać umiar bo jeśli stracisz kontrole to skutki mogą być poważne
@michaldec
@michaldec Жыл бұрын
@@michasurdy13 Tylko ile osób jest w stanie w ogóle coś odłożyć? Na moim przykładzie będąc kawalerem jest to praktycznie nie możliwe. Gdy opłacę mieszkanie, rachunki, ratę za auto, benzynę i produkty spożywcze to wychodzę na zero. Gdy wypadnie jakiś niezapowiedziany wydatek to muszę kombinować i nie zarabiam najniższej krajowej. Oczywiście ktoś powie trzeba było robić magistra, być programista czy lekarzem ale nie o to chodzi. Nie wymagam od życia willi z basenem czy nowego mercedesa w garażu. Jakby nie było jest ciężej teraz i nie dziwie się, że połowa moich znajomych siedzi za granica.
@ledretrofit
@ledretrofit Жыл бұрын
​@@michaldec kup tańsze auto za gotówkę
@michaldec
@michaldec Жыл бұрын
@@ledretrofit Zaskoczę Cię ale są ludzie na świecie którzy potrzebują nowe auto. Nie mogę pozwolić sobie na żadne awarie, a przez to brak auta. Mając auto z salonu mam gwarancję i auto zastępcze.
@Smieciakowo
@Smieciakowo Жыл бұрын
​​@@michasurdy13zyli Hitlerowi połowa winy odchodzi. Gwałciciela też w połowie wina tylko. Mordercy. A połowa wina ofiar. Nie no. Bajeczka. 👍
@edd9744
@edd9744 Жыл бұрын
Jak to nie idzie się dorobić? Dorobiłem się depresji i problemów psychicznych xD
@memes3938
@memes3938 Жыл бұрын
To zacznik pracować nad sobą, pracować i myśleć co by lepiej zrobic w zyciu to sie kasy dorobisz
@KrystianPieczarka98
@KrystianPieczarka98 Жыл бұрын
Polecam emigracjia bardziej się opłaca tam brakuje rak do pracy
@KrystianPieczarka98
@KrystianPieczarka98 Жыл бұрын
Norwegia . Holadia
@madmax_0832
@madmax_0832 7 ай бұрын
@@KrystianPieczarka98 wyjazd za granice to najgorsza opcja z możliwych sam to przerabiałem
@_Kapibara_2137
@_Kapibara_2137 Жыл бұрын
Ja lubie takie porównanie odnośnie statystyki Pół obozu ma biegunkę drugie pół zatwardzenie statystycznie wszyscy są zdrowi
@memes3938
@memes3938 Жыл бұрын
To są statystyki, trzeba samemu ruszyc głową i wywnioskować coś z tych statystyk a nie tylko narzekac ze pol ma biegunke pol zatwardzenie..
@farmer762
@farmer762 Жыл бұрын
Więcej ekonomiczno/społecznych filmów pls
@alinawanzek160
@alinawanzek160 Жыл бұрын
Polaka zawsze równało się z ziemią ,kiedy tylko zaczynał stawać na nogach.Dzietność nie ma tu nic do rzeczy. No, może troszeczkę, bo na coraz większą liczbę pasożytów (głównie tych pazernych, na stołkach ) musi pracować więcej ludzi. Zauważ, że srandemia,wojna i drożyzna wyskoczyły, gdy młodzi ludzie znowu zaczęli stawać na nogi.I to bynajmniej nie dzięki naszemu rządowi, tylko dzięki pracy za granicą. Jednak widocznie miała sprawdzić się wizja Morawieckiego, żebyśmy znowu zapieprzali za miskę ryżu. Więcej zostanie dla nich.Ironia polega na tym, że dziś najwięcej zarabiają ludzie, którzy nic nie wytwarzają, oprócz odchodów i śmieci. Nic nie produkują, a chcą namacalnych dóbr, które ktoś inny miałby wykonać tanim kosztem.
@szymonlacz722
@szymonlacz722 Жыл бұрын
Dobry materiał. Brak możliwości wynajmu mieszkania w małym mieście gdzie była praca rodzina i znajomi sprawiła że ja jak i wielu znajomych z podobnych roczników po prostu wyemigrowała za granicę. I tam płaci się teraz podatki i zakłada rodziny a często dzieci imigrantów już do Polski nie wracają chyba żeby tylko sprzedać spadek lub na wakacje. I tak jak wspominasz bez mieszkań jest kicha. A chore jest prawo mieszkaniowe przez które ludzie boją się wynajmować wola sprzedać. Albo by stało puste. Druga sprawa to wykluczenie z transportem publicznym i nie wystarczająca ilość żłobków przedszkoli i cholerne prawo aborcyjne to wszystko powoduje że jest co jest i te podatki i opłaty od wszystkiego 😊
@Timemachine9044
@Timemachine9044 Жыл бұрын
Moim zdaniem, masz rację z tym co mówisz i dochodzimy w sumie do jednego wniosku. Teraz pełno osób choruje na depresje, chce się zabić, nie widzi w tym sensu, zwłaszcza że jest trudniej. Ale mamy dwie drogi. Albo możemy się całe życie smucić i płakać w poduszkę, że nic nie da się zrobić, albo możemy spróbować zrobić cokolwiek, porwać się pasji, zajawce, czymś co da nam szczęście i nie przejmować się innymi. Mieć gdzieś ich zdanie, bo i tak każdy z nas kiedyś zginie, więc pomimo bardzo słabych czasów warto zacząć robić coś co sprawia nam przyjemność. Po prostu ;)
@ontheline3421
@ontheline3421 Жыл бұрын
Dude. Czy ty właśnie powiedziałeś, że osoba z depresję może ryczeć albo znaleźć sobie hobby? Życzę ci, żebyś nigdy nie był chory, serio.
@Timemachine9044
@Timemachine9044 Жыл бұрын
@@ontheline3421 jestem chory ;)
@ontheline3421
@ontheline3421 Жыл бұрын
@@Timemachine9044 To czemu sobie nie znajdziesz hobby zamiast tego?
@Timemachine9044
@Timemachine9044 Жыл бұрын
@@ontheline3421 Mam pełno hobby, naprawdę. A z chorobą walczę jeśli tylko mi na to pozwalają oszczędności
@Mistrz-mw4db
@Mistrz-mw4db Жыл бұрын
@@ontheline3421 Również ci powinienem życzyć żebyś nigdy nie był chory, bo nie wypowiadasz się jak osoba która jest w stanie sobie z tym poradzić
@Sarjev
@Sarjev 8 ай бұрын
Ciekawy materiał i bardzo miła wstawka na końcu. Lubię twórców którzy nie są oderwani od rzeczywistości.
@Virioniusz
@Virioniusz Жыл бұрын
Świetny materiał. W dzisiejszych czasach w porównaniu do lat 90 oczywiście jest trudniej. Brakowało mi, wspomnienia o transformacji gospodarczej. Moi dziadkowie i tata w tamtych czasach na czapkach zrobili niesamowity biznes. Ojciec mi opowiadał, że babcia za dwa rynki spłaciła kredyt na dom. Uwierzyłem dopiero jak zobaczyłem rachunki. Kilkadziesiąt lat dobrobytu na tych czapach... Tata myślał, że będzie tak całe życie, że świat się nie zmieni... Ale wtedy weszła globalizacja i rynek zalały tanie azjatyckie ciuchy. Całe szczęście, że tata w porę się opamiętał i biznes rzucił w niepamięć i w wieku 45 lat się przebranżowił. Jesteśmy bombardowani złymi informacjami. Covid, wojna, ekologia, kryzys gospodarczy, demograficzny. Coraz ciężej jest utrzymać się za najniższą krajową więc trzeba tyrać po 12h dziennie. Politycy zamiast realnie pomóc nam obniżając biurokrację i uprościć przepisy (nie wspominając już o wielkości podatków i składek) to licytują się obietnicami niczym drużyny w Awanturze o kasę. Jestem młody i niektóre rzeczy mnie jeszcze nie dotyczą ale wiem, że za niedługo dotkną i może zaboleć. Mimo tych wszystkich przeciwności losu mam jednak nadzieję na normalne, szczęśliwe życie.
@sebastianrac6338
@sebastianrac6338 Жыл бұрын
Pamiętam zniszczenie przemysłu włókienniczego w Łodzi. To była tragedia dla miasta , które dzięki przemysłowi włókienniczemu i odzieżowemu powstało i się rozwinęło.
@Sebastian-nq2yn
@Sebastian-nq2yn Жыл бұрын
Zarabiam około 3000 zł na rękę z czego po opłacenia wody, prądu, czynszu, bilet miesięcznego, studiów i faktury za telefon itd do życia od 10 do ostatniego dnia miesiąca zostaję mi od 400 do 700 zł więc prawdo podobpodobnie już przed 30 skończę na jakiejś gałęzi lub na torach kolejowych bo nawet na piguły nie będzie mnie stać aby się zajebać
@wiertaczwkretaczcrl8323
@wiertaczwkretaczcrl8323 Жыл бұрын
Kawal dobrej roboty, Szymciak. Faktycznie zmiana pracy kilkakrotnie w ciągu życia, niestety jest standardem obecnie. Sam pracuje w zasadzie od dziecka. Tak, od dziecka. Oczywiście była to praca sezonowa podczas wakacji, ale było to norma. Moi koledzy z podstawówki nagrywali robotę no i się zasuwało. Często na roli, wówczas to rolnik dawał ci jedzenie przez cały dzień, a jako zapłatę również artykuły żywieniowe, które sam robił. Z upływem lat pracowałem wszędzie. Studia były zaoczne i to co zarobiłem szło stancje i życie. Po studiach robiłem różne rzeczy. Teraz też robię coś innego jeszcze i szykuje się do przekwalifikowania się na coś jeszcze innego. Podsumowując. Pracowałem w tyłu różnych zawodach, że czasu by zabrakło by je wszystkie wymienić. Łącznie było ich jak dotąd 11, a mam dopiero 48 lat. Lubię podejmować się nowych wyzwań. Pozdrawiam młodszych kolegów i koleżanki. Rada ode mnie, bądźcie cierpliwi i pokornie. Sukcesy zawdzięcza się cierpliwości i wytrwale pracy, a także podejmowaniu się różnych wyzwań. One to nas rozwijają i szlifuja dzięki temu będziecie diamentem, który wszyscy docenia i każdy będzie chciał mieć. Pozdrawiam Grzegorz z Wrocławia.
@kevscha
@kevscha Жыл бұрын
Boję się o swoją przyszłość i przyszłość moich dzieci. To się nigdy nie zmienia.. To prawda, czasy stabilnego wzrostu się skończyły. Nagle Ziemia jest za mała dla ludzkiej pychy i chciwości.
@Mistrz-mw4db
@Mistrz-mw4db Жыл бұрын
zmień kraj, to najlepsze co możesz zrobić dla dzieci
@arturzwolicki4826
@arturzwolicki4826 Жыл бұрын
😊wszystko piękne😁 ale ludzi co coś się chce jest coraz mniej bo ten schodek do bycia zamożnym ma coraz więcej centymów a ci co życie mają na koszt innych mają lepiej niż Ci co pracują 🤔
@marcinantczak3827
@marcinantczak3827 6 ай бұрын
Dobry materiał. Dzięki za niego. Więcej takich życiowych rzeczy bym u Ciebie pooglądał. Masz talent chłopie.
@nihilistycznyateista
@nihilistycznyateista Жыл бұрын
I druga statystyka, którą źle podajesz - nie mówi się, ze większy procent mieszkania z pensji, ale mniej pensji (sztuk miesięcznych wypłat) na zakup mieszkania - w sensie teraz musisz odłożyć powiedzmy 110 średnich krajowych, czyli pracować 10 lat wyłącznie na lokum, nie jedząc i nie wydając na nic innego, a kiedyś wystarczyło na to 36 pensji, czyli 3 lata. Czyli odkładając pół pensji, mogłeś nazbierać na kupno mieszkania kiedyś po 6 latach, a dziś po 20. W rezultacie doliczając odsetki wynoszące drugie tyle, co zaciągnięty kapitał... sami rozumiecie, gdzie to prowadzi. W rezultacie bierzesz kredyt, żeby nie czekać, aż się uda odłożyć, a ten pochłania nawet więcej, niż pół pensji i wymaga współfinansowania przez więcej, niż pół pensji współmałżonka, bo na odsetki plus kapitał musisz odkładać nie pół pensji przez 20 lat, a pół pensji przez 50, przy czym kredyt jest tylko na 25-30 lat.
@kerazza3574
@kerazza3574 Жыл бұрын
Szczęść Boże
@Kuba-kw6hg
@Kuba-kw6hg Жыл бұрын
Dziękuję
@MałaMiss123
@MałaMiss123 8 ай бұрын
Również dziękuję
@PrzepięknaDziewczyna
@PrzepięknaDziewczyna Жыл бұрын
Luka pokoleniowa to nie tylko kwestie finansowe (świadomość ludzi, że ich nie stać). Są też kwestie świadomości pod względem wychowania. Nie każdy nadaje się na rodzica i młodzi to wiedzą. A nie nadają się na rodzica, bo raz pokolenie ich rodziców zryło im beret i nie chcą przenosić tego G na "swoje" dzieci. Plus dodatkowo nie dadzą się presji społecznej polegającej na musisz mieć dzieci, musisz mieć ślub itp. I nie jest to egoizm to właśnie jest empatia.
@wikxar
@wikxar Жыл бұрын
Ja mam 21 lat i aktualnie nie chciałbym być rodzicem, bo po pierwsze jestem za młody uważam i wole się zająć wlasnym życiem, i nabrać dojrzałości gdzieś około 30, a dwa wiek i tak nie ma znaczenia bo trzeba znależć odpowiednią osobę do tego i trzeba być gotowy na dziecko
@frankisska
@frankisska Жыл бұрын
Ja nie chce mieć dzieci, ale nie dlatego że po prostu nie chcę, ale po prostu chciałabym dla swojego potomka czegoś więcej niż to co ja miałam w dzieciństwie, a po prostu mnie i męża na to nie stać. Nawet mieszkanie to jest problem
@melonkowalski2126
@melonkowalski2126 10 ай бұрын
Świetny materiał! Podoba mi się Twój sposób myślenia. Pozdrawiam
@UnregelmaBig
@UnregelmaBig Жыл бұрын
Boomerzy zniszczyli nam kraj. Mam 25 lat. Już wiem że 1. Nie zdobędę mieszkania 2. Nie będę miał emerytury.
@patryk3019
@patryk3019 Жыл бұрын
Pierdoły opowiadasz. Bardziej system finansowy. Boomerzy to całe lata 90 robili na czarno u prywaciarza, dostając wypłaty w ratach. 30% bezrobocia.
@Piter-i7p
@Piter-i7p Жыл бұрын
System jak widać całkiem skutecznie uczy nienawiści miedzypokoleniowej... To bardzo smutne.
@ArstonI
@ArstonI Жыл бұрын
problem polega na tym że dano kobietom zbytą ochronę prawną, odpowiedzialność za decyzje kobiet zawsze spadały na mężczyzn rujnując ich całkowicie (kobieta po rozwodzie dostaje zasiłki a mężczyzna jedyne na co może dostać gdy sobie nie radzi to więzienie). facetowi mówiono "trzeba było było uważać" albo "trzeba było trzymać w spodniach" kobiecie nie można było powiedzieć "trzeba było się nie puszczać", kobiety z błahych powodów porzucały facetów ale ciągle na nich żerowały (Alimenty na nią i dzieci) i gdy ona była wolna on dalej musiał za to płacić. to spowodowało że upadły rodziny a za tym dzietność, dla mężczyzny zakładanie rodziny wiąże się z zbyt dużym ryzykiem w przeciwieństwie do kobiet bo tu ryzyko jest zerowe (najwyżej się rozwiedzie a frajer będzie musiał na nią płacić). dopóki nie zabezpieczymy interesów mężczyzn tak by kobiety nie mogły nadużywać praw sytuacja będzie się pogarszać bo jedyne na co może liczyć facet z średniej półki w tych czasach to pogarda i obowiązki. samotne matki często wykorzystywały synów jako mężów zastępczych i to na synów spadały obowiązki utrzymania rodziny zamiast na matki które porzuciły rodzinę zabierając dzieci jako zabezpieczenie finansowe (alimenty) zwalając całą winę na facetów oczekując później że to syn będzie ją utrzymywać zamiast pomóc założyć im własne rodziny
@Mistrz-mw4db
@Mistrz-mw4db Жыл бұрын
Zabawne.. Niby to one są złe, niby one krzywdzą i rujnują.. Ale zastanów się nad tym. Nigdy nie miałeś dziewczyny, a jednak potrafisz być do nich wrogo nastawiony, tylko ze względu na to co piszą ludzie w internecie na ich temat. Czy to nie oznacza, że poniekąd są dyskryminowane, skoro słyszysz same negatywy na ich temat? Albo dobra, cofam to bo jeszcze się na mnie obrazisz i nazwiesz simpem XD DO RZECZY. Przy ślubie można ustalić podział majątku w razie rozwodu, bo nie musi on być dzielony na pół, nie musisz nic płacić ani oddawać, twoje pieniądze zostają w twoim portfelu. Ale tego na tiktoczku nikt Ci nie powiedział a sam byłeś zbyt leniwy żeby sprawdzić. Pewnie będziesz płakał też o większe szanse na uzyskanie opieki nad dziećmi. Tak, kobieta ma większe szanse. Ale TYLKO w sytuacji w której warunki życia obu stron są identyczne i nie ma żadnych wytycznych. Przykładowo, jeżeli zarabiasz więcej, lub masz stabilniejsze źródło zarobków (zwykle jest to mężczyzna) to już on ma przewagę w sądzie, więc jest to kolejny naciągany argument z tiktoczka aaa jeszcze raz przeczytałem twoją wypowiedź. I kolejny błąd, zwykle to kobieta ponosi odpowiedzialność za stosunki i dzieci. a zrzucenie tego na gw**t (gwiazdki żeby twórca nie ściągnął komentarza) też nie działa tak efektywnie, bo na ciele, czy też w miejscu potencjalnego ataku nie ma śladów walki. (I nikt tego nawet nie sprawdzi dopóki mowa ciała wnoszącej oskarżenie dziewczyny nie będzie dostatecznie przekonująca). Więc nie tak łatwo kogoś oskarżyć. Ba, w drugą stronę. Bardzo ciężko to dziewczynie udowodnić, ponieważ trzeba się udać do specjalisty parę godzin po całym zajściu, kiedy to ofiara jest zwykle przerażona, w dużym szoku, a przestępcom (nie użyję bardziej dosadnego słowa z tej samej racji co powyżej) zwykle uchodzi na sucho. Jedyny prawdziwy problem to wiek emerytalny oraz mobilizacja do wojska, ale o nich akurat nie wspomniałeś, soo nie będę się odnosił
@SylwiaJastrzębska-x9k
@SylwiaJastrzębska-x9k Күн бұрын
Dzieci tylko jej byly, gowniarz X nieba ǰej spadl? Sama sobie nie zrobila
@mateuszzwiercan1782
@mateuszzwiercan1782 Жыл бұрын
Da się dorobić, jest to trudne, wymaga cierpliwości, nauki, krwi, potu i łez ale wierze że się da, niemniej jest to trudne i stawia nas przed wyborem, nowe spodnie czy jednak odłożyć tą przysłowiową stówę i składać cegiełka po cegiełce na swoją inwestycję...
@Dominik-mu1hi
@Dominik-mu1hi Жыл бұрын
Film bardzo fajny porusza dużą ilość wątków i większość rzeczy się zgadza osobiście miałem duży problem żeby znaleźć pracę za sensowne pieniądze aktualnie staram się rozwijać niestety kosztem zdrowia żeby się rozwijać muszę ciągle brać nadgodziny w pracy a w weekendy mam zajęcia żeby móc poprawić wykształcenie oraz swoją wartość na rynku pracy niestety koszty paliwa i życia nie ułatwiają tego
@michasurdy13
@michasurdy13 Жыл бұрын
Za obecną sytuację możemy być wdzięczni politykom i ludziom którzy głosują na socjalistów czy lewackie pomysły, ty chcesz żyć na własny rachunek i więcej zarabiać a inni chcą żyć z twojej kasy odprowadzonej w podatkach ale pracą się brzydzą lepiej smakują zasiłki
@--T1000
@--T1000 Жыл бұрын
Polecam książkę Mniej znaczy lepiej, Hickela, porusza ten temat plus historia powstania kapitalizmu i dokąd doprowadzi.
@user-em6cw2ul6x
@user-em6cw2ul6x 15 күн бұрын
Zgadzam się z Tobą ale chcę powiedzieć że trumna kieszeni nie ma!
@pikas4
@pikas4 Жыл бұрын
Kiedyś było tak, że jak ktoś miał szczęście to łatwo dostał mieszkanie, potem szczęściarzem był ten kto dostał dobry kredyt i mógł kupić mieszkanie, teraz będzie tak, że szczęściarzem będzie ten kto dostanie dobre warunki najmu mieszkania... Przyszłość pisana przez elitę jak K.Schwab jest taka że przeciętny człowiek nie będzie musiał się martwić o kupno, dziedziczenie czy najem... "posiadanie" to są błahostki o które nikt nie będzie się musiał przejmować.
@kamilkaczorowski5240
@kamilkaczorowski5240 Жыл бұрын
Da się dorobić chodzi kiedyś było inaczej ale nie zawsze lepiej, mam na myśli łatwy dostęp do informacji co jest wielką zaletą
@jacekszkudlarek5418
@jacekszkudlarek5418 8 ай бұрын
Jeżeli patrzeć w tył na poprzedników to oczywiste jest że wszystko wydaje się prostsze, a to dlatego że teraz to my stoimy przed wyzwaniem. Ja mam 45 lat także startowałem w życie bez niczego żadnego mieszkania po babci żadnych pieniędzy od rodziców, a teraz mam duży dom i rodzinę. Największy błąd i skazanie siebie samego na porażkę to uwierzyć że nie ma szans na powodzenie nikt inny tego za ciebie nie zrobi, więc systematycznie róbmy swoje 😊
@maniekpol5181
@maniekpol5181 Жыл бұрын
Poproszę więcej tego typu filmików
@greenchill7774
@greenchill7774 Жыл бұрын
Pokolenie dzisiejszych 20-30 latków już ma sporty problem ale moim zdaniem pokolenie dzisieszych 0-10 latków będzie miało jeszcze gorzej. Uważam, że to co jest dobrodziejstwem dzisiejszych czasów czyli media społecznościowe, powszechny dostęp do wszystkich treści interneotwych włącznie z tymi najgłupszymi, rozwój komputeryzacji sprawia, że ludzie są coraz głupsi, coraz bardziej leniwi i o ile np. mi marzy się upadek socjalizmu i odblokowanie wolnego rynku, ponieważ pracuje w branży która ma potenjcał rozwojowy pod warunkiem mojej ciężkiej pracy, tak młode pokolenie któe dzisiaj dostaje wszystko za darmo od rodziców za kilkanaście lat będzie równie roszczeniowe w stosunku do państwa, im nie będzie się chciało biegać za myszką oni będą chcieli mieć miskę postawioną pod nos, co za tym idzie do władzy będą dopychały się tylko i wyłącznie partie socjalistyczne które będą chciały zadowolić i boomerów i tych którzy dopiero na rynek pracy bedą wchodzić, a młodzi przedsiebiorcy którzy faktcznie będą chcieli pracować będą mieli coraz więcej przeszód i albo nadal będą migrować na zachód po euro albo w takim kraju jak Polska będą tyrali za śmieszne grosze i utrzymywali nieróbów. Podsumowując wkońcu musi nastąpić jakieś tąpnięcie albo nasza gospodarka upadnie i cofniemy się o 50 lat wstecz albo faktycznie wybuchnie 3 wojna światowa i dopiero za kilkadziesąt lat nastąpi twardy restet i cofniemy się o 100 lat wstecz, jedno jest pewne długo tak nie pociągniemy.
@Borushiki2137
@Borushiki2137 Жыл бұрын
Polska jako naród wymiera i nic tego nie zmieni i jak już mamy umierać to z klasą. Mówię tak ponieważ w sumie już wszystko jedno
@Noverss
@Noverss Жыл бұрын
cała Europa wymiera, każdy kraj e eu ma problem z narodzinami
@Borushiki2137
@Borushiki2137 Жыл бұрын
@@Noverss No właśnie pod okupacją Unii europejskiej zdychamy
@Timemachine9044
@Timemachine9044 Жыл бұрын
Polska wymiera, to fakt, ale wolę żyć w wymierającej Polsce czy innym kraju w Europie niż w niewymierającym Kongo czy Indiach
@LessbetterJoe
@LessbetterJoe Жыл бұрын
nie chce tego gloryfikować, ale brzmi całkiem trafnie
@lhard123l
@lhard123l Жыл бұрын
​@@Noversskażdy kraj wysokorozwinięty ma ujemny przyrost naturalny
@izabelasz.232
@izabelasz.232 Жыл бұрын
Hej. Mieszkam w UK. Dopiero tu poznałam tyle młodych osób po 20tce, które (same) wzięły kredyt na swoje pierwsze mieszkanie (czasem na wkład własny pomagali im rodzice). Wiem, tu jest łatwiej. Bo to są ludzie, którzy mają jedne z najmniej płatnych prac. To jest właściwy mindset i ciężka praca.
@arektaras7964
@arektaras7964 Жыл бұрын
Witam serdecznie,dobra motywacja z twojej strony , moja opcja jest taka ,nigdy się nie poddawaj choć by góry srały, pozdrawiam serdecznie:)
@TomsonDesign.
@TomsonDesign. Жыл бұрын
Miłego oglądania
@Gregorr90
@Gregorr90 Жыл бұрын
Bardzo dobrze Pan mówi, szkoda że to dopiero pierwszy filmik tego typu w internecie na jaki byłem w stanie trafić.
@MyLifeIsPiekarnik
@MyLifeIsPiekarnik Жыл бұрын
W końcu zaczyna się ten temat rzetelnie poruszać. Jestem po studiach geograficznych i już kilka lat temu mówiłam czy na live , czy irl o problemach demograficznych i konsekwencjach społeczno-gospodarczych jakie będziemy ponosić. Odbiór częsty - co ty gadasz? Nikt cię nie rozumie, mnie to nie dotyczy, mam się TERAZ dobrze, albo że lewackie czy feministyczne wysrywy się mnie trzymają. OGROMNYM problemem jest rozjazd wartości posiadanych środków przez całą populacje. Coraz większy procent najbiedniejszych stanowi zasób materialny, tego 1% najbogatszego społeczeństwa. Czyli bogaci mają coraz więcej, a zwykły obywatel coraz mniej. Stajemy się marionetkami koncernów największych firm. A POLACY łykają jak oranżadę na komunii MĄDROŚCI ludzi sukcesów i wspaniałych couchy. Słuchając, że też mogą być kimś, wystarczy tylko więcej pracować, a i ciężej. Afirmację pieniądza (a taki katolicki kraj), zainwestuj w mieszkania i inne XD Przekaz uwielbianego i dostojnie się prezentującego pana Mentzena pokazującego absurdy tego wytworu pisowskiego. Opowiada i pokazuje w jaki sposób można by obniżyć podatki żeby się nam lepiej żyło. Wszystko super, są kwestie, z którymi się zgadzam oraz nie. Prywatyzacja usług publicznych, służby zdrowia, ciągle rosnące koszty utrzymania tego, a % z całości budżetu maleje. Ogólnie wszystkim czym tylko mogą to obarczą odpowiedzialnością obywatela, a Polacy to wyznawcy Pracodawcy i kultury zapierdolu, która przedstawiana jest jako dobro, co nas spotkało. XD Bardzo często niewolnik całujący w rączki oprawce, że może u niego pracować. Nasza różnorodność, miejsce wychowania, wartości doprowadziła do toksycznej mieszanki społeczeństwa, które jedno nienawidzi drugich i by ich eliminowali XD Majstersztyk tej groteski. Róbmy dobrze dalej najbogatszym, zwalniajmy największe koncerny z podatków, niech mają bo przecież wolny rynek i się im należy bo to osiągnęli. Władza, która broni wartości chrześcijańskich i dba o rodziny, ale tylko te co już są xD Ciągła krytyka młodych, leniwych, egoistycznych i ROZSZCZENIOWYCH ludzi. Jak w tym kraju dorastająca osoba ma się cieszyć z dorosłości, jak ma świadomość, że z pensji to sobie może co najwyżej miejsce na polu namiotowym wynająć XD Jak starać się, jeśli z góry wiadomo, że 40 m2 mieszkania to sobie może w 2080 kupisz XD Gdzie deweloperzy jeszcze rżną głupa, że preferencje mieszkaniowe się zmieniły, bo chyba dzieci nie planują i udają zdziwionych xD A ty polaku karm się dalej, że to wszystko w twoich rękach. Rozpierdalają ten kraj i eksplorują ziemię do granic możliwości, obwiniając wszystkich tylko nie siebie XD Śledząc bacznie od kilku lat tą sytuacje społeczno-gospodarczą pozostaję wziąć popcorn i czekać aż to pierdolnie XD Decyzje podejmowane w tym kraju są niczym dobór piosenek do "tragedii" przedstawianej w Sprawie dla Reportera. No jak chuj, ktoś wyżej robi zakłady, co za kolejną głupotę u nas przecisną i wmówią, że to dla was rodacy ( czyt. nasze szeregi u władzy i pieniążki). Także z Bogiem bo przecież ŚWIECKIM krajem podobno jesteśmy XD
@MyLifeIsPiekarnik
@MyLifeIsPiekarnik Жыл бұрын
A i zapomniałam, mieszkanie w spadku, prezent od rodziców w postaci nieruchomości to jak "motherlode" w simsach i możliwość przeznaczenia pensji, nie tylko na przeżycie, a jakąś radość z życia XD
@dominikpaluch141
@dominikpaluch141 Жыл бұрын
polka agresorka ale w tym przypadku z rigczem
@patryk3019
@patryk3019 Жыл бұрын
E tam głupoty. Wystarczy na zachód wyjechać, 2 lata odkładania i kupuję co chcę.
@MyLifeIsPiekarnik
@MyLifeIsPiekarnik Жыл бұрын
@@patryk3019 ale to nie chodzi o wyjazd na zachód i ucieczkę z kraju. W Polsce absurd, pogania absurd. Przestanie ujawniania przestępstw, nie sprawia, że nie są one dokonywane XD Wyjechać mają wszyscy młodzi i co?
@dominikpaluch141
@dominikpaluch141 Жыл бұрын
@@patryk3019 jakbys nie wiedzial obecnie na zachodzie tez nie jest kolorowo
@kamciopepperoni3869
@kamciopepperoni3869 Жыл бұрын
Zajebisty film więcej takich !! Super przesłanie pozdrawiam tych co oglądali do końca ..
@Phate154
@Phate154 Жыл бұрын
Świetny materiał, doskonale przekazana wiedza oraz co z przykrością muszę stwierdzić, prawda.
@andrzejtarnowski6034
@andrzejtarnowski6034 Жыл бұрын
Dać się da, tylko że trzeba szukać niekonwencjonalnych metod, bo inaczej to ty przeżyjesz, ale niekoniecznie będziesz żyć
@trenerjanek5082
@trenerjanek5082 10 ай бұрын
Wszystko zależy na co patrzysz. Dzisiaj jest łatwiej na rynku pracy, bo większość młodych to nieroby. Wystarczy normalnie pracować i idzie się wybić.
@Biocomful
@Biocomful Жыл бұрын
Jedyny sposob na czas obecny to powrót do domów wielopokoleniowych i kumulowanie majątku w rodzinie. W solo sie za wiele nie zrobi, chyba ze bedziemy wybierali hipoteke i finansowali machine, ktora z bogaczy bedzie robiła jeszcze bogatszych. Majątków i ziemi na każdego nie wystarczy.
@cocaine_ninja_
@cocaine_ninja_ Жыл бұрын
Można w miarę możliwości jakieś porady dla nowych start-upów? A jeszcze lepiej by było jakby jakiś odcinek poświęcony Microsoft albo Alphabet wleciał
@kamilkoliwskyy1874
@kamilkoliwskyy1874 Жыл бұрын
Biorąc to wszystko pod uwagę dzisiejszym 15 letnim dziecia nie opłaca się poprostu pracować bo i tak nie dostaną emerytur albo pracować na swoich zasadach odkładając do skarpety albo inwestować
@weect0r
@weect0r Жыл бұрын
Poruszasz ciekawą kwestię. Przy okazji skoro prawa wyborcze nabiera się w wieku 18 lat, dla czego więc w jakimś wieku się ich nie traci? Dla czego głos 80 latka, którego życie zbliża się ku końcowi ma decydować o świecie 16 latka... Dla czego osoba, która nie ma wkładu w podatkach bo nie pracuje, ma podejmować decyzje pośrednie, jak te pieniądze bądą wydawane? Koniec końców uważam, że demokracja w tej formie to jeden z gorszych ustrojów.
@Arbago300
@Arbago300 Жыл бұрын
Ok, a kto wtedy ma decydować o życiu 80 latka, 18 latek? Wszyscy jesteśmy ludźmi, mało tego, uważam że także dzieci powinny mieć prawa wyborcze, dość dyskryminacji.
@Mistrz-mw4db
@Mistrz-mw4db Жыл бұрын
@@Arbago300 Głos dziecka byłby powieleniem głosu rodzica, bo nie myśli samodzielnie, czemu rodzice mają mieć przewagę w głosowaniu nad bezdzietnymi? Dość dyskryminacji
@Arbago300
@Arbago300 Жыл бұрын
@@Mistrz-mw4db może dlatego powinni mieć przewagę ponieważ się rozmnożyli, ich potomkowie będą zamieszkiwać kraj i powinni mieć większy wpływ na kształtowanie polityki
@Mistrz-mw4db
@Mistrz-mw4db Жыл бұрын
@@Arbago300 Racja, w życiu bym tak o tym nie pomyślał
@wojciechseroczynski9521
@wojciechseroczynski9521 Жыл бұрын
Nie tłumacz każdego stwierdzenia próbując ominąć komentarze ludzi którym będzie przeszkadzało że powiedziałeś "białego człowieka" czy o modelu rodziny gdzie kobieta w domu siedzi i każdym innym tłumaczeniu, będziesz miał więcej komentarzy a takim ludzia co by ich to bolało to i tak nie warto o niczym mówić i pewnie nic z tej treści nie wyciagna
@Mistrz-mw4db
@Mistrz-mw4db Жыл бұрын
Tu nie chodzi o ilość komentarzy czy odbiór filmu, tylko o to że jak będzie uznany za zbyt ofensywny to nie yt zdejmie monetyzację
@siklaudio1358
@siklaudio1358 Жыл бұрын
Jest trochę racji w tym co piszesz ale pamietaj że do bogatszych krajów zawsze będa napływać ludzie z krajów biedniejszych jak choćby azylanci do Europy i to tacy ludzie będą pracować na twoją emeryturę. Urodziłem się w roku 1982 roku i napisze ci dlaczego obecny 20 latek ma łatwiej niz ja mając 20 lat w 2002 roku. Gdy ja wchodziłem na rynek pracy to było bezrobocie na poziomie 20% w Polsce - młody człowiek miał o pracę bardzo ciężko dziś praca jest na wyciągnięcie ręki. Ja w 2002 roku nie mogłem wyjechać za granicę do pracy bo wtedy jeszcze polska nie była w UE. Dziś 20 latek moze sobie wyjechac na 5 lat do Niemiec czy Norwegii popracować tam nauczyć się języka odłożyć kase wrócic do pl i kupić mieszkanie bez kredytu. Dostęp do wiedzy dzięki dostępowi do internetu jest ogormny - ja w 2002 roku tego nie mialem. Dziś w internecie znajdziesz wszelkie informacje jak naprawić auto,, nauczyćsię excela, języka itd. Co do sytuacji o której mówisz w USA że kobiety nie uczestniczyły na rynku pracy - prawda ale oznacza to że po prostu facet musiał na kobietę zarobić a gdy tracił prace to rodzina traciła jedyne źrodło dochodu. Pamiętaj, że ludzie dziś maja wieksze wydatki bo chcą je mieć. Ludzie w latach 60 nie mieli rachunku za internet, netflixa, był jeden telefon na całą rodzinę (dziś komórke ma każdy w rodzinie a to dodatkowe wydatki dla budżetu domowego). 40 lat temu to auto miało moze 3 osoby w całym bloku - dziś w rodzinie 2 auta to norma a utrzymanie kosztuje.
@mwrioamgrrr4957
@mwrioamgrrr4957 Жыл бұрын
Wyjazd za granicę i zdobycie pieniędzy tylko na kupno mieszkania nie załatwia sprawy a nawet ją pogarsza. Tracisz 5 lat pracy na rzecz bogatszego (kraju w tym przypadku), który na zarobionych przez Cb nic z nich nie odda. Dostajesz skrawek który i tak musisz wydać na mieszkanie. Mieszkanie nie przynosi zysków ani nie niczego nie produkuje. Poprostu tracisz pieniądze/czas aby zaspokoić tylko kwestie domu. Brakuje mądrych inwestycji, rozwoju technicznego biedniejszych. Wszystkie lepsze technologię z marszu są wykupowane przez najbogatszych którzy później uzależniają biednych od ich usług.
@siklaudio1358
@siklaudio1358 Жыл бұрын
@@mwrioamgrrr4957 Jest troche racji w tym co piszesz ale nie zgodze się że bogatszy kraj nic ci nie odda gdyz przez 5 lat korzystasz z jego usług np. służby zdrowia no i jakaś tam emerytura po 5 latach będzie ci z tego kraju przysługiwać. Oczywiście można nić nie robić i mieszkać do 50-tki z rodzicami - kwestia wyboru. Pamiętaj, że pobyt za granicą daje tez inne korzyści jak choćby nauka języka obcego bo masz codzienny kontakt z nim.
@mwrioamgrrr4957
@mwrioamgrrr4957 Жыл бұрын
@@siklaudio1358 że nic nie daje bardziej mi chodzi o to co Ci da w przyszłości a nawet bardziej co z tej pracy będą mieli twoi potomkowie. Oczywiście hierarchia pokrewieństwa. Czyli twoje dzieci mieszkanie (+), ale już państwo na tym ucierpi że przez 5 lat swojej najlepszej sprawności byłeś na obczyźnie. (Państwowe minusy: szkoła, służba zdrowia, infrastruktura...)
@mwrioamgrrr4957
@mwrioamgrrr4957 Жыл бұрын
@@siklaudio1358 PS. Atak personalny nie bardzo na miejscu 😬
@siklaudio1358
@siklaudio1358 Жыл бұрын
@@mwrioamgrrr4957 A co mnie państwo obchodzi, które nie stwarza ludziom warunków? Ja myśle globalnie - świat jest moim domem. Państwo to sztuczny twór.
@Majestic_Dwarves
@Majestic_Dwarves Жыл бұрын
Hmm cóż pytanie mam? Jako młody człowiek 22 lata? Co mam zrobić ? Mam ukończony zawód parę kursów (wózki i podstawowa księgowość exel itd) czy mam szukać lepszej pracy? Czy iść do szkoły ? Uczyć się ? Czy jednak zbierać doświadczenie w pracy .... Zastanawiam się nad tym
@pawek7610
@pawek7610 Жыл бұрын
Na obecnym rynku pracy brakuje specjalistów wiec dobrze skupić sie na wybranym zawodzie I osiagac jak najwyzsze kwalifikacje .
@jacekhrabonszcz
@jacekhrabonszcz Жыл бұрын
Ja mam to samo. 22 lata, aktualnie pracuję w kołchozie po 17h dziennie(łącznie z dojazdem), w pracy, w której raczej żadnego specjalnego doświadczenia nie zdobędę. Mam o tyle dobrze, że mieszkam z mamą i nie muszę wydawać ani na jedzenie ani na mieszkanie, ale mimo to chciałbym się stąd wyprowadzić, chociaż wiem że to będzie mi się ciężko utrzymać, nie mówiąc o tym, że wynajmować mieszkania się po prostu nie opłaca(już lepiej wziąć kredyt i zamiast płacić za wynajem to powolutku spłacać raty za swoje własne mieszkanie). Studiowałem przez rok, ale zrezygnowałem i teraz znowu myślę o powrocie na studia, ale nie wiem jak to połączyć z pracą, na pewno nie da rady połączyć tego z moją aktualna robotą. Też nie wiem co mam robić w mojej obecnej sytuacji ;/.
@inspired_by_bimmer267
@inspired_by_bimmer267 Жыл бұрын
zawsze mozesz zaczac pracowac a w trakcie studiowac by pozniej znalezc lepiej platna prace.Ja tak z zona robilismy 33lata temu jak z kraju wybywalismy.Najpierw praca w Austrii i tam najpierw zona rozpoczela szkole pielegniarska i zaczela pracowac w tym zawodzie pozniej ja zaczalem studiowac.Pozniej skonczylismy studiowac online na uczelnaich amerykanskich mieszkajac w Irlandii,zona teraz konczy doktorat tez online a caly czas pracowalismy.Ale nauka pozwolila nam isc i piac sie wyzej w naszej pracy tzn moze mojej nie az tak do konca bo pracuje sam na swoim zdalnie IT,ale u zony widoczne to bylo i jest od pielegniarki obecnie po rzadowy stolek pod min.zdrowia w Irlandii a tu jeszcze niee jest koniec i mozna isc wyzej.
@PiotrKCzarny
@PiotrKCzarny Жыл бұрын
Olej wózki widłowe chyba że będziesz na nich pracować. Jestem księgowym kiedyś przed 2017 zrobiłem wózki widłowe tak na wypadek miały być dożywotnie uprawnienia. PiS zapewnił zmianę przepisów i z racji tego że póki co nie korzystam z uprawnień stracę je z końcem 2023 roku ( bo nie mam jak wykazać że pracuje na wózkach 3 lata w ciągu ostatnich 5 ) tak więc każą cię za chęć zdobycia uprawnień bo potem jak będę potrzebował to znów muszę iść na egzamin i zapłacić
@Majestic_Dwarves
@Majestic_Dwarves Жыл бұрын
​@@PiotrKCzarny nie zbyt...nie jestem fanem takiej pracy osobiście o wiele bardziej wolę bawić się w statystki xd itd nie zbyt mnie obchodzi praca mojego zawodu...zdałem go nie widziałem co chce robić?
@irekbalazy
@irekbalazy Жыл бұрын
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy"
@jwhjacek
@jwhjacek 8 ай бұрын
W parach to znaczy, że słabi stają się silni, a silni słabi
@antekptak3250
@antekptak3250 Жыл бұрын
Moim zdaniem film byłby super gdybyś tłumaczył wszystko względem 1 punktu odniesienia zamiast 2. Ale ogólnie przekaz miarę zrozumiały.
@jakubsiewicz8239
@jakubsiewicz8239 Жыл бұрын
Wszystko przemija. Taka kolej rzeczy.
@katarzynammm6893
@katarzynammm6893 Жыл бұрын
Pkk nie jest dobre. Jeśli wszyscy są do czegoś automatycznie zapisani.. i specjalnie musisz pisać rezygnację.. Ile tych odłożonych pieniędzy dostaniesz? Połowe albo wcale. Lepiej samemu w coś inwestować
@danutabielinska2726
@danutabielinska2726 8 ай бұрын
Ja mam to szczęście że od kilku lat mieszkam w Holandii, nie powiem że jest różowo ale z całą pewnością żyje się zdecydowanie lepiej niż w Polsce
@ziomalo_
@ziomalo_ Жыл бұрын
Ej nagrasz film o maturach ? bo teraz prędzej wygląda tak aby nikt nie mógł zdać niż aby ludzie coś osiągnęli ale jeżeli nie twój klimat to ok
@dnsavage5957
@dnsavage5957 Жыл бұрын
Do teraz pamietam jak wrzucili mnie na zdalne w połowie drugiej klasy liceum i cały rząd powiedział ze matura przez to będzie łatwiejsza a okazała się najtrudniejsza od lat także polecam sam jestem jebany przez system bo nie mogę zdobyć 2 procent z matury z matmy aby mieć 30 proc i tylko przez to ze jestem gorszy z jednego przedmiotu bo go nie łapie po prostu jestem stawiany w jednym szeregu z bandą debili którym wgl się nie chciało uczyć
@ziomalo_
@ziomalo_ Жыл бұрын
@@dnsavage5957 rozumiesz problem ,w ogóle są kraje gdzie system jest łatwiejszy a zdawalność większa czasem 80/90% ale tutaj masz cudem zdać
@dnsavage5957
@dnsavage5957 Жыл бұрын
@@ziomalo_ mi nawet nie chodzi o trud, tylko bardziej o wybór co chce zdawać, jeśli nie czuje się dobry z matematyki to nie zdaje matematyki podstawowej, nie rozumiem gdzie jest problem w tym aby uczeń mógł zamienić np matematykę podstawowa na historie
@strazak1111111111111
@strazak1111111111111 Жыл бұрын
​@@dnsavage5957 bez obrazy ale jeżeli podstawy nie potrafisz napisać na 30 procent to serio musi byc coś z tobą nie tak. Podstawą jest bardzo prosta a po za tym matematyka jest wszędzie. Jak naprawdę mature podstawowa z matmy można z palcem w dupie zdać tylko z kartą wzorów. Dlatego taka porada naucz się korzystać z karty wzorow bo tam jest wszystko napisane wyszraczy podkładać wzory do zadań i tyle
@dnsavage5957
@dnsavage5957 Жыл бұрын
@@strazak1111111111111 chodziłem do najlepszej klasy w moim mieście i bylem na rozszerzeniu z matmy fizyki informatyki i angielskiego, nie jestem złym uczniem tylko robie błędy których nie zauważam, miałem korepetytorów młodych energicznych którzy chcieli mnie nauczyć i rozkładali ręce, zawsze ucieknie mi jakiś minus albo zrobię błąd. To nie jest tak ze nie potrafię zdać na 30 procent tylko jestem gorszy z tego przedmiotu. Daj mi maturę i 5/6 h na rozwiązanie tych zadań i wyszukanie tych błędów które robie a napisze ci tą maturke na 100 proc. Wolniej łapie to a jestem świetny z historii angielskiego i polskiego, nie każdy ma umysł ścisły i nie każdy łapie w takim tempie aby robić takie same postępy
@MrPiczek
@MrPiczek 10 ай бұрын
Ja uważam, że podejście ludzi się zmieniło, oczywiście prócz tego co w filmie. Ludzie chcą lepiej dla swoich dzieci niż same miały, moje pokelenie chce im zapewnić byt na który nie było stać naszych rodziców. Zmiana standardów w społeczeństwie ma duży wpływ na decyzje o zakładaniu rodziny. Kiedyś wystarczyło, że nasi rodzice się kochali dosłownie i w przenośni a dzisiaj trzeba mieć dobrą prace, mieszkanie, samochód itd. Kiedyś nie mieliśmy markowych ciuchów, rodzice ledwo wiązali koniec z końcem. Żarło się piach, bawiło w kałuży i starą piłką. Teraz trzeba automatyczny samochód za 700 zł, nowy telefon komórkowy, komputer, laptop, milion zabawek itd.
@kr0p3k_
@kr0p3k_ Жыл бұрын
W momencie, kiedy zacząłeś się tłumaczyć i kajać, ja mogę i pozwolę sobie dodać, że feministki przeholowały i są jedną z przyczyn rozpadu tradycyjnej rodziny. Chciały palec, dostały dłoń, ale upierdzieliły całą łapę
@PrzepięknaDziewczyna
@PrzepięknaDziewczyna Жыл бұрын
Cześć. Co masz dokładnie na myśli? Właśnie oglądam odcinek i w między czasie z ciekawości czytam komentarze :D
@magdaiksinska6652
@magdaiksinska6652 Жыл бұрын
szkodaże takiej edukacji ekonomicznej nie ma w szkołach; bardzo ładne podsumowanie, dlaczego pracując na pełen etat za moment zdechnę z głodu lub wyjadę za granicę :)
@marcinpietras1134
@marcinpietras1134 Жыл бұрын
Zgadzam się z Tobą w 100 procentach
@kasialotnik2864
@kasialotnik2864 10 ай бұрын
w 6.18 , jest pomyłka , jest powiedziane to samo co 10 sekund temu , a powinno być , że jeden pracownik będzie na dwóch emerytów pracował
@Ves2137
@Ves2137 Жыл бұрын
No ciekawie sie to oglada
@E-rrorA
@E-rrorA Жыл бұрын
dobra 6 minut wytrzymałem tych głupot, jedyny problem jest w politykach i zabieraniu coraz to wiecej kasy ze społeczeństwa, domy nie ropadają się w 10 lat, jest ich coraz więcej tu nawet nie chodzi o inwestycje a cały kosztorys tych domów (mieszkań) za każdy produkt (również w budownictwie) płacimy coraz więcej, przeciętny człowiek nie kupi sobie tyle samo co człowiek z 1980 roku, powtórze jedyny problem jest w zabieraniu pieniążków ze spoleczeństwa, a na co idą te pieniądze to już inna kwestia
@matihehe88
@matihehe88 Жыл бұрын
kurła ja już 29 lat, i tylko przeżywam z miesiąca na miesiąc, żadnych oszczędności xD nigdy nie będę miał swojego mieszkania - już się z tym pogodziłem. Nawet przestałem szukać dziewczyny, teraz moi znajomi w związkach to bardziej tak na pokaz wychodzą do drogich miejsc by się pokazać. A mnie na to nie stać. Nie chcę też mieć dzieci, bo nie chcę by żyły w biedzie i w wynajmowanym starym mieszkaniu.
@janpawel1297
@janpawel1297 Жыл бұрын
chłopie w twoim wieku jestem i bez partnerki odkładam 30k rocznie a mam podstawę zaledwie 5550 brutto albo masz pracę za minimalną bez opcji nadgodzin lub dorobienia gdzie indziej albo z Ciebie konsumpcyjny zwierzak
@rvn3577
@rvn3577 Жыл бұрын
Z ciekawości gdzie pracujesz?
@marioglobetrotter4688
@marioglobetrotter4688 Жыл бұрын
Że z pokolenia na pokolenie jest coraz gorzej to wina rosnących podatków ( wat, dochodowy klimatyczny itd.) Jeśli wszystko policzymy to w kieszeni z naszej wypłaty zostaje coraz mniej. A z tego co chcemy kupić dobra trwałe lub ruchome to jeszcze płacimy następny podatek. I w dzisiejszych czasach aby kupić dom lub mieszkanie to 95% młodych ludzi nie stać. A z pokolenia na pokolenie powinniśmy się bogacić. Nawet Buffett tak stwierdził że rodzice zostawiają majatek dzieciom a najlepszym wypadku jeśli mają 1 dziecko. Nigdy nie było takiego dokrecania śruby społeczeństwu jakie mamy teraz, regulacje unijne sztuczne zawyżanie cen prądu paliw ogrzewania mieszkań żywności . Już dawno powinniśmy powrócić do ustawień fabrycznych politycy tak na kombinowali że nie da się tego naprawić
@grzegorzinczewski3537
@grzegorzinczewski3537 Жыл бұрын
Świetna analiza.
@dariuszoles4706
@dariuszoles4706 Жыл бұрын
w kapitalizmie przynajmniej tym polskim nie ma czegoś takiego jak rynek pracownika, a jeśli chodzi o to że baby mają problem jak ktoś mieszka z rodzicami no to coś z babami jest nie tak, no chyba że kandydat na męża to maminsynek no to wtedy co innego
@Maffcio
@Maffcio Жыл бұрын
Dzięki Szymon.
@heilingML093
@heilingML093 Жыл бұрын
Jak zaczynałem moją karierę zawodową pod koniec lat 90' zarabiałem 2.80zł/h w 2005 5zł/h i był rynek pracodawcy, ciężko było znaleźć pracę. Teraz pomocnik na takim samym stanowisku zarabia 20-25zł/h i jak mu się nie spodoba jutro może pracować gdzie indziej a domy są według twoich wyliczeń tylko 4x droższe. Każdy zmaga się ze swoimi "smokami".
@jwhjacek
@jwhjacek 8 ай бұрын
Pewnie problem jest tego typu, że na najniższym szczeblu zarabia się 10x więcej, ale na średnim 2x przez co osoby z niskiego szczebla, których jest więcej zwiększyły popyt na rynku mieszkań do stopnia gdzie zarówno tych w niskim jak i średnim szczeblu ledwo stać na mieszkanie.
@madmax_0832
@madmax_0832 7 ай бұрын
Stagnacja w dzietności to wina kobiet. Zapomniały gdzie jest ich rola w społeczeństwie.
@Nick-Cooper
@Nick-Cooper 11 ай бұрын
Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było. :)
@kamilpytkowski2561
@kamilpytkowski2561 Жыл бұрын
Smutne w tych czasach jest to że większość życia spędzamy na pracy, żeby zapewnić sobie w miarę godne życie. A gdzie czas na rozwój, rodzinę jak cały zarobek idzie na "przeżycie"
@Noverss
@Noverss Жыл бұрын
dlatego już od podstawówki uważam że życie tak naprawdę nie ma wgl sensu... tak jestem cynikiem i nihilistą 😁
@Sabithail
@Sabithail Жыл бұрын
@@Noverss pracowałem na etat + czarno + jako tłumacz + jak nie robiłem ktoregokolwiek z powyższych to robiłem własny program do giełdy, co poskutkowało moją obecną pracą w IT + pasywnym dochodem. Nad giełdą siedziałem 11 lat. Nad programowaniem 4 lata technikum + pchełka w uchu w fabrykach, bo nienawidziłem tej monotonnej pracy bez perspektyw. Życiu sens trzeba nadać. Ja sobie obiecałem, że wyjde z tego wyścigu szczurów, za pare lat przechodzę z etatu na pół, a na 40tke mam plan rzucić pracę w cholerę. Tylko wiesz co? Ponad dekadę trzeba było na to pracować, drugą dekadę pilnować czy wszystko idzie zgodnie z planem. No i najgorsza rzecz. Nie wyobrażam sobie osiągać tego na etacie, albo myśląc o pracy dla kogoś. To musi być swój pomysł na samego siebie, ale tu nie pomogę.
@jwhjacek
@jwhjacek 8 ай бұрын
Skoro poświęcamy 90% czasu na rozwój zawodowy (praca plus rozwój) i najpierw pół życia walczymy o dach nad głową, a potem żeby starczyło na michę i prąd to nie jest godne życie. To jest pospolity schemat niewolnictwa.
@kamilpytkowski2561
@kamilpytkowski2561 8 ай бұрын
@@jwhjacek Chłop pańszczyźniany nie zniknął. Po prostu teraz to nazywa się "praca". Schemat ten sam tylko otoczka i nazewnictwo inne.
@jwhjacek
@jwhjacek 8 ай бұрын
@@kamilpytkowski2561 dokładnie o tym jest mój komentarz...
@piotrblachanowicz1311
@piotrblachanowicz1311 Жыл бұрын
Fajna lysinka siemanko zabieramy sie za odcineczek haha
@wrona1993
@wrona1993 Жыл бұрын
Łapka w dół (patrząc na propocje za chwilę pewnie zostanę wyśmiany, ale co tam). O ile zgadzam się z większością gospodarczych kwestii w tym materiale, to co do mentalności obecnego pokolenia nie. Pracujęok 15 lat z młodzieżą, ja i wiele podobnych osób (zarówno z ciut mniejszym doświadczeniem - 10 letnim, jak i większym - 40 letnim) zauważyliśmy bardzo duży problem, coraz więcej jest młodych osób, które mają podejście "nie oczekuj ode mnie niczego więcej, niż to na co sam mam ochotę". Z takim podejściem tylko margines coś osiąga. Ja osobiście za część tego problemu obarczam social media, i gry. Dopiero zaczynamy uświadamiać sobię, że współczesną walutą jest czas, że giganci internetowi o niego właśnie walczą. Do tego dochodzi dopiero budująca się świadomość, że wymienione wcześniej sociale i gry są dla nas tak dużą odskocznią od stresu, że nie potrafimy sobię bez nich poradzić przez co popadamy w jeszcze większy lęk społeczny. Ogólnie temat rzeka, ale nie mogę się zgodzić z tym, że nie ma zmiany mentalności, albo że jest to zmiana na lepsze (choć na pewno znajdą się obszary, gdzie ta zmiana na lepsze jest).
@hannawozniak7367
@hannawozniak7367 Жыл бұрын
Bardzo celnie !!!!
@arturslota6671
@arturslota6671 Жыл бұрын
uważam Szymon ze sie mylisz, każde pokolenie mialo jakis bum na cos, przykładowo moje odpowiada za zapoczatkowanie i rozwój technologii, dzieki temu macie internet satelity super smartfony i wydajne komputery, wy macie wziac ta technologie i zaczac i rozwijac rozwój kosmiczny bo do tego jestesmy stworzeni jednak wydaje mi sie ale to moje zdanie ze waszemu pokoleniu jest na tyle dobrze ze wam sie nie chce dalej rozwijac
@kapustagarage5937
@kapustagarage5937 Жыл бұрын
Przecież o ZUSie np. Korwin gada od lat i nadal nikt tego nie zauważał. Każdy woli dostać plusy czy jakieś gówniane pieniądze za nic zamiast je wypracować... oczy sie ludziom otworzą jak na serio dojdzie do tej nieuniknionej katastrofy...
@Renia.Z
@Renia.Z Жыл бұрын
O ZUSie mówili już przy transformacji ustrojowej, że to tylko kwestia czasu, kiedy system się zawali. Wprowadzili OFE, żeby zabezpieczyć ludzi. Zachęcali do dodatkowych wpłat i oszczędności. Potem zagarnęli OFE i spłacili nim dług wewnętrzny. Dziś mało kto wierzy w PPK, a monolit ZUS stoi dalej i jakoś zawalić się nie chce. To chyba właśnie ten fakt daje jakieś takie złudne poczucie bezpieczeństwa, że jak przyjdzie co do czego, to ktoś da, zapewni. Tylko, że pewnego dnia, już nic nikomu nie da. Lepiej nie ryzykować, wypracować, odłożyć i samodzielnie się zabezpieczyć. Pozdrawiam.
@kapustagarage5937
@kapustagarage5937 Жыл бұрын
@@Renia.Z do dokładnie. ZUS zapewne jest podsypywany budżetem państwa, stąd jeszcze jakimś cudem istnieje, ale to kwestia czasu kiedy będzie po. Katastrofa jest nieunikniona
@Renia.Z
@Renia.Z Жыл бұрын
@@kapustagarage5937 Oczywiście, że ZUS jest deficytowy i budżet państwowy zasypuje tę dziurę! To oficjalna procedura.
@adampiskor4305
@adampiskor4305 Жыл бұрын
A i mieszkania w moich czasach się nie kupowało tylko brało od babci której wykupiłeś od państwa za grosze. Na przykład mieszkanie warte 150 tyś za 15. I to też nie było za darmo bo przez to z naszych pieniędzy na ZUS szło na emerytury na bieżąco. pomyśl jak bardzo by wszystko zmieniło gdyby te po komunistyczne mieszkania i fabryki były by sprzedawane za ich faktyczną wartość a nie za 10 % ich wartości
@PawelJimmi
@PawelJimmi Жыл бұрын
Weź sobie policz ile ludzie MARNUJĄ czasu, życia, energii przed telewizorem. miliony ludzi, miliony godzin dziennie. pomnóż przez ilość godzin potrzebnych do budowy czegokolwiek gdzie MOGLIBYŚMY być. regres trwa tak długo jak siedzimy.
@MQGT
@MQGT Жыл бұрын
Temat jest prosty. Starsze pokolenie wykorzystuje młode pokolenie do granic możliwości. I to nie młodzi budują dla siebie przyszłość. Przyszłość poprzez represje wymusza stare pokolenie.
@radziozozo
@radziozozo 11 ай бұрын
Z perspektywy 40 latka śmiem zauważyć że 30 lat temu było znacznie gorzej i była większa bieda jedynie jedzenie było zdrowsze 😂
@tomasz546
@tomasz546 Жыл бұрын
Ja mam 32 lata i udało mi się kupić dom za gotówkę . Ale pracowałem ciężko 8 lat z żoną za granicą . W Polsce ciężko od 0 bez kredytu coś ogarnąć
@janwasilczuk5185
@janwasilczuk5185 Жыл бұрын
bo pracował pan za granicą, gdzie pracodawcy płacą godniej, a państwo zdecydowanie mniej kradnie. Polska to nadal komusza mentalność, że sąsiad sąsiadowi ma zazdrościć i patrzeć na ręce czy nie kradnie. No bo jak się dorobił to na pewno kradnie! Komuchy w polsce nadal rządzą i rozgrywają ten naród. Przykro się patrzy.
@adamwoowicz6181
@adamwoowicz6181 Жыл бұрын
dzisiejsze społeczeństwo żyje na kredyt przyszłych pokoleń. to musi upaść.
@Sabithail
@Sabithail Жыл бұрын
Pytanie w jakim stopniu takie rzeczy jak: Brak wymienialności pieniądza na coś materialnego Dodrukowywanie pieniądza z nowo powstałych kredytów Rollowanie długu przez państwo, będące czymś normalnym Wmówienie ludności że deflacja jest zła Są winą społeczeństwa ;) Ludzie nawet nie wiedzą, co się dzieje z ich pieniędzmi z lokaty.... Bank do mnie dzwoni z propozycją lokaty z oprocentowaniem 7% jako sposób na zarobek w czasach dzisiejszej inflacji. Skoro tak mówi, to znaczy, że marketingowo ludzie to łykają. No cóż.
@memes3938
@memes3938 Жыл бұрын
Poprzednia generacja tez zyla na kredytach
@sovndvibes
@sovndvibes Жыл бұрын
No tak jest, co poradzimy w tym temacie..gorzej jak budujesz to swoje życie ,macie kredyty, żyjecie sobie niby ok ale jednak z czasem coś się psuje i kobita ci odchodzi bo za dużo pracujesz, bo za mało uwagi jej poświęcasz a bo wyprana z uczuć ,a bo taki Staszek dał mi w tym czasie to czego ty mi nie dałeś i wszystko się sypie jak domek z kart, a kredyty i tak i tak trzeba dalej spłacać. No wiem ,pesymistyczne wizje ale przecież to się dzieje nie tylko w Polsce.
@PawelusY
@PawelusY Жыл бұрын
nareszcie coś normalnego a nie jakieś shorty
@monikalayo4594
@monikalayo4594 8 ай бұрын
Pokoleniowe oskarżanie się o rożne rzeczy to norma od pokoleń. Każde pokolenie - szczególnie w ciągu ostatnich 120 lat - to inna mentalność - głównie związana ze zmieniającą się technologią i możliwościami. Demografia - uważam to nie jest problem tylko fakt (Polecam książkę FACT FUL NESS). Każda piramida Ponziego się kończy - trzeba zmienić zasady. 100 lat temu system emerytalny to był dobry pomysł i się sprawdził. Teraz już wiadomo, że się dalej nie będzie sprawdzał. I jest do zmiany w najbliższej 10 latce. I to nie wasze pokolenie będzie na stracie tylko nasze, ponieważ my w ten umierający system pompujemy już od 30, 40 lat i jak się dowiedzieliśmy niedawno nic z tego nie dostaniemy. Mieszkanie z rodzicami - rozmowa o mentalności - priorytetem naszego pokolenia była ucieczka z domu rodzinnego - NA SWOJE. W d....e mieliśmy obiad, zrobione pranie i oszczędności. Pomimo kosztów i utrudnień większość z nas marzyła o wolności i dorosłości NA SWOIM, Na Własnych Warunkach. Wy z nami macie inaczej - wspólna popkultura, więcej wspólnych zainteresowań, tematów, więcej wspólnego rozumienia tematów. Zrozumienie i przyzwolenie - Da się żyć. I w takich warunkach względy ekonomiczne stają się priorytetem.
@MarekO-yg5zx
@MarekO-yg5zx 3 ай бұрын
Według mnie obecnie młodzi chcą mieć za dużo za szybko z jak najmiejszym wkładem od siebie zganiając winę za wszystko na innych tylko nie na siebie. I to jest smutne.
@ptaki_lataja_kluczem
@ptaki_lataja_kluczem 11 ай бұрын
Państwo powinno stymulować rynek mieszkań, budowanie mieszkań socjalnych z możliwością wykupu po latach, coś co w PRLu było, to wpływa pozytywnie na dostępność i ceny mieszkań, nagle deweloper nie może windować cen jak mu się podoba bo państwo oferuje tanie mieszkania. Pogramy dotujące zakup nie mają sensu bo doprowadzają do wzrostu cen, ale gdy realnie produkt pojawia się na rynku i to taniej niż prywatnie to zmienia postać rzeczy. Tutaj dobrym przykładem są Niemcy gdzie stosunkowo tanio możesz sobie wynająć kawalerkę jak jesteś sam, albo mieszkanie we dwójkę i nawet przy dość niskiej pensji coś tam odłożysz, a jak masz lepiej płatną pracę to żyjesz sobie na całkiem niezłym poziomie na "swoim", zupełnie inaczej niż w PL.
@arturbrokos4257
@arturbrokos4257 Жыл бұрын
Definicja Statystyki 🎉 To jest TO!
@Cwany.Kangur
@Cwany.Kangur 10 ай бұрын
Mówisz że koszty kredytu to wina stóp procentowych a nie inflacji. Jednak wyższa inflacja wymusza podnoszenie stóp procentowych.
@TheMizi91
@TheMizi91 10 ай бұрын
Jak geniuszu domy nie budują wartości, skoro sam mówiłeś, że ceny mieszkań wzrastają szybciej niż inflacja. Mieszkania/domy to najlepsza inwestycja bo wynajmiesz, a cena i tak będzie rosła więc po 5 latach będziesz miał zysk ze wzrostu mieszkań i z wynajmu. Wiadomo nie w każdym kraju się to opłaca ale Polska jest krajem rozwijającym się, więc tutaj bardzo długo te ceny będą ciągle rosły. To samo z bitcoinem, co ty gadasz że nie przynosi zysku... Czasem dobrze gadasz a czasem tak pierd... od rzeczy, że szkoda gadać.
@usebrain6320
@usebrain6320 Жыл бұрын
@HardcoreTeaching 6:07 - "kiedyś na jednego emeryta pracowało 0.5 pracownika, niedługo na jednego emeryta będzie pracowało 2 pracowników" - to jest dokładnie na odwrót. Im więcej ludzi w wieku produkcyjnym pracuje na jednego emeryta, tym lepiej, bo koszt się rozkłada na więcej ludzi i stanowi to dla nich mniejsze obciążenie. Tymczasem tendencja w całym świecie zachodnim jest odwrotna - jeden człowiek w wieku produkcyjnym musi utrzymywać coraz więcej emerytów co wynika ze starzenia się społeczeństwa.
@yanek911
@yanek911 Жыл бұрын
Nie było źle kiedy z jednej pensji szłoby utrzymać dom żonę dziecko, to jakaś abstrakcja kiedy w dwie osoby zarabiające troszkę ponad najniższa ledwo stać na wynajem kawalerki plus rachunki a gdzie sensowne życie?
@filiptwarowski1237
@filiptwarowski1237 Жыл бұрын
mam 20 lat chciałem bardzo otworzyć własną firmę niestety gdzie nie poszedłem prosząc o pomoc słyszałem ''na pana nie ma to sensu idzie pan dla kogoś robić'' to u kogo moi wnuczkowie będą pracować jak teraz dla młodych odradzają założenia firmy
@vanhemdall9359
@vanhemdall9359 Жыл бұрын
To nie tak że tylko dzisiaj ok. 10 lat do tyły było podobnie w moim przypadku w polsce dominuje mentalność tzw. Robolska masz zapierdalać i być szcześliwy brakuje mentalności przędsiębiorczej jak np. w stanach dlatego jako młody człowiek w tym kraju masz pod góre naszczęście w ostatnich latach ten stan świadomości się zmienia ale w Polsce nadal niechętnie się inwestuje w młodych
@fanogorkowiinnychpomidorow6555
@fanogorkowiinnychpomidorow6555 Жыл бұрын
24:50 czyli wyścig szczurów w pigułce. Wizja, że muszę się wybić ponad innymi żeby móc żyć godnie mnie dodatkowo dobija. Ja nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. Dodajmy do tego jeszcze ebook który jest reklamowany jako cudowny sposób by zarabiać nawet do 20 razy więcej. Co ciekawe piramidy finansowe reklamują się bardzo podobnie. Hmm...
@albertgumowski
@albertgumowski Жыл бұрын
Teza pod tytułem długo mieszkamy z rodzicami myślę że jest błędna . Tz. W.Polsce nie mamy obowiązku meldunkowego , co z.tym idzie pochodząc z prowincji nie przemeldowywuja się bo mieszkając w większym mieście np. płaci się większą składkę za ubezpieczenie OC . ;) Wielu moich znajomych po osiągnięciu 18-20 lat mieszkało gdzieś daleko od rodziny .
@mateuszwariat-ck1rf
@mateuszwariat-ck1rf Жыл бұрын
6:51 zrob odcinek tez o tym ppk bardzo chetnie poslucham takich filmow potrzeba bo nawet tego w szkole nie maja dzieciaki itd
@przemyslawmalesa3720
@przemyslawmalesa3720 Жыл бұрын
Jaki piękny świat.I to wszystko dla naszego dobra.Mozna się dorobić na tym na czym bomerzy się nie znają.
@memes3938
@memes3938 Жыл бұрын
Nie prawda mozna tez sie dorobic na tym co i oni robią, robiac to tak samo albo lepiej
@memes3938
@memes3938 Жыл бұрын
A na tym na czym oni sie nie znają dorobic sie jeszcze latwiej
@diablobaal8738
@diablobaal8738 Жыл бұрын
Jeszcze się da ale jak ta pętla przyczynowo-skutkowa powtórzy się ze 2 razy to nie będzie się dało żyć normalnie chyba, że technologia sprawi, że koszty życia się zmniejszą proporcjonalnie do sytuacji następnych pokoleń.
@MrGrzeja
@MrGrzeja Жыл бұрын
Powiem tak, jeśli zarabiasz 3500 na rękę to znaczy, że życie w dużym mieście nie jest dla ciebie. Trzeba się przeprowadzić w tańsze miejsce lub zarabiać więcej.
@user-jr2uy1oe6r
@user-jr2uy1oe6r Жыл бұрын
Powiedz to młodemu człowiekowi bez doświadczenia zawodowego, który chce utrzymać się podczas studiów.
@MrGrzeja
@MrGrzeja Жыл бұрын
@@user-jr2uy1oe6r Przecież za akademik płaci się śmieszne pieniądze
@waskix5810
@waskix5810 Жыл бұрын
Lubię czasem obejrzeć twoje filmiki ale dzisiaj twoje gołąbki mnie rozwalily😂 z mięsa i salaty😂😂
@kamilmynarczyk6217
@kamilmynarczyk6217 Жыл бұрын
Fajny odcinek, interesujący temat, więcej takich filmów
DLACZEGO AFRYKA JEST NADAL BIEDNA?
27:16
Hardcore Teaching
Рет қаралды 422 М.
Every parent is like this ❤️💚💚💜💙
00:10
Like Asiya
Рет қаралды 22 МЛН
Jak Tworzy Się Słabych Ludzi
25:16
Selfmastery.pl
Рет қаралды 104 М.
Jak Iran, Chiny i Korea Płn. napędzają rosyjską machinę wojenną?
41:38
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 434 М.
W 1971 roku SKOŃCZYŁA SIĘ PRAWDZIWA EKONOMIA!
23:57
Hardcore Teaching
Рет қаралды 81 М.
6 signs that means that is END OF FRIENDSHIP
4:42
Nieprzeciętne Życie
Рет қаралды 920 М.
Jaka jest GENERACJA Z?
10:18
TO JUŻ DZIŚ
Рет қаралды 143 М.
A po mszy zażywają mefedron...
43:17
SEKIELSKI BROTHERS STUDIO
Рет қаралды 36 М.
Czy MUSIMY być RÓWNI?
8:58
TO JUŻ DZIŚ
Рет қаралды 87 М.
The force of electromagnetic eddy currents
0:31
Nikola Toy
Рет қаралды 26 МЛН
Breaking Leptop in Every Possible Way! 💻💔" #shorts
0:52
Light Movies
Рет қаралды 2,2 МЛН
Что лучше ноутбук или ПК в бюджете 100к?
0:34