Panie profesorze, książkę zakupiłam. Jest niesamowita, wciągająca, ciekawa.
@andrzejg8254 жыл бұрын
Świetny wykład, serdecznie pozdrawiam 😊
@MrMoriros4 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład, miło jest znów posłuchać prof. Dołowego.
@naukasciencesggw59954 жыл бұрын
Bardzo się cieszymy, że wykład zyskał Pana przychylność. Następny wykład prof. Dołowy będzie nagrywał za dwa tygodnie. Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału, to otrzyma Pan powiadomienie, że kolejny wykład Profesora już jest na naszym kanale. Pozdrawiamy serdecznie!
@piotrmichna87684 жыл бұрын
Myślę i myślę i zupełnie nie mogę się pogodzić z profesorem i tymi trzema pudłami. Przecież po odkryciu środkowego pustego pudła sytuacja się zmieniła i nie ma odniesienia do poprzedniej. Szansa na pełne pierwsze pudło lub pelne trzecie pudło jest taka sama. Blagam o komentarz, bo nie mogę się pogodzić z własną głupotą lub mądrością.
@dueverita6913 жыл бұрын
Przy dwóch możliwościach szanse są równe i wynoszą 1/2. Oczywistym jest, że i profesor tego nie zmieni.
@MrTadzimierz2 жыл бұрын
macie rację, to cieszy, że ktoś myśli, mało lajków niepokoi
@krzysztofdolowy3702 жыл бұрын
Szanowny Panie Piotrze. Przepraszam, że dopiero teraz zajrzałem do komentarzy. Wybór pudła następuje w pierwszym kroku. Szansa, że trafimy wynosi 1/3. Szansa, że w pozostałych dwóch pudłach znajduje się nagroda wynosi 2/3. Otwarcie pudła przez prowadzącego który WIEDZIAŁ że otwiera pudłu puste nic dla nas nie zmienia. Jeżeli ten argument jest dla Pana nieprzekonywujący oto analogiczny przykład. Tym razem nagroda jest w jednym z 1000 pudeł. Pan obstawia jedno. Prowadzący otwiera 998 pustych. Czy dalej Pan nie zmienia pierwotnego wyboru? Krzysztof Dołowy