Bogu Chwała za dobre doświadczenia z życia wiarą w Jedynego Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen :)
@dorotaszczubelek50746 жыл бұрын
Panie Jezu Dziękuję Ci że mnie odnalazłeś i że zmieniłeś moje serce.
@CaterinaRosa836 жыл бұрын
W trakcie wypowiedzi o. Recław wspomniał o małżeństwach niesakramentalnych i ich pragnieniu przyjęcia Pana Jezusa w Komunii i ich bólu, że ci co mogą przyjąć Pana Jezusa a z tego nie korzystają.Tak pomyślałam abyśmy przyjęli Pana Jezusa w intencji małżeństw niesakramentalnych i tych braci w Duchu, którzy z jakichś przyczyn nie korzystają z tego...Pokój wam wszystkim w Panu naszym, Jezusie Chrystusie (Shalom) +
@margaritawilczak55624 жыл бұрын
To wielka prawda mamza soba rodzinny horrorrozeszlam sie z malzonkiem potem dlugim okresie poznalam osobe bardzo dobra zalezalo mi na nim bardzo a sumienie mowi ze tegonie moge robic to zrozumialam po 8 latach jest to trudne uwierzcie swietanie jestem ale upadalam wiele razy prlosze o wsparcie zeby nigdy níe zmienic tej decyzji Chwala Panu
@dorotaszczubelek50746 жыл бұрын
Panie Jezu dziękuję Ci źe mnie odnalazleś.
@jr35327 жыл бұрын
Dziękuje potrzebowałam to usłyszeć
@Anna-um6gm7 жыл бұрын
Kształcić "kulturę bycia w Łasce Uświęcającej". - jak to pięknie brzmi. Bóg zapłać. :)
@marekwarek7 жыл бұрын
Chwała Panu !
@kataryna257 жыл бұрын
Mega👍
@olga34107 жыл бұрын
kataryna25 00
@carolt56167 жыл бұрын
Z mojego doświadczenia Bóg nikogo nie upokarza drugim człowiekiem. Uczy miłości do KAŻDEGO
@Filmoteka9876 жыл бұрын
Myślę że w wypowiedzi chodziło o upokorzenia w znaczeniu uczenia pokory a nie "poniżenie". A od pokory do miłości już niedaleko
@zbychu6116 жыл бұрын
@@Filmoteka987 Dokładnie takie samo odniosłem wrażenie. 2Sm 16,5/14
@babadziada44995 жыл бұрын
Poczytaj historie biblijne. Zacznij od Lb 12, 1. A potem całe mnóstwo innych historii. Masz wypaczone pojęcie miłosierdzia i pedagogiki Bożej. Żyjemy w społeczeństwie ludzi przewrażliwionych na swoim punkcie, gdzie zwrócenie uwagi i wytknięcie komuś błędu to akt najwyższej nienawiści. Stąd potrzeba kreowania obrazu Boga, który nie karci - bo gdyby karcił, to musiałbym się liczyć z konsekwencjami moich złych czynów. A tak, Bóg miłosierny przecież wszystko mi wybaczy, więc po co się stresować.
@czesmalvina4 жыл бұрын
@@babadziada4499 to nie ludzie obecnie są przewrażliwieni, tylko lata komuny sprawiły, że odnoszenie się do siebie wzajemne było często grubiańskie, w niektórych grupach społecznych traktowane jako norma. Tego uczyły się dzieci od dorosłych, w szkole od niedokształconych nauczycieli i na filmach w tv. Odwrót jest ciężki i bolesny, nadal nie mamy nadal dobrych wzorów. Zwracanie komuś uwagi czy wytykanie błędu obcym osobom jest niefortunne, a powiedziane nieuprzejmie to duży błąd.
@klexit6 жыл бұрын
Świetnie się słucha ...
@bogusawakowalczyk34797 жыл бұрын
Roztropność to dar Ducha Św. Charyzmaty również. Mają prowadzić do Boga czyli MiLOŚCi.:) Charyzmaty nie są celem ale narzędziem na otwarcie się na Boga. A świeccy mają nieść Boga ludziom tam gdzie funkcjonują nacodzień. Dzięki siostrom nie utraciłam wiary. Dziękuję za ten wykład,
@martakodeniec42626 жыл бұрын
Amen piękne i teraz
@apoloniapolia81137 жыл бұрын
Dziękuję ojcze.
@s.immakulatasos64097 жыл бұрын
Ojcze dziękuję za słowa o siostrach. Mam doświadczenie mówienia konferencji do swoich Sióstr. Wypisz wymaluj sytuacja z konferencji. Natomiast dzięki Bogu mam kierownika duchowego w mojej współsiostrze.
@agnieszkapozniak52716 жыл бұрын
Ja to sie chyba przeprowadze do Łodzi. Tez chce tak!
@monikaw.1997 жыл бұрын
Wspolnoty, ktore sa w Kosciele sa piekne, nie ma lepszej czy tamta gorsza. Dzieki Bogu nie jest jedna wspolnota, a sa rozne, ktore Bog jednoczy. Nie ma co patrzec na ilosc, wazna jest jakosc i to aby nie utracic tozsamosci katolickiej.
27:40 Czemu ksiądz ma dylemat, czy udzielić Mszy Sw.? Szafarz jest, potrafię zrozumieć, pomocą, ale nie zastępuje księdza. Pytanie: co ksiądz powinien zrobić? Udzielić tej osobie komunii św. ponieważ liczy się, jak skutecznie wypełniamy swoją rolę. Nasuwa się tutaj wiele analogii do tej sytuacji z życia społecznego i roli jaką każdy z nas pełni, ale w ostatecznym rachunku ważne jest spełnienie życzenia osoby potrzebującej.
@smoter13 жыл бұрын
Ale człowiek świecki może głosić herezję na pewno brakuje mu wiedzy takiej jaką posiada ksiądz....świeccy zeby mogli wypowiadać się w imieniu kosciola muszą być do tego przygotowani ...w Krakowie musi mieć misję kanoniczną .....
@antroponautus7 жыл бұрын
skoro ( A=B lub A=C ) i (B nie równa się C) tzn że mamy problem z rozpoznaniem ile czasu trwało natchnienie Ducha Świętego. Zapewne trwa ono bardzo krótko może milisekundy, a reszta to już nasz umysł i działanie złego rozciągnięte na lata
@krystyna25305 жыл бұрын
Czy aby na pewno Kościół podzielony przez Pawła darami Ducha Świętego jest taki, o jaki Jezus prosił Ojca (J 17,20-21 itp) ??!
@krystynavan62014 жыл бұрын
Dziwnie ksiądz mówi.... że osoby żyjące w związkach niesakramentalnych nie mogą iść do komunii. Mogą, tylko muszą wybrać Boga A nie partnera. Jeżeli partner jest dla nich ważniejszy od Pana Boga to niech nie narzekają!
@rucyinski4 жыл бұрын
Dokładnie, i jeszcze stawianie tego na piedestał...
@czesmalvina4 жыл бұрын
NIestety nie możesz osądzać tych osób. Z wypowiedzi księdza nie wynika też, że narzekają. Tak naprawdę, trzeba zakładać, że uczynili wszystko co w ich mocy, aby ich małżeństwo się nie rozpadło. Nie każda osoba po odejściu małżonka potrafiłaby żyć samotnie. Przecież nie istniejemy dla siebie samych, ale dla innych. Należy postawić pytanie, co naprawdę wymaga od nas Bóg?
@mariuszd.97703 жыл бұрын
Chciałbym nieraz żeby wszystko było tak czarno-białe jak piszesz, @Krystyna van i Ty @rucyinski. Są na przykład sytuacje, że w małżeństwie świeckim z osobą rozwiedzioną są już dzieci. Wtedy to nie jest taka łatwe...
@krystynavan62013 жыл бұрын
@@mariuszd.9770 życie nie jest łatwe. Trzeba brać swój krzyż ale zawsze można prosić Pana Jezusa o pomoc
@JMRJMR-bn2rl3 жыл бұрын
Bardzo budująca konferencja. Ale nasuwa mi się pytanie jak się ma "małżeństwo mieszane jako szczyt ekumenizmu" do wychowania ich dzieci? Weźmy tabernakulum. Matka mówi, że tam jest Jezus, ojciec mówi, że nie ma, że to tylko symbol. Takich różnic w istocie będzie mnóstwo. Jak wychowywać do wiary w takim małżeństwie?
@TESTOSTEROL137 жыл бұрын
"Jeden rabin powien tak a inny powie nie" xD
@ewamazur76406 жыл бұрын
ale przed dniem wszystkich świętych . Dlaczego kapłani nie wspierają porzuconych małżonków, jeszcze nie słyszałam o takich kapłanach .Ludzie wspieracie grzech!Gdzie tu miłość
@AlexAndra-kf5sd5 жыл бұрын
Sieje ksiadz straszny zamet.
@zbigniewprawdzic57933 жыл бұрын
Albicja
@iam67756 жыл бұрын
Ja tu widzę szatańskie sztuczki przemycone przez księdza... Słuchałam tej wypowiedzi z zapartym tchem do momentu szafarzy... Szafarze nie wpisują się w naszym Kościele w dzieło Boże! To jest pomyłka i porażka Kościoła, że dopuszcza do takiego bluźnierstwa! Proszę przeczytać choćby książkę wielkiej mistyczki naszych czasów Marii Simmy. Jest tam wyraźnie i jasno opisana sprawa szafarzy. To bluźnierstwo z Pana Jezusa! AMEN.
@pitdul5 жыл бұрын
Pani Ireno. Istotą wiary chrześcijańskiej jest to, że każdy odpowiada osobiście za swoje poczynania. Należy się skupić na własnych czynach. Jeżeli nie zgadza się Pani ze sprawą Szafarzy, proszę to zachować dla siebie. Jako chrześcijanin nie powinienem oceniać innych. Psalm 23 „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną” . Tylko grzechy czynione z premedytacją są złe w oczach Boga.
@inakal98435 жыл бұрын
@@pitdul Wysłuchuję wielu rekolekcji i konferencji ks. Remigiusza z zapartym tchem, często razem z mężem i nie chodzi o to żeby źle go oceniać, ale muszę się odezwać... Co to znaczy "każdy odpowiada osobiście za swoje poczynania" ... Tu nie ma miejsca na pomyłki, to nie poligon doświadczalny. Ja też jestem przeciwna i omijam szafarzy szerokim łukiem. Kimkolwiek oni są, czy przeszli setki czy tysiące "szkoleń", rekolekcji, konferencji, uważam że jako świeccy nie są godni do tej posługi. Powtórzę za ks. Remigiuszem: "wiem to z doświadczenia". Znam jednego szafarza, który jakimś cudem wdarł się w szeregi szafarzy. Na szczęście nie na długo. Z powodu nagłej choroby musiał zrezygnować. A prawda jest taka, że jak odszedł od ołtarza, to wrócił na ścieżkę zła i dalej jest złym jakim był przedtem. Natury człowieka w pewnym wieku nic nie zmieni. Nie ma w jego sercu miejsca na miłość bliźniego, miłosierdzie, współczucie, szacunek do drugiego człowieka. Tylko i tylko ksiądz może to robić, bo jest to w końcu istota Eucharystii . Najświętsza Ofiara Jezusa Chrystusa, którą przeżywamy za każdym razem od nowa.
@kalamarnica10004 жыл бұрын
objawienia prywatne nie należą do depozytu wiary
@inakal98435 жыл бұрын
Ewangelizacja w domach to nie jest chyba dobry pomysł. I jak to się sprawdziło?
@margaritawilczak55624 жыл бұрын
Przepraszam ze pytam dot to komuni Sw przyjmowania z tego co wiem na reke nie mam troche lat i w nadzym kraju nidgy nie przyjmowano Komuni na reke przyszlo to za granicy jeszcze jedno za granica ile ludzi w kosciele tyle idzie do komuni i komuni udzielaja osoby cywilne mrszczyzni i kobiety prosze to wyjasnic zaznacze nasz Ojciec Sw nigdy nie udxieñil kom Sw na reke wiec jsk to jest?????
@MocniwDuchu4 жыл бұрын
Tutaj jest wyjaśnienie: kzbin.info/www/bejne/d5zbpH6bqLelabs Jezus i Apostołowie udzielali Komunii tylko na rękę. Maryja tylko tak ją przyjmowała. Nie wiadomo kiedy weszła komunia do ust. Ale z IV wieku mamy jeszcze informacje tylko o Komunii na ręce.