Догляд за батьками як підстава для звільнення

  Рет қаралды 13,217

Наталя Лісова Адвокат

Наталя Лісова Адвокат

Күн бұрын

Необхідність здійснення догляду за одним із батьків з І чи ІІ групою інвалідності є підставою для звільнення з військової служби.
Наявність одного із батьків з І чи ІІ групою інвалідності є підставою для отримання відстрочки (за певних умов).
Консультації військовим безкоштовні
/ @advokatlisova
pravo-ua.com/a...
t.me/advokatli...
real-estate.in.ua
jjnv81@gmail.com

Пікірлер: 173
@ВалентинаМоскаленко-о6щ
@ВалентинаМоскаленко-о6щ 3 ай бұрын
Наявність родича,який "може"здійснювати догляд,-Це не означає,Що він буде коли небуть здійснювати цей догляд (хто родича заставить інваліда доглядати,такого закона немає,-родичи можуть бути,но доглядати не кожен захоче,а це означає вірна загибель такого інваліда...)
@uasal
@uasal 4 ай бұрын
Дякую за роз'яснення, пані Наталя. Дуже хочеться подивитись в очі тим упорядникам Закону та Постанови. Не здивуюсь, якщо це будуть одні й ті самі невігласи.
@ТетянаЧумак-ъ7п
@ТетянаЧумак-ъ7п 3 ай бұрын
Підписуйте петицію 22/226720-еп Захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю під час дії воєнного стану Змінити постанову №560 ст.23 абз.13 прибрати норму про постійний догляд за особами з інвалідністю 2 групи.
@ВалентинаМоскаленко-о6щ
@ВалентинаМоскаленко-о6щ 3 ай бұрын
А не проще:-хто проживає з інвалідом, той ясно що утримує та доглядає інваліда (підтвердження реєстрація одна та факт проживання чи утримання від місцевої ради чи соц.служби цнапу,а не шукати далеких родичів,які не наглядали і наглядати не будуть,-Це просто не реально.
@ЛюбовьКоссова-ь9ь
@ЛюбовьКоссова-ь9ь 4 ай бұрын
Закон як дишло: куди повернеш, туди й вийде Закони приймаються для того, щоб розквітала корупція
@ЛюбовЛобасюк-ю1ъ
@ЛюбовЛобасюк-ю1ъ 5 күн бұрын
Мама інвалід 2 групи ,є висновок форми080/2 о,частина вимагає для звільнення,щоб син був зареєстрований як надавач слціальних послуг,він в зоні бойових дій,як юути???
@advokatlisova
@advokatlisova 5 күн бұрын
Вимоги частини неправомірні. Оскаржувати
@alexua2281
@alexua2281 4 ай бұрын
Дивно що вони до переліку осіб які можуть здійснювати догляд не включили домашніх тварин... Не законодавство а - шоу клоунів
@СергейКуц-й1ь
@СергейКуц-й1ь 3 ай бұрын
Доброго дня. Не можу зрозуміти, як трактувати перелік документів для відстрочки за п. 13. Якщо читати весь перелік документів, то вказується, що для особи, яка отримує відстрочку, потрібен лише документ про родинні зв’язки та один з документів про інших осіб, а саме один з п’яти документів, що підтверджують це: інвалідність, догляд, тюремне ув’язнення, компенсація або акт про догляд. Тобто, якщо є просто інвалідність другої групи без догляду, то і документ про компенсацію або акт не потрібні. Просто заява відповідно до п. 61, що інших немає, і якщо є - то документи, чому вони не можуть. У п. 9, наприклад, і п. 14, компенсація або акт по догляду є обов’язковими, так як там чітко прописано це, "що зайняті постійним доглядом". І там прописано у п. 9, що потрібно довести, що немає родичів у тещі або тестя, а у п. 14, що немає родичів першого ступеня споріднення або вони самі потребують догляду. А якщо є один з батьків з інвалідністю першої групи і ти отримуєш компенсацію, то і подавати потрібно її і нічого не доводити про інших осіб. Або робиш акт по догляду, як прописано у п. 61. І той, і той документ доводять, що немає інших осіб. До акта там взагалі йде приписка про те, що в ньому це має бути зазначено (відсутність інших осіб). Якщо трактувати, що до п. 13 потрібно все надати, і те, що немає інших осіб, і компенсацію або акт про догляд, то виходить порушення законодавства. А так, наче все ок (ЛКК про постiйний догляд для другої групи, напевно, прибрали просто). ПРОХАННЯ ДО АДВОКАТА зробити відео, де розбити різні випадки п. 9, 13, 14 на категорії і пояснити, який перелік документів до кожної категорії потрібен. Категорії, наприклад: Є особа з інвалідністю і є компенсація; Є особа з інвалідністю і хочу зробити акт, так як доглядаю за нею, хоча є інші родичі (як у такому випадку буде заповнюватись акт по догляду, які ступені спорiднення будуть братись до уваги, якщо я син, то чи потрiбно доводити ще вiдсутнiсть рiдних тiток чи дядькiв); Є просто особа з інвалідністю, яка ходить на роботу і догляд їй не потрібен; Догляд за бабусею або дідусем; Догляд за тещею або тестем з інвалідністю і без інвалідності і так далі. Просто під кожну категорію, які документи потрібні. Це б дуже допомогло. Заздалегідь дякую.
@СергейЧерныш-ю7ю
@СергейЧерныш-ю7ю 3 ай бұрын
Підтримайте петицію: №22/227652-еп
@swanblack4411
@swanblack4411 4 ай бұрын
Друзі, підпишіть петицію №22/226720-еп ! Підтримайте права інвалідів під час воєнного часу!
@ИванРоманом
@ИванРоманом 3 ай бұрын
Шо за петиція ?
@ТетянаЧумак-ъ7п
@ТетянаЧумак-ъ7п 3 ай бұрын
Підписуйте петицію 22/226720-еп Захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю під час дії воєнного стану Змінити постанову №560 ст.23 абз.13 прибрати норму про постійний догляд за особами з інвалідністю 2 групи.
@ИванРоманом
@ИванРоманом 3 ай бұрын
ПАНІ НАТАЛЬЯ ДЯКУЮ ВАМ ЗА ВАШУ ПРАЦЮ УВАГУ ТА ДОПОМОГУ ВІЙСЬКОВИМ !!!!!🤝🤝🤝🤝
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Дякую вам!
@ИванРоманом
@ИванРоманом 3 ай бұрын
@@advokatlisova 🤝
@ЛарисаКорнилова-ж6л
@ЛарисаКорнилова-ж6л 3 ай бұрын
Всім тцк нужна довідка лкк і атд догляду і плювати им на п.13 ч1 ст23 "Закону нам то не указ їх відповідь так що берить довідки і акти в любий спосіб -вот вам і права інвалідів! Нікому ми не нужні!
@РаяХолоша
@РаяХолоша 3 ай бұрын
А чому не говорите про п9 ст23 там догляд не прив,язується до інших родичів чи може бути відстрочка,бо є чоловік після інсульту йому панькати важко сестра окремо живе ,а син з нами
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
По пункту 9 є свої нюанси. Зокрема положення Постанови 560, яка вимагає надання документів Постанова 560 містить вимогу про надання документів про неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд. Хоча обов'язок здійснення догляду чим передбачений...тільки авторам постанови відомо.
@МихайлоПожега-к8г
@МихайлоПожега-к8г 3 ай бұрын
Ще є запитання, пані Наталя. Щоб отримати акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду, мені потрібно звільнятися з постійної роботи і сидіти вдома всі 24/7 чи є якийсь варіант не звільнятися з роботи? Можливо, сидіти вдома до моменту отримання АКТу, а потім можна і ходити на роботу?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Звільнятись не потрібно. Ви не зобов'язані сидіти 24/7 вдома, це ніде не закріплено. Здійснювати догляд можна і працюючи. На момент прибуття комісії звісно важливо перебувати вдома.
@ТетянаЧумак-ъ7п
@ТетянаЧумак-ъ7п 3 ай бұрын
Підписуйте петицію 22/226720-еп Захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю під час дії воєнного стану Змінити постанову №560 ст.23 абз.13 прибрати норму про постійний догляд за особами з інвалідністю 2 групи.
@ВиталийМалюска
@ВиталийМалюска 3 ай бұрын
Как же пункт 9 ? Там же постояный догляд даже если есть сестра
@innav3650
@innav3650 3 ай бұрын
По закону. По постанові ні
@ВладБазель
@ВладБазель 3 ай бұрын
Шановні фахівці права, я не юрист але виникає побоювання що в абз.13 ст.23 Закону №3633 закладені суттєві протиріччя. Всі чомусь у своїх коментарях звертають увагу на верхівку айсбергу у вигляді речення "постійний догляд", яку начебто навмисно відокремили у 2 реченні в абз.13, ст.23 закону №3633. Саме з метою, що б відволікти увагу від норми закону прописану у першому реченні. А головне з метою уникнути конкретного тлумачення правових наслідків слова "утримувати". Положення цієї статті прописано таким чином, що переважна більшість військовозобов'язаних, навіть за умови, що вони єдиний син у особи з інвалідністю (у якої більше взагалі нікого з близьких не має), не зможуть скористатися правом на відстрочку. Чомусь ніхто не звертає увагу, що тлумачення "УТРИМУВАТИ" вже визначено у сімейному кодексі України. Саме виходячи з аналогії ст.75, ч.1 ст.202, ч.1 ст.203 СКУ. тлумаченням (ТЦК, а у подальшому суд) буде обґрунтовувати відмову від відстрочки. Ставлячи насамперед матеріальну складову ТЦК (суд) дійде висновку що військовозобов'язаний перебуваючи у лавах ЗСУ не позбавляється права надавати матеріальну допомогу / або сплачувати аліменти батькам інвалідам. Навіть за умови якщо дохід особи з інвалідністю значно менші (прожиткового мінімуму) або реальних витрат на лікування та послуги. Інших обов'язків, перед батьками інвалідами, виходячи з тільки з слова "УТРИМУВАТИ" у військовослужбовця не виникає. Таким чином без належного тлумачення "УТРИМУВАТИ" - його конкретного правового значення, особи з інвалідністю фактично позбавляються права соціального захисту на отримання будь якої сторонньої допомоги від своїх дітей, яка може знадобитися протягом дня. Це може стосуватися як допомогти встати з ліжка й дійти до туалету, так і у прийманні ліків, прибиранні та готуванні їжі. Адже навіть найпростіші дії можуть стати найскладнішими для літніх людей. Тому що цією статтею все буде зведено до "утримання" то б то лише до розміру та обов'язку матеріального
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Перше речення має на увазі наступне: якщо військовозобов'язаний є єдиним, хто зобов'язаний утримувати матір/батька з інвалідністю І чи ІІ групи, то він має права на відстрочку.
@9jg52bubi9
@9jg52bubi9 4 ай бұрын
І не тільки 1 та 2 га група інвалідності, а аткож вік 80+ це прописано в законі!!!!!!!
@advokatlisova
@advokatlisova 4 ай бұрын
Догляд за батьками, які не мають 1 чи 2 групи, не є підставою для звільнення. І вік 80 сам по собі не є підставою для отримання висновку ЛКК, тільки за медичними показниками.
@9jg52bubi9
@9jg52bubi9 4 ай бұрын
@@advokatlisova нда так а якже закон????? Особи з інвалідністю з дитинства або І групи. Люди, які досягли 80-річного віку. Особи зі стійким психічним захворюванням та І або ІІ групою інвалідності. Громадяни літнього віку та люди з інвалідністю, які нездатні до самообслуговування. Чітко написано люди які досягли 80 років!!!!!
@advokatlisova
@advokatlisova 4 ай бұрын
Буду вдячна, якщо вкажете назву та реквізити такого закону.
@9jg52bubi9
@9jg52bubi9 3 ай бұрын
@@advokatlisova ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб" від 02.06.2020, та Постанова КМУ №663 від 1січня 2020.....
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Дані НПА передбачають надання певної соціальної допомога особам, які досягли 80 річного віку та потребують за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду. Ці НПА не містять положення про те, що у 80 років автоматично надається довікад про потребу у здійсненні догляду. Подивіться уважно. Просто в такому віці, як правило, особи дійсно потребують догляду і такі висновки видають ЛКК.
@КатяОзийчук
@КатяОзийчук 3 ай бұрын
Тупіци складали
@ЮлияК-с7п5ч
@ЮлияК-с7п5ч 3 ай бұрын
Ні, хитро зроблені, грубо кажучи...
@МоэстроМузикл
@МоэстроМузикл 23 күн бұрын
Дружина не входит в 1 степень
@advokatlisova
@advokatlisova 23 күн бұрын
Підпункт 14.1.263 пункт 14.1 статті 263 Податкового кодексу України: членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
@Миха-н1ф
@Миха-н1ф 3 ай бұрын
Підскажіть таке питання, відстрочку отримав у квітні 24р , на рік часу, по сімейним обставинам, догляду за матір'ю яка потребує стороннього догляду за лкк, чи дійсна дана відстрочки до кінця терміну, після набрання чинності цим законом 18 травня
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Поки що це дискусійне питання. І щодо оновлення даних такими військовозобов'язаними, і щодо подання документів про наявність права на відстрочку. Але з огляду на положення Постанови 560, яка передбачає, що відстрочка надається на строк дії умов, на підставі яких вона видана, але не більше ніж на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента. Останнім указом продовжено з 14 травня 2024 року строк проведення загальної мобілізації на 90 діб. Тобто, по закінченню цього строку, логічно, що всім потрібно буде підтверджувати право. Як буде на практиці, чи будуть уточнення або зміни, подивимось. Тобто, на мою думку, вам потрібно буде подавати документи і уточнювати дані. Уточнити швидко можна через ЦНАП. Подати документи на відстрочку - особисто в ТЦК (або в деяких регіонах відкривать точки прийому таких зів при ЦНАП).
@НатальяГрищенко-д2ц
@НатальяГрищенко-д2ц 3 ай бұрын
Добрий день! У мами 2гр.інв з 2012р. У справці МСЕК немає запису про потребу в догляді. Розлучена. Одна дитина, син військовозобов'язаний. Інших родичів немає. Чи має син право на відстрочку?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Так, має.
@ТетянаЧумак-ъ7п
@ТетянаЧумак-ъ7п 3 ай бұрын
Підписуйте петицію 22/226720-еп Захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю під час дії воєнного стану Змінити постанову №560 ст.23 абз.13 прибрати норму про постійний догляд за особами з інвалідністю 2 групи.
@ЛарисаКорнилова-ж6л
@ЛарисаКорнилова-ж6л 3 ай бұрын
Що значит так має? А постанова 560 про догляд куда діти?
@НатальяГрищенко-д2ц
@НатальяГрищенко-д2ц 3 ай бұрын
@@ЛарисаКорнилова-ж6л Це означає, що теоретично має. Але принесіть довідку ЛКК і Акт обстеження. Тобто, НЕ МАЄ.
@ivankhmyletskyi4456
@ivankhmyletskyi4456 3 ай бұрын
Дуже дякую за розяснення. Але питання гостре коли один з батьків інвалід а інший зобовязаний але фізично не може (відбуває покарання чи має вік 80+ років, чи прживає в іншій країні (зокрема РФ)), що можна зарадити таким військовослужбовцям?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Ситуації різні і кожна індивідуальна. Інколи, навіть, потрібно розлучитись батькам. Адже законом не врегульовані подібні питання. Проживання в іншій країні - тут нічого не вдієш (хіба що розірвання шлюбу). Вік 80+ - отримувати і на другого з батьків довідку ЛКК про потребу у догляді. У випадку позбавлення волі - не просте питання. Фактично не може доглядати, але закон містить тільки одну підставу: "відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду". Думаю, варто подавати копію вироку та довідку про перебування у місцях позбавлення волі.
@ксєнія
@ксєнія 3 ай бұрын
Двоє батьків інваліди 2 гр один син, таку справку лкк, сімейний лікар не видає. Тільки 1 групі можуть дати. Що робити далі?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Якщо ви вважаєте, що медичний заклад порушив ваші права і зобов'язаний був видати висновок, то потрібно оскаржувати їх відмову.
@ксєнія
@ксєнія 3 ай бұрын
@@advokatlisova вони не видають інв 2 гр такі справки, бо такі інв ходячі, а вони видають тільки 1 гр. Йде порушення прав інвалідів, але у них, мабуть постанова, нікому нічого не видавать. Як без цієї справки лкк здати документи в тцк?
@ТетянаЧумак-ъ7п
@ТетянаЧумак-ъ7п 3 ай бұрын
Підписуйте петицію 22/226720-еп Захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю під час дії воєнного стану Змінити постанову №560 ст.23 абз.13 прибрати норму про постійний догляд за особами з інвалідністю 2 групи.
@hawkeyjet4758
@hawkeyjet4758 4 ай бұрын
А що робити якщо є наприклад сестра, проте вона багато років проживає за кордоном, ще до повномостштабного вторгнення, має сім'ю, роботу і не може по факту здійснювати догляд?
@advokatlisova
@advokatlisova 4 ай бұрын
Якщо ми говоримо саме в контексті звільнення з військової служби, то факт проживання сестри за кордоном не має значення. Обов'язок по утриманню не скасовується бажанням/небажанням/проживанням за кордоном. Якщо це розглядати в контексті отримання відстрочки, то залежить від відсутності/наявності І чи ІІ групи інвалідності. Адже це будуть різні підстави і різні умови надання відстрочки.
@hawkeyjet4758
@hawkeyjet4758 4 ай бұрын
@@advokatlisova дякую за відповідь. Контекст відстрочка , перша група інвалідності, захворювання рак, матір проходить курс лікування другий рік, хіміотерапії та препарати. В довідці МСЕК вказано що особа потребує допомоги.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Потрібен висновок ЛКК про потребу у догляді. І тоді подаєте заяву на підставі п 9 ч 1 ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
@джонні-х3л
@джонні-х3л 3 ай бұрын
Піні Наталя! Моє вітання. Я військовий який прослужив вже понад 20 років, єдиний син у батьків. Двоє батьків інваліди 2 групи, віком більше 65-ти років які потребують постійного догляду. Є довідки МСЕК в якій невказано що вони потребують постійного догляду. Але є довідка ЛКК в якій чітко написано що дана особа потребує постійного догляду. Але юридична служба військової частини керується 413 постановою яка майже скасована, і 582 зі зімнами. Де чітко прописано що довідка ЛКК видається тільки для інвалідів 1-2 групи які не досягли повноліття до 18 років. А для інвалідів 2 групи віком понад 18 років потрібна довідка МСЕК в якій вказано що особа потребує постійного догляду, Але МСЕК керується постановою 1317 і не прописав в довідці що дана особа з інвалідністю 2 групи віком понад 18 років обмежена в русі, "потребує постійного догляду". Тому довідка МСЕК без заповнення графи 12 де має бути чітко прописано що потребує постійного догляду, не є підставою для звільнення. Так трактує юридична служба Тож якими нормами, і документом, чи постановою повина керуватися юридична служба в даній війсковій частині. І чи маю право на звільнення? Дякую
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий! Ваша підстава для звільнення звучить так: "необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків, який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я". Постанова 413 вже не може бути частиною використана як аргумент, так як не розповсюджується на військовослужбовців. Що стосується терміну "постійний догляд", то такий вид догляду не передбачений ЗУ "Про соціальні послуги". МОЗ надавало роз'яснення щодо підтвердження факту потребу особи у здійсненні догляду. В цьому листі МОЗ чітко зазначило: для інвалідів 2 групи - висновок ЛКК за формою 080-2/0, 080-4/0 і висновок, передбачений наказом МОЗ 667. Напишіть мені в групу і я вам вишлю цей лист. t.me/lisovaadvokat/1 А щодо права на звільнення, то потрібно дивитись, що у вас з родичами 1 та 2 ступеня споріднення.
@ОлександраБочуляк
@ОлександраБочуляк 3 ай бұрын
Мама інвалід 1А, батько 77років, брат і сестра військовозобов'язана, мама має писати заяву?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Так, один має право на отримання відстрочку. Мама має писати заяву про те, хто саме буде здійснювати догляд.
@ВячеславБабенко-т1ц
@ВячеславБабенко-т1ц 3 ай бұрын
Пані Наталя я батько і опікун дитини інваліда хлопчик даун 12 років е дружина вона ниможе сама його виховувать більше нимае у нас нікого хто їй допомогав би як мині звільнится служу більше двох років.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Підставу для звільнення змінено. Тепер вона звучить так: виховання військовослужбовцем дитини з інвалідністю віком до 18 років, у разі відсутності інших осіб, які зобов’язані її виховувати. Тобто наявність мами у хлопчика буде підставою для відмови у звільненні.
@ВячеславБабенко-т1ц
@ВячеславБабенко-т1ц 3 ай бұрын
@@advokatlisova А як же закон що він повинин навчатися проходить риабілітацію як його возить до школи як шо він не діе здатний і інвалідність не встановлина і дружина сама потрибуе опираційного лікування,дякую що відповіли.
@OksanaYurash-s4w
@OksanaYurash-s4w 3 ай бұрын
Якщо мамі 82 роки,групи немає,чи можна оформити догляд за нею
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Так.
@olhanalizko5215
@olhanalizko5215 3 ай бұрын
Пані Наталю, якщо у чоловіка є сестра, яка є громадянкою Канади вже 15 років і проживає в Торонто, чи може це вплинути на рішення про надання відстрочки?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Теоретично - не може отримати відстрочку. На практиці - в подібних ситуаціях у моїх колег була практика отримання відстрочки. Але були і відмови. На мою думку, сам факт проживання в іншій країні, якщо мова йде про перше речення пункту 13, не має значення. Адже мова йде про обов'язок утримання. Якщо мова йде про пункт 9, то тут інша ситуація: згідно положень норми закону - має право на відстрочку, але Постанова 560 містить вимогу про надання документів про неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд. Хоча обов'язок здійснення догляду чим передбачений...тільки авторам постанови відомо. Тобто, в силу закону особу можна примусити утримувати (бо такий обов'язок передбачений), а доглядати - ні. Термінологічне неузгодженнями законодавства в цій сфері просто неймовірне, потребує змін. Судова практика, думаю, теж буде суперечливою, аж поки ВС не висловить свою правову позицію. Сподіваюсь, що так довго чекати не доведеться. Внесуть зміни. Бо зараз така редакція постанови 560 - 100% корупційна складова.
@МаркМарков-ж6ь
@МаркМарков-ж6ь 3 ай бұрын
Хочу поділитись нашим досвідом.Чоловік в січні 2024р отримав відстрочку абз 11 ст23 хоча в нього є сестра громадянка рф підстава утримання , якщо немає інших працездатних осіб які зобов'язані їх утримувати. За законом України працездатні це громадяни України 16-60р. За законом України громадяни іншої держави не є працездатними .
@АлінаГедзик-х9ж
@АлінаГедзик-х9ж 3 ай бұрын
Батько має 2 групу інвалідності,,один син.Всі військозобов'чзані,всі працюють.Чи може син мати відстрочку?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Уточніть, будь ласка, хто ті "всі військовозобов'язані"? це які родичі?
@АлінаГедзик-х9ж
@АлінаГедзик-х9ж 3 ай бұрын
Мати і син
@АндрійЛевицький-о8н
@АндрійЛевицький-о8н 3 ай бұрын
Підкажіть, будь ласка, якщо сестра за кордоном і є громадянином іншої країни, чи маю я право на звільнення по догляду
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Щодо звільнення, то тут питання не про утримання, а просто про наявність інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення особи з інвалідністю 1 чи 2 групи. Тому, скорше за все буде відмова від частини
@taisaf1245
@taisaf1245 3 ай бұрын
Згідно цієї постанови, якщо брати питання саме по зятям, то по факту право на відстрочку отримають лише зяті, дружини яких сидять у тюрмі і в них нема неповнолітніх дітей. Бо якщо дружина потребує стороннього догляду то це по факту 1гр інв і тоді чоловік без проблем буде мати відстрочку і не треба буде доказувати, що він ще й тестя доглядає. А якщо його дружина померла, то він оформить по неповнолітнім дітям і це також простіше чим по хворобі тестя. Ось так закрутили, а по факту по хворобі батьків дружини отримають одиниці тих дружин, що в тюрьмі!
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Так, по суті майже неможливо по догляду за батьками дружини.
@taisaf1245
@taisaf1245 3 ай бұрын
​@@advokatlisovaдякую, що відповіли, але це так несправедливо, бо чомусь зовсім не беруться до уваги неповнолітні діти. От троє то діти і є відстрочкв.А двоє дітей + інвалід 1гр лежачий то я сама маю за ним цілий день дивитись, 24/7, ростити дітей і якимось чином ще й заробляти гррші, щоб було на що жити. Питання до депутатів, як то я маю все осилити??? Це ж фізично неможлмво? Мій батько не потребує утримання, він потребує саме фізичної допомоги, яку я не можу йому надати, і бвгато в догляді (підняти бвтька, перенести і т.д) робить мій чоловік. Як я маю без нього справлятись? Чому не дали шансів саме тим зятям, які насправді живуть і доглядають своїх тестів?
@alexjoe_
@alexjoe_ 3 ай бұрын
Підписуйте будьласка електронну петицію №22/227652-еп про відстрочку,яку зробили практично недоступною з постановою 560. Це нова петиція,не путайте з тою що тижнів два як вийшла!
@ЮлияК-с7п5ч
@ЮлияК-с7п5ч 3 ай бұрын
То виходить, що якщо у інваліда 2 групи, єсть дві сестри і брат, чи мама 90 років, але вони просто пенсіонери за віком, то вони повинні доглядати за цим інвалідом замість воєннозабов'язанного сина? 😂
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Обов'язок утримання у братів/сестер виникає лише за певних умов. В даній ситуації він не виникає, так як є син. А обов'язок утримання батьками повнолітніх дітей також має свої умови. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх дочку, сина за сукупності умов: непрацездатність + потреба матеріальної допомоги + якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. У вашому випадку обов'язок з утримання має лише військовозобов'язаний син.
@ЮлияК-с7п5ч
@ЮлияК-с7п5ч 3 ай бұрын
@@advokatlisova дякую!
@МихайлоПожега-к8г
@МихайлоПожега-к8г 3 ай бұрын
Вітаю, пані Наталіє! Мамі 80+ і має довідку від ЛКК про потребу в постійному сторонньому догляді. Я єдиний син, чоловіка у неї немає. Який перелік документів для оформлення відстрочки?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! документи, що підтверджують родинні зв’язки, документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї (законом не передбачено, але Постанова 560 містить таку вимогу, у вашому випадку це або свідоцтво про розлучення або свідоцтво про смерть чоловіка), рішення про отримання компенсації на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді.
@МихайлоПожега-к8г
@МихайлоПожега-к8г 3 ай бұрын
@@advokatlisova Щиро вдячний Вам.
@РаяХолоша
@РаяХолоша 3 ай бұрын
Був закон, як закон ,люди писали для прав людини,що за інвалідів ще думали а тепер шо схотіли і зробили,як би їх кинув від батьків
@ГалинаЗадворняк-ц6к
@ГалинаЗадворняк-ц6к 3 ай бұрын
Добрий день,мати інвалід 2 групи є два сини,один з яких знятий з реєстрації і проживає за кордоном,цей що проживає з матірю може оформити догляд за матірю?
@ОлегОлейник-ъ5ш
@ОлегОлейник-ъ5ш Ай бұрын
Можно ли уволиться с ЗСУ, если ты единственный сын мамы инвалида 2 - групи. Есть только справка МСЕК про инвалидность. Мама одинока.
@advokatlisova
@advokatlisova Ай бұрын
Потрібен ще висновок ЛКК про потребу у здійсненні догляду. Тобто потрібно підтвердити потребу в догляді. І тоді можна формувати пакет документів та подавати рапорт. Мамі потрібно звернутись до сімейного лікаря для отримання висновку.
@ВасильСидоренко-с4ф
@ВасильСидоренко-с4ф 2 ай бұрын
А якщо внуки проживають окремо,та виховують малолітніх дітей.
@advokatlisova
@advokatlisova 2 ай бұрын
Місце проживання не має значення.
@Zhanna-h4l
@Zhanna-h4l 3 ай бұрын
Дякую пані Наталія за вашу велику працю!!!!
@ЛарисаКорнилова-ж6л
@ЛарисаКорнилова-ж6л 3 ай бұрын
Вот і доказуйте вже! а то розповідаете що всі можуть прочитати
@Larisaizumhcenk
@Larisaizumhcenk 3 ай бұрын
Добрий день,батько инвалид 2група,потребує догляду.Единий син, але є мама,пенсіионрка,65рроків. Має син право на відсрочку?Дякую.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Скорше за все має. Адже мама зобовʼязана утримувати чоловіка лише за певних умов. Однією такою умовою є її спроможність надавати матеріальну допомогу чоловікові. Виходьте з цього.
@Larisaizumhcenk
@Larisaizumhcenk 3 ай бұрын
@@advokatlisova У матері пенсія 2300,у Батька3200.Уся пенсія батька йде на ліки .Можуть сказати мама є хай і доглядає.А що у неї вік 65 років,це може нікого не турбувати .Немає твердого захисту.Хоч по сімейному кодексу в цьому віці вона -особа не працездатна.Дякую .
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
У вашому випадку мама не є тією особою, яка зобов'язана утримувати тата.
@Larisaizumhcenk
@Larisaizumhcenk 3 ай бұрын
@@advokatlisova Дуже дякую.Сподіваюсь.,що так і буде! Успіхів вам !!!!
@АндрійОлійник-г6ъ
@АндрійОлійник-г6ъ 3 ай бұрын
Доброго дня. Я і моя дружина військові, маємо 2 дітей до 18 років. 25 квітня я подав рапорт на звільнення і 24 травня дали мені відмову у звільненні, посилаючись на те що згідно чинного законодавства право на звільнення має тільки дружина. Порадьте що я можу зробити в подальшому?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Так, згідно змін, які набули чинності 18.05.2024 р., підстава для звільнення тепер звучить так: дружина, якщо обоє із подружжя проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років. Тобто звільнитись може тільки дружина ваша.
@АндрійОлійник-г6ъ
@АндрійОлійник-г6ъ 3 ай бұрын
@@advokatlisova Але в даному випадку має значення те що рапорт був поданий ще коли діяв закон що обоє ( чоловік або дружина) з подружжя мають право на звільнення.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Якщо рапорт був поданий 17 квітня і раніше, то так. Якщо пізніше, то спірне питання. Адже строк розгляду рапорту 30 днів, а зміни набули чинності вже 18 травня. Розглядається рапорт на підставі законодавства, що діє на момент розгляду. Але у вас є право на оскарження відмови в суді. Якщо є письмова відмова, то можна звернутись до окружного адміністративного суду та спробувати відстояти своє право на звільнення.
@svitlanaliuta6999
@svitlanaliuta6999 3 ай бұрын
Добрий день! Мій чоловік зараз служить, він має батька (єдиний син, мати з батьком розлучені), у якого є 2 група інвалідності та висновок ЛКК обласної психіатричної лікарні за формою 080-2/о про те, що він є особою похилого віку з когнітивними порушеннями і потребує догляду на непрофесійній основі. У батька є мати (бабуся чоловіка), якій 87 років. Скажіть, будь ласка, чи може бути це підставою для відмови у наданні відстрочки? Також цікавить, чи буде вважатись висновок ЛКК достатнім підтвердженням того, що особа з інвалідністю потребує догляду?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! На мою думку, у вас є всі підстави для звільнення. ЛКК є таким підтвердженням. А щодо бабусі, то в такому поважному віці ЛКК і на неї видасть довідку про потребу у догляді.
@snow900
@snow900 3 ай бұрын
Доброго дня. Таке питання , чи обов'язково бути прописаним з батьком інвалідом в одній квартирі для звільнення за п. 13. Ситуація така: батько прописаний в квартирі яка належить мені, я прописаний в іншій. ( Різні райони міста). ?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Ні, місце реєстрації проживання не має значення для звільнення. Має значення лише група, потреба у догляді та наявність інших осіб 1 та 2 ступеня споріднення.
@snow900
@snow900 3 ай бұрын
@@advokatlisova дякую за відповідь. У батька 2 грн. інвалідності. Інших осіб немає, я один син. Жінки, та його батьків теж немає. Також є висновок лкк , що потребує постійної сторонньої догляду.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Ви маєте право на звільнення.
@snow900
@snow900 3 ай бұрын
​@@advokatlisova дякую.
@snow900
@snow900 3 ай бұрын
​@@advokatlisovaДоброго дня, а чи підійде висновок лкк. Я чув, що по висновку лкк відмовляють. ?
@sergeytimoshenko5085
@sergeytimoshenko5085 3 ай бұрын
Добрый день. Я единий син в сiмi, брат був але помер, лишились внуки повнолiтнi. Не вiйськово зобовязанi. Мама инвалид группи, чи можу я претцендувати на вiдсрочку?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Можете.
@ФёдорМарков-в2ч
@ФёдорМарков-в2ч 3 ай бұрын
А чи потрібен акт догляду за мамою якщо буде довідка що вона потребує догляду,чи ні,дякую.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Постанова КМУ 560 передбачає на вибір один з документів: документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду). Такий акт передбачений п. 61 Постанови 560: Військовозобов’язані, які здійснюють догляд (постійний догляд), та які не мають права на призначення компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються до ТЦК та СП за місцем свого перебування на військовому обліку із заявою у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, до якої додається письмова заява особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків, про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.
@ЕленаКальченко-д9ъ
@ЕленаКальченко-д9ъ 3 ай бұрын
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, мати інвалід 1 групи Б, є довідка МСЕК, що особа потребує сторонньої допомоги та догляду. Для того, щоб син мав відстрочку, потрібна ще довідка (чи акт) ЛКК, що особа потребує догляду чи ні?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Якщо брати до уваги лист МОЗ від 20.11.2023 р., в якому зазначено, що медико-соціальні експертні комісії вказують про потребу в сторонньому догляді особам з інвалідністю I А,Б групи у Довідці до акта огляду медико-соціальною експертною комісією. То вам додатковий висновок ЛКК не потрібен.
@snow900
@snow900 3 ай бұрын
А чим тоді підтверджувати необхідність постійного догляду для 2 групи інвалідності. Чи для пункту 13 достатньо наявності самої групи?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Закон не передбачає, а Постанова 560 містить таку вимогу. Для 2 групи підтвердженням необхідності здійснення догляду є висновок ЛКК.
@snow900
@snow900 3 ай бұрын
@@advokatlisova дякую за відповідь
@Andrey-nx6de
@Andrey-nx6de 4 ай бұрын
Доброго дня. Підкажіть є сестра ( 60 років) яка на даний час прожива в окупованому Донецьку. І доглядає за своєю донькою . Являється це підставою не давати відсрочку по догляду?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! На якій підставі ви плануєте отримувати відстрочку?
@Базальт-о6ю
@Базальт-о6ю 3 ай бұрын
Добрий день,а як бути якщо особа 90 років за висновком лкк потребує догляду але не має групи інвалідності ,це буде підстава відмови у відстрочці за доглядом?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Ні, не має бути підставою для відмови. Підстава така передбачена п 9 ч 1 ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
@Миривойна
@Миривойна 4 ай бұрын
вточніть коло осіб, які за законом повинні утримувати інваліда, онуки відносяться?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Коротко тут можете знайти відповіді: kzbin.info/www/bejne/rGeqanyGi6ain5o
@ava-k9284
@ava-k9284 4 ай бұрын
Доброго дня. Питання в контексті відсрочки. Мати інвалід 1-ї групи, потребує постійного догляду за висновком лкк та довідкою мсек. Є моя сестра, яка не проживає на території України більше року. Чи є вона перешкодою для отримання відсрочки?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Якщо застосовувати п. 9 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", то наявність сестри не є перешкодою. Але в цьому питанні Постанова КМУ 560 суперечить закону (скорше за все доведеться своє право відстоювати в суді)... Якщо застосувати п. 13 ч. 1 ст. 23, то наявність сестри буде підставою для відмови у надані відстрочки.
@snow900
@snow900 4 ай бұрын
Доброго дня. Таке питання. Де знайти зразок заяви від батьків що син один і більше нікого немає.
@advokatlisova
@advokatlisova 4 ай бұрын
Добрий день! Зверніться до нотаріуса, кожен нотаріус має шаблон. Підпис в заяві нотаріально посвідчується.
@snow900
@snow900 4 ай бұрын
@@advokatlisova ок. Дякую
@Morientes2117
@Morientes2117 4 ай бұрын
Точно не всі. Нотаріус не володіє знанням законодавства в цій сфері, тому може неправильно інтерпретувати думку що заявник хоче донести. В мене так і було, неправильні складені речення, помилки та ще і спішив, бо за мною черга була. Але це залежить від фаху самого нотаріуса.
@wertuwertu3144
@wertuwertu3144 3 ай бұрын
Підскажіть, будьласка, що робити коли я маю 2 групу інв. Маю одного сина , два роки нам давали довідку про догляд але тепер в ній відмовили....сказали, що перебрала бали ...тому, що потрібно 54 а у мене 60..я пересуваюсь на милицях і вже 4 роки ходжу тільки по хаті та здійснювати покупки невзмозі..навіть зварити їсти буває проблиматично так як у мене щей ревматоїдний артрит і т.д...Але питання в тому, що я маю чоловіка ( він італієць) йому 70 років офіційно з ним нерозведена але багато років з ним неживу..він живе в Італії та находиться на утримані, тобто отримує мінімальну соціальну пенсію ,на яку і живе.Знімає житло так як свого немає.Вже давно хотіла розвестися, але взнавала у адвоката, що це дуже дорого і довгий процес... Як бути в цій ситуації?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Потрібно розривати шлюб.
@wertuwertu3144
@wertuwertu3144 3 ай бұрын
@@advokatlisova дякую.
@SkeIIer
@SkeIIer 9 күн бұрын
Підскажіть будь ласка. Я військовослужбовець. Декілька днів тому у батька стався інсульт. Лікарі кажуть, що буде інвалідом 2 групи. Я єдина повнолітня дитина в сім'ї. Мама тобто дружина батька вже пенсіонерка. По закону здається вона вже рахується, як людина яка не працездатнка і за якою теж мають доглядати діти. Чи можу я звільнитися зі служби? Які можуть виникнути складнощі? Здається все повинно бути нормально.
@advokatlisova
@advokatlisova 8 күн бұрын
Мама в силу закону вважається непрацездатною, але її непрацездатність автоматично не означає, що вона потребує догляду. Догляд - це окрема тема. Із труднощів можуть бути наступні: - можуть відмовити на тій підставі, що може доглядати мама; - можуть вимагати підтвердження відсутності членів сім'ї другого ступеня споріднення (брати/сестри, онуки, дід/баба). Сама основана складність те, що в законі вказано "за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення"... При цьому військові частини часто не зважають на те, що членами сім'ї є ті, хто разом проживають і мають спільний побут. Подекуди просто наявність сестри/брата особи з інвалідністю вони вважають підставою для відмови. ТОму потрібно підтвердити: наявність інвалідності - довідка МСЕК (часто просять ще й пенсійне посвідчення) потребу у здійсненні догляду - висновок ЛКК неможливість здійснювати догляд мамою - висновок ЛКК як варіант те що інші члени сім'ї неповнолітні - свідоцтва про народження ну і додатково документи ваші, тата і мами - паспорти, ваше свідоцтво про народження, свідоцтво про одрежуння, пенсійне посвідчення мами (часто просять ще й РНОКПП). Це орієнтовний перелік. Частина може просити щось додатково, позаяк законодавством не встановлено чіткого переліку документів.
@SkeIIer
@SkeIIer 8 күн бұрын
@@advokatlisova Я про те, що чи не буде мати як пенсіонерка вважатися людиною яка може доглядати за батьком замість мене як єдиного сина? Інших сестер чи братів в мене немає. Я єдина дитина в сім'ї. Дякую
@advokatlisova
@advokatlisova 7 күн бұрын
Я ж так і написала. Можуть відмовити на тій підставі, що може доглядати мама. Тому, за наявності можливості та підстав, потрібно зробити довідку, що мама сама потребує догляду. Плюс ви пишете, що єдина дитина в сім'ї, але цей ви пишете про першу ступінь споріднення. Для звільнення ще потрібно підтвердити відсутність членів сім'ї другого ступеня споріднення.
@ФёдорМарков-в2ч
@ФёдорМарков-в2ч 3 ай бұрын
А якщо у мами немає групи інвалідності,а є довідка від лікаря що вона потребує догляду?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
В такому випадку вам потрібно дивитись п 9 ч 1 ст 23: "зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду".
@ФёдорМарков-в2ч
@ФёдорМарков-в2ч 3 ай бұрын
Дякую
@МихайлоПожега-к8г
@МихайлоПожега-к8г 3 ай бұрын
@@advokatlisova Будь ласка, підкажіть, які саме в цьому випадку потрібно підготувати документи?
@НаталіяІгнатюк-ь6х
@НаталіяІгнатюк-ь6х 3 ай бұрын
Добрий вечір. Син опікується тещею, визнаною судом недієздатною(психіатрія), інвалід 1 групи, і отримує за це оплату у соцзахисті. Його дружина, тобто дочка інваліда, знаходиться в соцвідпустці по догляду за дитиною до 3-х років. В сім'ї ще є дідусь 88-річний. Чи може син мати відстрочку ? Допоможіть знайти відповідь на це питання. Дякую.
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий вечір. Син призначений судом опікуном?
@НаталіяІгнатюк-ь6х
@НаталіяІгнатюк-ь6х 3 ай бұрын
Довідка МСЕК, що потребує постійного догляду
@НаталіяІгнатюк-ь6х
@НаталіяІгнатюк-ь6х 3 ай бұрын
Раніше доглядала невістка, але коли пішла в декретну відпустку, то догляд переоформили на її чоловіка , це 1.5 роки тому Хіба може дочка одночасно доглядати за маленькою дитиною і хворою на психіатрію людину?
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Так син призначений судом опікуном тещі? Це головне питання. А щодо може/не може доглядати, то вже питання не до мене. Я вибачаюсь, але я можу тільки закон процитувати або прокоментувати його практичну реалізацію.
@НаталіяІгнатюк-ь6х
@НаталіяІгнатюк-ь6х 3 ай бұрын
Ні. Судом не призначений. Що тоді?
@НазарБолюбаш-ю7ы
@НазарБолюбаш-ю7ы 4 ай бұрын
Скажіть будьласка якщо батьки пенсійного віку один зних інвалід 2гр є два сина чи буде батько невійсиково зобовязаним відповідно до п13
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Якщо батькові ще немає 60 років і за станом здоров'я він придатний проходити військову службу, то вважатиметься, що в сім'ї троє військовозобов'язаних. І матиме право на відстрочку лише один, за умови, що мама потребує догляду.
@НазарБолюбаш-ю7ы
@НазарБолюбаш-ю7ы 3 ай бұрын
@@advokatlisova батькові 66 чи буде він рахуватись невійськово зобов'язаний і до закону утримувати матір 2 гр інвалідності дякую
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Так, він не є військовозобов'язаним. А от щодо його обов'язку утримувати маму - це питання. Адже СКУ говорить: Право на утримання має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. От це саме "може надавати матеріальну допомогу" потрібно з'ясовувати.
@НазарБолюбаш-ю7ы
@НазарБолюбаш-ю7ы 3 ай бұрын
@@advokatlisova якщо так значить два сина іде служити а батько лишається з матірю
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Якщо ваш тато пенсіонер, не працює, то апелюйте до того, що він не зобовʼязаний утримувати маму і сам потребує утримання. Звісно, якщо пенсія мінімальна.
@АндрійОлександровичЩербина
@АндрійОлександровичЩербина 4 ай бұрын
Здравствуйте.А відстрочка по п.9 ст.23 (якщо уважно читати (згідно орфографії ) то підтвердження відсутності інших членів сім"ї потребує тільки у випадку догляду за батьками дружини чи не так?
@advokatlisova
@advokatlisova 4 ай бұрын
Добрий день! Так, ви все вірно зрозуміли. На мою думку, доводити відсутність інших осіб у випадку догляду за рідними батьками не потрібно. Але Постанова КМУ 560 в цьому містить протиріччя закону.
@ДимаАндреев-ч5ч
@ДимаАндреев-ч5ч 4 ай бұрын
Доброго дня.Якщо є брат но він 1987 року не живе в Україні і громодянин другоі держави (рф) і не коли не був громодянином Украіни .23 ст 13 пункт.Дякую .
@advokatlisova
@advokatlisova 3 ай бұрын
Добрий день! Думаю, що це може стати підставою для надання відмови у наданні відстрочки. Можливо, доведеться доводити своє право через суд. Адже тут спірна ситуація.
Running With Bigger And Bigger Lunchlys
00:18
MrBeast
Рет қаралды 116 МЛН
SHAPALAQ 6 серия / 3 часть #aminkavitaminka #aminak #aminokka #расулшоу
00:59
Аминка Витаминка
Рет қаралды 2 МЛН
Постійний догляд та опіка. Порядок встановлення опіки.
11:27
Наталя Лісова Адвокат
Рет қаралды 2,8 М.
Вся правда про звільнення військовослужбовців
12:59
АДВОКАТ Жанна Грушко
Рет қаралды 5 М.
Акт догляду відмінили чи ні? Постанова Кабміну 930 від 16.08.24р.
22:31
«Пані в Законі» Адвокати
Рет қаралды 12 М.
Постійний догляд особливості оформлення
7:11
Наталя Лісова Адвокат
Рет қаралды 48 М.
Running With Bigger And Bigger Lunchlys
00:18
MrBeast
Рет қаралды 116 МЛН