Przepiękny film! Dziękuję serdecznie Pani Lidii Trojanowskiej za utrwalenie pamięci rodzinnej💐!
@lidiat19632 ай бұрын
Państwa rodzina powinna już dawno mieć udokumentowaną działalność kulturalną, muzealną i społeczną. Dokument ten, to tylko wycinek Wielkiej całości. Wydaje mi się, że uchwyciłam istotę utraconej arkadii dzieciństwa Pani Rodziców i poszukiwanie jej w życiu, co zaowocowało takimi pięknymi dziełami jak Tykocin, czy Dom Kresowy. Dziękuję za możliwość poznania Państwa.
@Weronikamariia3 ай бұрын
Jak zawsze dobra robota Pani reżyser brawo czekam na więcej wspaniałych dokumentów:)!
@magorzatamajos83242 ай бұрын
Wspaniały dokument , bardzo, bardzo dziękuję ❤❤❤❤❤❤❤❤
@marciecorda52092 ай бұрын
Ta muzyka na fortepianie i pianistka- obie przepiekne. Kto napisal ten list o tej jabloni ? Ja tez tesknie za jablonia , grusza i bzem z dziecinstwa. Moja babcia miala taki sam obraz na scianie Matki Bozej jaki jest pokazany na zdjeciu w waszym muzeum i w tym filmie. Niestety jej chalupka na wiosce juz sie przewrocila ze starosci, a ja wciaz tesknie za tamtymi czasami, choc byly wielce trudne a jednak bylo tam cos co trzymalo nas przy zyciu i szczesciu mimo tej calej biedy.
@lidiat19632 ай бұрын
Autorem wiersza jest pani Ewa Cywińska
@marciecorda52092 ай бұрын
A tak nawiasem mowiac to kto tak naprawde rozpijal narod PRLu : Komunisci czy ludzie rozpijali sie sami ? Okropne skutki tego pozostawily alkoholizm w wielu rodzinach na dlugie lata, a moze i pokolenia. Bardzo to przykre.
@marciecorda52092 ай бұрын
A czemu ta muzyka zydowska a nie polska?
@marciecorda52092 ай бұрын
Mam na mysli tylko pewna czesc tej muzyki- oczywiscie, nie przy fortepianie ale kiedy pokazywane jest muzeum malomiasteczkowe.
@lidiat19632 ай бұрын
Muzeum obecnie jest muzeum żydowskim.
@lidiat19632 ай бұрын
Ulokowane w dawnej Synagodze chyba od początku miało być miejscem historii Żydów zamieszkujących dość licznie przedwojenny Tykocin