Timi, akitől egyszerre rettegtünk, de mégis szerettük az óráit. Kedvenc egyetemi tanárom volt 😍 Régi szép idők!
@kittiballa-finta917919 күн бұрын
Olyan értékes és sokrétű témákat vesztek gorcső alá, amiket öröm hallgatni! Nagyon örülök, hogy rátaláltam a minőségi tartalmaitokra. Sok-sok ilyen és hasonló adást kívánok Nektek!
@coach_lavida8 күн бұрын
Roppant értékes beszélgetés! Hálás köszönet érte!🙏🔥
@anikoilles74633 сағат бұрын
Fantasztikus beszélgetés!
@RóbertSzáraz-Nagy9 күн бұрын
Kedves Timi! Örömmel hallgattam a beszélgetést és hogy megmaradt a mindig virágos jó kedved. Még annyi év után is Nekem is Mindszent maradt a világ közepe. Évente legalább egyszer meglátogatom gyerekkorom kedvenc helyszíneit, nem hagyom ki a strandot sem, pedig Csongrádon is gyönyörű a Tisza. További sok sikert kívánok a tudományos pályádon!
@vilmoscsillag38089 сағат бұрын
nagyon szuper téma és ezekben nem voltam tudatos , köszönöm szépen
@felszipokas_osmoly24 күн бұрын
Csodálatos volt, köszönet, hogy elhívtátok! Köszi a Dr. Shanna Swan könyv (Count Down) ajánlóját is! Durva, hogy Dr. Swan szerint legalább három nemzedék alatt tudna helyrejönni az egészségkárosodás, amit a vegyszerezési/környezeti terhelés okoz, mert az egyén ivarsejtjei három nemzedékre kihatnak.
@dominikaurban25 күн бұрын
Dr Kiss Timea zsenialis eloado/oktato! Termeszetfoldrajz oram volt vele az egyetemen par eve, imadtam ☺️ Koszi Mindensegit, hogy vagytok❤️
@mindensegit25 күн бұрын
Timi egy önálló kategória 🙏❤️
@mariacsimanehegyi823024 күн бұрын
Dr. Kiss Timeának köszönöm ezt a fantasztikus beszélgetést! Élveztem minden percét!
@belagyanta713 күн бұрын
En is imadtam ezt a beszélgetést!
@zsoltkovacs103822 күн бұрын
Köszi Srácok!!! Csodálatos beszélgetés volt ez is!! ❤❤
@tonda2zu24 күн бұрын
Én minden borotválkozásnál undorodtam attól, hogy 2 hetente kidobom a Gilette borotvám műanyag fejét, amit soha az életben senki nem fog hasznosítani. Most vettem egy tradicionális borotvát, pengékkel, 0 műanyaggal!
@papiapi440823 күн бұрын
Ha meghagynád a szakállad, akkor vízzel, habbal és a borotválkozáshoz való világítási árammal is tarkarékoskodnál. Sőt! kéthavonta fürdenél csak, mint én , akkor még kisebb lenne az ökológiai lábnyomod. Vicc ez az egész, annyi, mint könnycsepp az óceánba. Nem érzitek a hülyítést, hogy az ember a Főd rákfenéje? A frászt.
@gaborbagosi818217 күн бұрын
Köszönöm szépen és sok sikert a csatornához.
@rawen844819 күн бұрын
Sziasztok Nem vagyok egy kommentelős típus, de én feliratkoztam a Patreonon a Mindenségitre és azóta elkezdtem újra hallgatni a részeket, az egész adásokat. Csak ajánlani tudom mindenkinek a feliratkozást, mert ezáltal, a beszélgetések által elindulhat az emberben pár gondolat, ami az önfejlesztéshez vezethet. Tehát valójában azon kis összeggel amivel a csapatot támogatom, támogatjuk, azzal valójában magunkat (is) támogatjuk További sok sikert kívánok a Mindenségit csapatának
@mindensegit18 күн бұрын
Nagyon megtisztelők a szavaid. Köszönjük!
@ildikokertesz93423 күн бұрын
Köszönet a témáért és annak széles kibontásáért!🙏 Tényleg más Tímea, nagyon szép, hasonlít nagyon egy szintén a Tisza mellett felnőtt idősb barátosnőmre, viszont lehet, nem kellett volna alkoholt innia a hölgynek a műsor előtt, nem értem a nevetgélését én sem. Viszont szívesen hallgattam volna a Tisza-menti gyermekkora emlékeiről még, és annyira várom, hogy elhívjátok Balogh Pétert, ha még nem lett volna, vagy a ZöldGerillás embert! A biofüvet nem értem.... sajnos minden esőben (is) van vegyszer... persze sokkal jobb, mint a városi lét, mindent összevéve... 💚Szintén tanyáról írhatok, hála az Égieknek!
@mindensegit23 күн бұрын
Kedves Ildikó! A pontosság kedvéért jelzem, hogy Tímea nem ivott alkoholt, valószínűleg aleptermészeténél fogva ilyen vidám. Üdvök! Gergő
@ildikokertesz93423 күн бұрын
@mindensegit igen, bocsánat, akartam írni, vagy kijavítani, csak ugye mosogattam és nem láttam.... Amikor meg láttam, akkor meg ki kellett mennem behajtani a tehénkéket és betessékelni a pipiket a mogyoróbokor ágairól stb és mire visszaértem, már várt az üzenet, amit szintén köszönök, mert hajlamos az ember lánya így 50+osan elkalandozni... Igen, Tímea csodálatosan boldog. ❤️🙏 Át tudtam érezni a szavait a vége felé, valóban van itt zen-e kint bőséggel, tennivaló, rácsodálkozni való. Kispestről ki egy somogyi tanyára kalandos utakon... Egyre többen vagyunk, vagy járunk így, hogy inkább itt kint érezzük hasznosnak magunkat, mármint TermészetAnya hasznára💚 ... viszont hálás vagyok, hogy ilyen színvonalas podcastokat hallgathatok benti munkálatok alatt❤️🙏 Köszönöm, hogy folytatjátok!
@martonk155518 күн бұрын
Ez most nem lett olyan jó, mint a többi. Túlságosan a felszínt karcolgatta a mikroműanyag témában, kb annak mondott érdemi újat, aki most hallott róla először. Cserébe jó volt hallgatni, igazi életvidám a hangja.
@zsuzsacs980923 күн бұрын
Köszönjük!
@zoltan20625 күн бұрын
Hajrá srácok !:)
@kisatom24 күн бұрын
53:20 nem kellene a zene, meg kell tanulni a "semmit" hallgatni, semmit tenni, hogy ne a folytonos ingerkeresésre ráhangolt agyunkat elégítsük ki. Sokat túrázunk és megfigyelhető, hogy fiatalok csoportja úgy jön velünk szemben, hogy valakinél mindig ordít a JBL hangszóró. Kint az erdőben, réteken, hegyeken! Minket párommal rettentően bosszant ez :D Egyszerűen nem tudnak lenyugodni, leülni és hallgatni hogy pattog a fű magja, hogy másznak a bogarak, hogy fúj a szél, hogy csipognak a madarak, fütyülnek a mormoták. Ez nem megy.
@papiapi440823 күн бұрын
Na, jó. De miért zavar, ha tudod, hogy mindennel egy vagy? Akkor kívül az a zaj jelenik meg ami belül el van nyomva. És minél jobban el van nyomva, annál hangosabb lesz kinn. Miért, mert felhívja magára a figyelmed. A kirándulás nálad a drog. Olyan, mint a dohányosnál a bagó. Ő azt szívja, Te az erdőt, mezőt járod. nem lehet ez másként. A bagozás kényszere már a tünet. A kirándulás vágya, ill. annak kielégítése a tünet. Mi az amire a kirándulást szeditek? Érted az összefüggést, az analógiát?
@juditszentesionebignobody14 күн бұрын
Teljesen igazad van. Dettó...
@papiapi440814 күн бұрын
@@juditszentesionebignobody Miben van igaza? A fiatalok a saját korszakukat élik. Épp akkor kezdenek felnőtté válni. Lázadnak minden ellen, tombol bennük az energia, meg akarják mutatni a világnak, hogy ők vannak, a világ meg le akarja fojtani őket. Nem érdekli még őket a fű növésének a hangja, őket a saját belső hangjuk érdekli, nagyon helyesen. Majd idővel lenyugszanak, és ha most megélték a belső tombolásukat, akkor nyugodt emberekké válnak, akkor amikor ott lesz annak az ideje. Téged engedtek a felnőttek, szülők, tanárok idősebb nemzedék, hogy megéld a lázadó korszakodat, vagy beléd fojtották, Te pedig jó kislányhoz méltón, magadba is fojtottad? És meg is kaptad az elismerésed, a szeretetét a felnőtteknek. De az nem neked szólt, hanem a megfelelésednek. Megmaradt még mindig ez a megfelelési kényszered a világ felé, vagy tudod a saját szabadságodat élni? Nyilván fölfelé nem tudsz elnyomni. A főnök kényét-kedvét figyelni kell, lefelé meg, a gyengébbek felé ki tudod nyilvánítani az akaratod. Lehet, hogy agresszíven nem, akkor úgy, hogy helyteleníted a fiatalabbak viselkedését, és a csoportot is megtalálod, akik szintén ezen a véleményen vannak, hisz' sok lúd, disznót győz alapon, az ember, a nem tudatosan élő ember mindig a csoporttudatot keresi, és ahhoz szeret kapcsolódni, evvel viszont pont az egyéniségét veszti el a személyiségének súlya alatt. Pedig az ember egyéniség, és nem személyiség. Személyiséget a társadalmi nyomás neveli belé.
@kisatom14 күн бұрын
@@papiapi4408 Köszönjük a két sorból megállapított, elképzelt lélekelemzést. A gond nem csak azzal van, hogy nem az erdőt hallgatják miközben az erdőben vannak, sokkal sokrétűbb ennél, mert a telefonon, gyors tartalmakon huzalozott agy később sem fog tudni lenyugodni. Abból indulsz ki, hogy ugyanazon fognak keresztül menni mint amit te is, meg előtte sokan mások. Sajnos nagyon sokan nem lesznek erre képesek, amikor az értő olvasás a mai gyerekek felénél már nem létezik és a figyelmük nem képes fókuszálni csak pár másodpercre, akkor a zenebömböltetés az erdőben már nem csak egy szimpla lázadó korszak, hanem az ingerkeresés egy ingerszegény környezetben. Egyébként egyetértek, egy lépés hátra, és figyeljem őket mint egy új fajt, ami épp nem a "természetes" közegében tombol, mert a digitálison nevelkedett, és meglátjuk mi lesz belőle.
@juditszentesionebignobody14 күн бұрын
@papiapi4408 Nem ismersz. Általánosítasz. Semmi nem úgy van, ahogy bevízionáltad (legalábbis a rám vonatkozó része). Nyugodtan lehetsz más véleményen, de az enyémet hagyd meg nekem.
@fahrenheit451-hj6st10 күн бұрын
Még George Carlin amerikai stand-upos filozofálgatott arról, hogy mi, emberiség, miért vagyunk itt a Földön, mi a célunk ezen a bolygón, amit sikeresen kizsigereltünk. Elmélete szerint földanya azért teremtett meg minket, hogy csináljunk neki műanyagot...
@istvankovacs717924 күн бұрын
A "tudomány emberei" kevésbé engedik meg hogy náluknál ügyesebb okosabb érvényesüljön.Ezért csak óvatosan a "tudomány embereinek " véleményével.
@felszipokas_osmoly24 күн бұрын
Sajnos az ilyenek nem a tudomány emberei, hanem a hatalom emberei. A tudomány a tudásról, megismerésről szól, de egyes magukat tudósoknak tartók elfelejtették ezt, és nem akarnak már tudni, csak tovább uralkodni (ahogy a Tímea által említett, professzori címek kiosztását elbíráló társaság is példázza).
@istvankovacs717911 күн бұрын
@@felszipokas_osmolyAz egészségügyben az "orvósbárók" tapossák sárba a feltörekvő "Semmelweis-szeket" .
@KatinkaNagy-bv4ti14 күн бұрын
A parasztember nem termelt szemetet.
@csabamayer751425 күн бұрын
Érdekes, Egy pillanatig sem gondolkodott az utolsó válaszon.
@martonk155518 күн бұрын
Ha már egy részt meghallgatott, nem lehet nagy meglepetés...
@papiapi440824 күн бұрын
Akkora nyomot hagyjunk a világban, amekkorák vagyunk, és olyat amilyenek vagyunk. Se nagyobbat, se kisebbet, se ilyenebbet, se olyanabbat. Ez a természetes, márpedig a természetesnél nincs természetesebb. Ez természetes? Az. Köszönöm!
@papiapi440823 күн бұрын
Most akkor merjünk igazán kicsik lenni, és minél kisebb lábnyomot hagyni a világban? Á, szerintem nem. Merjünk akkorák lenni amekkorák vagyunk, olyanok lenni amilyenek vagyunk, és akkora nyomot hagynia a világban amekkorák vagyunk.Ez a természetes. Ez a teljes élet, és ezért ez a boldog élet. A boldogság teljesnek lenni. A hölgyet ezért nem ismerték el a munkájában, mert önmagát sem ismerte el. Mindig kisebbnek szeretett volna mutatkozni, mint amekkora, ezért meg is kapta folyamatosan a visszajelzést. Erre megsértődött, és otthagyta a hivatását, pedig nem kapott mást, csak azt amilyennek tartotta magát. Mi mást is kaphatott volna? Az egyensúly fontos. A kibillentség bármely irányban, az kibillentség. Boldog helyrebillenést.
@FNorbert21 күн бұрын
szóval te jobban tudod, hogy miért nem ismerték el egy pár perces szubjektív értelmezés által, mint az aki évtizedekig benne volt. érthető.
@papiapi440821 күн бұрын
@@FNorbert Nem, én azt tudom, hogy az életünket a tudatalattiban futó programok irányítják. Azok a programok meg többnyire gyermekkorban íródtak be. Azt is tudom, hogy ezeket a programokat törölni is lehet, és azt is, hogy számunkra megfelelőeket be lehet vinni a tudatalattiba. És azt is tudom, hogy mindenkinek van egy belső végső célja, ami nem valami anyagi természetű dolog, hanem egy érzés, életérzés, létérzés Olyan, mint mondjuk a nyugalom, békesség, megelégedettség, boldogság, elfogadottság,a teljesség ... stb. érzése. És mind addig ,amíg ez nincs meg, csak kutatunk, mert van bennünk egy hiányérzet. Most már Te is tudod, francba, oda az előnyömnek. Dehogy. Örülök, és köszönöm, hogy írtál, hallgattál a belső megérzésedre.
@nimcsek21 күн бұрын
A Dr. Nak köszönjük. Két úriember pedig szégyelje magát a tudtalansága miatt. Tessék egy kicsit müvelödni. Ennyire nem érteni egy témát ez rettenetesen szomorú. Kedves szakertőből sokkal jobb kérdésekre lehetet volna választ kapni ha egy picit komolyabban értenének az anyag ismerethez…
@FNorbert21 күн бұрын
Érdekes, nekem pont az tünt fel, hogy Gergő milyen művelt volt és tök mélyen tudta érinteni a témát. Kicsit irigyeltem is.
@nimcsek21 күн бұрын
Érdekes. Én semmit nem tudtam meg arról hogy ezek a műanyagok milyen összetételben szennyezik a Tiszát. A szervezeti felhalmozodásról beszèlni teljesen felesleges volt még arról hogy megfolytja bolygót a müanyag. Bolygónak mindegy ez csupán egy plusz rèteg lesz. Az hogy beépül a taplálék láncba. S nem tudjuk emészteni, Ez igaz. Demondjunk érdekes lett volna tudni hogy tengerek szemét szigetein megjelenö müanyag emésztő baktérium kóloniák megfigyelhetőek e a tiszán. Illetve elképzelhető e hogy az emberi emésztés hosszú távon elkezdi adaptálni azokat baktériumokat melyek lebontják a felhalmozódott nano müanyagokat. Szóval igen bőven lett volna mit kérdezni a kutatásról.
@FNorbert21 күн бұрын
@@nimcsek Szóval az volt az elvárosod, hogy minden fanfictionről beszéljenek amiről TE olvastál? Mivel te már erről olvastál, elvárod hogy más is érintse ezt a témát aki ezzel foglalkozik. A videó nem csak a mikromüanyagokról szól. Egy könnyed ismeretterjesztő beszélgetés a célja és annak tökéletesen megfelelt.
@nimcsek21 күн бұрын
@FNorbert persze csak egy ilyen magas szinten szakképzett szak tekintélyt kár elhívni ezért. Egy gimmnazísta kémia tanár S tudja az általad elvárt szintet. Ebben biztos fejlődni kell hogy a megfelelő mélységű válaszok érkezzenek. Persze nyilván az interjúztatás nem egy egyszerű szakma S tudás színtet a szerkesztő szintje főlé vinné szinte lehetetlen. De legyen annyi elég a kritikámból, hogy bizonyos esetben érdemes harmadik fél szakértőt bevonni kérdések bővítése végett. Nagyon köszönöm a tisztelet teljes válaszokat!
@papiapi440821 күн бұрын
A szégyen mire jó, és a megszégyenítés? Semmire, ugyanis nem visz előbbre. Evvel szemben pedig hátráltat. A természetben valami megjelenik, valaminek az igénye, akkor annak az igénynek a megoldása is megjelenik. Előbb van az igény, utána annak a kielégítése. A természet mindig az egyensúlyra törekszik, és el is éri azt. Így vagy úgy, de eléri. Az ember viszont segítheti a természetet, mint ahogy régen a fokgazdálkodással pl. meg is tette ezt. Egy egyszerű, de hatékony beavatkozással elérte, hogy mind a folyóban több hal lett, mind a terület termőképessége javult, és még ő is jóllakott az összeszedett nagyhalakkal, amiket elosztottak maguk közt.
@SoulBell202423 күн бұрын
Kicsit korán likeoltam . Siralmas a hölgy hozzáállása amikor a munkájárol van szó lehangolóan beszél de amikor a mikroműanyagról azt el vicceli🤢🤮. Csodálkozik hogy nem kapott díjat ? Én nem 🙌🏻!
@FNorbert21 күн бұрын
Mire gondolsz pontosan? Csak mert én semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
@SoulBell202421 күн бұрын
@ halgasd meg mègegyszer és figyeld a érzelmi vàltozàst hangsúlyt a szavaiban 👍🏻🙏🏻
@sandorpecsi584521 күн бұрын
Innestől kezdve , onnastól .... nekem ettől sült ki az agyam .
@Krissyke416 күн бұрын
A "hölgy" egyetemi oktató volt, aki előadásokat tartott... egyetemi hallgatóknak. Neki ilyen az előadási stílusa, amihez hozzátartozik, hogy közvetlenebb személyiség. Továbbá ez a podcast laikusok számára készült, nem egy tudományos konferenciára.