Panie Mieczyslawie - najlepszego zdrowia. Piekna historia,piekne dziedzictwo.
@barbaraziemska1329 Жыл бұрын
Szczęście, że dwór się zachował i że jest w rękach rodziny, oby jak najdłużej
@ewelllina9 ай бұрын
" Na pagórku niewielkim ,we brzozowym gaju ,stał dwór szlachecki , z drzewa ,lecz podmurowany. Świeciły się z daleka pobielane ściany..." Polecam osobiście 🤗 Dwór uroczy .. odizolowany od upływu czasu zachował swój pierwotny blask i elegancję. Chronos najwidoczniej o nim zapomniał i pięknie ❤
@witoldwisniewski97504 жыл бұрын
Fantastyczny człowiek, fantastyczne miejsce, fantastyczna historia!
@anielalatuszko189910 жыл бұрын
Bardzo ciekawa opowieść o dworze w Tarnawie i ludziach, którzy tu zamieszkiwali i mieszkają nadal. Dziękuję Autorowi tego filmu i panu Mieczysławowi Novakowi, iż zechciał o tym opowiedzieć.
@erykus20044 жыл бұрын
Bardzo ciekawa opowiesc.Serdecznie pozdrawiam
@EwaGrzywna6 ай бұрын
To cudowne ze jest w rekach rodziny
@hanias83527 жыл бұрын
Piękne dziedzictwo. Ciekawe,czy są następcy i czy chcą pielęgnować historię.
@szablotukpolski52012 жыл бұрын
Dobry film, brawo :) a jeśli ktoś by chciał posłuchać na temat szlachty i jej broni - szablotłuk polski
@mimi.cziczi6 жыл бұрын
cudo
@JacekMatejewicz-cx9yu11 ай бұрын
W latach 80 stała tam jeszcze stodoła strzechom kryta pamietam jako dziecko a dziś śladu po niej nie ma zresztą jak wielu budynków w Tarnawie
@andywojax70076 жыл бұрын
Szkoda że większość z prawie trzech tysięcy dawnych dworów szlacheckich które zachowały się do naszych czasów jest w stanie ruiny
@huberciaxx69605 жыл бұрын
Byłem tam w odwiedzinach. Pięknie zachowany zarówno od zewnątrz jak i w środku. Klimat nie z tej epoki. Duże wrażenie robią ściany pełne starych zdięć i obrazów przodków rodziny. Właściciel przesympatyczny człowiek.
@arekrewers4806 жыл бұрын
Szkoda ze dzisiaj mlodych nie interesuje histora swojej rodziny
@aaaaazzzzzist6 жыл бұрын
Myśmy zostali wykorzenieni! Dwie wojny a szczególnie druga zniszczyły zasoby archiwalne. Część można odtwarzać jedynie na podstawie ustnych przekazów. jedynym źródłem jakiejś wiedzy jest kościół ( tak obecnie negatywizowany ) choć i niektóre księgi kościelne jakimś cudem odnajdują się za granicą i są nie do odzyskania. Poniekąd jest to wina naszych rządzących. Po pierwszej wojnie było zacieranie śladów zaborczych. Po drugiej wojnie zacierano i wypaczano okres międzywojnia a obecnie panuje znowu nowa "narracja " historyczna".
@barbaraziemska1329 Жыл бұрын
@@aaaaazzzzzist w czasie 2 wojny św zniszczone zostały archiwa, wymordowani przez Sowietów i Niemców ludzie, którzy zdolni byli kraj odrodzić, jak po 1 wojnie św, reszty dopełniła komuna wyrzucając właścicieli z ich siedzib, które nieraz od pokoleń zamieszkiwali. Niewiele udało się uratować odbudowując nieraz z ruin.
@bernadettabuchert68603 жыл бұрын
Fest
@arekrewers4806 жыл бұрын
Przodkowie tego pana zostali pozbawieniu swojego majatku przez ruskich w czasie zaboru Nalezy sluchac uwaznie a nie kogos obrazac i od chama wyzywac
@DamianGTK7 жыл бұрын
Polecam wideo prezentację na temat dworów ziemiańskich w okolicach Łomży. kzbin.info/www/bejne/eGm9pKuLZ6mam80
@dhjfduj70473 жыл бұрын
Z Toba
@prezesssss12 жыл бұрын
reklamujcie się jakoś
@2011waldek7 жыл бұрын
W drodze wyjaśnienia temu panu na końcu materiału. Właściciel nie jest potomkiem szlachcica ale zarządcy. Więc ,, Chama". ,,A chamy honoru nie mają" (Wg. filmu Nikodem Dyzma) :)
@aaaaazzzzzist6 жыл бұрын
Rządcą cham nie zostawał. Czy Bogumił Niechcic był chamem? Cham to niezrozumiałe w znaczeniu dziś określenie zupełnie spejoratyzowane. Cham to określenie biblijne powstałe z imienia własnego. .
@pinotnoir67984 жыл бұрын
Bk Waldek - zarządcami lub dzierżawcami w dużych majątkach często była drobna szlachta. Warto się douczyć i nie dowcipkować w nieuprawniony sposób.