Ciekawy pomysł na film, czekam z niecierpliwością na kolejne z udziałem tego duetu ;)
@mariuszkruszewski71163 жыл бұрын
Więcej takich testów
@KrzysztofSromek3 жыл бұрын
Bardzo fajne testy, dzieki! Spokojnie można kontynuować serię :)
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Dzięki 🙂 mamy w planach kolejne testy. Liczymy na to, że w końcu doba się wydłuży i wszyscy znajdą czas 😉
@andrzej0003 жыл бұрын
Jeszcze takiego testu na YT nie było - chyba
@paweszpak38673 жыл бұрын
Czekamy, na kolejne takie testy ;)
@pklonica3 жыл бұрын
Daniel pięknie to zmontowałeś!
@TOM_Budowniczy3 жыл бұрын
Dobry test i dobra droga:). Dysza dalekiego zasięgu była by ciekawa. Obstawiam że po parunastu centymetrach dym się rozpuszcza na boki i wcale tak daleko nie sięga;) pozdrawiam
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Sprawdziliśmy też taką opcję, ale wynik zostawimy dla siebie, bo na pewno w przyszłości takie testy pokażemy jeszcze na kanale!
@RafalGudzowski Жыл бұрын
Jaki to problem dla wentylacji, że struga powietrza się zatrzymuje? W wentylacji nie chodzi o to, żeby dmuchać rozpędzonym powietrzem blisko twarzy. Dyfuzja i ruchy konwekcyjne powodują, że wszystko się bardzo szybko miesza. Nie jest możliwe, żeby w jednej części pokoju stężenie co2 wynosiło powiedzmy 3000ppm, a w drugiej 1000. Lokalizacja anemostatu nie ma żadnego znaczenia. Nawet gdy umieścimy go nad samymi drzwiami to powietrze dotrze do wszystkich zakamarków. Na tym teście już po kilkunastu sekundach dym jest w całym pomieszczeniu, a przecież wentylacja działa non stop przez 24h. Nie wiem skąd takie powszechne przekonanie, że trzeba prowadzić kanały praiwe do okna. Tych, którzy sprzedają rury i robią projekty to rozumiem, bo dłuższe kanały to większy zysk, ale dlaczego inwestorzy się na to nabierają? Średnia prędkość cząsteczek powietrza w temperaturze pokojowej to 400m/s!
@rafakarwacki81553 жыл бұрын
super podejście do tematu , fajny pokaz
@marekx62203 жыл бұрын
SZTOS! czekamy na kolejne! Mam jeszcze taką teorię, że zimne powietrze i podłogówka może zadziałać w ten sposób - konwekcja od podłogówki naokoło łóżka podniesie zimne powietrze do góry - i jak w kominie termicznym na skraju łóżka różnica ciśnień wciśnie powietrze na łóżko...
@projektindywidualny.90673 жыл бұрын
Jestem na etapie rozkladania instalacji parter + poddasze. Chciałbym abyście pokazali/przetestowali zasięg- dzialania- wydajności Anemostatów ,,ściennych" w porównaniu z anemostatami sufitowymi. W kilku pomieszczenia na poddaszu muszę zastosować anemostaty ścienne i zastanawiam się nad ich umieszczeniem gdyż pomieszczenie ma duże skosy i rozklad nawiewanego powietrza nie będzie przebiegał tak samo jak w standardowym sześcienny pomieszczeniu.
@erykchmielewski88053 жыл бұрын
A to nie jest tak, że tym eksperymentem odkryliście efekt Coanda? Czyli zjawisko przylepiania się strumienia w wyniku podciśnienia, przez co następuje wydłużenie strumienia powietrza nawiewanego wzdłuż sufitu.
@whitesoul19893 жыл бұрын
jak będziecie robić kontynuacje testu sprawdzcie też jaki wpływ ma temperatura zewnętrzna jak szyba okna jest ciepła / zimna? może zbudujecie laboratorium?
@KrzychoDX3 жыл бұрын
Tutaj mowa o ogrzewaniu podłogowym i konwekcji powietrza. A czy czasem nie jest tak, że przy prawidłowo wykonanym i wyregulowanym ogrzewaniu podłogowym tego zjawiska praktycznie nie ma?
@SQsieben Жыл бұрын
proponuje troche dywagacji z uwzglednieniem rozkladu Bernoulliego w ujeciu wykresow rownan rozniczkowych 2-go rzedu przy zalozeniu ze dotyczy to przestrzeni Banacha
@grech663 жыл бұрын
Odcinek sztos.
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Dzięki 🙂
@pachuc87 Жыл бұрын
18:30 mistrz drugiego planu 😂😂
@grzmil13 жыл бұрын
Witam Panowie Super test, kanał i praca 👍👍👍 Wydaje mi się że zabrakło jednego testu - oba anemostaty włączone na 30m³ z normalną szczeliną żeby zobaczyć czy strugi się zdarzają pomiędzy nimi i idą pionowo w dół tak jak to pokazuje CFD. Wydaje mi się, że istnieje ryzyko, że to właśnie pomiędzy anemostatami będzie odczuwalny dyskomfort. Dajcie znać co sądzicie. Pozdrawiam
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Wydaje się, że aby takie zjawisko wystąpiło, to anemostaty musiałyby być naprawdę blisko siebie, w przeciwnym wypadku strumień powietrza będzie miał już mała prędkość i powietrze zacznie się w tym miejscu mieszać, a nie zderzać ze sobą. Również chcielibyśmy zrobić więcej takich testów, wszystko jest w planach :)
@sebastianwedkarstwo48453 жыл бұрын
czekam na rekuperacja vs grawitacja :)
@19janosik3 жыл бұрын
😀Witam i😀✔POzdrawiam serdecznie😀😀✔
@patrykf49932 жыл бұрын
Czyli anemostatem mozna regulowac przeplyw? Bo wasza konkurencja twierdzi ze anemostaty powinny byc rozkrecone aby bylo cicho, a regulacja przepustnicami montowanymi w puszce rozpreznej.
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Oczywiście, że można, tylko w pewnym ograniczonym zakresie. Przy dobrze zaprojektowanej instalacji przepustnice regulacyjne zazwyczaj są zbędne.
@marcinfilipiak5743 жыл бұрын
A może test z kamerą termowizyjna? 😀
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Może być taki? 😉 kzbin.info/www/bejne/bX_NoGNnhd6eocU
@Ymonnnn3 жыл бұрын
To chyba trzeba poczekać do zimy, bo teraz powietrze nawiewane ma praktycznie tą samą temperature co w pomieszczeniu ;) Ale przy wysokim odzysku z reQnet zimą może też być mało co widać ;)
@kolamohylevic9249 Жыл бұрын
Panowie można do was numer potrzebuje porady a naprawdę mam problem z tym.
@jk45463 жыл бұрын
Anemostat bardzo ogranicza wydajność systemu. Jego funkcja mieszania jest może słuszna teoretycznie, ale właściwa wyłącznie przy chłodzeniu - zimne pow. rozchodzi się pod sufitem o opada w dół. Natomiast przy ogrzewaniu to nie praktyczne. W domu zlikwidowano anemostaty zostawiając kołnierz i poprawiła się zdecydowanie wydajność przy chłodzeniu i ogrzewaniu przy obniżonych obrotach wentylatorów - mniej prądu i mniejszy szum... Pomyślcie jeszcze o tzw. recyrkulacji, której nikt nie stosuje a działa dobrze obniżając koszty energii oraz o nagrzewnicach/chłodnicach powietrza w systemie wentylacyjnym. Działa lepiej od podłogówki a latem idealnie chłodzi budynek. Rekuperator zlikwidowałem zastępując go centralą wentylacyjną.
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Wentylacja najlepiej sprawdza się do... wentylacji :) jeżeli nie stosujemy dodatkowych nagrzewnic, to anemostaty działają najlepiej, bo rozpraszają powietrze i nie czuć ruchów powietrza, co bywa niekomfortowe.
@matelam13 жыл бұрын
👍
@patrykf49932 жыл бұрын
Co do powietrza, to test z zimnym powietrzemwiecej pokaze. Zimne powietrze szybciej opadnie na dol.
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Test miał pokazać jak wygląda przepływ powietrza przy rekuperacji, wpuszczenie chłodnego powietrza nie dało by rzetelnego obrazu.
@patrykf49932 жыл бұрын
Jak to jest z izzifast i reqnet? To jedna firma? Ten sam wlasciciel?
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Są to dwie osobne firmy, które w pewnym zakresie współpracują ze sobą.
@patrykf49932 жыл бұрын
@@iZZiinstalacje nawet kolorystyka w logo podobna 😉
@Mr10GRANIT3 жыл бұрын
A grzejniki pod oknem działają? Taki test to nie test.
@maciejlatoszewski20543 жыл бұрын
KOLEJNE TESTY
@iZZiinstalacje3 жыл бұрын
Są już w planach :)
@miopman3 жыл бұрын
Czy ten anemostat to fi 160?
@pklonica3 жыл бұрын
125
@1afu Жыл бұрын
Nie było tesu elementów wywiewnych, tylko samych nawiewuw.