Weronika, oglądam Cię od ładnych paru lat i zrobiłaś niesamowity postęp. Popularne ciekawostki o Chinach były fajne, ale obecny poziom analizy i złożoność tematów (tutaj oraz w podcaście) to jest zupełnie inna jakość. Brawo 👏
@zuziakras1632 Жыл бұрын
Tak!
@tytan233 Жыл бұрын
To wina Tuska i Komorowskiego który podpisał kontrakt z NFZ
@GuruDuolife Жыл бұрын
o tak!
@dariakatarzyna2836 Жыл бұрын
Właśnie pomyślałam to samo, ale ja słowo "postęp" zamieniłam określeniem "naturalny rozwój". Weronika naturalnie ogarnęła poznawczo otoczenie, wzbogaciła wiedzę i czas na analizę. Jestem po sinologii, pracuje kreatywnie w Japonii i... zawdzięczam Weronice stały kontakt z krajem mojej pierwszej wschodniej fascynacji. @weronika: dziękuję!
@bogna9804 Жыл бұрын
Weronika bardzo Ci dziękuję za ten film. Myślę że wielu ludziom otworzyłas oczy na trudne życie chińskich młodych ludzi. Jesteś mądra kobieta, pełna empatii i zrozumienia . Bardzo lubię słuchać Twoich vlogow. Pozdrawiam serdecznie:)
@viperorecagts Жыл бұрын
Dokładnie super odcinek dużo wnosi i otwiera oczy
@GuruDuolife Жыл бұрын
dokładnie!!!
@piotrl.7549 Жыл бұрын
Ta sytuacja uświadamia jak nam często niewiele trzeba żeby wyrazić opinię o czymś czego zupełnie nie rozumiemy. Impulsywna przemądrzałość zalewa internet.
@Okoi05 Жыл бұрын
W punkt
@cyrkielnetwork Жыл бұрын
Przez pół godziny opisujesz dystopię, a na koniec stwierdzasz, że to nie jest spoko, żeby nazywać to dystopią. Jak najbardziej należy nazywać to dystopią, bo to słowo powstało właśnie po to, żeby opisywać w jak absurdalny sposób funkcjonuje społeczeństwo, np. takie w którym jedni są bardzo bogaci, a inni nie mają praktycznie żadnych praw, wykonują najgorsze, najgorzej płatne prace i żeby trochę polepszyć swój los robią takie rzeczy jak streamowanie pod mostem po pracy. To zdecydowanie jest dystopia i to ją i osoby odpowiedzialne należy za nią krytykować, a nie jej ofiary, czyli te streameraki. Udawanie, że to jest normalne nie jest według mnie dobrą postawą.
@dorotabarbowska2184 Жыл бұрын
Dokładnie tak. Według definicji pojęcia dystopia to wadliwie funkcjonujące społeczeństwo, które pozornie wygląda idyllicznie, ale pod powierzchnią ujawnia ich prawdziwą dysfunkcyjna i złowrogą naturę. System opisany przez Weronikę jest zdecydowanie dystopijny! A to , że w wielu innych państwach też są tak niezdrowe i niesprawiedliwe relacje społeczne nie znaczy, że życie z 1nym dniem wolnym w miesiącu jest właściwe. Jest dystopijne jak najbardziej.
@Niekumak Жыл бұрын
Przeraża mnie że w większości komentarzy ludzie tego nie ogarniają 🤕
@dorotabarbowska2184 Жыл бұрын
Utopia to wizja idealnie funkcjonującego społeczeństwa, a dystopia to wizja społeczeństwa pozornie idealnego a pod spodem pokazującego swą ponurą i okrutną twarz ; to co Weronika opisała jest jak najbardziej dystopijne
@undeadbandit835 Жыл бұрын
W którym momencie Chiny to społeczeństwo idylliczne
@mariamatuszczak8673 Жыл бұрын
Niezwykle interesująco-wartościowy materiał! Dogłębna analiza omawianego tematu, a przy tym wielka empatia dla rozumienia złożoności problemu tych młodych ludzi. Szacunek za takie widzenie i przekaz !
@GuruDuolife Жыл бұрын
Szacun!!
@katarzynamajewska8057 Жыл бұрын
Mega mocny odcinek. Oddałaś emocje w 100 % złości smutku i żalu. XI wiek i niewolnictwo. Ludzie skazani na biede bez szans na poprawę bytu. To my mieszczuchy powinniśmy szanować rolnika to dzięki im żyjemy i nie umieramy z głodu.
@DaivaDarpana Жыл бұрын
*XI wiek i niewolnictwo.* To jeszcze nic:)) Zobaczysz waszą kolektywną "mądrość" (jako ludzkość) za 10-15 lat:)
@elazientara5604 Жыл бұрын
XXI wiek
@maaminionka2979 Жыл бұрын
Dokładnie!
@simon5383 Жыл бұрын
@@DaivaDarpana Czyli Ty jako jednostka nie jesteś częścią ludzkości? Czy coś źle zrozumiałem?
@Komodorzyca Жыл бұрын
Ale przecież dystopijne nie jest to, że ci ludzie tworzą content w sieci. Dystopijne jest to, że robią to w takich miejscach, bo nie mają do tego warunków w domu. I jest to obrazek przerażający i przykry.
@YouMakeMeSmile511 Жыл бұрын
dystopijne jest to, że ci ludzie w ogóle muszą to robić, żeby żyć.
@Vomitmattie11 ай бұрын
Najpewniej mają do tego warunki w domu, po prostu wykorzystują lokalizację bogatszej dzielnicy, żeby dostać "donejty".
@piotrkowalski529 Жыл бұрын
Niesamowite, że musisz coś takiego tłumaczyć, bo jakimś andrzejkom brak wyobraźni. Jeśli ktoś choć odrobinę zna historię to widać jak ta sytuacja jest podobna np. do losu imigrantów do USA na przełomie XIX i XX wieku.
@zakol90 Жыл бұрын
wypraszam sobie przytyki do andrzejków .. piotrusiu jakis tam.
@AnnaJ2023 Жыл бұрын
Niestety w Polsce (i nie tylko) ludzie bardzo mało wiedzą o świecie ( często również ci, którzy mają za sobą wieloletnią edukację), ponieważ do zdobycia takiej wiedzy trzeba chęci, otwartego umysłu i bardzo dobrej znajomości języków. Wtedy można korzystać z zagranicznych mediów, a podróżując mieć bezpośredni kontakt z mieszkańcami danego kraju. Następnie trzeba jeszcze dokonać analizy sytuacji, przy czym krytycznie podejść do źródeł informacji... Słowem ciężka praca umysłowa. A powtarzanie po innych, stereotypy są takie łatwe (tym bardziej, jeśli są w zgodzie ze światopoglądem danej osoby)!
@renatagaweda6810 Жыл бұрын
Z wielką uwagą wysłuchałam panią. Rozjaśniło mi to obraz Chińskiego społeczeństwa. Serdecznie dziękuję za pani wyjaśnienia i poświęcony czas. Pozdrawiam.
@jolantakotarska9759 Жыл бұрын
Mocna wypowiedź Weronika ,brawo Ty, mądrego zawsze warto posłuchać. Dzięki za film za wartościową treść.
@kasiaziolova4397 Жыл бұрын
Dzięki za to świadectwo. Bardzo szanuję Twoje spojrzenie. Pozdrawiam z Indii. Tu rzeczywistość jest podobnie trudna i skomplikowana.
@andrzej21111 Жыл бұрын
Podobnie jest w wiekszości państw. W niby bogatych USA problemem jest narkomania. W Meksyku rządzą narkotykowe gangi. Narkotykowe gangi powiązane z politykami z USA.
@zuziakras1632 Жыл бұрын
To nie jest los tylko chińskich dzieci. W Polsce przez lata było zjawisko tzw. sierot europejskich. Podobna sytuacja. Rodzice wyjechali do Anglii/Niemiec do pracy, a dzieci zostały u dziadków na lubelskiej wsi....
@anatolbielica9745 Жыл бұрын
i dobrze.
@zuziakras1632 Жыл бұрын
@@anatolbielica9745 A co w tym dobrego?? Sama niedola.
@ewelamela Жыл бұрын
Ciekawy film ! Dziekuje. Bądźmy wdzięczni za to co mamy i przestańmy ocenić innych !
@ruda5080 Жыл бұрын
Pracuje od 4 lat z Ukraińcami czyli z tymi którzy przyjechali tu do pracy długo przed wojną i oni też śpią na takich metrażach w wielu.. i też dziadkowie wychowują dzieci, bo rodzice pracują w Polsce. System jest okrutny
@mojezycie9667 Жыл бұрын
Dokladnie tak. Wlasnie z mezem rozmawialam na ten temat.
@patrykozimek6481 Жыл бұрын
polacy robili tak samo i to nie kiedys tylko dalej
@SharoniHamiso Жыл бұрын
Wielu polakow tez zyje w takich warunkach w niemczech czy holandii
@ilona379 Жыл бұрын
@@patrykozimek6481 Tak i jeszcze gorzej
@paulinamazurowska2525 Жыл бұрын
@@SharoniHamiso to też jest smutne
@SananaAnanas Жыл бұрын
bardzo interesujący material, świetnie wytłumaczona sytuacja, dziękuję!
@stefaniaszafran5288 Жыл бұрын
Bardzo Pani dziękuję za wyczerpujące informacje jak teraz żyją Chiny. Pozdrawiam Panią serdecznie.
@Vladymir_Putin Жыл бұрын
Weronika wybacz, ale 'ZACHODNI KONSUMENT" nie oczekuje, że rzeczy z baletiagi czy ifony będą tanie. Są drogie dla nas i można kupić podobne z innym znaczkiem TANIEJ. To wielkie KORPORACJE mają gigantyczne marże i nie chcą z nich zreygnować ani trochę. Sprzedają je kilkaset razy drożej niż koszty produkcji i tutaj jest problem.
@anatolbielica9745 Жыл бұрын
putinoczku ale ciebie na pewno na wszystko stać. Zamiast zostawać biednym prezydentem biednego kraju trzeba było stworzyć wielką korporacje i zarabiać miliardy. A nie teraz narzekać.
@parazaurolofek Жыл бұрын
Parę lat temu często Cię oglądałem a teraz rzadko, ale widzę wciąż jesteś w formie. Oglądałem też filmy polskich sinologów i chociaż były ciekawe, to od Ciebie można więcej wyciągnąć informacji jak wygląda prawdziwe życie w Chinach.
@beatrycze193 Жыл бұрын
Słuchałam wszystkich waszych podcastów, niektórych po dwa razy i polecam wszystkim!
@maxmokno Жыл бұрын
Dzięki za ten film, otwiera oczy na wiele spraw.
@destphacops Жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek :-) Niech obejrzą go wszyscy młodzi ludzie.
@margot301 Жыл бұрын
Dziękuję za empatię i siłę w tłumaczeniu trudnej rzeczywistości. Łzy same napływają 😔😥
@rumivocaloid5444 Жыл бұрын
Dziękuję, że w tak obszernym materiale opisałaś całą sytuacje. Mam wrażenie, że ten film był bardzo potrzebny by rozwiać pewną błędną narracje wokół całej tej sprawy. Bardzo doceniam twoją pracę nad filmami które tworzysz i uważam, że są one naprawdę ciekawe i pouczające. 😁
@p.aulina.h Жыл бұрын
Bardzo ważny materiał! Dzięki Weronika!
@rafblum Жыл бұрын
Świetna jesteś. Masz wiedzę, masz swoje zdanie i wiesz jak to podać dalej. Szanuje.
@elzbietagorska8131 Жыл бұрын
Film bardzo wartościowy dziękuję masz dużo w sobie empatii to piękne pozdrawiam serdecznie ❤️
@praska. Жыл бұрын
Po wpisach na Twitterze cicho liczyłam na to, że rozwniesz temat ☺ Filmiki wyglądają naprawdę komicznie, dlatego zastanawiała mnie geneza zjawiska. Jeszcze standardowy pojazd po próżności kobiet jako źródła wszelkich dziwactw, to coś, co chyba wszyscy lubimy najbardziej xoxo
@heleniwnusie1465 Жыл бұрын
Kiedyś Polacy wyjeżdżali na zachód i pracowali w podobnym systemie.Też byli floating population.Zresztą to trwa nadal,na przykład w Holandii,Belgii,Niemczech.Bądźmy wdzięczni za to co mamy
@ButterKeks700 Жыл бұрын
To trwa jak najbardziej nadal.
@peceed Жыл бұрын
Nie ma nic gorszego niż osoby wiedzące co jest lepsze dla innych ludzi - lepiej od nich.
@zuziakras1632 Жыл бұрын
Weronika, poświęciłaś dużo czasu i sił żeby wytłumaczyć polskim idiotom i nierobom jak ciężko pracują inni. Mam nadzieję, że ci, którzy nigdy nie pracowali może coś pojmą. Wszyscy, którzy ciężko pracują wiedzą od razu jak to jest być kelnerką/stażystką poganianą w korpo przez 8h, a potem jeszcze robić coś na 'drugą zmianę'. Każdy nawrócony tuman to zysk dla wszystkich! Wykonujesz pracę u podstaw, Szacun!
@rusalka404 Жыл бұрын
Bardzo ważny film Weronika. Dziękuję.
@Meoowning Жыл бұрын
Bardzo pouczające, dzięki!
@aros120d8 Жыл бұрын
No dobra, ale słowo "dystopia" i tak idealnie określa taką sytuację.
@mr_hardy5329 Жыл бұрын
Bardzo dobry film. Mam nadzieję, że niektórym otworzy głowę. Przykre, że tak to w Chinach działa. 34:40 Nie tylko dzieci wychowane w latach 90-tych obecnie jest też wiele rodzin, których nie stać by kupić jakiś prezent dziecku.
@Lacconia1 Жыл бұрын
Bardzo fajny, wartosciwy film. Dobrze miec swiadomosc jak to wygląda w rzeczywistości.
@annasciborek4331 Жыл бұрын
Świetny film! Treść wypełniona bardzo istotnymi informacjami, które pozwalają wiele zrozumieć i zobaczyć sprawę głębiej i dokładniej. Dziękuję :)
Weronika świetny materiał! Jak zwykle otwierasz oczy i pomagasz zrozumieć. !
@piotrl.7549 Жыл бұрын
Dzięki Wetonika, za głos rozsądku
@annauljasz Жыл бұрын
Jest BAAARDZO wartosciowy ! Dziekuje ,serdecznie 🙂! A panu andrzejowi Z tweetera polecam pomyslec kolejnym razem przed "blysnieciem" INTIELIEGENCJO 🙃
@ir145 Жыл бұрын
Tak. Jest bardzo wartościowy. I skłania do nieoceniania. Dziękuję Ci. Iwona
@barbarasroczynska1340 Жыл бұрын
Pani Weroniko! Dziękuję za nagranie tego filmu, pozdrawiam i ściskam mocno.
@Snekq Жыл бұрын
no cóż, za dużo ludzi na świecie, jakkolwiek by to strasznie nie brzmiało, większym przykładem są Indie
@pawel1111111111 Жыл бұрын
mózg mi właśnie eksplodował po tym co tu usłyszałem! 🤯🤯
@Athaya175 Жыл бұрын
Swietnie wytlumaczone 😁 Sytuacja z 2008 roku tuz przed igrzyskami. Hutongi w Pekinie i ich "remonty". Wracasz wieczorem z wycieczki i obserwojesz zycie rodzin na przestrzeni jednego pokoju 😶 (Pytabie czy jeszcze te "stare" hutongi istnieja 😉) Bo w ludziach zawsze buzuje chec komentowania klikbaitowych rewelacji tegoz typu 😌 Nikt nie chce sluchac dlaczego tak wlasnie jest. Latwiej oceniac 🙈 O rodzenstwie dziewczynka-chlopiec to ja bardzo polcecam film "Afterschock"
@TwistedReaper Жыл бұрын
Dobrze wyjaśnione. Ostatnimi czasy merytoryka top u ciebie Wera. Duży postęp
@joannaszewczuk3170 Жыл бұрын
Po takim filmie człowiek zdaje sobie sprawę jak ma dobrze w życiu!Pozdrawiam😍
@martuh2395 Жыл бұрын
Super film! Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Pozdrawiam!
@alicjakujawa7956 Жыл бұрын
Brawa za Twój punkt widzenia
@andrzej21111 Жыл бұрын
Dzięki za kolejny film wyjaśniający jak jest w Chinach.
@peceed Жыл бұрын
legenda: wieś - miejscowość poniżej 100 tys. mieszkańców małe miasto - poniżej 1 mln. mieszkańców
@nataliaoreiro6738 Жыл бұрын
Dobra robota Weronika, dzięki za wartościowy materiał
@ryksaabcd2510 Жыл бұрын
Każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze na co chce i płacić za co chce - więc jak ktoś płaci za oglądanie filmiku dziewczyny siedzącej pod mostem w Chinach, to jest jego sprawa i tej dziewczyny. Innym nic do tego.
@ewelinar8331 Жыл бұрын
Dzięki, jak zawsze dobrze wytłumaczone!!!
@marzenaganca1421 Жыл бұрын
Jestem pod wrażeniem filmu, Twojej wiedzy i empatii. Wszystkiego dobrego
@ewak2190 Жыл бұрын
Bardzo dobry , wyjasniajacy filmik. Dzieki!
@tadeuszfedoniuk3072 Жыл бұрын
Dziękuję Ci bardzo za to co robisz a ten film jest niesamowity. Weroniko jesteś wspaniała. Dzięki.
@magdalenaszulc8997 Жыл бұрын
33:32 to był moment na który czekałam w twojej wypowiedzi.
@AnnaK-yj4mx Жыл бұрын
🤦🏼♀️ten świat to piekło, dla tych na samym dole + świadomych LUDZI... zgotowany przez bioroboty i ignorantów dzięki❤️
@izabelasiczek3547 Жыл бұрын
I dlatego bylas moim pierwszym sub lata temu za OBJEKTYWNOSC szanuje
@bartowilk6487 Жыл бұрын
Tylko że fakt, że te dziewczyny robią to z biedy to jeszcze większa dystopia niż to dlaczego oryginalnie ludzie nazwali to dystopią..
@operacz_9327 Жыл бұрын
dokładnie. To zjawisko jak najbardziej zasługuje na miano dystopii, ale z zupełnie innych powodów
@anatolbielica9745 Жыл бұрын
robią bo lubią. Robią w tym miejscu bo więcej kasy mają pojebie. Każdy chce mieć więcej kasy.
@jolantaszafranska4137 Жыл бұрын
Dziękuję bardzo Weroniko.
@barbarakoscielna2941 Жыл бұрын
Nie pamiętam aby jakiś rząd na świecie, w różnych czasach historycznych, pomyślał o biednych.
@andrzejwodynski Жыл бұрын
Wszędzie na świecie biedni mają najniższe podatki i zasiłki. W Polsce nawet 0% mają.
@basina_8410 Жыл бұрын
Takie rzeczy powinne być mówione głośno w internecie! świetna robota
@krysiakrystyna7730 Жыл бұрын
Brawo Weronika. Popieram, dzięki za empatię.❤️
@krysiakrystyna7730 Жыл бұрын
Przyjdą czasy na świecie jak zapanuje NWO, że nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Do 2030 r mamy zmiejszyć spożycie mięsa do 16 kg rocznie, zakup 8 sztuk ubrania na rok, 70 kg nabiału (dzisiaj 200kg) 190 szt samochodów na 1000 mieszkańców (dzisiaj 600 szt) Takie czasy nas czekają. Oczywiście po 2030r te liczby mają zejść do zera. Pozdrawiam wszystkich oglądających.
@Paulanshi Жыл бұрын
Dziękuje Ci za ten film. Nie miałam pojęcia, że tak wyglada sytuacja tych streamerek. Dobrze jest usłyszeć o tym z perspektywy osoby, która mieszka w Chinach 😊 To przypomina, że myśląc o sytuacji w innym kraju, szczególnie tak rożnym od naszego, musimy osadzić problem w tamtejszych realiach.
@coelka Жыл бұрын
Zawsze lepiej jak w Chinach niż tysiące pod namiotami jak w USA na ulicy, przykre ale wychodzi,że te tysiące na ulicach w namiotach w USA jest gorsze.
@ecogarden3622 Жыл бұрын
20 lat temu w Polsce również była silna rejonizacja i nie można było zapisać dziecka do innej szkoły, niż przypisana. To samo z ośrodkami zdrowia itd. Dziś jest dużo lepiej, ale nie jest to taka odległa przeszłość.
@P4AULINA Жыл бұрын
Serio komuś przeszkadza, że dziewczyna sobie siedzi i streamuje pod mostem? Jak chce to niech siedzi. Jej sprawa, nikomu krzywdy nie robi 🤷🏼♀️
@StellaMurano Жыл бұрын
Weronika, uwielbiam Twoje vlogi!! Pozdrowienia i dziękuję za kolejne merytoryczne treści. ;)
@damiang3541 Жыл бұрын
Dzięki za materiał, ciekawie opowiedziane.
@olgalegeza6398 Жыл бұрын
Bardzo Ci dziękuję za ten film ❤️ i za Twoje wrażliwe serducho ❤️❤️❤️
@pawekurowski Жыл бұрын
To co opisujesz to jest esencja dystopii
@maayqa Жыл бұрын
Pięknie, prosto i treściwie!
@akinom1212 Жыл бұрын
Jak zawsze opinia w punkt.
@kasiakasia7154 Жыл бұрын
Klasyk, obwiniamy ofiary za to, że nimi są. Ważne że pan Andrzej z twitterka może poczuć swoją wyższość i godność 🙃
@dwaleka Жыл бұрын
Świetne nagranie i prawdziwe
@werka_nerka Жыл бұрын
Komentarz dla zasięgu, świetny materiał!
@Blue.snake58 Жыл бұрын
Ten odcinek był bardzo mocny. Szacun!
@m.mbocianowskie Жыл бұрын
Dzieki slicznie 😎
@123yolka Жыл бұрын
Dziękuję Weroniko ciekawy film, pozdrawiam
@goronska Жыл бұрын
Dzięki za włożenie memicznego tiktoka w pewien kontekst socjologiczny.
@magdalena22896 Жыл бұрын
Bardzo czekałam na ten odcinek... ❤
@michadybczak4862 Жыл бұрын
Wow! Znowu mnóstwo nowych informacji.
@madziqj4478 Жыл бұрын
super, że to wyjaśniasz 👍
@elaguba8310 Жыл бұрын
Dziękuję za ten materiał 😁
@agnieszkabartosiewicz5817 Жыл бұрын
Pragnę zauważyć że w Polsce za komuny też tak było wszyscy byli biedni,bardzo dużo osób z niskim wykształceniem. Po upadku komuny dokładnie to samo praca po dwa trzy etaty,śmieciowe umowy itd. Już zapomnieli komentatorzy?
@Djewjanosta95 Жыл бұрын
Komentatorzy mają może z 15-20 lat to co oni mogą wiedzieć?
@anatolbielica9745 Жыл бұрын
zapomniałaś już że w Polsce nie było komuny? Był socjalizm i PRL. Bo równać pojebie można tylko w dół. Nie pamiętasz?
@j.630 Жыл бұрын
Świetny film! Nie mam chyba nic do dodania Dziękuję
@Franko_79 Жыл бұрын
Ładnie powiedziane👍
@quruman69 Жыл бұрын
Kiedyś Cię oglądałem duży progress naprawdę High quality content, materiał uświadomił mi jak mało wiemy o chińskiej socjologii czekam na więcej, dzięki!
@anatolbielica9745 Жыл бұрын
po prostu prawdziwym życiu. I nie mało wiemy, tylko ty mało wiesz.
@jacekjabonski1636 Жыл бұрын
Świetny film. Ale 🙂 Mówisz, że my chcemy płacić mało i dlatego robotnicy zarabiają mało. Czy iphone kosztuje mało, albo ubrania w galerii? To bogate koncerny zarabiają fortunę na tych ludziach i na nas. Możemy: -kupować produkty polskie, lub z innych cywilizowanych krajów -kupować produkty fair trade, lub z innym logiem które ma świadczyć o uczciwym traktowaniu ludzi -zamiast kupować telefon z jabłkiem lub płacić za jakieś inne logo, możemy zaoszczędzone pieniądze wydać na coś na prawdę pożytecznego -przy okazji wspomnę o żywności którą wielcy producenci zatruwają i to jest szeroki temat, a możemy kupować od małych, na targu, jajka od sąsiadki. Do tego potrzebujemy gotówki.
@robso_n2867 Жыл бұрын
dzięki, dobry temat, dobry film👍
@juliaberezinska3804 Жыл бұрын
Tryb pracy jak na statku z tym powrotem raz w roku. Tylko czy można porównać ich i Ukraińców w fabrykach u nas. Raczej nie, kocham Polskę 💗
@danutawrzolek1746 Жыл бұрын
Super wyjaśnione. Powodzenia.
@luckylilu77 Жыл бұрын
Dziękuję ci za te informacje napewno będę je szerzyć wśród znajomych
@gosiaja1556 Жыл бұрын
Bardzo wartościowy film. Dziękuję.
@tyklonadzisiaj Жыл бұрын
Świetnie zrobiony film. I pomyśleć, że trafiłam na Twój kanał lata temu przez colab ze Sprytnymi babkami.