Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak cudownie i z ogromną empatią " czytasz" dzieci. Dziękuję za ten niezwykły przekaz i spojrzenie na dzieciaki. Moja córka ma obecnie 8 lat. Szkoda, że nie trafiłam na taki podcast , kiedy się urodziła i była zupełnym maluchem. Nie przeszkadza mi to jednak uczyć się od Ciebie i czerpać z tej mądrości tu i teraz. DZIĘKUJĘ
@anastazjakr70878 ай бұрын
Problemem jest to ze sugerowane tutaj sformulowania jakich powinien uzyc tata, wcale niekoniecznie musza wplynac uspokajajaco na dziecko. Co jesli ono bedzie napedzac sie w placzu, i popadac w coraz wiekszy szal. Czy jest to dobre dla dziecka, aby rozplakiwalo sie az do utraty tchu z takich pozornie blachych powodow? Byc moze synek, wcale by sie nie uspokoil, a cale wyjscie na plac zabaw skonczyloby sie polgodzinnym np. bujaniem synka aby sie wyciszyl i wrocil do rownowagi. To z obawy przed tym, ja jak ten tata, chowam do kieszeni te przyslowiowe okulary.
@nic_na_sile7 ай бұрын
No jasne, że Dziecko może być niezadowolone. Raczej nie podziękuje Tacie słowami: "Dziekuję tatusiu, że masz swoje granice i mi je pokazujesz". Naszą pracą nie jest sprawianie, aby Dziecko było szczęśliwe przez cały czas, naszą pracą nie jest ustalanie granic, które podobają się Dziecku. Nasza pracą jest podejmowanie kluczowych decyzji i zapewnienie Dzieciom bezpieczeństwa. Ważne, aby to robić z szacunkiem i empatią, akceptując uczucia. Jeśli moje Dziecko weszłoby wtedy w silne emocje wzięłabym go na stronę, aby uniknąć spojrzeń paparazzi i pozwoliła mu bezpiecznie przejść przez emocje, głównie uspokajając siebie. Zerknij na mój instagram do relacji wyróżnionej SILNE EMOCJE - tam mówię, jak radzę to robić. :)