Pan Damian to prawdziwy z krwi i kości wykładowca wielkiej klasy kultury numizmatycznej. Wiedza i jeszcze raz wiedza. Serdecznie pozdrawiam. ♥️
@rafal99694 жыл бұрын
Swietny kanal. Moj ojciec byl numizmatykiem I filatelista. Wprawdzie biednym ale to byla jego pasja. Przepisywal recznie ceny najnowszych katalogow bo nie bylo go stac aby kupic najnowsze katalogi. Teraz mozna zdobyc bezcenne informacje dzieki takim kanalom jak Pana D.Marciniaka. Serdecznie pozdrawiam.
@jkczapski4 жыл бұрын
Pieniądze i katalogi to nie wszystko , liczy się wiedza ;)
@ziemas83704 жыл бұрын
bez cienia przesady uwielbiam Pański kanał, tyle wiedzy, tyle historii można słuchać godzinami i się uczyć wielki szacunek za pańską pracę i to co pan robi nie tylko na rzecz numizmatyki ale i całej historii, zawsze mnie dziwiło że numizmatyka jest tak hermetyczna mimo ogromu swojego potencjału, po rozmowach z kilkoma numizmatykami zrozumiałem o co chodzi o tą swoistą elitarność wiedzy, przykro to pisać ale większość znanych mi numizmatyków wszelkie próby uzyskania od nich wiedzy albo chociaż wskazania jej źródeł kończyło próbami wciskania mi jakiś kitów i wycieruchów po cenach ponad katalogowych przy tragicznych stanach zachowania, albo traktowaniem mnie jak totalnego ignoranta i myślę że nie jestem wyjątkiem, wiele osób kochających historię również chętnie pokochałoby numizmatykę ale odbijają się od ściany w postaci dziadków cwaniaczków przekonanych o swej elitarności zazdrośnie strzegących swoich sekretów, na szczęście pan rozumie że więcej kolekcjonerów równa się większy rynek, że dokształcanie kolekcjonerów równa się mniej ludzi którzy porzucą numizmatykę przez oszustwa i fałszerstwa, także pańskie konto na yt to strzał w dziesiątkę i doskonała reklama nie tylko gabinetu ale i całej numizmatyki :)
@MarciniakTV4 жыл бұрын
Dziękuje są tak piękną opinię, motywującą do dalszych działań. Damian Marciniak
@ziemas83704 жыл бұрын
@@MarciniakTV Panie Damianie a wycena u Pana coś kosztuje? bo mam problem z identyfikacją austrowęgierskich tokenów bo to co o nich znalazłem nie pokrywa się z rzeczywistością.
@mowminikos8684 жыл бұрын
Przyjemnie się Pana słucha ;)) oraz bardzo zrozumiale ;))
@mieszkos833 жыл бұрын
Znam temat monet z otworami. Jak dla mnie (jako kolekcjonera) moneta z otworem nie ma mniejszej wartości. Otwór to świadectwo kultury, historii, poświadczenie że ta była w obiegu.
@PNKoci5 жыл бұрын
Wspaniały kanał tu tego jak to się mówi na maxa ostro zapodajesz oby tak dalej ogółem.
@MateoMK2 жыл бұрын
Kanał de besta jak to się mówi
@metaldetectives94965 жыл бұрын
Super :) podoba mi się taki vlog
@kryniu19824 жыл бұрын
Patrząc na monety na filmie piękne stany. Na temat dziurkowania monet słyszałem historię że jak były podejrzenia o fałszerstwo to właśnie je dziurkowano. Jeżeli kobieta przyjechała do Polski z takimi monetami z dziurami sądze że nic by za to nie kupiła
@pimi64984 жыл бұрын
mam kilka bardzo rzadkich ortów z dziurkami w tym kilka nienotowanych i mam do nich większą słabość niż do tych popularnych "w wypasionych stanach" fantastyczny kanał pozdrawiam Piotrek
@MarciniakTV4 жыл бұрын
Przy kolekcjonerskim podejściu to zupełnie zrozumiałem. Też mam do kilku takich sentyment, tym bardziej że gdyby chcieć sprzedać to wartość niewielka, a moją jakąś swoją dusze :) Damian
@marcinczarnecki92185 жыл бұрын
Super vlog Tylko tak dalej 😊
@jarosawzyka32865 жыл бұрын
Też mi się podoba. Chcemy więcej takich filmów:-)
@MarciniakTV5 жыл бұрын
Bedą :) Szczególnie po takich zachętach :) Następny odcinek już w niedziele o 18-tej Damian
@stachs28734 жыл бұрын
@@MarciniakTV prosze o film o suwerenach
@patrolowaty3 жыл бұрын
Świetny materiał, ale wzbudził moje wątpliwości. Ponoć w epoce fałszywe monety przebijano nożem, żeby wykluczyć je z obiegu. (mam kilka takich) jak tamto dziurawienie ma się do tego? Czyli taka scena. Jakiś Turek zostawia żonę, ona wychodzi, ściąga z siebie trochę monet i idzie zapłacić za nocleg, daje jakiemuś karczmarzowi i skąd on wie, że ta moneta jest przebita, żeby ją zawiesić, a nie, żeby wyłączyć ją z obiegu? Po rozmiarze, albo miejscu przebicia? Inna sprawa, że monety chińskie były oryginalnie dziurawe, mogły się. Lepiej sprawdzać dla tych kobiet. (mniej pracy, żeby ją wszyć, ale pewnie dostępność mniejsza)
@PiotrekDugi4 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek.Niby dziurka a kawał historii poniekąd.
@Pietnast2 жыл бұрын
0:12 Proszę się nie martwić. Im już nic nie zaszkodzi. 👍
@jansz74873 жыл бұрын
W latach dziewięćdziesiątych używano aluminiowych monet jednozłotowych, jako podkładki gwoździ i wkrętów dekarskich. Złotówka była "tańsza" niż podkładka zakupiona w sklepie. Kiedyś może też ktoś będzie się nad tym zastanawiał.
@anonimanonim75234 жыл бұрын
Cze mam pytanie moneta współczesna 2zł w sieci występują jako destruktor w sieci chodzą ruznie ale nic konkretnego na ten temat nie ma ceny jak za 2zł łał wiem tylko tyle że taka moneta raczej nie powinna trafić do obiegu jeśliś dało by radę o jakąś sensowną odpowiedź na tą zagadkę bynajmniej dla mnie pozdrawiam
@maciejkrzyzanski48522 жыл бұрын
Czy takie zestawy dla początkujących nadal są dostępne?
@ammarmar36284 жыл бұрын
Czemu nie naprawić takiej monety? Szczególnie, jeśli egzemplarz jest rzadki albo bardzo dobrze zachowany. W końcu naprawia się np. rzadkie znaczki pocztowe, restauruje dzieła sztuki itd. Oczywiście faktu naprawy nie powinno się ukrywać przed ewentualnym kupującym, opisać w certyfikacie lub dyskretnie oznaczyć samą monetę w miejscu naprawy.
@MarciniakTV4 жыл бұрын
Monety pokazywane na tym filmie to na tyle pospolite sztuki, że bez problemu w cenach od poniże 100 zł do około 200-300zł są do nabycia, co nie uzasadnia nakładów na naprawę.
@jankmita65414 жыл бұрын
Proszę Pana , dzień dobry.Czy wszystkie monety "odwrócone" , czyli mające w przeciwną stronę awers i rewers , mają zwiększoną wartość? Mam jedną taką ,2005 rok, USA, Quarter Dollar.Można prosić o podpowiedż? Pozdrawiam i dziękuję !
@jkczapski4 жыл бұрын
Tak
@jankmita65414 жыл бұрын
@@jkczapski Dzięki za odpowiedź.Obawiam się jednak, że nie mam nic wyjątkowego.Te monety wszystkie mają odwrócony rewers,sprawdzałem na Goglu.
@p-j-g3 жыл бұрын
@@jankmita6541 niemal wszystko co bite w ameryce to odwrotki
@thanhbuitv32775 жыл бұрын
anh bạn chia sẻ rất hay
@krzysztofnowak4437 Жыл бұрын
Ja znalazłem monetę z PRL z nawierconą dziurą jako podkładkę
@niezalezny15 жыл бұрын
To są właśnie prawdziwe monety, które są świadectwem swoich czasów, a nie wypucowane monety które nigdy nie były w obiegu.
@MarciniakTV5 жыл бұрын
Mają swój urok i historię więc to jest ich urok. Tego typu monety są jednak dość powszechnie występujące, także nic dziwnego, że kolekcjoner poszukujący wyjątkowości i rzadkości szuka tych najpiękniej zachowanych. "Pucowanie" tutaj nic nie daje :) Damian Marciniak
@jarzenica Жыл бұрын
Kilka złotych ??? chciałbym te dziurawce po tyle kupować, niestety są dużo dużo droższe.
@MarciniakTV Жыл бұрын
Proszę spojrzeć na datę publikacji filmu :)
@jarzenica Жыл бұрын
@@MarciniakTV spoko spoko👍
@martywhey85784 жыл бұрын
są opisy chłopek polskich które przystrajały się monetami na wzór wschodni
@wearemotorhead47474 жыл бұрын
a dam suba
@wilibfw64054 жыл бұрын
Kupiłbym taką
@11marcian2 жыл бұрын
W jakiej cenie zakupiłeś?
@adamir77905 жыл бұрын
Wszystko fajnie.... ale to ciągle patrzenie w bok wyglada dosc dziwnie. Mowisz do nas do przodu a patrzysz w bok. No zle to wyglada po prostu.
@MarciniakTV5 жыл бұрын
Mankament zauważony i poprawiony w następnych filmach; ten był pierwszy - ekran z podglądem był ustawiony z boku.
@waldekk51704 жыл бұрын
z tych pieniędzy byl zrobiony pas ozdobny
@joannakielarfus80704 жыл бұрын
🤔💰
5 жыл бұрын
Fajne . Wypas :)
@radosawb27643 жыл бұрын
Dziurawiono też monety po to żeby je nawlec na sznurek i nie zgubić....
@colorovyy5 жыл бұрын
Polskie miasto Ryga jak to brzmi haha :D
@MarciniakTV5 жыл бұрын
Historia niejedno ma imię i na pewno nie jest czarno-biała
@Wasylko855 жыл бұрын
Ile za taki złom ?
@robertparker66214 жыл бұрын
wszystko fajnie ale to patrzenie w bok ....
@MarciniakTV4 жыл бұрын
To błąd pierwszych filmów, gdy ustawiliśmy ekran z podglądem na kamerę z boku.