Koszi, jó volt. Nagyon tetszik ennek az erősítőnek a fölépítése.
@griffin-zl2bd Жыл бұрын
Szuper videó, nekem sokáig nem jött be a HK, de mióta van egy HK 990 -em, nem cserélem le amíg csak működik. Nagyon profi a beltartalom is.👍
@zoltankecse9913 жыл бұрын
Még,még,még,még! ☺
@salgonorbert38382 жыл бұрын
Jók ezek a régi cuccok .Nekem is van egy B&O Beomaster 4000 gyári javítás mentes erősítőm, nagyon tisztán szól
@alexnemeth38322 жыл бұрын
Nagyon szép!❤️ Kell nekem is egy ilyen! Szépen mutatna a polcon.😀
@ABunko2 жыл бұрын
Üdv! Sony TA-11 (1976) hez lehet még alkatrészt szerezni. Szinte az összes potija recseg. Jók a videóid.
@EcoPityu2 жыл бұрын
Szia! Ha lenne gyári, az is közel 50 éves lenne, valamilyen helyettesítő mindenhez van, el kell dönteni, hogy eredeti, vagy használható állapot a cél! Első körben a megfelelő helyre, a megfelelő minőségű kontakt-tisztító spray használata javasolt!
@bunsoft23 жыл бұрын
Köszi a videót, tanulságos. Mostmár csak arra kell rávegyelek hogy az én Grundig R7150 erősítömet is megbütyköld :-). Kellemes ünnepeket és BUÉK :-).
@margittaizoltan3 жыл бұрын
Csodaszép erősítő. 👍
@sandorracz20312 жыл бұрын
Köszönet a videóért.!
@ii75283 жыл бұрын
hasonló a rotel ra 1212, 13valahányas szériához, de szerintem biztos hogy ismered is őket... ✌️
@ferenclenart36913 жыл бұрын
Nagyon jó lett :)
@gyorgybalogh65038 ай бұрын
Üdvözlöm. Vettem egy leharcolt Sony MXD D4 - est, annak szeretném a teljes külső felújítását a kijelző és front panel polírozását a felső borító panel újra festését. Ön vállal ilyen vagy tud ajánlani valakit? Köszönöm szépen
@EcoPityu8 ай бұрын
Én nem, és mást sem ismerek.
@3dpseurope2 жыл бұрын
Van egy Orionhoz (HS280) szánt Wega V120-as erőlködőm, ami egyszercsak egyik napról a másikra elhallgatott. Az látszik, hogy nyúltak már bele és hoyg egy ellenállat már nem hasonlít a másik oldali még jó társához. Másik kis hibája, hogy a loudness kapcsoló nem marad benyomva... Érdekel e szerelgetésre? :D
@EcoPityu2 жыл бұрын
Szerintem javítottam már ilyet! (más néven nem futhatott?) Keress meg Fbm-en!
@3dpseurope2 жыл бұрын
@@EcoPityu rád írtam 😉
@zsoltsendula36483 жыл бұрын
Szép erősítő! Nem szoktál hőlégfúvózni ilyen hibáknál? Megkérdezhetem milyen mikroszkópot használsz és mi a tapasztalatod vele? Gondolkodom egy beszerzésén.
@EcoPityu3 жыл бұрын
Nem szeretem hősokknak kitenni a 40 éves cuccokat, eddig nem volt rá szükségem, inkább mozgatok, kocogtatok. Walter Reéb mutatta be ezt a mikit, csak ez beépített akku nélküli.
@gyulamolnar89712 жыл бұрын
De ha elég erős a táp, akkor is ráhatással van? Ha ebben egy táp lenne ami akkora mint ez a kettő együtt, az rosszabb lenne mint ez? Az én LG HT202SF DVD lejátszóm, már a Tesco-ban is azt csinálta, hogy volt, hogy bekapcsoltuk, de nem volt hangja, ezért már ott megvételkor ki akartuk cserélni, de azt mondták nem lehet mert már megvettük. Ez tizen pár éve volt, de ezt használtam erősítőként. Mára már szinte sosincs hangja, már nem is nagyon próbálkozok vele, már sokszor lefagy a menüje is, ha egyáltalán van kép.
@EcoPityu2 жыл бұрын
A trafónak is van belső ellenállása, akármekkora is legyen. Az egyenirányításon, puffereken, kábelezésen is mindíg lesz feszültségesés a terhelés hatására.
@gyulamolnar89712 жыл бұрын
@@EcoPityu Nem igazán értem a logikáját ennek. Pont, hogy a veszteségek miatt 1 táp hatásfoka nagyobb, mint több tápé. Ha nem is vesszük figyelembe a trafó hatásfokát, mert a kimeneti teljesítményt most nem befolyásolja, mert ugyanakkora lenne az egynek is a teljesítménye, a többi alkatrész esetén ugyanaz a helyet, hogy 2x annyi alkatrészen 2x annyi teljesítmény esik. Jó, én abból indultam ki, hogy ha egyenként tud X teljesítményt az egyik oldal, akkor 2x akkora táppal mindegy, hogy melyik szól, nem befolyásolhatja jobban, mert bírja. De nem úgy tervezik a tápot, hanem zenei teljesítményre, ezért nem feltétlenül elég. És mikor nem elég, mert mondjuk egy hangos mélyet kellene nyomni, akkor elvonja az egyik oldal a teljesítményt a halkabb/magasabb oldaltól, ha jól vettem ki a szavaid. És akkor itt az a lényeg, hogy a hálózati feszültség ehhez képest végtelen forrás, az elég áramot tud adni, hogy elég legyen mindkét oldalnak, viszont a trafókat nem maximum, plusz ráadásra tervezték, ezért a hálózati feszültségre kapcsolt 2 külön trafón nem vonódhat el a halkabb oldal teljesítménye, míg egy trafó esetén igen.
@52i637i3 жыл бұрын
Ez tényleg szépen össze rakott cucc.
@kovacsattila6282 жыл бұрын
Szia! Volna nekem egy technics rádió erösitőm és ott egy pár másodperc, hallgatás után F70 hiba kódot tobb be, álitolag az azt jelenti hogy túl melegedet a készülék, ott is lehett hogy átt kellene forasztgatni az alkatrészeket benne?.
@EcoPityu2 жыл бұрын
Szemre vételezed, és kiderül! Volt olyan SONY-m, amin több száz forrszemen kellett volna átmenni, azt nem is vállaltam!
@kovacsattila6282 жыл бұрын
Ahha, értem majd ugy lesz időm, átt nézem nagyítóval, meg ilyesmi
@zooleeka222 жыл бұрын
Ez komoly cucc 4Hz-130kHz :O
@robertmolnar96372 жыл бұрын
Hamar a kardom.
@Bacchus19802 жыл бұрын
PM635-ös erőlködőmet el nem cserélném semmi másra, pedig okoz időnként némi bosszúságot.
@kisssanya74422 жыл бұрын
Egy ilyet kellene venni.
@Mindenhova3 жыл бұрын
"megvan a természetes hőáramlás útja" Hát pont nincs. Ezért is száradt ki hamarabb az elejéhez közelebb eső csatorna, ami alatt nincs kivágva, (a légáramlást elősegítendő) alsó lemez. Vagyis pont, h. nincs meg a természetes hőáramlást elősegítendő út, vagy ha jobban tetszik eléggé felemásra sikeredett. Ami magas, vagy maximális teljesítménynél akár mérhető (hallható) különbség is lehet.
@EcoPityu3 жыл бұрын
Véleményem szerint megtalálja az útját, nem csak ott mozog, ahol alatta is van rács, az alatta lévő rácson csak bejön, aztán oda "oszlik", ahol a melegedés által van szívó hatás! Amúgy 40 év alatt ez belefér! Egy rádió erősítőt nem discozásra használnak, nincs extrém melegedésnek kitéve, azontúl, hogy a panelok alatt nincs szellőző, csak a borda alatt, ami egybefüggő alu! (a jobb oldalban is voltak mikroszkóppal látható repedések, csak mivel az még jól működött, nem forrasztottam át az egészet!) Egyébként, te erősítő doboz-ház tervező mérnök vagy, hogy degradálod a 40 éves Japán technológiát? Melyik ma készített, tökéletes szellőzéssel ellátott erősítő fog szólni 40 év múlva?
@Mindenhova3 жыл бұрын
@@EcoPityu "Egyébként, te erősítő doboz-ház tervező mérnök vagy" Nem vagyok, viszont van olyan erősítőm ahol gondoltak ilyenre is és még másra is. Persze a HK consumer kategória, nem lehetetlen, h. már 40 éve is arra gondoltak, h. max 5 év múlva úgy is lecseréli az user. Érdekes még a 40 éves tech-el való érvelés/összevetés a maiakkal. Már bocs de elég dilettánsnak tűnik, mintha tegnap kezdtél volna foglalkozni ilyesmivel, közbe meg nem. Kétségtelen, h. ma már nem az a fő gondolat vezérli a gyártókat, h. tartós legyen a termék, és ez a trend nem ost kezdődött hanem kb 40 éve. Na nem a szociban ez biztos. (valójában sosem volt ez a cél, csak mivel így sikerült az emberek többsége kitalálta ezt ill. el is hitte. 100 éve még nem volt elterjedt a műanyag ezért mindent vasból készítettek ami történetesen tartós is egyben.) Sőt ma már ott tartunk, h. nagyon sok esetben nem is kalkulálnak szervízeléssel, és már messze nem a minőség számít hanem a trend. Holnapután úgy is más lesz, s bár a technológia van olyan szinten, h. akár 1000 évig is működhetne valami de miért is gyártanának ilyet? Az kinek éri meg? A gyártónak biztosan nem. Akkor nem működne a "vegyél! vegyél! vegyél!..." Hozzáteszem gyorsan, ez sem biztos, h. csak rossz dolog. Ugyanis közben fejlődik a technika vele a technológia is. Az "öregek" ezt már nem igénylik ugyan, de a fiatalok nagyon is! Lásd mobiltelefon. Ékes példa, h. ezt már nem az idősebb gen. "adta" (tanította) a fiatalnak, hanem pont fordítva.
@EcoPityu2 жыл бұрын
Érdekes gondolatmenet! Ma is vannak olyan készülékek, amikben űzve van a műanyag, ezek ma is drága és nívós termékek. A műanyag, és a fémhatású műanyag az olcsóság és könnyű sorozatgyárthatóság anyaga. Szeretném hinni, hogy újra teret fog hóditani a minőség, (anyaghasználatban, szolgáltatásban) és az emberek leszoknak a megalomán szemétvásárlásról!
@Mindenhova2 жыл бұрын
@@EcoPityu Melyik részét nem érted? Egyszerűen megéri rossz minőséget gyártani. Két éves ájfon már nem kell csak a szegényebbnek vagy aki dacol a trenddel. A gyerekem két évente cserélgeti őket de csak azért nem évente mert nem vagyok hajlandó megvenni minden évben, neki meg még nincs jövedelme. De nem csak ő ilyen. A mai generáció már ilyen. Mindig új kell mindig más. Még meg sem szokja és már cseréli. Ezért nem is éri meg minőséget gyártani. Sokkal nagyobb az árrés egy gyengébb minőségű terméken még akkor is ha olcsóbb, mert annyival viszont nem olcsóbb mint amennyivel szarabb. Az, h. te mit szeretnél hinni egyre kevésbé lesz fontos. Egyre inkább a perifériára kerülsz, mígnem már senki meg sem hallja amit mondasz. A világ egyszerűen tovább halad. Lehet ezt degradálni, lehet csóválni a fejeket, de emlékezz, velünk szembe is ezt csinálták, minden generációnál megvolt ez a téma ez az intrika. És mi lett? Senki nem hallgatott az intő szóra. Mi sem, ők sem, és az utánuk jövők sem fognak.
@EcoPityu2 жыл бұрын
@@Mindenhova így járunk, így járnak, csak sajnálni tudom őket! :)