Talajélet javítás, tápanyag visszapótlás, mulcsozás, komposztálás…

  Рет қаралды 41,861

Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás

Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás

Күн бұрын

Пікірлер
@sitkeiagi
@sitkeiagi 2 жыл бұрын
Nagyon régóta így csinálom, soha nem dobok ki semmit, a nyesedéket a földön hagyom. Tavasszal gyönyörűen benövik a növények!
@viktoriaszabo5034
@viktoriaszabo5034 2 жыл бұрын
Nagyon jó videó volt , sok hasznos információ elhangzott ami segít a kertem gondozásában , köszönöm! :)
@gyulanecsibi7778
@gyulanecsibi7778 2 жыл бұрын
Hálás köszönet a kiváló tanácsért. Nagy tisztelettel....
@artexport3812
@artexport3812 2 жыл бұрын
Nagyon informativ es szorakoztato szimpatikus es elbuvölő koszonet a szinvonalert
@gabriellapetrin6982
@gabriellapetrin6982 Жыл бұрын
Nagyon köszönöm ezt a videót sokat tanulok belole
@gyorgyiczaltik1597
@gyorgyiczaltik1597 2 жыл бұрын
Szia! Nagyon sokat tanulok a videókból és szeretem azt a hozzáértést ahogyan a kertről beszélsz. Nagyon sok mindenem kiéget az idén nyáron,- most próbálom kivenni azokat az ötleteket a videóidból amiket esetleg tudnék hasznosítani,köszönöm szépen!
@vinklerzsuzsi
@vinklerzsuzsi 2 жыл бұрын
Érdeklődöm, hogy levéltrágyát honnan lehet rendelni. A kereső erre folyékony dolgokat ajánl. :-)
@laurapataky6011
@laurapataky6011 2 жыл бұрын
Kedves Miklós! Köszönjük, hogy ennyi mindenre megtanít bennünket! Olyan kérdésem lenne, hogy van -e kifejezetten olyan könyv, amit a fent elhangzottakhoz kapcsolódóan ajánl? Ugyanis túl sok kérdésem van, Önt pedig nem traktálnám velük. Őry Barnabás könyve kiterjed erre részletesen például? Előre is köszönöm!
@anikopodoba1561
@anikopodoba1561 5 ай бұрын
Kedves Miklós! A marhatrágya granulátumot csak tavasszal lehet használni, vagy egy nyári kiszórás is jó lehet egy kezdő kertnél? Köszönöm! 🙂
@gaborjilling1754
@gaborjilling1754 2 жыл бұрын
Egy kis finomítás. A tápanyag a földben van, sajnos olyan formában amit a növények nem tudnak felszívni.A lebontást a mikroorganizmusok végzik. Sok szén tartalmú(száraz növényi részek) anyaghoz nitrogént(zöld növényi részek) kell adni, mert a lebontó mikroorganizmusoknak ez is kell. Javaslom a Greenman termékeket.
@atikovacs7085
@atikovacs7085 2 жыл бұрын
4. kávézacc! A legjobb talajjavító, tele van tápanyagokkal és imádják a giliszták. NEM savanyítja a földet! Hülyeségeket írnak, semleges a PH-ja! Bemérve, kimérve...
@viktoriaszabo5034
@viktoriaszabo5034 2 жыл бұрын
Tényleg nem savanyít a talajon ? Eddig mindenhol csak ezt hallottam .
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
@@viktoriaszabo5034 és ha savanyít akkor mi van:?:)
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
én is teszem ki mindet
@arankahalmi5006
@arankahalmi5006 2 жыл бұрын
Szia :-) nagyon tetszik a videó sorozat, Szabad-e megkérdezni, hogy mekkora kertet gondozol? Nekünk 1600 m²-es, nemrég telepítettünk teljesen új gyümölcsfákat. Nem használtam még soha vegyszert, nem is szeretnék. Nemrég ajánlott egy bácsi nekem egy készítményt, egy fehér por. Nem tudom hogy mi az, ilyen Granulátum féle, amit fel kell oldani vízben, és állítólag nagyon szép lesz tőle a termés. Nem tudom mert nagyon tapasztalatlan vagyok, és nem is találok semmiféle írást, majd megkérdezem tőle még egyszer a nevét, azt mondta, hogy ez egy biológiailag lebomló bio trágya. Mi marha granulátumot vettünk ezt szoktuk időnként szórogatni a földre. Nem tudom mennyit kell belőle kiszórni, mert nem volt a zsákon tájékoztató. Szeretnék mikorhéza gombát is vásárolni, és kijuttatni a talajba, de nem tudom, hogy ha már elültettük a gyümölcsfákat, akkor lehet-e? Sok sok kérdésem van, mert szeretném a talaj életet teljesen följavítani. Van egy hatalmas óriási komposztáló az udvarunkban, mindenféle zöld hulladékkal teli, de nincsenek állataink. Így nem tudok mély almos mulcsolást végezni, mivel nincsen mélyalmozásból származó trágya. Köszönöm, ha válaszolsz vagy adsz tanácsot a buta kérdéseimre. :-)
@Eedriennpliz
@Eedriennpliz 2 жыл бұрын
Jó lenne egy videó a konkrét gyepápolásról, felturbózásról a tavasszal. Nekünk októbertől van kertes házunk, gyeppel, és a szülők tanácsára pár hete kiszórtam pétisóval, de a videóidat látva nem vagyok biztos benne, hogy hosszú távon ez jó ötlet lesz. Viszont mivel még sose volt kertünk nem merek hozzá se kezdeni h mást tegyek ki.
@andusia-aa
@andusia-aa 2 жыл бұрын
Ez engem is érdekelne. Mi múlt évben már azt csináltuk, hogy marhatrágya (és csirketrágya) granulátumot szórtunk ki a fűre, nyáron és ősszel és azt jól belocsoltuk. De nem vagyok biztos benne, hogy ez elég lesz, mert a mi kertünk, amikor 2 éve megvettük, egy kiégett, üres, tarackos, gyomos, homokos terület volt. Küzdünk azzal, hogy talajélet képződjön, de a füves rész még nem igazán van rendben. A fűre meg nem tehetünk komposztot, ezért én is érdeklődnék, hogy a füves területedet hogy kezeled. Köszi a videódat, nagyon hasznos tanácsokat adtál!
@matelederer2660
@matelederer2660 2 жыл бұрын
helló, rengeteget találsz a yt-on, de készülj fel, hogy virágokat nevelni sokkal egyszerűbb, mint szép gyepet :) a trágyázás mellett szellőztetni és megfelelően öntözni is szükséges, ez egy külön szakma. DCM organikus trágyákat használok, nagyon jók: vital green tavasszal és nyáron, grass care ősszel. Néhány hetente érdemes permetezni prohuminnal, amalgerollal, egyéb bio algakivonattal, ahogy Miklós is teszi. üdv.
@Eedriennpliz
@Eedriennpliz 2 жыл бұрын
@@matelederer2660 köszönöm, felírtam a tippeket, nem veszünk több pétisót 😅
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
most készítem a viodeót, és nem nehéz ez annyira :) műtrágya nélkül is csodás lesz a gyeped. Jövő héten töltöm is fel.
@andusia-aa
@andusia-aa 2 жыл бұрын
A huminsavról érdeklődnék, találtam egy árban megfelelőt 30 kg-os kiszerelésben (humin force), granulátum, ezt mennyire kell bedolgozni? 1500 négyzetméteres kert esetében heteim mennének rá, ha be is kellene forgatnom. Szerinted elég megszórnom vele a gyepfelületet, a bokrok/fák tövét, virágágyások felszínét? Esetleg ha nem titok, te mit használsz és mit csinálsz vele? Köszi előre is a választ.
@borbelyaniko58
@borbelyaniko58 2 жыл бұрын
Rendszeresen tart kertlátogatásokat a saját kertjébe, ott mond bővebben tanácsokat. Regisztrálj a Facebook oldalára.
@andusia-aa
@andusia-aa 2 жыл бұрын
@@borbelyaniko58 Én az a csodabogár vagyok, aki nincs fent facebookon. És nem tehetem meg, hogy ellátogatok a kertjébe... Szívesen elmennék, talán majd egyszer, de ez nem olyan dolog, hogy az ember fogja magát és ellátogat hozzá (pénz, idő, utazás munka és család mellett...).
@judy57judy
@judy57judy 2 жыл бұрын
Mi a helyzet a talajlako kartevokkel ,amik gyokerragassal karositanak? Koszi,elkepesztok a videok!
@dorottyabarna2039
@dorottyabarna2039 2 жыл бұрын
Köszönöm a sok tanacsot,igyekszem igy tenni de mi a helyzet a dió levéllel?Minden évben nagy gondunk hová tegyük, miközben már évek óta betegek a fák ill. a termések.udvozlettel D.
@gyorgynelipjanszky4222
@gyorgynelipjanszky4222 3 ай бұрын
Kedves Miklós! Kèrdésem,hogy a beteg növényi részek is komposztálhatók?
@martagazso833
@martagazso833 2 жыл бұрын
Már a tavasz végén elnyíló virágokat is lehet így hasznosítani mulcsozásra? Pl: tulipán, nárcisz.
@andreaolahnezavodi2462
@andreaolahnezavodi2462 2 жыл бұрын
Köszönöm a hasznos tippeket. Kérdésem, hogy a levágott pampafüvet is lehet hasznosítani? Pl.magas, vagy dombágyásba? Köszönöm. :)
@dianakulcsarnedr.pinter4236
@dianakulcsarnedr.pinter4236 Жыл бұрын
Szia! A levágott füvet is jó a növények töve köré tenni?
@mateszilvia1783
@mateszilvia1783 2 жыл бұрын
A tél után mi a teendő a megszáradt évelőkkel. Tövig kell ezeket visszavágni vagy meddig? Meghagytam, hogy szárazon díszítsenek, de most elbizonytalanodtam, hogy mi a következő lépés.
@yetitattoo1
@yetitattoo1 2 жыл бұрын
Jó napot kívánok. Nekem homokos talajon van a szőlőm. Ebből kifolyólag elég tápanyagszegény a talaj. Mit tudna ajánlani hogy tudjak ezen javítani? Én arra gondoltam, hogy a 2 méteres sorok között 1 méter szélesen leások egy sávot olyan 40-50cm mélyen, és ágas leveles nyesedékkel, illetve lótrágyával beterítem ősszel, és visszaásom. És akkor gondolom a mulcsozás is segítene ha ugyanezt megcsinálom a felszinen is. Válaszát előre is köszönöm. Üdv. Kiss Bálint
@vivienmolnar1577
@vivienmolnar1577 Жыл бұрын
Kedves Miklós! Homokos talajt ugyanígy fel lehet javítani? Vagy arra mit javasol? Köszönöm előre is.
@juliauzun2735
@juliauzun2735 2 жыл бұрын
Nagyon jók a videók.Sokat segít.Én a gyep felületet nem tudom hogy pontosan mivel tápláljam vagy hogyan .Kapható marhatrágya granulátum vagy pedig csak szórjam ki rá a kapható érett marhatrágyát?
@matelederer2660
@matelederer2660 2 жыл бұрын
helló, van sok cikk róla a neten, és a yt-on is találsz tematikus csatornákat. Lehet kapni organikus gyeptrágyát, nyáron nitrogénban gazdagot kell használni, kivéve kánikula, illetve ősz, amikor káliumosat. tavasszal-ősszel szellőztetni kell, rögtön utána felülvetni és/vagy felülszórni spec gyepfölddel - ami tőzeg, homok és föld keveréke. + megfelelő öntözés és Miklós által is említett bio levek, huminsav, algakivonat, stb. sok sikert
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
jövő héten jön a gyepápolás videó
@zsanettzollner9589
@zsanettzollner9589 Жыл бұрын
Szia! Milyen arányban kell keverni a marhatrágyát a huminsavval? Köszönöm
@krisztinaszepesi
@krisztinaszepesi 2 жыл бұрын
Köszönöm a videót, és köszönöm a kérdéseket is ☺, szuper ha majd jön ezekre is válasz! 😀 Kicsit más, és lehet h butaság... De szobanövények földjébe eddig mindig kerültem a kerti komposzt bekeverését. Erről mi a véleményed/véleményetek? És nincs kiegyensúlyozott, hosszú távon jó tapasztalatom a benti táplodatozással sem (ez akkor olyan mint a kertben a műtrágya?)
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
miért kerülöd? tökéletes nekik.
@fv447
@fv447 Жыл бұрын
Szia. A kartonpapíros gyommentesítési technikánál a biológiai uton lebomló talajtakarót is lehet alkalmazni, amit pl dinnye ültetésnél alkalmaznak?
@etelkaszollosi752
@etelkaszollosi752 2 жыл бұрын
Nekem lehet, hogy élet, azaz kertmentő ez a videó. azt szeretném megkérdezni, hogy a kigyomlált nyomnövényeket is a talajon hagyhatom? Gondolom, nem, mert ha már magja van, akkor csak terjesztem a gyomot. Vagy nem? Köszönöm a videót és, ha válaszolsz azt is.
@noradombi9603
@noradombi9603 2 жыл бұрын
Szia, nálunk is agyag van és nem sokara kezdjük a növények telepítéset. Az lenne a kérdésem, hogy a kiasott ültető gödröt (gyümölcsfa, babermeggy, stb) mivel töltsem fel miután bekerult a növény? Termőföld jó? A tetejére mulcs kerül. Köszönöm
@katakiss737
@katakiss737 2 жыл бұрын
Én soha nem merem rajta hagyni a nyesedéket - pedig lenne mit !- mert akkor hogyan kaparom/ lazítom fel az összetömörült kemény talajt tavasszal? Azt nem értem hogyan "dolgozódik " be magától? nem kell beleásni vagy kaparóznii a talajba? Most készülök humin gard-dal bepermetezni a füvet, de a marhatrágya granulátum nem égeti el? vagy be kell kiszórás után nagyon locsolni?
@borbelyaniko58
@borbelyaniko58 2 жыл бұрын
A földben élő hasznos paránylények, mikroorganizmusok, giliszták feldolgozzák. A giliszta feljön éjjel és lehúzza, majd megemészti az elszáradt, elhalt növényi részeket, ágacskákat is! A gilisztakaki a legjobb humusz!! Ettől automatikusan lazul a talaj, persze idő kell neki, nem egy év alatt.
@RenataViragneBardos
@RenataViragneBardos Жыл бұрын
Az talajlakó állatok keverik bele. Nekünk nem szabad ásnunk a talajt, kivéve, ha ültetünk. 🙂
@ildikoszilagyinepataki2679
@ildikoszilagyinepataki2679 2 жыл бұрын
Ugyanezt a módszert javaslod, kedves Miklós, a haszonkertben is? Mi a véleményed a fadarálékról mulcsrétegként? Keresem a megoldásokat, mert az én füves kertemben nincs semmi pár fiatal gyümölcsfán és tuján kívül. Nincs mivel mulcsoljak a fűnyesedéken kívül.
@erzsebettoth8795
@erzsebettoth8795 2 жыл бұрын
Szia, melyik marha trágya és humusz granulátumot ajánlod? ...vagy ennek nincs jelentősége, teljesen márkafüggetlen"...Köszönöm a videót!
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
mind jó ha nincs benne egyéb mesterséges adalékanyag
@Rom512Marduk
@Rom512Marduk 2 жыл бұрын
Szia! Mulcsolás előtt hogy készíted elő a talajt, hogy ne gyomosodjon a takarás után? Köszi előre is a választ! :)
@monikalenart3457
@monikalenart3457 2 жыл бұрын
Azt szeretném kérdezni, hogy fürészport javaslod-e? Illetve ha a virágos ágyásra szórom akkor vajon ki tudnak bújni alóla a növények? Köszönöm 😇
@egykerteszkertjekertapolas6280
@egykerteszkertjekertapolas6280 2 жыл бұрын
Mehet. De jobb a sokféle told nyesedek. Abban van a sok tápanyag.
@monikalenart3457
@monikalenart3457 2 жыл бұрын
@@egykerteszkertjekertapolas6280 igen, tudom, de valahol el kell kezdenem 😇 nekem sok visszavágott ágacskám még nincs, viszont fagallyazásbol van ág, amit az ágvágó kis darabkákra aprít, hasonlít a fürészoporra csak nagyobb, ezért gondoltam arra kezdésként. Köszönöm a megerősítést 😇
@orsikorpaczyne5045
@orsikorpaczyne5045 2 жыл бұрын
Tülevelet lehet mulcsozásra használni?
@borbelyaniko58
@borbelyaniko58 2 жыл бұрын
Lehet, de csak oda, ami a savanyú talajt szereti. Pl. a Hortenzia, magnólia,...
@danieltyerjanszki6259
@danieltyerjanszki6259 2 жыл бұрын
Ez a sok komposzt kijuttatás nem emeli meg az ágyások szintjét? Azt szeretném elkerülni, hogy a járda alacsonyabban legyen mint a környező gyep/ágyás.
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
nem, egy év alatt teljesen bedolgozódik a talajba, "eltűnik"
@ivettpatacsi
@ivettpatacsi 2 жыл бұрын
Diofa levéllel is lehet mulcsozni?kôszônôm a választ ☺️
@andusia-aa
@andusia-aa 2 жыл бұрын
Én úgy tudom, tilos vele. Lehet külön gyűjteni, és két év után jó minőségű komposzt lesz belőle, azt utána már be lehet forgatni, de addig tilos, mert olyan vegyület van benne, ami mérgező és gátolja a növekedést.
@borbelyaniko58
@borbelyaniko58 2 жыл бұрын
@@andusia-aa Nem mérgező. Csíraölő hatású juglon van a diófa levélben.
@kovacserzsebet1187
@kovacserzsebet1187 2 жыл бұрын
A kertet nem ásod ?
@egykerteszkertjekertapolas6280
@egykerteszkertjekertapolas6280 2 жыл бұрын
Dehogy:) millionyi hagyma van meg több ezer niveny. Itt nincs ásás. Kapálás.
@kriszti8872
@kriszti8872 2 жыл бұрын
@@egykerteszkertjekertapolas6280 Hello, akkor a marhatrágya granulátumot is csak a talaj felszínre kell szórni? Nem kell beásni? Előre is köszönöm a választ! Üdv Kriszta
@szimszim5677
@szimszim5677 2 жыл бұрын
@@egykerteszkertjekertapolas6280 Az én új kertemben még csak gaz van. Hogyan kezdjem? Elsőként nem lenne jó mégis felásni? Sok a tarack. Köszi.
@kolidave
@kolidave 2 жыл бұрын
Szia! Egy kérdésem lenne: Az mondod, hogy jót tesz a mulcs az ágyásban, amivel én is egyetértek. Van olyan viszont, hogy túl vastagon már árt? Azért kérdezem, mivel én egy tölgyfaerdő mellet élek. Egy egy őszi videót kapcsán azt láttam, hogy csak befújod a levelet az ágyásokban, viszont nálam van olyan hely ahol most 10cm vastagon áll. Szedjek le belőle?
@miklosszomoru9475
@miklosszomoru9475 2 жыл бұрын
a túl vastag azert természetesne nem jó, persze attól függ mi van alatta. Ha túl vastag és vízes be tud azért rothadni, levegőtlenül...de a 8-10 cm az nem sok:)
@jabrahamson2936
@jabrahamson2936 2 жыл бұрын
Engem is az èrdekelne hogy ez hogy néz ki a gyakorlatban a gyepen.
@feheriudita7508
@feheriudita7508 2 жыл бұрын
0
@esterarimoci595
@esterarimoci595 2 жыл бұрын
Szia.vertikutacio es utanvetes.kozben-vele vagy valamikor kesobb johet a humin? Koszi a választ
Komposzthagyó mulcsozás, talajélet javítás
18:01
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 68 М.
Bioforradalom - Borbás Marcsi interjú 1
2:20
BioAktív
Рет қаралды 261
The evil clown plays a prank on the angel
00:39
超人夫妇
Рет қаралды 53 МЛН
SiVa kert nagyobb projektek 2021- 2024
2:49
Si Va kertje
Рет қаралды 91
Kertépítés sorozat 1. Rész (a talaj javítása, talajélet élénkítés)
11:45
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 43 М.
Kertépítés sorozat 2. rész. A gyommentesítés
20:07
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 65 М.
Komposzt, mulcs, talajjavítás…
11:42
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 17 М.
A forgatásos komposztálás módszere és eredményei
30:52
AgroFutura Live
Рет қаралды 861
Mit mikor lehet ültetni, átültetni?
13:55
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 31 М.
Évelő-ágyás tunning Szomoru Miklóssal | kert TV
15:37
KertTV - McMenemy Márkkal
Рет қаралды 79 М.
Tavaszi gyepindítás (bio módszerekkel)
12:40
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 39 М.
Ökotudatos kerttervezés lépései, ajánlott növényei
1:29:30
Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár
Рет қаралды 51 М.
Örökzöldek amiket ajánlok ültetni a kertekbe
15:20
Egy Kertész Kertje Pilisszentkereszten:Kertápolás
Рет қаралды 54 М.