@@d3meeples teljesen. Bárcsak lenne kivel játszanom 😂
@NorbertSági-i2m Жыл бұрын
Szia!A legutolsó csata utan a sárga nem kapott volna még egy győzelmi pontot?ott járt volna neki még egy intrika kártya jutalomként, es azzal pont meglett volna 3 db intrika kártyája, ami egy pontot ért volna a sárgának.
@d3meeples Жыл бұрын
Szia! De, könnyen lehet, hogy igazad van, régen játszottam egyedül ezzel a játékkal, most beletekerve, simán azt mondom, hogy még egy pont járt volna neki. :)
@jozsefkocsis61427 ай бұрын
Szia! Szeretnek befektetni a Dune vilagaba, mit javasoltok, mely reszeket vegyem meg? Melyik tarsas kombo hozna a legnagyobb elmenyt, Dune rajongokent? Hozzateszem, hogy meg egyik sincs meg! Valaszokat elore is koszonom! Korabbi Dune Imperium a Ix felemelkedese kieggel vagy az uj Dune Imperium Felkeles a Ix felemelkedes kieggel a jobb megoldas? Tervezem beszerezni a Deluxe upgrade kieg. is!
@d3meeples6 ай бұрын
Szia! Van fent "szerintem" videó a Dune Imperium Uprisingról a csatornán, ott emlékeim szerint kitérek erre a kérdésre is.
@666gabor2 жыл бұрын
Szuper videó volt, köszönjük :)
@harangigyula31342 жыл бұрын
Ajánlom a solo játékhoz az applikáció használatát, sajnos a Dune: Imperium Companion App nem tartalmazza a piac frissítést, azt én dobókockával szoktam megoldani, de van egy olyan app amiben az is benne van. A játék jó, a solo verzió is élvezetes, szoktam is vele játszani mert nagyon jó ötletek vannak benne, de sajnos a deck builder részét szerintem nagyon elrontották. Nincs sok lehetőség a gyenge lapok kiszórására ami kritikus lenne, nagyon fájó amikor egy keverés után a játék vége fele, csak használhatatlan basic lapok jönnek fel. Nem kezeli a játék azt a hibát sem, hogy sokszor az utolsó 2 körben vásárolt lapokat sajnos már az ember egyszer sem tudja felhasználni mert nem jönnek elő(kivétel az a néhány nagyon drága lap ami megszerzési bónuszt add). Mivel 7 fajta területre mehetünk, nagyon random tud lenni az hogy mit tudunk a körünkben csinálni, hiába látjuk mit kellene tennünk ha nincs olyan kártyánk amivel oda tudnánk menni. Ez soloban egyébként kevésbé volt zavaró mint amikor többen játszottunk, ott jobban tudott fájni amikor tudom hogy nyerhetném meg de nem jönn hozzá lap. úgy gondolom az Arnak ezeket a hibákat sikeresen orvosolta, mind az ereklyékkel, mind azzal hogy nem a teljes paklit keverjük újra. Számomra azért fájóak ezek a hibák mert így ez egy jó játék lett, holott zseniális játék is lehetett volna. Így is ajánlom kipróbálásra, mert jó játék, de ezek miatt a hibák miatt bennem mindig hiányérzet van.
@d3meeples2 жыл бұрын
A hivatalos DireWolf app tudja a kártyafrissítést, de nem akartam felvételen appot használni, mert nem akartam azt sugallni, hogy kell hozzá mobil, tudom, hogy sokan idegenkednek tőle, és hát tényleg remek így csak kártyákkal. Elrontották? Azt azért nem hinném. :) De azt elfogadom, hogy nem mindenkinek jön be. Most már egészen sok játszmán vagyok túl, és sohasem volt ebből gond. Hogy van olyan helyzet, amikor jó lenne valamilyen ikon, de pont nincs? Hát olyan van, a fenti felvételen is előfordul, de használhatatlan kéz, kör nincs. Ha valakit zavar, hogy nem tehet meg bármit a körében, annak ez valóban nem való. Pl. A Nyugati Királyság Építőmestereiben nincs ilyen gond, lerakod ahova akarod a munkásodat, nagyon kevés korlátozás van benne. Szóval szerintem nem a játék a hibás, hanem az az elvárás, hogy mindig legyen olyan lapom, amilyen kell. Számos módon lehet befolyásolni a pakli összetételét, illetve sok kártyahúzási lehetőség van, de tény, hogy tenni kell ezért, nem automatikus. Nekem ez tetszik. A játék végén meg nem muszáj vásárolni. Ha van azonnali jutalmat adó kártya, azt megérheti megvenni, ha nincs, nem kötelező vásárolni. Arnakkal egészen sokat játszottam, de számomra sokkal kevésbé érdekes játék, mint a Dűne Impérium, és úgy érzem, hogy az utóbbiban izgalmasabbak, szerteágazóbbak a döntési helyzetek, a játékosok közötti interakció.
@harangigyula31342 жыл бұрын
@@d3meeples Amiket leírtam azok nagy része több személyes játéknál jött inkább ki, ahol mivel egy versenyjáték, igen fájó lehet egy egy ilyen dolgon elcsúszni. Soloban én is elég sokat játszottam már vele és élvezem is, de azt fentartom hogy a deck builder részen szerintem kellett volna még javítani. Az hogy lapot vásárolni nem muszály, technikailag igaz, de nyilván erősebb lapok nélkül esély nem sok van a győzelemre. Én úgy érzem hogy ezeken a részeken bőven lett volna még lehetőség arra hogy a játék erősebb legyen, sőt igazi klasszikus, mert pl a harc és a sávokon való verseny nagyon jól megvan oldva, egyszerű, elegáns mégis feszült, de ez így számomra csak egy nagyon jó játék.
@d3meeples2 жыл бұрын
De nem csúszol el egy-egy ilyen dolgon. Ez egy érzelmi kirohanás ilyenkor. :) Hogy a vágyam, hogy most azonnal ezt meg akarom csinálni, a játék meg nem teszi lehetővé. A játékokat egészében kell nézni, nem egy-egy kört, akciót kiragadva. Ha neked a játék egészét tekintve az az élményed, hogy túl sokszor történik olyasmi, ami nem tetszik, és emiatt nem élvezed a játékot, akkor nem érdemes játszanod a játékkal. Ez mindegyik játékra igaz. Ha valaki a teljes játékot tekintve egyetlen mozzanatra kihegyezve kritizálja a rendszert (mert mondjuk ha ilyen kártyája van, megnyeri, ha meg olyan, akkor nem), akkor felmerül, hogy a játék többi igen nagy hányadában a többi akciójával mit kezdett, és azokat hogyan értékeli, azok elég hatékonyak voltak-e, stb. Szóval totál értem, hogy valakit ez zavar, de ez a játéknak egy fontos jellemzője, nem pedig hibája. Amúgy bár e felvételezés során szólót vettem fel, több játszmám volt több fős, mint egyszemélyes, játszottam négyesben is, kettesben is, szóval egyáltalán nem kizárólag egyszemélyes aspektusból nyilatkozom. :) Egyébként az ilyen klasszikusabb működésű pakliépítős játékokban pont fontos, hogy mennyi és milyen kártyával bővíted a paklidat, és néha meg kell állni, hogy bár megtehetnéd, mégsem veszel új kártyát. Pont azért, hogy utána ne legyen arra panasz, hogy nem kerül elő az a néhány kártya, amit szívesen látnál gyakran újra és újra.
@bahonmm2 жыл бұрын
A pakliépítés furcsaságára egy szerintebb jobb megoldást használó remek játékra világítanék rá, a Rokokóra. Szerintem abban tényleg zseniálisan oldották meg. Amúgy hasonló hozzászólást akartam írni, mint amit te tettél. :)
@d3meeples2 жыл бұрын
@@bahonmm bár szerintem nem kell “megjavítani” azt, ami nem romlott el, de bátran játssza mindenki úgy, ahogy szeretné, senki sem fogja megtiltani, hogy máshonnan átemelt ötleteket alkalmazzanak a játékosok. :) Én a magam részéről abszolút élvezem így, ahogy a tervező megálmodta, és lehet, hogy naiv vagyok, de úgy vagyok vele, hogy nem azért ilyen a játék rendszere, mert kényszerből erre futotta, hanem, mert így látták jónak. Ma kipróbaltuk a kieget is, nagyon király lett az is.
@batorizsolt93682 жыл бұрын
Amikor egy kártya úgy hivatkozik, hogy "ha van másik kijátszott Bene Gesserit kártyád..." ezt a játék miként érti? Csak az adott körre vonatkozóan, vagy amit esetleg korábbi körökben a dobópakliba került (mert elvileg azokat ugye korábban már kijátszottam) Tehát ilyenkor a kártya hatása csak az adott körben kijátszott kártyáknál érvényesül, vagy beleszámolódhat a korábban használt kártya/kártyák is?
@d3meeples2 жыл бұрын
Valahol benne van a szabálykönyvben, hogy mi számít kijátszott kártyának, de alapvetően csak az adott körre vonatkozik, a dobópaklira nem.
@davidszalay782611 ай бұрын
Szia. Az lenne a kérdésem hogy a térhajlítás kártyánál kötelezően végre kell hajtani ami az ügynöksávban szerepel? Illetve ez igaz más kártyákra is?
@d3meeples11 ай бұрын
Szia! Ha a hatásnak van költsége, akkor eldöntheted, hogy végrehajtod-e, azaz kifizeted-e a költséget, ilyenkor tehát nem kötelező. Egyébként igen.
@davidszalay782611 ай бұрын
@@d3meeples akkor a kártya elpusztítását költségnek érzem:D Köszönöm a választ
@d3meeples11 ай бұрын
Igen, ha magára a kijátszott kártyára vonatkozik, akkor az kötelező.
@ivi9592 жыл бұрын
Köszi a bemutatót! Ha jól értettem akkor intrika kártyánál nincs kéz limit. Így viszont elvileg egy csomót össze lehet gyűjteni ami aztán túlzottan (izlés kérdése) kiszámíthatatlanná teszi a játékot. Bár szerintem ennek a játéknak ez pont jól áll, hiszen egy ilyen világban nem lehet mindig tudni ki milyen összeesküvést sző a háttérben. Viszont nem lenne érdekesebb bevezetni kézlimitet? Pl 3 kártya max. És ha intrika kártyát húzok a limiten felül akkor bármelyiket eldobhatom, vagyis cserélhetem a kártyákat, de a limitet tartom. Érdekes döntés lehet, hogy tartogatok mondjuk a játék eleje óta egy játék végén pontot adó kártyát, vagy esetleg inkább eldobom egy limiten felett húzott csatát támogató intrika kártyáért stb. Ez így adna plusz döntési lehetőséget, és a kevesebb játékosok által kézben tartott intrika miatt talán a kiszámíthatatlanságát is csökkentené a játéknak, kevesebb lap nem kijátszása miatt blöffölni is izgalmasabb ha kevesebb lap van mindenki kezében. Mit gondolsz erről?
@d3meeples2 жыл бұрын
A kb. 3 kártyás limitet jól érzed, ugyanis több fős játék esetén azon a Bene Gesserit helyszínen, ahol egy intrikakártyához lehet jutni, az is szerepel, hogy minden olyan játékostól elveszel egy véletlenszerűen választott intrikakártyát, akinek legalább 4 intrikakártyája van. Szóval több fős játék esetén nem nagyon fogsz sokat felhalmozni, mert akkor a többiek elveszegetik tőled a kártyákat. Egyszemélyes játékban meg nem annyira zavarja a riválisokat, hogy sok intrikakártyát halmozok fel, ők csak csinálják a saját dolgukat. :P
@hunorheim27662 жыл бұрын
Jól érzed, de ez szerintem nem áll jól a játéknak. Az intrikakártyák érdekes csavarja a játéknak, de a kellemes kiszámíthatatlanság mellett jelentős szerencsefaktort csempésznek a játékba, mert egy-egy intrikakártya nagyon erős tud lenni bizonyos szituációkban és nagyon nem mindegy, hogy kihez és mikor kerül egy-egy kártya. Amikor a teljes fordulód arra használod, hogy összeszedj annyi egységet, amivel megnyered a csatát, de az ellenfeled egy szerencsés intrikakártya húzással megelőz az úgy fájdalmas tud lenni. A héten játszottunk pár partit, az egyik játékban 5 pontos előnnyel nyert az egyik játékos, ebből 4 pontot intrikakártyákból hozott össze. Volt egy kupac pénze, erre pontosan felhúzta azt a kártyát, ami pénzért 1 pontot ad, a következő fordulóban nem volt elég egysége, elbukta volna a csatát, erre felhúzott egy +4 erőt biztosító intrikakártyát, amivel nyert és megszerzett +1 pontot stb. 2 forduló alatt 2 pontot szerzett egy-egy szerencsés laphúzással. Egy mindössze 10 pontig tartó játékban pedig ezek sokat jelentenek a végelszámolásnál.
@ivi9592 жыл бұрын
@@hunorheim2766 Mondjuk abból a 7 pénzért 1 pontot kártyából egy van, plusz ha jól emlékszem abból a nagyon tápos harc kártyából is, kicsi az esély, hogy valaki pont kihúzza mind a kettőt... nálunk több játék után az intrika kártyák inkább csak azt jelentették, hogy 1-2 pont előnnyel még nem lehetünk biztosak. Adott egy kis izgalmat. Viszont bevezettük a kézlimitet. 3 intrikakártya, így kevésbé tudtak ülni a játékosok a kártyákon. A kártyelhúzós helyszínnél pedig akinek 3 volt a kezében attól lehetett húzni kézlimitig, azon felül pedig eldobatni. Itt vált el a játék mert játszottunk úgy is, hogy ha limit felett húztunk akkor megnéztük majd bármelyiket eldobhattuk a limitig, de volt egy olyan, hogy ha húzhattunk, de limiten voltunk, akkor helyette valakivel eldobattunk kártyát. Igazából mindegyik jól működött és nem lett akkora káósz mint amikor nem volt limitálva a sztori. De még az is lehe ha van 1-2 táposabb kártya azt egyszerűen kivesszük a játékból, de egyelőre em láttuk ezt szükségesnek...
@hunorheim27662 жыл бұрын
@@ivi959 abból Egy, de van 4 fűszerért 1 pontot adó, illetve olyan is, ahol 3 befolyás sávon kell megtenned lépéseket és azért is kapsz 1 pontot. Na, emberünk a játék folyamán szerencsésen mind a 3-at felhúzta a pakliból, és különösebb erőfeszítés nélkül szerzett ezzel 3 pontot, a 4-et azzal húzta be, hogy felhúzta azt a kártyát, ami +4 erőt ad a harcban, így a kritikus, pontért vívott csatában nem tudtunk utolérni őt. A végeredmény 10/5/5 lett, esélyünk nem volt utolérni őt a szerencsés laphúzásai miatt (ez a játék másik problémája...hogy a vége időnként elég lapos tud lenni, ha valaki meglépett, 2-3 fordulóval a vége előtt tudtuk, hogy esélyünk nincs már behozni őt, de ez már más téma, nem kapcsolódik a szerencséhez). Nem állítom, hogy ez mindig így fog történni, de jelen van a játékban ilyen téren az ingadozó szerencse, ettől függetlenül ez egy jó játék, csak számolni kell ezzel.
@Biggieboy19822 жыл бұрын
Az ellenfeleknek nem kell költséget fizetni?
@d3meeples2 жыл бұрын
Sajnos nem. :D
@SylHUNG2 жыл бұрын
Nagy a dilemmám, imádom a Dűne világát, vadászom remek egyszemélyes játékokra. Eddig nálam a Víz alatti városok egyszemélyese a favorit. Ahhoz képest ez élményben milyen, ha valaki próbálta?
@d3meeples2 жыл бұрын
Korrekt játék a Víz alatti városok, de nekem nem lett a kedvencem. Igaz, kieget nem próbáltam, azzal lehet, hogy érdekesebb. Játszottam egyedül is, de nekem a Dűne sokkal érdekesebb. Pedig először riasztott, hogy 2 plusz játékost kell “irányítani”, de egészen gördülékeny, jó rendszer. Tegnap kipróbáltuk az Ix kieget, az is nagyon jó, tuti játszom azzal is egyedül. :D
@SylHUNG2 жыл бұрын
@@d3meeples Köszi szépen! Mindenképpen ki fogom próbálni. Egyfősben nálad van etalon? (Mars nem ér :D)
@d3meeples2 жыл бұрын
Most ez a Dűne Impérium eléggé viszi a prímet. :)
@Hiromacu2 жыл бұрын
@@d3meeples Egyet kell értenem! Nagyon szuper egy játék szólóban is. És remekül állítható a nehézség. A Rise of Ix kieg meg hatalmasat dob rajta. Én már nem is játszom nélküle. Eszméletlen mi mindent beleraktak.
@SylHUNG2 жыл бұрын
@@d3meeples Beszereztem, kipróbáltam a szólót, tényleg óriási! Már imádom és mennyi lehetőség van még benne, te jó ég! Kilóra megvett magának.
@tengeritehen2 жыл бұрын
Köszi Feri. Szerintem ez A solo játék.
@d3meeples2 жыл бұрын
Én egy kicsit idegenkedtem tőle először, hogy 2 riválist is "irányítani" kell, de valóban nagyon élvezetes, és bár bele kell rázódni, összességében nem annyira vészes az adminisztrálása az egyszemélyes játéknak. :)
@tengeritehen2 жыл бұрын
@@d3meeples Igen valóban a tanulási fázisban kicsit rémisztő. A kiegészítő még egy magasabb szintre emeli a játékot.
@margitaymelinda58462 жыл бұрын
Hullámos papik a háttérben :)
@d3meeples2 жыл бұрын
Nem a csendes fajták. :D
@istvankovacs27152 жыл бұрын
Látva ezt a gameplayt most elgondolkoztam... eddig nem foglalkoztam e játékkal, mert túl sok negatív kritikát is hallottam róla, a nagy hype mellett, szóval elég szélsőséges véleményeket. Illetve, akinek nem tetszett, inkább az Arnakot ajánlották helyette. Nekem az Arnak első látásra tetszik... de most ez is megtetszett. Szerinted megfér egymás mellett a két játék, vagy szerinted is kiütné egyik a másikat a "nyeregből"?
@d3meeples2 жыл бұрын
Csak amiatt merül fel mindig a párhuzam a két játék között, mert pakliépítés + munkáslehelyezés mechanikapárossal operálnak. Ettől még a két játék szerintem eléggé más. Nyilván ízlés kérdése is, hogy ki melyiket ajánlja inkább, de összességében ha valaki mindkettőt szereti, megférnek egymás mellett. Megvolt nekem az Arnak is, játszottam vele egyedül is, többen is, de én végül eladtam, mert számomra nem volt elég érdekes, változatos. Szépnek szép, az tény. :) Számomra a Dűne Impérium egy sokkal egyedibb játék.