Velmi zajímavý rozhovor. Ovšem na úvahu o budování smysluplné energetiky v této éře, musím podotknout, že v této tzv. demokracii pod šílenstvím modrého praporu s hvězdami, vybudujete akorát tak prd.
@diktvrАй бұрын
když víme co je problém, jak ho řešit tak by bylo fajn ukázat proč není politická vůle ho vyřešit..mají odborníky ale vyšší zájem mají lobbysté a pokoutné pletichy..jiné vysvětlení není
@JiříSmejkal-v5x2 ай бұрын
Bravo, je to přesně tak a už konečně postavme 4 bloky jádra a nechme tanečků.
@tomastvrdy19352 ай бұрын
Euro unijní solidarita, je ideologická utopie.
@huk4646Ай бұрын
Dopyrle, nejvíc mě štve, že tohleto ví každý normálně uvažující člověk už minimálně 10 let a pořád je tady dost velká skupina fanatiků a ideologicky pomýlených lidí, kteří jsou schopni volit to zelené šílenství.
@janvanik89452 ай бұрын
Mluvíte mě z duše. Prostředky z povolenek, tedy naše další zdanění, by měli jít na výstavbu jaderných elektráren, a občasné zdroje ať se staví bez jakékoliv podpory. I bez dotací je tu pro výstavbu, třeba FVE pro ohřev vody v bojleru, dost příležitostí. Takže podíl FVE bude stoupat, jen třeba nebude součástí naší energetiky, ale přímo domácího řešení. V 18:50 se zmiňujete o tom, že tady nejsou plynové elektrárny. Co paroplynová elektrárna Počerady o výkonu 838MW? Je to jenom 28% z těch slibovaných 3GW, ale není to nula.
@miloslavstepnicka99772 ай бұрын
Velice rozumný a srozumitelný rozhovor.... děkuji 👍
@DrLizal2 ай бұрын
Ano.
@tomasdocasny52642 ай бұрын
Ten pán, prostě, zapomněl, prostě, říci, že jádro, prostě, nám EU povolila, prostě, jenom za určitých, prostě, pro nás nevýhodných podmínek.
@bunisable2 ай бұрын
A teď jednu elektrikářskou pro Zbyňka. kzbin.info/www/bejne/bWS4n5JmjaqaiqMsi=-DBt9RM3i0PyiN9n
@stepanfohl87912 ай бұрын
Krasne jak si pan protireci, na jednu stranu trh ma byt bez zasahu at zvitezi ta nejlepsi technologie, na druhou stranu jadro soukromej sektor neumi postavit jadro a je nutne to zadotovat, na jednu stranu blahoreci ekonomicky pragmatizmus USA na druhou stranu je nutne postavit jadro ktere je naprostej ekonomickej propadak (proto to musi delat stat). Prave ze dokud o nasi ekonomicke koncepci budou rozhodovat geronti z doby minule (vsichni ti "experti" a profesori z CVUT) kteri absolutne nemaji vizi a sice vidi ten uspech Ciny a USA ale ani se neobtezujou se podivat jak tu energetiku realne resi, tak se nikam nepohnem. Jako mit jistotu ze ty Dukovany tady budou do 10let a bude to stat X kterej se splati za dalsich 10let (tj za doby meho zivota) tak jsem jednoznacne pro, bohuzel vsechny takhle velky a slozity projekty jsou vzdy zakonite jeden velkej tunel a obrovske riziko do budoucna, dostaveno bude za 30let a splacet se to bude dalsich 30 tak uz tak moc nadsenej nejsem (protoze tusim ze mi deti asi moc nepodekujou)... achjo
@janbures55052 ай бұрын
Je myslím rozdíl mezi dotacemi soukromým osobám a firmám a postavením jaderné elektrárny z veřejných prostředků. V prvním případě dáváte dotaci z veřejných zdrojů jen některým občanům a firmám a jen ti z toho také mají užitek, ale zaplatí to všichni. Kdežto např. u té jaderné elektrárny se to zaplatí z veřejných zdrojů, užitek z toho mají všichni a také to všichni zaplatí. Samozřejmě se to také dá vymyslet i tak, že to bude naprostá tragédie. Např. můžete 90% vyrobené energie po celou dobu životnosti obchodovat na Lipské burze. To po nás chce Evropská komise, aby nám jádro povolila. A co na to naše vláda? Nechme se překvapit, ale zatím se zdá že se jim ten plán líbí...
@janvanik8945Ай бұрын
@@janbures5505 Kapacita vodních elektráren, které by se u nás dali postavit, je 300-400MW. A je to jak u FVE a větrníků, někde vám to nepovolí postavit a někde vás ČEZ nepřipojí z důvodů, že místně bude přeplněno FVE a kapacita sítě nebude stačit pojmout další zdroj. Vodní energie nás prostě nevytrhne. Ale určitě, kde to jde, tam stavět. Oproti FVE je to lepší ekonomická varianta, ale omezená. Hlavně to není občasný zdroj.