Eksploracja dziwnego obiektu w Sadach Górnych

  Рет қаралды 194,760

Wyprawy LEONA

Wyprawy LEONA

Күн бұрын

Sami przyznajcie, że obudowa dosyć dziwaczna, a sam obiekt zlokalizowany w okolicy, gdzie kopalni nie było. Co więc zatem robi tutaj ta sztolnia?
Chciałbyś wesprzeć moje hobby?
Z góry Ci za to dziękuję!
➡️ patronite.pl/w...
Facebook:
➡️ / wyprawyleona
www:
➡️ www.wyprawyleon...
Instagram
➡️ / wyprawy_leona

Пікірлер: 253
@mioszwilczewski3362
@mioszwilczewski3362 4 жыл бұрын
Mimo tego że do grotołaza bardzo mi daleko, to uważam, że prowadzisz bardzo ciekawy kanał. Bardzo merytoryczny, profesjonalny, bez gwiazdorzenia, widać od razu że to twoja pasja. Bardzo miła odskocznia od codzienności internetu
@frycz66
@frycz66 4 жыл бұрын
Fantastyczny gość jesteś!!! Normalnie inteligentny i mądrze dociekliwy!! Super!! Trzymaj się!
@donkichottdonkichott7266
@donkichottdonkichott7266 5 жыл бұрын
Powiem Ci, że nie jestem wielkim fanem takich filmów, ale naprawdę przyjemnie się to ogląda. Łapka w górę i pozdrawiam
@michamm7934
@michamm7934 5 жыл бұрын
Leonie, ta obudowa to tzw. obudowa wyprzedzająca. Natrafiono tam na pogorszone warunki stropowe. Te metalowe czy drewniane podwieszane stropnice na bazie obudowy prostokątnej miały za zadanie podtrzymać jak najszybciej strop i pod nie buduje się kolejne odrzwia obudowy. Strasznie ta obudowa jest kombinowana a siatka na ociosie jest współczesna. Wydaje mi się, że jakaś grupa eksploratorów chciała przejść przez napotkany zawał. Czy stojaki stojaki są stare tego nie widać, możliwe, że strop w trakcie drążenia już był kiepski i dość szybko wyrobisko się zawaliło.
@DonPedro6901
@DonPedro6901 5 жыл бұрын
Dzięki, nie tylko ja zapewne czekałem na to wyjaśnienie.
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Ha! Wiedzislem, że napiszesz :) spotkałem się z tym terminem, ale nie wiedzialem, że tak to wygląda
@michamm7934
@michamm7934 5 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt mua? To miło. Generalnie ta obudowa nie wygląda zbyt książkowo, ale na pewno takie miała zadanie jak wspomniałem. Czy zawał przyszedł w trakcie drążenia i dalsze drążenie zaniechano lub czy były górnik szukał tam węgla tego raczej nie wiem. Tu ewentualnie pomogłyby jakieś dokumenty i określenie wieku tego wyrobiska. Tak czy inaczej ciekawe miejsce, żeby potaplać się w błotku. Pozdro!
@KACPERPLOPOLE
@KACPERPLOPOLE 5 жыл бұрын
Ja się na tym nie znam tz. na obudowach górniczych ale te metalowe "belki" to ceowniki a kratka jak już kolega Michał MM napisał jest współczesna i jest to krata Wema służąca jako wyłożenie podestów i stopni schodów. PS. Leon krótki filmik ale fajny ... tylko Ty nam nie zachoruj po tych Twoich takich wyprawach. Następnym razem woreczki foliowe na nogi albo jakieś nieprzemakalne skarpetki jak są takie. Pozdrawiam. :)
@jarosawpolok9372
@jarosawpolok9372 5 жыл бұрын
Tak jak poprzednik napisał. Osobiście w dzisiejszych czasach obudowy ŁP profil V i wykorzystania kombajnów chodnikowych czy technik strzałowych z wiertnicą samojezdną ładowarką itd troszkę inaczej wykonuje się obudowę wyprzedzającą, ale ogólnie zasada podstawowa ta sama podtrzymać strop przed obudową. Teraz stosuje się żerdzie metalowe nie urabialne lub drewniane lub z włókna szklanego urabialne i wierce się pod kątem gdzie już jest obudowa tak aby weszły pod katem do przodu i zabezpieczyły obrys obudowy przyszłej ( żeby nic dużego nie poleciało). Dodatkowo gdy są bardzo ciężkie warunki podobnie się wiercę i pompą wtłacza klej do górotworu przed przodek do góry w boki i w przód. Dodatkowo jak padnie kombajn itd a jest wyjechany metr buduje sie na szybko prostki na dwóch poprzedzających odrzwiach wystawiając je w przód chodnika i na nie układa się kapy, skręca po czym rozpory następnie nogi i rozpory do nich i gotowy meterek :)
@pelxar1027
@pelxar1027 5 жыл бұрын
Świetny film, brawo za poświęcenie. Teraz porządnie się wygrzać w domciu i do następnego 😀
@kazimierzmarkiel5400
@kazimierzmarkiel5400 3 жыл бұрын
Panie Leonie: sztolnia od wejścia biegnie w strefie utlenionej, to błoto to jest produkt wietrzenia skaleni w klimacie umiarkowanym, minerały użyteczne złoża są utlenione. Ta pierwsza początkowa część sztolni ma regularny kształt kuty ręcznie bez użycia materiałów wybuchowych - a więc jest stara i ciupana za cennymi metalami, których musiało być za mało, aby eksploatację kontynuować. Końcówki tego podziemnego systemu różnią się techniką urabiania i techniką obudowy : wygląda na to, że w sytuacji kryzysowej np w czasie WW2 Niemcy zaczęły się ponownie interesować tutejszym metalem-pewnie dodatkiem stopowym- stąd ta zmiana wyglądu wyrobisk. Pewnie sytuacja w złożu nie uległa zmianie i po krótkim czasie eksploatację wstrzymano ale czy tam ulokowano w czasie wojny jaki depozyt , czy nie- mi nic na ten temat nie wiadomo. Pozdrawiam. Stary
@rafarzepecki8687
@rafarzepecki8687 5 жыл бұрын
Szacun Leon za poświęcenie, pozdrawiam.
@parowozy
@parowozy 5 жыл бұрын
Czy przed wejściem do sztolni czy jakieś innej dziury dajesz komuś znać aby w razie niepowodzenia wiedzieli gdzie Cię szukać?
@mmmmmmmmm6094
@mmmmmmmmm6094 3 жыл бұрын
Powinna być druga osoba na miejscu w gotowości
@Albert-vh9qn
@Albert-vh9qn 5 жыл бұрын
Pochodzę z wioski niedaleko tzn. Wierzchosławice i jestem zaskoczony, ze znalazłeś taki "obiekt" w Sadach Górnych :)
@shustypl
@shustypl 5 жыл бұрын
Okolica znana jest z tego, że było tam kilka małych kopalni węgla. Najbardziej znana jest właśnie tzw. sztolnia wodna między Figlowem (obecnie wchłonięte przez Sady Górne) i Starymi Bogaczowicami, ale też się zawsze zastanawiałem, skąd ona miałaby odprowadzać wodę.
@andrzejnikt8771
@andrzejnikt8771 5 жыл бұрын
Drogi Leonie nie chodż sam po takich sztolniach, filmiki są fajne ,ale do czasu bo coś może pójść nie tak,życia i zdrowia nie przywrócisz.Chodż z Andrzejem co dwóch ,to nie jeden.Pozdrawiam z Jaworzna.Hej
@Z_N_A_K_I
@Z_N_A_K_I 5 жыл бұрын
jestem na nie 😉 zarówno Leon, jak i Andrzej mają tzw.instynkt samozachowawczy i po prostu czuja kiedy "siup do dziury" a kiedy nie ...samemu...😉 pozdrawiam
@Banerled
@Banerled 5 жыл бұрын
Nie sądźmy, że Leon jest na tyle nierozsądny, że nie zostawia informacji gdzie się wyprawia. Wszyscy wierzymy, że nasz Cave Explorer zostawia kilku osobom informacje gdzie polazł ;)
@Z_N_A_K_I
@Z_N_A_K_I 5 жыл бұрын
@@Banerled ...no ja np. tak mam...że wyłażę i nikt nie wie...ale może Leoś i Ędriu mają inaczej ...może opowiedzą...jest może temat na mały/krótki film....hmmm ;)
@WiesawNiewiadomski
@WiesawNiewiadomski 5 жыл бұрын
nigdy nie powienien sam chodzic nawet gdy zostawia wiadomosc
@123321Robson
@123321Robson 5 жыл бұрын
Leon andrzej nikt ma rację co dwie głowy to nie jednia. Szkoda by było żeby ci się coś stało.Szczęść Boże i też pozdrawiam z Jaworzna
@johnybrawo647
@johnybrawo647 5 жыл бұрын
Leonie tak sobie myślę że bardzo ciekawy odcinek byś zrobił jak byś pokazał gdzie można znaleźć jakieś kamienie szlachetne albo jakieś fajne minerały na pewno się nadziałeś. I tak cię podziwiam bo masz sporo szczęścia, bo tyle już zwiedziłeś obiektów o szemranym stanie bezpieczeństwa.
@bloodi6853
@bloodi6853 5 жыл бұрын
Doceniam twoje poświęcenie w tej sztolni! Trzymaj się pozdrawiam. Dobrze sie ogląda twoje filmy zawsze ciekawie pokazane i opowiedziane wysoki poziom 👌
@adamnowak3787
@adamnowak3787 5 жыл бұрын
obok tej sztolni jest następna w tym samym,ogromnym wybraniu i też na jego wschodniej ścianie.Te sztolnie są płytko położone - circa 6m od powierzchni gruntu.Nie widziałem 3-ciej,podobno była dostępna w l. 80' - tak mówili grotołazi.Ta obudowa może się znajdować pod polną,często używaną drogą,trzeba to oszacować.Ale po co to drążono - jakiś obiekt militarny ? Bo użytecznych kopalin tam nie ma,a 6m to można odkrywką...pingi...W pobliżu na południe olbrzymi holender.
@andrzejszymanski5830
@andrzejszymanski5830 5 жыл бұрын
Te podwojne szyny to jak napisal kolega MIchal MM tzw."folgi" na ktorych wieszano "Kapy"i wykladke tymczasowa.Po wybraniu urobku owe "kapy czyli stropnice podbudowywano stojakami a folgi po odstrzeleniu przodka przesuwano do przodu montujac na nich kolejna obudowe tymczasowa .Hajer Andrzej
@konraduszczyk59
@konraduszczyk59 5 жыл бұрын
te klamry nie są przedwojenne - użyto tam prętów żebrowanych do zbrojenia betonu (jeśli dobrze widzę A-III). Pożyczyłem koledze książkę w której mógbym sprawdzić od kiedy była ona walcowana - z pewnością lata powojenne. Niemcy w czasie II WS stosowali jeszcze haki aby zapewnić zakotwienie prętów w betonie. Nie wiem jakie wymiary mają te ceowniki, więc nie jestem w stanie sprawdzić czy to wyrób historyczny. Biorąc pod uwagę stopień skorodowania w tak trudnych warunkach (nie widziałem tam głębokich wżerów, nie mówiąc już o dziurach na wylot), sądzę, że to ceowniki współczesne. Krata widoczna na filmie to krata Wema lub Kozłowicka (jak kto woli), ocynkowana ogniowo - współczesna. Z tego względu pamiętając, że wykorzystano tam współczesne pręty zbrojeniowe i kratę podestową oraz jedynie powierzchowną korozję elementów walcowanych w mojej ocenie jest to obudowa wykonana współcześnie przez eksploratorów z materiałów jakimi dysponowali.
@MIKE-TORN
@MIKE-TORN 3 жыл бұрын
Rył tam jakiś bardziej współczesny kopacz, co natarmosił sprzętu do amatorskiego zabezpieczenia stropu.
@piterron
@piterron 5 жыл бұрын
Aż się muszę napić, bo nogi zmarzły od samego oglądania. Łapa w górę oczywiście.
@urbex4x4pl
@urbex4x4pl 5 жыл бұрын
Film się bardzo spodobał :) pozdrawiam
@Slaski_Sanitariusz
@Slaski_Sanitariusz 5 жыл бұрын
Extra. Kolejny świetny materiał! :). Tak 3maj. Ostrożności. Na wyprawach. Pozdrawiam serdecznie z Katowic i zostawiam łapę! :).
@Raphael18
@Raphael18 5 жыл бұрын
3.Brzeszcze. Pozdro Niesamowite miejsce, to trochę jak podróż w czasie ,do miejsca gdzie ktoś wcześniej drążył chodnik w wiadomym sobie celu. Szkoda,że nie można uzyskać więcej info. O tym miejscu.
@82szegi
@82szegi 5 жыл бұрын
Ta obudowa to obudowa wyprzedzajaca (tymczasowa) w postaci podciagow i szyn lub korytek.Stosuje się ja podczas słabego stropu,na tych podciągach budowana jest obudowa( stropnica )w tym przypadku w postaci drewnianych filarek (belek),a dopiero gdy już mamy strop zabezpieczony przystepujemy do zabudowy obudowy zabezpieczającej ociosy wyrobiska (stojakow ociosowych w tym przypadku tez drewnianych) i siatki ociosowej przed wdarciem się urobku do wewnątrz wyrobiska.Te podciągi ( obudowa tymczasowa) najczęściej sa potem likwidowane po zabezpieczeniu stropu i ociosów lecz w tym przypadku ja pozostawiono dla bezpieczeństwa.Pozdrawiam.
@mareket
@mareket 5 жыл бұрын
Te dwa pręty które tam widać nad obudową przy samym przodku służyły do wzmocnienia słabego stropu . Wierci się otwory do przodu i w nie wkłada się pręty , pręty najczęściej mają po ponad trzy metry , później po odstrzeleniu urobku [ na na przykład jeden metr do przodu ] one na jakiś czas trzymają strop zanim powiesi się stropnicę na tej obudowie tymczasowej o której pisał Wojciech Brauner , i co kilka metrów jeśli jest to koniecznie ponawia się tzw. prętowanie . A te metalowe wiszące podciągi różnie się nazywa zależnie od kopalni , tak ogólnie robiono je z wyprostowanej obudowy typu TH [ kiedyś nazywanej też ŁP ] lub podobnej, a te ceówki mi tu wyglądają dosyć znajomo jakby fragmenty z konstrukcji przenośnika taśmowego to na pewno nie jest zrobione z obudowy typu TH . Czyli zostało tam trochę śladów po typowej górniczej robocie :) )))
@szpitalpsychiatrycznywchor7758
@szpitalpsychiatrycznywchor7758 5 жыл бұрын
@@mareket a tam pierdolisz głupoty
@82szegi
@82szegi 5 жыл бұрын
Te "prety" to tak zwane zerdzie stosuje się je podczas słabych warunków stropowych i ociosowych by ten strop i ociosy zabezpieczyc, polega na wywierceniu po obrysie wyrobiska otworow , w które wkładane sa owe zerdzie. Sa tez zerdzie urabialne z niewielkim otworem w srodku do ,którego wtłaczany jest klej pod ciśnieniem.Ogolnie mowi się na te czynności profilaktyka przodka.Jeszcze wracając do owej obudowy jeżeli warunki stropowe się nie polepsza podciągi przewiesza się ,a szyny lub korytka przesuwa lub przebudowywuje w miare postępu przodka,a gdy warunki stropowe się polepsza obudowa ta jest najczęściej likwidowana.
@mareket
@mareket 5 жыл бұрын
Wojciech Brauner :) )) Pręt to pręt :) ))) Mam za sobą 25 lat górnictwa i to prawdziwego górnictwa a od 11 jestem na emeryturze :) ))))) Na niektórych kopalniach żerdziami nazywają tez wiertła do holmany :) ))) Tylko nie rób mi wykładu co to jest holmana :) ))))) Co do prętów w ociosie to jakoś nie trafiłem na coś takiego w swoich czasach , chociaż nie powiem przy bardzo lichym górotworze byłby to niezły pomysł , tu na filmie raczej była to robota z tego co było pod ręką a ceówki nadal mi wyglądają na elementy konstrukcyjne z trasy przenośnika taśmowego mogło by to być z Mifamy , lub coś co komuś wpadło w ręce kiedy ktoś tam próbował dalej jechać tym chodnikiem . Ale jak ktoś ciekawy co to jest holmana to niech sobie kuknie tu - kzbin.info/www/bejne/pYiulJSjrsmXrJY&version=3&hl=pl_PL
@AktywnaDietetyka
@AktywnaDietetyka 5 жыл бұрын
Łooo 547 lajków i ZERO łapek w dół, czegoś takiego nigdy nie widziałem! Mega Leon, dzięki za to co robisz :)
@krzysztofszela6593
@krzysztofszela6593 5 жыл бұрын
Jeszcze jesień😁 , ale już zimno, miejsce super, pozdro.
@NabozThom
@NabozThom 5 жыл бұрын
Czego tam szukano, co wydobywano lub do czego chciano sie dostac? Sa jakies teorie? Jakie to sa skaly, przy jakich mineralach wystepuja, moze to kogos naprowadzi.. Byles sam, nie boisz sie np ze wszedlbys w strefe jakiegos bezwonnego, niewidocznego gazu? Masz jakies czujniki ze soba? Trzeba uwazac... Pozatym, fajny dokumencik z wyprawy.
@AdrianPOLAND
@AdrianPOLAND 4 жыл бұрын
W życiu bym tam nie wlazł sam 😁 Podziwiam 🖐️
@marzenaprzybylowicz5824
@marzenaprzybylowicz5824 3 жыл бұрын
Ja Ci dam mama nie dopierze! Taki duży chłop sam sobie pierze 😂😂😂
@jacekrutkowski6284
@jacekrutkowski6284 Жыл бұрын
Drugi komentarz w Twoim filmie - wszystko wskazuje na to, że była tam ruda miedzi (nawet o wysokim procencie) Kolor zielono - niebieski na to wskazuje. Obudowa raczej amatorska i dzika. To żółte to piryt, a raczej tlenek siarki.
@zozagran3195
@zozagran3195 5 жыл бұрын
Powietrza zaczyna brakować..a tylko to oglądam..xD
@janan6738
@janan6738 4 жыл бұрын
no qrde, odważny Gość w takie dziury włazić, szacun.
@pawr2858
@pawr2858 5 жыл бұрын
Moja hipoteza jest taka, że mogła być tam prowadzona akcja ratunkowa po zawale. Pozdrawiam.
@tommygun6028
@tommygun6028 5 жыл бұрын
Jak zawsze dobry Filmik Leon 😎👍🤝
@adampaszczyca8334
@adampaszczyca8334 5 жыл бұрын
Zawsze mam radochę, kiedy po początkowych ujęciach rozkminiam gdzie tez jest Leon ;) Tym razem linie WN pokazały lokalizację bezbłędnie ;)
@adampaszczyca8334
@adampaszczyca8334 4 жыл бұрын
@Dawid Kozdroń Nie :D
@sietra
@sietra 5 жыл бұрын
Jak zwykle bardzo ciekawa wyprawa, jednak chyba też jedna z niebezpieczniejszych. Komu jak komu, ale tobie zasad bezpiecznej eksploracji nie trzeba przypominać ;) Nie mogę doczekać się odcinka z pompą w ruchu :) PS: woda nie zdążyła zamarznąć, zanim doszedłeś do domu? ;)
@kazimierzkatanowski7294
@kazimierzkatanowski7294 5 жыл бұрын
W tym miejscu gdzie jest ta dziwna obudowa podejrzewam że jest bity szybik w górę i to właśnie jest zamaskowane . Wszystko wygląda na chodnik wentylacyjny.
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
8 osobom mama nie pierze skarpetek :D
@januszpudelko2006
@januszpudelko2006 5 жыл бұрын
Wyprawy LEONA 27
@grzesiek8146
@grzesiek8146 5 жыл бұрын
Fajne masz filmy Leo..tylko uważaj trochę na siebie.Jesteś młody i zdrowy gość więc zabieraj kolegę ze sobą który ewntualnie pomoże Ci i informuj rodzinę gdzie idziesz.Miło się ogląda twoje filmy ale szanuj zdrowie i życie! Pozdro dla Ciebie👍.Zaznaczaj swoje miejsca wypraw i przekazuj innym aby nie popadły w zapomnienie,jest to taka nasza mała historia i niepisane dzidzictwo narodowe.Szanujmy takie miejsca .
@piotrb-t7989
@piotrb-t7989 4 жыл бұрын
Dziewiąty :)
@williamlight7122
@williamlight7122 5 жыл бұрын
Leon szacun! Like kliknięty :)
@tedemez
@tedemez 5 жыл бұрын
Spoko się ogląda. Pozdrawiam.
@piotrcynin
@piotrcynin 4 жыл бұрын
...tam gdzie ja pracowałem,w ten sposób likwidowano obwał.Czyli wbijano w obwał pręty metalowe,im więcej tym lepiej i centymetr po centymetrze likwidowano obwał szczelnie wypełniając strop i ociosy wykładką.Szyny ,zwane podciągami,przesuwano sukcesywnie lub zostawiano budując następne.....
@mathewbraker9943
@mathewbraker9943 5 жыл бұрын
Mam pytanie czy na niektóre wyprawy wyruszasz sam?jesli tak jak sobie zabezpieczasz ten czas?kto cię pilnuje tudzież kogo powiadamiasz o swoich exploracjach?
@joachimelenador6259
@joachimelenador6259 5 жыл бұрын
Skarpetki z patronaite
@KOLEJ22DrogaPrzygody
@KOLEJ22DrogaPrzygody 5 жыл бұрын
Witam jak zwykle dobry film łapka w górę pozdrawiam
@piotrjuszynski6642
@piotrjuszynski6642 5 жыл бұрын
Pozdrawiam Super szatan z Ciebie . Szacun
@burzowy78
@burzowy78 5 жыл бұрын
Cześć Leon łapka idzie w górę :)
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Dziękuję ;)
@chellios6662
@chellios6662 5 жыл бұрын
Witam a dowiedziałeś się co chciano tam wydobywać;)
@frycz66
@frycz66 4 жыл бұрын
No własnie? Też jestem ciekaw.
@KrystusKrystino-o1m
@KrystusKrystino-o1m 8 ай бұрын
Subik zostawiłam oglądam 😊
@jacekk7109
@jacekk7109 5 жыл бұрын
super pozdrawiam z augustowa
@sajkik2098
@sajkik2098 5 жыл бұрын
Dzisiejsza eksploracja, to sygnał od ducha podziemi za heheszki z Andrzeja, jak moczył jajka. ;)
@czerwi027
@czerwi027 5 жыл бұрын
Tyle razy byłem w tej sztolni z czystej ciekawości. Pozdrawiam z Sadów Górnych
@dominiksiwiec707
@dominiksiwiec707 5 жыл бұрын
Kurcze, a ja mieszkam tu całe życie i nawet o niej nie słyszałem. Jak się do niej dostać?
@czerwi027
@czerwi027 4 жыл бұрын
Dawid Kozdroń Sady Górne
@bogusiarod4091
@bogusiarod4091 3 жыл бұрын
@@dominiksiwiec707 Hej w ktorym miejscu mieszkasz? Od strony Figlowa czy blizej slynnego kiedys Zajazdu?.Pozdrawia byla mieszkanka.
@dominiksiwiec707
@dominiksiwiec707 3 жыл бұрын
@@bogusiarod4091 Bliżej "figlowa", obok budowanego tunelu
@goofyblk
@goofyblk 4 жыл бұрын
Byłem tam dzisiaj, sztolnia nie jest zagrożona przez S3, obok tego obiektu są jedna lub dwie zakopane sztolnie, myślałem, żeby odkopać w wolnym czasie. W niedalekiej odległości na północ są dwie kolejne sztolnie bez obudów górniczych.
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 4 жыл бұрын
Jedną kopalnie trasa ma przeciąć. Zobaczymy, co to befzie
@marcindziadosz738
@marcindziadosz738 3 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt Tzn że wiedziałeś o tej sztolni, którą odkryto podczas drążenia tuneli już wcześniej.
@andrzejm.9294
@andrzejm.9294 5 жыл бұрын
Mam pytanie: Dlaczego wejścia do tych opuszczonych sztolni są takie ciasne czy były wysadzane czy same się zawaliły przecież górnicy nie przeciskali się przez te kiszki
@pomen91
@pomen91 4 жыл бұрын
Działają na nie warunki atmosferyczne (w przeciwieństwie do reszty obiektu) erozja postępuje o wiele szybciej :)
@EE-qt5ec
@EE-qt5ec 5 жыл бұрын
Podziwiam za babranie się w błocie i wodzie w warunkach zimowych mając do dyspozycji ....buty. widać pasję i wytrwałość. pozdrawiam.
@tonitoni5260
@tonitoni5260 11 ай бұрын
No to jak budować trasy na wyrobiskach..
@camizet8696
@camizet8696 4 жыл бұрын
Odważny typ z Ciebie 👍👍👍z fartem
@tomekZIET
@tomekZIET 5 жыл бұрын
super filmik . pozdro z Londynu .
@tomdublin8701
@tomdublin8701 5 жыл бұрын
Leon super film aby tak dalej pozdro sedeczne
@simer20
@simer20 5 жыл бұрын
byłes juz kiedys na pograniczu Bytomia i Tarnowskich góry w kopalni odkrywkowej?
@mari1899
@mari1899 4 жыл бұрын
Czy po budowie S3 odwiedzałeś to miejsce? Jak ono teraz wygląda? Co wydobywano w tej sztolni??
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 4 жыл бұрын
Hmmm bo w sumie nie! Muszę to sprawdzić :)
@karolparkita3572
@karolparkita3572 4 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt jestem jednym z geologów pracujących przy projektowaniu S3 w tamtym odcinku. Budowa jeszcze nie ruszyła ;) W sumie to nie wiedziałem że tam jest jakaś sztolnia. To może być cenna informacja dla inżynierów projektujących tunel TS26 dla s3. Dasz koordynaty na tę sztolnię?
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 4 жыл бұрын
@@karolparkita3572 wyprawyleona@wp.pl
@marlon07107823
@marlon07107823 5 жыл бұрын
piękne ślady niedźwiedzia...tuż po : "a tu ślady po wiertle..."
@pawe534
@pawe534 5 жыл бұрын
Jest jeszcze jedna sztolnia w sadach górnych nigdzie nie opisana :) i bardzo Ciekawa.... Mieszkaniec sadów :)
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Ja tylko słyszałem o tej i o jednej w Figlowie
@pawe534
@pawe534 5 жыл бұрын
między sadami górnymi a wronami jest 2 sztolnia :-) a nie daleko tej sztolni jest rujna starego poniemieckiego domu. Po wojnie mieszkali tam niemcy i ponoć czegoś pilnowali ...... a dom stał z dala od zabudowań schowany tak jak by w lesie ......
@zozagran3195
@zozagran3195 5 жыл бұрын
@@pawe534 niesamowite historie!
@bogusiarod4091
@bogusiarod4091 3 жыл бұрын
Urodzilam sie w SADACH i mieszkalam tam 35 lat.W tamtych czasach nic nie bylo slychac o sztolniach
@MarGarage
@MarGarage 5 жыл бұрын
Swietny film a ta krata wyglada bardzo nowoczesnie mysle ze ktos kto udraznial tak ja tam przywlokl i zablokowal tak zesypywanie tego materialu
@Viki_bw
@Viki_bw 4 жыл бұрын
Mega materiał
@szulcykcsm8473
@szulcykcsm8473 5 жыл бұрын
U Ciebie już śnieg? ;) u mnie nawet jeden płatek jeszcze nie spadł ;P
@lewylew9485
@lewylew9485 5 жыл бұрын
,, fajny film , ale zimno mnie przeszło o tej porze wchodzić do wody 😂😂
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Woda nie była zimna :)
@ReniaiBercikwVanie
@ReniaiBercikwVanie 5 жыл бұрын
Ja to cię podziwiam ;)
@MichalPrzyb723
@MichalPrzyb723 5 жыл бұрын
Leon kocham Cię słuchać i na Ciebie patrzeć . :*
@marekkicka4887
@marekkicka4887 5 жыл бұрын
widać że w tym miejscu strop był luźny i się po prostu sypał więc zabudowywano go drewnem a następni wzmocniono metalowymi stropnicami . Obudowa kasztowa ;)
@AloneWalker
@AloneWalker 3 жыл бұрын
Spokojnie nie zrównamy jej z ziemią ;) dzisiaj byliśmy w ramach pracy w środku
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 3 жыл бұрын
Czyli jednak jej nie zabezpieczyli :)
@AloneWalker
@AloneWalker 3 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt Nie, nie zachodzi taka potrzeba. Ale zastanawialiśmy się co w niej wydobywano, wiesz już może?
@Kris72
@Kris72 5 жыл бұрын
Drugi , pozdro z Irlandii !!!
@URBEXprojekt
@URBEXprojekt 5 жыл бұрын
Od nas wielka łapa w górę :)
@daniellaskowski2784
@daniellaskowski2784 5 жыл бұрын
Pozdrawiam!, :)
@MrGumiBeer
@MrGumiBeer 5 жыл бұрын
SIEMKA paczę a tu Śnieg u Ciebie jest ,paczę jesio raz na datę ale wszystko się zgadza . A u nas tylko wieje zimno że hoho i nic więcej.
@krzysztofchmielewski2754
@krzysztofchmielewski2754 5 жыл бұрын
Super
@ukaszek8012
@ukaszek8012 5 жыл бұрын
Pozdrawiam z Niemiec .
@artifax6929
@artifax6929 5 жыл бұрын
Świetna jakość filmu jak na warunki kopalniane👍 Masz jeszcze kalendarze ? można zamówić
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Mam. Podaj dane do wysyłki na: kalendarzewl@wp.pl
@artifax6929
@artifax6929 5 жыл бұрын
Ok super
@stanisawczerwinski9730
@stanisawczerwinski9730 5 жыл бұрын
Lubawka pozdrawia i tak dalej
@paju6514
@paju6514 5 жыл бұрын
Panie leonie skoro był pan w sadach to może odwiedzi pan mini sztolnie w bolkowie
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Witaj. Nie kojarzę sztolni w Bolkowie :) napisz proszę do mnie: wyprawyleona@wp.pl
@faturbex19
@faturbex19 5 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt jest i zapraszamy na moim kanale znajduje się film na którym widać wejście
@pawe534
@pawe534 5 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt Jest jeszcze jedna sztolnia w sadach górnych nigdzie nie opisana :) i bardzo Ciekawa :) mieszkaniec sadów górnych.....
@pawe534
@pawe534 5 жыл бұрын
@@Maslakcrf250 Między sadami Górnymi a wronami.... z dala od zabudowań
@paju6514
@paju6514 5 жыл бұрын
@@wyprawyleonayt wysłałem maila :)
@aropierdziaro5611
@aropierdziaro5611 5 жыл бұрын
Sady to gdzie?kolo Bolkowa
@mirodro8884
@mirodro8884 5 жыл бұрын
No ładnie, znowu bez Kasku :) pozdrawam
@adamokocim4486
@adamokocim4486 5 жыл бұрын
szalej Leoś :)
@stanisawk1385
@stanisawk1385 4 жыл бұрын
CHyba za bardzo ryzykujesz..... niech coś spadnie ze stropu, nawet nie na Ciebie, ale na chodnik, i po ptokach, jak, a właściwie - Czym, się przez taki zawał przekopiesz? Działa tam chociaż komórka, żeby wezwać pomoc????
@adamokocim4486
@adamokocim4486 5 жыл бұрын
mieszkam kolo Olecka wiec mam losie sarny dziki kolo ale wolka jeszcze nie moze kolo Goldapi sa xd ale nie tu :)
@aleksandrakowalska4956
@aleksandrakowalska4956 5 жыл бұрын
Mega ;)
@witoldlipowski3997
@witoldlipowski3997 5 жыл бұрын
4 Też Brzeszcze
@taganreaper7304
@taganreaper7304 5 жыл бұрын
Te tzw. ,,szyny'' to Ceowniki stalowe gorącowalcowane.
@malawimalawi7545
@malawimalawi7545 5 жыл бұрын
Do jakiego obiektu będzie potrzebna motopompa?
@nieznanyszczecinhistoryczn8075
@nieznanyszczecinhistoryczn8075 5 жыл бұрын
Szkoda że w Szczecinie nie ma takich sztolni
@jamekvod
@jamekvod 5 жыл бұрын
www.szczecin.eu/%5Btermalias-raw%5D/bunkry_i_podziemne_sztolnie.html
@nieznanyszczecinhistoryczn8075
@nieznanyszczecinhistoryczn8075 5 жыл бұрын
@@jamekvod schrony i bunkry mam wszystkie obcykane. Sztolniabjest niby jedna ale w rzyczywistosci nie drążona
@eldorado2770
@eldorado2770 5 жыл бұрын
Jak potrzebujesz sprzęt do pompowania powiedz wpadnę mam kupę sprzętu
@wyprawyleonayt
@wyprawyleonayt 5 жыл бұрын
Skąd mniej więcej jesteś?
@kamil12248
@kamil12248 5 жыл бұрын
Jesli wilk nie ma wscieklizny lub nie jest hybrydą wilka z psem to człowieka nie zaatakuje.
@Drangnel
@Drangnel 5 жыл бұрын
Ciągle uważasz, że kalosze są dla słabych? ;P Odnośnie obudowy, wygląda mi to na zabezpieczenie bardzo niestabilnego miejsca. Takie wbijanie belek na zakładkę kojarzy mi się z opisami przebijania się przez kurzawkę. Więc może to błoto stamtąd właśnie napływa
@biniulutowy6146
@biniulutowy6146 5 жыл бұрын
Dzieki Pawel
@suzimilka4693
@suzimilka4693 5 жыл бұрын
Leosiu, wspomniałeś o mamie, ciekawa jestem jak Ona to znosi oglądając Twoje filmiki. Ja oglądając z mężem którąś eksplorację dostałam takiego ciśnienia, że musiałam zażyć dodatkowe leki. Uważaj na siebie proszę.💎💎🐘
@maciejchojnacki5579
@maciejchojnacki5579 5 жыл бұрын
Reklama nowej broni na wilki chcialbym to widziec
@sopellos1
@sopellos1 5 жыл бұрын
Witaj , chyba było tobie bardzo zimno bo usta zaciśnięte miałeś ledwo mówiłeś heheh . Pozdrawiam super było . Uważaj na siebie .
@krzysztofderwich1441
@krzysztofderwich1441 5 жыл бұрын
Leon zacznij z kimś chodzić nie chcem żeby to był ostatni odcinek
@kamilmaurycy
@kamilmaurycy 5 жыл бұрын
Pozdro 👍🖒👏👊😎
@urbexurbexik4139
@urbexurbexik4139 4 жыл бұрын
Ciekawe.. ja bym tam nie weszła przez tą szczelinę także szacun i uważaj na sb pozdrawiam i zapraszam także do nas :)
@RobCoins
@RobCoins 5 жыл бұрын
👏👍
@tomekpaczek1392
@tomekpaczek1392 5 жыл бұрын
Te grzyby to chyba halucynki 😁 Pozdro
@pangroszek3498
@pangroszek3498 5 жыл бұрын
Te stojaki to się chyba stemple nazywają ;). Ta obudowa wygląda na prymitywną obudowę kotwową.
@KOLEJ22DrogaPrzygody
@KOLEJ22DrogaPrzygody 5 жыл бұрын
Witam Leon gdzie mogę kupić podaj adres twoją naszywkę na plecak wojskowy
@danielfraczek5118
@danielfraczek5118 5 жыл бұрын
Kulawa ekspedycja Leona ;)
@stefanstefanski495
@stefanstefanski495 5 жыл бұрын
To typ obudowy improwizowanej:)
Eksploracja zapomnianej kopalni uranu
20:14
Wyprawy LEONA
Рет қаралды 169 М.
Mroczne Sekrety Watykanu Ukrywane Przed Nami od Tysiącleci
22:45
когда не обедаешь в школе // EVA mash
00:51
EVA mash
Рет қаралды 3,9 МЛН
Миллионер | 1 - серия
34:31
Million Show
Рет қаралды 2,3 МЛН
Wypadki w rejonie Orlej perci! Największe górskie tragedie
18:46
Szczytomaniak
Рет қаралды 57 М.
20 Niewiarygodnych Rzeczy Zbudowanych Przez Nazistów
27:02
MĄDRA SOWA PL
Рет қаралды 347 М.
Nie bądź ślepy na ślepowrona (2024 ) - LIFE.VISTULA.PL
36:06
RDOŚ w Katowicach
Рет қаралды 5 М.
Riese Depozyt Spod Krzaka- niezwykle, powojenne znalezisko z Gór Sowich.
26:32
Łukasz Kazek History Story
Рет қаралды 166 М.
RÓW MARIAŃSKI - najgłębsze miejsce na Ziemi!
27:38
NaukowoTV
Рет қаралды 150 М.
Oto najbardziej luksusowy pociąg na świecie, który szokuje wszystkich
10:58
Tajemnica Przełęczy Diatłowa
34:59
SEKIELSKI BROTHERS STUDIO
Рет қаралды 174 М.
Wyprawy Leona- Sztolnia skażona radonem ☢️☢️☢️
29:08
Wyprawy LEONA
Рет қаралды 171 М.
Opuszczone kopalnie na Słowacji - Dzień Trzeci
32:20
Wyprawy LEONA
Рет қаралды 44 М.