[EN sub] Is USB cable good or bad? let's try

  Рет қаралды 36,970

Jiří Bekr

Jiří Bekr

Күн бұрын

Пікірлер: 84
@cooltchemobility
@cooltchemobility 3 жыл бұрын
Paráda pěkně vysvětlené i ten kdo není elektrikář a není úplně blbý tomu dokáže porozumět takové vydea na cz&sk scéně chybí cením tvou tvorbu jen tak dál
@petrvlach623
@petrvlach623 3 жыл бұрын
Hlavně pořady o pravopisu v jazyce českém.
@cooltchemobility
@cooltchemobility 3 жыл бұрын
@@petrvlach623 jo chybí tam jsou jelikož jsem to diktoval přes mikrofon
@Zek205
@Zek205 3 жыл бұрын
@@cooltchemobility kterym mikrofonem proleze vydeo? ;)
@petros55
@petros55 2 жыл бұрын
Na zjištění kvality kablíků používám jednoduchou metodu. Zvolím nejlepší nabíječku a kablík jako referenční (nejlépe originální), mezi babíječku a zásuvku vložím měřič spotřeby. Ten mi ukáže, jakými watty se nabíjí telefon. Můj telefon umí samozřejmě v závislosti na stupni nabití baterie nabíjet až 15 watty, ukáže mi tedy nějakou referenční hodnotu. Následně jsem vystřídal všechny kablíky a krásně jsem na měřiči spotřeby viděl, jakým způsobem ten který kablík ovlivnil watty, potažmo proud. Jednoduché, žádná práce s letováním ci rezistory nebo nějaký dalším propojováním. Měřič spotřeby 215 Kč.
@romangasparik8491
@romangasparik8491 3 жыл бұрын
diky Jirko, zas mam vacsiu hlavu a prijemny Velikonoce
@pavlikzelik
@pavlikzelik 3 жыл бұрын
Super video! :D zase něco co se bude hodit :)
@zdatel1
@zdatel1 3 жыл бұрын
Ukazovátko ze sady antigenního covid-19 testu je boží a vystihuje dobu, ve které žijeme :)
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Toto ukazovátko (s aditivní nečekanou funkcí dávkování kapalin) jsem poprvé použil ve videu s opravou baterky proto, že je to průzračný a hlavně nevodivý. Jeden fanoušek se pak nad tím rozplýval že je to lepší než do záběru strkat obří prst který vše zakreje. No a tak jsem si našel novou práci pro pipetu :D
@om3tix
@om3tix 3 жыл бұрын
@@jiribekr Jo, a urcite je lepsie taketo ukazovatko, ako pouzivat srobovak a klepkat s nim po smd suciastkach a po displejoch, ako to praktizuje TO220. Uz som mu to aj pisal v komentoch, lebo mna taketo javy az zdvihaju zo stolicky. A poznam aj pripady, kedy zamestnanci firmy skrabali po dotykovych displejoch perom alebo srobovakom a totalne doskrkali a znicili dotykovy displej. Takze za mna je toto neagresivna metoda ukazovatka pouzitelna.
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider 3 жыл бұрын
@@om3tix Obávám se, že tam něco psát je asi jako hrách na stěnu hodit. Mně tam teď naposledy ujely nervy s těmi přechoďáky na snímání napěťových úbytků z proudových bočníků, tak jsem se nechala trochu unést, ale většinou se snažím nereagovat. Ukazování šroubovákem mi nevadí pakliže se nedotkne desky. Taky je otázka jaký šroubovák se na to použije, nějaký PH1 mi nedělá problém, to nemá ostré hrany (pokud to není úplný šrot), ale PZ už mi docela vadí, protože mají ostřejší hrany na špičce, no a z SL mě chytá berserk. To škrabání perem po dotykových displayích znám také. Ony se dají koupit propisky s takovou tou dotekovou kuličkou na druhém konci. Upřímně řečeno, je to skvělá věc, ale bohužel jeden to uvidí u druhého, popadne náhodnou kovovou propisku a jede jak motorová myš… a pak je poškrabané úplně všechno. Lepší je používat přimo ukazovátka na dotykové displaye, tj. nesmí to být kombinované s propiskou. Netvrdím, že to problém vyřeší, ale výrazně se to zmírní. Prakticky vyzkoušeno. Taky docela pomůže když se ta ukazovátka nakoupí a těm lidem rozdají. Vzhledem k ceně displayů je to pár korun a výrazně to pomůže. Oni tady v těch fabrikách dokáží lidé vymyslet neskutečné věci. Po věčně stržených šroubech na svorkách jističů někdo vymyslel, že se teda nařídí elektrikářům používat momentové šroubováky a budou mít předepsané utahovací momenty. Nakoupily se momentové šroubováky (to není levná věc), udělalo se školení a šrouby byly strhané stále. Musela jsem analyzovat záběry z bezpečnostních kamer abych zjistila, že ti magoři to nejdřív zarvou normálním šroubovákem na krev a teprve potom na to jdou tím momentovým, aby se ujistili, že je to teda dobře dotažené. Málem jsem vzteky proletěla stropem když jsem tohle zjistila. To je občas jak s malýma dětma. A to takové výbuchy řeším jen občas v podstatě v roli konzultanta, když se mi bývalý kolega svěří s velikým bolením hlavy.
@saimon1409
@saimon1409 3 жыл бұрын
Super!
@brabenec1
@brabenec1 3 жыл бұрын
Ano, největší šuple v domácnosti obývají mnou nenáviděné USB kabely. Dostaly už takovejch jmen, že jsem ani netušil, že je znám. Jen to asi vezmu zkratkou. Koupím rovnou doporučené a všechny ostatní bez měření nacpu do pytle jako koťata a obřadně vyhodím. Pak ještě druhej pytel na napáječe a život zase poběží, jak má. Díky za nakopnutí :)
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Ale to je dost neekologický a neekonomický. Já jich vyházel jen asi 20%, zbytek jsem si nechal. Ty levnejsi vim ze muzu nekam dat na furt nebo nekomu nechat kdyz bude potrebovat a ty drazsi znackovy, ty si vozim v kazdym aute, pouzivam u PC atd.
@brabenec1
@brabenec1 3 жыл бұрын
@@jiribekr moje nenávist k nim to vylučuje, ale možná ten pytel tedy opřu někde u půdy o zeď :)
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider 3 жыл бұрын
6:02 Změřit U1 a U2 a potom počítat rozdíl sice je teoreticky možné, ale není to dobrý nápad z hlediska přesnosti. Důvod je jednoduchý - chyba měření roste s rostoucí hodnotou i rostoucím rozsahem, jinými slovy, dynamický rozsah toho multimetru musí odpovídat těm dvěma napětím v poměru k měřenému úbytku. Připadá mi daleko lepší připojovat multimetr přímo paralelně na lajnu toho kabelu. Voltmetrem teče minimální proud, čili na straně nabíječky se to dá chytit třeba na druhém nabíjecím portu (typicky jsou paralelně spojené, tedy pokud není QC), na druhé straně je to normálně přístupné na zátěži. Multimetr potom ukáže přímo úbytek na té lajně. Proč tady řeším přesnost. Spíše než přesnost řeším dynamický rozsah toho multimetru. Totiž, odpor kabelu cestuje s teplotou a procházející proud kabel ohřívá. Jsou kabely, které zastudena mají celkem nízký odpor a v krátkém testu projdou, ale pak se dějí takové věci, že z úvodních nabíjecích 2A mám po deseti minutách 400mA v křeči, protože se kabel ohřál. Jinými slovy, já ho musím nechat před měřením v zátěží dostatečně dlouho, no a jestli to už bylo dost dlouho vidím podle toho, jak se v čase mění úbytek na něm, protože v momentě, kdy se ustálí, ustálily se i tepelné poměry na tom kabelu. A i to zhruba jedno místo, které získám měřením úbytku přímo na kabelu, docela pomůže. Navíc je to pohodlnější, protože rovnou vidím jak se ta hodnota mění, ne že něco pořád přepínám mezi vstupem a výstupem a počítám rozdíly. Tady tím prostým změřením U2 pod zátěží vyhodím jen ty nejhorší kusy, alternativně použiji tvrdší kriterium, ale pak kuriozně mohu snadno vyhodit lepší kabely než jsou ty, které si nechám, protože teplotní závislost souvisí i tak trochu s materiálem, takže v odporu za studena na tom bude dlouhý měděný kabel hůře, než krátké poměděné železo, ale po 20 minutách pod zátěží to bude přesně obráceně. Proto je také rozumné chodit na nákup kabelů (a to nejen k telefonům) se silným magnetem.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
1) Ano, měření úbytku přímo na vedení je často lepší, ale někdy neproveditelné. Nechtěl jsem pro jednu a tu samou metodu popisovat dvě metody měření, diváka to zmate. Chyba měření je zde cca 0,5% a to se nemá šanci pořádně projevit, když nás zajímají řády desítek procent z hodnoty. 2) odpor mědi zas tak šíleně neroste s teplotou, aby to udělalo nějaký velký rozdíl. U ledek se odpor s teplotou mění dost znatelně, ale u vodičů fakt zas až tak ne. A teploty, při kterých by rozdíl odporu vodiče byl znatelný, ty by nevydržela ani PTFE izolace, natož PVC.
@Zek205
@Zek205 3 жыл бұрын
Jojo. Cim lip magnet drzi, tim lip :D Koho vubec napadlo pouzivat misto medi neco jineho? To je na tom opravdu tak velky zisk, ze se to vyplati? A ze je nekdy ten rozdil opravdu znatelny. Bohuzel i ty konektory nejsou vzdy stejne kvalitni.
@adler8800
@adler8800 8 ай бұрын
Paráda video Chci se jen zeptat, zda by nebylo možný a jednoduší mít destičku s USB A a USB (třeba C) a měřit odpor na pinech proti sobě Myšleno na V+ u USB A destičky a V+ na straně druhé a sečíst je a poté dle Ohmova zákonů vypočítat Ampery které lze tahat (nebo napětí) Děkuji za odpověď
@jiribekr
@jiribekr 8 ай бұрын
To bude vyžadovat 4W ohmmetr, ty stojí od 10 000 Kč výše. Klasický multimetr není pro měření takhle malých odporů vhodný.
@amperak
@amperak 3 жыл бұрын
já mám takové skvělé 10cm kabliky nokia, ty nabíjej parádně. některé mobily nejsou ochotné akceptovat ubytky pod 4,5V a origo nabíječky kolikrát dávají 5,2V
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
jo, stejně jsem si to udělal v autě. V homemade autorádiu ve favoritu mám 2x USB s přesně 5,25V, abych tam mohl strčit 2m USB kabel :D
@Zek205
@Zek205 3 жыл бұрын
@@jiribekr Na kvalitnim cinskem opletenem kabelu ani na delce 3m neni skoro zadny ubytek. Bohuzel do kabelu neni pri nakupu videt. Lidi si koupi mobil za 10k a pak nabijecku a kabel za dvacku..
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
To je normalni. Jednou jsem koupil startovaci kabely. Podle tloustky dratu to mela bejt 25mm2. No, kdyz jsem sundal izolacni krytku klesti, padla mi brada. Tak jsem drat rozstrihnul vejpul. Uvnitr asi 1,5mm2 medi a zbytek izolace. Pravdepodobne nejaky VN kabel pro auto co startuji z 35kV :D
@amperak
@amperak 3 жыл бұрын
@@jiribekr nesprávné užití kabelů od svářečky na startování muže zničit elektroniku auta, dokonce i při správném užití u moderních aut. dnes je třeba startovat tenkýma, nechat dobít tu vybitou baterku a pak zkusit start. Pokud je ta vybitá aku mrtvá nebo ve zkratu, tak se totiž nic nestane.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Samozřejmě nemůžu startovat hned po připojení, pokud je důvod vybita baterka. Ale v zimě, kdy baterka prostě nedá proud, nebo už je off, tak dárcovské auto prostě musí být pořád připojeno. Samozřejmě se musí motor dárce chcipnout než ten druhej začne startovat. Jiny auta startuju většinou jen z favorita, tomu je všechno Šuma fuk. Dal jsem mu všechny výkonový vedení nový a o stupeň vyšší průřez, a ještě jsem přikostřil kastli na dalším místě. Startuje neskutečně horlivě.
@TheOgi22
@TheOgi22 3 жыл бұрын
Zdravím a chválim za tvorbu. Konečne niekto ďalší s elektro obsahom. Ps: Niekoho by mohlo zaujímať, ako je možné, že 21W žiarovka pri 5V berie 1A Niekto by si povedal, že to bude 4.2A zo vzorcu P=U*I v tomto prípade upraveného na I=P/U teda I=21W/5V. 07:26 fú ha, ale merať výstupné U2 a usudzovať z toho záver o kábli bez toho aby som poznal U1 to je trochu dosť nekorektné. Čo takto si vyrobiť prepojku, ktorú strčíš do nabíjačky na ktorej vieš merať U1 a zároveň do nej pripojiť kábel? Veď na to stačí jedna USB samica a jeden USB samec a chvíľka spájkovania. 08:07 no tak henta čínska chobotina sa asi len ťažko dá nazvať laboratórny zdroj.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
1) tak o odporu asi kazdy vi 2) rikal jsem to. u toho adapteru vim jak se chova, ale je nejlepsi si overit U1 u neznamych 3) DPS5015 je velmi slusny zdroj. vim o lidech co maji zdroje techto serii a vzdy naprosto OK. za spatnou cinskou kravinu bych spis povazoval zdroje fnirsi apod. to jsou fakt spatny vtipy.
@davidhastaba
@davidhastaba Жыл бұрын
Tvl mě to nějak hlava nebere tedy... 21W při 12V by si měla brát 1,75A (I=P/U) ne? tedy odpor 12V/1,75A = 6,86ohm (R=U/I) ?? ... při 5V by to bylo 5V/6,86ohm= 0,73A (I=U/R) ??? kde dělám chybu???
@petr-cze
@petr-cze 4 ай бұрын
@@davidhastaba Chybu delas v tom, ze neberes v potaz, ze odpor zarovky se s rostouci teplotou zvysuje.
@creeprovec718
@creeprovec718 3 жыл бұрын
Ještě můžu doporučit kabely od FPU nebo Essager. Osobně je používám a stále fungují již po dobu 2 let. Zajímavost: Baseus kabely se dají koupit i na Alze :)
@camper6285
@camper6285 3 жыл бұрын
Ahoj Jirko, parádní a naučné video. Jen mě napadlo zkoušel jsi třeba ještě kabel natáhnou, nemá trochu vliv na úbytek nějaké desetinky i to že takto motaný tvoří indukční zátěž? Jinak hezké velikonoce.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
u stejnosměrného to nemá vliv. A navíc to jde jedním směrem na konec a pak zas opačným, je to jako dvě protiběžná vinutí. vyruší se
@spac1565
@spac1565 Жыл бұрын
Ahoj Jirko. Nevíš průřez vodičů u těch kabelů Baseus? U Axagon a Adata uvádí 22AWG pro napájecí vodiče. Jaký je nejlepší? Máš zkušenosti s USB kabely AlzaPower?
@jiribekr
@jiribekr Жыл бұрын
Osobně jedu jen Baseus a Ugreen, a všechny jejich kabely zvládnou 2A proud
@miroslavhybs5556
@miroslavhybs5556 3 жыл бұрын
Ahoj Jirko, prosím Tě nevíš náhodou jak jsou zapojené zásuvky a konektor na slučovači sluchátek s mikrofonem na PS5? Jsou tam dvě zásuvky 3,5x3kontakty a jeden konektor 3,5x4kontakty. Mám s tímto slučovačem problém a i po zakoupení nového, mi sluchátka nefungují správně. Za reakci na dotaz předem děkuji. Ahoj
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Netuším
@matuslalik1643
@matuslalik1643 3 жыл бұрын
super video vies mi poradit nejaky typ kvalitnejsieho kabla na usb c ? taky ako mas ty vo videu diky moc
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
však jsem tam říkal výrobce, jak co se dají koupit v čr, tak na ali. dokonce jsem je pod video i vypsal
@valervaler3096
@valervaler3096 3 жыл бұрын
Zdravím, koukal jsem na nabíjecí kabely od Baseus, docela se mi zamlouvá Baseus Hammer Type-C PD USB-C 3.1 Gen2 100W (20V / 5A / 10Gbps) 1.5m Black ,bude ok pro Samsung Galaxy Note 10+ pro rychlonabíječku Super Fast Charging 2.0 (45W) 5A ??díky
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
nemám zkušenost. Ale pokud dá 5A, tak by to měl zvládnmout. Ale jestli samsung tahá 5A při jenom 9V, tak nevím nevím, to by neměl dělat
@valervaler3096
@valervaler3096 3 жыл бұрын
@@jiribekr-- vůbec se v tom nevyznám...,jaký kabel by jste mi doporučil?dík
@dendys04
@dendys04 Жыл бұрын
5:18 tento odpor se dá sehnat v mikrovlnce
3 жыл бұрын
Baseus a UGREEN doporučuju. Mám jak USB tak DP, HDMI kabely a v pohodě.
@plainedgedsaw1694
@plainedgedsaw1694 3 жыл бұрын
Asi si myslel breakout dosku... Breakdown znamena nieco ako znicenie ak sa nemylim, a to nechceme.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
safra máš recht, docela slušná chyba :D nevím proč mi to v paměti utkvělo. podobně jsem to měl s pull up / push up odporama
@pavelsulc2617
@pavelsulc2617 3 жыл бұрын
Mám nabíječky s displejem který ukazuje který slot jaký proud dává tedy hned vím který je ok a který kabel mám zahodit
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Proud si řídí zařízení, takže pokud váš mobil má 98% baterky, tak byste vyhodil každý kabel :D
@pavelsulc2617
@pavelsulc2617 3 жыл бұрын
@@jiribekr ale samozřejmě ale vím pokud dám mobil s" půlkou "baterky a teče mi do něj 0.5A asi bude něco špatně když vyloučíme přehřátí mobilu i to se někdy přihodí že pařani .Jinak souhlasím s těmi značkami to jsou jistoty pokud vám nepřijdou jejich kopie (osobní zkušenost)ale dají se najít i levnější slušné kousky namátkou REMAX nejsou za svou cenu zlé. Některé mají slušné vodiče ale kazí si to materiálem konektorů které se brzy unaví
@pavelsulc2617
@pavelsulc2617 3 жыл бұрын
@@jiribekr a mimo to jsem se vybavil meřákem USB a pro účely ověření kapacity powerbank i regulovatelnou zátěži taktéž s USB konektorem.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
@@pavelsulc2617 Ano, takový průchozí měřák s USB A mám taky. Bohužel vnáší dost velkou chybu do měřené soustavy, a tak kde to jde používám přesnější aparaturu. Pro orientační měření ale často stačí.
@Zek205
@Zek205 3 жыл бұрын
@@jiribekr Nekdy staci i usb nabijecka s diplejem do auta. Clovek se pak alespon nedivi, ze mu behem spustene navigace leti procenta dolu..
@izak001
@izak001 Жыл бұрын
USB kabely kupuji uplne stejne ;-)) - i prislusenstvi Baseus a ugreen - Basues je na elektroniku lepsi
@jiribekr
@jiribekr Жыл бұрын
Souhlasím. Akorát TWS sluchátka od baseus už nikdy.
@DjTondaChronc
@DjTondaChronc 2 жыл бұрын
❤️
@moretttti
@moretttti 3 жыл бұрын
5:35 mlhovky,dálky,blinkry,brzdy,zpátečky,koncový (někdy bývají spojené brzdy a koncový,pak je někdy 21/21 někdy 21/5 , ovšem často taky bývají koncové dovjité na noc a den a opět 21/5, stejně jako blinkry můžou mít ifunkci skutečných dennícha pak opět 21/5 ((skutečné denní není to co se používá v EU! v EU se používají "jedoucí" světla... (DL vs RL)
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
ona existuje ještě 21/4w, viděl jsem ji v oktávce
@moretttti
@moretttti 3 жыл бұрын
@@jiribekr ano,stejně jako v předních hlavních světlech krom bězžných halogenek 55/60 (dálkové/klopené) s epužívají také 130/100 případně zábavnější předchůdce,tkzv asymetrické a ty měly třeba 40/35 :D
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
@@moretttti Tak ale zůstaňme u žárovek, co při 5V žerou 1A jo? :D
@drahomirhavlicek7430
@drahomirhavlicek7430 2 жыл бұрын
@@jiribekr Na to pozor, nejsou záměnné s 21/5W. Mají jinou patici, bajonetové čepy nejsou proti sobě - místo 12-6h, jsou 12-7h, takže nepasují. img.autodoplnky-eshop.cz/images/EB0566TB.jpg?vid=1&tid=22&r=B
@Elekron5556
@Elekron5556 3 жыл бұрын
Narazil jsem i na železné, hlinikové dráry poměděné a bylo to i v usb kabelech. Premium Cord je ostuda, vyhodit.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
s premium cordy nemám problém, ani s dvoumetrovými. Máte nějakou osobní zápornou zkušenost?
@TnTckoo
@TnTckoo 3 жыл бұрын
usb tester nestaci?
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
nestaci, uz jsem to tu vysvetloval v komentarich
@jurajkostolansky3803
@jurajkostolansky3803 3 жыл бұрын
sakra kupim novy kabel za dve evri az tri..ako s tym zabit pol dna
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Se zkratovací propojkou je jeden kabel změřenej za 10 sekund.
@jurajkostolansky3803
@jurajkostolansky3803 3 жыл бұрын
@@jiribekr LENžE POL DNA KYM JU VYROBIM
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
@@jurajkostolansky3803 zdroj, breakout board mam/koupim. pak vezmu pajku a zkratuju breakout. pak udelam ze zdroje redunci na USB. Ja bych to pajeni mel hotovy za 10 minut
@jurajkostolansky3803
@jurajkostolansky3803 3 жыл бұрын
@@jiribekr LENZE JA to mam na pol dna
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
@@jurajkostolansky3803 Ale notak :D
@moretttti
@moretttti 3 жыл бұрын
na ali je za pár korun měřák...
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
průchozí USB měrák je jen orientační indikátor pokud jde o detekci špatného kabelu. Tohle je omnoho lepší metoda, která eliminuje téměř všechny chyby.
@moretttti
@moretttti 3 жыл бұрын
@@jiribekr tak jsou i koncové měřáky.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
@@moretttti ty koncové stejně jako USB Ačkové vnášejí do soustavy velkou chybu. Hlavně jejich shunt rezistory na měření proudu maj fakt velký hodnoty. Navíc je to jednoúčelové zařízení, které v případě koncového měřáku musí být zakoupeno nejen aby člověk mohl změit konektory micro, mini a C, ale navíc mohou sloužit jen a pouze tomuto účelu. Je lepší si tedy koupit breakout board za zlomek ceny a měřit to s běžným vybavením, co má každý elektrikář na stole.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
Micro USB konektor je nejhorší kurvítko jaký kdy kdo vynalezl, kéž by se vrátilo mini usb když už nejsou schopný udělat z USB-C standard všude. Nechápu proč tam prostě ty napájecí vodiče v USB konektorech nejsou zdvojený, tak by ten kabel stál o 10 Kč víc, no a co jako? Nechápu někdy to šetření výrobců.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
v type-c je to dokonce zečtyřnásobený. já si myslím že se dost poučili z mikro když se dělalo céčko
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
@@jiribekr Tak Cčko umí i vyšší napětí než 5V a vysoký proudy u rychlonabíjení, tam už to naštěstí je nutnost. Jenom nechápu proč furt všude cpou micro USB, nejspíš těch konektorů vyrobili miliardy a teď nevěděj co s tim. A u zařízení co nejsou mobilní nikdy neměli na micro usb přecházet. S micro USB jsem si užil svoje, na starym mobilu (Lenovo P1m) se mi to furt odpojovalo při kopírování dat do PC, zkusl jsem asi 3 kabely co jsem doma měl a furt to blblo, pak jsem si koupil ňákou hamu s pozlacenejma konektorama a s tim to konečně fungovalo spolehlivě, ten kabel už mě hodněkrát zachránil protože podobný problémy jsem zažil víckrát. Nedávno třeba u táty u jeho MP3 přehrávače kterej se odmítal objevit jako disková jednotka v PC i když to měl umět, no a s tou mojí hamou co jsem tenkrát kupoval to najednou fungovalo, byl to jedinej kabel se kterym to fungovalo. Nechápu jak mohl někdo udělat takhle nespolehlivej standard jako je micro usb. Když si táta nedávno kupoval tablet tak jsem mu dal radu ať si hlavně koupí něco s USB-C a taky je z toho konektoru docela nadšenej, hlavně z toho že se nemusí trefovat správnou stranou, to je pro starší lidi co blbě viděj na blízko dost výhoda.
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
Vyšší napětí může jít klidně i do USB typ B, tam je to pouze o protokolu rychlonabíjení. MicroUSB už musí vymřít. byl to krok vedle a když má o dost lepšího nástupce, tak prostě ihned opustit. S microUSB jsem si taky užil svoje na svém samsungu galaxy s3. Po druhém vyšlochtaném (výměnu základovky jsem musel udělat) už jsem používal magnetickou koncovku s konektorem. Sice pak nefungoval kompas, ale mně fungovalo USBčko.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
@@jiribekr kompas na androidu stejně nikdy nefunguje spolehlivě :-) furt musim třást s mobilem jak retard aby se to chytlo
@jiribekr
@jiribekr 3 жыл бұрын
@@Pidalin celkově ty digitální kompasy stojej za prd, bohužel
Jak zvolit / postavit laboratorní zdroj
13:39
Jiří Bekr
Рет қаралды 34 М.
Faulty 65W USB-C fast charger analysis and fix
18:52
DiodeGoneWild
Рет қаралды 56 М.
Players push long pins through a cardboard box attempting to pop the balloon!
00:31
УДИВИЛ ВСЕХ СВОИМ УХОДОМ!😳 #shorts
00:49
Mám doma 10 nabíječek na mobil - dobré i špatné (test)
22:09
Ako merať kondenzátory? (EPIZÓDA 13)
24:18
Odmeraný Marián
Рет қаралды 908
Stabilizátory a Měniče - Jak fungují
18:09
Jiří Bekr
Рет қаралды 51 М.
Jak na vyšší výkon a životnost nářadí
40:21
Jiří Bekr
Рет қаралды 117 М.
Proudový test 36 konektorů 1x a 200x spojených + tabulky s daty
31:54
Vraťte život starému nářadí (+ jak pájet baterie)
21:40
Jiří Bekr
Рет қаралды 134 М.
2 in 1 Type C USB Tester Product Review
7:33
ZAFER YILDIZ
Рет қаралды 9 М.
Zkušenosti s nákupem na Aliexpressu
48:52
Jiří Bekr
Рет қаралды 55 М.