Яку систему заземлення обрати для будинку,ноль та землю з`єдувати у електрощиті чи ні,відео

  Рет қаралды 7,290

ENERGOMAG

ENERGOMAG

Күн бұрын

Пікірлер: 108
@richardramzai4441
@richardramzai4441 2 жыл бұрын
СЛАВА❤УКРАИНЕ И ЭНЕРГОМАГУ💥💥💥
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 2 жыл бұрын
СЛАВА УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ!!!
@zonder3020
@zonder3020 3 жыл бұрын
99.99% споживачів не знають що таке ПУЕ,тому електрики і роблять що хотять,і як хотять! І не тільки електрики,а і інші "спеціалісти"✌️
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Згоден!Щось Вас давно було не чути 🤞
@zonder3020
@zonder3020 3 жыл бұрын
@@ENERGOMAG Я наблюдав)))
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
😁🦾😁
@musiclifeoffical
@musiclifeoffical Ай бұрын
Стільки мага не дивлюсь теми розкриваються не повність, для споживачів не зрозумілі, схеми часто неправильні або без своїх але, які дуже важливі. Складається враження що людина читає з вікіпедії і на практиці не була. Те як він казав про заземлення тт не для будинків коли про пзіп розказував з схемою яка замкнута на знмлі і нулю там воно і неспрацює на нулю. Складається враження що він мій викладач, після якого я ходив по обєктах і виправляв помилки, який на парах говорив про високі речі, а на практиці підводив кабель на витяжку в вимикач світла, думаючи шо потолочніки будуть знати шо в нього в голові робиться і докинуть замість нього ті шматки кабелю яких не вистачає.
@slaytersazerlend2582
@slaytersazerlend2582 3 жыл бұрын
Супер видосик!
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Спасибо за оценку!✌
@ВалентинЦиос
@ВалентинЦиос 3 жыл бұрын
В частном доме только,,ТТ,,
@ВалерийИванович-п7у
@ВалерийИванович-п7у 3 жыл бұрын
Качественно выполненный контур повторного заземления, в среднем доме, спасает всю улицу от коллапса...
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Спасибо за поддержку!😎
@Andrey_Stelmakh
@Andrey_Stelmakh 3 жыл бұрын
Нет, не спасает. Так, к примеру, при сопротивлении повторного заземления около 10 ом , ток через повторное заземление будет около 23 амперам, что никак не повлияет на перекос фаз при обрыве PEN до точки разделения на PE и N
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
@@Andrey_Stelmakh откуда взяты 23А?
@Andrey_Stelmakh
@Andrey_Stelmakh 3 жыл бұрын
@@ENERGOMAG Георг Ом придумал ))
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
@@Andrey_Stelmakh тут закон Ома не работает, сопротивление растекания контура заземления😁
@Scaran100
@Scaran100 Жыл бұрын
А як зрозуміти чи в панельному будинку TN-C звичайна, чи TN-C-S, оскільки у 2008 році в моєму будинку повністю перекладали етажні магістралі. На кожний поверх заходить по два 4 жильних (3 фазних провідника і нульовий) проводи з жилами діаметром квадратів 18 десь. З одного 4 жильного провода йдуть фази на звичайні розетки, з іншого 4жильного йдуть фази на електричні плити, які повішені на окремий вхідний автомат на поверсі для плит номіналу D80A. (я так розумію Д вибрали бо можливі високі пускові початкові струми якшо всі плити разом врубити на поверсі). 4 жила жовто-зелена підключена до шини, яка обєднана з N шинами щитка для плит та щитка для звичайних розеток. Я хочу відвести собі окрему лінію в квартиру, щоб замінити алюміневу проводку, але не впевнений що в щитку не залишилась стара TN-C схема і чи підключати свій провід заземлення до шини N в щитку.
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG Жыл бұрын
У системі TN-C-S до щитів має бути підведено 5 жил
@Scaran100
@Scaran100 Жыл бұрын
@@ENERGOMAG дякую, значить жековські майстри робили модернізацію для галочки)
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG Жыл бұрын
@@Scaran100 чому, замінили магістральні лінії,у 2008 році ще мабуть не було обов'язкової вимоги стосовно заземлюючого провідника
@Scaran100
@Scaran100 Жыл бұрын
@@ENERGOMAG мабуть, тобто мені землю взагалі нікуди не підключати до моменту поки не проведуть модернізацію до системи TN-C-S?
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG Жыл бұрын
@@Scaran100 так
@DmytroBurianov
@DmytroBurianov 3 жыл бұрын
Привет. Спасибо за видео, вроде сказано много, но хотелось бьі добавить реали. Откоментировал также в другом видео єто. К примеру, подключение частного дома на 380В осуществляется по нечто похожем TNC-S, но только єнерго компания требует глухозаземленной нейтрали со стороньі абонента, а наличие РЕ проводника на стороне абонента - єто уже не их проблема. но я не про РЕ, а про "глухозаземленную нейтраль со стороньі абонента". Абонент подключен, к примеру 4*6/4*10. По столбам идет 4*25/4*35. До ТП далеко. Нейтраль должна заземляться на каждом столбе или через столб. Но реали другие, ближайшее заземление нейтрали через 10-20 столбов, а то и на ТП и в непонятном состоянии, а у тебя 4Ом, получается, что твой глухозаземленньій N тянет на себя нагрузку всей местности и греется в лучшем случае, а в худшем еще и перегорает, но так как у тебя N всеравно заземлен, а перегорит до щитка и заземления - то у тебя 0.4 в розетки всеравно не будет и тебе хорошо. Точнее как хорошо, главно не повредить фазьі при єтом. Пример из жизни, ток по "глухозаземленной нейтрали до абонента", при отключеной нагрузке со стороньі абонента полностью, колеблится в пределах 20-50А а зависимости от сезона и времени суток. Местньіе Єнергосистемьі разводят руками - мол ничего не можем сделать.
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Доброго дня! Да,такое бывает,но ПУЭ никто не отменял.
@РусРус-г9б
@РусРус-г9б 3 жыл бұрын
А если сделать в Системе ТТ заземление не 100 Ом, а меньше? Скажите, Вы ссылаетесь на ПУЭ, а лично ваше мнение, что более безопасно?
@МихаилТарасов-ь9з
@МихаилТарасов-ь9з 3 жыл бұрын
,чем меньше ,тем лучше ,но ,максимум 150 Ом.
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Мое мнение TN-C-S
@МихаилТарасов-ь9з
@МихаилТарасов-ь9з 3 жыл бұрын
@@ENERGOMAG ,да ,в системе TN - C - S электромеханические УЗО реально защищают человека от опасного поражения его электрическим током ,однако без специальной защиты от обрыва PEN проводника такая система смертельно опасна ( при этом обрыв PEN проводника может случится и в случае ошибочных действий обслуживающего персонала ),применять для защиты автомат с расцепителем минимального напряжения не получится ,ПУЭ не разрешает применять в бытовых электропроводках электрические аппараты ,не включающиеся автоматически после нормализации напряжения в электрической сети, реле напряжения будет то включаться ,то выключаться ,пока не сгорит. Например ,сопротивление фазного проводника равно 1 Ом ,сопротивление нагрузки равно 10 Ом ,сопротивление заземляющего устройства точки разделения PEN проводника на PE и N проводники равно 20 Ом ,сопротивление заземляющего устройства глухого заземления нейтрали питающего трансформатора подстанции равно 2 Ом с учетом естественных заземлителей. Итого 33 Ом .После обрыва PEN проводника получим остаточный ток в электрической цепи равный 230 / 33 = 6.96 или примерно 7 ампер. Падение напряжения на заземляющих устройствах равно ( 20 + 2 ) * 7 = 154 вольта и ни одна защита не работает ,хотя это напряжение будет на всех металлических корпусах бытовых электрических приборов ,подключенных к защитному проводнику .Мало не покажется.
@Andrey_Stelmakh
@Andrey_Stelmakh 3 жыл бұрын
@@МихаилТарасов-ь9з Михаил, Вы совершенно правы. Вот и Александр в данном видео умолчал о скрытой опасности TN-C-S , а именно о появлении напряжения на корпусах бытовых электроприборов при обрыве PEN
@МихаилТарасов-ь9з
@МихаилТарасов-ь9з 3 жыл бұрын
@@Andrey_Stelmakh ,безусловно да и защиты от такого обрыва нет ,только своевременное высококвалифицированное обслуживание системы ,а этого нет и в помине., бомжи в подвале вырезали и пропили магистральную шину PE проводника ( а это уже не технический фактор ,а человеческий ,сломать можно что угодно ) ,а электрик боится блох ,комаров и бомжей и в подвал месяц не заглядывал ,а потом пробой фазы на корпус всего на одном бытовом электрическом приборе и ни одна защита не работает ,а на всех остальных металлических корпусах бытовых электрических приборов в доме фазное напряжение относительно земли.
@СергійУштик
@СергійУштик 2 ай бұрын
Що ви верзете, ноль лінії він технічний, а заземлення ноль природний, ноль з трансформатора він іде з катушкі, а заземлення це ноль іде з землі, і вони між собою не як повязани.
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 2 ай бұрын
цікава термінологія,але не технічна 🤔
@MusicM-RS
@MusicM-RS 2 жыл бұрын
Так розділяти PEN треба на вводі, тобто перед лічильником, але це не дозволяє РЕС! Якщо розділити на PE і N після, зробити заземлення, то лічильник буде намотувати кВт від блукаючих струмів! В місцевому РЕСі перепитував у електриків, так ті ще й запевняють, що ноль з землею не можна з'єднувати, тобто треба робити систему ТТ, от і думай, яку систему робити!
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 2 жыл бұрын
Якщо будуть "блукаючі струми" то лічильник буде стояти,а не "намотувати" 😁 Той хто вам таке каже,не розуміє принцип роботи лічильника
@ЖоржЛюбан
@ЖоржЛюбан 3 жыл бұрын
Здравствуйте, Александр! Будучи не электриком, в прошлом году все же подписался на Ваш канал, ибо есть вопросы сегодняшнего дня с электропотребителями на нашей даче. На участке дом и хозблок постройки 80-годов прошлого века. От уличной трехфазной сети в постройки заведены фаза и ноль 220в. По постройкам выполнена 2-х проводная разводка. Когда не было бойлеров-стиралок-скваженных насосов, не было и вопросов. А сейчас есть и бойлер, и стиралка и скваженный насос. А как защитить себя понимания нет. Заказали Вашей фирме защитное заземление (два заземления для каждой постройки), что было сделано оперативно и качественно. Как я понял из местной ситуации, особого доверия к местным электрикам нет. Поэтому прошу Энергомаг решить вопросы по качественному и безопасному подключению электропотребителей повышенной опасности (бойлер-стиралка-насос), как советом так и монтажными работами. Буду благодарен за оперативный ответ. Спасибо. Валерий, 098-812-25-75
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Доброго дня Валерий! Спасибо за оценку монтажа контура заземления! Мы с Вами свяжемся в ближайшее время
@ПетрТабаков-п8й
@ПетрТабаков-п8й 3 жыл бұрын
Ненадо ничего выбирать в четырех проводной сети давно все решено контур и нулевой неразлучны!
@putnikOo
@putnikOo 3 жыл бұрын
Т.е. корпус стиралки у тебя на ноль в розетки подключен?
@МихаилТарасов-ь9з
@МихаилТарасов-ь9з 3 жыл бұрын
@@putnikOo ,так все равно сначала металлический корпус стиралки подключают к PE проводнику ,а потом PE проводник подключается к нулевому рабочему проводнику ,который после этого превращается в PEN проводник.
@putnikOo
@putnikOo 3 жыл бұрын
@@МихаилТарасов-ь9з :) ну-ну. Вот такие умники и цепляют землю на батарею.
@МихаилТарасов-ь9з
@МихаилТарасов-ь9з 3 жыл бұрын
@@putnikOo ,это бессмысленно ,самое смешное ,тебя лупануло током от радиатора отопления ( а были уже случаи со смертельным исходом ) ,но ты ни в чем не виноват ,сосед снизу самовольно заменил стальные стояки отопления на пластик ,а сосед сверху подключил " левый" ноль на стояк отопления ,некоторые цепляют на стояк газа ,та трубы точно стальные ,взрывается не слабо.
@putnikOo
@putnikOo 3 жыл бұрын
@@МихаилТарасов-ь9з нихера смешного в этом не вижу. И в замыкании корпуса бытовой техники на ноль тоже нет ничего умного. TN-C и TN-C-S это разные системы.
@musiclifeoffical
@musiclifeoffical Ай бұрын
Соловіче щоб тгсіс робила так як ти зочеш і була найнадійнішою, треба дуже багато факторів. Якщо ти до будинку не зробиш заземлення і не оюрозділиш пєн то краще користуйся тт з пзіпом і реле щоб обрив нуля не наробив більшої шкоди, заводити в дім пєн при цій ситуації спричинить більше проблем, розкривай теми повністю. Ти ж не кажеш все словами простими для людей, тобто випускаєш відео для людей з цим профільним напрямком. То скажи що потрібно для системи тнсіс за н у. Тиж і тт можеш з робити з опором краще як на підстанції як захочеш а не 100ом і виконати це кабельом мідним 35кв січення. Нашо ти чітаєш ту фігню по типу вікіпедії? Можна з тт зробити краще ніж гавно тнсіс, і навпаки. Ми ж знаємо що струм іде по маршуту меншого супротиву, якщо пєн заземлити на стовбі де це буде безпечніше за будинок і завести вже нуль до хати і повторно заземлити це одне, а як реально при обриві нуля все буде йти через щит в будинку це інше. Тт в такому випадку з захистом краще і ніхто не каже що тт має бути 100ом , це як ти кажеш пує, зроби нормальне заземлення тт, постав 2полюсний автомат щоб вимкнулось як струм піде високий через твій нуль чі фазу постав пзіп, постав реле , є зараз стабілізатори далі чі інвертори, це всеж краще чім робити пародію тнсіс типу з повторним заземленням пєн яке йде через будинок
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG Ай бұрын
Шановний,а чому ТТ у ПУЕ не рекомендовано до застосування? Тільки як виключення для тимчасових електроустановок.Є відповідь "для людей" ?🤔
@musiclifeoffical
@musiclifeoffical Ай бұрын
@ в тому той різниця, ви думаєте за сторону системи, я думаю за кінцевого клієнта. При обриві нуля в системі tncs ваш контур заземлення і шина загалом стає нейтраллю яка замикає струм на землю підстанції. Я впевнений що дуже мало людей перевіряють опір заземлення і січення кабелю на заземлення 100% менше за саму високовольтну лінію. При тому що ціла вулиця використовує вашу землю як провідник, питання часу коли вона відгорить. Добре якщо розділення за межами самого будинку і він не згорити. Але при його відгоранні у вас на корпусі приладів виявляється фазна напруга, від якої не захисти уже ні реле напруги не диф автомат, адже земля підключається без захисту. І виходить прилади не можуть живитись, в них вибє релейний захист, дифавтоматика, а от в будинку починають смердіти трупи
@musiclifeoffical
@musiclifeoffical Ай бұрын
@ і давайте чесно ситуація з обривом фази в нас не менш страшніша, стан нашої системи генеруючої не піддається ніякій критиці і правилам пує, ще сеп 30кв це крайня лінія де проведені заходи з заземленням опор і то їх з часів срср нечасто перевіряють, було таке що й дерева там не зрізали, про 10кв і 0,4 я мовчу, заїдьте на дачний масив там стовби ставлять тяпляп, добре що не падають, яке там заземлення опор, сіпи під відкритим небом намотані клубами без ізоляції на кожній опорі. На підстанція досі совецка система з заземлення фаз через ємність щоб працювало при обриві фаз в аварійному режимі, хоча це зрештою призводить до більш вартісного ремонту лінії, бо відгорають всі фази. В нас втрати по потужності в системі більші за 10% хоча мають бути менше 5%. В нас тут варто розглядати аварійні ситуації бо система аварійна. Ми робили монтаж стабілізатора в людини цілий день напруга 150-160в.
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG Ай бұрын
@@musiclifeoffical так все таки чому ТТ не рекомендована для використання?У вас є технічна відповідь?
@ЕленаАндреевна-ш6ь
@ЕленаАндреевна-ш6ь 3 жыл бұрын
Что за перевод , ни слова не понял
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Українська мова. Что Вы не поняли?
@АлексейВладимирович-г2э9т
@АлексейВладимирович-г2э9т 3 жыл бұрын
У, забалякали, увольте, это не способствует развитию
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
Что не способствует развитию?
@АлексейВладимирович-г2э9т
@АлексейВладимирович-г2э9т 3 жыл бұрын
@@ENERGOMAG русский язык расширяет количество пользователей контента
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
@@АлексейВладимирович-г2э9т а украинский контент укрепляет Украину😁
@ЯнСимонов-и7щ
@ЯнСимонов-и7щ 3 жыл бұрын
Давайте на русском пожалуйста.
@ENERGOMAG
@ENERGOMAG 3 жыл бұрын
аналог на русском языке:kzbin.info/www/bejne/q6CZqoCbnbSpiLc
@zmvelektro2572
@zmvelektro2572 3 жыл бұрын
Учим мат часть.
Каха и дочка
00:28
К-Media
Рет қаралды 3,4 МЛН
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.
Леон киллер и Оля Полякова 😹
00:42
Канал Смеха
Рет қаралды 4,7 МЛН
She made herself an ear of corn from his marmalade candies🌽🌽🌽
00:38
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 18 МЛН
Прощание с TN C S из-за счетчиков
21:34
Константин Иванов
Рет қаралды 613 М.
8  Освещение  Делаем проводку для светильников
12:14
Онлайн школа потолочников "ПОТОЛОКВАШ"
Рет қаралды 810
Каха и дочка
00:28
К-Media
Рет қаралды 3,4 МЛН