Köszönjük ezt a hasznos videót. Rendkívül fontos problémát taglal, amivel megítélésem szerint a tervezési fázisban nem foglalkoznak megfelelő mértékben még a szakemberek sem. Pedig a túl magas páratartalom komoly kellemetlenségeket tud okozni egy lakásban, pl. vetemedő bútorok, felpúposodó és recsegő laminált padló stb. A túl alacsony pedig a komfortérzeten ront, de extrém esetben akár pl. fából készült burkolatok tönkremenetelével is járhat.
@marschal2 ай бұрын
Biztos vagyok benne hogy István Úr, szavait nagyon sokan értik. Sajnos én nem mindegyik részét értettem de ez az én tudás hiányosságomból adódik. Ezért azokhoz szólok akik gondolkodnak hőcserélő visszanyerős szellőztető rendszeren és ettől a videóból nem tudják eldönteni hogy "igen vagy nem" . Na hozzátok szólok: Igen!!!!!!! Ne gondolkodj rajta, megéri!! Nincs penészesedés, nem kell szellőztetéssel beengedned a port, bogarakat. Friss A levegő mindig. Nem megy ki a meleg, és nyáron hideg levegőt enged be. Hellios gépem van és tényleg működik. Az egyik, hanem a legjobb döntés volt hogy legyen központi , hőcserélős szellőztető rendszererem.
@bigzolee792 ай бұрын
Egyetértek, kár hogy az entalpias megoldásról nem volt szó ebben a videóban.
@KAtte-ep7ev2 ай бұрын
Jól látom én már, milyen típussal van dolgom, így segítő szándékkal: 1. A víz használata külső területek ápolására javallott, tusfurdővel vagy szappannal. A tepertőből kifőzött padláson talált 50 éves háziszappantól ugyanolyan büdös marad valaki, vagy még büdösebb lesz, annak ellenére, hogy a kedves 4nyuk4'd mindig azt mondta, hogy jó illatod van tőle. De igazából 10 méteres körzetben menekülnek az emberek előled, sajnos ez az igazság MORE. 2. mielőtt kommentel valaki, alapnak kéne legyen,hogy valaki kiszedje a körme alól a retket. 3. Lerakja a kannásbort meg kiveszi a cigit a szájból, persze tőled nem lehet sokat kérni, de legalább úgy 4-5 nappal előtte már ne... Itt kezdődik a kommunikáció és akkor nem írogatsz zagyvaságokat össze-vissza.
@marschal2 ай бұрын
@@KAtte-ep7ev megjött? Vagy milyen problémád van?
@bigzolee792 ай бұрын
Miért nem esett szó az entalpiás, hőcserélős központi szellőztetőkről? Nem pont az alapvetésre megoldás (legalább valamilyen szinten, hiszen nyáron nem engedi be a kinti magas párát, télen meg nem engedi kiszáradni)?
@epitokozosseg2 ай бұрын
@bigzolee79 Kovács István szakértő válasza a kérdésére: Az entalpia hőcserélő nem egyirányú, azaz nyáron a bentről elszívott párát (fürdés, főzés stb) feleslegesen átadhatja a frisslevegőnek. Mindezek mellett a téli előnyök többet nyomnak a latba ezért nagyon is hasznosak. Felülethűtések esetén amikor ez problémás, ha a benti pára magasabb, lehet pl. bypass - azaz hőcserélés nélkül - üzemet kapcsolni és akkor nem történik meg a páraátvitel. Cserébe arra az időre nincs hőcsere, de ez általában este/reggel fordul elő, amikor remélhetőleg már/még nincs odakint nagy meleg.
@bigzolee792 ай бұрын
Köszönöm. Bonyolult, sok tényezős problémakör ez. @@epitokozosseg
@janosnagy43822 ай бұрын
Ha fürdik valaki, attól még nem lesz az egész lakásban gőzfürdő!
@epitokozosseg2 ай бұрын
Nem. Csak a fürdőben. (Persze ott sem feltétlenül extrém módon.) Éppen ezért ez egy olyan helyiség, ahonnan elszívunk egy szellőztető rendszerben.