Епизод 1 - "Защо стареем?"

  Рет қаралды 81,445

MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD

MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD

6 ай бұрын

В епизод 1 на "MEDcast-ът на д-р Стаменов" той говори за стареенето - какво се случва в човешкото тяло, как старее клетката, може ли да се забави стареенето и да се удължи живота, като се запази качеството му.
Коментира, че въпросът за стареенето, който е един от най-актуалните в науката в момента, е съвкупност от философия, генетика и имунология.
Разказва за клетката, ДНК, хромозомите, какво са теломерите, какво е теломераза и метилиране, метилирана ДНК, сенилност, "зомби клетки", и т.н.
Всичко в този първи епизод е като основа за това, което ще чуете в следващите серии в MEDcast-ът, както и в срещите на живо.
СЪДЪРЖАНИЕ
00:00
01:30 Колко живеят някои бозайници?
04:30 Защо стареем?
06:02 Клетките.
08:17 Какво представляват хромозомите?
10:58 Какво се теломерите? Теломераза.
13:53 Метилирана ДНК.
18:15 Как организмът се справя със стареещите клетки? Сенилни клетки.
22:58 Какво представлява ракът?
25:46 Стратегии за забавяна на стареенето.
#MEDcast #MEDcastнаДрСтаменов #ДрСтаменов #БолницаНадежда
Д-р Стаменов е основател на МБАЛ „Надежда“ и водещ експерт по репродуктивна медицина у нас, както и международно признат специалист по минимално инвазивна гинекологична хирургия.
Ръководител е на центъра по асистирана репродукция и репродуктивна хирургия в МБАЛ „Надежда“, притежаващ EBCOG-акредитация за обучение по акушерство и гинекология и ESHRE-акредитация като обучителен център по репродуктивна медицина.
Член е на Европейското общество по репродуктивно здраве и ембриология, член на научния съвет на Международния конгрес по хистероскопия, член на Българския лекарски съюз, Българско дружество по акушерство и гинекология и Българска асоциация по стерилитет и репродуктивно здраве.
Д-р Стаменов има над 15-годишен опит в областта на асистираната репродукция и репродуктивната хирургия, с подчертан научен интерес към разработването и въвеждането на иновативни практики в клиничната работа, представяни на най-големите научни форуми по репродуктивна медицина в света, както и в най-престижните медицински издания в областта.
Опитен преподавател по репродуктивна медицина и минимално инвазивна гинекологична хирургия. Създател на център за обучение по гинекологична ендоскопия в болница „Надежда“ със специален акцент върху фертилитета.
Съосновател и преподавател в Международното училище по лазерна гинекология.
Специалните интереси на д-р Стаменов са насочени към ендометриозата и аденомиозата, рецептивността на ендометриума, повтарящите се неуспешни имплантация и спонтанни аборти, съхраняването на фертилитета.

Пікірлер: 206
@anthonystoyanov1384
@anthonystoyanov1384 6 ай бұрын
Потвърждавам казаното за връзката на щастието и дълголетието. Баща ми кара 102та си годишнина. Все още е с напълно ясно съзнание и мисъл. Сам се оправя. Пазарува си готви си и т.н. Не взема никакви хапчета. И се радва на всичко и всички около него - природа, животни и хора. П.П. Той живее и работи в София. Участвал е във втората световна война. Т.е. не е от планинските отшелници столетници. Това още повече потвърждава връзката на дълголетието и как човек възприема живота. Повече щастие = по-дълъг и здравословен живот.
@gerganastefanova-minona3362
@gerganastefanova-minona3362 6 ай бұрын
Нищо не потвърждава, господине. Сигурно и оцелелите от холокоста в лагерите в Аушвиц, дето ги дават по телевизията и са на по 100 години и те са били много щастливи. В Библията пише, че човек и косъм не може върху главата си да сложи. Всичко е ген. Колкото ти е дал Господ, толкова ще живееш
@angelzapryanov9902
@angelzapryanov9902 5 ай бұрын
Още ли работи?
@BogdanBogdanov-gj4jy
@BogdanBogdanov-gj4jy 2 ай бұрын
Jiv li e ?
@user-rw2ry4yo3h
@user-rw2ry4yo3h Күн бұрын
Благодаря Д-р Стаменов прекрасна, интересна тема поднесена на разбираем език, адмирации бъдете здрав и продължавайте да ни запознавате с невидимото от гледна точка на медицината❤
@marinayordanova
@marinayordanova 6 ай бұрын
Поднесено интелигентно, достъпно за хора, които имат интерес по темата, но не са с медицинско образование. Ще следя с интерес както за продължение на тази тема, така и за останалите 3. 🙂
@user-cf3wb1nu5d
@user-cf3wb1nu5d 6 ай бұрын
Зная отговора и съм убеден в ИСТИННОСТТА му 100 процента ! Накратко ; дълголетието при човека се дължи на първо място от начина му на живот и нивото на развитието на фините му тела и обвивки ! Това Е ! Всеки човек е енергиино- информационно структуриран и ЕНЕРГИИТЕ, които изпълват фините тела определят пълноценността и продължителността на живота му на Земята ! Важни са тънките тела при човека , тяхното развитие и способност да проемат СВЕТЛИНА от Космоса , а не физическото и грубо тяло . Важна е Светлината , която ние наричаме Христос ,Истина , Бог и Любов !
@ik4416
@ik4416 5 ай бұрын
Човека приказва подобно на ПРОСТО КИРО - "точно и отчетливо 😂" как да не го следиш със захлас!?! Нахвърлил кое какво от къде събрал и даже не го подредил по приятен за публиката начин и дали е проверено или не няма да говорим ! Само с визия Евгени Минчев от Алиекспрес не става !
@stefkakrushkova6830
@stefkakrushkova6830 5 ай бұрын
​@@ik4416Ха, ха-точно така.
@user-tz6xx6lt5x
@user-tz6xx6lt5x 6 ай бұрын
Уважаеми господин Стаменов, привет за добре разработената тема! От коментарите, които чета,обаче разбирам , че народа изобщо не се е променил още от времето на Исуса Христа и винаги много скоро след"Осанна" , бързо казва:" Разпни го". Аз вярвам само на Един , защото яиждам,че ТОЙ ЕДИНСТВЕН знае всичко за живота и клетката, защото ТОЙ я е създал и ТОЙ не е човек.
@StoSabi
@StoSabi 6 ай бұрын
Случайно попаднах на това видео; първоначално помислих, че е някоя досада, но нещо ме накара да се вгледам и вслушам. Едно от най-интересните неща, на които съм попадала.
@norahris9422
@norahris9422 6 ай бұрын
Изключително интересен подкаст. Благодаря за всичко, включително и за големия ми син появил се на бял свят с ваша помощ. Благодаря и с нетърпение очаквам следващите теми!
@milenamitova4669
@milenamitova4669 6 ай бұрын
Д-р Стаменов,благодаря.Ще се радвам да правите по-често такива подкасти.Цялата тази информация ми беше много интересна.
@user-ie8ju2xk6t
@user-ie8ju2xk6t 6 ай бұрын
Благодаря Д-р Стаменов! Непременно ще се погрижа да съм щастлива! Огромно благодаря!
@user-nt3dt6yu9w
@user-nt3dt6yu9w 6 ай бұрын
Благодаря,предварително,не защото толкова искам да живея дълго,а защото информацията Ви е за предпочитане пред тъпите предавания по ТВ.Успех ,ще Ви следя с удоволствие!!!!
@dennnitsa
@dennnitsa 5 ай бұрын
Благодаря за интересното видео! Остана отворен въпросът как тялото изхвърля сенилните клетки. Ще ми е любопитно да го чуя във втората част!
@penkauzunova1547
@penkauzunova1547 6 ай бұрын
Невероятно интересен епизод ! Чакаме с нетърпение втора част с информация за имунната система ! Много доба работа на д-р Стаменов и екипът му !
@vanyamladenova9057
@vanyamladenova9057 6 ай бұрын
Благодаря Ви , д- р Стаменов 🙏🏼 Моля продължавайте . Ще очакваме !
@user-ww7ct8ip4p
@user-ww7ct8ip4p 6 ай бұрын
Благодаря ви от Сърце за Уникалния Епизод. С Нетърпение Очаквам следващите епизоди. Бъдете Благословени всички.
@andrey.dimitrov
@andrey.dimitrov 6 ай бұрын
Адмирации за труда и благодарност за информацията която споделяте!
@polinakyosseva2456
@polinakyosseva2456 6 ай бұрын
Очарована съм! ❤ Изключително интересно, задълбочено и ясно представено обяснение по темата. Рядка находка!
@user-oc4bv9by1x
@user-oc4bv9by1x 6 ай бұрын
Д р Стаменов Бог да ви благослови! Благодарна съм, че има такива хора като вас, удоволствие и наслада е да ви слушам и да мисля над нещата, които споделяте с нас. Познанието е вратичка към безсмъртието. Моите уважения и респект към работата Ви и усилията, които полагате.
@user-bi5ff8if8m
@user-bi5ff8if8m 6 ай бұрын
БОГ ДА ВИ БЛАГОСЛОВИ ДОКТОРЕ
@user-dx5lb4lg4i
@user-dx5lb4lg4i 5 ай бұрын
Благодаря, доктор Стаменов! Бъдете щастлив!
@user-fc3oj4sn9p
@user-fc3oj4sn9p 6 ай бұрын
Много полезна информация,поднесена достъпно и мноооого интересно, благодаря!❤
@MirenaGeorgieva
@MirenaGeorgieva 6 ай бұрын
Д-р Стаменов буквално ме прикова. Изключително интересна тема, част от науката за Биохакинга! Ще чакам с нетърпение още такива теми! 😊
@ivanivanov-zn2ct
@ivanivanov-zn2ct 6 ай бұрын
Д-р Стаменов, благодаря за положения труд по събиране и представяне на информацията! Трябва да има по-вече видеа по тази тема, за да се популяризира революцията в молекулярната биология. Откритията в тази област на науката са умопомрачителни, но, за голямо съжаление, умишлено не се представят пред широката публика.
@user-ig7rj9kk1p
@user-ig7rj9kk1p 6 ай бұрын
Благодаря!Полезни съвети давате и по достъпен начин поднасяте материята!Бъдете щастлив!
@IvanIvanov-ht4hm
@IvanIvanov-ht4hm 5 ай бұрын
Най първия начин да изспиташ щастие е да се родиш,и изследваш света!
@irenatodorova2038
@irenatodorova2038 6 ай бұрын
Беше ми много интересно. Благодаря. Искам да добавя към темата: гледах предаване, според което продължителността на живота на бебето, зависи от диетата на майката. Беше свързано с дъждовните периоди в Африка и зеленчуковата диета на бременните.
@user-nt3dt6yu9w
@user-nt3dt6yu9w 6 ай бұрын
Благодаря Ви д-р;Стаменов,бяхте много интересен! Бих допълнила съвета Ви Правете всички около Вас щастливи,то ще рефлектира обратно.!!!!!!
@mariyaatanasova6781
@mariyaatanasova6781 6 ай бұрын
Прекрасна тема,достъпно представена👏Сърдечно благодаря за вашата идея и всяко следващо с голям интерес за мен😁🙏Имунната система,нещо много интересно и в основата на нашето здравословно състояние🙏
@IvanIvanov-ht4hm
@IvanIvanov-ht4hm 5 ай бұрын
Човече преди да погледам малко от видеото ти,бях готов да кажа че,си извинявай напушен или пийнал!Умник такъв-СТРАХОТЕН!Имаш моето признание!😊вярно е за животните и , разбираш че,ще намериш хора мислещи като тебе!Аз мисля -Ти си прав !
@nataliqdimitrova8883
@nataliqdimitrova8883 6 ай бұрын
Попадение! Вече съм Ви фен! Поздравления за темата! Дипломната ми работа е на тема “превенция и промоция срещу преждевременно остаряване” и смятам, че трябва да се дава повече гласност, за да се подобри и качеството и количеството на живот.
@kameliabakardjieva1599
@kameliabakardjieva1599 5 ай бұрын
Най- обичаният Човек от мен! ВЕЛИК!!!
@ninavaleva9533
@ninavaleva9533 6 ай бұрын
БЛАГОДАРНОСТ!!! БЪДЕТЕ ЗДРАВ И УСПЕХ!!!
@user-fx6gb3ue2x
@user-fx6gb3ue2x 6 ай бұрын
Д-р Стаменов, моля ви не спирайте да ни информирате по всички такива теми. Очаквам ви с нетърпение!
@vkotsev
@vkotsev 5 ай бұрын
Много Ви благодаря, д-р Стаменов! Съвсем правдоподобна е връзката между радост, щастие, мъдрост... и здравето. А дали някой изследва връзката между чистотата/замърсеността при хората и здравето/продължителността? Защо, след завършване на полово и физическо развитие, клетките ни се делят?? Причини за крайният брой деления може да има много, но е добре да знаем има ли връзка между замърсяване и делене. Според мен - има и тя е очевидна. Но, както знаем, в науката трябват доказателства, най-често - статистически достоверни.🙂
@ninsa85
@ninsa85 6 ай бұрын
Беше ми изключително интересно! Продължавайте моля , начинанието е доста ново и никой не говори на тази тематика . Научих доста интересни неща, благодаря! 🍀💓
@masisatamian4631
@masisatamian4631 6 ай бұрын
Много интересна тема. Поздравления. Преди години си купих много добра книга по тоя въпрос. Казва се Странната наука за безсмъртието. Именно ракът е сериозно препятствие за това, човешкият живот да бъде удължен. Защото си представете че копирате един лист. После правите копие от копието и пак и пак. Не след дълго от оригинала няма да остане нищо. При клетките се натрупват грешки и това именно е рака.
@ivanivanov-zn2ct
@ivanivanov-zn2ct 6 ай бұрын
Проучването на процесите, които влияят на здравето и стареенето на клетките, е важно за разбирането на раковите заболявания. Сравнението с копирането на листа е интересно, но има известна разлика спрямо биологичните системи, защото при тях работят много механизми за корекция на грешките. Например при сглобяване на една от най-сложните молекулярни машини в клетката - рибозомата, участват по-вече от 200 фактора на сглобяване и 76 малки нуклеоларни РНК се свързват временно в процеса на сглобяване на рибозомата. Съществуват сложни механизми за наблюдение и контрол на качеството на образуването на правилни структурни и функционални субединици в рибозомите, както и за унищожаване на прерибозомите, които не успяват да се сглобят правилно. Можем да погледнем въпроса с копирането и от друга гледна точка. Ако при всяко копиране възникват грешки без да се коригират, защо клетките на новородените нямат тези грешки. Би трябвало новороденото да се ражда с дефектите натрупани в родителите, но очевидно сме свидетели на друго. Казано накратко, натрупването на грешки е валидно само в рамките на един живот. Всеки следващ нов живот е рестартиран и започва без признаци на старост, с изключение разбира се на наследствените генетични заболявания. От това следва, че някъде се пази "оригиналният лист", от който започва животът и продължава с копие от копието докато текстът избледнее. При следващия нов живот отново се изважда оригинала и процесът продължава с копие от копието. Големият въпрос тук е, защо в рамките на един живот не се копира само от оригинала.
@nikolanikov148
@nikolanikov148 4 ай бұрын
@@ivanivanov-zn2ct През 2010г. изпратих писмо до Председателя на Районната здравно-осигурителна каза, с копие до Министъра на здравеопазването (болнолечението) Десислава Атанасова, в което изразих тревогата си от неконтролирания ръст на раковите заболявания, като приложих ОСЕМ правила за борба и лекуване на клетъчни деформации, подкрепени с предложението ми да ме заразят с рак, ако могат, и да наблюдават как ще се излекувам. Добавих: "На тази възраст може и да не ме заразяват, понеже може вече и "да развъждам раци" (По Чудомир). Имаше реакция, на която отговорих сърдито, след което д-р Вичев, зам. министъра, се помина... Подобно предложение направих преди известно време във връзка с публикуване на някаква министерска стратегия за БОРБА с рака. БОРЦИ - ДА ИМ СЕ НЕНАГЛЕДАШ!!! А НАРОДЪТ мре като мухи!!! Болниците пълни, аптеките задръстени от любители на вълшебната "химия", по улиците се влачат измъчени от трудност в придвижването възрастни...
@TANYAKOSTOVA
@TANYAKOSTOVA 6 ай бұрын
Благодаря ! Много интересно и разбираемо ! Бъдете здрави и щастливи !
@user-qs8lw6ce1n
@user-qs8lw6ce1n 5 ай бұрын
Благодаря, д-р Стаменов! Изключително интересно,поднесено разбираемо! Поздравления!
@user-pn7nk9em5c
@user-pn7nk9em5c 5 ай бұрын
Благодаря Ви, д-р Стаменов! Ще съм благодарна да направите още видеа по темата за стареенето. Аз съм на 52 години и съм казала на клетките си да работят като на 35. В действителност никой не ми вярва, когато му кажа на колко години съм. Нямам пластични операции. Всичко е на ниво съзнание. За майка си се тревожа, че се завъртя в системата на здравеопазването където се лекува на "парче" и не знам как да й помогна.
@user-bd3qr4hd7d
@user-bd3qr4hd7d 6 ай бұрын
Браво, полезна информация, поднесена по добър начин.
@alive.platform
@alive.platform 6 ай бұрын
Браво! Благодаря! Продължавайте! Много високо качество на информация и продукция!
@kristingeorgiev
@kristingeorgiev 2 ай бұрын
Прекрасен и много полезен подкаст! Благодаря ви! Много интересно ще бъде за имунната система. Очаквам с нетърпение….
@rangelkaranankov6257
@rangelkaranankov6257 6 ай бұрын
Много интересно и много лесно за разбиране. Аз ви подкрепям г-н Стаменов.
@smm8267
@smm8267 6 ай бұрын
Много качествена продукция❤ благодаря… беше ми супер интересно
@olgab9226
@olgab9226 6 ай бұрын
Полезна информация и добре обяснена. Благодаря!
@user-kk3pe7xs5c
@user-kk3pe7xs5c 4 ай бұрын
Случайно (или не) открих този канал и подкаст - БЛАГОДАРЯ, д-р Стаменов! Изключително интересен и информативен подкаст. С нетърпение ще изгледам всички епизоди.
@marianapanicherska8237
@marianapanicherska8237 6 ай бұрын
Благодаря Ви! С интерес очаквам следващия подкаст.
@DimitarMitevAPLGO
@DimitarMitevAPLGO 4 ай бұрын
Респект за положения труд и споделеното д-р Стаменов! Ще очаквме следващият подкаст за имунните и сенилните клетки. Дано все повече хора стигат до тази жизнено важна информация.
@iva6219
@iva6219 6 ай бұрын
Моля Ви, продължете темата. Видеото ми беше изключително интересно
@HackAndBypass
@HackAndBypass 6 ай бұрын
Много ми хареса чакам епизод 2 с нетърпение 😊
@user-jr2fq9ef3g
@user-jr2fq9ef3g 4 ай бұрын
Д-р Стаменов благодаря ....безценни съвети....
@zashtitnikbg8696
@zashtitnikbg8696 6 ай бұрын
Искаме да знаем и как имунните клетки се справят със сенилните, моля направете видео по темата. Благодаря!
@user-xx9hd8zs2n
@user-xx9hd8zs2n 6 ай бұрын
Много интересно , Благодаря Ви , продължавайте !
@marietaraynova8258
@marietaraynova8258 6 ай бұрын
Поздравления на др. Стаменов и целия екип за представянето по толкова достъпен начин на тази така интересна тема. Ще следя с нетърпение следващите от поредицата MEDcast-ът ☺️
@bistrabaumann7979
@bistrabaumann7979 6 ай бұрын
...с благодарност!!! ОЧАКВАМЕ последваща информация.
@juliakostova8356
@juliakostova8356 6 ай бұрын
Благодаря,бъдете щастлив!
@valentinanikolova1527
@valentinanikolova1527 6 ай бұрын
Благодаря! Интересно и полезно! Желая Ви здраве!
@varenneduvar2062
@varenneduvar2062 6 ай бұрын
Много интересна тема и добре представена Благодаря Много интересен лук Щерлок Холмс с тази папионка, каскет, брада и мустаци
@user-vn3hx4yr9z
@user-vn3hx4yr9z 5 ай бұрын
Страхотно начало! Високо научно и интелектуално ниво. Поздравления! С нетърпение очаквам практически примери, съвети и практики в следващите епизоди.
@LiliyaG
@LiliyaG 6 ай бұрын
Поздравявам Ви за подкаста! Не съм сигурна, че успях да осмисля всичко, което казахте, но смятам, че повече доктори и научни работници трябва да се изявяват и да говорят публично за наука, медицина и пр. Това е проява на съвременната отговорност към обществото.
@user-ui5io7bk4n
@user-ui5io7bk4n 6 ай бұрын
Много благодаря! с нетърпение чакам следващ епизод
@veneta.dimova
@veneta.dimova 6 ай бұрын
Страхотна тема! Очаквам тестовете с нетърпение!
@valleto75
@valleto75 6 ай бұрын
Продължавайте в същия интересен дух! 👍🏻
@ZuMama74
@ZuMama74 5 ай бұрын
Прекрасен подкаст.Благодаря ви.
@SlavaSlava-cg8jk
@SlavaSlava-cg8jk 6 ай бұрын
Браво! Много добър подкаст!
@irenazhelyazkova5428
@irenazhelyazkova5428 6 ай бұрын
Очаквам с нетърпение следващия епизод.
@user-tv9pj8qw9k
@user-tv9pj8qw9k 6 ай бұрын
Заради такива като Вас ,вярвам Родината ни ще пребъде.
@ZlatkaMarkova
@ZlatkaMarkova 6 ай бұрын
Много интересно и полезно видео, благодаря!
@trimonciumtrimoncium7298
@trimonciumtrimoncium7298 5 ай бұрын
Интересен монолог, тип Захари Бахаров.
@svetlana9296
@svetlana9296 6 ай бұрын
Велик сте ! Прекрасен подкаст ! ♥
@maxim20122
@maxim20122 4 ай бұрын
Канала е страхотен!!! БРАВО!!!
@user-tr6by7vj7e
@user-tr6by7vj7e 6 ай бұрын
Благодаря ви за полезната информация.
@user-he3rn6qb6u
@user-he3rn6qb6u 2 ай бұрын
Благодаря ви! Очаквам с нетърпение, споделяне на по-детайлна информация за възможностите за влияние върху процесите на стареене.
@be_happy_by_Kremena
@be_happy_by_Kremena 6 ай бұрын
Много е хубаво да чуя подкаст на такива теми вече и на български. Веднага се абонирах и очаквам с нетърпение следващите епизоди, особено за имунитета. Благодаря и бъдете благословен!
@user-qo2sx2lq5i
@user-qo2sx2lq5i 6 ай бұрын
Благодаря ,много интересно.
@tanyapetrova3261
@tanyapetrova3261 6 ай бұрын
АЗ ВЯРВАМ и съм сигурна, че когато хората могат постоянно да мислят с Любов всеки миг и ден чрез натрупване могат да са здрави и да живеят дълго и също да се получи безсмъртие.
@user-hu5fx1no7x
@user-hu5fx1no7x 12 сағат бұрын
Това доктора , който прави инвитро процедури ли е ,така известият с който е много трудно да се свържиш и няма часове?
@denitsa9578
@denitsa9578 6 ай бұрын
Много интересен подкаст!!
@antoanetaponeva2629
@antoanetaponeva2629 6 ай бұрын
Много интересно благодаря.
@iskrastefanova9544
@iskrastefanova9544 6 ай бұрын
Много интересно , благодаря :)
@veneta.dimova
@veneta.dimova 6 ай бұрын
Интересна ще бъде и темата за метилаторите!
@danielkrastev6786
@danielkrastev6786 6 ай бұрын
Хубаво е да намеря български подкаст, който зачеква темата. David Sinclair е доста популярен учен с екип занимаващ се със стараенето. Има известни книги и подкасти, както и youtube канал.
@magimitkova774
@magimitkova774 6 ай бұрын
Дори да си богат и спокоен ,незнам дали пак ще искаш вечен живот. Има толкова много мъка ,незрялост в човечеството ,че не мисля ,че някой видял това ще иска още или дори "завинаги". Представете си хората в Африка ,Индия където мизерията и немотията са постоянни ,представете си това е е" вечно"...от друга страна е и опасно ,ако имаш дълъг живот или вечен може да искаш да промениш света към по- добро и съответно тези ,които ни тровят храните едвали би им се харесало. Човекът ,никога не се насища ,ако има той ще иска повече и повече. Затова мисля ,че да сме смъртни е добре.
@mariyadavidova6231
@mariyadavidova6231 6 ай бұрын
Благодаря 🙏♥️
@user-di9se2sn4q
@user-di9se2sn4q 5 ай бұрын
Благодаря Ви!
@danatartschool8756
@danatartschool8756 6 ай бұрын
Благодаря ви...❤
@marianamarinova7421
@marianamarinova7421 6 ай бұрын
Mного много благодаря!
@phph2261
@phph2261 5 ай бұрын
НИЩ😂О НОВО , Теломера го познавам още преди 15 години
@batipej4obatipej4o85
@batipej4obatipej4o85 5 ай бұрын
Здравейте Д-р Станенов . Защо учените не обединят своите знания при което ще са много по ефективни . Ще са щастливи и ще доживяват до 100 - 150 години ?
@alexandarkostadinov6253
@alexandarkostadinov6253 6 ай бұрын
Поздравления и благодаря за така представената информация! Много интересно и информативно. Вече съм абониран за канала. Още веднъж, благодаря!
@valerialeksiev9826
@valerialeksiev9826 5 ай бұрын
Много добър старт!
@elenakoleva1610
@elenakoleva1610 6 ай бұрын
Благодаря!Беше интересно, разбираемо и образователно! А доктора не знам как успя да намери време и в подкаст да участва.
@BorislavKrinchev
@BorislavKrinchev 6 ай бұрын
Благодаря! Супер интересно и поднесено по страхотен начин. С удоволствие чакаме следващи епизоди :)
@davidcameron7289
@davidcameron7289 4 ай бұрын
Функцията на теломерите е именно да пот държа правилното деление на клетката, но те не винаги работят... Много мислих върху този въпрос и стигнах до извода, че съзнанието и матричното мислене е причината за дейността на теломерите и продължителността на човешкият живот..... Замислял ли сте как масовата човешка матрица на мислено то формира масовото поведение на хората....
@zhivkomarinov5449
@zhivkomarinov5449 5 ай бұрын
Аз съм решил да живея 1000 години. Пожелавам го на всеки!
@IvanIvanov-ht4hm
@IvanIvanov-ht4hm 5 ай бұрын
Благодаря ти пич!
@vidkadjambazova8914
@vidkadjambazova8914 5 ай бұрын
Амин
@Yozzaliam
@Yozzaliam 6 ай бұрын
Здравейте, доста интересна лекция и добре поднесена. Имам един въпрос, който може да изглежда лаишки или неуместен, но ми се струва съществен. Казвате, че човешкият геном е разчетен. А има ли оценки, могат ли да бъдат направени оценки на неговия информационен обем? Най-грубо казано, в колко Мегабайта или гигабайта се записва? Ако информационният обем на генома е по-малък от информацията необходима за описване на човешкото тяло (а подозирам че е така), то той не може да съдържа цялата информация за човешкото тяло, камо ли за неговото развитие от зачеване до смърт.
@gartist23
@gartist23 5 ай бұрын
Доказано е ,ние сме безсмъртни! Нашата енергия е свободна енергия ,която след като напусне физическото тяло пътува където пожелае! А какво ако си искаме това тяло завинаги младо!? Ако разкрием тайната на една вечна медуза и нейните качества да се възобнови из основи ,можем да живеем в този си "калъф" вечно! Защото в енергийното ниво душата е тази която включва смъртта като етап от живота! Не смърта слага края ,а обратното! Душата е навигатор на съзнанието!
@dessislavakostadinova4538
@dessislavakostadinova4538 6 ай бұрын
Благодаря ви д-р Стаменов!
@eliivanova1468
@eliivanova1468 6 ай бұрын
Гаряев Перер Петрович успя да порази светът с неговитв иследваня.
@user-kh8wm6im2x
@user-kh8wm6im2x 6 ай бұрын
И така в епохата на Homo Deus въпросът за безсмъртието се преплита с въпроса за щастието. Защото щастието също не е абсолютна категория както и безсмъртието....така де, дълголетието. Щастлив мозък и щастлив човек едно и също ли са? Краткосрочното щастие на мозъка/човека изчерпва ли дългосрочния ресурс да си щастлив? Има ли универсални състояния на щастие и субективни? Едното условие ли е за другото? Ако ще се учим от слоновете и мечките, дали не е по-добре да си психопат, за да не ти пречи щастието на дълголетието... Подкастът ми харесва! Д-р Стаменов уточни коя е аудуторията за него. Намирам преди всичко за благородно да споделяш познанията си с широка публика. Тя има избор да ползва или не тези познания! Здраве и щастие, Д-р Стаменов. Благодаря!
Епизод 2 - "Менопаузата"
38:25
MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD
Рет қаралды 41 М.
Епизод 6 - "Сексът", част 1
33:26
MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD
Рет қаралды 31 М.
0% Respect Moments 😥
00:27
LE FOOT EN VIDÉO
Рет қаралды 42 МЛН
蜘蛛侠这操作也太坏了吧#蜘蛛侠#超人#超凡蜘蛛
00:47
超凡蜘蛛
Рет қаралды 46 МЛН
Айттыңба - істе ! | Synyptas 3 | 7 серия
21:55
kak budto
Рет қаралды 1,5 МЛН
Епизод 3 - "Възпалението"
29:40
MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD
Рет қаралды 22 М.
Епизод 4 - "Автоимунитет"
30:55
MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD
Рет қаралды 13 М.
Между фактите и съмненията в българската история - "100% будни", 04.01.2024
30:57
Българска Национална Телевизия БНТ
Рет қаралды 31 М.
„Ничия земя“: Чудо за „Великден" (04.05.2024)
44:48
MEDcast-ът на д-р Стаменов - анонс
5:33
MBAL ZA ZHENSKO ZDRAVE NADEZHDA OOD
Рет қаралды 5 М.
Пленка или защитное стекло: что лучше?
0:52
Слава 100пудово!
Рет қаралды 1,2 МЛН
All New Atlas | Boston Dynamics
0:40
Boston Dynamics
Рет қаралды 5 МЛН
iPAD PRO НА M4, iPAD AIR 13 И PENCIL PRO: НЕТ СЛОВ
7:33
Арсений Петров
Рет қаралды 35 М.