moc díky za toto video, velmi nám to pomáhá, sledujeme a učíme se, máme zatím 2,5 měs fenku
@helcaJ2 жыл бұрын
připravuji ještě další v podobném duchu - a to veterina a manipulace. Opět se snahou postihnout více typů povah s běžnými majiteli čévéček.
3 жыл бұрын
Dobré video...
@katarinamikitova34853 жыл бұрын
Od ktorého týždňa u ČSV by ste odporučila návštevu cvičáku , lepšie povedané aktívne pracovanie priamo na cvičisku so psom ?
@helcaJ2 жыл бұрын
Záleží, jakého cvičáku a jakého štěněte. Nelze zevšeobecňovat. U některých se klidně může začít hned v malé skupině známých psů (nemoci, očkování), u jiných je naopak třeba počkat a dávkovat mu socializaci atd. postupně. Na čsv neexistuje jedna šablona, která by se dala použít...
@ivoeichlerramovycvikpsu14372 жыл бұрын
Kdysi (nedlouho po revoluci) mi nejvyšší vet. u Minist. Vnitra řekl, že než riskovat povahové poruchy, tak raději mezi psy (a cizí prostředí) hned. Ještě v době vtiskávání - tzn.: do 10 týdne věku. Především díky tomu, že už žádné nemoci nejsou běžné. Takže s rozumem, zpovzdálí pozorovat a jak radí paní.
@lucielinde201310 ай бұрын
Škoda , ze na některé psy zradlo motivační neplatí
@helcaJ9 ай бұрын
bohužel, je to tak. Jsou psi, co nejsou moc ani na jídlo, ani na hračky a tím pádem je tam leccos složitější. Ale i psi, co jsou relativně žraví, ale nejsou vedeni k tomu, že se jim vyplatí spolupracovat s majitelem za různých situací a rušivek, se na nějaký pamlsek v ruce vykašlou a radši budou řešit cizího psa. Není to jen o tom "dát psovi žrádlo před nos", je to o výcviku, o utvrzení a zažití daného povelu. Ale skutečně znám několik nežravých psů a nehravých psů, tak tam jedině na vztah a autoritu. Když jdu se smečkou (3čsv, já 60kg, oni 100kg), tam si nemohu také dovolit používat pamlsky a musím to řešit stejně jako u nežravých psů - tedy vztahem a autoritou (viz to video, jak jsem tam se čtyřma) - musím být stabilní a mít všechny pod kontrolou, což při vytahování pamlsků jaksi nejde. Jako odměnu mají očichání si místa po psovi, který prošel.