Рет қаралды 2,555
Дозвольте поділитися з Вами нашим найсвіжішим релізом - псальмою "Нещасна година", що вже доступний на більшості музичних платформ.
Ця псальма є чи не найбільш емоційно складним твором у нашому репертуарі. І, на превеликий жаль, доволі актуальним у сьгоднішніх реаліях.
З середньовічних часів т. зв. “божими людьми”, мандрівними сліпими співцями-лірниками на українських теренах поширювалися псальми - духовні пісні з фольклоризованими християнськими сюжетами.
Михайло Грушевський пише: «Образ битви Правди і Неправди […] в псальмах і в споріднених піснях уже відпав: битва минулась, Правда побита, Неправда запанувала. Правда або агонізує, або вбита, вмерла, або вона у темниці, в неволі, під ногами панів - помічників та приятелів Неправди. […] Образ смерті Правди веде за собою аналогію зі смертю матері, що лишає безпомічних сиріт на землі. Молитви й поривання людей до Правди нероздільно сплітаються з мотивами сирітського плачу: псальма цілком виразно впадає в тони голосіння дітей за матір’ю: виразами сирітського голосіння люди, облишені Правдою, тужать за нею. […]
З другого боку, Правда ототожнюється з Христом. Вона розп’ята на хресті в його образі. Але вона ж живе в Христі, і в нім ще поборе Неправду.»
[Михайло Грушевський. Історія української літератури: В 6 т. 9 кн. - К., 1994. - Т. 4. - Кн. 2. - С. 260-306.]
Запис/зведення/мастеринг: Павло Чуприна
Відео: Дмитро Дячук