Jsem rada že jsem se dostala na tohle vvydeo❤hnojni bych ráda zkusila děkuji
@zahradavemeste9 ай бұрын
Děkuji. Je tu spousta videí s ovocnou tématikou a další stále přidávám. Pokud budete Hnojík zkoušet, tak pod videem máte odkaz a nezapomeňte zadat slevový kód.
@janad.1119 ай бұрын
Děkuji,super video,já zakoupila ty nové nůžky a vrhla se nadšeně do stříhání,jelikož jsem koukla na starší videa a stříhám stříhám a najednou jsem zjistila,že jsem šmikla i mladý rakytnik 😅,tak jsem se chytala za hlavu.Na ten hnojik počkám a zkusim,jelikoz vloni jsem měla v rybizu take dost mšic,vždy jsem tedy postrikala vodou a zmizeli,ale stejně během roka opět mšice a jejich mravenci zas
@zahradavemeste9 ай бұрын
Já si taky koupil nové nůžky, ale ty stejné, co už mám. Mšice se během roku objeví několikrát, ale u mě na zahradě se díky Hnojíku drží minimálně a tu trochu dokážou ptáci a berušky zlikvidovat.
@Petulo779 ай бұрын
Pekné videjko👍 tiež som sa chystal natočiť niečo z drobného ovocia ale nestíham🙈
@zahradavemeste9 ай бұрын
Děkuji. Už jsem točil vloni, ale letos to beru znovu pro zopakování. Taky to mám s tím časem dost napnuté.
@Petulo779 ай бұрын
@@zahradavemeste chapem ten čas😊 ale super, je dobre to opakovať a ukazovat vyvoj 👍👨🌾
@zahradavemeste9 ай бұрын
@@Petulo77 Souhlasím, aspoň je vidět reakce na řez. Děkuji
@Petulo779 ай бұрын
@@zahradavemeste presne tak👍 robite to dobre, pokračujte 👨🌾
@zahradavemeste9 ай бұрын
@@Petulo77 Děkuji.
@MegaSerif9 ай бұрын
Ahoj, tak som rad, ze som vydrzal :) (neni to moja silna stranka) a pockal s objednavkou hnojika, naozaj mozem potvrdit pre ostatnych, ze 30% islo dole :) dneska objednane a uz sa neviem dockat ako tym voskam toho roku podkurim :) K videu: za mna velmi dobre vysvetleny rez, dokonca uz som bol na zahrade a cierna ribezla dostala novy uces. Jedna vec, vsimol som si, ze sa na konci stale ospravedlnujes za dodatky, myslim ze to vobec nie je nutne, neverim, ze niekto z pozerajucich je nestastny, ze mu dodas viac info alebo dalsiu ukazku :) je jasne ze ked to nestrihas, je dost pravdepodobne ze nakoniec si este na nieco spomenies a chces to pridat, to je OK. Nakoniec su to Tvoje videa :) takze chcem ta povzbudit ze napriek nestrihaniu kvalita a uroven tvojich instruktaznych videi je nadpriemerne dobra a budem rad, ak budes mat nadalej chut tocit :)
@zahradavemeste9 ай бұрын
Děkuji, toho si moc cením. Nestříhám a nebudu, protože to je strašně časově náročné a navíc už mám svá léta a měl jsem co dělat, abych se naučil ty kousky poskládat za sebe, spojit a nahrát na kanál. 🤣 Nepřipravuju si ani scénáře, takže to beru popořadě, jak to dává smysl mě a samozřejmě vždy na něco zapomenu. Proto jsou videa dlouhá, ale kdo chce, tak dokouká. Ještě jednou děkuji.
@evachalupska48359 ай бұрын
Děkuji za hezké a názorně video 👍 bylo by možné udělat video i s omlazovacím řezem? Děkuji.
@zahradavemeste9 ай бұрын
Dobrý den, zkusím někde mrknout na starý keř v rámci třeba červeného nebo bílého rybízu. Černý už žádný zanedbaný nemám ani u sousedky.
@miroslavahusarova94835 ай бұрын
Môžem poprosiť,vo videu je spomenuté slovo ,,odpadlý".Je to dáka choroba?Ak mi niekto odpovie ďakujem.
@zahradavemeste5 ай бұрын
Dobrý den, nevím v jaké souvislosti to bylo řečeno, ale asi to mělo být od padlí, což je běžná houbová choroba.
@miroslavahusarova94835 ай бұрын
@@zahradavemeste áno to som myslela,pardon že som to zle napísala,ďakujem za odpoveď,pekný deň.
@zahradavemeste5 ай бұрын
@miroslavahusarova9483 To je v naprostém pořádku, pěkný den.
@jaroslavverosta36819 ай бұрын
Dobrý den, chtěl bych se vrátit ke staršímu videu, kde jste zmínil, že se pokusíte objednat(lacinější) smáčedlo z Polska, prosím , pokud časově nestíháte, já bych se o to pokusil. Mám o to velký zájem. Děkuji a zdravím .Jarek
@zahradavemeste9 ай бұрын
Dobrý den, Jarku, ještě jsem neobjednal. Mám ho hozené v košíku a čekám na slevový kupón, mám tam toho naházeného trošku víc.
@jaroslavverosta36819 ай бұрын
Rozumím a děkuji. A jak dáte vědět? Zdravím @@zahradavemeste
@jaroslavverosta36819 ай бұрын
Rozumím a děkuji. Myslím, že pokud je to jako smáčedlo, nemusí se zkoušet účinek. A jak se dozvím, kde mohu koupit? Děkuji a zdravím@@zahradavemeste
@zahradavemeste9 ай бұрын
@@jaroslavverosta3681 Tady máte odkaz na to smáčedlo na Alegro, pokud si to chcete zkusit hned objednat. allegro.cz/nabidka/adiuvare-0-5-l-adjuvans-smacedlo-odporovy-odpor-12114755136
@jaroslavverosta36819 ай бұрын
Dobrý den, děkuji za odkaz. Ale na internetu jsem se dozvěděl, jen že je to odporový odpor a lokátor perforace skleněných dlaždic, tak z toho nejsem moudrý. Tak nevím co to je.@@zahradavemeste
@nikolabartova73179 ай бұрын
Dobrý den, mám dotaz ohledně josty. Mám ji 7 let, ale plodí sem tam nějaký plod. Je tedy velká, silné výhony, opravdu keř. I když prosvětluji , stejně skoro neplodí. Čím to může být? 2 staré skoro 50 let keře josty jsou každý rok obsypané plody. Děkuji. A co se týká Hnojíku, loni jsem též vyzkoušela, jsem s ním spokojená.
@zahradavemeste9 ай бұрын
Problémů může být více, těžko takhle říct. Trošku by napověděla fotka, proto jsem založil skupinu na FB, abychom mohli řešit podrobněji a taky člověk vychází z více informací. Může to být nesprávným řezem, nesprávnou výživou (moc dusíku) hodně roste a neplodí, nevhodné stanoviště, málo vláhy, květy nejsou opylené, je toho opravdu hodně. Zkuste vyfotit keř a vložte příspěvek do skupiny na FB, třeba budu pak chytřejší. Popravdě to je ale divné, josta je jako plevel a i bez péče plodí.
@nikolabartova73179 ай бұрын
@@zahradavemeste Dobrý den, FB nemám. Takže určitě do skupiny nepošlu. Ale i tak děkuji za milou odúpověď.
@zahradavemeste9 ай бұрын
@@nikolabartova7317 To se nedá nic dělat. Tady není moc prostor na delší povídání a nejdou tady přidávat fotky. Podle fotek se problémy řeší vždy lépe.
@NorbertTurcel9 ай бұрын
Zdravim, hnojik som už chcel objednať, ale počkám teda na zľavový kód. Už na jeseň som niečo objednal. Budete používať iba hnojik, alebo teraz na jar dáte aj nejaké granulovane hnojivo, alebo ine? Pri stromkovej ríbezlí mala suseda plastovú fľašu v zemi na závlahu. Nemohli by ste v niektorom videu sa zmieniť aj o závlahe bobuloveho ovocia troška podrobnejšie. Vďaka.
@zahradavemeste9 ай бұрын
Dobrý den. Budu na hnojení používat jen Hnojík, vyjímka budou rajčata a melouny, tam budu hnojit i zákvasem ze slepičinců a budu přidávat i ten vápník od Hnojíku, docela se mi líbí ta myšlenka. Zálivku a nároky na živiny bych mohl projít v rámci všech bobulovin, to mě nenapadlo. Díky za inspiraci.
@norot.6869 ай бұрын
@@zahradavemesteZdravim, len ohladom hnojiku ten zlavovy kod nebol platny pre sk shop, volal som na cislo na www a pan hned pocas hovoru tam kod doplnil. hnojik je teda uz objednany ... vdaka
@Rocky-qd2su9 ай бұрын
👍
@zahradavemeste9 ай бұрын
Děkuji.
@otosonet66936 ай бұрын
Nejsem schopen nikde dohledat ukázku toho jaký je rozdíl mezi předjarním řezem rybízu a angreštu a řezem po sklizni v červenci nebo srpnu. Čtu články o obou řezech ale všechny texty působí jakoby byly od sebe jen zkopírovány a oba řezy jsou v nich popsány stejně.
@zahradavemeste6 ай бұрын
On v tom řezu po sklizni a v předjaří totiž žádný rozdíl není, v podstatě. Po obrání úrody už nedochází k žádnému většímu vegetativnímu růstu, takže někteří řez provádí právě v tuto dobu. Já považuju za lepší řezat až v předjaří ze dvou důvodů. Po sklizni ještě rostou kořeny, které přidávají svůj objem, aby odpovídali nadzemní části s tím, že se připravují na jarní růst, takže pokud ostříháte, tak růst na jaře není tak silný. Druhý důvod je ten, že se mi to lépe dělá v době, kdy keře nemají listy, protože člověk pěkně vidí směry růstu, poškozená a omrzlá místa, lépe jsou vidět slabé výhonu ve středu keře, apod. Co se týče techniky, tak rozdíl není opravdu žádný. Já v létě jen upravuju keře a stromky, aby mi rostly tam kam chci a omezuju kolmé větve uprostřed. Zanedlouho to budu natáčet.
@otosonet66936 ай бұрын
@@zahradavemeste Díky, to jsou zajímavé informace...
@otosonet66936 ай бұрын
Ještě se zeptám na dvě věci: 1) - Když se hovoří o tom, že keřík rybízu má 3 výhony jednoletého, 3 dvouletého a 3 tříletého dřeva, je tím myšleno že každý výhon musí vést ze země, nebo se počítají i ty, které vycházejí ze staršího dřeva? Tedy například, kdyby měl teoreticky keř jen jen 3 výhony ze země, které by byly u země tříleté, z nich by vycházely dvouleté a z nich jednoleté, ... bylo by to bráno že má keř 9 výhonů, nebo jen tři? 2) - A druhá otázka, v podstatě podobná. Hodně pěstitelé ve videích mluví o tom, že u černého rybízu je potřeba odstranit tříleté a starší dřevo ale nechat jednoleté, protože na něm budou plody. Ale já nechápu jak mám odstranit staré dřevo a ponechat mladé? Přece když odstřihnu tříleté dřevo, tak jsem odstranil i dvouleté a jednoleté, které z toho staršího vyrůstá... Díky za odpověd, pokud jsou tedy otázky srozumitelné..
@zahradavemeste6 ай бұрын
Dobré ráno, otázky jsou velice srozumitelné, popsal jste to perfektně. Když mluvím o jednoletém až tříletém dřevě, tak je myšleno nejstarší dřevo na každé větvi, takže to, které je u báze keře. Na tríletém výhonu bude samozřejmě i dvouleté a jednoleté dřevo, s nějakým větvením se počítá. Starší větve nejsou třeba, ale ty 3 ks od každého jsou myšleny obrazně. Pokud máte velký a vzrůstný keř, tak mějte klidně od každého 6 výhonů, když se vám tam vejdou. Většinou se ale nenechává víc, než nějakých 12-15 výhonů, což vychází na 4-5 od každého stáří. Čtyřleté odstraňuju u báze a tím se podpoří růst silných výhonů v dalších letech. Když ten keř v předjaří půjdete stříhat, tak krásně uvidíte jednotlivé výhony a díky tomu, že tam není listí, tak je dobře vidět i stáří dřeva a ta napojení na sebe, takže kde máte u báze keře 4 leté a starší, tak odstřihnout celé. Pokud to není nutné, tak nezakracovat jednotlivé výhony, bude se vám keř méně rozvětvovat. Klidně ještě napište, když budete potřebovat, případně můžu natočit znovu nebo nějak podrobněji dovysvětlit.
@otosonet66936 ай бұрын
@@zahradavemeste Děkuji za vysvětlení, dává to smysl... Já vlastně řeším takovou konkrétní situaci. Mám černý stromkový rybíz, který u mě teď zažívá druhé léto. Takže na podzim 2022 jsem ho zasadil, na jaře 2023 pak stříhnul abych mu vytvaroval korunku. Nechal jsem mu 5 těch základích větví. Následně v létě docela pěkně zaplodil. Teď v předjaří 2024 jsem ho ostříhal znovu, ale bez té vědomosti že plodí na jednoletém dřevě, takže jsem ho ostříhal v podstatě jako červený. Vlatně jsem asi odstranil nebo hodně zkrátil ty jednoleté přírůstky. Úroda teď je samozřejmě bídná, asi proto že většina dřeva na něm je dvouleté dřevo. Teď přemýšlím jak ho stříhat dál. Z toho rozvětvení korunky mu žádné nové výhony nevyrazili, pořád má jen těch pět základních větví. Takže na jaře 2025 budu v situaci kdy bude mít pět základních větví na bázi z tříletého dřeva. Z nich bude asi něco vyrůstat.. Co ustřihnout v takové situaci? Potřeboval bych aby mi vyrostly nové výhony už z toho základu korunky, abych mohl postupně odstranovat ty staré větve.. Jestli to tedy dobře chápu celý ten koncept.. (chalupařim třetím rokem, takže zkušenosti teprve sbírám)
@zahradavemeste6 ай бұрын
@otosonet6693 Pokud jste v minulém roce obral všechno jednoleté dřevo, tak bych v předjaří pouze pozakracoval boční obrost jednotlivých ramen a jinak nedělal nic. Pokud by některe z ramen bylo výrazně bujnější, tak ho můžete upravit, aby byla koruna souměrná. U tak mladého stromku není třeba zatím žádná obměna korunky, tu bych řešil až v předjaří 2026, kdy bych z těch pěti ramen nechal jen 3 v pravidelném rozložení a čekal na nové výhony, které na jenich místě během roku vyrostou ze spících pupenů. Další rok bych to udélal zase a další s tou poslední. Tak budete mít stále dostatek plodného dřeva. U stromků je to bohužel složitější než u keřů, kde to člověk vycvaká u báze a ono je pak jedno kde přesně mu vyroste náhrada. U stromku ji potřebujete přesně tam, kde bylo původní rameno. Nejlepší je vyfotit ze dvou pohledů z boku a z vrchu a fotky dát s příspěvkem do skupiny na FB. Podle fotek se to dělá a vysvětluje vždy líp a může vám to i namalovat.