Leírásban benne van. Prosilicon 0,5dl/10l/100m2, Novosil 1dl/10l/100m2
@lela87142 жыл бұрын
Én ősszel szeretnék füvesíteni és előtte öntözőrendszert szeretnék telepíteni. de sajnos nagyon sok a növény a gyep közepén, többnyire díszfák, tuják és gyümölcsfák. Az a kérdés merült fel bennem hogy elvileg fejtől fejig kellene öntözni, de ez a növények lombja miatt nem megvalósítható, mert beleér a vízpermetbe (kitakarja azt). Hogyan szokták ezt megoldani ilyenkor? Jók a videók!
@ezcsakgyep2 жыл бұрын
Nemnagyon van rá tippem. Legoptimalisabb verziót kell választani.
@csabakarsai33122 жыл бұрын
Szia! Szerintem ebben az esetben több szórófej fog kelleni, de akkor több körön is kell szórni a nyomás miatt! Nálam plusz problémaként jelentkezett, hogy egyes díszfák nem szerették azt a víz mennyiséget és minőséget, amit a gyepre juttattam! De ezek örökzöld díszfák voltak! Üdv
@csabakarsai33122 жыл бұрын
Szia! A permetszer kijuttatását követően meddig kell várni az öntözéssel? Köszi!
@ezcsakgyep2 жыл бұрын
12 órát érdemes.
@csabakarsai33122 жыл бұрын
Köszönöm!
@iyadaladimi33132 жыл бұрын
Szia! Nagyon jól összerakod ezeket a kis videókat tele hasznos infóval. Csak így tovább biztos vagyok benne, hogy hamarosan felkapott leszel! Na viszont nekem lenne egy kérdésem feléd mert úgy gondolom tudsz nekem érdemleges választ adni: Mi már évek óta kertes házban lakunk és anyum imádja saját magunknak megtermelni a gyümölcsöket és zöldségeket. Ez azt jelenti a gyepes részeken tele vagyunk mindenféle gyümölcs fákkal és bokrokkal. Na most, mi (de főleg anyum) mindig is kizárólag bio tápanyagokat használunk azokhoz a dolgokhoz amik késöbb bekerülnek a szervezetünkbe. Tavaly kezdtem el úgy különösebben a gyep minőségével foglalkozni a kertünkben (kb 8éve lett vetve) ami azt jelenti szellőztetem, heti 1-2szer nyírom, hébe-hóba kap marhatrágya granulátumot es persze a locsolásra is odafigyelek. A kérdésem az lenne, hogy hogyan varázsoljak közel tökéletes gyepet bármiféle műtrágya és társai nélkül, kizárólag bio módszerekkel? Azt tudni kell, hogy a fáknak hála sok az árnyékos rész a talaj pedig kiváló fekete termő föld. Válaszod előre is köszönöm!
@ezcsakgyep2 жыл бұрын
Szia. Nemigazán vagyok híve a bio vonalnak mert sok a félinformàció ekörül sajnos. Tény: hogy egyenlőre igazi bio megoldás a növények tàpanyagutànpótlására nemigazán van. Ha bio vonalon próbàlkoznék valamilyen magas tàpanyagtartalmú pelletàlt szervestrágyát próbàlnék 2 havonta. Pl: DCM BIO 7-5-10+2Mg. Ezt adnàm márciustól novemberig 2 havonta. Tavasszal szellőztetés, homok. Prohumin vagy bármilyen humuszkészítmèny beöntözve havonta. Ez a talaj tápanyagtartalmát oldott a növényeknek felvehető formàban tartja. Vannak karbamid nitrogént tartalmazó lombtràgyák amik biogazdálkodásban engedélyezettek. Pl. Fylloton. Amit szintén 2-3 hetente adnèk. Igazàból Nitrogèn amiből nemtudsz pl. Tavasszal eleget adni Bio módszerekkel. Lombtrágya tavasszal akár hetente. Gombás betegségek megelőzésére:Trifender. Valahogy így.
@iyadaladimi33132 жыл бұрын
@@ezcsakgyep hú köszönöm a részletes választ, használni fogom!
2 жыл бұрын
Szia! Melyik trifendert használtad egy adagnak? A 20 grammosat?
@ezcsakgyep2 жыл бұрын
Szia,Igen
@attilakosik76542 жыл бұрын
Hello! Ugy megijesztettel, hogy este meg gyorsan kevertem a raktaron levo Softguard termekbol es gyorsan kiontottem a problemas feluletre Parasztfuvemen. :-) Tapon es Bofixon kivul meg nem hasznaltam soha semmit, csak most, evek utan kezdem komolyabban venni a pazsitot. Gondolom, hogy nalam is van valamifele gombasodas, sok a kepzodo szemét, de sokat javult az elozo evekhez kepest, mivel iden kifurkaltam az agyagos talajt es behomokoztam. A homok egy csoda... Ennek ma volt 5. hete. Kar, hogy nem lehet ide kepet feltenni, megitelni a lehetseges gombasodast. A video szokasosan szuper, de nekem marhara nem tetszett pont ez a zene... :-)
@ezcsakgyep2 жыл бұрын
ezcsakgyep@gmail.com -ra tudsz emailt küldeni.
@csabalaszlo56442 жыл бұрын
Bocsi. Itt mondtad a video végen a vas meg magnézium potlast. Erre irtam a yarát.
@sandornagy81076 ай бұрын
Booster🎉
@hobby-photoАй бұрын
Érdekes ez a sok vegyszerezés.Én nálam 4 éve csak szerves trágya és folyékony humusz volt használva a gyepre semmi más és sose volt gomba betegség.