Ezt csipázd! Bírom, amikor végre szépet mutathatok. Az arány még nem jó, de reménykedjünk!

  Рет қаралды 65,177

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Жыл бұрын

Te mit szólsz hozzá? Nálad milyen munka készül? Ez egy szép kivitelezés, brutál hőszigeteléssel. Amikor terveztük, még nem láttuk, mennyi lesz az energia ára. De nem bánta meg a tulajdonos, hogy emelett döntött!
Itt a mesterek is kitettek magukért!
itt rendeld meg a passzívház könyvedet:
www.egyszeruen-passzivhaz.hu
itt nézhetsz hasonló szép kivitelezésről videókat:
• Jól is lehet építeni

Пікірлер: 136
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Örülök, hogy. szép munkát is ilyen sokan kedvelitek! A YT algoritmus is belezavarodott!
@Micha3l111
@Micha3l111 Жыл бұрын
Csoda szép munka, külön respect a cseresznyefa megtartásáért!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
nagyon finom egyébként!
@balazs19861
@balazs19861 Жыл бұрын
Ezt nevezem, még nekem is, mint nem építőipari mérnök, is szemetgyönyörködtető a részletekre való odafigyelés, sütróla, hogy nem a" jó van az úgy" filozófiában épült. Gratulálok!
@gyuribacsi6503
@gyuribacsi6503 Жыл бұрын
Csodás sok ilyet még!Köszönet a videókért.😃
@jozsefnebrandt3266
@jozsefnebrandt3266 Жыл бұрын
Igenyes csapattal allunk szemben!! Ritka az ilyen szakember brigad!! Gratulalok nekik es nagyon joooo egeszseget es sok-sok igenyes munkat kivanok az elkovetkezendo idokre!👍😊
@sandorignacz
@sandorignacz Жыл бұрын
Örömteli ilyen munkát látni 😁 Gondos megrendelő (cseresznye fa megtartása) + gondos kivitelező = élhető környezet!
@norbertrozsi2229
@norbertrozsi2229 Жыл бұрын
Nem is lehet mást mondani: Profi,igényes munka!👏🏻👏🏻👏🏻
@zoltanreisz2228
@zoltanreisz2228 Жыл бұрын
Drága anyagok nagyon szépen beépítve! Ahogy azt kell egy rendes iparosnál. :) Szaki, add át elismerésemet a kivitelezőnek, kérlek.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
mindenképp! köszi!
@karena833
@karena833 Жыл бұрын
Gyönyörű! Szívesen megnézném készen is. :)
@gaborgode1168
@gaborgode1168 Жыл бұрын
A kivitelező nevét szeretném elkérni, Székesfehérvàrra!
@jutkavarga3270
@jutkavarga3270 Жыл бұрын
Köszönöm!
@azrael834
@azrael834 Жыл бұрын
👍Perfekt munka!
@akosszucs1455
@akosszucs1455 Жыл бұрын
Hát igen, a lottó ötöst is megnyerik néha ;)
@tiberiusjeffersontj630
@tiberiusjeffersontj630 Жыл бұрын
Lehet így is! Ez az érme is kétoldalú. Gondolom a brigádok se szakmaiatlan fémorientált afromagyarok, és a tulaj is korrekt lehet. Néha összejön, de ez tízből talán kétszer fordul elő. Van még remény!
@ekogreg
@ekogreg Жыл бұрын
Egyetértek, itt a megrendelő sem a legolcsóbb ajánlatot kereste mindenáron. Megfizeti inkább a minőség árát, ezért cserébe kapta ezt a kivitelezést.
Жыл бұрын
Laikuskent is azt mondom, hogy ez mester munka! Komolyan mondom, hogy szep latvany, jo ranezni!
@sandorgera5570
@sandorgera5570 Жыл бұрын
Na ezt nevezem....😉👍🍻
@iammate
@iammate Жыл бұрын
Na ez brutális szép munka. Azt az eresz rész kialakítást és bádogmunkát nagyon irigylem, mert ezt képzeltem volna el én is, ennek ellenére nálam félbehagyták, mondván "útban lesz a pipa fa, ha szigetelnek majd"... Fél éve eresz nélkül vagyok emiatt. Hasonló faanyaggal készült a tetőm és Prefa bádogrendszerrel.
@ThaFacey
@ThaFacey Жыл бұрын
Már kiálltak a motoros redőnyökhöz/zsaluziákhoz. Bárcsak több helyen terveznének ennyire előre.
@viktorkiss
@viktorkiss Жыл бұрын
Üdvözlöm! Jász-Nagykun-Szolnok megyében tudna ajánlani megbízható generál kivitelezőket? Önnek nagy az ismeretségi köré, gondoltam azért kérdezem meg! Köszönöm!
@szigetiszabolcs9640
@szigetiszabolcs9640 8 ай бұрын
Kedves @SzakiEllenor! Így 1 év távlatából is ez az egyik kedvenc videóm. Székesfehéron vagy annak környékén terveznék házat építtetni a közeljövőben. Lenne rá mód, hogy kapjak 1-2 hasonlóan pedáns kivitelezői elérhetőséget? Köszönöm előre is!
@norbertprack3314
@norbertprack3314 Жыл бұрын
Nekem tetszik az antracit tető héjazat. Én megelőzöm a hőhíd képződést és nem lesz se redőny, se zsalúzia ;) Gyenge pontja a rendszernek. A teraszok leszigetelésénél az 5 cm XPS a minimum ? Volt egy hely, ahol dolgoztam, ott 30 cm grafitos xps volt a beton árnyékolón. Mind két oldalon ! Mondtam is, hogy Ti a ház körvonalát rajzoljátok meg a szigeteléssel. Nevettek és helyeseltek.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
és a nyári felmelegedéssel mi lesz?
@hhequality
@hhequality Жыл бұрын
Ez lehet egy buta kérdés, de felteszem. A tető átszellőztetésnél, nyilván van légmozgás. Ebből nem lehet energiát kinyerni, valami lapátos szerkezettel, vagy más módon? Vagy ehhez túl gyenge a légmozgás?
@nofarmersnofood2473
@nofarmersnofood2473 Жыл бұрын
👍
@luxusbuszslusszklucs
@luxusbuszslusszklucs Жыл бұрын
Üdv! A tető kapcsán. Egyre melegebbek a nyarak. A fejembe vettem, hogy nekem fehér cserép kell. Az nincs. Floridai műhold képeken is csak világos szürkét láttam. Nyilván nem cserepet. Milyen anyagból, melyik a legvilágosabb szín, ami hazánkban elérhető? Köszönöm.
@gaborgarai5281
@gaborgarai5281 Жыл бұрын
Múltkor láttam egy videót, hasonló elképzeléssel, csak ott citromsárga volt a cél. Simán felrakták az alap kerámiacsempét és a kész tetőt megküldték 3 réteg szórt festékkel.
@williamforsyth6667
@williamforsyth6667 Жыл бұрын
"a legvilágosabb szín" Nem tudom, hogy elérhető-e, de létezik olyan fényvisszaverő bevonat, amivel még hűteni is lehet a legnagyobb nyári melegben, közvetlen napsütésben.
@lackokalman
@lackokalman Жыл бұрын
Én fehér lemezfedést szerettem volna, de a helyi építési szabályzat miatt pirosnak kell lennie... Nesze neked...
@dokika01
@dokika01 Жыл бұрын
Tisztelt Ellenőr Úr! Érdeődnék, hogy a labazatra felkerult szurokra mivel szokták az xpst felragasztani? Köszönöm a segítséget.
@fbalazs82
@fbalazs82 Жыл бұрын
Bitumenes ragaszto. Sebestyen imre csatornajan van ra video.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
vagy ragasztó PUR hab.
Жыл бұрын
A baumitnak is van hozzá ragasztója. Azt hiszem suprafix a neve.
@thrivingwithmetoday
@thrivingwithmetoday Жыл бұрын
5S forever 😉💪
@bence31
@bence31 Жыл бұрын
A lábazat szigetelési rétegrendjéről kaphatnék egy tájékoztatást? Bitumenes lemez-XPS és mi van még ott amit esetleg takar a föld? Dörken lemez esetleg? Köszönöm!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Dorken drenlemez
@1994dvkr
@1994dvkr Жыл бұрын
Ritka szép munka! Egy technika kérdésem lenne. Több helyen láttam és néhol külön kérik is, főleg esetleges tetőtér beépítésnél a koszorún elhelyezkedő talpgerendát nem érdemes megemelni 5-10cm-el hőhídmentesítés miatt? Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Igen, az egy kritikus csomópont .és a mai vastagságokkal a talpszelemen tud hőhidas lenni.
@sandorkovacs7038
@sandorkovacs7038 Жыл бұрын
Nagyon szép kivitelezés! Gratulálok hozzá! Viszont ezt az ablakkávába hőszigetelés beragasztását továbbra sem értem miért tolja a nagy többség - főleg Te Szaki. Semmilyen szempontból nem jó és mivel sokan néznek az átlag ember azt gondolja, hogy így kell. Annyi előadás volt - magyar is - ahol a BME is résztvett és külön felhívták erre a téves megoldásra a figyelmet. Hőhíd szempontjából sem igazán kedvező csak fel kell rajzolni bármelyik elérhető szoftverrel. Amikor az ablakbeépítéshez - megjelent a sima vakolt felület igénye amire lehet ragasztani a különböző légzáró szalagokat akkor kezdték el használni, mert gyorsabb mint rendesen vakolattal lesimított felületet képezni. Nem véletlen nem szerepel a német PHI által készített kiadványokban, könyvekben még ami a felújításokkal foglalkozik abban sem. De olvasva a lenti kommenteket már ott is olvasható, hogy sajnálja, hogy ezt választotta.
@natandobossy
@natandobossy Жыл бұрын
Szia! Érdekelne hogy hogy lehet kivitelezni XPS- használata nélkül, de nem találtam meg rá az általad említett anyagot. Tudnál benne segíteni? Köszönöm szépen előre is
@sandorkovacs7038
@sandorkovacs7038 Жыл бұрын
@@natandobossy Szia. Nem igazán értem a kérdést? Amennyiben az ablak beépítésére vonatkozik, akkor az ablakkávát le kell vakolni és a nyílászáró külső síkját kell kitenni a falazat külső síkjára vagy segéd szerkezettel (amnennyiben kellően vastag a homlokzati hőszigetelésed) a falazat elé. Amennyiben a forrásra kérdezel akkor pl IBO - Austrian I nstitute for Building and Ecology: Details for Passive Houses vagy a német passiv.de hivatalos oldalon a Litreture alfül és annyi szakanyagot szerzel be amennyit szeretnél németül vagy angolul.
@natandobossy
@natandobossy Жыл бұрын
@@sandorkovacs7038 Köszönöm szépen a választ. Mi eddig a levakolt, vagy XPS-el borított kávát alkalmaztuk, és szerettem volna megismerni/megtanulni ha van jobb kávaszigetelési lehetőség mint az XPS. A külső síkon kívülre szerelt fém konzolos megoldást nem alkalmazzuk, mert sokkal többször meglógnak a nyílászáró szerkezetek mint a falsíkra szerelt verziónál. Abban reménykedtem, hogy angolul vagy magyarul találok erre vonatkozó előadást. Üdv: Nátán
@csongor-tiborpeli374
@csongor-tiborpeli374 Жыл бұрын
Pedans ugyes remek kivitelezés tolmacsolja oszinte elismerésem a kivitlezoknek
@titusznagy6198
@titusznagy6198 Жыл бұрын
Itthon ilyen szakembereket hol találni??🤔Mint vízcsepp az óceánban, azok is milliárdoséknál,vagy Lidl,Aldi stb. építkezéseken ahol ugye felelni kell az elvégzett munkáért..
@tommerfarkas
@tommerfarkas Жыл бұрын
A lábazati szigetelés milyen melyen kell a talajszint alatt legyen?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
A terepszínű alá 60-80 cm, de úgy, hogy a padlószint alatt is legyen min 50 cm-rel
@AzenNevem
@AzenNevem Жыл бұрын
30 cm EPS az komoly. Ellenben azt a vasbeton "tetőt" a terasz fölött nem értem.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
passzív árnyékolás
@Flegeton
@Flegeton Жыл бұрын
Laikus vagyok, az elején jegyzem meg. Felkerült a beton elemekhez az xps. Rákerül 30cm szigetelés. Nem lenne elég a 30cm szigetelés, miért kell külön az xps részeket is kiképezni?
@trob-yt
@trob-yt Жыл бұрын
Hogy a szigetelés a betonos részeken ugyanolyan mértékű legyen, mint a téglás részeken. Mert ha elég is lenne külön-külön a betonon a 30 cm, és a teglán is a 30 cm, egyforma akkor sem lesz, csak ha kikorrigáljuk a különbséget.
@reuvenbrooks7943
@reuvenbrooks7943 Жыл бұрын
Mert anyagváltásból adódó hőhíd keletkezne.
@pixamusic
@pixamusic Жыл бұрын
Nagyonszépppppp
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Köszonom!✌️
@pakozdiattila
@pakozdiattila Жыл бұрын
Kettő kérdés fogalmazódott meg bennem a képek láttán. 1. Hőtanilag és pénzügyileg mennyivel lenne másabb ha a 30 cm hungarocell helyett három rétegben egymásra rakott egyenként 10 cm vastag homlokzati kőzetgyapot táblákkal lett volna szigetelve a ház? 2. 04:45 A szarufa és a talpszelemen miért olyan kis felületen csatlakozik csak? Viszont tényleg elismerésre méltó ez a rendezett munkakörnyezet. Sajnos anno nálunk nyoma nem volt ilyennek.
@gyurimaci77
@gyurimaci77 Жыл бұрын
Lehet hogy max15 grafittal is jobban járna ;)
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
nem, nem járt volna jobban. a fehér és a grafit között 20% a különbség
@expamandro
@expamandro Жыл бұрын
@@gyurimaci77 Nálunk 25cm grafitos van :D
@ispapp
@ispapp Жыл бұрын
Szép, tisztességes meló. Azért én 2 bakit észrevettem amit korábbi videóidban másoknál hiányoltál -padlásfeljárónál nincs korlát -ereszcsatornán nincs jelenleg vízlevezető cső, hogy ne a ház falához menjen a tetőről a víz Persze ettől még szuper meló.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Jogos mond a kettő! Látod, ezért kell szépen dolgozni, és el siklik az ember az ilyenek felett
@SD-ce9dt
@SD-ce9dt Жыл бұрын
Bejárat fölött koszorúból kinyúló betonlemez okozta hőveszteség hogyan lesz kezelve? Körbe hőszigetelni szerintem ormótlan vastag, de falsíktól 1 m távolság után hatástalan is. Megoldás a Schöck hőhídmegszakító elemek használata lehet (persze nem utólag).
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Az már be van építve!
@evacorazon56
@evacorazon56 Жыл бұрын
Beszarás, ezt így is lehet :O A kivitelezőnek mennyi plusz költség normálisan megcsinálni a melót? 10%? És ezért a 10%-ért van ennyi kókány :(
@williamforsyth6667
@williamforsyth6667 Жыл бұрын
Én azt tapasztaltam, hogy ez egy adottság. Aki trehány munkát végez, az akkor sem fog tudni szépen dolgozni, ha dupla pénzt kap érte.
@joesmash1363
@joesmash1363 Жыл бұрын
Semennyivel nem több költség jól megcsinálni! Ugyanis az építés folyamán nem kell javítgatni pótolni az egyik fázis rossz kivitelezése miatt a következővel szívni! Majd visszajárni később garanciába! Inkább a kókányoknál a nem hozzáértés a tudatlanság és az igénytelenség az ami jellemző!
@lajosriba6038
@lajosriba6038 Жыл бұрын
Az árnyékoló tető hogy lesz vagy hogy kell szakszerűen höhíd mentesíteni ??
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Schöck elemmel van. Van erről fent video, majd megkeresem .
@andrasberenyi1116
@andrasberenyi1116 Жыл бұрын
Személyes konzultációra van lehetőség ?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
igen! mail@szaki-ellenor.hu
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
Lehetne egy video a lenyitható padlásfeljárók hőszigeteléséről? Ahogy gyárilag van, elég gyenge. Köszi.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Az annál is rosszabb sajnos...
Жыл бұрын
Mi építettünk be egyet, ami elég jól szigetel. Persze nem tökéletes. 😉 kzbin.info/www/bejne/jJrbl2atbZuLhtU
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
@ Szép és gondolom jó drága, de én úgy értettem, hogy a már meglévő tök alap feljárót, hogy lehet feltuningolni. kzbin.infoANUd8eA3M7A így néz ki az én megoldásom. az egész feljáró kerete 3-3 8-as menetes szárral van rögzítve a gerendákhoz, így rögtön 1 hőhíd megszűnik. Úgy szinteztem be előre, hogy egy 5 centis XPS lapot és egy gipszkartont beleszámoltam. Lehetett volna sima hungarocell, de az XPS-nek úgy tudom, jobb a hőszigetelő képessége. Sajna, mint kiderült, jó nehéz lett, ezért meg kellett pótolni a rugókat, valamint a reteszelését is meg kellett erősíteni. A födém hőszigetelését páraáteresztő fóliával zártam le, a légtömörség érdekében. Erre még a tél előtt vissza fogok térni mert nem lett szép és tökéletes.
@gergelygorcs8345
@gergelygorcs8345 Жыл бұрын
A kivitelező elérhetőségét hogyan lehetne megkapni?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
keressünk nektek ilyen kivitelezőt? Mindenhol van, csak meg kell tudni találni!
@gergelygorcs8345
@gergelygorcs8345 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor nekem olyanra lenne szükségem tavasztól, amelyik esetleg nem csak kulcsrakész munkát vállal, hanem szerkezet építést.
@barosso111
@barosso111 Жыл бұрын
@@gergelygorcs8345 ha adsz egy mail cimet, lehet hogy tudok vkit
@williamforsyth6667
@williamforsyth6667 Жыл бұрын
Sok éve, amikor felújítottunk, nagyom büszke voltam magamra, hogy kitaláltam, hogy ilyen XPS béleléssel legyenek az ablaknyílások kialakítva. Most már nagy hibának tartom, az XPS nagyon rossz hangszigetelő. Van jobb megoldás a hőhíd csökkentésre.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Sajnálom! Ott más baj is lehet!
@andraskocsis4314
@andraskocsis4314 Жыл бұрын
Mi a jobb megoldás?
@williamforsyth6667
@williamforsyth6667 Жыл бұрын
@@andraskocsis4314 ​ Az ablakot a téglafal külső síkjára kihozni az alap megoldás, hogy ne kelljen vékony szigeteléssel befordulni kávába. Ha még tovább akarjuk csökkenteni a hőhidat, akkor ki is lehet lógatni (konzolokkal) a teherhordó falból az ablakokat. Alternatív megoldás, hogy az ablak nyílásokat nem a fal teljes vastagságában (mint ahogy a videón van), hanem csak mondjuk az ablak vastagságának feléig csináljuk meg. (ablak külső falsíkon) Belül a kávát vakolni, semmiképp sem kartonozni.
@SD-ce9dt
@SD-ce9dt Жыл бұрын
Volt még egy hozzászólásom a kávaszigetelésről, de már nincs fent. Törölte valaki? Milyen okból?
@nepi90
@nepi90 Жыл бұрын
Jól néz ki az alap, de a 30 cm-es hőszigetelést kicsit erősnek érzem.
@gaborbaksa4690
@gaborbaksa4690 Жыл бұрын
Hasznos lenne egy excell, ami végigszámolja a rendszer költségeit és hozamát az egyes vastagságokra. Amikor én építkeztem, akkor elég gyakori volt pl., hogy a k. gyártók a nem gyakori (pl: 30cm-es) dübelelket, vagy egyéb elemeket heroináron árúlták az átlaghoz képest. És a szigetelés is olyan görbe szerint megy, ahol 20 centi felett már majdnem exponenciálisan növekszik a költség a hozamhoz képest. Érdekes lenne megtalálni azt a vastagságot, ahol már biztosan nem éri meg, mert a ház (nem a lakó) legoptimistább élettartama alatt sem jön vissza az ára.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Mivel milliószor megkaptam ezt a kérdést, így írtam egy könyvet erről!:-)
@robertnagy2456
@robertnagy2456 Жыл бұрын
@@gaborbaksa4690 Nomeg pl. gáz és/vagy villanyszámla különbségek különböző szigetelések tekintetében. Szerintem egy bizonyos szint felett nagy csodák már nincsenek, viszont a megtérülési idők kitolódhatnak könnyedén. Télen is kell szellőztetni, meg ki/be járkál az ember, nem lehet egy "dunsztosüvegben" élni csak azért, hogy alacsony legyen a rezsi.
@nepi90
@nepi90 Жыл бұрын
@@gaborbaksa4690 15cm volt a Maximum eddig amit láttam itt kinnt. Többet nem raknak mert többet visz mint amit hoz. Új építésről beszélek emergetikai tanúsítvánnyal. A 30cm csak idétlen pénzkidobás. Arról nem is beszélve, hogy ha netán utólag akar a tulaj felrakni egy kitólható napernyőt akkor az hogyan fogják megfogatni? Vagy esetleg egy klímát? Félméteres menetesszárral? A súlyt meg majd a dryvit fogja majd meg? Vicc.
@expamandro
@expamandro Жыл бұрын
@@robertnagy2456 Nem kell "dunsztosüvegben" élni. Erre való a levegőztető rendszer.
@williamforsyth6667
@williamforsyth6667 Жыл бұрын
A hőakkumulátorhoz nem pont ez a falazat a legjobb. Mi száz+ éves házat újítottunk / bővítettünk, 50cm-es tömör tégla fal, 20-30cm szigetelés. Nyáron 24 fok a legmelegebb (klíma nélkül, éjszakai szellőztetéssel). Egyszer télen leállt a fűtésszivattyú, napokok nem tűnt fel.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
A kisméretű falazat kb 3x drágább lenne! Ez a műszaki gazdasági optimum. Tapasztalat! A régi házakat azért éri meg felújítani, mert ott már van egy jó falazat.
@lestathus
@lestathus Жыл бұрын
@@SzakiEllenor ilyen építéshez nem lenne sokkal alkalmasabb a Silka tartófalazat? az tényleg alkalmas lenne "hőakkumlátornak", ez a porotherm tégla gyakorlatilag könnyűszerkezetes ház...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
@@lestathus a 30 cm hőszigetelés elengedhetetlenül kell. És ebben az esetben bőven elég a 30 cm vazkeramia. Nagyon nem konnyuszerkezet a gyakorlatban!
@lestathus
@lestathus Жыл бұрын
@@SzakiEllenorezt nem egészen értem. Egy gyors számolás után a 30-as Comfort tégla + 3cm-es belső vakolat (+hibahatáron lévő habarcs, ha azzal készült egyáltalán) nagyjából 230-240 kg/nm tömeget eredményez, márpedig a 300kg/nm alatt könnyűszerkezetről beszélhetünk. Egy Silka közel 3x-os tömegű lenne. Nyílván ezen sokat dob a beton aljzat és főleg a beton födém is az alsó szinten, de ez már az esetleges tetőtérre nem érvényes. Számomra az is furcsa, hgy miért nem került külső szigetelés (PIR táblás mondjuk) a tetőhélyazat alá, amivel komplett külső termikus burka lehetne a háznak. Ezzel meggátolható lett volna a felső szint nyári felmelegedése, függetlenül attól, hogy lakják vagy sem. Nekem úgy tűnik, hogy rengeteg részletre odafigyeltek, de mintha így is messze lenne az ideálistól. Rosszul gondolom ezeket?
@johny.tayl.7325
@johny.tayl.7325 Жыл бұрын
30cm szigetelés már nem piskóta.Falvastagsággal és vakolattal lesz az a fal 70cm is..😃
@Joe38ish
@Joe38ish Жыл бұрын
Mi érdekel? Tető. Miért? Mert a napcellák felrakása egyre gyakoribb es fontos. Még régi tetőre is. Ma a tető fontos. Felújítása is. Mert sok régi tetőt emiatt kell felújítani,megújítani.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
no, ez lesz nálam is!
@brako7198
@brako7198 Жыл бұрын
Szerintem, sokkal szebb a teto, ha pl be van ultetve novenyekkel. nem cserepet kell rarakni.
@SD-ce9dt
@SD-ce9dt Жыл бұрын
Még valami: a betonkoszorú előtt túl kicsi a hely a hőszigetelésnek! Itt is egyenértékűségre kell törekedni, hogy elkerüljük a hőhidakat. A beton hőszigetelő képessége szinte elhanyagolgató a vázkerámia falazathoz képest, és itt ezt kb. 2-3 cm-es szigetelőhabbal szándékoznak pótolni. Ez kevés. Annyi helyet kell hagyni a koszorú előtt, hogy a beton és a rá falsíkig kerülő szigetelőanyag együttes hőszigetelése, pontosan a tégla hőszigetelésével megegyező legyen. Ekkor nem lesz hőhíd.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
5 cm kiegeszito hőszigetelés lesz a 30-as Eps alatt . Elég lesz .
@uzsika666
@uzsika666 Жыл бұрын
A vállalkozó nevét, elérhetőségét el lehet kérni ?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
hol lenne szükség rá?
@uzsika666
@uzsika666 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Budapest, 18. kerületben.
@csabolino
@csabolino Жыл бұрын
@@SzakiEllenor az országban. A jót nem kéne titkolni, én biztos nem bánnám.
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 Жыл бұрын
Jól néz ki, de az ács elég kicsi bemetszéseket csinált szarufákon a talpszelemennél. kb 4-5cm fekszik fel az semmi, és a videó alapján oldalirányból nincs is rögzítve. Amikor építkeztem, akkor nálam is ez volt az ács terve, hogy 4-5cm felfekvés és 200cm szeg, de ragaszkodtam hozzá, hogy legalább 7-8cm legyen a felfekvés. és oldalirányból is adjon neki még tartást, ott mindkét oldalról 1db 150 szög lett még beverve ferdén. A szerkezetn nincs viharléc, azt mindenképpen pótolni kell. Az épület kivitelezése szép, az a beton szerkezet tégla szerkezethez szintbeli eltéréséről már rég le kéne szokni, csak a szopás van vele. Ennek akkor volt valami értelme amikor néhány cm szigeteléseket raktak a házra 15-20 évvel ezelőtt, 10cm felett semmi értelme sincs!!! Viszont statikailag csinálhat problémát, mert az új könnyített téglák esetében a külső kéreg viseli a terhet, a belső kikönnyített szerkezet nem igazán teherviselő és mivel a tégla külső oldala nincs alátámasztva emiatt repedhet és reped is. Emiatt építik bele az épületekbe nagy előszeretettel a vasbeton támaszokat, hogy ne a tégla legyen a teherviselő elem. főleg térdfalaknál. Minap egy építkezésen hallottam egy vitatkozást, hogy az ablakkeret körül kell-e xps lapot rakni és mi értelme van? Nos üreges szerkezetű falazóelem esetén van értelme, mert az üreg oldalirányban nem szigetel, de pl pórusbeton esetében semmi jelentősége.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
A szarufák szerkezetépítő nagyszilárdságú csavarral vannak rögzítve. A betonszerkezeteket IGENIS kell hőhídmentesíteni! HA 30 cm a hőszigetelés, akkor is!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
@@janosnagy4382 Szakmabeli vagy? Mikor voltál utoljára továbbképzésen?
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor 30cm betonfödém 15cm EPS szigeteléssel 0,24W/m2k U érték, 30cm N+F tégla 15cm EPS szigeteléssel 0,17W/m2K. Ez bárhogyan is próbálod eladni ez nem hőhíd, olyan minimális a hőveszteség hogy 40 fokos dT mellett sincs 1 fok különbség a felületek között. Még hőkamerával sem tudod kimérni. Hogy mi a valódi hőhíd az épületekben? Az összes nyílászáró keretszerkezete és az olcsó 2 rétegű üveg, a kémény vagy füstgáz elvezetőcső, a garázsajtók, a konyhai szagelszívók kivezetései, a tetőablakok, a fénycsatornák, a padlásfeljárók, redőnytokok és még sorolhatnám. Ezek mind látszanak a hőkamerás felvételeken.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
@@zerkovitzzoltan2182 Kedves Zoltán, spóroltál nekem egy kis munkát , köszi! UGYANEZT gondoltam én is, és hülyeségnek tartottam a passzívház szintet. A baj az, hogy az ember 2 fokot már hőmérsékleti diszkomfortként él meg, és egy lábtér-fejmagasság között simán megvan egy hagyományos épületben. Ezért az említett 1 fokos különbség igenis játszik. A passzívháztervezésben az U értékben mért 10%-os különbség már hőhídként értelmezendő, és ezért törekszünk arra, hogy a kb 0,09 u értéktől 0,08-0,09 mértékig térjünk el maximum. EBBEN az esteben az épület CSÚCShőigénye 1,7kW, ami nem sok! Sőt, kevés. Egy ilyen épületben nem kell sokat matekozni majd most ősztől...Azért válaszoltam itt, hogy más is lássa, vannak válaszai. A későbbiekben neked akkor válaszolok, ha kérdéseket teszel fel, és nem valótlan dolgokat állítasz passzívház témában. Maradok tisztelettel!
@zerkovitzzoltan2182
@zerkovitzzoltan2182 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Szerintem tök felesleges ezen megsértődni, de lelke legyen rajta. Mivel 2 mérnök beszélget egymással ezért nagyon kérem, hogy csak akkor írjon olyan dolgot, hogy valótlan dolgot írok ha azt tudja igazolni is. A százalékos értéket mérnökként max elemzésre használjuk, mert nem egy számszerű érték, a mérési eredmények alapján felrajzolt jelleggörbe meredekségét jelenti 2 pont között, de semmit nem mond el annak alakjáról!!!! Mint már korábban írtam, nem mindegy hogy a változás lineáris vagy exponenciális, és a hőveszteség az utóbbiba tartozik, vagyis konvergál a 0 de soha nem éri el. Fontos, hogy mennyi egy épület fenntartási költsége, évek alatt megtérülhet a nagyobb beruházási költség, itt nagyon fontos megemlíteni a beruházás életciklusát( a szigetelőanyag esetén ez igen hosszú). A kivitelezés költségeit lehet hitelből finanszírozzuk, vagy saját tőkéből és beruházásként tekintünk rá, vagyis a kamat nyereségként vagy tartozásként szerepelhet ami szintén nem lineáris(kamatos kamat). Az energetikai korszerűsítést mindig ott kell kezdeni ahol legnagyobb abszolút értéken számolt javulás érhető el a legkisebb költség mellett, mert gazdaságilag ez indokolt, ez lehet falszigetelés, modern nyílászárók, napelem vagy fejlett gépészeti megoldások, pontosítok, ezek megfelelő kombinációja. Tisztelettel egy olvasója.
@Peter_82
@Peter_82 Жыл бұрын
Régi szegelt de nem csavarozott tetőről is lesz videó amikor még nem volt hungarocel és hasonlók? pl. közel 60-70 éves tető és még mindig áll és a vályogház ami visszatért és tető Zsuptetőről lesz videó ami most is úgy áll ahogy felrakták mint a nádazott plafon? pl. Őrségben sok van meg másfelé is
@brako7198
@brako7198 Жыл бұрын
Az epitoiparban eleg nagy a kaprazat is. Aki erre hajlamos, azt is ki tudjak szolgalni. Lasd 30 cm-es szigeteles oldalt. A teton, ha most nem is lesz beepitve oda is kene akkor legalabb 30 cm. Az is ugyanolyan fontos. Sot, fontosabb, mint hogy oldalra rakjal minel tobbet. Ha beepitve lesz, akkor meg azert felesleges oldalra annyit rakni. Hiszen, ha nincs ami megfogja a meleget(teton mi lenne), akkor lehet szigetelni, de az nem olyan. Divat most az antracid teto is... A teton levo fa anyagot minden fele szerrel kezelik. Persze, nezzuk meg a gyarto meddig vallal szavatossagot, meddig er valamit, a gyarto szerint. Rakjal levegoztetot, meg minden ilyet, jo dragan, de legalabb nyaron is futened kell, mert olyan hideg lesz. Meg persze jol le lehet huzni az embereket. Elhitetni vele, hogy ez olyan jo, hogy csak na. Valahogy ki kell szedni a penzt, aki erre hajlamos, na. Megterulese, hasznossaga sok esetben kerdeses, de legalabb lehet mutogatni. Az, hogy most ilyen magas az energiahordozok ara, nem jelenti, hogy igy is marad. Sot, hosszu tavon nem maradhat. Inkabb a fogyasztok szamanak a csokkentese kellene, normal hatarok kozott. Persze, kevesebb aram felhasznalassal, ez a masik fonos dolog, kene lenni.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
NYIlvan a padlás is lesz hoszigetelve.
@szlaszlo82
@szlaszlo82 Жыл бұрын
Szerintem ez a beruházás 15 évnél hamarabb nemfog megtérülni....Vagy soha nem térül meg mert mire megtérülne lehet rá megint százezreket milliokat költeni a kisebb javitásokra.....
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Soha nem fog! De mit kezdjen a pénzével? Egye meg?
@szlaszlo82
@szlaszlo82 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Adakozás nem jött szóba? Az legalább jò helyre menne nem kidobott pénz lenne.....
@borianm
@borianm Жыл бұрын
Semmi sem térül meg, ami a panellakáson és a Dacia Dusteren túl van. Mégis szeretjük.
@szlaszlo82
@szlaszlo82 Жыл бұрын
@@borianm 😂
@tiborpapp6617
@tiborpapp6617 Жыл бұрын
@@borianm Ennél egyszerűbben körülírni a mai világot... :D
@TheSzepu
@TheSzepu Жыл бұрын
Itt több 100 millió forintról van szó.....ez már nem tréfadolog
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
A foldszint épp 100 m2 . Nem lesz 100 millió…
@trob-yt
@trob-yt Жыл бұрын
Nekem nyilvánvaló, hogy azért akar fekete tetőt, hogy a rászerelt napelem és a piros cserép ne egy nagy asztalterítőt mintázzon, hanem a lehető leginkább homogén színű legyen a tető.
@gaborz3491
@gaborz3491 Жыл бұрын
Azért elég soknak tartom a 30 cm szigetelést 🤔 Egyetlen egy ház van a környékemen ahol ugyan ilyet tettek,és nyáron meg lehet fagyni bent,persze ez jó is hogy nincs meleg,viszont annyira azért...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Más klímával csinal 25 fokot, ez meg magától lesz 24 fokos . Mi ezzel a gond?
Gipszkartonozás az alsó szinten
1:40
MÁSODIK ESÉLY MISSZIÓ
Рет қаралды 380
🤔Какой Орган самый длинный ? #shorts
00:42
КАК ДУМАЕТЕ КТО ВЫЙГРАЕТ😂
00:29
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 9 МЛН
路飞被小孩吓到了#海贼王#路飞
00:41
路飞与唐舞桐
Рет қаралды 81 МЛН
Iron Chin ✅ Isaih made this look too easy
00:13
Power Slap
Рет қаралды 33 МЛН
Ezt nézd! Lehet JÓL vízszigetelni!
6:56
SzakiEllenőr
Рет қаралды 61 М.
Csak részben érkezik orosz kőolaj Magyarországra
7:27
M1 - Híradó
Рет қаралды 1,6 М.
Terasz építès polikarbonáttal
1:52
Quadrone Adventures - TGB, CF Quads and DJI drone
Рет қаралды 552
Szeglemezes tető a RapidTetőtől - a Tetőfedő magazinban
3:21
Опасность фирменной зарядки Apple
0:57
SuperCrastan
Рет қаралды 2,1 МЛН
Лазер против камеры смартфона
1:01
NEWTONLABS
Рет қаралды 609 М.
Самые крутые школьные гаджеты
0:49