Fóliasáfor vs üvegház vs polikarbonát, avagy miért hideg reggel a fólia?

  Рет қаралды 18,647

Kisvakond

Kisvakond

Күн бұрын

Пікірлер: 64
@ildikozerenyi934
@ildikozerenyi934 2 жыл бұрын
Hihetetlen jól felépített, érthető s élvezhető előadás lett. Gratulálok s köszönöm!
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Köszönöm!
@edinakispal4118
@edinakispal4118 2 жыл бұрын
Köszi a magyarázatot. 🙂 Itt Skandináviában fátyol fóliát használnak a fólia sátron belül is. Kb. 4 C fokot nyer az ember minden duplán hajtott fátyol fóliával. A salátámat ezzel takartam be két soron a fólia alatt és szuperül müködött a dolog, a kinti 0, -1-2 C fok ellenére is.
@szilviavarkonyi7942
@szilviavarkonyi7942 Жыл бұрын
Köszi, nagyon szabatosan elmagyaráztad ,-teljesen világos minden !
@editrepasneoros8274
@editrepasneoros8274 Жыл бұрын
Profi előadás, köszönet érte!
@csincsatanya
@csincsatanya 2 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm! Szuper jó videó 🙏❤️
@gabriellusz
@gabriellusz Жыл бұрын
12 m2-es üvegházamban hasonlókat tapasztalok. Én fagyvédelemnek betettem 2 db 200literes műanyag edényt kb 100-100 liter vízzel. Eddig az idei télen egy alkalommal tapasztaltam rajta hártyásodást. Az üveg belső felülete mindig erősen párás, ha pedig kisüt a nap,vagy 6-7 fokra melegszik a külső hómérséklet akkor szellőztetek.A fagyérzékeny növények egy nagyobb polcon vannak melyet fagyveszély esetén éjszakára egy nagy textil lepedővel letakarok. Szerencsére nem volt eddig semmi veszteség. Érdekes, hogy az idei tél melegebb, napsütéses napjain kb 8-10 fokban az üvegházban a hőmérséklet elérte a 24 fokot is , az automata ablakok is kinyíltak. A fekete dézsában a víz 17 fokra melegedett. (azért a citrusokat nem mertem kint hagyni, pár napja behoztam , mert -5fokot jósolt a meteorológia. )
@zsoltformanek
@zsoltformanek 2 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot. Én is azt hittem, hogy lehet vele legalább 1-2 fokot nyerni és álmomban sem gondoltam volna, hogy egy "fagyzugot" építek a kertembe. Sebaj így is jó lesz, ha a szükség úgy hozná télen napos időben kimegyünk melegedni, mint a kígyók. No de a viccet félretéve, ha jól értem, akkor még nappal be kell locsolni és be kell zárni az ablakokat, hogy a pára ne tudjon megszökni, azán korán reggel ki kell szellőztetni és akkor tallán a sötét időszakban is elérhetjük a kintivel azonos hőmérsékletet?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Pontosan. Ha megfigyeled, a mérések alapján is a fóliádban kissebb a páratartalom, mint kint, így a fóliádban jobban "terjed" az infra, mint kint. Ez azt eredményezi, hogy hamarabb lehűl, mint a környezete. A hab a tortán, hogy amiatt, mert nem mozog a levegője, ezt elég hosszan meg is őrzi a környezetéhez képest. Ha bent lesz nagyobb a páratartalom, akkor bent fog lassabban lehűlni. Akkor már egyenesen jól fog jönni az is, hogy nem mozog a levegő, mivel fagyzugból "melegzug" lesz.
@erikanagy8070
@erikanagy8070 2 жыл бұрын
Az én kis fóliámban az a helyzet, hogy rögtön naplementekor beáll ez a jelenség, sőt nem egy fokkal van hidegebb a fóliában, hanem általában hárommal, és ez így van egész éjszaka. A páratartalmat is figyelem, az mindig jóval magasabb benn. Tavasszal telepítettük, gondoltam majd nyárra megszűnik, de nem, ez így van folyamatosan.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
@@erikanagy8070 Az egyetlen megoldás az, ha hajnalban kinyitja a szellőzést, illetve a már említett páratartalom.
@gyorgyjakabjulia
@gyorgyjakabjulia 2 жыл бұрын
Lehetőség szerint, lehet használni meleget felszívó anyagokat - ami nappal magába szívja a meleget és éjjel lassan ki engedi. A walipini-ben használt alap élmélet alapján. Például víz hordók, tégla... Láttam olyant is hogy forró szenet tesznek nagy kerámia edénybe, ami lassan az éjszaka folyamán hűl ki. Olyant is láttam hogy komposzt részt állítanak össze és a tetején palántákat nevelnek februárban. Igaz jó magam nem próbáltam ki.
@szokezoltan5231
@szokezoltan5231 2 жыл бұрын
Nagyon jo video . En meg hozzatennem az esztetikai szempontot is , amiben szerintem az uveghaz tarol .
@goatmate1
@goatmate1 Жыл бұрын
Engem a biztonsági faktor riaszt el az üvegtől. legalábbis az üvegtetőtől. Jégeső betörheti gondolom, és a szilánkosra törő üveg alatt nem szívesen mozognék. Legalábbis a tudat nem hagyna nyugodni. Gondolom védőfóliával ellátott üveget kéne használni, az viszont tovább drágítaná a technikát.
@szokezoltan5231
@szokezoltan5231 Жыл бұрын
@@goatmate1 Ez sajnos igy van
@skyxabba
@skyxabba 2 жыл бұрын
Jó volt az elöadás,muszáj volt odafigyelni a" Szahara a fóliaházban" . Olcsó megoldáson elmélkedem. Mi lenne ha samott téglát raknánk le középen járdának? Segítene?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Nem. Sima fólia esetében az egyetlen igazán jó megoldás éppen az, ami az említett sivatagban nincs: pára. Erre jó példa az, hogy európában is van sivatag, Andalúziában. És bár a Tabernas kősivatag is felforrósodik néha akár 50 fokra is, éjjel mégsem szokott 15 fok alá menni, pedig csupa kő. Ennek oka az, hogy van a levegőben pára. Hideg időben növelni kell a levegő páratartalmát. Ha magasabb a relatív páratartalom a fóliában, mint kint, akkor melegebb is lesz, mint kint.
@martongabor4791
@martongabor4791 2 жыл бұрын
Miképpen működik ezek alapján a növények (nem átlátszó) fóliával történő fagyvédelme? Arra gondolok, hogy trópusi jellegű növényeket beburkolunk egy zsákszerű - kimondottan szűkre szabott - szerkezettel. Köszi
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Zömében levegővel. A levegő rossz hővezető. Ezért kerül a hőszigetelt ablakokba is levegő. A zsák, textilfólia mikroszálakból épül fel, kicsit hasonlóan az állatok bundájához. A szálak közötti mozogni képtelen levegő végzi el a szigetelés nagy részét.
@mariaszalai7539
@mariaszalai7539 10 ай бұрын
Köszönöm a gyors választ. Akkor a kísérlet csak az infrára vonatkozott, értem. A kereskedelemben kapható "uv stabil" fólia akkor azt jelenti hogy olyat gyártottak, ami már nem engedi át az uv sugarakat? Ők nem tudják hogy létezik az antibakteriális hatása?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 10 ай бұрын
Nem. A fény egy elektromágneses sugárzás. A hullámhosszúsága határozza meg, hogy mennyi energiát hordoz. Az UV a spekrum szélén helyezkedik el, mivel nagyon nagy energáit hordoz. Ezért képes roncsolni. Roncsolhatja a retinát a szemünkben, a bőrűnk sejtjeit (napégés), és a műanyagokat is. A legtöbb műanyag UV hatására tönkremegy. Törékennyé válik, elszíneződik, roncsolódik. Az UV stabil fólia azt jelenti, hogy nem megy tönkre a fólia egy szezon alatt az UV sugárzás miatt.
@atej2024
@atej2024 2 жыл бұрын
Szia.Köszönöm a videót,hiánypótló! Van valamilyen iránymutatásod,hogy kb mennyi legyen a páratartalom?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Igen. Ha az a cél, hogy bent reggel is melegebb legyen, mint kint, akkor legyen a páratartalom magasabb, mint kint.
@asolkim84
@asolkim84 2 жыл бұрын
Ez egy nagyon jól sikerült videó lett. Érthető és hasznos. Késő esti csigavadászat alkalmával én is többször azt tapasztaltam simán igy érzetre, hogy hűvösebb van a fóliába belépve mint kint. Sokszor feltettem már én is kérdést magamban miért van bent hidegebb vagy miért érzem hidegnek a levegőt bent este-éjjel? Tehát ezért. Köszönöm a részletes magyarázatot.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Köszönöm!
@martongabor4791
@martongabor4791 2 жыл бұрын
Tetszett az okfejtés. A kísérletben azt láttuk, hogy az üveg gyakorlatilag nem engedi át az infra sugarakat. Miért működik akkor az üvegház? (Miért melegszik fel az autó belseje a napon?). Köszi
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Nos ebben a kísérlet ezt egyáltalán nem láttuk. Az üveg igenis átengedi az infrát, ahogy azt a kamera is mutatja, csak kevesebbet. Ezért melegszik fel az autó is, csak ez lassabban történik, mint abban az esetben, ha fólia lenne. Ugyanakkor, ha árnyékba állunk a kocsival, lassabban is hűl ki a belseje az üveg miatt, mintha fólia lenne. Ezt nevezik üvegház hatásnak.
@gubalaszlo8671
@gubalaszlo8671 2 жыл бұрын
azt hiszem, ez nagyon leegyszerűsítve hangzott el. Kis kiegészítés még és akkor Márton Gábor felvetésére is válasz lehet. A Napból érkező energia hullámhossza sokkal nagyobb, mint a tárgyak (pl. talaj, autóülés,) hullámhossza. A Nap energiáját átengedik ezek az anyagok, a tárgyakét részlegesen visszaverik... EZ az üvegházhatás. Éppen ezért tudnak működni az üveghàzak, és éppen ezért nem ennyire egyszerű ez, hogy pár percben ki lehessen tárgyalni részletesen, tudományosan. A lényeg, párával lehet javítani valamenyit. És lényeges a szigetelés, pl. dupla fólia. Üdv!
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
@@gubalaszlo8671 Nos, nem egészen. Az üvegházhatás azt jelenti, hogy egy rendszerbe hőenergia kerül be, ami nem lép ki. Azt hiszem, hogy azért vitatja ezt, mert ezt a kifejezést ön eddig csak globális összefüggésben hallotta, a bolygónkal kapcsolatban. El kell tudnia vonatkoztatni ettől. Tény, hogy a bolygó esetében üvegházhatást okozhatnak gázok, felületi tükröződések, de nem véletlen, hogy éppen üvegházhatásnak hívják a jelenséget. Ennek az az oka, hogy üvegházhatást okozhat akár néhány üveglap is, vagy akár egy lefordított befőttesüveg. A napból eredő infravörös fény csak kis része éri el a földfelszínt az atmoszféra miatt. Nagyjából a 3-15 μm közötti hullámhossz az, ami minket érint. Ez eléggé közel jár a látható fényhez, de még nem az. Ez a napból érkező infravörös fény nem másabb, mint az az infravörös, amit a tárgyak is kibocsátanak. Az üvegházak üvegházhatását maga az üveg adja, ugyanis napközben belép a hőenergia infrafény formájában, de ezt lassan teszi. Éjjel kilép, de ezt is lassan teszi. A lassú kilépés maga az üvegházhatás: az energia sokáig a rendszerben marad.
@gubalaszlo8671
@gubalaszlo8671 2 жыл бұрын
@@Kisvakondkert nem akartam vitatkozni cseppet sem. De. Nem csak éjjel verődik vissza energia, hanem mindig, tehát nappal is. Ha úgy lenne, ahogyan ön mondta, hogy a Nap infrafénye miatt van, akkor lassabban melegedne egy üvegház, mint a környezete, a "lassú átlépés" miatt és nem érné el a külvilág hőmérsékletét a belső... Nem így van. Gyorsabban melegszik. És melegebb is lesz bent, mint kint. Hogyan lehetne melegebb, ha kevesebb hő megy be? Úgy, hogy mint írtam, nem infrafényként jut be az energia, viszont úgy próbál távozni. Nem ismétlem magam. Csak kiegészítésnek szántam. Nem vagyok szakértő a témában, érintőlegesen olvastam. Lehet, tévedek. És ez már így is több, mint itt a legtöbb ember igénye. Szóval, ha valakit jobban érdekel, olvasson utána. Én várom a következő videót.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
@@gubalaszlo8671 Köszönöm László. Viszont továbbra is csak ugyanazt tudom mondani: az üvegházhatás azt jelenti, hogy egy rendszerbe energia jut be és nem távozik csak részlegesen vagy nagyon lassan. Az említett üvegház azért lesz melegebb, mint a környezete, mert belép az energia infravörös fény formályában és nem lép ki, vagy lassan lép ki. Egy üvegház semmilyen más formában nem kap értékelhető mennyiségű hőenergiát, csak infravörös fény formályában. Ugyanakkor a környezet hűvösebb lesz, mivel egyrészt szabadon visszaverődhet a fény a tükröződő felületekről, nem állja útját semmi a távozásának, másrészt ami mégis elnyelődik, az is szabadon távozhat szintén infrafény formájában az elnyelő felületek sugárzása által (ami szintén infra, csak esetleg hosszabb hullámhosszúságú).
@mariaszalai7539
@mariaszalai7539 10 ай бұрын
Elnézést a tudatlan kérdésért. Az uv és az infra az ugyanaz?
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 10 ай бұрын
Nem. Az UV fénynek több magyar elnevezése van: ibolyán túli, ultraibolya, esetleg ultraviola. Az IR fénynek a magyar elnevezése: infravörös. Előbbi leszámítva az antibakteriális hatását, zömében káros, utóbbi pedig nem káros, hiszen az infravörös nagy része lényegében az, amit egyszerűen "meleg"-nek nevezünk.
@gerdakodak
@gerdakodak 2 жыл бұрын
Zseniális videó! (viszont, a magas páratartalom nem kedvez túságosan a betegségeknek?)
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
De igen. Hidegben azonban kevésbé aktívak a betegségek, erre a meleg megőrzésre pedig hidegben van szükség.
@gerdakodak
@gerdakodak 2 жыл бұрын
@@Kisvakondkert Jóvanna... Hülye kérdés volt.😀
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
@@gerdakodak Ilyen kategória nem létezik, csak hülye válasz!
@skyxabba
@skyxabba 2 жыл бұрын
@@Kisvakondkert Nahát, Kisvakond ! Emberségböl ötös 🤩 Én is kérdezek amatör alapon dolgokat ! Köszi !
@gr.gr.9886
@gr.gr.9886 2 жыл бұрын
@@gerdakodak nagyon jó kèrdès volt, de a vàlasz is èsszerű volt
@Megtor
@Megtor Жыл бұрын
Üdv. Ha valaki készít egy olyan méretű polikarbonát "dobozt", mint amilyen a palántázó asztal mérete, és azt estére ráborítja a palántákra, akkor az is működhet nem? Reggel, mikor a sátor hőmérséklete már megegyezik a külsővel, akkor meg leveszi. Így kombinálni lehet a fólia UV áteresztő képességét a polikarbonát UV át nem eresztő képességével. És egy ilyen doboz összeragasztása talán nem is akkora költség. Igaz, ezt az év nagy részén tárolni kell, de talán megoldható.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Nem. Egy palántázó esetében a jó működés alapja a nagy légtömeg. Annyira nem lehet szigetelt, bármilyen az anyaga, hogy kis légtömeg esetén ne hűljön ki. Gondoljunk a tömegkályha működésére
@jenosallai8753
@jenosallai8753 2 жыл бұрын
Nagyon jó, tudományosan szemléltető videó!Egy dologgal azért Én sem értek egyet. :) A homok az elhangzottakkal ellentétben annyira jó hőtároló hogy a Finnek még hő akkumulátort is készítettek belőle.Persze megfelelő technológiával.....
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Nem tudok erről a finn technológiáról semmit, de abban biztos vagyok, hogy nem tiszta homokot használnak, mert annak nagyon kicsi a fajhője, hamar melegszik és hamar hűl, ezért is forrósodik úgy fel a tengerparton délben, hogy papucs nélkül öngyilkosság elmenni sörért. Azt el tudom képzelni, hogy vizes homokot, ha földbe temetnek, az talán jól eltárol hőt, de a víz miatt és nem a homok miatt. A víznek elég magas a fajhője. Szerintem legalább négy-ötszöröse a kvarchomok fajhőjének.
@sza2bom
@sza2bom 2 жыл бұрын
hát ez meglepett. Eddig úgy képzeltem, hogy a nem rétegelt fóliasátorral is lehet 2-3 fokot nyerni hajnalban. Nem csoda hogy drága a fóliás zöldség.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Lehet nyerni, ha elég nagy és párásabb a levegője, mint a kinti.
@gyorgykarolyi8021
@gyorgykarolyi8021 2 жыл бұрын
A fóliában,mivel a kinti eső nem nedvesíti a földjét mindig kell locsolni ezért pára is van a levegőben.Sőt ha kint szárazság van egy ideje akár jóval több is. Azon kívül kisebb fagykár ellen a vízpermet is segít.Valamint egy vékony fólia takarás pluszban,olyasmi mint amit a festők használnak a bútorok takarására.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Párásabb a fólia, de csak, ha locsolnak. Ha nem, akkor szárazabb, mint kint. Hideg időben ugyanis kint megjelenik a harmat, van nedvesség. A levélben, amit mutattam benne voltak a páratartalom mérések is. Kint jóval nedvesebb volt a levegő, mint bent. Épp ez volt a gond.
@csillabotar1229
@csillabotar1229 2 жыл бұрын
Nálam a fóliában minden később fagy meg. Voltak paradicsom, tök, uborka tövek, kint és bent egyaránt, így tapasztaltam meg. Nem tudom, mi az oka, miért nem illeszkedik a valóság az elmélethez, de ez tény.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
Pedig nagyon egyszerű. Reméltem, hogy a videó segít: 1. Nagyobb légtér 2. Rendszeres locsolás, párásítás
@csillabotar1229
@csillabotar1229 2 жыл бұрын
@@Kisvakondkert Mindig minden csak bizonyos határokon belül igaz. Még az euklideszi geometriának is megvannak a maga korlátai. 😀
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
@@csillabotar1229 Kivételek mindíg vannak, de csak azért, hogy erősítség a szabályt. 🙂 Mekkora a fólia alapterülete és magassága, ha kérdezhetem?
@csillabotar1229
@csillabotar1229 2 жыл бұрын
@@Kisvakondkert Nem mértem meg, a két fóliasátor összesen 6o tő paradicsomnak, 1o tő paprikának és uborkának adott otthont.
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert 2 жыл бұрын
@@csillabotar1229 Ezek szerint elég nagyok. 🙂
@csabaczcsomps7655
@csabaczcsomps7655 Жыл бұрын
A folia atlaco a infrasugarnak, ojan mind a uveg a rendes feninek. Jo mutataki.
@evabaranyai4198
@evabaranyai4198 Жыл бұрын
Kedves Kisvakond! Két nap óta böngészem az ön videóit, próbálom magamat kiművelni a polikarbonát üvegház és a fóliasátor ügyében, de abbahagyhatatlanok az Ön videói. "Csak még ezt, csak még azt, csak még amazt, csak még azt az egyet, jé, az is érdekel, meg az is, ...szóval éjfélekig a gép előtt ragadtam! :) Sajnos az én kertem csontszáraz, aszályos homok, csak esővíz gyűjtő gödörből tudom pótolni a nedvességet, de ha nem esik az eső, nem gyűlik a víz. Úgyhogy csak gyönyörködöm az Ön kertjében, megvalósítani keveset tudok belőle. De azért amire képes vagyok, azt a sajátomban is próbálom széppé, jobbá tenni, most már 70%-ban nedvességet jobban tartó saját készítésű magaságyásokban. Ön olyan értelmesen magyaráz és olyan jó dolgokat mond, hogy két kérdésem lenne, ha megengedi: 1./ Három évvel ezelőtt építettünk egy polikarbonát üvegházat közvetlenül a házam mellé, hogy a sok dézsás virágomnak megfelelő helye legyen és én is kényelmesebben, eredményesebben tudjam őket gondozni. Tökéletesen bevált, télen, ha nagy ritkán szükséges, saját fűtést kap villanyradiátorral. Mínusz 5 fokos kinti hőmérsékletnél bent a hajnali hőmérséklet még mindig plusz 5 fok marad, úgyhogy csak az ennél keményebb fagyoknál kapcsol be a radiátor. Mert itt van az összes olyan virágom, amik dézsában nőnek és télen csak 5-10 fokos hőmérséklet kell nekik. Pl. az oleanderek, citrusok, kálák, levél- és kígyókaktuszok, murvafürtök, muskátlik, aszparáguszok, ...sorolhatnám még hosszan. De attól tartok, hogy mivel az Ön videója is megerősítette, hogy a polikarbonát az UV sugárzást nem engedi át, hiába fürdik az üvegház belseje fényárban, napsütésben, a növényeimnek mégsem tökéletes ez az UV nélküli napsütés. Kérdésem az, hogy nem fogják megsínyleni? Nem hiányzik nekik az UV? Még más virágomon nem vettem észre, de a termő citrusfámnak sárgul a levele, amióta 3 éve beraktam a helyére, és ugyan plusz 10 fok felett leveszem az üvegház oldalfalait, hogy közvetlen napsütés érje őket, de a tetőről nem tudom levenni a polikarbonátot. Viszont az is igaz, hogy amióta vasat adok neki, azóta a bébilevelei újra zöldülnek. Bár a termésen nem érződik, idén is szépen termett, 62 szemet. De féltem, nehogy baja legyen. Szóval mennyire kell az UV a virágoknak, vagy elég nekik az UV nélküli napsütés is? 2./ Most először vettem én is fóliasátrat, 2x3,5-est, 2m magasat, kinézetre olyasmi, mint az Öné. Még nem érkezett meg, úgyhogy nem tudok semmit sem mondani róla, de nagyon remélem, hogy nem silány, és be fog válni. Bár én csak a magaságyásként használt 8 darab 90 literes malterosláda fölé akarom tenni, mert eddig csak egy fél méter magas, házilag eszkábált vacak kis neylon sátortető volt rajta télen, mégis sokkal több örömet és sikerélményt okozott, mint a kertem földje. Kérdésem a következő: mivel a fóliasátor megvédi a belsejében lévő növényeket a kártevőktől, csigáktól, poloskáktól, egyéb rovaroktól, akkor a hasznos rovarokat, méheket sem engedi be. Viszont így pl. a paradicsom, paprika, uborka, zöldbab virágai hogyan fognak beporozódni? Vagy nekem kell ecsettel beporoznom? (A tökféléknél rendszeresen kell poroznom, mert enélkül alig akar teremni.) Elnézést a hosszú levélért, köszönettel várom szíves válaszát, és gratulálok a sok remek videóhoz! Tisztelettel: Baranyai Éva
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
Kedves Éva. A növények nem tudják hasznosítani az UV fényt, sőt nagy dózisban kárt tesz bennük. Ugyanakkor az UV fénynek fertőtlenítő hatása van, tehát a bakteriális betegségeket képes visszafogni. A fóliasátor napközben 50-60 fokra hevül nyáron. Megfelelő szellőztetéssel és némi árnyékolással nem lépi át a 40 fokot. Ha zöld szőtt erősítés van a fóliában, az általában elégséges. Ha nincs, árnyékoló fólia szükséges. Éppen a hő miatt a fólia minden nyílását folyamatosan nyitva tartjuk nyáron, így bármi ki-be járhat. Ugyanakkor jellemzően kevesebb kártevő megy be. Pl poloskát még sohasem láttam a fóliában.
@evabaranyai4198
@evabaranyai4198 Жыл бұрын
@@Kisvakondkert Kedves Kisvakond! Köszönöm a válaszát! Mivel kinézetre olyan hasonló típusú zöld kockás fóliasátrat rendeltem, mint az Öné, és egy fa közelében fogom felállítani, szerintem az árnyékolással nem lesz gond. Viszont igencsak meglepődtem a válaszán, mert én úgy gondoltam, hogy a szúnyoghálók az ablakokon azért vannak, hogy szellőzzön, de ne engedje be a kártevőket, és az ajtót is pont ezért kell/kellene zárva tartani. De ezek szerint sok-sok kísérletezésre lesz szükségem. Üdvözlettel: Baranyai Éva
@Kisvakondkert
@Kisvakondkert Жыл бұрын
@@evabaranyai4198 Tavasszal, ősszel talán. De nyáron tárva-nyitva lesz minden. 🙂
Ilyet NE vegyél! Két év alatt szétszakad!
10:05
Kisvakond
Рет қаралды 21 М.
Csalántrágya - Mire igen, mire nem?
13:51
Kisvakond
Рет қаралды 28 М.
It works #beatbox #tiktok
00:34
BeatboxJCOP
Рет қаралды 6 МЛН
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 673 М.
Tuna 🍣 ​⁠@patrickzeinali ​⁠@ChefRush
00:48
albert_cancook
Рет қаралды 114 МЛН
路飞做的坏事被拆穿了 #路飞#海贼王
00:41
路飞与唐舞桐
Рет қаралды 26 МЛН
A világ egyik legnagyobb rádiógyűjteménye egy pécsi fiatalemberé
3:17
euronews (magyarul)
Рет қаралды 1,3 М.
HECHT Melegház bemutatása, összeállítása
13:55
ANRO Épületdíszítés Kft.
Рет қаралды 12 М.
Előtető építés házilag? Mire figyelj, ha polikarbonát a borítás?
27:47
FémDekor - Vállalati Vlog
Рет қаралды 38 М.
Ismerd meg az évelő fokhagymát!
14:02
Kisvakond
Рет қаралды 411
10 dolog, amit az esővízgyűjtésről tudnod kell
9:14
Málnavirág Tanya
Рет қаралды 201 М.
Walipini építése - permakultúra, önellátás, kertészkedés
11:39
Fenntartható visszafejlődés
Рет қаралды 40 М.
Lehet ezzel palántát nevelni? Igen!
23:51
Kisvakond
Рет қаралды 11 М.
It works #beatbox #tiktok
00:34
BeatboxJCOP
Рет қаралды 6 МЛН