Пасивний дохід: 🏢 «однушка» чи світовий🌐фондовий ринок? Приклад інвестицій від Андрія та Світлани

  Рет қаралды 29,943

FamilyBudget Ukraine

FamilyBudget Ukraine

Күн бұрын

Пікірлер: 281
@yaroslavkononenko783
@yaroslavkononenko783 17 күн бұрын
Тааакс, а чи була врахована комісія при поповненні брокера, та комісія при купівлі та продажу акцій, облігацій ? На практиці в мене виходить 2% комісія при поповненні та близько 1% при купівлі/продажі. А це вже мінус 3%
@vitaliybondaruk8551
@vitaliybondaruk8551 29 күн бұрын
Дякую, за цікавий українськомовний контент!
@sv2109
@sv2109 Ай бұрын
Краще і не скажеш, я сам знайомим наводжу ці самі аргументи. У самого було 2 однушки, хотів їх здавати. Але для цього потрібно було ще зробити там ремонт, купити меблі, техніку ітд. взяв калькулятор, порахував всі цифри, прикинув ризики.. а паралельно вивчав інформацію по фондовому ринку і у той момент якраз стався ковід і ринок полетів донизу, хоча я тоді розумів, що вся ця історія з ковідом просто не може тривати вічно і тоді я зрозумів що це мій шанс, продав швидко 2 квартири і вклав кошти у фондовий ринок майже на самому дні під час ковіду :))) Нітрохи не жалію) Люди не розуміють, що оренда це взагалі не пасивний дохід. Це реально купа головної болі, знаю бо сам колись здавав квартиру. Тобі можуть позвонити навіть вночі бо хтось загубив ключ та не може попасти у квартиру чи якийсь кран зламався чи ще щось. Це постійні проблеми з отриманням орендної плати, бо зарплату затримали, а у нас малі діти, не виганяйте нас.. Це постійно проблеми з ремонтом, бо ти вкладаєш кошти у ремонти, а квартиранти вселилися і понищили. Знайомий здавав квартиру там квартиранти щось святкували, один вирішив показати який він крутий та.. випав з 6-го поверху, опинився в реанімації, а знайомому прийшлося довго ходити у поліцію та писати пояснюючі.. Ще є простої, коли одні квартиранти вже виїхали, а нових ще на знайшли і кому прийдеться платити за всі комунальні? правильно - вам.. І так далі. У той час як акції це дійсно, 100% пасивний дохід.
@rv6819
@rv6819 Ай бұрын
а что скажете начет налогов - входили вы по 27 за грн, выходить будете по 45+ - получается платите налог на доход в грн, хотя выводить можете ту же сумму в usd, что заводили что уже минус 30%.
@sergeykub731
@sergeykub731 Ай бұрын
Учтите ещё риски что ваши акции могут отжать или принудительно заставить продать в самый неподходящий момент. Например ibkr может вдруг посчитать что ваша область под оккупацией и под санкциями. В один момент может пропасть все над чем вы работали + налог на курсовые разницы
@sv2109
@sv2109 Ай бұрын
@@sergeykub731 ви мислите якимись совковими категоріями "отжать", "заставить" якраз таки саме у нас це і можливо, але не у США. В відео ж вам сказали що ваші акції знаходяться не у брокера і навіть при банкрутстві брокера ви не втратите свої акції + погугліть що таке SIPC.. В крайньому випадку ви або переведете свої активи до іншого брокера або продасте і повернете собі всі кошти.
@Varomirius
@Varomirius Ай бұрын
У випадку з квартирами під оренду, то це дійсно не самий "пасивний" варіант доходу. За умови що ця квартира(квартири) ліквідна і в хорошій локації, ви могли зробити якісний ремонт за 15-20К, за перші 2-3 роки "відбити" 50-80% вартісті ремонту, і продати її як квартиру з хорошим, актуальним та ще не зношеним ремонтом. Тобто при продажу, ви б також отримати ще 12-15К "доплату" за ремонт. Це може бути вигідно (якщо не буде форс-мажорів: ковідів, чи війни і т.д.), може виявитися навіть більш вигідно ніж інвестиції в ETF. Але це все ж таки вимагає більш активної участі у всіх цих процессах, але і вимагатиме це все менше 8-16 годин на місяць (в середньому за 3 роки). Тобто це буде вже "менш пасивна" інвестиція, в порівнянні з купівлею ETF.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
дякуємо за яскравий приклад і підтримку відео! Н.
@andriylesiv9102
@andriylesiv9102 Ай бұрын
Дуже багато фінансових експертів розписують переваги інвестування в акції міжнародних компаній та ЕТFи. Але ніхто не розповідає як це практично здійснити в умовах сучасних обмежень, викликаних військовим станом в Україні.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
розповідаємо, і намагаємося тримати в курсі законодавчих оновлень. вивчайте відео плейлиста "Interactive Brokers". Н.
@artyomslife9488
@artyomslife9488 Ай бұрын
шановний, все як було + обмеження нбу в 30 тисяч гривень на місяць на людину. Тож якщо у вас є дружина, дорослі діти, живі батьки, друзі ви можете виводите +- виводити багато. Схема - закидаєте з лімітом в 30 тисяч на українську єврову картку, потім виводите на вейз потім з вейзу на IB. Другий варіант євровий депозит з мінімальним строком(3 міс) і виводом на єврову картку і на вейз
@yan7136
@yan7136 Ай бұрын
​@@artyomslife9488обмеження в 30'000 не на місяць, а на день. На місяць 100'000 в одному банку. Приват наче знизив комісію із 2 до 1% тепер як і в моно за переказ на картки беруть(я не пробувала бо в приваті еурс гірший і мені моно діміту вистачає на місяць). А якщо є револют то взагалі револютом можна спробувати стягнути із моно без комісії, але треба пробувати, бо мені ще рік тому рево прикрили. Я так євро стягнула револютом із моно з 0 комісії, бо рахувалось як оплата. Може вже прикрили лавочку, треба перевіряти.
@OleB-mq7sd
@OleB-mq7sd Ай бұрын
@@artyomslife9488вейз це wise???
@OleB-mq7sd
@OleB-mq7sd Ай бұрын
На wise теж не можна перевезти..
@Overi4096
@Overi4096 Ай бұрын
Все дуже гарно, тільки забули сказати про обмеження НБУ по переказам за кордон в 100 тисяч гривень на місяць. Тобто якщо б Світлана мала сьогодні 200 тисяч доларів під подушкою і раптом захотіла інвестувати в фондовий ринок - їй би знадобилось 7 років - СІМ! - щоб вивести всі ці кошки (за умови відсутності змін в законодастві, до дуже велике припущення). Навіть, якщо переводити з трьох банків, це займе більше 2 років. Так що як мінімум 1 бал на користь нерухомості.
@mykhailomaslov6222
@mykhailomaslov6222 14 күн бұрын
Якщо вона має підтвердження доходів- бере кеш і їде з ним у Польшу, на митниці показує походження коштів. Привозить і кладе в банк, далі переводить на брокера. Якщо не чесні гроші, то знайде варіант як їх відбілити через покупку/продаж нерухомості за кордоном через крипту і офіційний продаж за $ або десятки інших схем які вона точно знайте, якщо змогла заробити 200к
@vg3853
@vg3853 12 күн бұрын
@@mykhailomaslov6222 Походження коштів на митниці не приймаються. Треба свіжу довідку про купівлю валюти з банку, на всю суму.
@carodnepr
@carodnepr Ай бұрын
Реальний приклад: Купив ти у жовтні 2007 ETF VTI за 77$. Знадобилось 6 років, а саме, до лютого 2013, щоб вийти а нулі. Шість років!!! А так - середня доходність 10%, але за шість років - нуль, ще й посадка була майже 50% Чомусь не кажуть, що з податками, чи взагалі, це законно - відкривати рахунки закордоном без дозволу НБУ. Як заводити потім назад великі суми? Доречі, ті, хто купив нерухомість у 2000-2002, отримали сотні відсотків прибутку, не враховуючи арендної плати, яку отримуєш навіть якщо ринок просідає. Може прилетіти? Звісно ж. Але може й не прилетіти. Є Мукачево, Трускавець, Ужгород. Є над чим подумати. Так що, ніякими 3:0 тут і не пахне.
@andriibysykalo
@andriibysykalo Ай бұрын
Ви не забувайте, що вам ще з 2007 до 2013 по VTI дивіденти би капали. А от квартира по вартості з 2007 року могла б не відновитися досі.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
классно ты посчитал етф в 2007, а квартиру в 2000. а чего не етф в 2000, а квартиру в 2007?
@carodnepr
@carodnepr Ай бұрын
​@@SergePavlovskyЯ посчитал так же, как и автор видео, взяв "нужный" период времени
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
є інший приклад: куплена земля під Києвом у 2007 році. ЩЕ навіть НЕ ДУМАЄ наближатися до цін покупки. пройшло 14 років. Кожен окремий випадок - має свої нюанси. Кожен інвестор - свої помилки. І всі їх неможливо висвітлити на каналі. Н.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
@@carodnepr нет, вы взял не нужный момент, а два разных нужных момента. так не бывает, у тебя момент один, ты можешь только решить, куда инвестировать. в момент кризиса потери будут и там и там
@serhii1509
@serhii1509 Ай бұрын
Дякую, за цікавий українськомовний контент! Бажаю, творчої наснаги!
@alexwaterflood7206
@alexwaterflood7206 14 күн бұрын
хотел бы я знать где в нашей стране можно заработать на квартиру при зарплате в 10-15 тысяч, и сколько с этой сумы можно вложить в пасивный доход? Все мои инвестиции это что бы тут с голоду не здохнуть.
@btctop22214
@btctop22214 Ай бұрын
Звичайні хом'яки, які думають що перемогли ринок, де буде ваша дохідність, коли почнеться рецесія і ви отримаєте мінус половину депозиту за 10 років? Чому ви замовчуєте той факт, що ринок може банально обвалитись і всі ваші інвестиції одним днем отримають умовні -20% на багато років, а то і більше, невже ви думаєте, що ринок буде вічно рости і не бачите різниці між покупкої волатильних акцій і покупкою нерухомості?))
@mister_em
@mister_em Ай бұрын
Бо лохотронщик)
@Alex-ez9yl
@Alex-ez9yl Ай бұрын
недвижимость в Украине не восстановилась до цен 2008
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
рынок будет вечно расти, он уже сотни лет растет, так работает капитализм. иногда падает, но для пенсии это не важно. может быть важно для крупной покупки и это, думай, что пишешь, потому что это ведь ты пытаешься побороть рынок, т.е. обычный хомяк и ты невнимательно смотрел видео. не смогут все инвестиции в один день получить -20%, потому что в этом примере в рынок проинвестировано только 60% всех инвестиций. т.е. все инвестиции получат -12%
@golyj000
@golyj000 Ай бұрын
@@SergePavlovsky інколи в ринку бувають падіння довжиною в 10 років і відновлення стільки ж часу. Уявлєте? 20 років аби лиш повернутися до початкового рівня
@yaroslavzhurba670
@yaroslavzhurba670 Ай бұрын
@@Alex-ez9yl ну, так сначала она стремительно выросла до цен 2008. Так что считать именно от 2008 - чистая манипуляция. Но, конечно, недвижимость в стране с активными боевыми действиями - действительно стремноватенькая инвестиция.
@teslatesla2041
@teslatesla2041 Ай бұрын
Найкращі інвестиції в себе та свій бізнес!) Реальна дохідність від нерухомості може бути 8-10%! При тому, що я завжди рахую один місяць на ремонти та податки…
@КатяШедова-ш9м
@КатяШедова-ш9м Ай бұрын
На 50-65 usd можна купити квартиру з послугами управління(новеньку ). А на решту в фондовий ринок. Не обов'язково заходити в щось одне
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
так, абсолютно згодні! диверсифікація - наше все! Н.
@Smilivist
@Smilivist 8 күн бұрын
Можна на ці кошти купити 50- 60 квартир в Покровську
@NickMukhin
@NickMukhin Ай бұрын
Просимо у наступному відео запросити оту Світлану, щоб вона розповіла step-by-step як купувати ті закордонні цінні папери.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
На каналі є цілі плейлісти про це. Шукайте плейлист Interactive Brokers, там і як відкрити рахунок, і як купити акції, і як завести гроші. Л.
@VehicleInsurance
@VehicleInsurance 26 күн бұрын
Дякую за просвіту! 👌🧐👍
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 22 күн бұрын
дякуємо за коментар! поширюйте корисний контент, ми вам теж будемо вдячні! Н.
@Varomirius
@Varomirius Ай бұрын
Ще одна тема (можливо це не прямо стосується тематики саме цього відео) це передача прав "правонаступництва". Було б непогано випустити тематичний відеорилик де було б максимально чітко поясненно як діяти у випадку смерті власника рахунку Interactive Brokers. На часовому проміжку інвестування в 15-років це питання актуальне, і у випадку із нерухомістю в Україні чи за її межами механізм відносно прозорий та зрозумілий. А як діяти якщо власник рахунку в IB помер у свої 30-ть років, заповіту не залишив і т.д. Які докази мають надати дружина (а якщо цівиільна дружина), чи родичі, чи батьки літнього віку і т.д.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
дякуємо за запит! згодні - тема важлива! Н.
@Varomirius
@Varomirius Ай бұрын
Не враховано якраз той факт, що квартира в оренду дає постійний грошовий покік. Наприклад, персонаж Андрій, отримує приблизно 10К щороку, і вік ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ці кошти реінвестувати. Оскільки в цьому порівнянні персонаж Світлана отримає свою вигоду лише в кінці терміну (через 15-ть років). Тобто Андрій має ще раз на 5-7років купувати +1 "однушку" за 70К. Збільшуючи таким чином свій постійний грошовиц потік. Тобто "складні відсотки" (або капіталізацію відсотків) Ви в цьому відео не врахували. Тому це порівняння не висвітлює всі аспекти, а трішки "заангажоване"😅
@yaroslavzhurba670
@yaroslavzhurba670 Ай бұрын
це вам тільки здається, що у квартир зростають "складні" відсотки, а насправді реінвестувати необхідно для утримання рівня відсотків.
@Varomirius
@Varomirius Ай бұрын
@@yaroslavzhurba670 здається мені чи не здається це можуть проіллюструвати саме математичні розрахунки (якість теоретичні графіки і т.д.), а у цьому відео їх не має! У данному відео про "реінвестування прибутку" з оренди квартир жодного слова! Тому я і кажу що тут висвітлені далеко не всі аспекти. Порівняння не зовсім корректне (хоча я признаю що факторів впливу ну дуже багато і тому ці механізми складно прямо порівняти один до іншого)
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Ви пропостили той момент у відео де йшлося про те, що Андрій отриманий орендний дохід реінвестує під аналогічну дохідність - kzbin.info/www/bejne/fGTVZKOOhbymaK8. Тому наведені розрахунки враховують цей факт. В.
@sncjinn
@sncjinn 17 күн бұрын
Така класна ліквідність, такий виграш по податках. Всі паряться як жеж вивести гроші на біржу. Тільки забули розказати як «Світлана» свої ліквідні 200 тис кеша поверне в Україну. За який час та з якими податками та втратами на конвертації 😂
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 17 күн бұрын
на каналі є навчальне відео про вивід з ІБ. Це жосить просто і в рамках 5 днів. Л.
@sncjinn
@sncjinn 13 күн бұрын
@@FamilybudgetUa маю на увазі не стільки складність і час виводу, а в першу чергу «втрати» по дорозі
@РоманВинницкий-х5и
@РоманВинницкий-х5и 10 күн бұрын
​@@sncjinn в рекламі не можуть бути мінуси😂
@ВячеславТихий-в9щ
@ВячеславТихий-в9щ Ай бұрын
а як ви там податки порахували? особливо з урахуванням того як впала гривня з 2014 року.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
У нас є напрацювання, як змінюється ефективна ставка податку на інвестиційні доходи з врахуванням девальвації гривні на різних часових горизонтах інвестування - tools.italks.com.ua/exchange-rate-differences/forecast/. На базі цих цифр і проводився розрахунок. В.
@dmytro-skh
@dmytro-skh Ай бұрын
ЕТФ цікавий існтрумент, але про ризики ЕТФ чомусь усі забувають що вас можуть умовно там колись "забанити" як зробили з росіянами, або вам заявлять що в вас якісь непідтверджені доходи та якісь штрафи зроблять(це я видумав щойно) ідея в тому что як в умовно фб, інсті, та усіх інших сучасних діджитал сервісах вам просто можуть усе поблочити, саппорт буде майже відсутній. За наступні 30-40 років що завгодно може відбутися. Ще й ніяких нормальних фізичних офісів немає. Також постійні ускладнення вводу-виводу коштів Сплачувати 10% за 3 квартири управляючій компанії сорі це "бред", я зрозумію якщо це ну там хоча б більше 5 квартир. Ріелтор за безкоштово вам все здасть, комуналку платити не так вже й важко зараз. По тим же ЕТФ може так вийти що в умовні 60 років, коли вам вони будуть потрібні, на ринку буде якраз якась чергова криза, і ви будете продавати їх по ціні 5-10тилітньої дивнини
@Danny-uc6kx
@Danny-uc6kx Ай бұрын
если твой брокер начнет умирать можно же перевести бумаги к другому. как упоминал автор сам брокер не владеет твоими акциями. ну а чем прилетевшая ракета в дом не аналогичный бан? по сути потерял актив, но в случае с баном есть вероятность что когдато снимут, может даже просто при смене резиденства. риски всегда и во всем есть, с этим просто смириться надо
@Danny-uc6kx
@Danny-uc6kx Ай бұрын
для меня в последнее время такой вид активов (условно не физический) стал выше приоритетом, тебе не нужен чемодан чтобы увезти их с собой, это не недвига которую вообще никак не заберешь в другую страну (представить просто двух людей в начале войны, у одного это фондовый рынок а другой недвига, кому из них проще уехать из зоны боевых действий?), к сожалению или к счастью все что можно увезти с собой будто имеет меньший риск лично для меня
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
@@Danny-uc6kx А хто тобі сказав що нормальна людина зараз буде вкладати в нерухомість саме в Україні, лол? Україні вже однозначно пизда і торба і ніхто притомний не буде тут нічого тримати вже.
@No_name024
@No_name024 24 күн бұрын
​@@gordonfreeman5648ви мабуть знаєте щось більше, ніж ті іноземні компанії, які прийняли рішення розмістити свої виробничі потужності саме в Україні, де проходять військові дії.
@КриптоАдепт-з5ы
@КриптоАдепт-з5ы 5 күн бұрын
россиян забанили ибо они инвестили в скамовый финекс и игнорировали ИБ)
@pavlosaikevych
@pavlosaikevych Ай бұрын
Частим аргументом власників квартир є: «живі грошики Які попадають на картку», а на фондовий ринок треба зайти, продати, перевести - це страшно складно і незнайомо
@vovaaero5575
@vovaaero5575 Ай бұрын
Це легко... Але якщо ви азартна людина і сіпаєтесь як на крипті то краще не треба.. Тут як і всюди буде і в першому і в другому випадку грати те ,що в людини в голові те як людина мислить
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
так, а потім ті "живі грошикі" щезають так само швидко , як і всі інші з картки. до реінвестування діла не доходить. Н.
@kalininua
@kalininua Ай бұрын
​@@FamilybudgetUaяк і при вкладення в ІТФи
@4to_somnoy
@4to_somnoy Ай бұрын
Повністю згоден 🙂‍↕️ Але звичайно по квартирі є плюс: це стабільність ціни, фонд наприклад може сильно впасти до -20% , а на квартирах ( особливо за кордоном ) такого немає. Навіть навпаки в кризу , ціни піднімаються 💸 В фонди звичайно є плюс , це низький поріг входу , фонд voo 500 дол , є навіть ще дешеві фонди на sp500 , квартиру за таку ціну не купиш 😅
@megastyledron
@megastyledron Ай бұрын
Каартиры в Польше например за несколько лет выросли чуть ли не в три раза. Понимаю что это ряд факторов, но если говорить о недвижимости не в Украине а за рубежом, то стабильности чуть больше.
@ЮлияК-ж2щ
@ЮлияК-ж2щ Ай бұрын
І податки за здачу в оренду в Польщі лагідніші, за інші країни ЄС. 8,5-12,5%
@DenysGalkin-v3l
@DenysGalkin-v3l Ай бұрын
@@ЮлияК-ж2ща еще их многие не платят))))
@StasDovgodko
@StasDovgodko 3 күн бұрын
з ФР в наших реаліях є ще нюанс, у випадку з нерухомістю купленою в шлюбі - моя дружина з дітьми автоматично є співвласниками і у випадку чогось зі мною (думаю не треба пояснювати), з американським брокером то, нажаль, взагалі ніяк нормально не урегулювати. Ну або якщо є робочий кейс то цікаво послухати, бо актуально
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 күн бұрын
В спільноті iTalks вже обговорювали рішення, їх є кілька. Л.
@StasDovgodko
@StasDovgodko Күн бұрын
@@FamilybudgetUa може в наступному відео то все пояснити? бо нагальне питання жеж
@SFH_BOITSAN
@SFH_BOITSAN 11 сағат бұрын
@@StasDovgodkoа якщо дружина подасть на розлучення кому залишиться нерухомість, діти? Де більше ризиків?
@StasDovgodko
@StasDovgodko 10 сағат бұрын
@@SFH_BOITSAN я вже був в розводі, такий собі довод, якщо ви йде в розлучення з думкою забрати все собі то це досить дивні стартові позиції прям одразу.
@SFH_BOITSAN
@SFH_BOITSAN 9 сағат бұрын
@@StasDovgodko чому дивні?
@andriykornienko8909
@andriykornienko8909 Ай бұрын
Розрахунок некоректний, не враховано податки на курсові різниці, які виникають при продажу цінних паперів. Для слабкої гривні це оподаткування може нівелювати всі переваги фондового ринку.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Ви пропустили цей момент у відео, при розрахунках всі податки, в т.ч. на курсові різниці було враховано - kzbin.info/www/bejne/fGTVZKOOhbymaK8 Якщо цікаво більш детально розібратися, який вплив мають курсові різниці на ефективну ставку податку, ділюсь з вами напрацюваннями колег - tools.italks.com.ua/exchange-rate-differences/forecast/ В.
@andriykornienko8909
@andriykornienko8909 Ай бұрын
@@FamilybudgetUa дякую! Справді пропустив, буду розбиратися далі!
@Українець-к6т
@Українець-к6т 12 күн бұрын
Чому розглядаєте тільки нерухомість в Україні? Додайте варіант в тій же Польщі чи курортних містах Європи, і там не буде ризику прильоту, а буде ріст вартості нерухомості
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 12 күн бұрын
Це хороша ідея для нового відео) Л.
@PavloStavnichuk
@PavloStavnichuk Күн бұрын
Все ж варто записати детальне відео про оподаткування і курсові різниці у ФР, як це рахує податкова адже це дуже вагомий момент. І також розглянути ризики через які брокер може заблокувати рахунок чи навіть відібрати кошти, у сучасному цифровому світі це нажаль не рідкість.
@vetasich
@vetasich 7 күн бұрын
Автор, скиньте лінку на інфу про доходність ETF в 7%. Дякую )
@Pavel-wj7gy
@Pavel-wj7gy Ай бұрын
Основна проблема інвестицій у фонду США - це складність інвестицій. Виводити гроші з України зараз законом заборонено. Відтак, єдині доступні інвестиційні продукти - це ОВДП, депозит, нерузомість, аграрна земля.
@ВітяМикит
@ВітяМикит Ай бұрын
Сама велика проблема це наша тупа налогова на дівиденди це 29% по факту , і курсова різниця . Більше ніяких проблем
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Так, на сьогодні є обмеження на вивід коштів закордон, але все ж в межах дозволених лімітів (екв. 100 тис. грн. з 1-го банку в міс.) ви можете інвестувати. У нас на каналі є відео про доступні способи поповнення брокерського рахунку. В.
@PixusPixus-jl1de
@PixusPixus-jl1de Ай бұрын
Я не маю iнвестицiйного досвiду. Але якби спробував Тiльки в портфель облiгацiй, адже дохiд з нерухомостi це досить довгий перiод окупностi, чи взагалi неможливий.
@VolodymyrKostenko-q1m
@VolodymyrKostenko-q1m Ай бұрын
В 2008 році, була не криза, а дно сучасної світової економіки. І воно ні куди не ділося, навідь не підтримка України та Ізраілю, то схема заробляння деякими сім'ями в світі, додаткових мільярдів баксів. І зараз фондовий, то вже копання дна вглиб. Не змінюючи економічну, криза буде за кризою. Ну ще трохи відтягнуть через перекид виробництва на Індію. Але то штучне дихання в реанімації. Звісно треба жити і заробляти зараз і фондовий буде жити. Хоча все загубити там, на багато простіше. 3 квартири усе рівно, хоч якихось пару тисяч будут коштувати ))) 200к зелені, перетравив би по іншому. Не буду писати як, вклав би в одну справу. Рік обернув і знову її продав. І якщо на руках, опинилося би менше 300к, був би дуже здивований. Не в Україні, бо в нас то бізнес "для людей", а не "для граждан". Працював на такому бізнесі, виробником у нас. Хоча ще на початку 90х, розумів його дохідність. Но 200к в вільному володіні, поки не заробив.😅 Тільки на квартиру, майстерню, та два будинки на теренах Украхни для батьків. Де ціна будівель в декілька разів дешевша за будматеріали.
@annaklimova2807
@annaklimova2807 13 сағат бұрын
Купили квартиру не в Україні, яка за 4 роки виросла в ціні на 38%. Можна здавати, а можна продати. Купили в той же час акції, які +- на місці. Ну таке…
@Соколовський-э4х
@Соколовський-э4х 11 күн бұрын
Я прихильник заощаджень на банківських вкладах в українських банках з автоматичною пролонгацією та капіталізацією. Вони зростають щомісяця навіть без поповнень!👋🤓👍🇺🇦🇺🇲🇪🇺🌍
@Smilivist
@Smilivist 8 күн бұрын
А хто швидше зростає вони чи інфляція?
@Соколовський-э4х
@Соколовський-э4х 8 күн бұрын
@@Smilivist Справа не в тому, що інфляція зростає швидше ніж проценти по депозитам. Від інфляція знецінюються і пенсії, які зростають повільніше ніж інфляція і повільніше ніж зростає середня зарплата. Справа в тому, як вижити матеріально в тих умовах, які є. Зараз в Україні, щоб бути непрацюючим пенсіонером, треба мати пенсію не нижче середньої. А з мінімальною пенсією можно прожити до 100 років, якщо працювати до 100 років. А щоб бути непрацюючим пенсіонером з мінімальною пенсією і прожити до 100 років, треба в 66 років мати заощаджень на 1000000 грн. А якщо є тільки 500000 грн, то треба працювати до 83 років. Щоб бути непрацюючим пенсіонером треба мати можливість витрачати хоча б 5000 грн. При мінімальній пенсії нестачу коштів можна покривати за рахунок заощаджень. І це без врахування інфляції! Щоб мати високі пенсійні виплати треба мати високу легальну зарплату. Можна наприклад працювати суддею і будуть величезні виплати. Доводи що заощадження знецінюються від інфляції справедливі. Але дохід по депозитам або ОВДП, допомагають компенсувати вплив інфляції.👋🤓👍🇺🇦🇺🇲🇪🇺🌍
@neorazumist
@neorazumist Күн бұрын
@@Соколовський-э4хбагато знаєте чоловіків, які до 100 років живуть? Тут би до 75 протягнути, і це при умовах мирного часу. Війна, стреси обов’язково вилізуть боком в майбутньому
@Соколовський-э4х
@Соколовський-э4х Күн бұрын
@@neorazumist Треба планувати життя на довгий термін і мати засоби до існування. Заощаджень треба мати стільки, щоб за життя не скінчилися. А орієнтуватися на середній вік дуже ризиковано. Дожити до пенсії не проблема. А от спробуйте вижити на тій пенсії. Щоб бути непрацюючим пенсіонером , треба мати пенсію не менше середньої. Темпи зростання пенсій менше темпів зростання середньої зарплати. Дуже добре якщо пенсіонер працює маючи крім мінімальної пенсії ще мінімальну зарплату. Але щоб працювати треба мати не лише відповідну кваліфікацію, але ще і здоров'я. Треба бути фахівцем, на який є попит в економіці. Щоб жити на пенсію треба, щоб вона була достатньо висока. Зараз і середня пенсія це дуже мало. Бо індексація була на 8%, а електроенергія зросла на 63.64%, квартплата на 24%. Для життя потрібна зарплата, достойна пенсія и суттєві заощадження! Не забувайте басню Крилова "Стрекоза и Муравей". Я не знаю, що таке рано. Зато знаю, що таке пізно. Треба починати з себе, власних дій. На Бога надейтесь, но сами не плошайте! Бог вам поможет вашими руками! Кто хочет делать дело изыскивает возможности, кто не хочет - находит причины. Все пенсионера родились не сегодня! Ной начал строить ковчег не в момент начала потопа, за 40 лет до этого. К переезду в новую квартиру надо готовиться заблаговременно, на другую планету тем более. А переезду в другую галактику ещё раньше. Так как столкновений галактик исключать не стоит!👋🤓👍2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣🌠☄️🛸👽
@ОлексійТкаченко-н8у
@ОлексійТкаченко-н8у Ай бұрын
Як на мене трохи маніпулятивна подача матеріалу)) квартири ми беремо за 10 років, а акції за 50…. , як що взяти ціни на нерухомість в 90-х, то ти вже май де крипто -інвестор, та в тебе ікси))В нерухомості є свої особливості, в фондовому ринку свої, беручи приклад тією же війни: з якихось причин не встиг виїхати і твоє місто окупували. Територія під санкціями, гроші на рахунку заблоковані - привіт ліквідність. Або в тебе літні батьки і ти передчасно покидаєш цей світ :квартира з орендарями вже дає їм дохід, за пів року вона їх, а гроші з рахунку в ІВ буде їм не просто достати в силу вікових особливостей. Згоден з тим ,що треба мати різни активи.
@ОлегМельник-щ1р
@ОлегМельник-щ1р Ай бұрын
Що ти несеш?! зрівняй ще бетономішалку та пральну машину 😂😢 В 2006 році батькові мого колеги приносили 1млн $ кешу за квартиру на володимирській (золоті ворота)... Той дурень відмовився... Через кілька років вартість тої квартири в долларах знизилась у три з половиною рази! І квартира по своїй суті не ліквід... Спробуй продати по ринку щось мільйонів за 5грн... Можеш чесати потилицю 7-8місяців а деякі продають по два роки... Крипту ти продаєш за 1 хвилину... Абсолютно різні речі...
@РоманВинницкий-х5и
@РоманВинницкий-х5и 10 күн бұрын
Звичайна реклама своїх послуг, та ютубканалу)) чомусь не розказують про податки і біле виведення цих всіх коштів, обмежень НБУ та порівняння тільки зручних показників..
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 9 күн бұрын
про обмеження і оновлення від держави розповідаємо в новинарних шортсах, про податки є два плейлиста на каналі. Н.
@OrcFromTheFog
@OrcFromTheFog Ай бұрын
Аргумент проти вкладень у фондовий ринок - ринок може довго падати (скажімо, впродовж 10 років поспіль) і, таким чином, не буде можливості вийти з ринку з прибутком доти, доки він не вийде з ями. Чи я щось упускаю?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Дякую за інтерес до наших відео! Інстурменти світового фондового ринку правильно підбирати у свій портфель відповідно до строку цілі та ризик-профілю інвестора. Маючи ширидоверсифікований портфель з різних класів активів, ви практивно нівелюєте такий ризик. В.
@YHmetal
@YHmetal Ай бұрын
Ніколи ще ринок не падав 10 років поспіль, як правило від кілька місяців до року кілька разів за 10 років і все одно потім виходить на all time highs
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
@@YHmetal Ти явно не в темі)))
@YHmetal
@YHmetal Ай бұрын
@@gordonfreeman5648 аргументуйте, може я щось нове для себе вивчу)
@КривутаЯрослав
@КривутаЯрослав Ай бұрын
Квартиру можна здати вилучені кошти реінвестувати щомісячно ,також квартиру можна заставити взяти кредит в гривнях під державну програму 11-13% річних та вкласти .
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
гарні варіанти! просто все менш пасивні) Н.
@oleglarionov3962
@oleglarionov3962 13 күн бұрын
заставити взяти кредит в гривнях під державну програму 11-13% річних та вкласти -- вкласти ще в іншу квартиру під залог першої ?
@olha4073
@olha4073 Ай бұрын
Цікаво почути переваги чи недоліки інвестицій в нерухомість Буковелі чи подібних курортів. Зараз всплеск пропозицій , але ця сфера трохи не зрозуміла, як буде поацювати в нас.
@АлександрДендерис
@АлександрДендерис 7 күн бұрын
Згоден праністю 11% річних 1 кімнатна приносить, але ремонти,,,, здачі платна оеклама,( гроші на проїзд) залишають 6,7% річних 😢 !
@СергейИванов-к7р1м
@СергейИванов-к7р1м Ай бұрын
Горизонт інвестування 15 років 😂 Ви що в минулому столітті живете ? Сучасний світ змінюється кожного дня, причому кожні 2 роки - кардинально, а Ви тут про якісь плани на 15 років розказуєте.
@artyomslife9488
@artyomslife9488 Ай бұрын
сенсу купувати нерухомість на оренду в Україні наразі нема. Є в Польщі в містах типу вроцлава або лодзі які ще не розвинулись але швидко ростуть
@victorvorontsov8574
@victorvorontsov8574 12 сағат бұрын
not so easy to exit from ETFs - You will exit at the desired points. Example. SPY(which I hold) - bought at 565. My target is 600, but to exit - I will consider only 575+ as reasonable. So you can stuck here for several months as well in case bear market
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
50 лет статистики акций мало интересно при 15 летнем сроке инвестирования. в декаду двухтысячных доходность была отрицательная. т.е. это надо очень большой срок инвестирования для надежности.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
В інвестуванні у фондовий ринок важлива диверсифікація. За вказаний вами період диверсифікований портфель акцій та облігацій приніст інвесторам реальну дохідність. В.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
@@FamilybudgetUa это был портфель сп500
@OleksandrMuravskyi-ue3cf
@OleksandrMuravskyi-ue3cf Ай бұрын
Оренду квартиру 5% якщо зареєструватися фоп. Треба пробувати все але якось надто штормить той ринок, квартира зрозуміліше))
@yaroslavzhurba670
@yaroslavzhurba670 Ай бұрын
зрозуміліше в умовах війни?
@OleksandrMuravskyi-ue3cf
@OleksandrMuravskyi-ue3cf Ай бұрын
@@yaroslavzhurba670 в умовах війни все однаково незрозуміло, квартиранти живуть і платять як би там не було, якщо не говорити про прифронтові території. Кошти десь на рахунки деж можуть стати нулями
@NaturesMicroWorld
@NaturesMicroWorld Ай бұрын
Який ETF порадити щоб купити облігації?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
на каналі є кілька навчальних відео про облігаційні ETF Л.
@anatoliytkachenko7081
@anatoliytkachenko7081 Ай бұрын
Цікавий контент. А як бути тим хто купує не акції, а "по акції", та має лише 20тис грн?
@TheGlobalCanal
@TheGlobalCanal Ай бұрын
Помирати бідними. На яку відповідь ви розраховуєте? Авжеж підіймати свої навики й основний дохід.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
підвищувати свою фінансову грамотність, щомісяця відкладати, починати з простих фінансових інструментів, і мати в планах через n- років купувати акціїї. Н.
@ІванПолітай
@ІванПолітай Ай бұрын
Відкладати частину доходу, наприклад 20%, незалежно від розміру цього доходу. Це відносно невеликий %, який суттєво не обмежить рівень життя. 20% від 20 тис грн в місяць - це 48 тис грн на рік, або $1156 по актуальному курсу. Якщо інвестувати зараз $1156 в фондовий ринок під середньогеометричні 7% річних та щороку поповнювати на $1156 - через 30 років магія складних відсотків дасть можливість накопичити капітал $117 996. Це вже дасть можливість отримувати пасивний дохід співставний з активним до цього, тобто за бажанням вийти на пенсію при цому не обмежуючи споживання.
@anatoliytkachenko7081
@anatoliytkachenko7081 Ай бұрын
@@ІванПолітай Дякую дуже за відповідь!
@НаталіяЦимбал-я1я
@НаталіяЦимбал-я1я Ай бұрын
​@user-tb3tr2wf2r Якось сумно: 30 років і всього 118 000, а треба ще врахувати інфляцію...
@ДмитрийДробитько-и1ф
@ДмитрийДробитько-и1ф Ай бұрын
Не побачив розхідну частину на облігаціях таку як комісія щоб завести і вивести грощі до брокера. Плюс налог на прибуток такий же як і з прибутку на нерухомості тіж 19.5 відсотки.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
дохід з державних облігацій не оподатковується. Н.
@carodnepr
@carodnepr Ай бұрын
Це з українських, а в відео мова про закордонні. Там взагалі питання, як законно інвестувати в американські активи. Немає варіантів
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
На сьогодні інвестувати в активи на світовому фондовому ринку можливо в рамках встановлених законодавчо лімітів. Щодо податків з інвестиційного доходу, то вони у розрахунках враховані, в т.ч. й курсові різниці. В.
@ninellugovskaya8672
@ninellugovskaya8672 27 күн бұрын
Дякую, дуже цікавий ефір. Згодна з висновком, єдине питання, як українці можуть швидко отримати кошти з фондів на рахунок в українських банках. Я просто інвестую але ще не продавала і не маю досвіду з цього приводу
@andrewfrolov893
@andrewfrolov893 20 күн бұрын
Я прошлой осенью 5 тыс. выводил, нюансов не было.
@СергейЯковкин-я8з
@СергейЯковкин-я8з 18 күн бұрын
​@@andrewfrolov893выведи 50 и нюансы от финмониторинга сразу появятся будь уверен
@RR0DEV
@RR0DEV Ай бұрын
в першу чергу квартири дітям, які здаються, поки діти не підросли, а далі вже можна бавитись в акції... :) цікаво ще було б подивитись статистику росту конкретно взятої квартири, а не просто середні ціни - тому що міста ростуть, і квартира на краю міста, років через 10 стає прям ближнім центром, з явно дорожчим цінником, ніж була при купівлі...
@Bondishe007
@Bondishe007 Ай бұрын
купивши пару квартир в гарантовано на пенсії матимете якийсь дохід. вклавшись в фонду - маєте шанси провести старість на яхті. або на смітниках. Вже як піде.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
купившие пару квартир, которые оккупировали или разбомбили, гарантированно остались ни с чем. вложившись в фонду - гарантированно будешь иметь пенсию. даже если рынок обвалится в два раза на 10 лет, в следующие 10 лет он вырастет в 4 раза. т.е. сначала у тебя будет пенсия меньше, а потом - больше
@НаталіяЦимбал-я1я
@НаталіяЦимбал-я1я Ай бұрын
А якщо фондовий ринок обвалиться, коли тобі 60 і часу немає, щоб чекати 10 - 15 років на відновлення
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
@@НаталіяЦимбал-я1я а зачем тебе ждать? у тебя все еще есть пенсия, просто первые годы немного меньше, зато в следующие будет много больше. а без квартиры у тебя не будет вообще ничего
@Ukrainiancoins
@Ukrainiancoins Ай бұрын
​@@SergePavlovskyадепт фондового ринка агитирует нести деньги по серым схемам в пирамиду, фондовый рынок таит в себе немного хитростей, если не разбираешься в нем лучше туда и не лезть. Инвестировать нужно с умом, а не все побежали и я побежал.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
@@Ukrainiancoins на своем опыте рассказываешь? зачем ты бежал за всеми?
@РусланЗагинайло-н4и
@РусланЗагинайло-н4и Ай бұрын
А от цікаво було б почуть про купівлю капітального двоповерхового гаража під здачу в оренду під СТО. Як тут складаються обставини? Це ж наче кращий варіант, ніж квартира.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
можливо, просто таких запитів - ну дуже мало. Н.
@VolodymyrKostenko-q1m
@VolodymyrKostenko-q1m Ай бұрын
Маю, ну скажемо знайомого. Він вже років 30 назад здав в аренду два чи три СТО. Батько його прихватизував їх тоді. І живе всі роки, як вільний художник.
@argentum5900
@argentum5900 Ай бұрын
200 000 доларів….. Ну да, ну да
@goodymen
@goodymen Ай бұрын
А який прибуток буде після сплати податків?
@СергейЯковкин-я8з
@СергейЯковкин-я8з Ай бұрын
Отож
@maksymkhomiak3944
@maksymkhomiak3944 Ай бұрын
Уважно дивіться відео. Після сплати податків прибуток від фонду - ~7% річних.
@rv6819
@rv6819 Ай бұрын
@@maksymkhomiak3944 это с учетом гривневой стоимости активов на входе и выходе - или нет?
@СергейЯковкин-я8з
@СергейЯковкин-я8з Ай бұрын
@@rv6819ні
@ЕвгенРикун
@ЕвгенРикун Ай бұрын
@@maksymkhomiak3944це не правда. 7% це на рахунку брокера, а треба ще рідненькій податковій занести 19,5%. А ні, вже буде 24%, бо ВЗ вже 5% буде. Плюс курсова різниця - 41-8=33 і з цього 24% дотатково. Але, мені здається, Ви ні разу не складали річну декларацію ))) тоді ще штрафи докінемо?
@QQ_Destrage
@QQ_Destrage Ай бұрын
Ну і як мені відомо, це не так працює, твої 3 квартири мають годувати кредит четвертої квартири, яка має теж здаватися в оренду, це як воно працює із нерухомістю. Також, 2% річних різниці на користь ETF, це не настільки круто, щоб перекрити ризики від втрати 20-30% від цих 200k USD, в один день, які будуть повертатися, як раз не менше ніж наступні 15 років до плануємої пенсії. Всі яєчки в одну корзинку... якось це недосвідчено. А чому Inflation not adjusted? щоб здавалось, що більше грошей заробив? Лайком підтримав, із висновками згоден, але 3-0 тут немає.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
инфляция одинаково работает, поэтому на результат не влияет риск потерять 20% имеет значение, если тебе надо прямо щас все бросить и купить на эти 200к дом. а если не надо, то сегодня потерял 20%, завтра приобрел 40% и все замечательно. на трех квартирах тоже есть много способов все потерять - от кризиса 2008 года до войны
@QQ_Destrage
@QQ_Destrage Ай бұрын
@@SergePavlovsky Как это не влияет? Ты увидишь реальные цифры, по твоему это не нужно? Про ликвидность, я понимаю, что у ETF она выше, но не нужно идеализировать и закрывать глаза на очевидные риски и проблемы, считая 3-0 и так далее. Конечно это не объективно. Куда объективнее считать, что у ETF порог входа меньше, чем у любой жилой недвижимости, это +. Любопытно, а как потерять недвижимость в кризис 2008? Мне просто интересно, я понимаю, что он никогда больше не повторится, как минимум в таком виде, но всё же.
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
@@QQ_Destrage это сравнение двух инвестиций. инфляция это константный множитель, соотношение между инвестициями будет такое же при любой инфляции. потерять недвижимость в кризисе 2008 года ровно так же, как потерять инвестиции в фондовый рынок. проинвестировал, а состояние уменьшилось.ну раз он не повторится, то и для фондового рынка он тоже не повторится, так что все ок
@СергейЯковкин-я8з
@СергейЯковкин-я8з 18 күн бұрын
​@@SergePavlovskyкакое завтра плюс 40 дурень? Написано же, через 15 лет
@_Unit_5
@_Unit_5 Ай бұрын
дві однушки сотню гектарів землі все інше лохотрон
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
цінуємо ваш вклад в підтримку відео! Н.
@andrewfrolov893
@andrewfrolov893 Ай бұрын
На длинном сроке налог с инвестиций стремится к 20 процентам С КАПИТАЛА из-за девальвации гривны в десятки раз с 2000-го года.
@Winterman-r4w
@Winterman-r4w 10 күн бұрын
Арендаторы могут перестать платить, а мировые рынки упасть.
@ivanfufalko8640
@ivanfufalko8640 Ай бұрын
А дохідність портфеля у 7% враховує вже доларову інфляцію? Вона теж буває досить відчутна, як зараз біля 5%
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
Не враховує, звісно) Як і комісію брокеру)
@victorpreobrazhensky740
@victorpreobrazhensky740 27 күн бұрын
Якщо купляється квартира у новому або просто свіжому фонді, то вона сама ще 5-7 років набирає в ціні, як актив. За рахунок розвитку інфраструктури та активного заселення. Це теж треба враховувати.
@ShamanXX
@ShamanXX 12 күн бұрын
Автор забыл посчитать самый главный плюс и прибыль от аренды, это получение прибыли ЕЖЕМЕСЯЧНО!! С нормальной квартиры можно в месяц получать с аренды не менее 500дол прибыли, и это для этого не надо иметь 200к дол. А сколько же в месяц можно получить с фондов? 20, 50дол???почему же автор эти цифры не посчитал
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 12 күн бұрын
З фондів теж можна будувати щомісячний чи щоквартальний потік у фазі споживання капіталу. Л.
@ShamanXX
@ShamanXX 12 күн бұрын
@@FamilybudgetUa и сколько можно получить прибыли в месяц?
@КриптоАдепт-з5ы
@КриптоАдепт-з5ы 5 күн бұрын
@@ShamanXX дурень, про правило 4% почитай) Это база, которую ты под себя настраиваешь.
@AGera333
@AGera333 Ай бұрын
А якщо порівнювати з арендою в Польщі?
@МаксимГорький-п4о
@МаксимГорький-п4о Ай бұрын
Ви ще врахуйте складність виведення коштів з України, потім заведення коштів. Також придуманий фінмон, який може добре крові попити.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Так, є місячні ліміти щодо виведення коштів, але для більшості українських інвесторів їх достатньо. Платіжки дозволяють проводити поповнення брокерського рахунку. В.
@Vitaliikonovaliuk
@Vitaliikonovaliuk 28 күн бұрын
В Україні дійсно нерухомість не краща ідея. Але переваги нерухомості теж не маленькі. Ви можете інвестувати в нерухомість не маючи 200.000, а можна взяти іпотеку під маленький відсоток, і мати дохід не з своїх грошей. Плюс по мірі виплати іпотеки ваша нерухомість може бути активом, у заставу якого можна взяти ще гроші іпотеку, і за рахунок банківських грошей ви можете купити активів набагато більше, ніж відкладати потрохи свої кровні. Інше питання, що нерухомість треба не в Україні брати
@КриптоАдепт-з5ы
@КриптоАдепт-з5ы 5 күн бұрын
и где у нас ипотека под малый %, которая доступна каждому?)
@Vitaliikonovaliuk
@Vitaliikonovaliuk 4 күн бұрын
@@КриптоАдепт-з5ы Єоселя під 7% у гривні. Девальвація гривні в цьому році 15%. То іпотека під мінус 8% у валюті. Якщо попадаєте під льготу в 3% то це взагалі пісня. І не обов'язково іпотеку в Україні брати, в Болгарії ціни на нерухомість не набагато вищі
@КриптоАдепт-з5ы
@КриптоАдепт-з5ы 4 күн бұрын
@@Vitaliikonovaliuk ну и кому она доступна в 7%? Явно не каждому.
@OrcFromTheFog
@OrcFromTheFog Ай бұрын
А з доходів Світлани хіба не стягується податок? Чи то вже враховано у 7% дохідності?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Так, податки враховані при розрахунках наведених у відео. В.
@balak_ai
@balak_ai Ай бұрын
Чому завжди порівнюється варіант саме здачі квартири в оренду, а не інвестування на етапі будівництва? Це більш пасивна історія, і по дохідності цікавіше ніж фондовий ринок загалом, звичайно і ризиків більше
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
тому що "і ризиків більше" Н.
@pointofXreturn
@pointofXreturn Ай бұрын
Можна вкластися в ринок в невдалий час і за життя не побачити доходу, а років через 20, чому про це не сказано
@OleB-mq7sd
@OleB-mq7sd Ай бұрын
Квартири 4 роки тому були на 40 процентів дешевше,плюс оренда..плюс все ж таки підтримка Україні..
@gorn5413
@gorn5413 Ай бұрын
Хто готовий інвестувати 200,000 USD не буде дивитись такі відео, тобто на підставі таких відео робити вибір в інвестуванні. І як кажуть деякі інвестори в США, краще придбати дорогу біля дому, чим інвестувати в швидкоскоросне шоссе в іншому штаті... бо контроль ніхто не відміняв.
@kodukha
@kodukha Ай бұрын
Квартира переходить у спадок дітям. А з акціями не все так просто, податок на спадщину буде дуже великий
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
на каналі є про це відео з деталями. Л.
@Andrew-7324
@Andrew-7324 Ай бұрын
а можна зробити такий самий аналіз але для Європи?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Яке саме місто в ЄС? Л.
@Andrew-7324
@Andrew-7324 Ай бұрын
@@FamilybudgetUa в мене ситуация що я працюю на Україну віддалено, але мешкаю у Португалії, та є її податковим резидентом. І хочу дізнатися чи є тут якісь розумні види інвестування або ж податки все зʼїдають
@danilkushnir2273
@danilkushnir2273 Ай бұрын
Вважаю що автор не правий оскільки може скластися так і це вже було щонайменше двічі в історії що при купівлі умовного снп500 його ціна впаде і повернеться на показник під час купівлі тільки через років 50, у вас є 50 років? також не варто забувати про комісії та податки під час купівлі продажу акцій, до того ж інвестиційна нерухомість купується на початкових етапах будівництва зі значним дисконтом(і це стабільний дисконт ціна точно буде нижча за ринкову ціну готової квартири) з акціями немає гарантії що ціна не почне падати на наступний день після покупки і буди наступні 5 років, морально буде важко тримати такі акції і не продати за ціною нижчою від ціни покупки. Ризики руйнування квартири під час війни компенсуються державою і страхуванням. Як на мене кращі активи це аграрна земля тому, що більша ліквідність, нульова вакантність, відсутня амортизація ,стабільний рентний дохід в 8-12% та можливий ріст ціни на землю.
@Ukrainiancoins
@Ukrainiancoins Ай бұрын
Землю в оренду беруть поки вона приносить прибуток, коли земельний пай буде виснажений ціна його впаде, у нас ніхто не контролюе родючість земель при оренді, тому якщо ви надумали стати лендлордом то через якійсь десяток років вас чекатиме сюрприз
@levandossan9165
@levandossan9165 Ай бұрын
Щось держава не дуже поспішає компенсувати знищення моєї квартири в Бахмуті 😅 Так що тут спірне питання
@Ukrainiancoins
@Ukrainiancoins Ай бұрын
@@danilkushnir2273 вартість нерухомості дуже сильно залежить від місця розташування
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
"Ризики руйнування квартири під час війни компенсуються державою і страхуванням." - Так і хочеться сказати: "Їбать ти лох!". Теоретик бляха... Де тобі що держава чи страхова компенсує втрату нерухомості від війни (суто форс-мажор за визначенням), прокинься, лол! В мене дві хати розвалили, так єВідновлення їх оцінила десь в 20 разів менше ніж вони коштували) На Україну розраховувати - це просто дибілом треба бути)
@АндрейА-ы4с
@АндрейА-ы4с 28 күн бұрын
​@@levandossan9165ну прям всі інвестори до війни вкладали в нерухомість в Бахмуті...
@никитаседляр-в9ь
@никитаседляр-в9ь Ай бұрын
Если бы все было так просто с фондовым рынком то ни кто бы не сдавал недвиг и не покупал недвиг для сдачи, если правильно подойти то ито и то будет давать доход.
@cryptobrarry
@cryptobrarry Ай бұрын
Але чому тоді купляти нерухомість саме в Україні? Купівля за кордоном дає результат «вартість/ціна оренди» вищі ніж в Україні. + ліквідність теж більша, і звісно що якщо є 200к є сенс заморочитись з розділенням на міністудіі. Виходить що таким чином можна помножити вартість оренди як мінімум на 2.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
наврядчи ви 7% в Іспанії отримаєте. Можливо на Балі та Туреччині, країни які недалеко від України по захисту прав інвесторів. завжди можна гратися в новобудови, але це активний дохід в нерухомості. Л.
@ЕвгенРикун
@ЕвгенРикун Ай бұрын
@@FamilybudgetUaБалі дає 10-20%. Плюс є пара блогерів, котрі беруть з нерухомості Іспаніі 10% до опадаткування.
@cryptobrarry
@cryptobrarry Ай бұрын
@@FamilybudgetUa погоджуюсь - іспанія то не про розділення на студіі, ну от польша наприклад - думаю можливо, але звісно ж я нічого проти купівлі акці немаю ) просто пишу що порівнювати саме з Україною не зовсім корректно, тимбільше за останні 10 років - стан війни - яке може бути здорожчення нерухомості. В нас ще і інфляція на піку за ці 10 років (
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
ми не відмітаємо нерухомості закордоном, просто реалізувати зараз її купівлю - набагато складніше для звичайного українця, ніж в Україні. і контролювати потім - теж не зовсім пасивний і дешевий підхід. Н.
@levandossan9165
@levandossan9165 Ай бұрын
⁠@@FamilybudgetUa для «звичайного українця» і 200к $ - сума не зовсім звичайна. Більшість ніколи таких грошей не бачила
@ЮрийЩербина-е6о
@ЮрийЩербина-е6о Ай бұрын
Шанований автор. Згідно діючого законодавства з доходів отриманих на фондовому ринку сплачується такий самий податок як і з доходів отриманих від оренди. Тому це не може бути мотивуючим аргументом. Також існують комісії брокера і комісії за рух коштів між юрисдикціями. Також потрібно говорити про ліміти при перерахуванні коштів на ражунки брокера. Інші аргументи абсолютно вірні.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Дякую за коментар в підтримку відео. Щодо податків з інвестиційного доходу згоден з вами, вони були враховані при розрахунках. Ліміти на вивід коштів так є, але для більшості інвесторів їх достатньо. В.
@klimklimasik8574
@klimklimasik8574 26 күн бұрын
Мене смутило 15 років Андрія і 50 років Світлани у другому раунді
@maximmax2885
@maximmax2885 3 күн бұрын
В инвестировании с помощью кнопочек на ПК и интернета обычному человеку ничего не светит. Большинство теряет свои сбережения в долгосрочной перспективе.
@neorazumist
@neorazumist Күн бұрын
Ссылку на исследование
@maximmax2885
@maximmax2885 Күн бұрын
@@neorazumist 😂 включите мозг. Кому выгодно такое исследование проводить? Все на личном многолетнем опыте и опыте окружающих «инвесторов». Инвестировать нужно в себя, недвижимость, бизнес. Все остальное это розовые фантики для бедных, которые возомнили себя инвесторами.
@neorazumist
@neorazumist Күн бұрын
@@maximmax2885 зачем тогда делать такие громкие заявления? Говори «я и мои окружающие потеряли деньги», тогда и вопросов не будет
@dmmeteo
@dmmeteo Ай бұрын
Нерухомість - шляпа, але не кажіть це людям а то мені треба іще десь жити в орендованій хаті😅
@markusikalexandr474
@markusikalexandr474 Ай бұрын
Чи все ж таки знайти нормальну роботу?
@ivank7066
@ivank7066 Ай бұрын
Робота - це не пасивний, а активний дохід
@markusikalexandr474
@markusikalexandr474 Ай бұрын
@@ivank7066 Активний дохід буде раз в 10 більше ніж пасивний
@ye6609
@ye6609 Ай бұрын
Одне іншому не заважає
@mister_em
@mister_em Ай бұрын
Робота для рабів
@TheGlobalCanal
@TheGlobalCanal Ай бұрын
А ви думаєте вони 200к на вулиці знайшли?)
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
Можете ставити гроші, що індекси скоро впадуть дуже слильно. А ще на обрії Третя Світова. Війна на Тайвані. Бульбашка в IT.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Якщо ваш прогноз вірний, то потрібно купувати зброю, гречку і тушонку. Л.
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
@@FamilybudgetUa А також хордити туалетний папір, спирт, набої тощо. Гречка не зберігається довго. ;)
@dneprdnepr9594
@dneprdnepr9594 Ай бұрын
Я кщо пароль від кабінету у брокера хтось отримає то можна за раз залишитися з 0. По-друге як купувати цінні папери за кордоном я так розумію кошти виводити не можна? Й треба мати рахунок в іноземному банку отже мати щось на зразок ІПН в інщій країні
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
не треба рахунок в іноземному банку. на каналі багато відео, як поповнювати брокерський рахунок. Н.
@andrii2402
@andrii2402 Ай бұрын
Щоб зайти в кабінет interactive brokers одного пароля недостатньо. І не можна вивести гроші на рахунок іншої особи. Interactive brokers вам створює рахунок в іноземному банку.
@andrii2402
@andrii2402 Ай бұрын
поповнити interactive brokers можна через transfergo
@Ginopistolinoz
@Ginopistolinoz Ай бұрын
Так собі аналіз, про податок на прибуток від інвестицій не говориться, та і ще до бухгалтера може треба йти щоб він звів добре всі рахунки і що оплачувати, і не враховується що ви можете почати інвестувати на краях і через рік обвал мінус 30% потім відгрібай і жди 3-4 роки щоб дійти до 200 тисяч .... І твій дохід середній якщо буде 4% то добре ....
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Щодо податків ви пропустили цей момент у відео. У наведених розрахунках податкове навантаження було враховано - kzbin.info/www/bejne/fGTVZKOOhbymaK8 В.
@dmmeteo
@dmmeteo Ай бұрын
1:17 - одразу Світлана переможе, у Андрія шансів нема😊
@andriylesiv9102
@andriylesiv9102 Ай бұрын
Пахне гендерною дискримінацією
@dmmeteo
@dmmeteo Ай бұрын
​@@andriylesiv9102 чєл, всіх знають, шо інвестиції в фондовий ринок вигідніші ніж в нерухомість(ну якшо хтось не знав - то після перегляду відео, слава богу, дізнався). ніякої дискримінації🙂 цеж не я придумав цей приклад, де у жінки актив більш вигідний ніж у чоловіка.
@romankuzma5436
@romankuzma5436 28 күн бұрын
😂😂😂 не
@ВикторНиколайчук
@ВикторНиколайчук Ай бұрын
Поверхностные Беззубые расчеты делетанта, прогнозы на 10 лет. Что это было?😮😮😮
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa Ай бұрын
Ви можете зробити кращі і вислати нам, а ми перевіримо і опублікуємо. Л.
@ВикторНиколайчук
@ВикторНиколайчук Ай бұрын
@@FamilybudgetUa Я не Инфоцыган и такой ерундой не занимаюсь!
@mister_em
@mister_em Ай бұрын
Повна фігня, почнеться криза, фонда просяде, які там 7%річних? Теж мені порахували, середні дані за 50 років, порахуйте дані за 15 років під час кризи
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
кризис недвижимости ты уже посчитал?
@YHmetal
@YHmetal Ай бұрын
Тому люди як правило вкладають порціями гроші у різні etf чи індекси і можливо в окремі акції. Є сфери в яких дохідності компаній не сильно падають і дивіденди виплачують no matter what. І взагалі, багатішають саме тоді коли "просідає ринок" бо він все одно bounces back. Просто треба не купувати на leverage ризиковані компанії, не вкладати гроші тоді коли ринок найдорожчий і не брати гроші в борг для інвестування
@gordonfreeman5648
@gordonfreeman5648 Ай бұрын
@@YHmetal Не вкладати гроші коли ринок найдорожчій - це якраз саме зараз. Індекс Баффета - вдвічі за норму. А мамкіни інвестори нам тут розповідають, як все радужно.
@YHmetal
@YHmetal Ай бұрын
@@gordonfreeman5648 я тому і написала, не вкладати гроші коли ринок найдорожчий. Хоча ринок за останній місяць трохи впав з all time highs, але я сподіваюсь на якусь корекцію бо він душе швидко піднявся. Питання тільки коли та корекція прийде.
@---tr9qg
@---tr9qg Ай бұрын
Однушка і фондовий ринок 🤡
@Gastello-s8q
@Gastello-s8q Ай бұрын
Крик про допомогу. Все летить до біса, а він призиває дров в багаття підкинути... Акції купив, дохід пасивний, йдіть друже на фронт 🎉😂
@SergePavlovsky
@SergePavlovsky Ай бұрын
чтобы купить акции, нужно сначала заработать деньги. т.е. пассивный доход - это дополнение а активному
@ZeIsAnEnemy
@ZeIsAnEnemy 13 күн бұрын
Та да коли скрутити в бус можуть вийшовши в магазин за хлібом, щас розповідати як в гулазі інвестувати. Зброя, патрони, запаси палива, їжі, генератор, старлінк це інвестиція.
@OleB-mq7sd
@OleB-mq7sd Ай бұрын
Квартири 4 роки тому були на 40 процентів дешевше,плюс оренда..плюс все ж таки підтримка Україні..
Inside Out 2: ENVY & DISGUST STOLE JOY's DRINKS!!
00:32
AnythingAlexia
Рет қаралды 14 МЛН
Долар США - валюта, що править світом
47:08
Останній Капіталіст
Рет қаралды 177 М.