Famous British Youtuber Converted to Islam - Story of Jay Palfrey ​

  Рет қаралды 965,427

Sözler Köşkü

Sözler Köşkü

Күн бұрын

Famous British KZbinr Converted to Islam - Story of Jay Palfrey ​
0:00 Start
0:41 Who is Jay?
0:58 What is your aim?
1:20 Why he loves Pakistan and Turkey more than other countries?
2:23 The most interested thing that you were shocked when you visited those countries?
2:57 How did you hear about Islam for the first time?
3:16 How did you perceive Islam before you became a muslim? Did you have any prejudice?
4:34 How did you feel when you fist took the Shahada?
5:20 What was the reaction especially of your family? Mum, dad, sister?
7:00 Did worships in Islam seem difficult to you before you become Muslim?
7:45 Private question
8:19 Before you became Muslim, ı guess, you were dating, eat pork and drank alcohol? Was it difficult for you to stop?
9:28 Messages who wants to date with you?
10:04 Why didin't you stay as an atheist and need to do some research about Islam?
10:55 Who is Muhammad (pbuh) for you?
11:10 If there was a chance to speak to whole non Muslim in the world. What would you like to say if you had 1 minute?
12:00 Backstage moments :)

Пікірлер: 1 920
Sözler Köşkü
Sözler Köşkü Жыл бұрын
Eğer Sen de Hikayeni Bizimle Paylaşmak İstersen Aşağıdaki Formu Doldurabilirsin 👇 docs.google.com/forms/d/10kn9MTssvesI8uPMKBzBHG-cid6Re0q9eBcwXedM6rE/edit
Muratseven Cagatay
Muratseven Cagatay 5 ай бұрын
Ayarlardan dil seçeneklerinden rusça ve diğer dilleri istiyoruz . Rusyadaki arkadaşlarıma islami davet yapıyorum ve bu tür videolardan çok faydalanıyorum.
Seyyah
Seyyah Жыл бұрын
"İslam kusursuz ancak müslümanlar kusursuz değil." Ne güzel söyledin abicim Allah seni cennetine koysun İnşallah
Talha
Talha Жыл бұрын
Yksciker her yerde
Uyatba Hasyo
Uyatba Hasyo Жыл бұрын
Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın aminn🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Uyatba Hasyo
Uyatba Hasyo Жыл бұрын
@Talha Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın aminn🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
valentine rosier
valentine rosier Жыл бұрын
Amin
Burak
Burak Жыл бұрын
İçimden bir ses diyor ki bu adamı daha çok göreceğiz batıya İslamiyeti gerçek manasıyla anlatanlar bu güzel insanlar olacaktır.
Yolcu
Yolcu Жыл бұрын
Kesinlikle...yoksa biz değil
Berrak Koçak
Berrak Koçak Жыл бұрын
dogru! Hollanda çok muslumanligi kabul eden Hollandalilar o kadar guzel anlatiyorki islami ben musluman olarak ben böyle anlatamiyorum diye utaniyorum. onlar bizim gibi musluman aylede dogmuyor kendileri arastirarak öğrenerek bilincli kabul ediyorlar muslumanligi.
ays çlbi
ays çlbi Жыл бұрын
dinlerken gözyaşlarına hakim olamiyorim 😢 Allah'ım sayilarinizi artırsın... içimizde ki Müslüman düşmanlarını gördükçe daha bir gurur duydum..
Çiçek Karadağ
Çiçek Karadağ Жыл бұрын
Nedense bende agladım çok duygulandım
İyilik tozu
İyilik tozu Жыл бұрын
8:50 Babası onları terk etmesine rağmen onunda müslüman olmasına vesile olmak istiyor. RABBİM hidayeti nasip ettiğine göre gayet iyi,adaletli,merhametli.. bir insan 😍😍
HÜSEYİN ÇAKIR
HÜSEYİN ÇAKIR Жыл бұрын
Ne güzel bir diyalog, ne güzel bir kardeşlik. Kalplerimizi birbirine ısındıran Alemlerin Rabbine hamdolsun. İstikamet üzere bir hayat temenni ederim hepinize, hepimize...
BB
BB Жыл бұрын
"Ve ayrıca dünyayı gezerken bir olumsuzluk görürseniz şunu unutmayın. Müslümanlık kusursuzdur Ancak müslümanlar kusursuz değildir" 👏🏻
BAKUR
BAKUR Жыл бұрын
Islâm kusursuzdur, ancak müslümanlar kusursuz değil. demesi gerçektende güzel bir örnek verdi...
Huseyn Idrisov
Huseyn Idrisov Жыл бұрын
Evet, bütün insanlar müslümanlar dahi her kes hatta yapa biliyor, insanlar hatasiz olsaydi onda biz melek olardik bari, asas biz kendi hatalarimizi duzeltek ve tovbe edek)
Burak
Burak Жыл бұрын
@Hülagü Han İslam aleminde öyle müthiş insanlar var ki ve bu insanların sayısı da az değil emin ol burda demek istediği allahın kanunlarında hata yoktur insanlar hata yapıyor kusurlu olan insanlardır İslamiyet değil Rabbim sana da hidayet versin en güzel imanı nasip etsin inşallah o zaman çok daha iyi anlarsın ve şunu da ekleyeyim bilime, teknolojiye ve medeniyete ışık tutan yegane temel kuranı kerimdir zira ayetler Allahın sözleridir
Fevziye Dereli
Fevziye Dereli Жыл бұрын
" İslâm kusursuzdur, ama müslümanlar kusursuz değil " Ne güzel söyledin.....İnşallah bütün sevdiklerin de müslüman olur .
nur
nur Жыл бұрын
Videoyu izlediğimde çok duygulandım. İslam'a at gözlüklerini çıkararak farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp sonra da hakikati bulmuş bir abimiz. Çok sevindim onun adına gerçekten. Allah'ım yolunu bahtını açık etsin, cennetiyle müjdelesin İnşAllah.
Mertcan Demir
Mertcan Demir Жыл бұрын
Kalplerimiz ısındı, şükürler olsun diğer dinlere mensup kardeşlerimizi Müslüman olarak görmek bizim için mutluluk verici. Ne mutlu kardeşimize. Onun adına çok mutluyum.. Sizlere de teşekkürler Sözler Köşkü ekibi, her şey için teşekkür ederiz
Minnosh and Büsra
Minnosh and Büsra Жыл бұрын
I'm so full of tears 🥺❤ So thankful my dear brother for you to be a part of this wonderful religion of piece. May Allah grant you with the ever lasting paradise. It's so wonderful to hear that at least some of us muslims still are able to impact someones lifes and inspire them to return to their creator.
Nasıl Dayandın Ya Resulullah!@@@
Nasıl Dayandın Ya Resulullah!@@@ Жыл бұрын
"Kimin için Allah var, ona herşey var. Ve kimin için yoksa, herşey ona yoktur, hiçtir." Asâ-yı Mûsa
Smraayat
Smraayat Жыл бұрын
Çocuk müslüman olmadan önce Allahu Teala onu İslam'a hazırlamış farkettiniz mi ? Aslında temiz bı hayatı varmış alkol yok domuz eti yok kız arkadaşı yok ve sürekli araştıran doğruyu ve güzeli arayan bı yapısı var. Böyle insanlar asla ama asla kaybetmiyor onu farkettim
Inji
Inji Жыл бұрын
Aynen
B G
B G Жыл бұрын
Zamanında olmuş ama sonradan düzeltmiş kendini ne mutlu ona
Ayberk SOYLU
Ayberk SOYLU Жыл бұрын
PEYGAMBER EFENDİMİZ(SAV) BİLE 40 YAŞINDA PEYGAMBER OLMADI MI ? Dolayısıyla her ne kadar peygamberlik tebliğ edilmemiş olsa da bir müslüman gibi temiz bir yaşantısı olan bir kişiydi. Bu genç de aynı şekilde temiz yaşamış. Allah herkese hidayeti nasip eylesin.
yüksel Oduncu
yüksel Oduncu Жыл бұрын
Allah kendi dinine layık olanları seçiyor aslında. Bu kul İslam'a layıkmış Müslüman olmuş.
Smraayat
Smraayat Жыл бұрын
@Ayberk SOYLU amin
Berrin
Berrin Жыл бұрын
Ülkemizi övdükleri zaman göģsümüz kabarıyor lakin o kadar övülmeye layık bir ülke değiliz malesef. Burada ne hayvana ne insana saygı var. Saygı deģer özveri insana ve yaradılanlara karşı dair her güzel davranış çok eskide kaldı. Inşallah övünecegimiz tek şey yemekler ve tarihimiz olarak kalmaz.
kızgın tosbağa
kızgın tosbağa Жыл бұрын
bende bu hayvana saygı saçmalığına bitiyorum. ortalama bir sokak köpeyi benden daha çok sevilip sayılıyor ag.
mustafasonmez24
mustafasonmez24 Жыл бұрын
@kızgın tosbağa :D
kızgın tosbağa
kızgın tosbağa Жыл бұрын
@mustafasonmez24 şaka değil kardeşim. izmirin göbeğinde bağıra bağıra eylem yaptım ben, "kedi köpekler kadar sevilmek istiyorum" diye. bu yaşıma geldim anam babam bile beni sokak köpekli kadar sevmedi.
mustafasonmez24
mustafasonmez24 Жыл бұрын
@kızgın tosbağa öyle deme. muhakkak seviyorlardır. ana babalarından gördükleri neyse o şekilde davranıyorlar sadece. ana baba evladını sevmez mi? ama dediğini anlıyorum. yaşlandıkça o his kaybolup gidiyor.
dogalcekim
dogalcekim 4 ай бұрын
Rabbim bizlere İslami tam anlamıyla yaşamayı nasip et 😔😢
114b
114b Жыл бұрын
Sohbet çok keyifliydi, keşke daha uzun olsaydı. Kanalınızda Türkçe bilmeyen insanları da konuşturmanız da çoı güzel, takdire şayan. Zaten bu aralar böyle hikayeler duymaya ihtiyacımız var, bu bizi güçlendiriyor bence. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. 😊
Ufuk Öztürk
Ufuk Öztürk Жыл бұрын
Bu genç adına ne kadar sevindim anlatamam rabbim İslamiyetle şereflendirmiş Allah daim etsin💛
Verity Hunt
Verity Hunt 6 ай бұрын
1:55 _"most immense sense of happiness and peace"_ 2:04 _"the best feeling in the world"_ 2:08 _"my life didn't have much meaning"_ 2:20 _"I was so happy"_ 2:25 _"the best feeling in the world"_ 2:30 _"they were clapping [...] smiling people"_ 5:34 _"beautiful journey of Islam"_ 7:11 _"beautiful Muslim world"_ 7:56 _"discover what makes the people I met so kind,_ _so loving, so peaceful and that all came back to Islam"_ So many appeals to happiness, peace, meaning, feeling, beauty, kindness and love. All important and nice, but the crucial question remains unanswered: As an atheist he did not believe that there is a God - why does he believe that now? What convinced him of the existence of Allah? Were the nice feelings enough for him? That would be very poor.
Tokat Ziraat Kültür
Tokat Ziraat Kültür 3 ай бұрын
Is your question "Is the good morality of Muslim people a proof of the existence of Allah?"
Verity Hunt
Verity Hunt 3 ай бұрын
@Tokat Ziraat Kültür No, I don't think there's such thing as a special "good morality of Muslim people"; and even if, that wouldn't be "a proof of the existence of Allah".
Azmi Yılmaz
Azmi Yılmaz Жыл бұрын
Elhamdülillah, çok mutlu oldum. Yalnız dikkatimi çeken şey, Türk insanı ve kültürü hakkındaki aşırı iyimser yorumu. Ya İngiltere ya da diğer batı ülkeleri o kadar kötü ki biz buranın kıymetini bilmiyoruz, ya da bu kardeşimiz tesadüf ülkenin hep iyi yanlarını gördü
Tethys
Tethys Жыл бұрын
Yurtdışından bakınca bizim ülke herkese güzel geliyor ama iş yaşamaya gelince değişiyo
Seyyah
Seyyah Жыл бұрын
İnsan böyle zaten hiçbir zaman olduğumuz durumun ya da elimizdekilerin değerini tam olarak bilemiyoruz
Semanur Yıldız
Semanur Yıldız Жыл бұрын
Yani aslında turistlere karşı her zaman daha ilgili ve iyimser yaklaşıyor insanlar sürekli burda yaşasa burda da eminim zorluklar görür
Çağrı
Çağrı Жыл бұрын
Bizim sıcakkanlılığımız yok İngilizlerde
Feride Isayeva
Feride Isayeva Жыл бұрын
Duygulanmamak elde değil..böyle yabanci Islami kabul etmis insanlari çok davet edin lütfen..gurur duyuyor insan ❤ Allah razi olsun sizden...iyi ki varsiniz...
Şebnem
Şebnem Жыл бұрын
gözlerim doldu, jay'i kendi youtube videolarında görmüştüm izlemiştim. ateistken Müslüman olmak nasip olmuş, hayatı boyunca hep iyi bir insandı demek ki. aramıza hoş geldin Jay :) bütün müminler kardeştir, sen de artık bizim kardeşimizsin 💚
RK
RK Жыл бұрын
MashaAllah I am so thrilled to see someone like him, who had really negative opinion about Islam, became a muslim. Surely Allah is great and if a soul is loved, deserves, they get to meet with true Allah by searching, by working hard to understand. May his family and friends also learn, see and understand by the actions of him, and may he be the best muslim version of himself and help his family and friends to become muslims. MashaAllah brother 🌹🌹
Leyla Köse
Leyla Köse Жыл бұрын
Amen....🌷
HÜLYA YUVANC
HÜLYA YUVANC Жыл бұрын
Ben bu gencin yutub sayfasini takip ediyordum gercekten dua ettim insallah musluman olur diye. Cunku genc her defasinda islamla ilgili videolar yayinladiginda cok etkileniyirdu gozleri doluyordu onu oyke gorunce bende agladim kac defa. Rabbimin izniyle insallah musluman kardeslerimiz cogalacak
Esra Yılmaz
Esra Yılmaz Жыл бұрын
Adı ne
HÜLYA YUVANC
HÜLYA YUVANC Жыл бұрын
@Esra Yılmaz ismi jay
HÜLYA YUVANC
HÜLYA YUVANC Жыл бұрын
@Esra Yılmaz jay palfrey kardes
kelebek
kelebek Жыл бұрын
insanlar İslam'dan fevc fevc çıkıyor, bunu görün artık. akademisyenleri ve diğer araştırma şirketlerini dinleyin, bakın bakalım durumumuz nasıl!
ahmet güldes
ahmet güldes Жыл бұрын
Maşallah ikinizede, böyle gevurların arasından bir müslüman kardeşimiz çıktığı gördüğüm her zaman bende çok sevirim arasıra gözlerim de dolar, Rabbim dilediğine (hakk edene) hidayet veriyo, bizim gençler dinden çıkarken...
Özlem
Özlem Жыл бұрын
En güzeli de neydi biliyor musunuz? Babası onu 1 yaşında terk etmesine rağmen o , babasının müslümanlığı öğrenip kabul etmesini ve cennete gitmesini istiyor. İşte gerçekten kalben edilen iman budur...
Halil Aksoy
Halil Aksoy Жыл бұрын
"O'nu tanıyan ve itaat eden zindanda dahi olsa bahtiyardır.."
siyahbeyaz
siyahbeyaz Жыл бұрын
zindanda yerine zinada diye okudum bi an dedim tövbe estafurullah :)
qaqa
qaqa Жыл бұрын
@siyahbeyaz 😅
Halil Aksoy
Halil Aksoy Жыл бұрын
@siyahbeyaz Bende tereddüte girdim bi an. Böyle bir hata yapmış olamam diye :)
Halil Aksoy
Halil Aksoy Жыл бұрын
@Hülagü Han Önce dinlemeyi öğrenin. Erdemli bir davraniş sergileyip videoyu dinlerseniz eğer,şöyle bir cümle geçicek. "İslam kusursuzdur,müslümanlar değil.." Bu kuşatmanın içine müslüman yöneticilerinide ekleyin..
adsız kral 1907
adsız kral 1907 Жыл бұрын
Allah'ıma hamdolsun senin gibi İslamiyeti araştırıp aslında ne kadar güzel bir din olduğunu öğrenen bazı insanlar var ve sen de bunlardan birisin Rabbim sana bundan sonraki hayatında Müslümanlığı daha güzel yaşayan bir hayat nasip etsin
Tonguç 8. Sınıf
Tonguç 8. Sınıf Жыл бұрын
vay be hoşuma gitti video böyle yabancı insanların şehadet getirerek müslüman olması çok güzel bir şey allah bu kardeşimize hayırlı kapılar açsın
Selim Yılmaz
Selim Yılmaz Жыл бұрын
MaşAllah SübhanAllah İslamiyeti seçerek Müslüman olan Kardeşimizi Canı gönülden Tebrik ederim Allah razı olsun Allah sayılarını artırsın inşAllah 🤲🏻
Reyhan A.
Reyhan A. Жыл бұрын
Jay i çok uzun zamandır takip ediyorum. Ben onu takip etmeye başladığımda henüz müslüman olmamıştı. Onun bu değişimini görmek gerçekten çok güzel. Inşallah yapmak istediklerini çok güzel bir şekilde yapar ve çok güzel yerlere gelir.
Mustafa Delikaya
Mustafa Delikaya Жыл бұрын
müthiş bir videoydu, darısı müslüman coğrafyada değil gibi yaşayan kardeşlerimize inşallah.
Ümügülsüm Kırğın
Ümügülsüm Kırğın Жыл бұрын
"İnşallah Müslümanlara karşı kötü algıları yok ediceğim"İnşallah
Can ysmn
Can ysmn Жыл бұрын
Napıcak sın
Ümügülsüm Kırğın
Ümügülsüm Kırğın Жыл бұрын
@Can ysmn Tırnak içinde yazdığım sözü adam söylemişti bu bir, ben Müslümanım ve Müslümanlara karşı kötü algıların yok olamsını istediğim için bu sözü yazdım buda iki
Ümügülsüm Kırğın
Ümügülsüm Kırğın Жыл бұрын
@YİĞİT ÖCAL ⁵ Türkiye'de yaşıyorum Türkiye' nin ihtiyacı olan insanlara ne kadar yardımda bulunduğundan haberin yok sanırım, eylem yapmak herzaman çözüm olamayabilir, ben eylem yapmadım ama elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum. Peki sen eylem yaptın mı? ha eyer yaptıysan anlaşılan pek işe yaramamış çünkü hayla açlıktan ölen binlerce kişi var
Ümügülsüm Kırğın
Ümügülsüm Kırğın Жыл бұрын
@Hülagü Han Neden iyi insan olursam İslam'dan çıkayım aksine iyi Müslüman olmanın gerekçelerinden biri iyi bir insan olmaktır
Melike Akdağ
Melike Akdağ Жыл бұрын
Rabbim aileni ve tüm sevdiklerini İslamiyetle şereflendirsin kardeşim. 🖤
Mustafa Asiltürk
Mustafa Asiltürk Жыл бұрын
LÜTFEN OKUYUNUZ. LÜTFENNN. Hocam siz ne güzel insanlarsınız şu devirde insanların akıl almaz pisliklerle uğraştığı, akıl almaz şeyler yaptığı, içlerinin nefret ve pislikle dolduğu bir ortamda iyi kalpli insanlarla karşılamak çok güzel bir şey ve sizde bu tür insanlara ışık oluyorsunuz iyi ki varsınız. Ayrıca bir şey daha demek istiyorum. Şu an günümüzün en büyük problemlerinden biri de ailevi sorunlar, kötü anne baba öyle aileler var ki çocuklarına çok kötü örnek oluyor. Nasıl anne baba olunuru öğretmeleri gerekirken, nasıl olunmazı öğretiyorlar sağ olsunlar. Karaktersiz bir adam karısına, çok kötü davranıyor, küfürler aşağılamalar, en ufak şeylere bile bağırıp çağırmalar vb. Çok vardır bu durumu yaşayan, örneğin bende içinde bulundum bu durumun, ve bu tür durumlardan en çok etkilen kişiler çocuklar. Bu kadar şeyin içindeki tek masumlar. Yani bir insan nasıl bu kadar karaktersiz olabilir ya, sırf erkek olduğu için peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav) 'in biz erkeklere emaneti olan kadınlara böyle davranırlar. Gerçekten çok sinir bozucu ve kesinlikle katlanamadığım şeylerden birisi. Peygamber ümmetiyiz, Müslümanız diyorlar peygamber efendimizin en çok değer verdiği saygı duyduğu bir şey olan kadına, kıza, eşe hiç itimat etmiyorlar aşağılorlar. Bir insanı mutlu etmek çok kolay bir şeyken neden bu kadar câni oluyor insanoğlu. Neden hiç empati yapmıyorlar. Neden her şeye Kendi pencerelerinden bakıyorlar. Neden her durumda kendini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Onlar bize bir emanet, peygamber efendimizin emaneti hemde. Siz böyle mi sahip çıkıyorsunuz emanetlerinize ey müminler. Allah iyi kalpli güzel insanlardan razı olsun iyi ki varlar. Bu tür insanlara da akıl fikir karakter versin inşallah. Bu yazı uzayıp gider daha zaten bayağı uzadı inşallah okumuşsunuzdur. Sizden ricam bu konu hakkında da bir video yapmanız. teşekkürler.
Mustafa Asiltürk
Mustafa Asiltürk Жыл бұрын
@Dr.IboS ben zaten sesimi çıkarıyorum. Çoğu şeyi kafaya takmayan, kâliye almayan, hayatı dalgaya alan ben böyle durumlarda kendimi tutamam zaten ama bazı insanların sesi çıkmıyor. Ya da ailede çıkartacak kimse yok olan küçük yaştaki çocuklarına oluyor onlar için diyorum. Ya da yaşı büyük ama kız olduğu için bir şey diyemiyor katlanması gerekiyor babasından nefret ede ede. Ne kötü bir durum değil mi onun için diyorum.
Zeynep Aydın
Zeynep Aydın Жыл бұрын
O kadar haklısınız ki...
Dr.IboS
Dr.IboS Жыл бұрын
@Mustafa Asiltürk bir ihtimal dedim acaba bunları siz mi yaşıyorsunuz diye de evet iyi ki demeyeceğim çünkü bunları yaşayanların böyle yapması gerekiyor yoksa bu tarz insanlar çoğalıp duracak.
Mustafa Asiltürk
Mustafa Asiltürk Жыл бұрын
@Dr.IboS kesinlikle, bu insanlara hatta bu şeylere diyelim insan olan yapmaz çünkü birileri dur demeli sevgili peygamber efendimiz ne güzel demiş; " kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimseler değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür."
TURAN Gülsen
TURAN Gülsen Жыл бұрын
Ne hoş bir söyleşi olmuş 👍 Ben zaten bu kardeşimizi takip ediyordum, sözler köşkü'e konuk olması beni ayrı mutlu etti. Ayrıca uluslararası gazetecilik okuduğunu bilmiyordum öğrenmiş oldum. Allah geleceğini hayırlı eylesin, hep güzel ve iyi niyetli insanlarla tanıştırsın inşaAllah 🤲
Ümran krsats
Ümran krsats Жыл бұрын
Gerçek iman böyle olur işte, islamı anlayarak,yaşayarak ve herkese anlatmak yani tebliğ için dünyayı geziyor...maşaallah ,Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim
Zeynep Yıldız
Zeynep Yıldız Жыл бұрын
Babası ile ilgili olan kısımda çom duygulandım. 🥺 İnşallah bu videoyu izler ve oğlunun dileği gerçekleşir. Allah daim eylesin çabasını inşallah. Çok güzel bir hidayet öyküsü.
Sonaht
Sonaht Жыл бұрын
Bütün uyuyanları uyandırmaya bir uyanık yeter.
Görkem
Görkem Жыл бұрын
Uyuma taklidi yapan biri uyandıramazsın.
Elif Bozbey
Elif Bozbey Жыл бұрын
@Görkem yok gerçekten uyuyo bizimkiler valla
Mehmet Salman
Mehmet Salman Жыл бұрын
Malcolm x
Osman Bey
Osman Bey Жыл бұрын
@Görkem oyss
Nehir Koçak
Nehir Koçak Жыл бұрын
Insallah
Filiz Kayla
Filiz Kayla Жыл бұрын
Allah yolunu açık etsin maşAllah Allah ailesinin de doğru yolu bulmasını nasip etsin böyle kişileri görünce çok duygulaniyorum çok şanslılar gerçekten Allah onları güzellik dinine bizzat kendi davet etmiş MaşAllah💞
Mehmet TOPAL
Mehmet TOPAL Жыл бұрын
I feeled the most wonderful side of the happiness and peace when I first took the Şahadeh ( mutluluğun ve huzurun en muazzam yanını hissettim ilk defa şehadet getirdiğimde) Rabbim tüm müslümanlara o mutluluk ve huzuru yaşatsın inşallah amin 🤲
AZERBAİJAN
AZERBAİJAN Жыл бұрын
Kardeşim hiç Allahı tanımazken Müslüman olma şerefne nail olmuş, ama malesef bizler müslümanım dyenlere namaz kıl diyoruz. 😢
ulvi7
ulvi7 Жыл бұрын
All we muslims areVery proud of you and happy for you.May Allah reward you with Fir dovs Jannah in sh Allah
Hüseyin
Hüseyin 4 ай бұрын
Allah bu kardeşimizin ailesine sevdiklerine iman versin
Hande Kaçar
Hande Kaçar Жыл бұрын
Müslüman olduğundaki hislerini dinlerken çok duygulandım. Bu hislerden mahrum birçok hayat var, hidayete kavuşmak için çarpan ama buna ihtiyacı olduğunun bile farkında olmayan milyonlarca kalp var. Kızdım kendime, boş zamanlarıma, rahatıma. Kendimi daha çok geliştirmek zorundayım, zorundayız. Peygamberimiz (sav) 'i örnek aldığımızı söylüyoruz, onun vazifesi tebliğdi. Ben bu vazifede nerdeyim? Bu soruyu sormak zorundayız. Ayrıca video çok güzeldi, zaten 2 kanalı da takip ediyordum çok mutlu oldum. Allah yolunuzu açık etsin, yolundan ayırmasın, razı olsun.
Yusuf Arın
Yusuf Arın Жыл бұрын
Hangi kanal onlar
Uyatba Hasyo
Uyatba Hasyo Жыл бұрын
Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın aminn🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Uyatba Hasyo
Uyatba Hasyo Жыл бұрын
@Yusuf Arın Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın aminn🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
ben bilmem
ben bilmem Жыл бұрын
Cünkü, arastirmak istetip bir adum atmis, niyet hayr akibet hayr...
angela
angela Жыл бұрын
Kanalın ismi nedir gülüm
betuljk
betuljk Жыл бұрын
Ya Rabbi bizi doğru yoldan ayırma🤲
Sümeyye
Sümeyye Жыл бұрын
Rabbim sayımızı ve imanımızı daha da arttırsın.
İDDAA CANLI KAZANÇ
İDDAA CANLI KAZANÇ Жыл бұрын
Emeği geçen herkese teşekkürler Adama helal olsun. Biz Müslüman olduğumuz halde acaba kaç kere mübarek kitabımızı okuduk. Allah seni her daim islamdan ayırmasın güzel insan
Said Devran Eyyubi
Said Devran Eyyubi Жыл бұрын
iddaa haramdir
İDDAA CANLI KAZANÇ
İDDAA CANLI KAZANÇ Жыл бұрын
@Said Devran Eyyubi kanala bak bakalım bir tane video var mi öylesine açtım kaldi
Said Devran Eyyubi
Said Devran Eyyubi Жыл бұрын
ismini degistirebilirsin
Çiğdem Akbulut
Çiğdem Akbulut Жыл бұрын
Rabbim gönlünde sakladığın herkesin imanla şereflenmesini nasil etsin🤲
Ramazan yaman
Ramazan yaman Жыл бұрын
Maşallah kardeşim sana İnşallah Ailende Müslümanlıkla şereflenir.Rabbim bu güzel kardeşlerimizin sayısını öoğaltsın
Pınar Angun
Pınar Angun Жыл бұрын
Bizi yediren içiren müslümanlardan eyleyen alemlerin Rabbi olan Allah'ıma hamd ederim Elhamdulillah
Mehmet Uyar
Mehmet Uyar Жыл бұрын
Allahümme amin.
Uğur Şenel
Uğur Şenel Жыл бұрын
Amenna sadakna Elhamdulillah
je stinkt heel erg LOL
je stinkt heel erg LOL Жыл бұрын
ALT YAZIYI BUYUTEYDILERTRRRT
Filiz
Filiz Жыл бұрын
Dünyada olabilecek en güzel şey eğer Müslüman değilsen Müslüman olmandır çünkü ömür sermayemiz bittiğinde başka hiçbirşeyin öneminin olmadığını anlayacağız.Rabbim bizlere imanla yaşayıp imanlı ölmeyi nasip eylesin INŞALLAH.Video çok güzel anlamlı duygu dolu bir çok insana örnek olur İNŞALLAH...
Ruhanem
Ruhanem Жыл бұрын
İNŞ ALLAH SAYIMIZ ARTSIN KARDEŞİM SENİN GİBİLER ÇOĞALSIN.
Fernas
Fernas Жыл бұрын
Çocuk ne kadar huzurlu görünüyor, maşallah Allah bozmasın, Allah sayılarını artırsın ♥️
Osman yıldız
Osman yıldız Жыл бұрын
Maşallah aramıza hoşgeldin.İslamiyetle şereflendiğine çok sevindim ve memnun oldum.Allah seni ve bizi doğru yoldan ayırmasın bu dünya ve ahirette sevdiği kullarından oluruz İnşallah.Allah'a emanet ol.
Özüm Yılmaz
Özüm Yılmaz Жыл бұрын
Masaallah.Allah'ım bizleri İslam'ı gerçekten yaşayan Müslüman kullarından eyle🤲
Bığhtım
Bığhtım Жыл бұрын
Ne mutlu Jay abiye o da artık doğru yolu bulmuş. Darısı diğer insanların başına inşAllah...
hayali
hayali Жыл бұрын
Ne güzel şey Müslüman olmak 🤲🏽🤲🏽
OYUN GEZEGENİM
OYUN GEZEGENİM Жыл бұрын
Allah yolunu açık etsin kardeşim Ailene ve sevdiklerine islam şerefi gelsin inşallah🤲
Ayseee gckusu
Ayseee gckusu Жыл бұрын
Çok güzel bir konuşma olmuş Allah şahadetini mübarek etsin kardeşim senin adına çok sevindim ateist olup kuran okuyup Müslüman olmuşsun ne güzel bir nasip... Müslüman olarak doğup ama kuran dan bir haber olan kardeşlerimiz var... ALLAHIM ne olursun bütün ümmeti Muhammed e sana hakkıyla kul olabilmeyi nasip et... Amin ☝🏻🤲🏻🇹🇷🌍
Yunus Mızrak
Yunus Mızrak Жыл бұрын
Maşaallah, Allah bizim hidayete ermemizi dilemeseydi bizler kendiliğinden hidayeti bulacak değildik.Elhamdülillah
Mustafa ÇIKRIK
Mustafa ÇIKRIK Жыл бұрын
MâşâAllah BarekAllah. Rabbim böyle gayretli, araştırıcı kardeşlerimizin sayısını arttırsın. Tüm insanların kalbini ve aklını İslâm'a açsın. Bizleri de yolunda dâim ve hâdim eylesin.
abcd
abcd Жыл бұрын
İman edip doğruyu bulduğuna göre çok zeki bi insan olmalı👍🏼 rabbim hayırlara çıkarsın
abcd
abcd Жыл бұрын
@Nehir Koçak senin dediğinde doğru. Ama insan önce düşünüp akledicek. Doğru tarafa meyledicek. Zaten sonra inşallah rabbim neden nasip etmesin
Leyla Köse
Leyla Köse Жыл бұрын
@Nehir Koçak Islam nasip isimi ????? :))))))) hmmmm hesap günü; Napiim Allahim bana nasip olmadimi diyecek aklini kullanmayanlar ? 🙄
abcd
abcd Жыл бұрын
@Leyla Köse 😅😅
Halil Çiftçi
Halil Çiftçi Жыл бұрын
@Nehir Koçak hem nasip hem zeka ayete hiç akıletmiyorlarmı diyor
SELDA
SELDA 5 ай бұрын
Yüreğinin güzelliği yüzüne yansımış.Umarım hayırlı insanlarla karşılaşır.Her iki cihanda yücelecek bir ömür yaşar.Konuşmaların tamamı İngilizce PDF olarak da paylaşılsın isterdim.Paylaşımlarınız için teşekkürler.
Muhammed Ali Tombul
Muhammed Ali Tombul Жыл бұрын
Çok harika ve güzel bir video olmuş. Umarım diğer gayrimuslim insanlara da bu video ulaşır ve mükemmel dinimizin güzelliğini kalplerinde hisseder ve hakikate dönerler. Rabbim bizi doğru yolundan ayırmasın inşaAllah. Bu video ve kanalda emeği geçen herkesten Allah(c.c) razı olsun. İçeriklerin devamını heyecanla bekliyoruz…
Emine Uzun
Emine Uzun Жыл бұрын
islamın dokunduğu herşey güzelleşiyor güzel niyetinin karşılığını alır inşallah o kardeşimizde.
Seyyah -Wanderer
Seyyah -Wanderer Жыл бұрын
Bu kardeşimize sarılmayı çok isterdim. Rabbim bu yolunda onu muvaffak etsin ve ailesine de iman nasip etsin.
Melisa
Melisa Жыл бұрын
Maşallah. Rabbim herkese imana gelmeyi nasip etsin inşallah
valentine rosier
valentine rosier Жыл бұрын
Amin
ZombieEC
ZombieEC Жыл бұрын
Amin
Özel Süt
Özel Süt Жыл бұрын
İmanlı yaşamayı İmanlı ölme yi Nasib etsin
Arif Karaman
Arif Karaman Жыл бұрын
Maşallah çok duygulandım. Size de ne mutlu ki, tüm günahları af olmuş. Tertemiz bir müminle karşı karşıya sohbet ettiniz. Maşallah Allah yardımcısı olsun kardeşimizin. Ayrıca ailesine ve arkadaşlarına da Allah hidayet versin.
Merve Arslan
Merve Arslan Жыл бұрын
kardeşim işallah ailende senin gibi islam şerefi ile şereflenir dua ediyorum...
Çilem
Çilem Жыл бұрын
"Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır." (Saff, 61/8) Bu kardeşimiz gibi örnek insanlar bu ayetin tecellisi olacaktır inşaAllah 🙏🏻
Yasemin Tekeci
Yasemin Tekeci Жыл бұрын
Allah iman edenlerin sayılarını artırsın İNŞALLAH. Allah razı olsun kardeşlerim.
Colaks
Colaks Жыл бұрын
"İslam kusursuzdur ancak Müslümanlar kusursuz değildir." Çok güzeldi 👏
Asli Seyda Kahveci
Asli Seyda Kahveci Жыл бұрын
İslam kusursuzdur fakat müslümanlar kusursuz değildir o kadar doğru ki kitaptan okuduğu çok belli 🙏😊
Liberté
Liberté Жыл бұрын
@Gökteki Işık | Light in the Sky ben de nerede bu ahlak bekçileri demiştim seni ne ilgilendirir kardeşim çık bakma bu kadar basit
Lil Android
Lil Android Жыл бұрын
@Gökteki Işık | Light in the Sky sana ne
Büşra
Büşra Жыл бұрын
@Gökteki Işık | Light in the Sky senin başkasına karışman caiz mi
Gökteki Işık | Light in the Sky
Gökteki Işık | Light in the Sky Жыл бұрын
@Büşra ben sadece tebliğ yaptım, karışmıyorum
Büşra
Büşra Жыл бұрын
@Gökteki Işık | Light in the Sky tebliğnin bundan haberi var mı
Derya Kocatürk
Derya Kocatürk Жыл бұрын
Maaşallah Rabbim yolundan ayırmasın. Ayaklarını bu yolda sabit kılsın Müslüman kardeşim İnşaallah 🤲
Asuman Kızılay
Asuman Kızılay Жыл бұрын
Ne mutlu Allah yolunu bahtını açık etsin hep dua ediyorum Allahım hangi ülke olursa olsun her ırkta kalbi çok güzel insanlar var Allah o insanların ziyan olmasına izin vermeyip islam ile şereflendirsin bu genç gibi çok mutlu oluyorum ya bizim gençlerimiz İslamiyetten uzaklaşmaya başladı yabancılar islamı seçiyor Allahım bizim gençlerimizde dogru yola getir🤲🤲
Rise & Shine
Rise & Shine Жыл бұрын
Çok mutlu oldum yaaa... 😊 Allah sayılarını artırsın İnşAllah.🤲 Çocukta çok sempatik ne güzel❤️
Mehriban Memmedova
Mehriban Memmedova Жыл бұрын
Yolu işıqlı olsun İNŞALLAH🤲🇦🇿🇹🇷✊
Rengin Nasıroğlu
Rengin Nasıroğlu Жыл бұрын
Allah ailene de müslüman olmayı ve hakkıyla yaşamayı nasib eylesin inşallah
Gamgin Ölmez
Gamgin Ölmez Жыл бұрын
Maşallah ❤️keşke herkez böyle imama gelir☺️
ahmet musavi baydoğan
ahmet musavi baydoğan Жыл бұрын
herkes olacak (kötülemek için yazmadım sadece yanlışını gör bir daha yapma diye yazdım)
Mustafa Güşlü
Mustafa Güşlü Жыл бұрын
İmama değil imana
Gamgin Ölmez
Gamgin Ölmez Жыл бұрын
@ahmet musavi baydoğan sıkıntı yok abim sadece hızlı yazdım ondan🙃
sırıuś
sırıuś Жыл бұрын
@Mustafa Güşlü Aslında çoğu gayrimüslim mescitlere imamın yanına gidip müslüman oluyor yani bir sıkıntı yok :d
Lezzet yemek bahcesi
Lezzet yemek bahcesi 2 ай бұрын
Allahım sen büyüksün Maşa Allah gence ,cennet kapısının anaktarı elinde artık bütün dünyadaki iyi insanlara nasip olur inşa Allah
iyi gelecek
iyi gelecek Жыл бұрын
Allah mübarek etsin şehadetini. Müslüman olduğu halde gözlerine perde inen insanlara da bu aydınlanmayı yaşamayı nasip etsin rabbim
Muharrem
Muharrem Жыл бұрын
Allah müslümanlığını mübarek etsin kardeşim! Hayrlara vesile kılsın bir ömür!
Mahsum Çelik
Mahsum Çelik Жыл бұрын
Allah herkese Jay kardeşimiz gibi doğru yolu bulup o yolda yürümeyi nasip etsin
Durumnet
Durumnet Жыл бұрын
Rabbim musluman olmayı nasıp etmıs ne guzel ınsallah hayırlı bır kul olmayınca nasıp eder yolun bahtın açık olsun kardesım 💕💕💜🔱❤️
Ali
Ali Жыл бұрын
Fatih abinin ingilizcesine hayran kaldım 😂
Regular Man
Regular Man Жыл бұрын
Hayran mı İĞRENÇ…Telaffuzdan tut gramere kadar hatalarla dolu
Cemre
Cemre Жыл бұрын
@Regular Man ne de olsa o bir Türk bir takım hatalar illaki olacaktır. Bence de gayet güzel konuşmuş. Hakaret etmene gerek yoktu
Cemre
Cemre Жыл бұрын
@Regular Man ve İngilizce konuşan herkes gramale dikkat ederek konuşmuyor, Türkiye'de olduğu gibi
Regular Man
Regular Man Жыл бұрын
@Cemre Bu adamın kendisini de sevmem pek.İslamı bu tiplerden değil de daha güvenilir kaynaklardan öğrenmeli.Sözler köşkü göründüğü gibi masumane bi yapı değil çünkü…
Cemre
Cemre Жыл бұрын
@Regular Man Şahsen ben daha saçma konuştukları bir bölüme gelmedim. Bir kişiyi sevmeye bilirsin, hiçbir şey söyleyemem ama hakaret başka bir durum. Haklı bile olsan uslubun ve takındığın tavırdan dolayı kimse seni dini konuda ciddiye almaz
Leyla Çelik
Leyla Çelik Жыл бұрын
Maşallah tebrik ederim Müslümanlığı seçtiğiniz için sizin adınıza çok sevindim inşallah ailende islamı seçer inşallah yüzün hep böyle güler içinde ferahlık huzurlu mutlu olursun inşallah ALLAHA emanet ol kardeşim…
Ömer Söylemez
Ömer Söylemez Жыл бұрын
çok mutlu oldum arkadaş adına :) allah karşısına hep güzel şeyler cıkarsın insAllah :)
__________EGE__________
__________EGE__________ Жыл бұрын
Ne güzel ne şanslı bi insan Rabbim bu yoldan ayırmasın inşAllah.
birinsan insan
birinsan insan Жыл бұрын
Çok mutlu oldum kardeşim adına. RABBİM hem dünya da hem de ahirette afiyet versin güzellikler versin. RABBİM yardımcınız olsun ❤
Sunay Atli
Sunay Atli Жыл бұрын
Alhamdulillah mashallah. Welcome to Islam brother Jay 😍 may Allah keep your heart in Islam ameen 🤲🏻🤲🏻
Saime Akın
Saime Akın Жыл бұрын
Ağlayarak izledim.Çok güzel bir video olmuş.Rabbim onunda bizlerinde imanını daim eylesin inşaAllah ve herkese de nasip etsin...😌🤲
Yaşar Kalay
Yaşar Kalay Жыл бұрын
Maşallah Allah yolunu açık etsin,senin gibilerin sayısını artırsın inşallah
Gülcan Üstündağ
Gülcan Üstündağ Жыл бұрын
ALLAH razı olsun kardeşim hos geldın🙂🇹🇷bıze zaten ALLAH ı seven emırlerıne uyan iyı nıyetlı ibadetli akıllı ve gercekten guzel davranış saygılı adaletli merhametlı Çalışkan ahlaklı dualı muslumanlar var cok sükür sadece bunları yapan cennete gıdıcek cok kolay basıt bence 🤲
Serhat ozzdmr
Serhat ozzdmr Жыл бұрын
Maşallah çocuğa ya o topraklarda doğmasına rağmen aklını ruhunu takip ederek hakikatı bulmuş ve bizim sorsan müslümanım diyenlerin çoğundan daha müslüman Allah yardımcın olsun ilmini arttırsın inşallah kardeşim
Gizem
Gizem Жыл бұрын
Maşallah Allah yolunu, bahtını açık etsin, istediği gibi ailesine de nasip etsin inşallah. 🌼 İslâmla ilgili amacı ne kadar güzel, bizler de üzerimize düşen vazifeyi yapalım. Batıl taraftarlarına, nefret ve ön yargı ile yaklaşanlara, algı medyalarına rağmen islâmın doğru ve güzel şekilde anılmasına vesile olalım inşallah. 🌺
Melih
Melih Жыл бұрын
*Allah sayımızı artırsın sağlık ve sihat versin bolluk bereket versin nurlandırsın bizi*
Emine Kaplan
Emine Kaplan Жыл бұрын
Samimiyeti artsın inşallah, kalbime sirayet etsin, zor gelen ibadetler kolaylaşsın, mü' mine bir de eşi olursa dinini yarısını kurtarmış olur elhamdülillah
Ardıl ÖZTÜRK
Ardıl ÖZTÜRK Жыл бұрын
Maşallah be nekadar şanslı. Allah ebedi kılsın imanını inşallah ❤️
Nomi Pozie
Nomi Pozie Жыл бұрын
Rabbim sayilarini artirsin bizlerede neslimizede dosdogru islami yasamayi nasip etsin Rabbim yolundan ayirmasin Amin
Asiye Göçmez
Asiye Göçmez Жыл бұрын
Allah tüm müslüman gençlerimize erken yaşta 20,25 gibi hayırlı evlikler nasip etsin İnşaallah (çok eşya almadan, zekat, sadaka veren etsin) amin...
Alan Klingbel LEVELS Vernon Cathey 🚨
00:26
UFC - Ultimate Fighting Championship
Рет қаралды 18 МЛН
Foam Fix: DIY Wheel Repair Experiment 🔧
00:53
Wood Mood
Рет қаралды 25 МЛН
😱Glock из CS:GO с счетчиком патронов #shorts
00:29
Sarnıç - Sait Faik Abasıyanık
11:55
Hülyalı Ev
Рет қаралды 2,7 М.
Bir Profesörün İlk Namazı
36:00
Namaz Zamanı
Рет қаралды 102 М.
Yüzlerce Ateisti Cevapsız Bırakan Gence Sorduk!
16:38
Sözler Köşkü
Рет қаралды 1,1 МЛН